wedda Gloednieuw handboek: de Gezondheids Almanak Meer dan 20% van de bevolking heeft last van overmatige haaruitval I Natuurlijk middel voor een probleemloze stoelgang Verkoudheid: wie heeft er geen last van? Nervositeit en slapeloosheid. Dit kunt u er aan doen! Drogist adviseert Daro Thijmsiroop Ik heb nu eenmaal last van teveel maagzuur... m de weg? INDROS Dorpsstraat 10 - Holten Dorpsstraat 96 - Enter Gastrocure De meerwaarde van Parodontax voor tanden en tandvlees. DONDERDAG 10 NOVEMBER 1994 HO 11 .iSU:Wi Deel opbrengst naar Artsen zonder Grenzen Voor iedereen die zijn of haar gezondheid serieus neemt en goed geïnformeerd wil zijn over gezond heidskwesties, is er sinds kort de Gezondheids Almanak. In dit compacte boekwerkje worden uit eenlopende onderwerpen op heldere wijze beschre ven. Opvallend is dat deze uitgebreide bron van informatie voor een zeer vriendelijke prijs te koop is. Stel dat u even snel wilt kun nen opzoeken hoe het ook al weer zat met bewaartermij nen van medicijnen of uit welke vier groepen de Voe dingswijzer bestaat. Mis schien vraagt u zich wel af wat er tegen aften en winter tenen te doen is. De kans is groot dat u verschillende boeken moet doorbladeren om achter de gegevens te komen. In de Gezondheids Almanak staat dit soort in formatie overzichtelijk bij el kaar en voorzien van vrolijke illustraties. Klein en handig Ondanks het kleine formaat bevat de Gezondheids Alma nak veel wetenswaardighe den, die zijn ondergebracht in vijf delen. In deel 1 wor den 80 praktische adviezen gegeven door een huisarts over veelvoorkomende kwaaltjes en aandoeningen. Daarbij worden ook een aan tal sterk levende misvattin gen uit de weg geruimd. Deel 2 verstrekt achter grondinformatie over veelbe sproken onderwerpen. Aan de orde komen o.a. verant woord eten, omgaan met ge neesmiddelen, gezondheid en milieu, verslaving en eerste hulp bij ongelukken. Deel 3 bestaat uit honderd tips voor een goede lichaamsverzor ging. Ze variëren van het onderhoud van uw gebit tot het aanleren van de juiste lichaamshouding. Wie geïn teresseerd is in alternatieve geneeswijzen leest in deel 4 wat hij of zij bijvoorbeeld in de homeopathie, natuurge neeskunde en paranormale geneeskunde kan verwach ten. Deel 5 tenslotte geeft een uitgebreid overzicht van organisaties, stichtingen en verenigingen op het gebied van gezondheid. Goed doel Wie de Gezondheids Alma? nak koopt, helpt niet alleen zichzelf maar ook de stich ting Artsen zonder Grenzen. Een deel vg,n de opbrengst komt namelijk ten goede aan deze organisatie. De Gezond heids Almanak ligt voor 8,95 te koop bij de boek handel, drogist, Ètos, de Tuinen (infonummer 070-3192436), Dirx, reform- huis en apotheek. Nieuwe biologische kuur stimuleert haargroei Ongeveer 70% van de mannen zal in de loop van zijn leven te maken krijgen met een zekere mate van haaruitval. Bij 40% daarvan begint het haarverlies al rondom het 35ste levensjaar. Dagelijks verliezen we nor maal gesproken 50 - 80 ha ren. Voor de konditie van ons haar is vooral de ge zondheid van onze hoofdhuid en van de haarwortel van groot belang. Er zijn echter veel faktoren, die een over matige haaruitval veroorza ken of zelfs tot kaalheid lei den. Reeds lang zijn bekende oorzaken: stress, slechte en onregelmatige voeding, dieet, zwangerschap, menoT pauze, ziektes en het gebruik van bepaalde geneesmidde len: haaruitval: Pil-Food. Pil-Food bestaat uit capsules die een uitgebalanceerde samenstel ling bevatten van aminozu ren, vitamines en gierstexr tract, welke voor de ppbpuw, de groei en de gezondheid van het haar van groot be lang is. Het verbetert de structuur van het haar en zorgt voor een langere groei- fase ervan. Overmatige haar uitval wordt afgeremd en in veel gevallen gestopt. Al na een behandeling van drie maanden mag resultaat wor den verwacht. Pil-Fpod kan gebruikt wor den bij: haaruitval door ver scheidene oorzaken, in het bijzonder diffuse haaruitval, mannelijke haaruitval, haar uitval als gevolg van een ziekte, haaruitval tijdens de zwangerschap, door hormo nen en medicijnen veroor zaakte haaruitval. Ook is het zeer effektief bij bros en breekbaar haar zonder glans en broze nagels. Het bewijs van de werkzaam heid kwam naar voren in 10 wetenschappelijke studies, welke o.a. werden uitgevoerd in Zwitserland, Duitsland, Denemarken en Spanje. Pil-Food is er in verpak kingen van 40 en 100 capsu les. Verjcrijgbaar zonder re cept bij drogist en apotheek. Voor meer informatie en ver koopadressen kunt u bellen met Imgroma B.V. tel.: 043 - 687581. Verlenging levensduur haar Nu is er een nieuwe komple- te biologische kuur tegen 74,7% 6fi 68% behandeling l)vh,indeling Pil-food verhoogt aantal haren in groeifase Wetenschappelijk onderzoek Pil-Food wordt met succes door ïiüijpenen gebruikt en is in Europa het meest ge bruikte middel bij haarpro- blemen en haaruitval. Het wordt door vele internationa le artsen, specialisten en aca demische ziekenhuizen gead viseerd. Pil-Food is dan ook in de afgelopen 20 jaar uit gebreid klinisch onderzocht. Een onregelmatige stoel gang of verstopping is een veel voorkomend verschijnsel. Terwijl het vaak de oorzaak is van allerlei lichamelijke stoornissen en ongemak ken. Een opgezette buik, misselijkheid of migrai ne zijn in vele gevallen het gevolg. Ais onze spijsvertering te lang zaam werkt blijven on verteerbare resten van de voeding te lang in ons lichaam. Hierdoor kunnen afbraakstoffen alsnog in het bloed opge nomen worden, hetgeen zeer ongezond is. Een re gelmatige darmwerking is daarom belangrijk voor de gezondheid en om je goed en fit te voe len. Bij een moeilijke stoelgang of verstopping zult u waar schijnlijk eerst denken aan een gewoon laxeermiddel. De problemen lijken dan snel opgelost en u kynt weer 'normaal' verder leven. Veel laxeermiddelen werken ech ter vaak tijdelijk en wel eens agressief. Vooral bij langdu rig gebruik kunnen ze uit eindelijk schadelijke gevol gen geven. Het lekkere vruchtenblokje Ortisan Een nieuwe oplossing voor dit probleem biedt het vruch tenblokje Ortisan. Het bevat vruchten en vezels en is een geheel natuurlijk produkt dat de darmen sti muleert. Het geeft volume zonder extra" calorieën, maakt de darminhoud zacht en smeert de dwarmwand, geeft uw darmen een ge zonde, natuurlijke stimu^ lans. Miljoenen tevreden gebruikers Het Ortisan vruchtenblokje wordt al door miljoenëh te vreden gebruikers over de Bijna iedereen in Nederland wordt wel eens verkou den, sommigen zelfs meerdere keren per jaar. De oorzaak van dit probleem is het hardnekkige ver- koudheidsvirus. Besmetting hiermee is bijna niet te voorkomen omdat de één het op de ander overdraagt. Bovendien vindt besmetting vaak al plaats zonder dat degene met het virus weet dat men verkouden gaat worden. N eusverkoudheid Als men besmet wordt door het verkoudheidsvirus heeft dit vaak hinderlijke gevol gen. Zo gaat bijvoorbeeld het neusslijmvlies zwellen. Het ■Jt ■,L"Vj WilèlNAL 80 TABLETTEN Door te veel spanning of anderszins kan uw hoofd u behoorlijk in de weg zitten. Vooral als het in uw hoofd begint te kloppen en te bonken. Misschien dat u zelfs het daglicht of harde geluiden niet meer kunt verdragen. Gelukkig kent de natuur een nieuw recept om uw hoofd tot rust te brengen; Miginal. Met de effectieve bestanddelen. Moederkruid, Goudpapaver en Sint Janskruid geeft Miginal een verlichtende werking bij hoofdpijn en migraine. Miginal voorkomt en vermindert de heftigheid en de frequentie van dc aanvallen. Miginal: een kopzorg minder! fytotherapie gevolg hiervan is dat de neus "verstopt" raakt. De ademhaling gaat moeilijk, men voelt druk in het hoofd en bovendien kunnen bacte riën niet meer afgevoerd worden zodat de kans op een ontsteking ontstaat. Al met al bijzonder vervelend. Stomen met Rhinocaps Hoewel besmetting met het virus niet te voorkomen is, zijn er gelukkig wel midde len die voor verlichting kun nen zorgen. Een van deze middelen, gebaseerd op de vertrouwde en veilige metho de van het stomen, is Rhino caps. De werking van Rhino caps inhalatiecapsules is ge baseerd op natuurlijke stof fen zoals Camphor, Eucalyp tus olie, Thijm olie en Men thol. Deze natuurlijke stof fen geven snel verlichting doordat ze de zwelling van de slijmvliezen verminderen zonder hieraan schade toe te brengen. Door enkele malen per dag te stomen kan men weer opgelucht ademhalen. Indien men niet in de gele genheid is om vaker per dag te stomen, kunnen de capsu les ook op een zakdoek wor den leeggedrukt. Door de zakdoek voor de neus te hou den wordt hetzelfde verlich tende effect bereikt. Rhinocaps is verkrijgbaar bij drogist en apotheek. Voor inlichtingen kunt u bellen met: Vemedia B.V., 02940 - 65905. gehele wereld gebruikt. Het is een snelle en verantwoor de manier voor een gemak kelijke en natuurlijke stoel gang. U krijgt geen last van darmkramp, gasvorming of een ongecontroleerde stoel gang. Ortisan is vriendelijk geprijsd en is verkrijgbaar bij drogist en reformhuis. Voor meer informatie, ver koopadressen of aanvraag van een gratis monster, bel of schrijf naar: Compact Nu: triënts. Postbus 59, 1380 AB Weesp. Tel.: 02940-17162. mmnui viuumoomo mssmim posim iw a s omm Mivai dmj^s gen veilig, doeltreffend middel voor een goede nachtrust. Spanning, stress.... het lijkt tegenwoordig zo ge woon. Uw leven is druk, druk, druk. Uw werk, uw gezin, het verkeer en een continue stroom prikkels in geluiden en beelden. Het valt niet mee om nog 'stress-bestendig1 te zijn. Bent u erg nerveus? Een beetje spanning kan geen kwaad, maar teveel is niet gezond. Vaak heeft dan de nachtrust er onder te lijden, waardoor u zich niet fit voelt. U presteert dan minder of voelt u zelfs 'lamgeslagen' door ner vositeit. Logisch dat u daar vanaf wilt. Neem daar om regelmatig tijd voor uzelf. Reageer spanning af in hobbies of sport. Praat over problemen. Maar soms is dat gemakkelijker gezegd dan gedaan. Een andere oplossing vindt u in veilige, natuurlijke rustgevers, zoals de homeopathische geneesmidde len Nervival, Rustival en - voor kinderen - Kindiva] van VSM. Wat kan homeopathie voor u betekenen? Homeopathische rustgevers vergroten uw geestelijke veerkracht. Nervival zorgt ervoor dat u spanning beter de baas kunt. Rustival zorgt voqr een gezonde nachtrust. Beide werken licht kalme rend en zijn volstrekt veilig. Het bijzondere van deze pro- dukten is namelijk dat ze niet versuffend werken en ook geen verslaving of ge wenning geven. Daarom kunnen ze zonodig geduren de langere tijd gebruikt wor den. Bijvoorbeeld in periodes van spanning, everwerkt- heid of verdriet. Kinderen én stress Ook kinderen kunnen in spannende tijden soms een steuntje in de rug nodig heb ben. Voor het eerst naar school, een verhuizing, een opwindend partijtje of de spannende decembertijd; sir tuaties die kunnen leiden tot druH gedrag, prikkelbaar heid en slaapproblemen. In die gevallen biedt Kindival van VSM uitkomst. Dit is een mild en natuurlijk ge neesmiddel dat speciaal voor kinderen is ontwikkeld. Kim dival brengt uw kind op een natuurlijke manier tot rust. Net als bij Nervival en Rusti- val geldt ook hier: Kindival werkt niet versuffend en niet verslavend. Deze geneesmiddelen zijn zonder recept verkrijgbaar bij drogist, apotheek of re formhuis. Met vragen kunt u tevens terecht bij de VSM Homeopathieiij n Bel tijdens kantooruren gra tis: 06 - 0996662. Als Sacha voortaan moet hoesten, heeft zijn moe der een prima middel in huis. Want de drogist adviseerde Daro Thijm siroop, een milde, effec tieve oplossing bij hoest. Van oudsher bekend ter verlichting van hoestklachten en geïrri teerde keel. Een kleuter van vier jaar Zoals alle kleuters voelt Sa cha zich al een hele kerel. Sinds kort naar de grote school, op zwemles, vooraan in het kattekwaad. Kortom, een kind als zo velen. Ook als hij ziek is. 's Nachts wakker worden en als een klein ver- dietig hoopje mens tegen pa pa of mama aankruipen. Zo als onlangs Een flinke verkoudheid had Sacha te pakken. Met vooral veel hoestbuien. Ook 's nachts werd het niet minder. De hoestbuien hielden Sacha (en zijn ouders) de halve nqcht wakker. Zijn keel zag rood en slikken deed pijn. Met dit soort hoest helpt een 'kusje, en dan is 't over' piet meer, maar is een effectief medicijn nodig. Advies Gelukkig voor Sacha kreeg zijn moeder van de drogist de volgende dag een prima advies: Daro Thijmsiroop. Dit is een van oudsher be kend produkt voor verlich ting van hoest en ter ver zachting van de keel. Deze verzachtende werking helpt kinderen en volwassenen van hun hoest en geïrriteer de keel af. Bovendien smaakt de siroop heel aangenaam, zodat ook kinderen zonder problemen hun drankje slik ken. Geen bijwerkingen Naast de originele variant is Daro Thijmsiroop ook sui kervrij leverbaar. Deze werkt net zo goed en is bovendien veilig voor het gebit. Juist bij kindergebitten moet je immers extra bedachtzaam zijn op gaatjes. Belangrijk is dat beide siropen bij gebruik volgens de bijsluiter geen bijwerkingen hebben. Daar mee is het een effectieve en veilige oplossing voor verve lende hoestklachten. Daro Thijmsiroop is ver? krijgbaar bij de drogist. SmithKline Beecham Consu mer Healthcare, Postbus 394, 1180 AJ Amstelveen. Veelgehoord misverstand: T) Een op de drie Nederlan ders heeft een gestoorde spijsvertering. Soms treedt die op na zwaar of sterk gekruid eten. Vaak is er echter geen aan wijsbare reden voor. Slechts zelden is een te veel aan maagzuur de oorzaak. Uit onderzoek is gebleken dat mensen mèt maagklach ten in het algemeen niet mëér maagzuur produceren dan mensen zonder maagklachten. Meestal is een vertraagde werking van onze maag de boosdoener. De maag is dan als het ware te lui om zijn werk te doen. Ons voedsel èn het maag zuur blijven dan te lang in onze maag. Dat geeft klach- 3 -■ j ten: het maagzuur gaat "branden" of andere sympto men treden op als opgebla zen gevoel, oprispingen of incidentele maagpijn. Er kan ook wel eens sprake zijn van misselijkheid. Echte probleem aanpakken Er zijn veel middelen die het maagzuur binden of neutra liseren. Maar die pakken het probleem niet echt aan. Er is iets anders nodig: de luie maag moet weer aan het werk worden gezet. Dat is nou precies wat Gastrocure doet. Een tabletje voor de maaltijd of wanneer de klachten zich voordoen is meestal genoeg. Het voedsel wordt dan weer goed ge kneed en vermengd met de maagsappen (inclusief het maagzuur). De spijsverte ring krijgt dan weer zijn normale loop. De klachten verdwijnen, ook misselijk heid. Gastrocure krijgt dus uw maag weer snel onder controle. Gastrocure is een geregi streerd geneesmiddel. Het is zonder recept verkrijgbaar bij drogist en apotheek. Voor informatie kunt u bellen met Gaba B.V., 036-5491880. Parodontax. Een frisse, biologische mond- en tandpasta met vijf plantenextracten. Extracten die in de natuurgeneeskunde hun sporen ruimschoots hebben verdiend. Parodontax is daarbij een van de minst schurende tandpasta's, hetgeen vooral van belang kan zijn bij gevoelige tanden en tand vlees, bijvoorbeeld ten gevolge van terugtrekkend tandvlees. Parodontax geeft opvallend gladde, schone tanden. Het neutraliseert glazuurbedreigende zuren en helpt plak en tandsteen te voorkomen. eerstand- verhogende werking van eefselversterkende erking van myrrhe echinacea werking kamille desodoriserende werking van salvia Een goed gevoel voor tanden samenlrekkende werking van ralanhia J en tandvlees. Verkrijgbaar bij; W j Dorpsstraat 10 - Holten I Dorpsstraat 96 - Enter

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 11