Nieuwe winkels zijn aanwinst centrum Vinnige discussie over automatisering Dank voor brede Holtense steun Grote opbrengst aktie oud-strijders Gastgezinnen nodig voor oud-strijders Speelgoedbeurs opnieuw succes Buurtvereniging Beuseberg Fusie basisscholen Boekhandel Heusinkveld HVG Besparen op gas en elektra Kalenderactie DONDERDAG 10 NOVEMBER 1994 HOLTENS NIEUWSBLAD Wet Milieubeheer Ter inzagelegging ontwerp-beschikkingen met vergunning aanvraag Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 14 november-1994 tot en met 13 december 1994 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage de ontwerp beschikkingen met vergunningaanvraag ingevolge de Wet Milieu beheer van: 1Mts. H. W. en D. J. Luggenhorst, Sangeldijk 7 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (fokvarkens- en opfokvar- kenshouderijbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning 2. Dikkers Supermarkt Holten B.V., Dorpsstraat 20 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (supermarkt met slagerij w en bakkerij) omvattende vergunning 3. G. W. Wijlhuizen, Schapendijk 2 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mestvarkensbedrijf an nex opslag van huisbrandolie) omvattende vergunning. De ontwerp-beschikkingen omvatten het verlenen van de vergun ning onder voorwaarden, die de nadelige gevolgen voor het mi lieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beper ken. Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen zowel schriftelijk als mondeling door eenieder worden in gebracht binnen een vijf weken na de datum van terinzageleg- ging. De bedenkingen moeten bij Burgemeester en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten worden ingediend vóór 13 december 1994. Mondelinge bedenkingen kunnen worden ingebracht op een openbare zitting op verzoek tot aan het einde van de bovenver melde termijn van 5 weken. Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking kunnen later beroep instellen tegen de be schikking bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouw opslagloods bij Keizersweg 39; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 1 walnootboom bij Burg. v.d. Borchstraat 30; - 1 acacia bij Postweg 122; - 1 spar hoek Geskesdijk-Wildweg; - 1 prunus (sierkers) bij Ab Jansenstraat 2. 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - innemen standplaats t.b.v. kenteken graveren. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders, postbus 13, 7451 AA Holten. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw woning aan de Kolweg (31 okt. '94); - bouw luifel Oranjestraat 20 (1 nov. '94); - bouw woning op kavel 44 in plan Lukensveld (1 nov. '94) De bouwaanvraag ligt tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en wpningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. Grimmig en gespannen. Zo kon de wond geen doekjes om zijn mening stemming in de gemeenteraad bij in deze kwestie en dreef de zaak de behandeling van de begroting zelfs enigermate op de spits. Bij 1995, althans aan het begin van de Jan Kevelam ontlokte het op het vergadering, het best worden ge- laatst een vinnige reaktie. Deson- kwalifïceerd. Het had alles te danks ging de WD overstag en maken met het voorstel van B en W stemde voor. tot vervanging en uitbreiding van het automatiseringssysteem van de gemeente. Een investering waarmee bijna acht ton gemoeid is. De vervanging is dringend noodzakelijk, met name vanwege de verplichting voor algemene za ken om met ingang van volgend jaar de nieuwe reisdocumenten te kunnen verwerken. Onmogelijk met de huidige hard- en software. GB, CDA en PvdA konden zich volledig vinden in het voorstel. D66 en WD daarentegen hadden er wel moeite mee, wat tot een vinnige discussie leidde tussen burgemeester D.J. Verhoeven enerzijds en Dick van der Torre (D66) en vooral Jan Kevelam (WD) anderzijds. Beide fraktielei- ders waren niet ronduit tegen het voorstel, maar vroegen om meer tijd, zodat een extern deskundige (bureau) de zaak kan onderzoeken. De WD vroeg bovendien om gefa seerde vervanging, wat een kosten besparend effect heeft op de begro ting. Van der Torre twfj felde aan de mate waarin de kennis over het werken met een netwerk binnen het ambtelijk apparaat aanwezig was. Verhoeven ergerde zich aan het feit dat beide raadsleden on voldoende vertrouwen hadden in het voorbereidend werk van de speciaal daarvoor ingestelde werk groep, die ongeveer een half jaar intensief bezig is geweest met de voorbereiding van dit omvangrijke raadsvoorstel en richting Kevelam constateerde hij een gebrek aan loyaliteit. De WD-voorman, on langs afwezig bij de raadscommis sie algemeen bestuurlijke zaken waarin de kwestie uitvoerig aan de orde kwam, werd tevens verweten dat hij niet de moeite had genomen om zich er door de desbetreffende ambtenaren over te faten informe ren. Burgemeester D.J. Verhoeven Met grote meerderheid van stem men is mevrouw Bleumink vorige week tijdens de jaarvergadering aangesteld als bestuurslid van De Hervormde Vrouwen Groep (HVG) 'Door Eenheid Verbonden' te Dij- kerhoek. Zij volgt mevrouw Kloos terboer op, die haar functie na de gebruikelijke zes jaar neerlegde. Na het huishoudelijk gedeelte werd de avond vervolgd met een reisverslag van de heren Krikkink en Wevers van hun reis naar IJs land. Aan de hand van prachtige dia's vertelde het tweetal leuke verhalen over dit bijzondere land. De volgende bijeenkomst is dins dag 15 november. Gastspreker is de heer Blom, die het één en ander vertelt over botontkalking. De avond wordt gehouden in gebouw Bethanië en begint om 19.45 uur. ,In het kader van de actie 'Kritisch consumeren, duurzaam produce ren' komt voorlichter Matthijs van de Berg van de IJsselmij op woens dagavond 16 november naar het Bonte Paard om de leden van de NBvP Dijkerhoek te informeren over de mogelijkheden om op gas en elektra te besparen. De aan vang is 20.00 uur. Op 13 december is er in het Provin ciehuis in Zwolle een themadag over veranderingen in de maat schappij en de keuzes die je daarbij voor jezelf kunt maken. Er is een inleiding van hoogleraar jeugd, ge zin en samenleving aan de Rijksu niversiteit .Utrecht, mevrouw Christine Brinkgreve. computer Ingezonden Holtenaren, bedankt! Namens de Stichting Viering Na tionale Feestdagen wil ik graag uiting geven aan ome dank. Wij zijn positief verrast door de gewel dige opbrengst van de aktie. Die dank is in de eerste plaats gericht aan allen die een bijdrage hebben gedaan. Niet in het minst echter ook aan de Club van Oud Strijders die de organisatie en uitvoering met behulp van vrijwilligers heeft gerealiseerd. Inmiddels hebben ook carnavalsvereniging De Fien- preuvers, de Holtense Handelsver eniging en de Industriegroep fi nanciële bijdragen gedaan of toe gezegd. Ook hiervoor ome erken telijkheid. Het stichtingsbestuur voelt zich door de brede medewer king onder de bevolking gesteund in de organisatie van een grootse bevrijdingsweèk. H.C. Aangeenbrug voorzitter Stichting Viering Na tionale Feestdagen De nieuwe winkel van Henk en Alberta Dikkers 'Happy Hobby Dikkers' werd vorige week geopend door mevrouw HJ. Dikkers-Rensen, moeder van Henk (Foto Ten Velde) Het is ons een vreugde om u allen door ons opgezet, een groot succes „Er is en er komt weer leven in ons centrum. Niet alleen omdat er weer mensen wonen, ook omdat het met twee prachtige winkels is uitgebreid." Aldus voorzitter Al- bert van de Maat van de Holtense Handelsvereniging, vorige week woensdagavond tijdens de ope ning van Happy Hobby Dikkers van Henk en Alberta Dikkers. En kele uren tevoren had Heusink- veld senior de direct ernaast gele gen (kantoor)boekhandel van zoon Joop en zijn vrouw Anneke geopend. Met de gereedkoming van het DiWa-complex is 'Gat van Holten' eindelijk opgevuld. Een prima aanwinst voor het centrum, zo is alom te beluisteren. Van de Maat wee§ op de uitspraak van professor Bax, die circa tien jaar geleden verzekerde dat kleine dorpswinkelcentra alleen konden overleven door bundeling van win kels. De Novalux-eigenaar was van mening dat het menig winkelier in Holten hoofdbrekens heeft gekost. „Na al die jaren is die inspanning echter beloond met een zo goed als geslaagde centralisatie van de be staande winkels met enige uitbrei ding in andere branches. Nu een centrum met een voorzieningenni veau, die een vergelijking met plaatsen van dezelfde omvang ruimschoots kan doorstaan." Abri Zoals te verwachten legde Van de Maat een koppeling met de ver keersproblematiek en wees de aan wezigen specifiek op de herinrich tingsplannen van het centrum: „Nu het zaak dat ook het verkeers probleem op korte termijn een goe de invulling krijgt en dat bijvoor beeld alvast een start wordt ge maakt met een verfraaiing van het centrum op plaatsen waar dit al kan. Om te beginnen denk ik aan de foeilelijke abri voor het DiWa- complex aan de Dorpsstraat." De inrichting vanhet nu braak liggen de terrein voor het complex hangt samen met de inrichting van het hart van Holten. Wel bekend is dat er leilindes worden geplant, waar schijnlijk komend voorjaar. Wat betreft de aankleding rond het ge bouw bedankte Henk Dikkers de gemeente voor de 'voortvarende wijze waarop werd meegedacht en meegewerkt'. Na een moeizame periode van voorbereiding is het DiWa-com- plex eindelijk gereed: de bouw van het door architectenbureau Joris- De belangstelling van Canadese oud-strijders voor het tiende lus trum van de herdenking van de bevrijding is dermate groot dat het Comité Welcome Again Veterans in Holten nog op zoek is naar een aantal gastgezinnen. Het gaat daarbij om een periode van onge veer tien dagen vanaf eind april volgend jaar waarin de Canadeze overdag een druk programma heb ben van herdenkingen overal in het land. Ondanks het feit dat veel Holtenaren zich al spontaan heb ben aangemeld, zijn er nog meer adressen nodig. Nu al blijken zich eens zoveel Canadese veteranen te hebben opgegeven dan bij het laat ste bezoek in 1990. Wie als gastgezin voor de voormali ge bevrijders wil fungeren of nade re informatie daarover wil, kan contact opnemen met Joke Voor des van het WAV Comité Holten, tel. 63600 of 62306. In afwachting van het heerlijk avondje hield peuterspeelzaal Dribbel van de Stichting Socuwe afgelopen zaterdag in het dorps huis de jaarlijkse speelgoedbeurs. Opnieuw een succes. Bijna 350 ar tikelen wisselden van eigenaar. Het succes betaalde zich dan ook uit in klinkende munt. Ruim drie honderd gulden vloeide in de pot van de peuterspeelzaal. Aan het geld is nog geen bestemming gege ven. Terwijl de deuren pas om 10.00 uur zouden openen, stonden de eerste gasten al om 9.30 uur voor de deur. Kennelijk waren dat ervaren beursbezoekers, die wisten dat de gene die het eerst komt, het eerst maalt. Het grootste deel van de verkoop vond dan ook in het eerste half uur van de beurs plaats. De kwaliteit van het ingebrachte speelgoed was goed. Vooral het aandeel van het grotere speelgoed was gegroeid in vergelijking met voorgaande jaren. Voor wie goed zocht, was zelfs nieuw speelgoed te bemachtigen. Het best in de markt lagen de grotere artikelen en de spelletjes. Ook was er veel vraag naar contructiespeelgoed, bijvoor beeld Lego. „In die laatste catego rie is nog steeds weinig inbreng," vertelt medewerkster Jolanda Kamphuis. „Ook is er nog steeds weinig speelgoed voor oudere kin deren. Dat was vorig jaar eveneens een probleem. Blijkbaar doen mensen die dingen minder gauw van de hand." „De speelgoedbeurs is al aardig bekend bij de Holtenaren," zegt Kamphuis desgevraagd. „De groei is er wat ons betreft echter nog niet uit. De inbreng kan nog groter, daar hebben we de ruimte wel voor." Op de speelgoedbeurs was ook een kraampje van de Holtense afdeling van Unicef aanwezig. Zij waren tot nu toe elk jaar van de partij. Ook hier geen ontevreden gezichten. De verkoop van kinderartikelen verliep naar wens. Normaliter zijn de artikelen van de Unicef te koop in de wereldwinkel. Tussen half drie en drie uur konden de inbren gers de niet verkochte spullen weer ophalen, evenals de opbrengst van de goederen die wel verkocht wa ren. Die bedroeg tachtig procent van de verkoopprijs; twintig pro cent plus het inleggeld van 20 cent per artikel, waren voor de peuter- sen uit Rijssen ontworpen woon- /winkelcomplex, met op de begane grond twee winkels en erboven zes luxe appartementen, startte vorig najaar. De (her)opening van de twee winkelskveld, bracht Van de Maat ertoe een moment terug te gaan in de geschiedenis. Op de plek waar nu het DiWa-complex staat, stond destijds een huis van de familie Wansink, dat bewoond werd door de families Rosman en Haarman. Ernaast stond de bak kerij van Wansink. Daar achter woonde de familie Haarman. Ook Mengunie-directeur Jan Wan sink (met Dikkers de man van het DiWa-complex) blikte terug. In eerste instantie naar de tijd dat Dikkers en Wansink aparte win kels waren. Vanaf '68 werden Dik kers en Wansink Mengunie, in april '82 veranderd in DMC, die driejaar later verhuisde naar Deventer. Al leen de verkoopmaatschappij bleef in Holten. Eind '87 werd de silo op het terrein gesloopt. In '92 werd de Holtense vestiging ABC/DMC om korte tijd later ook naar Deventer te verhuizen. Begin vorig jaar werd DMC aan het Zwar- tepad door Henk en Alberta Dik kers veranderd in Hobbyhuis Hol ten, dat op voorhand geen lang leven beschoren was. Vanwege de vele veranderingen heeft het be drijf onder de nieuwe naam Happy Hobby Dikkers een nieuwe start gemaakt. „De familie Dikkers heeft het hart in twee opzichten laten spreken," constateèrde Van de Maat tot slot. „Het hart om van Holten iets moois te maken en het idee om van het hart van Holten iets blijvends moois te maken voor de toe komst." via deze brief heel hartelijk te mo gen bedanken. Enige weken gele den hebben wij een beroep op u gedaan op uw bereidwilligheid om een bedrag te geven voor de ko mende Herdenking mei 1995). Nu deze aktieweek is afgesloten mo gen we zeggen dat u in rijke male aan die oproep gevolg heeft gege ven. Het resultaat is verbluffend goed. De Stichting Viering Natio- nale Feestdagen kan nu op een verantwoorde wijze deze middelen inzetten om de Canadese vetera nen op waardige imjze te ontvan gen. U hebt als burgers van dit dorp de start mogelijk gemaakt om de organisatie voor die ontvangst verder te kunnen organiseren. Mede dalikzij uw giftenis de aktie, geworden. Het resultaat dat door de medewerkers/sters bijeen is ver gaard heeft geleid tot een op brengst van 31.659,55 gulden. Toe zeggingen voor giro- of bankover- schrijvingen zijn hier nog niet vol ledig bij inbegrepen. Beste mensen, u allen die hieraan bijdroeg en op deze wijze verantwoording hebt genomen en dankbaarheid hebt betoond: zeer, zéér hartelijk be dankt! Wij zijn bijzonder verheugd met uw geweldige reakties. U mag er op vertrouwen dat de besteding van het bedrag op een zorgvuldige en verantwoorde wijze zal geschie den. Namens de Club van Oud Strij ders H.J. Baltus D. Beldman Kort geleden is de eerste aanzet gegeven tot het opzetten van een buurtvereniging in buurtschap de Beuseberg. Het doel van deze ver eniging is het sociale leven in de Beuseberg te bevorderen door het organiseren van verschillende ak- tiviteiten. Voor het komende jaar is reeds een programma opgesteld. Om leden te werven voor deze ver eniging zijn alle inwoners van de Beuseberg onlangs schriftelijk be naderd. Wij het bestuur) zijn er echter van overtuigd dat er ook mensen zijn die weliswaar niet in de Beuseberg wonen, maar die zich toch sterk verbonden voelen met de betreffende buurtschap. Deze mensen nodigen we via deze weg van harte uit om eveneens lid te worden van de buurtvereniging Voor nadere inlichtingen kunnen zij kontakt opnemen met Anton Klein Twennaar, tel. 62709. Namens bestuur buurtvereniging Beuseberg A. Klein Twennaar Julekesweg 7 In haar Algemene Beschouwingen op de gemeentebegroting 1995 vraagt Gemeentebelang zich af of het in het kader van schaalvergro ting/bezuinigingen niet goed zou zijn om te komen tot één openbare basisschool Holten met diverse dislokaties die elk een eigen ad- Vorige week besteedde het Hollens Nieuwsblad reeds aandacht aan de opening van kantoor/boekhandel Heusinkveld. De bijbehorende foto zijn we nog schuldig. Joop Heusinkveld en zijn medewerksters Angelique en Marian lieten zich daarom in de nieuwe winkel vereeuwigen door onze fotograaf Foto Ten Velde) Evenals Happy Hobby Dikkers opende (kantoor)boekhandel Heu sinkveld vorige week de deuren voor het publiek. Nadat de zaak woensdag door Heusinkveld se nior officieel geopend was, gingen Joop Heusinkveld en zijn mede werksters Angelique in 't Veld en Marian Wittenberg donderdag vol goede moed van start in de veel ruimere winkel, waarin begin 1995 het postkantoor wordt onderge bracht. Terwijl de ouders een kijk je namen in de twee nieuwe win kels, draaide de Splose draaimolen 's middags geduldig rondjes voor de kleintjes. Wat er met het voor malige pand van de boekhandel gaat gebeuren is nog onbekend. Voorlopig blijft Joop Heusinkveld het pand huren tot eind van het jaar, daar het nog deels in gebruik is voor opslag. „Bovendien is het de bedoeling om in die oude winkel vanaf half november opruimings artikelen te gaan verkopen," aldus Heusinkveld. junct-directeur hebben. Het CDA wijst op de druk op on derwijsgevenden en 'complexiteit van het leiding geven' met een ne gatief effect op de onderwijskwali teit. De christen-democraten plei ten daarom voor één manager ba sisonderwijs met daarnaast de vier schoolleiders, die verantwoorde lijk blijven voor de inrichting van het onderwijs op hun school. In operationele zin kunnen zij zich echter meer met het onderwijs gaan bemoeien. „Zowel in kwalita tief opzicht als ook bij personele- en huisvestingsaangelegenheden waarschijnlijk voordelig," aldus het CDA. Bijna alle partijen richten de kijker op de Bosschool. De WD noemt de prognose met betrekking tot het aantal leerlingen de komende ja ren gunstig. Goede vooruitzichten dus voor handhaving van de school, wel moet de blijvende zelf standigheid worden onderzocht. Ook de huisvesting wordt aange roerd. Nu de dienstwoning van di recteur Ab Waakop Reijers in 1995 vrijkomt, vindt de WD het wen- senlijk te onderzoeken of de wo ning bij de school kan worden ge trokken, mogelijk in combinatie met vervanging van de huidige 'noodlokalen' en renovatie van het hoofdgebouw. GB en D66 zijn ge lukkig met de aandacht die het college voor de slechte staat van onderhoud van de school heeft. In dien de Bosschool richting Tref punt wordt verplaatst, vraagt GB rekening te houden met de fiets- tunnel voor de huidige school. Het werk van de Dierenbescher ming kan niet louter en alleen be kostigd worden uit lidmaatschaps gelden. Er zijn ook andere inkom stenbronnen nodig, o.a. de ver koop van promotie-artikelen. De jaarlijks uitgegeven kalender is daarvan een voorbeeld. Voor 1995 is er weer een fraai exemplaar sa mengesteld, voorzien van mooie foto's van (hoe kan het anders) dieren mét daarbij enige uitleg en praktische tips. De kalender is in Holten te bestellen by Erik Grootr cwal, tel. 64844.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5