Uitstekende opbrengst Dorkas-aktie Oekraïne Breuk in samenwerking tussen collegepartijen ATB- tochten op de heuvelrug OLM-IJSSELCUP Fraktie Gemeentebelang laat eigen wethouder vallen Bestuur nieuwe stijl bij PvdA Formidabel sportief Bijeenkomst Postzegelclub Dienst met bewoners De Lathmer Opbrengst collecte r - Subtropisch zwemmen - Schaatsen - Tennis/squash - Zaalsporten - Sauna/solarium - Vergaderruimte - Partycentrum - iedere dag open Holten 12 NOVEMBER 11.00 UUR Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 10 NOVEMBER 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers f. 1.45 Oad Reizen Oad Reizen heeft haar zeven tigjarig bestaan afgelopen weekeinde op grootse wijze luister bijgezet. Een konvooi van zo'n twintig bussen ver voerde het vrijwel voltallige personeel, van wie velen met partner, naar Euro Disneyland bij Parijs. Daar volgde zater dagavond een avondvullend feestprogramma met als klap op de vuurpijl een optreden van Marco Borsato. Winkels Met de gereedkoming van het DiWa-complex heeft Holten er in het centrum twee 'nieuwe' winkels bij gekregen: Happy Hobby Dikkers en (kantoor boekhandel Heusinkveld. Bei de ondernemingen werden vo rige week officieel geopend. Menig Holtenaar beschouwt de komst van de twee onderne mingen als een ware aanwinst voor het centrum. „Fantastisch!", liet Gerry Bel- dman vorige week woensdag avond na afloop van de Dank dienst enthousiast weten. Daar mee doelde zij op de opbrengst van de jaarlijkse voedselaktie van de werkgroep Holten van Dorkas Hulp Internationaal. De inzame ling had geresulteerd in ongeveer 120 pakketten en 3022 gulden har de kontanten. Dat laatste afkom stig uit giften en de collecte tij dens de Dankdienst. Een voorlo pig bedrag zelfs, daar van diverse kanten nog toezeggingen werden gedaan. De voedselaktie was dit jaar be stemd voor Oekraïne. Dorkas Hol ten was één van de 22 werkgroepen in Overijssel en Drente die voor dit doel inzamelden. De in Holten in gezamelde voedselpakketten zijn inmiddels opgehaald door een transportbedrijf uit Noord-Hol land. Ze worden opgeslagen in het centrale depot van Dorkas Neder land in Andijk om nog voor de Kerst naar de Oekraïne te worden vervoerd. Gerry Beldman liet we ten dat de gezamenlijk werkgroe pen middels him aktie ongeveer vijf vrachtwagens proberen te vul len. De opbrengst van de collecte wordt geheel besteed aan trans portkosten. Met elk transport is circa 4500 gulden gemoeid. Een maal op de plaats van bestemming worden de goederen verspreid via de plaatselijke kerken. Op alle inzamelpunten in Holten en omgeving was het de hele mid dag een komen en gaan van men sen. In het streven naar 'gericht inleveren' had Dorkas vooraf in de kerken en op de plaatselijke basis scholen voedselbonnen uitgreikt, met daarop de benodigde produk- ten. In Holten konden de artikelen worden ingeleverd in gebouw Irene en De Kandelaar, terwijl als van ouds in Dijkerhoek de deuren van gebouw Bethanië geopend waren, in Splo van Het Trefpunt. Ook Ok- kenbroek droeg haar steentje bij. De inwoners daar konden terecht in de hervormde kerk. Gerry Bel dman wees op de enorme inzet van de leerlingen van alle Holtense ba sisscholen: „Zij zorgden samen voor ongeveer 35 voedselpakket ten. Geweldig!" Onder de ingele verde artikelen veel thee, groenten in blik, zonnebloemolie, meelpro- dukten, pakjes en blikken soep, margarine in blik en zelfs toiletpa pier. Met help van vrijwilligers wer den de goederen direkt in dozen verpakt, klaar voor verzending. Volgens Beldman waren op de be- Op alle inzamelpunten in Holten en omgeving was het de hele middag een komen en gaan van mensen die vooral houdbare levensmiddelen inleverden Foto Ten Velde) wuste middag circa twaalf mensen in touw: „Vanzelfsprekend van onze werkgroep, maar ook enkele anderen. We zijn erg dankbaar dat we telkens moeiteloos een beroep op hen kunnen doen. Zonder vrij willigers is zoiets nou eenmaal moeilijk te realiseren." Ook 's avonds, voor aanvang van de Dankdienst, meldden zich nog di verse Holtenaren met levensmid delen. Naast levensmiddelen, werd ook kleding, schoeisel, zeep, sham poo en tandpasta ingeleverd. De voedselaktie van Dorkas wordt eenmaal per jaar gehouden. Inle veren van kleding, dekens, schoei sel echter hethele jaar door bij Ben en Anneke van Doom, Burgemees ter van der Borchstraat 19. De spullen graag verpakken in vuil niszakken. Jaap van der Vreede en Henri Ach terkamp is voor de periode '94/'95 het nieuwe voorzittersduo van de PvdA Holten. Tot deze nieuwe stijl werd vorige week besloten tijdens de algemene ledenvergadering. Van der Vreede en Achterkamp volgen Cees van de Weerthof op, die aftredend en niet herkiesbaar was. Van de Weerthof blijft wel bestuurslid en heeft zich boven dien bereid verklaard het nieuwe bestuur met raad en daad terzijde te staan. Het bestuur wordt ge completeerd door Tine Klompen- maker-Kuitert (secretaresse) en Kees Reitsema (penningmeester). Namens bestuur en leden bedank te Van der Vreede Van de Weerthof voor zijn inzet gedurende vele ja ren en bood hem een rode roos en een envelop onder couvert aan. De Scheg Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: H. Schotten tel. privé 074-42 86 06 Advenenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 18 49 94/oios DUN -L P i L' L O V O KERN De door het coiiege voorgestelde verhoging van de onroerend zaak belasting (ozb) met vijf procent gaat ondanks de afwijzen de houding van de collegepartijen (gesteund door D66) toch door. Met tegenstemmen van GB en D66 werd het voorstel in de bepaald gedenkwaardige vergadering van de gemeente raad over de begroting 1995 aangenomen. De WD-fraktie ging na een korte schorsing door de knieën en stemde uiteindelijk voor, evenals de beide wethouders en de frakties van PvdA en CDA. Dat alles leidde er tegen middernacht toe dat oude tijden herleefden, want met de voorheen regelmatig gewraakte stemverhouding 7-6 kwam het voorstel met de hakken over de sloot. Eind van het liedje was bovendien dat wethouder Eb van Schooten (GB) in de kou werd gezet doorzijn eigen fraktie. De panklaar liggende motie van GB hoefde niet eens ter tafel te komen, daar het collegevoorstel met meerderheid van stem men aangenomen werd. Een overwinning voor burgemeester DJ. Verhoeven, portefeuillehouder financiën, die het voorstel met een krachtig en zeer gedegen betoog had verdedigd. Naar zijn zeggen geen forse verhoging in vergelijking met het landelijke beeld en bovendien acceptabel gezien de fikse investeringen die komend begrotingsjaar op stapel staan. Een eerste en gevoelig verlies daarentegen voor GB, dat nu kampt met verdeeldheid in eigen gelederen. Bovendien een breuk in de samenwerking tussen de collegepartijen. De ozb-verhoging houdt verband geciteerd had: 'De som van onroe- Piet van Donkplein 1 Tel. 05700-5 51 55 Postbus 6095 Fax 05700-5 50 85 7401 JB Deventer met een gat van ruim 98.000 gulden op de begroting. GB, bang voor i gezichtsverlies tegenover de kie zers, hield voet bij stuk en stelde in de motie voor het tekort op te van gen door eenmalig de rente reserve verkeersstructuurplan niet op die reserve bij te schrijven. Totaal 91.000 gulden. Daarnaast werd ge wezen op de opbrengst uit verkoop onroerend goed van ruim 10.000 gulden. Fraktieleider Harry Dul (CDA), evenals de PvdA voor ver hoging, wees op de tekst in het bestuursakkoord, die GB zelfs in haar Algemene Beschouwingen De Wielervereniging Holten heeft samen met de collega's van CC '75 uit Nijverdal en de Tourclub Rijs- sen een overeenkomst gesloten met Staatsbosbeheer (SBB) over het houden van toertochten met moutainbikes op de Sallandse heuvelrug. Onder bepaalde voor waarden mogen leden van de club, zo mogelijk in groepsverband, als nog gebruik maken van de fietspa den in het zuidelijk deel van het gebied (het heidegebied ten zuiden van de Almeloseweg). In maart be sloot SBB een deel van dat terrein voor ATB'ers te verbieden, daar deze fietsers niet alleen de natuur beschadigden, maar ook overlast veroorzaakten voor wandelaars. Een hard gelag voor de verenigin gen, die er al jaren lang probleem loos toertochten hielden. In sa menwerking met de Stichting De Reuze Heuvelwachter is deze zo mer een brochure uitgegeven waarin aangegeven wordt het fiet sen met mountainbikes wel is toe gestaan op wegen en paden met deze bestemming. Vorige week zijn de drie bovengenoemde verenigin gen echter tot overeenstemming gekomen met SBB inzake het hou den van toertochten op zaterdag of zondag. De afspraak is dat het in de periode oktober-maart alsnog mogelijk is in het bewuste gebied. Voorwaarde is wel dat de ATB'ers dan in clubtenue zijn gestoken en in groepsverband fietsen. Op ver zoek moeten zij bovendien een Toer Fiets Kaart kunnen tonen. Desgevraagd erkende SBB-dis- trictshoofd R.B. Heringa nog maals dat de problemen in hoofd zaak door niet-georganiseerde, maar 'wilde ATB'ers' wordt ver oorzaakt. Hij verzekerde tevens dat èr regelmatig kontakt is tussen SBB en de wielerclubs. rend goed belasting, rioolbelasting en afvalstoffenheffing moet in de pas blijven met de andere Overijs selse gemeenten, rekening hou dend met de verschillen in voorzie ningenniveau'. „En kijk maar eens wat we hier hebben en wat we nu bieden," constateerde ook burge meester Verhoeven. „Kijk naar de voorstellen omtrent wegenonder- houd, computerappartuur ge meentehuis, aanpak Espelodijk, investeringen in de sportsector en het fietspadennet." De burgemeester richtte zich te vens nadrukkelijk tot de WD, die op grond van het bestuursakkoord in eerste instantie ook tegen de verhoging was. In haar Algemene Beschouwingen stelde de fraktie voor om te bezuinigen op investe ringen. Als voorbeeld noemde frak tie voorzitter Jan Kevelam de gefa seerde vervanging van de automa tiseringsapparatuur voor het ge meentehuis. Volgens de liberalen een besparing van ongeveer 50.000 gulden op de begroting 1995. Eer der al had burgemeester Verhoe ven voorgerekend dat dat op den duur juist voor hogere kosten zou zorgen van zelfs een kleine ander halve ton. Ook de door de WD voorgestelde beleidswijzigingen die tot mogelijke verkleining van tekorten zouden kunnen leiden, werden weerlegd. Geen structurele dekkingsvoorstellen, slechts inci dentele middelen. Verhoeven be nadrukte dat een tekort dekken met incidentele middelen niet de juiste weg is, maar een kwestie van problemen vooruit schuiven. Ook het idee van Dick van der Torre (D66), om 10% te bezuinigen op de miljoen aan subsidies, veegde hij van tafel. „Als je nu niet investeert, dan krijg je te maken met achter stallige investeringen en dito on derhoud. Ken en kies daarom uw Schuppert meubelen/Holten Stationsstraat 3 7451 BH Holten Telefoon 05483-6 12 23 vanaf 14 nov. a.s. ook maandag open vanaf 9.00-12.30 uur. Vol energie tekenden de nieuwe wethouders Bets Rensen (VVD, links) en Eb van Schooten (GBruim een half jaar geleden het bestuursakkoord tussen GB, WD en D66. Het CDA was van mening dal van die energie nog niet veel te merken valt en bood el tijdens de begrotingsraadsvergadering een Mars aan 'voor de broodnodige energie' (Archief) bestuurlijke verantwoordelijkheid en schuif de problemen niet voor u uit," hield hij de drie bestuurlijke bondgenoten voor. De burgemeester ging zelfs zo ver, dat hij op zeker moment WD'er Kevelam voorhield de eigen wet houder (Bertus Rensen, red.) maar zo ver te krijgen de portefeuille financiën over te nemen. Verhoe ven: „Als u besluit om de ozb-ver hoging af te stemmen, zeg dat dan gewoon. Zeg, college u doet het niet goed." Hij complimenteerde tegelijkertijd de beide wethouders, die naar zijn zeggen hun bestuurlij ke verantwoordelijkheid ten volle hadden genomen. „En ten slotte wijs ik er op dat het bestuursak koord ozb-verhoging niet expliciet uitsluit. Een zeer belangrijke nu ance in dit hele verhaal." Verhoeven zag zijn pleidooi ge steund door op de eerste plaats Wim Dalhuisen, wethouder van fi nanciën in het voormalige CDA/PvdA-college. Hoewel Dal huisen glom van genoegen over het feit dat de ozb-verhoging er uitein delijk door kwam, gaf hij later openlijk toe dat er toch sprake was van een trieste situatie nu de colle gepartij de eigen wethouder had laten vallen: „Daarmee is Van Schooten in een merkwaardige po sitie gemanouvreerd." Ook CDA'er Dul schaarde zich achter het collegevoorstel en zorgde zelfs voor een vrolijke noot aan zowel de raadstafel als op de publieke tribu ne: „Naar aanleiding van de zen dingsdrang van de burgemeester zeg ik u, GB, WD en D66, bekeert u!» Een vergadering al met al die me nigeen lang zal heugen. Grimmig van aanvang, grimmig en met een onverwachte, enigszins vreemde wending aan het eind. Een verga dering ook, waarin op gezette tij den gelachen werd en waarin de burgemeester zijn kwaliteiten als bestuurder en voorzitter van een vergadering aan de dag legde. De sleutelwoorden van 'docent' Ver hoeven waren 'hoofdlijnen' en 'niet in details treden'. Waarvan acte heren en dame raadsleden. Van gedachten wisselen op detail in de raadscommissie, discussie op hoofdlijnen in de gemeenteraad graag. Het zou wellicht tot een wat minder lange zitting tijdens al thans de begrotingsraad kunnen leiden. Maandag 14 november komt de Holtense Postzegelclub voor de maandelijkse ruilavond weer bij een in het dorpshuis. Jeugdclub Het Pincetje om 19.00 uur, de se nioren om 20.00 uur. Ook niet-le- den die eens kennis willen maken met de filatelie zijn van harte wel kom. Zondag 13 november houdt de rooms-katholieke gemeenschap een viering met de Lathmer-bewo- ners in gebouw Irene. Pastor H. Wiggers gaat daarbij in op het the ma Sint Maarten/Geven. Mede werking wordt verleend door het kinderkoor. De dienst begint om 10.30 uur. De onlangs gehouden collecte van de Nederlandse Brandwonden Stichting heeft in Holten 4326,90 opgebracht. Mede namens de plaatselijke collecte-organisator mevrouw W. van Wingerden, dankt de stichting alle gulle gevers en de collectanten die met elkaar voor dit resultaat hebben gezorgd. Met RINTJE RITSMA FALKO ZANDSTRA TOEGANG GRATIS OLM Vereekerinset» Stadion is open vanaf 10.00uur .j w

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1