Duizenden Canadezen bezoeken Overijssel msa Togaclub winnaar Zaagmolentrofee Heren poloërs nipt verloren Zwemkampioenen verbeteren tijden Adventsstukken maken Voorbereidingskrediet De Waerdenborch HOLTENS NIEUWSBLAD Loterij zwemclub Schilderijen Bergruitertjes Haarschool De Rietvoorn Resultaten sv Holten DONDERDAG 17 NOVEMBER 1994- De Togaclub is dit jaar winnaar geworden van het toernooi van schietvereniging De Zaagmolen. Vorige week kreeg de ploeg in ge bouw Bethanië de Zaagmolen-tro fee uitgereikt. Ze namen deze over van De Hoolter Daansers, die dit jaar bleef steken op een vierde plaats. Het was de zevende maal in successie dat de Dijkerhoekse ver eniging het toernooi op touw had gezet in het verenigingsgebouw achter Bethanië. Dit jaar schreef zich het record aantal van een klei ne 70 teams in van buurt-, sport-, bedrijfs- en personeelsverenigin gen in. Iedere ploeg bestond uit vier personen, die met vuurbuks op een kaart moesten schieten. Al leen de jeugd zette het vizier met luchtbuks op scherp. De Togaclub schoot het hoogste aantal punten van 383 bij elkaar, op de voet ge volgd door de Stichting Straat voetbal met 382 punten. Bij de da mes won de ploeg van het Dijker- hoeks Amateur Toneel (329 pun ten), bij de jeugd naar buurtvereniging Hoffesstraat (296 punten). Deze vereniging was ove rigens met zeven ploegen als van ouds het sterkst vertegenwoordigd op het toernooi. Desgevraagd liet Zaagmolen-penningmeester Her man Sluiter weten dat het toernooi opnieuw zeer naar wens is verlo pen. Volgend jaar staat het op nieuw op het programma. Tijdens de slotavond waren er dia's van Herman Boode over de geschiede nis van het Holtense buitengebied. Uitslagen: Heren: 1. Togaclub I (329); 2. Stichting Straatvoetbal (382); 3. Hoffesstraat I (379); 4. De Hoolter Daansers (375); 5. Volksfeest commissie (368) Dames: 1. DAT (329); 2. Hoffesstraat (327); 3. Holterbroek (325). Jeugd: 1. Hoffesstraat (296); 2. CJV Dijker- hoek (280); 3. Holterbroek (226). Beste indi viduele schutter heren: H. Nijenhuis, (Het Trefpunt, 111). Beste individuele schutter dames: J. Jansen (NBvP Espelo, 102). Bes-, te individuele schutter jeugd: H. Aaftink (CJV Dijkerhoek, 92). Op 4 mei krijgt de traditionele herdenking op de Canadese begraafplaats een veel grootser karakter. Naar het zich laat aanzien wordt Holten dan bezocht door alleen een kleine 4000 Canadese veteranen (inclusief begeleiders). Er wordt reeds druk overlegd over het aanbrengen van tribunes (Archief) Afgelopen zaterdag moesten de he ren waterpoloërs een uitwedstrijd spelen tegen de Grunte 2 uit Har- denberg. Het zou een zware wed strijd worden, want dit team stond op een tweede plaats, terwijl de Holtense ploeg net onder de mid denmoot bivakkeerde. Het eerste kwartje werd afgesloten met 2-1 voor de Grunte, het tweede werd uitgelopen naar 5-1. Door sterke inzet van Twenhaarsveld werd dat zelfde tweede kwartje evenwel af gestoten met 6-5. De Grunte begon te beseffen dat de Holtenaren zich niet zomaar gewonnen gaven en bond een hevige strijd aan. Het derde kwartje werd daarop afge stoten met 10-8 voor de Grunte. Ook het laatste kwart was span nend, maar helaas voor Twen haarsveld zou de Grunte door domme pech toch met één punt verschil winnen, 13-12. Teleurge steld, maar met een schuin oog op de returnwedstrijd, keerden de Holtenaren huiswaarts. Dames De dames speelden in Raalte een uitwedstrijd tegen de Oostdob bers. Na ruim een minuut werd er van Holtense zijde gescoord. Het eerste kwartje werd beëindigd met 1-3 in het voordeel van Twenhaars veld. In het tweede beging een speelster van de Oostdobbers een overtreding, waardoor ze 20 minu ten niet mee mocht spelen. Holten maakte er grif gebruik van. Ook de Oostdobbers werden geconfron teerd werd met zo'n man-meer si tuatie maar verzuimden te scoren. Onder toeziend oog van 'LAP'er' (Lokaal Aanspreekpunt van de po litie, red.) G.W. Oberink werd on langs de trekking verricht van de verloting van ZPC Twenhaarsveld. Een groot aantal Holtenaren zal in de komen de tijd door één van de leden gelukkig worden gemaakt met de gewonnen prijs. Winnaars: 1. rondvlucht 2 personen: E. Veneklaas, Bergmanstraat 29; 2. draadloze telefoon: Fam. Wolters, Raalterweg 10; 3. gourmet stel: H. Tempelman, Bergmanstraat 25; 4. waardebon garage Rouwénhorst: G. Bar- gerink, A. Kuiplaan 37, Haaksbergen; 5. draagbare radio: Fam. Paalman, Oranje straat 78; 6. 'zuster' Lydia, Deventer zieken huizen; 7. Fam. Struik, Lochemseweg 12, Markelo; 8. G. Aaltink, Helhuizerweg 6; 9. Fam. Oolbekkink, Erve Broekhuis 12; 10. E. van Vemden, 't Averbergen, Olst; 11. B. Steenhoven, Vixseboxsestraat 33; 12. Fam. Oolbekkink, Erve Broekhuis 12; 13. Fam. Hegeman, Holterenkstraat 20; 14. N. Vorst, Churchillstraat 75; 15. Fr. Fridrichs, Vixse boxsestraat 6; 16. H. Koopman, Raalter weg 9; 17. Fam. Haverslag, Manenschijns- weg 22; 18. L. Schuppert, Diessenplas- straat 3; 19. Fam. Hofman, Goldsteinstraat 18; 20. G. Agterkamp, Burg. v.d. Borch- Een tweetal schilderijen uit kamer 9 van het gemeentehuis worden binnenkort enige tijd tentoonge steld op een expositie. De schilde rijen zijn eigendom van Arnhem mer Hendriks, die ze in bruikleen heeft gegeven aan de gemeente. Op het concours in Almelo behaal de Daniël Sluiter namens Pony club De Bergruitertjes een eerste plaats in de klasse L, categorie C. In de klasse H werd Chantal Slui ter tweede. Voor Daniëlle van de Kaap was er bij de Twentecup in de tweede ronde M een zevende plaats. Het derde kwartje werd begonnen met de stand 1-6. Ondanks de vele overtredingen van Twenhaars veld, troffen de Oostdobbers slechts eenmaal doel. In het laat ste kwartje wist Holten nog twee maal te scoren, zodat de eindstand op 2-9 werd bepaald. Ruime winst dus voor Twenhaarsveld. Zaterdag 19 november spelen de heren om 14.00 uur tegen Steen- wijk '34 en de dames om 14.45 uur tegen OZPC 3 uit Oldenzaai. De vloerbedekking in het noodlo- kaal van de Haarschool wordt bin nenkort vernieuwd door de firma Van Bussel. Schildersbedrijf Meij- erink is door de gemeente bena derd voor het uitvoeren van de derde fase buitenschilderwerk- zaamheden. Meijerink voerde te vens de eerste en tweede fase uit. De gemeenteraad moet nog groen licht geven voor een krediet van 20.000 gulden. De animo onder Canadese vetera nen om ter gelegenheid van 'The Golden Anniversary' in het voor jaar van 1995 naar Nederland en met name het oosten van het land te komen, is overweldigend groot. De vanuit Holten opererende stichting Welcome Again Vete rans werkt inmiddels samen met 41 plaatselijke comités in Overijs sel. Er worden tussen de drie- en vier duizend oud-strijders inlcusief be geleiders) verwacht die deelne men aan het officiële programma van WAV en de diverse plaatselijke programma's. In verband met de herdenking op de Canadese be graafplaats staat Holten op 4 mei een ware invasie aan oud-strijders en overige belangstellenden te wachten. Een omvangrijke opera tie, waarvoor intussen het leger haar medewerking heeft toege zegd. Om het enorme aantal bezoe kers te 'herbergen' worden op het ereveld tribunes opgebouwd. Een groot aantal Canadezen arri veert eerder om vooraf een (bus- )rondreis door Europa te maken. Stichting Viering Nationale Feestdagen Wticome Again Veterans - plaatselijk comité Holten Zij zijn sowieso terug op 28/29 april. Hetzelfde geldt voor het eind van het programma, wanneer diversen aansluitend een toer starten. Alle Canadezen die via de WAV in Over ijssel komen, krijgen al in Canada een 'badge' met daarop de plaats van bestemming. Handig voor de genen die hen straks van Schiphol moeten ophalen. Veteranen en begeleiders worden ondergebracht in gastgezinnen. Gezien de enorme belangstelling is er een groot aantal nodig, veel meer dan vijf jaar geleden. Reken de Holten aanvankelijk op het huisvesten van circa 100 Canade zen, intussen is dat aantal geste gen tot circa 150. Hoewel velen zich spontaan gemeld hebben bij het Holtense WA V-comité (onderdeel van de Stichting Viering Nationale Feestdagen, red.), is er nog altijd behoefte aan adressen. Wie zich dus alsnog als gastgezin wil aan melden of daar meer over wil we ten, kan bellen met Joke Voordes, tel. 63600/62306. Gastgezinnen moeten rekening houden met de opvang van één of meerdere Cana dezen (bijvoorbeeld een echtpaar) gedurende ongeveer tien dagen, te beginnen eind april. Alle Canade zen, dus ook de 'Holtense' nemen deel aan het officiële WAV-pro- gramma. Daarnaast worden in de diverse gemeenten eigen program ma's georganiseerd. Ter gelegenheid van het 50-jarige bevrijdingsfeest heeft WAV een speciaal bedrukt pennenblikje met passende pen laten ontwer pen. Voor specifiek de veteranen is WAV bezig met een herinnenrings- medaille aan een lint. Het programma: 27/29/30 april: aankomst Canadezen; 29 april: koninginnedag; 30 april en 1 mei: plaatselijk programma; 2 mei: bezoek Westerbork; 3 mei: bezoek Voorst; 4 mei: 's ochtends herdenking Hol ten, 's avonds in de gemeente waar men verblijft; 5 mei: plaatselijk programma; 6 mei: plaatselijk programma; 7 mei: parade Apeldoorn; 8 mei: herdenking Groesbeek; 8/9 mei: farewell party; 9/10/11 mei: ver trek. In Holten ziet het (voorlopige) pro gramma er als volgt uit: 29 april: koningin nedag met uiteenlopende aktiviteiten; 2 mei: culturele avond in De Kandelaar; 3 mei: toneel voor de ouderen; 5 mei: bevrij dingsoptocht, taptoe en bevrijdingsbal. Maandag 28 november kunnen zo wel beginners als gevorderden on der leiding van bloemschikdocen te Fenny Broeze naar hartelust aan de slag met een tafel- of deur- krans of met een kerstguirlande. Fenny geeft op tal van plaatsen les en doceert zelfs voor buitenlandse bloemisten in de Hollandse bloem- sierkunst. Met het uitgezochte werkstük gaan men aan het werk, waarbij Fenny de deelnemers met raad en daad terzijde zal staan. Wie mee wil doen wordt verzocht bij opgave aan te geven naar welk werkstuk de voorkeur uit gaat. Het aantrekkelijke van deze eenmalige lessen is dat zelf geen materiaal hoeft te worden meegenomen. Al les is vooraf speciaal ingekocht op de veiling. Bovendien bestaat de mogelijkheid om materialen voor één van de andere werkstukken te kopen, zodat thuis kan worden doorgegaan. Belangstellenden kunnen zich laten inschrijven voor zowel de ochtend-, middag- als avondgroep. De kosten bedragen 27,50 gulden inclusief alle materia len. Vanwege de grote belangstel ling wordt tijdig aanmelden gead viseerd. Het Socuwe-kantoor is be reikbaar op tel. 62755. In een bomvol dorpshuis werden de trotse winnaars door ons fotograaf op de gevoelige plaat gezet (Foto Ten Velde) Bijna zeventig kinderen namen afgelopen zaterdag deel aan de jaarlijkse clubkampioenschap pen van zwem- en poloclub Twen haarsveld. Net als in voorgaande jaren, werden opnieuw veel tijden aangescherpt. Met name door de grote inzet van de trainers Margot ter Schure en Coenraad Ligten- berg zijn de kinderen tot nog bete re prestaties in staat gebleken. Aangemoedigd door ouders en overige leden sneuvelden vele se conden. In een bomvol dorpshuis werden na afloop de winnaars gehuldigd. Voorzitter Gerrit van Coeverden riep tegelijkertijd meisjes en voor aljongens vanaf 12 jaar op zich aan te sluiten bij de zwemclub: „De club groeit nog steeds en biedt de leden prettige trainingen en leuke wedstrijden, zowel onderling maar met name ook in de omringende gemeenten." Sedert een jaar is het ook mogelijk voor de jeugd om deel te nemen aan jeugd-waterpolo. In 1993 werd deze afdeling opgericht en werden bovendien de eerste wedstrijden gespeeld. De kinderen zwemmen onder de bezielende leiding van trainer Frank Fridrichs. Zondag 27 november treden zij voor het eerst aan in een competitie te Lochem. De ontmoeting begint om 16.30 uur. Een half uur eerder wordt ge zamenlijk vertrokken vanaf de Dorpsschool. Er wordt gespeeld te gen jeugdteams uitLaren/Lochem, Brammen, Twello en Zutphen. Vanzelfsprekend verwacht ZPC Twenhaarsveld dat de wedstrijden bijgewoond worden door tal van belangstellenden. En mochten er kinderen zijn die zich willen aan melden bij ZPC Twenhaarsveld, dan kunnen zij zich wenden tot secretaris Anton van Beek, Kozak- kenstraat 17, tel. 63799. Wie vrij blijvend kennismaken wil met de zwemsport, kan drie keer gratis meetrainen in het overdekte bad te Markelo. Het vervoer is per bus. Uitslagen: Pupillen-bokaal: Melissa ten Velde; Frank Agterkamp. Junior-bokaal: Maartje van Eijk; Sander Stoevenbelt. ZPC- bokaal: Selma van Beek; Freek Knapen. Neptunus-bokaal: Esmeralda Udink; Nico Bouwman. De volgende prijswinnaar wer den beoordeeld over drie gezwommen af standen (school-, rug- en vrijeslag): Meis jes tot 8 jr.: 1. Melissa ten Velde; 2. Ingrid van Gelder; 3. Henrike Markvoort. Jongens tot 8 jr.: 1. Frank Agterkamp; 2. Arnold Schutter; 3. Wolter Kevelam. Meisjes tot 10 jr.: 1. Maartje van Eijk; 2. Karin van Beek; 3. Marije Oldenmenger. Jongens tot 10 jr.: 1. Sander Stoevenbelt; 2. Willard Schutter; 3. Ruben Heusinkveld. Meisjes tot 12 jr.: 1. Selma van Beek; 2. Anneke Nijenhuis; 3. Bianca van Coeverden. Jon genstot 12 jr.: 1. Freek Knapen; 2. Lars van Zon; 3. Arjan Bouwman. Meisjes tot 14 jr.: 1. Esmeralda Udink; 2. Jolanda Timmer Arends; 3. Anita Podt. Jongens tot 14 jr.: 1. Nico Bouwman; 2. Jan-Willem Hoes; 3. Sebastiaan van Diepen. Meisjes v.a. 14 jr.: 1. Marit Lebbink; 2. Jolanda Beusink; 3. Kim Kortlever. De raadscommissies financiën en gemeentewerken hadden vorige week weinig moeite met het voor stel van B en W inzake een krediet van 126.000 gulden dat nodig is voor voorbereidende werkzaam heden inzake de verbouwing en uitbreiding van scholengemeen schap De Waerdenborch. Rest nog het groene licht van de gemeente raad. Zoals bekend is het projekt niet opgenomen op het investerings schema 1995 van het ministerie van onderwijs, cultuur en weten schappen (ocw). Het staat nu op een overzicht van projektvoorstel- len die niet op genoemd investe ringsschema vermeld staan. Op dat overzicht wordt van de meer dan honderd projekten een zesde plaats ingenomen, hetgeen doet veronderstellen dat het projekt wel op het investeringsschema 1996 wordt opgenomen. Om te zij ner tijd zo snel mogelijk te begin nen met de bouw, is de gemeente van mening voortgang in voorbe reidende werkzaamheden te hou den. Zodra in 1996 gelden beschik baar komen van het ministerie en de plannen klaar zijn, kan direct met de uitvoering worden gestart. Inmiddels is begin september de zogeheten Startbrief ontvangen van ocw. Daarin informatie over de bouwvoorbereidingsprocedure. Tevens wordt aangegeven dat voor de eerste fase van de door architect Kristinsson te verrichten voorbe reidende werkzaamheden een ton wordt toegekend. Dat bedrag is intussen ontvangen. Het Deventer archtitectenbureau heeft al een raimtestudie verricht voor zowel de hoofdvestiging in Holten als de nevenvestiging in Goor. Het stuk ligt reeds bij ocw ter goedkeuring. Vooruitlopend daarop wil de ge meente Kristinsson opdracht ver strekken voor het maken van een voorlopig ontwerp, dat eveneens naar ocw zal worden gestuurd. In clusief de ruimtestudie is daarmee 125,892 gulden gemoeid. Dat be drag kan grotendeels worden ge dekt door de ocw overgemaakte ton. Het restant komt uit een reser ve van het Thomas Ainsworth Col lege uit Goor, dat nog beschikbaar is ten behoeve van deze (voormali ge) school. Hengelsportvereniging De Riet voorn houdt komende zondag (20 november) nog een koppelwed strijd in het Twentekanaal bij Eef- de. De wedstrijd duurt van 7.30 tot 11.30 uur. Opgave en inlichtingen by H. Achterkamp, teL 64580. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1Bouwvergunning is verleend voor: - bouw opslagloods bij Keizersweg 45; - bouw luifel bij Oranjestraat 20; - verbouw zomerhuis en bouw tuinhuisje Vianenweg 203; - bouw opslagloods bij Vijfhuizenweg 5. 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - uitbreiding woning Kolweg 30; 3. Kapvergunning is verleend voor: - 8 dennen bij Ericaweg 6; 4. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - najaarsconcert "H.M.V." op 26 november 1994 - fakkelwacht werkgroep Amnesty International Holten op 8 december 1994. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7451 AA Holten. Openbare commissievergaderingen De commissie ruimtelijke ordening en woningbouwzaken vergadert op dinsdag 22 november 1994 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - concept-raadsvoorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan "Buitengebied" (groenstrook hoek Oranjestraat-Rijssenseweg) - bespreking (gewijzigd) concept-structuurplan Kernen. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. Terinzagelegging ontwerp-inspraakverordening Burgemeester en wethouders van Holten brengen, gelet op artikel 3:11, 3:12 en 3:13 van de Algemene wet bestuursrecht, ter openbare kennis dat het ontwerp van een (nieuwe) inspraakverordening gedurende de periode 21 november 1994 tot 19 december 1994 ter inzage ligt in kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) op het gemeentehuis. Met bedoelde ontwerp-verordening wordt uitvoering gegeven aan het in artikel 150 van de Gemeentewet. Tegen vergoeding van de (leges)kosten wordt afschrift van de ter inzage stukken verstrekt. Gedurende de periode van terinzagelegging kunnen belanghebbenden hun zienswijze over het ontwerp van de verordening schriftelijk of naar keuze mondeling naar voren brengen. Schriftelijke reacties, gericht aan de burgemeester en wethouders, postbus 13. 7450 AA Holten, dienen vóór het einde van de termijn te worden ingediend, dan wel ter post te zijn bezorgd. Op 19 december 1994 om 10.00 uur heeft op het gemeentehuis een zitting plaats, waarbij tegenover een ambtenaar van de afdeling algemene zaken mondeling zienswijzen kunnen worden gegeven. De ingebrachte reacties zullen wij vervolgens betrekken bij onze definitieve beslissing omtrent de concept-verordening. Degenen die reageren krijgen van dit besluit bovendien mededeling Holten, 15 november 1994 Burgemeester en wethouders voornoemd De secretaris, J.P. Stegeman De burgemeester, D.J. Verhoeven Wet Milieubeheer Melding artikel 8.19, lid 2 Op grond van artikel 8.19, lid 2 van de Wet Milieubeheer is melding gemaakt van een verandering van een inrichting of de werking daarvan, ten aanzien waarvan redelijkerwijs moet worden aangenomen dat er geen gevolgen zijn voor aard en omvang, danwel uitsluitend gunstige gevolgen voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu die de inrichting veroorzaakt door: H. J. Veneklaas Vijfhuizenweg 5 7451 LH Holten Vijfhuizenweg 5 te Holten metaalverwerkingsbedrijf 3 november 1994 de inrichting wordt uitgebreid c.q. gewijzigd door de bouw van een opslaghal voor de opslag van staal Ter inzage De melding ligt vanaf 17 november 1994 gedurende 5 weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie tijdens kantooruren (van 8.30 tot 12.30 uur). Holten, 17 november 1994. Wet Milieubeheer Melding artikel 8.41 WMB. Burgemeester en wethouder van Holten maken bekend, dat op grond van art. 8.41 Wet Milieubeheer melding is gedaan van het op de inrichting van toepassing worden van een Algemene Maatregel van Bestuur door 1. Beheermij. Mültrans Holten B.V., Keizersweg 45 te Holten voor het uitbreiden of wijzigen van een inrichting voor de opslag van goederen aan de Keizersweg 45 te Holten. 2. Maatschap J.A. en D. Wegstapel, Dorperdijk 17 te Holten voor het uitbreiderrof wijzigen van een melkrundveehouderijbedrijf aan de Dorperweg 17 te Holten. Eisen Deze inrichting dient te voldoen aan de eisen gesteld in respectievelijk de Algemene Maatregel van Bestuur (AMvB): - Besluit Opslag Goederen Milieubeheer - Besluit Melkrundveehouderijen Milieubeheer Ter inzage De melding ligt vanaf heden gedurende 5 weken (tot 22 december 1994) ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken/Milieu tijdens kantooruren (8.30-12.30 uur) Nadere inlichtingen met betrekking tot deze melding kunt u verkrijgen op genoemde afdeling ter gemeentesecretarie. Holten, 17 november 1994. adres inrichting: aard inrichting: datum melding zakelijke inhoud van de melding: HOLTEN A2 - W DEN HAM. Na maanden van zwoegen, teleurstellingen en benade lingen behaalde Holten A2 de eerste twee punten. Na een minder begin (0-1) keerde Holten het tij snel. Na een samba-aanval scoorde A. van Riemsdijk 1 -1In de tweede helft leverde de ene na de andere aanval al snel de 2-1 op (eigen doelpunt). Holten, geheel ontketend speelde Den Ham finaal van de mat (3-1 en 4-1, door Breuker en Curry). SWN C2 - HOLTEN C2. Door goed te verdedigen wist Holten twintig minuten stand te houden, maar toen kwam SWN goed los wat resulteerde in een 5-0 rust stand. Jan strafte daarna slecht uitverdedi gen van SWN af (5-1Holten bleef positief bezig, wat resulteerde in nog een doelpunt van Gerben (6-2). Dat SWN de eindstand uiteindelijk op 10-2 bracht was alleen nog belangrijk voor het doelsaldo. TUKKERS 3 - HOLTEN 2. Na een wat rom melige start oefende Holten continu druk uit op het Tukkers-doel. Al na tien minuten opende Rob Somer de score (1-0). Het tweede doelpunt kwam van Herbert Bel- dman. De Tukkers kwam echter door een fraai doelpunt terug, maar vooral na de pauze kwam Holten sterk voor de dag. Rob Somer kon beheerst 1-4 intikken alvorens De Tukkers tot 2-4 terugkwam. Hierna ging Holten over op 'galery play'. Wederom Somer scoorde (2-5) en hoewel De Tukkers de moed niet opgaf (3-5), was het laatste woord weer aan Rob Somer: 3-6. HOLTEN 3 - HSC 7. Door een meer voetbal lende tegenstander kwam Holten ook weer aan voetbaHen toe. Het eerste kwartier waren er kansen over en weer. Daarna werd Holten veel sterker, en scoorde twee keer middels Tonnie Geerlings en Marcel Jager. Na de rust kwam de tegenstander door een misverstand in de Holten-defen sie terug tot 2-1. Daarna nam Holten het heft weer in handen en liep soepeitjes uit naar 5-1 via Wilco Pinkert, Gert-Jan Sche perman en Tonnie Geerlings. HOLTEN 4 - GFC 3. Holten werd ongenadig afgeslacht, hoewel de 1-5 ietwat curieus tot stand kwam. Het begon allemaal nog goed. Het creatieve spel werd na een minuut of tien beloond met een strafschop, maar toen die gemist werd, ging het fout, getui ge ook de 0-1 ruststand. In de tweede helft bief Hotten zoeken naar het passende sys teem, wat door GFC wel gevonden werd (0- 2). Dit schudde Holten wakkeren Jan van B. wist de GFC-keeper dan toch te passeren (1-2). De gasten wisten hierna keeper Arjan P. nog drie keer te passeren: 1-5. HOLTEN 5 - WIERDEN 2. Holten zette de goede reeks voort. De eerste helft werd van beide kanten goed gevoetbald, maar Hol ten kwam met tot scoren. In de tweede helft begon Wierden sterk en wist het Holten onder druk te zetten. Henk raakte de bal uit een voorzet nog aan, zodat zelfs de goed keepende Wilco gepasseerd werd. Vijf mi nuten voor het einde trok Harald de stand weer recht door uit een vrije trap alsnog de verdiende 1-1 te scoren. SOS 5 - HOLTEN 8. De sterke tegenstander SOS tikte Holten bij vlagen van het veld. Door een aantal sterke momenten van de voorhoede (René Leusink en Klukkluk) wist Holten bij de rust een 3-3 stand te bereiken. Door de 'donderspeech' van de door heim wee teruggekeerde leider (Kleppe) en en kele tactische aanpassingen bleef het acht ste in de tweede helft overeind. Helaas verloor Holten door toedoen van de (club- Ischeids in de 96e minuut toch nog met 4-3. HOLTEN 9 - RKSV 3. Dat RKSV meer in huis had dan hun plaats op de ranglijst deed vermoeden, bleek uit het feit dat de uitste kend keepende Wilco voor de rust twee keer de bal uit het net moest vissen. Op bouwend kwam Holten helemaal niet aan de bak en de spitsen renden doelloos ach ter lange ballen aan. Aan het eind van de eerste helft kreeg Holten door een hands bal een strafschop, maar John had zijn vizier niet scherp. De tweede helft begon weer even rommelig, echter nu zat de defensie beter in elkaar. Invaller Mannes Vorkink wist even later een aanval sterk met het hoofd af te ronden, zodoende Holten weer enige hoop gevend. Maar verdere kansen bleven uit. HOLTEN 13 - LUCTOR 8. De jongste prooi voor de Gaike-tijgers was dit keer Luctor et Emergo dat wel worstelde, maar niet bo ven kwam. In een enerverende pot gingen de Tijgers vanaf de eerste minuut voluit en met rust was de stand 2-0 door Ap en Eb. Na de rust was er een hoofdrol weggelegd voor Tiger-eagle die zijn goede spel be loond zag met zes dotjes van doelpunten. Bolder-Jan scoorde twee keer, en leenspe- ler Bert Steunenberg werd ook twee keer toegestaan te scoren.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5