Wereldwinkel timmert aan derde wereld-weg m Reuze Heuvel-projekt 'te weinig concreet' Geen referendum over dorpskom Toeristen klagen over fietspaden Eerste trekking Sinterklaasaktie Atleten presteren goed in Ganzeloop Jaaragenda KOLTENS NIEUWSBLAD ILsM KBH geen VW-lid Spataderen CPB Holten Gemeenteraad Geen show WOENSDAG 23 NOVEMBER 1994 5 Na een klein jaar met een kraam op de warenmarkt en een periode van drie jaar als gast van super markt Albert Heijn, staat de Hol- tense wereldwinkel nu alweer ruim een jaar op eigen benen. In de winkel aan de Larenseweg wordt het de komende Sinterklaas-we ken weer een drukte van belang. Naast de normale openingstijden op dinsdag-, woensdag- en donder dagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur, de vrijdag van 09.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur en de zaterdag van 09.30 tot 16.00 uur zijn er immers ook koopavonden. Op 30 november en 1 en 2 decem ber is de wereldwinkel geopend van 19.00 tot 21.00 uur en op maan dagmiddag 5 december van 13.30 tot 17.00 uur. Het werk van de wereldwinkels is gericht op verkoop van artikelen uit de derde wereld die recht streeks van de ambachtslieden worden afgenomen. Die ontvangen daarvoor een reële en eerlijke prijs. De winst die de wereldwinkel maakt, komt direct ten goede aan de verbetering van de positie van mensen in die derde wereld. De winkel is dus niet commercieel. Naast het normale assortiment le vensmiddelen, kaarsen, keuken- textiel, shawls, sieraden, kera miek, tassen en tasjes is er met het oog op Sinterklaas extra inge kocht. Daarbij gaat het o.a. om (milieuvriendelijk) houten speel goed uit Sri Lanka, een van de armste landen van Azië. Het speel goed wordt gemaakt in een bedrijf je dat zes mensen werk biedt. Bo vendien verzorgt de eigenaar een leer/werkproject in houtbewerken en schilderen aan een doveninsti- tuut ter plekke. Gehandicapte jon geren kunnen zo doorstromen naar een betaalde baan. Verder verkoopt de vrijwilligers van de wereldwinkel Holten hou- NOVEMBER 26 november: najaarsconcert HMV in sporthal; MAC-feestavond DECEMBER 6 december: MAC-bij eenkomst klassiekers 9 december: leerlingenconcert MOC in de dorpskerk 10 december: open huis MOC in De Boschkamp; kerstmarkt Ehag-ter- rein 12 december: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 17 december: uitvoering afd. ballet SV Bato in gebouw Irene 19 december: Kerstviering NBvP Espelo. 26 december: MAC Kerstpuzzelrit 27/28 december: kerstzaaltoemooi (sporthal) pupillen 31 december: Oudejaarstoemooi jun. SV Holten sporthal 1995 JANUARI 2 januari: nieuwjaarsreceptie ge meente. 8 januari: Beemd- en bergtoer WVH 16 januari: literaire avond met Si mon Vinkenoog voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 20 januari: OCH-blijspel in ge bouw Irene 30 januari: jaarvergadering NBvp Espelo. FEBRUAR 4 februari: Prinsenbal in Het Bon te Paard 10 februari: concert Holtens Ge mengd Koor in De Kandelaar 11 februari: Prinsenbal in De Pop- pe 15 februari: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 18 februari: caranval mindervali- den in manege Snorrewind 20 februari: afdelingsavond NBvP Espelo. 23 t/m 28 febrruari: carnaval MAART 11 maart: vooijaarsconcert HMV in De Kandelaar 20 maart: afdelingsavond NBvP Espelo. 22 maart: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp APRIL 24 april: lezing voor Kunst en Cul tuur in De Boschkamp; afdelingsa vond NBvP Espelo. 20 mei: receptie 50-jarig bestaan HMV in Het Bonte Paard. JULI 8 juli: Triathlon Holten; Hemel- zicht-fiets tocht. Sinds oktober vorig jaar is de wereldwinkel gevestigd aan de Larense weg. Foto archief). ten puzzels, kinderkapstokjes, geschilderd is. En dat alles tegen boekensteunen, mobiles, duike- heel redelijke prijzen. Wie zich laars, letters en trekpopjes van daarvan wil overtuigen is van har blank hout dat in vrolijke kleuren te welkom. Geen referendum over de herin- tuurplan." Burgemeester D.J. Ver richting van het dorpscentrum, hoeven wees er op dat de materie Dat werd maandag duidelijk tij- erg complex is: „Om dat zo te for- dens de begrotingsraad, waarin muieren dat enkel met een simepel het door de PvdA in haar Algeme- ja of nee geantwoord kan worden, ne Beschouwingen opgenomen is heel moeilijk. Een brede maat- voorstel ter sprake kwam. Alleen het CDA zag er wat in, maar plaat ste de kanttekening dat daarvoor dan enkel dorpsbewoners in aan merking zouden moeten komen en niet de mensen uit het buitenge bied. D66 achtte een referendum overbodig: „Dat is op 3 maart al gebeurd, toen de kiezers zich uit spraken over het verkeersstruc- De VW is afgelopen zomer gestart met een enquête onder vakantie gangers op onder meer de recrea- tiebedrijven, om te achterhalen wat men van Holten als toeristi sche gemeente vindt en verwacht. Het onderzoek loopt een jaar en wordt verspreid over de vier sei zoenen. Eén van de klachten die duidelijk naar voren komt is de slechte kwa liteit van de fietspaden. In het on langs gehouden gesprek met B en W heeft het bestuur die zorg geuit. Voorzitter Eddie Vincent tijdens de algemene ledenvergadering: „Het ongenoegen is groot. Ik vrees zelfs voor een verlies aan toeristen, zolang die fietspaden niet aan de eisen voldoen." Wethouder Eb van Schootén (toerisme/recreatie) on derschreef de zorg en liet weten dat de kwestie nadrukkelijk aandacht heeft. Hij wees nog eens op de hoge prioriteut die de gemeente geeft aan een veilige oversteek naar zwembad Twenhaarsveld by de Rijssenseweg. Het streven is om dit nog vóór het zomerseizoen te realiseren. Eén en ander houdt mede verband met de resultaten van het enkele weken geleden ge houden verkeersstromenonder- zoek. De resultaten ervan zijn half december bekend. Tijdens de ver gadering kwam ook het initiatief tot het ontwikkelen van 'grenso verschrijdende' fietsroutes ter sprake. Gemeentegrens wel te ver staan. Opzet is dat ze langs een logies verstrekkend bedrijf voeren, (recreatiebedryf of hotel), waar dan tevens kan worden opgestapt en tevens aansluiten op routes uit de omgeving. De komende jaren moeten dat totaal ongeveer twaalf routes worden. De VW streeft naar de verkoop van losse routes (1,50 gulden per stuk) van circa 40 tot 50 kilometer. Binnenkort wor den er twee uitgezet, onder meer richting Markelo en Nij verdal. Voor de eerste trekking van de Sinterklaasaktie gingen v.l.n.r. Handels vereniging-voorzitter Albert van de Maat en zijn medebestuursleden Hans van Wingerden enJohan Steunenberg gebroederlijk op de knieën Foto Ten Velde) schappelijke discussie is wel nood zakelijk. We zijn zonder meer be reid om er één of misschien meer dere voorlichtingsavonden over te houden." Wethouder Eb van Schootén (GB) begreep maar niks van het PvdA-voorstel: „Ik denk even terug aan de vorige periode, aan met name ons voormalig raadsüd Hennie Rustebiel. Die trok herhaaldelijk aan de bel over een referendum inzake de Maïs- weg. Toen was de fraktie ook niet thuis..." Het bestuur van de VW heeft het verzoek om lidmaatschap van de Kring Bewoners Holterberg afge wezen. Voorzitter Eddie Vincent liet dinsdagavond tijdens de alge mene ledenvergadering in het AC hotel-restaurant weten dat ener zijds het 'toeristisch belang' van KBH onvoldoende geacht wordt, anderzijds dat lidmaatschap op grond van de statuten voor een 'kring' uitgesloten is. Desgevraagd liet KBH-voorzitter Max Wille we ten dat het verzoek om lid te wor den voortvloeit uit de overtuiging dat de VW belangrijk is voor het dorpsleven in Holten. „Wij hadden het prettig gevonden om daar op die manier deel van uit te maken," aldus Wille, die overigens wel liet weten dat de KBH donateur is van de VW Holten. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwvergunning is verleend voor: - uitbreiding werktuigenberging bij Maneschijnweg 22; - verbouw garage bij Waarborchstraat 50: - bouw carport en luifel bij Larenseweg 32; - plaatsen stacaravan bij Dorperdijk 6; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 1 es en 1 sierappelboom bij Schoolstraat 9; - afzetten elzenhakhout in houtwal aan de Oosterveldsweg; - 1 kastanjeboom bij Beusebergerweg 48; - 5 dennen en 4 amerikaanse eiken bij Blikkertweg 2; - hakhoutsingel aan de Bontenweg; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - verkoopactie kerstgebak Supportersvereniging sv Holten op 19, 20 en 21 december 1994; Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden te gen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7451 AA Holten. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouw vergunning zijn ingediend voor - bouw tweede bedrijfswoning bij Maneschijnsweg 25 (9 nov. 1994), - uitbreiding keuken café-restaurant Stationsstraat 10 (8 nov. 1994); - bouw schuur/carport bij Deventerweg 57 (11 nov. 1994): - uitbreiding verdieping woning Dorpsstraat 43 (7 nov. 1994); De bouwaanvraag ligt tijdens de openingsuren (van 9 00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewer ken, Smidsbelt 6 te Holten. Openbare commissievergaderingen De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie, welzijn vindt plaats op dinsdag 29 november 1994 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. Op de agenda staan onder meer voorstellen m.b.t.: - Sociale Vernieuwing; - aanschaf van alarmsets. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/-biblioteek) ter inzage. Degene die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secre taris van de commissie. Openbare raadsvergadering De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 28 november 1994 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - voorstel tot aanpassing legesverordening, onderdeel milieu-vergunningen; - voorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmings plan „Buitengebied" (groenstrook hoek Oranjestraat-Rijssenseweg); - voorstel inzake inrichting parkeerterrein achter het VVV-kantoor t.b.v. het Diwa-complex; - voorstel inzake buitenschilderwerk en vernieuwen vloerbedekking o.s.b. Haarschool; - voorstel inzake beschikbaarstellen krediet t.b.v. voorbereidingswerkzaamhe den voor de uitbreiding/verbouw van de Scholengemeenschap de Waerden- borch; - voorstel inzake herstel beglazing en buitenschilderwerk Lageweg 2 (kinder opvang Catalpa); - voorstel inzake goedkeuring „Verordening regelende de vergoeding voor het gebruik van gemeentelijke sportakkommodaties"; - Voorstel inzake aanschaf zuigercompressor t.b.v. gemeentegarage; - voorstel inzake vervanging kleine transporter t.b.v, gemeentewerken; - voorstel inzake aanschaf klein materiaal t.b.v. de plantsoenendienst; - advies commissie voor de bezwaar- en beroepschriften n.a.v. beroepschrift heer en mevrouw Lamping, De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. Vrijstelling bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990" De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van 28 november 1994 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990". Dit verzoek heeft betrekking op het tijdelijk permanent bewonen van het per ceel plaatselijk bekend als Postweg 99 te Holten. Burgemeester en wethouders zijn voornemens hiervoor vrijstelling als bedoeld in artikef-17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te verlenen tot uiterlijk 1 juli Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burge meester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 24 november 1994. De burgemeester voornoemd, D. J. Verhoeven. Wet Milieubeheer Melding artikel 8.41 WMB. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat op grond var) art. 8.41 Wet Milieubeheer melding is gedaan van het op de inrichting van toepas sing worden van een Algemene Maatregel van Bestuur door 1. Albrecht Ommen B.V., Postbus 65, 7730 AB Ommen tot het oprichten van een inrichting voor het bewaren van vuurwerk in de inrichting Smidsbelt 9-17 te Holten (Aldi Supermarkt). Eisen. Deze inrichting dient te voldoen aan de eisen gesteld in de Algemene Maatre gel van Bestuur (AMvB): - Besluit Opslag Vuurwerk Milieubeheer Ter inzage. De melding ligt vanaf heden gedurende 5 weken (tot 2 januari 1995) ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken/Mileu tijdens kantooruren (8.30-12.30 uur). Nadere inlichtingen met betrekking tot deze melding kunt u verkrijgen op ge noemde afdeling ter gemeentesecretarie Holten, 28 november 1994. De twaalfde Ganzeloop in Gelse- laar leverde voor de Holtense atle ten goede prestaties op. Zo werd Gerard Beldman op het 16,1 kilo meter lange parcours zevende in 1 uur 2.08 min. Voor Henri ten Brin- ke was er een elfde plaats in 1.03,42 en Chris Offringa werd met 1.05,00 vijftiende. Ook Egbert Beldman (38e in 1.11,25) en Eef Wessels (41e in 1.14,10) waren van de partij. Jan Willem Manenschijn was actief op de tien kilometer (48.22) evenals Linze Bos (50.13). Voor Jan Manen schijn was er op de 2,5 kilometer een eerste plaats in 9,04 min. De jeugd had de eerste indoorwed- strijd in de Diekman-hal in En schede. Rob Marissink werd derde op de driekamp bij de jongens pu pillen-C (kogel 4.22 m, 65 cm hoog en de 40 m. in 8.0 sec.). Kirsten Noordam (meisjes pupillen-B) stootte de kogel 3.15 m, sprong 90 cm hoog en liep de 40 m in 7,6 sec. Anita Arfman (meisjes pupillen-A) leverde de volgende prestaties (ko gel 4.40 m, 90 cm hoog en de 60 m in 11.2 sec.). Gijs Marissink (jongens pupillen A) liep de 60 m. in 9.7 sec., sprong 100 cm hoog en stootte de kogel naar 5.97 m. Carlos Baltus deed dit in dezelfde categorie in resp. 11.2 sec. 80 cm en 4.97 m. Tom Marissink (jongens D) liep de vol gende serie (60 m in 10,5 sec. 120 cm hoog, kogel 5.46 m en horden in 15.8 sec.). J an Willem Beusink (jon gens D) liep alleen de 60 meter in 10.3 sec. en sprong 110 cm hoog. Jetske Markvoort (meisjes C) liep in de finale van de 60 m naar een derde plaats in 8.7 sec. Ze stootte de kogel naar 7.98 m. Esmeralda Udink (meisjes C) hade de volgen de resultaten (60 m. in 9.9 sec, kogel 8.32 m. en 115 cm hoog). Komende zaterdag is er weer een wedstrijd voor de Twentse cross competitie in Markelo op het zwa re parcours van de Herikerberg. Dat het onderwerp 'spataderen en aambeien' een flink aantal dames aanspreekt, bleek vorige week op de maandelijkse afdelingsavond van de afdeling Holten van de NBvP. Aan de hand van dia's hield de heer Wullink uit Voorst een le zing over dit voor velen boeiende en vooral leerzame onderwerp. In het verwaarlozen van spataderen schuilt gevaar. Door de vele vragen restte slechts weinig tijd voor het onderwerp aambeien. Wullink achtte het beter één onderwerp uitgebreid te behandelen en stelde voor om wellicht een tweede bij eenkomst te houden. De volgende bijeenkomst is de Kerstavond op maandag 19 december. Dat de belangstelling voor deelna me aan de jaarlijkse Sinterklaas aktie van de Holtense Handelsver eniging groot is, werd maandag avond nog eens duidelijk tijdens de eerste van totaal zeven trekkin gen door het driemanschap Albert van de Maat, Hans van Wingerden en Johan Steunenberg. Hoewel de zevende editie van de aktie precies een week geleden startte, puilde de Zak van Sinterklaas uit van alle ingeleverde enveloppen. Gisteren vond de tweede trekking plaats. Op 25,28 en 30 november en 2 en 6 december doet het drietal opnieuw een greep in de stapel. Niet getrok ken enveloppen blijven gedurende de Sinterklaasaktie geldig en maken dus alsnog kans op een prijs. In de week voor kerst worde de aktie als Kerstaktie voortgezet en volgen nog drie trekkingen. Het totaal aan prijzengeld bedraagt 12.500 gulden. Uit de enveloppen wordt een bedrag van 2500 gulden per keer aan prijzen getrokken. De ingesloten deelnemerskaarten worden dan waardecoupons tot de helft van het daarop vermelde bon nenbedrag. Per trekking wordt dus voor 1250 gulden aan prijzengeld uitgekeerd. Geen prijzen in natura, maar naar eigen keus dus. Opzet van de aktie is dat klanten per tien gulden boodschappen een waarde bon ontvangen (van 10 of 50 gul den). Zo vaak als gewenst kan een bedrag aan bonnen (maximaal 2000 gulden) in de bij de bonnen ontvangen envelop worden ge stopt, die samen met de ingevulde deelnemerskaart in één van de rode brievenvussen moet worden gedeponeerd. Ze zijn te vinden bij de supermarkten Albert Heijn, Cl000, Méérmarkt, het voormalige pand van Heusinkveld op de hoek Dorpsstraat/Keizersweg en Ny- kamp Dijkerhoek. Uitslag van de eerste trekking (tussen haakjes het re^unummer): mevr. Van Dijk Otter, Raalterweg 30 (23863); D. Meester- berends, Diessenplasstraat 38 (38659); A. Paalman, Deventerweg 85 (23981); B. Rut gers, Churchillstraat 35 (25530); T. Aarsen, A. Jansenstraat 26 (22684); Oosterkamp- Oplaat, Groningerveldweg 6, Markelo (24639); J. Gins, Oude Borculoseweg 8, Neede (38335); J.A. Jansen, Menumsweg 1 (38131); W. Relker, Kappelaarsdijk 5, Markelo (38458); L. Bronsvoort, Oude De venterweg 55 (38603); mevr. R. Petersen, Churchillstraat 133 (24982); R. ten Dolle, Elsenerveldweg 1, Markelo (41560); H. Me- gelink, Borkeldsweg 95 (24408); A.J. Nij- land, Beumersteeg 15 (24763); G. Teese- link, Dijkerhoekseweg 10 (40563); J.W. Bal- tes, Veenweg 12, Bathmen (40712); A. van Weelden, R. Bosmastraat 205, Rijssen (25460); Belinda Koeslag, Oude Lochemse- weg 25, Exel (24843); Dini Wiltink-Oonk, Erve Joost 15 (38125); H. Bronsvoort, Waardenborchstraat 18 (25214); Minnema, Pastoriestraat 60 (21180). Tegen inlevering van het goede refu kun nen de prijzen worden afgehaald bij Steu nenberg schoenen, Larenseweg23, Holten. De CPB afdeling Holten houdt vanavond haar maandelijkse bij eenkomst in De Kandelaar. H.A. Klerebezem vertelt over de ge schiedenis van kasteel Twickel en laat tevens dia's zien. Tijdens de bijeenkomst wordt gestemd over de benoeming van een nieuwe pre sidente. De voorzittersperiode van mevrouw J. Stam-Hasewinkel is bijna ten einde. Ook in de vrijko mende functie van tweede pen ningmeester mevrouw J. Stam- Stam moet worden voorzien. De avond begint om 20.00 uur. Nieuwe leden en belangstellenden zijn van harte welkom. De VW twijfelt aan de huidige structuur van de Stichting De Reuze Heuvelwachter (RH). Tij dens de algemene ledenvergade ring in het AC hotel-restaurant stak voorzitter Eddie Vincent zijn 'moeizame gevoel' niet onder stoe len of banken: „Een heleboel za ken verlopen te traag. Er komen te weinig concrete zaken uit voort." Het bestuur heeft aangeboden om een actievere rol te gaan vervullen in het Reuze Heuvel-projekt. Daar bij wordt gedacht aan het vrijma ken van meer tijd van de VW- beroepskrachten. In de praktijk is gebleken dat de ene dag per week die RH pr-medewerkster Diesje Lievendag ter beschikking heeft, te weinig is. Meer uren is echter niet mogelijk, gezien de financiële Vijftien punten telt de agenda die de gemeenteraad maandagavond moet afwerken. Aan de orde komt onder meer het voorstel inzake de inrichting van het parkeerterrein achter het VW-kantoor ten behoe ve van het DiWa-complex en het voorstel over het beschikbaar stel len van een krediet voor de voorbe reidingswerkzaamheden voor de uitbreiding en verbouw van scho lengemeenschap De Waerden- borch. De vergadering begint om 19.30 uur. positie van de stichting RH. Jan Stam, namens de VW vertegen woordigd in de Stichting RH, noemde wel een aantal succesvolle RH-initiatieven van het afgelopen seizoen, zoals het inzetten van treintje Bello op de Toeristenweg en de bosschoonmaakdagen van de recreatiebedrijven. Anderzijds is het enthousiast gestarte tenten- projekt, waarbij de deelnemers zich op milieuvriendelijke wijze van tent naar tent op één van de negen deelnemende recreatiebe drijven in de omgeving verplaat sten, geflopt. Matige respons en bovendien zijn de (tweedehands) tenten versleten. Via de reisorgani satie Trans van de Nederlandse Spoorwegen wordt nog getracht om het projekt nieuw leven in te blazen. De bedoeling is om het dan op te nemen in de zomergids '95. Die kans lijkt evenwel gering. Posi tief is wel het verbeterde kontakt met Staatsbosbeheer en zo pas seerde nog enkele zaken de revue. Hoewel de VW zich positief blijft opstellen tegenover het Reuze Heuvel-projekt, wordt veel waarde gehecht aan de sterk verbeterde samenwerking met de VW Nij ver- dal/Hellendoom. Het is zelfs niet uitgesloten dat de twee voor het seizoen '95/'96 een gezamenlijke accommodatiegids uitgeven. De vergadering in Holten toonde zich in elk geval positief hierover. Vol gens voorzitter Vincent heeft sa menwerken ook voordelen op het gebied van bijvoorbeeld fietsrou tes en slecht weer akkommodaties, waar Holten duidelijk een gebrek aan heeft. Zolang het 'hangen en wurgen' blijft met het Heuvel-pro jekt, verzekerde Vincent dat de 75 jaar geleden gestarte campagne van 'Holten met de Holterberg' niet losgelaten wordt. Een begrip voor velen. Wethouder Eb van Schootén (toerisme/recreatie), die in de aanbiedingsbrief bij de ge meentebegroting nog een lans brak voor een financiële injektie in het projekt de komende twee jaar, hield nu een slag om de arm: „Eerst maar eens zien hoe de ontwikkelin gen het komend half jaar verlo pen." Evenals circus Renz, hebben B en W het verzoek om vergunning tot het verzorgen van een auto- en motoracrobatiek- en big foot show, afgewezen. Geen gemeentegrond beschikbaar dus, over de Kalfster- mansweide wordt nog altijd onder handeld met Roosdom-Tijhuis. In dien de exploitant tot overeen stemming zou kunnen komen met een particulier (bijvoorbeeld voor het gebruik van een weiland), dan wil de gemeente wel vergunning verlenen mits voldaan wordt aan veiligheidseisen en dergelijke.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5