Diessenplas maakt zich op voor bazar a&ftt kaHstikke. gak... óp u Reuze Heuvelprojekt onvoldoende gerijpt Markt probleem bij huwelijken Onderhoudsplan voor alle wegen Apple John's Rock Night 25 november °P 5 p?!?f»Oty Woys Als u uw auto 10,11 o» 12 november ,v niet inruilt, doet u het nooit meer. 'Kunst in zijde' in Waerdenborch Adventum Lezing over aambeien ÉS 11 12 rP* w n - \N'»etd „K_6"r269 0' gMO uik h °548e. RECYPIPE®; wildkamü UITVAARTVERZORGING Herdenkingsteen DONDERDAG 10 NOVEMBER 1994 Donderdag 17 november houdt woon- en zorgcentrum Diessen plas de tweejaarlijkse bazar in de recreatiezaal. Het evenement wordt afwisselend door een eigen werkgroep en door de afdeling Welfare van het Rode Kruis Hol ten georganiseerd. Ook ditmaal is er een rommel markt en kan men een gokje wagen bij onder meer het Rad van Avon tuur, de lotenboom, kubusloterij en de tombola. Veel prijzen be staan uit taarten, cakes en salades van eigen (Diessenplas) fabrikaat. Aan de kinderen is speciaal ge- Trouwen in Holten is duur en op vrijdagmiddag bovendien een pro bleem in verband met de wekelijk se warenmarkt op de Smidsbelt. Foto's maken voor het gemeente huis nadat het jawoord gegeven is, is bijna onmogelijk. Die bood schap had fotograaf Henk Mulder vorige week voor het college, dat te gast was bij de najaarsvergadering van de Holtense Handelsvereni ging in zaal Vosman. Mulder wees eveneens op het hoge tarief: „Trou wen in een kasteeltje in Vorden kost evenveel." Burgemeester D. J. Verhoeven vónd echter dat dat wel meeviel Bovendien trouw je m principe maar eenmaal en kosten zouden dan in feite geen rol mogen spelen. Uitwijken naar een andere gemeente, zeker op vrijdag, zou naar zijn zeggen met de moeilijke bereikbaarheid verband kunnen houden. Wat betreft de problemen op vrijdagmiddag, herinnerde Ver hoeven aan een verzoek uit het verleden van de marktlieden om de markt vooral in het centrum te houden. Mulder deed daarop de suggestie om dan maar een brede re ingang aan de zijkant van het gemeentehuis te maken. Wethou der Eb van Schooten wees in dat verband op het wellicht verplaat- dacht. Op de soosmiddagen heb ben de dames fraaie bijouterieën gemaakt. Ook tijdens de Welfare- bijeenkomsten zijn door vele nijve re handen prachtige handwerken gemaakt. Ook nuttige zaken als truien, sokken, schorten, tafelkle den, spreien en kussens zijn volop verkrijgbaar. Een mooie gelegen heid om Sinterklaas- of kerstinko pen te doen. De inwendige mens kan zich tegoed doen aan koffie met krentewegge en de onvolpre zen oliebollen en erwtensoep van Timo Besten en zijn keukenbriga de. De soep is verkrijgbaar per kop en in één liter- verpakking. Handig dus om in de diepvries te bewaren. sen van de markt naar de Kalfster- De netto-opbrengst van de bazar mansweide indien deze gemeente lijk eigendom wordt. Onderdeel van de herinrichting van het dorpscentrum. Gezien boven staand verzoek van de martklie- den geen eenvoudige zaak even wel. De leden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Holten kunnen op donderdag avond 17 november alles te weten komen over aambeien en spatade ren. Tijdens de afdelingsavond in zaal Vosman houdt de heer Wul- link uit Voorst namelijk een met delen voor de realisatie van een dia's verluchtigde lezing over dit dagverblijf nabij de ziekenafde- komt voor het eerst ten goede aan de Stichting Vrienden van de Dies senplas. Deze steunt Diessenplas in die zaken die niet met hulp van de overheid tot stand kunnen wor den gebracht en stelt onder meer geld beschikbaar voor de ontspan ning van de bewoners en de er tijdelijk verblijvende ouderen. Ook de oudere Holtenaren die op zichzelf wonen en meedoen met de ontspanningsaktiviteiten in Dies senplas, zoals het biljarten, het ou- derenzangkoor, de dames- en he- rensoos en de bibliotheek, profite ren ervan. De Stichting Vrienden van de Diessenplas heeft zich daar naast een groter doel gesteld, na melijk het bijeen brengen van mid- onderwerp, aanvang 20.00 uur. Verder is er op de maandagen 21 en 28 november een cursus minera- lenboekhouding. Inlichten daar over bij Hanneke Aalpol (05731- 1291) of Mineke Bosschers (05731- 1223). De themi.-ochtend op woensdag 23 november staat in het teken van energiebesparing. Van 09.30-11.30 uur geeft Matthijs van de Berg van de IJsselmij-Salland daar voor lichting over. ling. De behoefte daaraan is groot. Jaarlijks maken zo'n veertig oude ren uit Holten gebruik van de zie kenafdeling. Er is dus alle reden om de Diessenplas-bazar te bezoe ken. Twee jaar geleden trok het evenement zo'n 800 bezoekers. De bruto opbrengst bedroeg toen 14.664 gulden. De bazar is geopend van 10.00-12.00, van 14.00-17.00 en van 19.00-21.00 uur. Vrijdagavond 25 november is het weer zover! Onder de noemer Ap ple John's Rock Night wordt in de schuur van Jan Meijerink weer een avondje vol rock and roll, zweet en bier gehouden waarvoor dit keer de formaties Kabaal en Haver kamp zijn uitgenodigd. De groep oudere jongeren die dit evenement al zeven jaar organiseren kiezen daarmee (na het zijstapje met Boh Foi Toch vorig jaar) weer voor on vervalste stevige muziek uit de oude doos. Kabaal speelt immers covers van ZZ Top, Bryan Adams, The Rolling Stones enz. en met Haverkamp is men verzekerd van een Achterhoeks dialectrock- spektakel dat zijn weerga niet kent. Rondom de twee meter lange en honderd kilo zware metaalbe werker/zanger Henk Wolters heeft zich een band geformeerd die in de Achterhoek grote bekendheid ge niet. Als afsluiting van de avond (24.00 uur afgelopen) treedt Ka baal nog eens op met de speciale gasten Ferdy Joly (Freekie Punt- droad) en oud-Normaal drummer Jan Manschot. Voor dit min of meer besloten op treden zijn bij café 't Klavier nog zo'n tachtig kaarten beschikbaar. In totaal kunnen er ongeveer twee honderd man in de schuur, aan- Om inzicht te krijgen in de toe stand van het huidige weggennet in Holten, welke wanneer wordt opgeknapt en welk prijskaartje daar aan hangt, gaat de gemeente een onderhoudsplan voor het tota le eigen weggennet maken. Dat zegde wethouder Eb van Schooten (GB) begin deze week toe in de begrotingsraad op vragen van di verse frakties. Om reden van ver keersveiligheid en het feit dat uit stel van onderhoud leidt tot extra hoge kosten en daarmee tot zwaar dere lasten, besloten B en W de post onderhoud aan straten en we gen op te waarderen met 150.000 gulden. Van Schooten noemde als voorbeeld de Espelodijk, die hoog nodig opgeknapt moet worden voor ongeveer een miljoen gulden. Van Schooten legde uit dat langer Autobedrijf Janserf^ l/rmr Almelo Twentelaan 21 Almelo Tel: 0546-852400 81 teV. 0546- Autobedrijf Jansen Binnenmars Dorpsstraat 35 Den Ham, Tel: 05495-2122 4t/*06ew N'JVeraa,njfJans< Tel: en eS2 S7S Auto moet APK gekeurd zijn en tenminste 3 maanden op uw naam staan. vang 20.00 uur (geen kaarten'op de uitstel onherroepelijk leidt tot kos- avond zelf). - tenverhoging: „Onderzoek heeft uitgewezen dat de klinkerweg bo ven op een asfaltweg ligt. De bo venste weg glijdt weg van de on derste. Je blijft daardoor met enor me onderhoudskosten zitten." Met uitzondering van de PvdA stem den alle frakties in met de aanpak van de weg. De PvdA kiest voor enkel het uitvoeren van noodzake lijke reparaties. Het voorstel komt komend jaar ter tafel. Wethouder Van Schooten merkte tevens op dat het college hoge prioriteit geeft aan een goede oversteek bij de Rijssenseweg naar zwembad Twenhaarsveld. Bij de provincie wordt het projekt aangemeld voor subsidie. Henk Wansink (GB) pleitte ten slotte voor asfaltering van zandwe gen (bijvoorbeeld een insteekweg) bij woningen die daar na de ruilver kaveling mee geconfronteerd zijn. „De Reuze Heuvelwachter is fi nancieel nog niet voldoende ge groeid. De baby trappelt wel maar de groeiperikeïen worden schijn baar veroorzaakt door de partners waarmee de heuvelrug moet wor den aangepakt." Dat schrijft het CDA in haar Alge mene Beschouwing op de gemeen tebegroting inzake het Reuze Heu- velwachter-projekt, dat nog niet in staat is om op eigen kracht te ope reren. Ook integratie in de aktivi- teiten van de VW's Hellendoom en Holten is nog niet mogelijk. In de aanbiedingsbrief bij de begro ting geven B en W aan dat één en ander toe te schrijven is aan onder meer het uitblijven van het BIB- rapport en als gevolg daarvan de onduidelijkheid over de recreatie- P.V.C. AFVOERBUIZEN Diam. mm uitw. x wandd. Prils p/meter bruto netto O 32x 1. 8 2,50 1,13 32x 3. 2 3,45 1,55 40x 1 8 3,00 1,35 e 40x 3. 2 4,35 1,96 50x 1. 8 4,10 1,85 50x 3. 2 5,65 2,54 75x 1. 8 6,35 2,86 75x 3, 2 8,50 3,83 90x 1. 8 7,10 3,20 9 90x 3. 2 11,00 4.95 110x 2. 2 9,35 4.21 9 110x 3. 2 13,35 6,00 9 125x 2. 5 11,70 5,27 9 125x 3. 2 15,20 6.84 9 160x 3» 2 - 19,65 8.84 9 160x 4 0 23,50 10.58 9 200x 3. 1 22,40 10,08 9 200x 3. 9 28,65 12.89 9. 250x 3. 8 34.10 15,35 9 250x 4. 9 44,25 I9.91 Q 315x 4. 8 53.65 24,14 m 315x 6. 2 68,85 30,98 a 400x 7. 8 127,75 57,49 Z 500x11.05 215,00 96,75 J Compleet assortiment hulpstukken in voorraad. Standaardlengte 5 (6) meter. Genoemde prijzen zijn excl. BTW. Franco v.a. f 300.- excl. BTW. Bel voor gratis catalogus ve mogelijkheden op de Sallandse Heuvelrug. Vanwege het toene mend belang van recreatie en toe risme voor Holten, is het college van mening dat het projekt ver lengd moet worden en stelt voor het de komende twee jaar nog fi nancieel te steunen, 'mits ook Hel lendoom en het bedrijfsleven in Hellendoom en Holten daartoe be reid zijn'. Het CDA zou dat graag onderschrijven, maar is voorals nog terughoudend daar Hellen doom en het bedrijfsleven nog geen intenties in die richting heeft uitgesproken. In de begroting zijn bovendien geen gelden geraamd dan wel vrijgemaakt. De PvdA wijst erop dat er in het concept BIB-rapport geen over eenstemming is over de afsluiting van de Toeristenweg. De sociaal democraten pleiten voor snelle be sluitvorming op dit punt en herin nert aan de inmiddels bereikte consensus over afsluiting geduren de de nacht. De fraktie onder schrijft de opvatting dat de weg op termijn niet langer gebruikt kan worden voor doorgaand gemotori seerd verkeer (met uitzondering van groepsvervoer). Het voorstel tot verlenging van de subsidieperiode heeft in elk geval instemming van de WD, die wel constateert dat in de hele argu mentatie het (uitblijven van het) BIB-rapport een overdreven grote rol speelt. Ook GB schaart zich achter het voorstel. D66 be schouwt toerisme in Holten als topprioriteit. Werkgelegenheid en voorzieningenniveau hangen er nauw mee samen. „Te lang is een passieve houding aangenomen. De gemeente moet een aktieve rol spe len om Holten te promoten. Daar zal een integraal aktieplan voor moeten worden ontwikkeld," al dus de democraten. Fietspaden D66 wijst tevens op de slechte kwa liteit van de fietspaden, gevolg van jarenlang achterstallig onder houd: „Hoewel we voor een groot deel afhankelijk zijn van het Re creatieschap Salland, is ook hier een aktievere opstelling nodig om tot verbetering te komen." Ook de WD streef kwaliteitsverbetering op dit punt na en pleit tevens voor uitbreiding van het fietspadennet. De PvdA vindt het tijd voor het ontwikkelen van een visie, aanslui tend bij de ontwikkeling van de heuvelrug: „Het zou gebaseerd moeten zijn op een aantal kwalita tief goede en voldoende brede hoofdverbindingen met daarop aansluitend een fijnmazig netwerk van smallere paden, voorzien van gravel." De fraktie is tevens van mening dat de gemeente initiatie ven moet ontwikkelen bij de voor lichting over de verkeerssituatie op de Holterberg en de bereikbaar heid van de diverse akkommoda- ties. De gedachten gaan uit naar folders, die via busondernemin gen, WV's, reisorganisaties en de NS zouden kunnen worden ver spreid. Ook het onder een breder publiek kenbaar maken van de (nachtelijke) afsluiting van de Toe ristenweg wordt zinvol geacht. KUNSTSTOF LEIDINGSYSTEMEN VRIEZENVEEN(Ov) 0546-56 20 53 Afgelopen zondag vond in galerie De Waerdenborch de opening plaats van de expositie "Kunst in zijde". De opening werd verricht door Hanneke Sopacuwa. Als pro jectmanager is zij verbonden aan de Talens-school van Koninklijke Talens. Zij heeft via haar werk veel te maken met kleur en kunst. De expositie bestaat uit werken van de Bathmense kunstenares Ellen van Battum-Dekkers en de zorgt naar de wensen van de nabestaanden, voor een stijlvolle uitvaartverzorging Rijssen, 05480-1 76 75 R. Vriesema Wierden, 05480-1 39 30 G. Ligtenberg Rijssen, 05480-1 59 46 G. Pluimers Enter, 05478-36 88 aula „In Pace" b.g.g. beh. R. Vriesema Holten, 05483-6 15 90 A. G. Vorkink Wij verzorgen de uitvaarten voor alle gezindten -partikulieren en andere verzekerden in geheel Twente en Salland. Voor f 10.- per Jaar voor het hele gezin kunt u een intekening aangaan met Adventum. Ons meldings- en informatie-adres is: Smitjesdijk 5, 7462 PL Rijssen of bij genoemde uitvaartverzorgers DAG EN NACHT BEREIKBAAR uit Groningen afkomstige Olga van Mansom. Voor beide exposanten is het de eerste keer dat zij in Holten expo seren. Voor Van Battum is het de eerste expositie sinds lange tijd. Zo'n vijfjaar heeft zij aan de schil derijen gewerkt. In totaal hangen er negentien werken van haar, on der te verdelen in zes abstracte en dertien figuratieve. De laatste zijn geplaatst tussen twee glasplaten om het transparante effect te bena- - drukken. Bij het vervaardigen van de figuratieve schilderijen liet de kunstenares zich inspireren door muziek. Olga van Mansom heeft als uit gangspunt voor haar halssieraden gekozen voor de natuur. De stukjes textiel die zij in haar creaties heeft verwerkt doen denken aan blade ren of veertjes. Ook de kleurcombi naties die zij gebruikt heeft zijn terug te vinden in de natuur, bij voorbeeld bij vogels of insekten. Van Mansom probeert sinds haar afstuderen zes jaar geleden min stens een keer per jaar te expose ren. Haar werkterrein wordt steeds gevormd door stoffen. Als doel stelt ze zich om te exposeren in galerieën in de randstad. De herdenkingssteen aan de grote brand van Holten (juli 1829) die nu nog ingemetseld zit in de hal van het Dorpsschool, wordt binnen kort verwijderd door gemeente werken. De steen, destijds inge metseld in het voormalige Won- nink-pand aan de Oranjestraat, gaat naar de Oudheidkamer Hoolt'n. In verband met de nieuw bouw van de Dorpsschool gaf Won- nink-eigenaar Joop Wissink de steen destijds in bruikleen aan meester B.H. Brouwer.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 10