Weerzien in troephuis padvinders en scouts I 'Carnaval breed uitdragen9 r VW komt met nieuwe wandel- en fietsroutes Kapsalon Drent gaat verbouwen Jos de Bourgondiër Prins van Fienpreuvers: Formidabel sportief Bevrijders Jeugdhonk Zwemclub Speculaasactie Bergruitertjes Geslaagd Circus '00 Schuppert Nu ook op maandagmorgen geopend van 9.00-12.30 uur. - Subtropisch zwemmen - Schaatsen - Tennis/squash - Zaalsporten - Sauna/solarium - Vergaderruimte -Partycentrum - iedere dag open Kerstmarkt Ehag-pand Goedkope koopwoningen Lukensveld Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 17 NOVEMBER 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers f. .45 Steeds meer verschijnen arti kelen in de regionale en plaat selijke pers die er op duiden dat Overijssel komend voorjaar kan rekenen op ongeveer drie tot vierduizend Canadese be vrijders (inclusief begeleiders). Voor het begeleiden en onder brengen van hen werkt de Stichting Welcome Again Vete rans intussen samen met 41 plaatselijke comité's, waaron der ook het Holtense WA V-co mité dat onderdeel is van de Stichting Viering Nationale Feestdagen. Het nieuwe jeugdhonk van ZW Blauw Wit '66 is zaterdag officieel geopend. Na het door schieten van een papieren scheidingswand nam de jeugd het onderkomen dankbaar in bezit. Behalve de bouw van het jeugdhonk, werd de berging vergroot en werden enkele du gouts opgeknapt. Bijna 70 kinderen namen afge lopen zaterdag deel aan de jaar lijkse clubkampioenschappen van ZPC Twenhaarsveld. Veel tijden werden verbeterd. De winnaars werden na afloop in een bomvol dorpshuis in het zonnetje gezpt. Nog één keer kunnen al die pad vinders en scouts die in de dertig jarige geschiedenis van Scouting Holten De Waardenborch het troephuis aan de Liezenweg be volkten, elkaar op die vertrouwde plek ontmoeten. Op zaterdagmid dag 26 november is daar van 14.00 uur tot 17.00 uur een reünie. Het wordt ongetwijfeld een nostal gische bijeenkomst aan de Liezen- weg. Dertig jaar geleden werd daar een fraaie blokhut neergezet die voortaan als troephuis van padvin dersclub De Waardenborch dienst zou doen. Bij menig Holtenaar is het gebouwtje ook bekend vanwe ge de yele feestjes en fuiven die er door derden werden gegeven. Za terdag 26 november wordt de laat ste mogelijkheid om het troephuis in de oorspronkelijke staat te aan schouwen. Na een brand enkele jaren geleden werd besloten tot een complete verbouwing die bin nen afzienbare tijd van start zal gaan. Het nieuw te bouwen troep huis zal van moderne materialen worden opgetrokken. Aangezien het tevens als onderkomen van BE Blauwe Vogels St. Jorisgroep uit Raalte gaat dienen, wordt de ac commodatie ook geschikt voor het verblijf van gehandicapte scouts. Over deze plannen is tijdens de reünie uitgebreide informatie te bezichtigen. Verder kunnen de bezoekers die sinds de oprichting bij de Waar- denborch-groep waren betrokken een indruk krijgen van hoe het vandaag de dag bij Scouting Ne derland eraan toegaat. De zater dagse speltakken draaien immers normaal door. Verder is er op ge zette tijden een diavertoning en wordt er ook een foto-expositie in gericht. Als het weer het toelaat wordt het bij het kampvuur ouder wets gezellig inclusief de oude ver trouwde padvindersliederen. De reüniecommissie heeft naarstig geprobeerd zoveel mogelijk oud- Nog één keer kunnen oud-padvinders en tegenwoordige scouts hun vertrouwde troephuis aan de Liezenweg bekijken. Na de reünie op 26 november vindt er een groote verbouwing plaats. (Eigen foto). leden, -leiding en -bestuursleden op te speuren en uit te nodigen. Wie echter nog niet is benaderd, kan contact opnemen met Herman Aaftink, Dorperdijk 2, tel. 62701 in Holten. Geniet van dit lèv'n, ie bint hier maar effn. Onder dat motto van Prins Jos de Bourgondiër viert Holten het komende seizoen carnaval. Jos Kamphuis, de Abt van Duustervoorde, regeert vanaf vorige week zaterdag als ware katholiek over Keunedarp. Vandaar ook dat zijn uitverkiezing in het Bonte Paard in roomse sferen verliep. Carnavals vereniging De Fienpreuvers had er weer heel wat werk van gemaakt en hoewel maar liefst 106 inzenders een gokje op de waard van Eetcafé 't Klavier hadden gewaagd, verliep zijn uitverkiezing toch nog a. TA fS¥, 7 verrassend. Niet Harry van Coeverden, die zich even later als adju- ^Olicert H IVS V dant van de 27ste Holtense prins ontpopte, maar kastelein Kamphuis kreeg de prinsensteek en -ketting. HMV geeft zaterdag 26 november haar traditionele najaarsconcert in sporthal 't Mossink. Onder lei ding van dirigent Bert Fransen brengt het orkest onder meer Im promptu van Eric Ball, delen uit de Boismortier suite van A. den Arend, Imperatrix van Alfred. Reed en wat lichtere werken zoals Flashdance in een arrangement van Frank Bernaerts en Aladdin uit de gelijknamige Walt Disney- film. De drumband is onder leiding van instrukteur Hugo Masselink bezig een nieuw werk van Charles van Zanten in te studeren, getiteld Streetlife. Tijdens het concert laat de band het eerste deel horen, evenals twee marsen. Natuurlijk rijn ook de miniretten van de par tij. Onder leiding van Jeannet Kieftenbelt demonstreren zij op live muziek hun kunnen. Het con cert begint om 20.00 uur, de toe gang is gratis. Op vrijdag 18 november houdt Po nyclub De Bergruitertjes de jaar lijkse speculaasactie. Om 18.00 uur gaan de verkopers de wijken in. De opbrengst is voor nieuwe dekjes voorzien van een embleem met het wapen van Holten er in. Onze jeugdige plaatsgenoot Jorn de Lange (12) is onlangs in Zwarts luis geslaagd voor het KNF-diplo- ma A (Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigin gen, red.) trompet. Jorn is verbon den aan het jeugdorkest van HMV. Het is vijf voor acht wanneer de eerste bus richting Dijkerhoek ver trekt. Daarin welgeteld zeven car- navalslustigen, inclusief uw ver slaggever. Eenmaal in de ver nieuwde zaal van Het Bonte Paard (wethouder Bertus Rensen: „Prachtig toch, ik ben trots om Dijkerhoeker te zijn") blijkt de avond traditiegetrouw weer lang zaam op gang te komen ondanks de muziek van Face to Face en huisband De Braandheultjes. Eerst worden er verschillende le den die al 22 jaar in de gelederen van de Fienpreuvers verkeren door Prins Wim onderscheiden. Nadat Douwe en Trien Bergsma, Fons en Ria Akkermans, Henny en Minie Möring, Gerry Jansen en Henk Bekkernens in het zonnetje rijn gezet (Ina Deijk, Edy Oolbekkink, Gerard en Mientje Baan, Ab en Ipie Schuppert en Jan en Alie Nik- kels waren verhinderd) kan onder de strakke regie van regisseur Henk Warrink Arie Ribbens zijn opwachting maken. De rondbor stige routinier krijgt zo vroeg op de avond de menigte toch al massaal op de dansvloer, zij het dat het geluid niet altijd even perfect is (en dat is nog knap lastig wanneer je met een bandopname werkt). Wel licht dat er voor een dure installa tie geen geld meer was nadat Rib bens rijn rekening van bijna drie mille bij penningmeester Henny Rustebiel had ingediend. Traditioneel wordt deze avond ook de Keunedarper van het Jaar ge kozen. Gezien de grote positieve uitstraling voor het dorp, werd daarvoor dit keer de Stichting Tri athlon Holten uitverkoren. Na mens alle 450 vrijwilligers die zich daarvoor inzetten, neemt be- Na vele maanden van voorberei ding wordt zaterdag 12 november gestart met de verbouwing van de kapsalon van de familie Drent. Sa lon Wander en Salon Willy worden beiden in een nieuw jasje gestoken. In één week zal een geheel nieuw interieur gebouwd worden. Het oude was aan vervanging toe. Een luifel aan de buitenkant zal voor een nieuwe en moderne aanblik van het pand aan de Oranjestraat zorgen. Samen met een nieuw logo en het moderne interieur zal deze luifel van Salon Wander en Salon Willy meer één geheel maken. Tijdens de verbouwing werkt Wan der Drent met zijn personeel ge woon verder in de kelder, die via de achterkant van het gebouw te be reiken is. Ondanks een altijd licht ongemak hoopt hij op deze manier toch rijn klanten van dienst te kunnen rijn tijdens deze verbou wing. De verbouwing duurt tot en met zaterdag 19 november, waarna op dinsdag 22 november de geheel vernieuwde zaak open zaï gaan. Het verzoek van circus Renz om komend jaar in Holten enkele voorstelling te verzorgen, is door de gemeente afgewezen. Desge vraagd liet burgemeester D. J. Ver hoeven weten dat Renz gevraagd- had naar gemeentelijke grond. „Wij hebben domweg geen grond die zich daarvoor leent," aldus Ver hoeven. Zoals bekend is de Kalfs- termansweide (nog) geen eigen dom van de gemeente, maar van Roosdom-Tijhuis. stuurslid Wim Brinks de onder scheiding in ontvangst. De twee geldbedragen van f 111,11 die in het kader van de actie prinsraden voor de Stichting Viering Nationa le Feestdagen en de Stichting Wel come Again Veterans waren opge haald, belanden in de goede han den van SVNF-voorritter Rick Aangeenbrug. Maar liefst 106 goe de inzenders hadden Jos Kamp huis aangekruist, waarvan Marian Brands met de hoofdprijs van f 125 ging strijken. Voor de commissie die de Keunefeesten organis betekent dat hoge aantal goedf kers dat er meer dan honderd j se-partouts voor twee perso gratis de deur uitgaan, toch een schadepost van een sic zesduizend gulden. Wanneer Prins Wim van 't Proatie- zer in rook gehuld op rijn manier afscheid heeft genomen, wordt het langzaam tijd voor een nieuwe prins. In een bovenkamertje hullen August Müller, Wim Klein Velder- man, Ben Vollenbrock Bert Aaf tink, Harry van Coeverden. Gerrit Markvoort, Anton Reilink, Roelf Jan Warrink en Dick Wegstapel, Wim ter Schure zich in een lacheri ge sfeer in een pij. Onder aanzwel lende Gregoriaanse klanken be treedt de stoet paters voorafge gaan door kardinaal Gregorius de Zwarte (Teun Deijk) even later de zaal waarna het gissen kan begin nen. Is het pater Bonken Gerrit, die bij het Bonte Paard een thuis wedstrijd speelt, of is het pater Broekenvol. Of wellicht toch een heuse baron die de Fienpreuvers een jaar lang zal regeren? Daar begint het op te lijken wanneer het merendeel van de Raad van Elf zich achter Harry van Coeverden opstelt, maar op het laatste mo ment slaagt de kwade genius (Coen van Hoevelaak) er in hem om te praten waarna een razend snelle stekenwisseling de onver wachte ontknoping oplevert. Voor menigeen het in de gaten heeft blijkt Jos Kamphuis de nieuwe prins. Nog confuus van alle gelukwensen (en de zoen van de zangers) vindt Prins Jos even tijd voor een korte beschouwing op rijn komende re geerperiode. 'Proberen het carna val nog breder uit te dragen in de gemeenschap' is een belangrijke beleidsdoelstelling. 'En er moet een jeugdprins of -prinses komen. Ja, het was inderdaad een hele klus om de aanstaande uitverkiezing geheim te houden. Vooral als café baas. Dan proberen ze toch con stant uit te horen. Het wordt een drukjaar, zeker. Naast het norma le programma ook nog de bevrij dingsfeesten en de jubileumeditie van de Keunefeesten. Maar ik heb een goede adjudant, dus dat zal wel lukken. Prins Dinkytoy Waarna de Fienpreuvers-prins als eerste officiële daad in het voorcafé Prins Jos de Bourgondiër en adjudant Harry nemen de gelukwensen in ontvangst. Hoewel maar l inzenders de naam Kamphuis bij de actie prinsraden hadden aangekruist, was toch sprake verassende uitkomst Foto ten Velde) de alternatieve verkiezing van car navalsvereniging De Knetterzoe- pers moet bijwonen. Precies om twaalf over twaalf wordt, door een fikse worp met de dobbelbeker, Mark van de Maat (de Nölle) door het lot geroepen. Prins Dinkytoy I, regent van Smidsbelt tot Lego- land, Beschermhere der Braad pannen en heer van Ruysdaehl kent gelukkig ook de geneugten van de tekstverwerker zodat hij wonder bij wonder in no time een keurig geprinte toespraak uit de binnenzak vist. Zijn devies voor het komende carnavaleske sei zoen: 'Wees verstandig, braad met boter'. Wanneer ook de 'Prins van de kleine zalen', samen met rijn adjudanten André Struik en Erwin Brinks, vele welgemeende felicita ties in ontvangst heeft genomen en Face to Face het laatste deuntje inzet, wordt, het tijd de bus weer op te zoeken die overvol feestgangers de terugweg naar het dorp inzet. Dat het eindpunt dit keer café 't Klavier is, hoeft geen betoog. Tijdens de dinsdag 22 november vanaf 20.00 uur te houden leden vergadering in het AC hotel-res taurant legt het VW-bestuur de leden een voorstel voor over het vernieuwen van de wandel- en fietsroutes. Tot nu toe wordt een boekje uitgegeven met zeven wan del- en fietsroutes. Volgens VW'ster Astrid Dirkzwager wordt nu gedacht aan een losbla dig systeem met geheel nieuwe routes: „Die routes zijn langer en overschrijden bovendien de ge meentegrens. Ze lopen tevens zo veel mogelijk langs recreatiebe- drijven, zodat men ook daar kan starten." Marga Rensink van galerie/atelier De Waerdenborch wordt officieel benoemd tot bestuurslid. Zij volgt Kees Bos op, die evenals Wim ten Berge in maart terugtrad. De func tie van Ten Berge is nog vacant. De leden worden voorts ingelicht over het gesprek dat het bestuur met het college heeft gehad. Daarin gaf de VW haar visie op de herinrich ting van de dorpskern en pleitte tevens voor verbetering van de fietspaden. Ook wordt aandacht besteed aan de onlangs herdrukte kaart van Holten met de Holter- berg, waarover het Holtens Nieuwsblad reeds twee weken ge leden uitvoerig berichtte. Na af loop van de vergadering verzorgt algemeen bedrijfsleider Erik Bur gers voor belangstellenden een korte rondleiding door het nieuwe hotel. De laatste Nieuwsbrief van de VW vermeldt dat Marina Dalhui- sen sinds mei de nieuwe oproep kracht is van de VW. Wekelijks is rij circa vier uur op het kantoor aan de Dorpsstraat aanwezig. De in het voorjaar in samenwerking met het IVN georganiseerde wan delingen, drie totaal, bleken rede lijk succesvol. Zeer waarschijnlijk worden ze ook volgend seizoen in het programma opgenomen. In augustus heeft Holten geduren de twee dagen bezoek gehad van de Belgische pers, die Holten en de Holterberg op een 'actieve' wijze verkend heeft. Op het programma onder meer klootschieten, huifkar tocht, fietstocht, wandeling en een bezoek aan natuurmuseum Bos Dierenwereld. Naar aanleiding van het bezoek verschenen achteraf di verse positieve artikelen. Ze rijn op aanvraag in te zien bij de VW (Franstalig). In samenwerking met de VW Hel- lendoorn/Nijverdal en de Stichting De Reuze Heuvelwachter, neemt de VW in januari deel aan de jaar lijkse Vakantiebeurs in de Jaar beurs in Utrecht. Ten slotte aan dacht voor de deze zomer versche nen 'Regenfolder'. Ook dit in sa menwerking met de VW Hellendoom/Nijverdal. In de folder allerlei tips over mogelijkheden bij minder mooi weer in het Reuze Heuvel-gebied. Dat loopt uiteen van bezoeken aan musea, gale rieën, exposities en molens, tot uit stapjes met de huifkar en het trein tje Bello of paardrijden, zwemmen, snookeren en bowlen. meubelen/Holten Stationsstraat 3 - 7451 BH Holten - Telefoon 05483-6 1223 Holtens Nieuwsblad is ee, uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-638 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: H. Schottert tel. privé 074-42 86 06 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 1849 &W109 De Scheg Piet van Donkplein 1 Tel. 05700-5 51 55 Postbus 6095 Fax 05700-5 50 85 7401 JB Deventer De Holtense Handelsvereniging is voornemens zaterdag 10 december tussen 10.00 en circa 16.00 uur een kerstmarkt te houden in en rond het voormalige Ehag-pand aan de Dorpsstraat. Verenigingen en/of non-profit instellingen die deze ge legenheid te baat willen nemen om iets te verkopen of te presenteren in kerstsfeer, kunnen zich bij on derstaande adressen opgeven. Wie een marktkraam wil huren kan zich daarvoor tot en met 24 novem ber opgeven. De kraamhuur be draagt 30 gulden (zolang plaatsen beschikbaar rijn). De plaatsen voor non-profit instellingen rijn vrij. Tijdig reserveren wordt na drukkelijk geadviseerd. Wie het eerst komt, die... Opgave is moge lijk bij Foto Ten Velde, schilder Maats of Steunenberg schoenen, Larenseweg. Op de overgebleven 'witte vlek ken' in nieuwbouwwijk Lukens veld streeft de gemeente naar de bouw van goedkope koopwonin gen. Voorheen premie A-woningen in de prijsklasse van circa 135.000 tot 150.000 gulden. Burgemeester D. J. Verhoeven laat weten dat het om rijtjeswoningen gaat. Hoeveel is nog niet bekend. Verhoeven ver wees naar het onlangs gehouden woningmarktenonderzoek, waar uit naar voren kwam dat in Holten behoefte is aan woningen voor se nioren, jongeren en goedkope koop(rijtjes)woningen. „In Lu kensveld is het onmogelijk om alle drie de doeleinden te dienen. Voor de seniorwoningen hebben we uit eindelijk betere iokaties in plan Ehag en de Dorpsschool. Die lig gen dichter bij het centrum. Maar aan de overige twee kunnen we wellicht wel tegemoet komen. Het wordt onderzocht."

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1