_u Oad-verjaardag groots gevierd fta Mtóe# 19.95 Spaarsysteem vakantiereizen Dumopilld Winkeliers starten Sint Nicolaasaktie Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Creatieve middagen Spitfires in Schure wmm». „De Biester" OUnloDIItö Burgerlijke stand HOLTENS NIEUWSBLAD „de Kuyper" Jonge Graanjenever DONDERDAG 10 NOVEMBER 1994 - De zeventigste verjaardag van Oad Reizen heeft afgelopen week einde geresulteerd in een groots spektakel in Euro Disneyland bij Parijs. In twintig Oad-touringcars werd het bijna voltallige personeel, van wie velen met partner, zater dag van overal in den lande naar Disney vervoerd. Slechts een be perkt aantal medewerkers bleef achter, daar het diverse onderde len van het bedrijf ook zaterdags operationeel zijn. Enkelen kwa men daarna spoorslags met eigen vervoer of in O ad-minibussen naar Parijs. Sinds de opening van het thema/pretpark is Euro Disney land een uiterst populaire bestem ming uit het Oad-aanbod. De goe de relatie tussen beide bedrijven kwam 's middags tot uiting in een 'verrassingtochtje' voor algemeen directeur J.G.J. ter Haar. Even voordat de dagelijkse parade van wagens met Disney-figuren door 'Main Street' trok, werd Ter Haar ten aanschouwe van Oad- en alle overige bezoekers in een antieke auto 'gefêteerd'. In de avonduren wachtte de kleine duizend Disney- Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van Oad Reizen dompelde het bijna voltallige personeel zich afgelopen weekeinde onder in de sprook jeswereld van Euro Disneyland bij Parijs gangers een feestelijk programma, inclusief diner in het congrescen trum van het vlak bij het thema park gelegen hotel New York. Als klap op de vuurpijl beklom Marco Borsato tegen middernacht het podium en zette onder meer met zijn topper 'Dromen zijn bedrog' de zaal een dik half uur op zijn kop. Halverwege de zondagmiddag keerde het konvooi Oad-bussen huiswaarts. Voor het eind van dit jaar wordt landelijke een grote consumenten- spaaraktie gelanceerd, die voorna melijk gericht is op het sparen van vakantiereizen. Oad Reizen en het Haarlemse promotiebureau Pan dora Promotions hebben het initi atief genomen voor dit spaarsys teem Helios. De toevoeging van 'Het Nationale Vakantiespaar- plan' geeft aan dat het sparen voor vakantiereizen centraal staat. To tal Marketing uit Zwolle, specialist op het gebied van database-mar keting, neemt als derde partner deel in Helios. Consumenten kun nen door hun aankopen bij een groot aantal deelnemende bedrij ven (grootwinkelbedrijven, detail handel, benzinemaatschappijen enzovoorts) sparen. De spaarwaar de kan worden verkregen in de vorm van Helios-punten, maar ook door gebruikmaking van een elek tronische spaarkaart. Verscheide ne touroperators, waaronder Oad, leveren de reizen die geboekt kun nen worden. Een gedeelte van dat aanbod is opgenomen in de Helios brochure en verder kan de consu ment een reis kiezen uit de pro gramma's van de deelnemende rei sorganisatoren. Voor vrijwel iedere reiswens kan worden gespaard: van een weekeinde bungalowpark en een paar dagen Disneyland Pa rijs tot een vierweekse expeditie door Zuid-Amerika. Ook na boe king kan de consument doorspa ren. Bij boeking beschikt de klant over Helios-spaarwaarde, maar hij kan tot circa zes weken voor ver trek doorsparen, want pas dan dient de uiteindelijke (rest)beta- ling plaats te vinden). Behalve de- naam van het spaarsysteem, is He lios tevens de (fictieve) munteen heid. Eén Helios komt overeen met gemiddeld een dubbeltje. Om als deelnemer in Helios te worden ge registreerd moet een registratie formulier worden ingevuld, dat by de deelnemende bedrijven en reis- buro's verkrijgbaar is. Na betaling van een geringe vergoeding ont vangt men een persoonlijke deel nemerskaart, waarmee tevens elektronisch sparen voor Helios mogelijk wordt. SWOH? Vraag aan een aantal willekeurige Holtenaren of zij weten wat Stich ting Welzijn Ouderen doet en er zal negatief op worden geantwoord. Misschien wordt er verwezen naar deze wekelijkse stukjes in de krant en misschien ook het gele PLUS Informatieboekje, maar veel meer zal men niet weten. Voor een instel ling die in principe zelf geen activi teiten mag ontplooien is het moei lijk aan buitenstaanders duidelijk te maken wat men doet. Adviseren aan de gemeente over alles wat voor ouderen van belang kan zijn, dat is een taak van ons. Gaat de gemeente ergens aandacht aan schenken, wordt een regeling ten gunste van ouderen veranderd, gaat de gemeente aan een voor ouderen belangrijke activiteit sub sidie verlenen, dan hangt daar nooit een kaartje aan met de mede deling 'na advies van de SWOH'. Dat is ook het geval met onze taak bestaande instellingen en organi saties te stimuleren nieuwe activi teiten te gaan organiseren waar ouderen behoefte aan hebben. Dan is het de instelling X of Y die een bepaalde activiteit gaat organise ren. Informatiecentrum Eén taak kunnen wij naar u echter wel duidelijk maken. Dat is onze informatietaak. U heeft onlangs het gele PLUS Informatieboekje ontvangen met daarin zoveel mo gelijk informatie over voorzienin gen, regelingen en activiteiten die voor ouderen in Holten van belang kunnen zijn. U kent deze rubriek waarin wij u op de hoogte proberen te houden van allerlei zaken die voor ouderen van belang kunnen zijn. Die informatie kan ook op LATEXMATRASSEN - KUSSENS EN LATIENBODEMS LATTEN- BODEMS. Topklasse in slaapcomfort met de individueel verstelbare lattenbodem. Ergonomische konstruktie voor een verantwoorde nachtrust. Exclusief verkrijgbaar bij uw Dunlopillo adviseur: Schuppert meubelen/Holten Stationsstraat 3 7451 BH Holten Telefoon 05483-612 23 persoonlijke vragen gegeven wor den. Vragen die door uzelf worden gesteld aan de projectleidster door de telefoon of wanneer u even langs komt. Dat kunnen vragen zijn op allerlei gebied, van wat te doen bij een noodzakelijk geachte verbou wing van uw huis tot wat te doen met een in zeer ambtelijke taal gestelde brief van de één of andere overheidsinstantie. En steeds geldt, wat we niet weten, dat zoe ken we op. Vrijwilligers Er zijn veel kleine klusjes waar vaak alleenstaande vrouwen, men sen met een slecht gezichtsvermo gen of met last van duizelingen e.d. zich voor gesteld zien. Kleine klus jes in en om huis waar vaak één van de kinderen of de buurman even voor langs komt. Lang niet iedereen heeft echter kinderen in de omgeving. Vaak gaan mensen het bezwaarlijk voelen om voor al les aan te kloppen bij die -heel vriendelijke - buurman. Een klus jesdienst zou voor deze mensen een uitkomst zijn. Wil men een klusjesdienst beginnen, dan zullen er vrijwilligers moeten zijn. Klus jes opknappen is duidelijk geen activiteit voor een loodgieter, in stallateur e.d. Klusjes moeten daarom in de regel niet langer du ren dan een uur. Dat de vrijwilliger die het klusje heeft opgeknapt daarvoor een kleine vergoeding krijgt, geeft beide partijen een prettig gevoel. Daarom een drin gende oproep aan mensen die wel eens een klusje bij anderen willen opknappen, meldt u aan als vrij williger bij de SWOH. Telefoon 64910, het kan ook door even langs te komen of een briefje in de bus te doen. Op 1 november kwam een inwoon ster uit Epe met haar fiets op de Molenbelterweg zo ongelukkig ten val, dat ze daarbij een behoorlijke hoofdwond opliep. Voor observatie werd ze per ambulance overge bracht naar een ziekenhuis te De venter. Eveneens op 1 november werd een 74 jarige inwoner uit onze gemeen te in de Schoolstraat getroffen door een hartstilstand. Een ter plaatse geroepen arts kon slechts de dood constateren. Bij negen Holtense bedrijven wer den de afgelopen week de afvalcon tainers gecontroleerd op milieuon vriendelijk afval. In twee gevallen werd geconstateerd dat de inhoud verdacht was. Het Gerechtelijk la boratorium zal de gevonden sub stantie nader onderzoeken. Is gebleken dat vorige week maan dag nog een insluiping heeft plaatsgevonden in een woning aan het Markepad. Toen de bewoners even boven waren, zag een onbe kende insluiper kans de woning via de achterdeur te betreden en een tas weg te nemen. In de tas bevon den zich geen waardevolle voor werpen. Op vrijdag 4 november vonden en kele inbraken plaats in onze ge meente. Uit een woning aan de Churchill- straat kwam men binnen door een slot van de achterdeur te forceren. De buit bestond uit enig geld, een fototoestel, sieraden en paspoor ten. Uit een woning aan de Molenbel terweg werden ongeveer dezelfde soort goederen weggenomen. Hier kwam men binnen door een ruit in te slaan. Uit een andere woning in de Chur- chillstraat werd beeld- en geluids apparatuur weggenomen, alsmede flessen drank, paspoorten, enkele messen, oude munten en twee foto toestellen. Hier kwam men binnen door een schuurdeur en een keu kenraam te forceren. Toezicht autogordels De politie Salland, waartoe dus ook Holten behoort, houdt de ko mende weken extra toezicht op het dragen van autogordels. De afgelo pen week werden drie bestuurders bekeurd die de autogordel niet droegen. Zoals vorige week reeds vermeld in het politiejoumaal, kon een in braak bij Scfüecker worden opge lost. Dit was mede te danken door dat een aanwezige in het pand on- middelijk de politie belde. De Hol tense politie bood de attente getuige een cadeaubon aan. De po litie hoopt in de toekomst meerde re mensen te mogen verrassen, die attent reageren bij het constateren van een verdachte situatie Foto Mulder Vorig seizoen is de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk gestart met creatieve middagen in de ont moetingsruimte van De Bosc hkamp. Speciaal bedoeld voor de genen die weieens creatief aan de slag wilden zonder zich te binden aan een cursus. Gezelligheid wordt daarbij hoog in het vaandel gehou den. Ook dit seizoen heeft Socuwe de creatieve (vrijdag)middagen op genomen in het uitgebreide pak ket aan cursussen en overige akti- viteiten. De eerste middag is in middels achter de rug. Voor het eind van dit jaar staan er nog vijf op het programma: 11 november: werken met patchwork; 18 novem ber: origami met theezakjes; 25 no vember: sieraden maken van rub ber of foam; 2 december: pergama- no; 9 december: bloemschikken voor de Kerst. De creatieve midda gen duren van 14.00-15.15 uur. De kosten bedragen twee gulden per keer (inclusief materiaal). Wie mee wil doen wordt wel verzocht zich vooraf even op te geven bij Socu we, tel. 62755. Al maanden lang staat de cd 'Wie goan deur' van The Spitfires bo venaan in de regionale cd-top 10 van TV Oost. Zaterdagavond 12 november komt de Achterhoekse groep rond zanger Hein Mighel- brink naar Jongerencafé De Schu re. Mighelbrink schrijft alle teks ten voor de band, dus ook het 'Ka bouterlied' waarbij de alom beken de kaboutermutsen opgaan. Ondanks hun cd-succes blijven de Spitfires-muzikanten toch vooral een bruiloftsgroep. Kaarten voor het optreden in De Schure zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij Eetcafé 't Klavier en bij De Schure voor f 7,50. Zijn er kaarten over, dan kosten die aan de zaal f 10,00. Het optreden begint om 21.30 uur. D N L O P I L L O Donderdag 17 november begint de Holtense Handelsvereniging met de jaarlijkse Sint Nicolaasaktie. Per tien gulden aan boodschappen ontvangen de deelnemers aan de aktie een bon van 10 of 50 gulden. Zo vaak als gewenst kan een be drag aan bonnen (minimaal 10, maximaal 2000 gulden) in de bij de bonnen ontvangen envelop wor den gestopt met daarbij een deel nemerskaart waarop het bedrag aan ingeleverde bonnen, naam en adres zijn ingevuld. De envelop kan in de bekende rode bus worden gedeponeerd. Deze staan bij de su permarkten Albert Heijn, C1000, Méérmarkt, het voormalige pand van boekhandel Heusinkveld op de hoek Dorpsstraat/Keizersweg en Nijkamp (Dijkerhoek). De bus sen worden zeven maal geleegd. Uit de enveloppes wordt een be drag van 2500 gulden per keer aan prijzen getrokken. De ingesloten deelnemerskaarten worden waar- decoupons tot 50% van het daarop vermelde bonnenbedrag. Ze kun nen worden besteed bij de deelne mende winkeliers. Tegen inleve ring van de aan de deelnemers kaart gehechte strook kunnen de VRUGGINK Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 13 75 winnaars hun waardecoupons af halen bij Johan Steunenberg schoenen aan de Larenseweg. Niet getrokken enveloppen blijven ge durende de Sint Nicolaasaktie trekbaar; bij aanvang van de Kerstaktie (19 tm 24 december) wordt met een schone lei begon nen. De trekking van de Sint Nico laasaktie hebben plaats op 21, 23, 25, 28 en 30 november en 2 en 6 december. De trekkingen van de Kerstaktie op 21, 23 en 27 decem ber. De namen van de winnaars worden in de winkels waar de bus sen staan en in het Holtens Nieuwsblad gepubliceerd. LATEXMATRASSEN KUSSENS EN LATIENBODEMS -V Nü slapen op de meest pure matras die de natuur ons geven kan. De TAWAU-matras uit de Wild-Latex serie is exclusief verkrijgbaar bij uw Dunlopillo adviseur: Schuppert meubelen/Holten Stationsstraat 3 7451 BH Holten Telefoon 05483-612 23 /Z\ NED.HERV. KERK 9.00 uur: ds. A.J. Leerink (ge bouw Irene). Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw Venek laas Slots, Elsbet Wolters, Kim Teeselink. 19.00 uur: ds. S.M. Roozenboom (in gebouw Irene) Collecte in dienst: Najaarszen- dingsweek. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij Diessenplas: woensdag 16 no vember, 19.00 uur: Leger des Heils GEREF.KERK 9.30 uur: ds. M.M. den Hollan der, Harderwijk. 15.00 uur: ds. M. Berg, Barchem Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Herma Aanstoot, groep 5 en 6 o.l.v. Hans Paalman. Col lecte: Kerk. Oppasdienst 0-3 jaar: Karin Hulsman-Bos- schers, Loes Meijerink-Dijkink; 4-6 jaar: Anneke Scheurwater, Wendy Rietman. R.K KERK 10.30 uur: pastor H. Wiggers, g ebeds- en communiedienst met de Lathmer-bewoners; m.m.v. jongerenkoor. Met kindeme vendienst. Oppasdienst: me vrouw Van Coeverden, Marloes Wolters. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur, H. Mis; zondag 9.00 uur, H. Mis of Woord- en communie dienst. DIJKERHOEK 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Collecte in dienst: Najaarszen- dingsweek. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. W.C.C. Polhuijs, Deventer. Uitgangscollecte: Najaarszendingsweek. Woensdag 2 november (Dank dag): 19.30 uur, dankdienst. Uit gangscollecte: Stichting Oecu menische Hulp. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 urn- tot 11 .30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 1111. Ge opend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten ope ningstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. TANDARTS: E.C.C. Houck, Pastoriestraat 42, Holten. Tel. 05483-61433. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daar buiten: tel. 6 20 04. Dierenart senpraktijk Holten, S. Minne- ma, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Centrale Thuiszorgtelefoon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en ver pleging: 05700-86000; maandag Vm vrijdag bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uit sluitend voor spoedeisende za ken. Thuiszorg-hulpmiddelen centrum: Gaardenstraat 31, uit leen maandag Vm vrijdag 13.00- 13.30 uur. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst- doénde arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag Vm vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. GASTOUDERBUREAU Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreek uur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00- 12.00 uur en 14.00-17.30 uur; za terdag van 10.00-12.00 uur. Zaterdag 12 november: 18.00 uur, opening jeugdhonk Blauw Wit; 20.00 uur. Elfde van de Elf de in Het Bonte Paard. Maandag 14 november: 19.45 uur, bijeenkomst NBvP Espelo in Het Trefpunt; ruilavond post zegelclub (jeugd v.a. 19.00 uur, senioren v.a. 20.00 uur) Dinsdag 15 november: 19.45 uur, bijeenkomst HVG Dijker- hoek in gebouw Bethanië Donderdag 17 november: 10.00- 12.00, 14.00-17.00 en 19.00-21.00 uur, bazar in recreatiezaal Dies senplas; 20.00 uur, afdelingsa vond NBvP Holten in zaal Vos man Geboren: Barbara, dochter van M. Stobbe en G. Akkermans; Marjolein, dochter van J.H. Stoelhorst en B.J. Letink; Sere na, dochter van P. van Verne veld en C.L.M. Tijhuis; Denise, dochter van P. van Verseveld en C.L.M. Tijhuis; Esmeralda Fre- derike, dochter van B.W. Huls man en H. Lohuis; Remon, zoon van T. J. ter Brake en G.W. Aan stoot; Marloes, dochter van L.T.M. Taken en H. Koopman; Jessie, zoon van D.J. Muller en J.G. Vros. Overleden: W.B. Wiltink (61); R. Krikkink-Meilink (63); G.H. Koopman (85); J. Aanstoot (27); H. Stam (90). Ondertrouwd: M.G. Dasselaar (30) en A. de Blaauw (25); H.J. Wibbelink (33) en H. Klein Tee selink (33) Gehuwd: J.W. Baaij (44) en J.H.M. van Mackelenberg (31).

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3