Kaart 'Holten met de Holterberg herdrukt urgemeester geeft visie op herinrichting centrum Oppositie kritisch over de wethouders PvdA tegen miljoen voor Espelodijk Weer extra koopavonden Boekje over bevrijding Kaarsenactie Mintonette Bejaardensoos Formidabel sportief öad Minder seizoen PvdA pleit voor referendum herinrichting Dorpsstraat recreatiesector - Subtropisch zwemmen - Schaatsen - Tennis/squash - Zaalsporten - - Sauna/solarium - Vergaderruimte - Partycentrum - iedere dag open Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 3 NOVEMBER 1994 Abonnementsprijs t66.= Losse nummers f 1.45 Oad Reizen bestaat 70 jaar. Weliswaar geen officieel jubi leum, maar wel een dusdanige mijlpaal dat de direktie be- sloot bet voltallige personeel te trakteren op een tweedaagse trip naar Disneyland Parijs. Zaterdag vertrekt in alle vroegte een konvooi aan tou ringcars richting Parijs. Diepe Hel Marti ten Kate is er afgelopen zaterdag eindelijk in geslaagd de Diepe Hel Holterbergloop op zijn naam te brengen. Een "helse' onderneming door kon en regen. De spannende strijd werd op het laatste stuk be slecht in bet voordeel van de T went, op de voet gevolgd door Aart Stigter en Peter Visser. Een vaderlandse onderonsje. De buitenlandse atleten kwa men pas daara® in beeld. De onlangs door de Topografische Dienst Emmen herdrukte kaart 'Holten met de Holterberg' is dins dagochtend door het VW-bestuur aangeboden aan burgemeester D.J. Verhoeven. Opzet is dat het ingelijste exemplaar een plekje krijgt in het gemeentehuis (wel licht bij de ingang). Volgens VW-voorzitter Eddie Vin cent gaat het om een flinke inves tering. Om de benodigde middelen bijeen te krijgen, heeft penning meester Jacob van Lindenberg ge zorgd voor voldoende reserve. De nieu we kaart is gedrukt in een op lage van 15.000 exemplaren. Voor zitter Eddie Vincent verklaarde dat de helft daarvan op voorraad is, de andere helft ligt 'op de plank' en kan in geval van veranderingen (bijvoorbeeld afsluiting Toeristen- weg) worden aangepast. „Op die manier proberen we 'up tot date' te blijven," aldus Vincent, die tevens wees op de nu aanzienlijk helder der druk van de plattegronden van Holten en Dijkerhoek op de achter zijde van de kaart, waarin ook het uitbreidingsgebied Lukensveld al opgenomen is. Gelet op het belang van de Holterberg als 'essentieel produkt voor Holten', attendeerde Vincent ook op de centrale rol van 'de berg' op de kaart. „Al met al kan deze de toets der kritiek ver dragen." Volgens VW'ster Astrid Dirkzwa ger is de oplage zeker toereikend voor de eersvolgende drie tot vier jaar. De in '89 voor het eerst ge drukte kaart bleek uitverkocht. De herdruk is eveneens uitgevoerd in een schaal van 1:25.000 en is op maar liefst 80 punten aangepast. Vincent: „Dat varieert van kleinig heden tot de veranderde voor rangssituatie Dorpsstraat/Oranje straat ten opzichte van Larense- weg/Stationsstraat en de veel bete re markering van fietsroutes en wandelroutes. De laatste boven dien aangeduid in de betreffende kleur (aan de hand van de gekleur de paaltjes). Het Pieterpad loopt er nu ook duidelijk als een roze stip pellijn doorheen." Ook het straat- namenregister is uitgebreid. De voorkant van de kaart is voorzien van een andere foto en is voor 6,75 gulden verkrijgbaar bij het VW- kantoor in de Dorpsstraat. Deze week is de VW gestart met een speciale bonnenaktie (zie elders in deze krant). Met uitgeknipte bon kan de kaart gedurende de komen de veertien dagen met korting wor den aangeschaft. Burgemeester Verhoeven compli- VV V-secretaris Jos Kamphuis overhandigde burgemeester DJ. Verhoe ven dinsdagochtend een ingelijst exemplaar van de nieuwe kaart met de bedoeling dat deze een goed zichtbare plek in het gemeentehuis krijgt (Foto Ten Velde menteerde het bestuur over de ver- belang: „Een duidelijke kaart die beterde kwaliteit van de kaart. Hij aangeeft waar de mooie plekjes noemde de VW-kaart voor zowel zijn en hoe je daar moet komen. Holtenaren als toeristen van groot Liefst op de fiets of wandelend." Tijdens de vorige week gehouden vergadering van de Holtense Han delsvereniging bleek dat de recrea tiesector een iets minder goed sei- zoen achter de rug heeft. Desge vraagd liet VW-beheerster Astrid Dirkzwager weten dat Holten wat dat betreft zeker geen uitzonde ring is, maar het provinciale beeld volgt: „Het betreft vooral de bezet ting van de bungalowparken. De slechte zomer van 1993 heeft velen doen besluiten voor een vakantie in het buitenland. Bovendien was sprake van een slecht voorseizoen door mindere weersomstandighe den. Dat is dus niet meer ingelopen in de zomermaanden." Volgens Dirkzwager is er nog een factor in het spelnamelij k het steeds toene mende aanbod aan bungalowpar ken. Groeiende concurrentie in de sector dus. Astrid blijft evenwel optimistisch gestemd: „Dit jaar beleefden we een warme zomer, dus wellicht dat men op basis daar van weer kiest voor een vakantie in eigen land in 1995." Alvorens tot (extra promotionele) aktie(s) over te gaan wil de VW afwachten hoe het seizoen 1995 verloopt. In verband met de komende feest dagen heeft de Holtense Handels vereniging de extra koopavonden vastgesteld. Voor Sinterklaas zijn dat woensdag 30 november, don derdag 1 en vrijdag 2 december, tegen Kerst is dat donderdag 22 en vrijdag 23 december. Maandag 5 december sluiten de winkels om 17.00 uur, zaterdag 24 en 31 decem ber om 16.00 uur. Inmiddels is de firma Varweg gestart met het aan brengen van de armaturen voor feestverlichting in Dorpsstraat en Oranjestraat en een deel van de Larenseweg. De verlichting brandt vanaf 17 november, de dag waarop tevens de jaarlijkse bonnenaktie start. Daarover volgende week meer. Goede bereikbaarheid van de winkels en een passende ver- blijfsfunctie van het centrum met goede parkeervoorzienin gen. Een beeld waar doorgaand verkeer zeker niet in past. Geen 'wandel-winkelcentrum' zoals in een stad, maar hoofdza kelijk een 'boodschappencentrum'. Dat was in grote lijnen het beeld dat burgemeester D.J. Verhoeven de leden van de Holtense Handelsvereniging vorige week schetste tijdens de najaarsledenvergadering in zaal Vosman. Met de wethouders E.M. Van Schooten (GB) en L.H. Rensen (WD) was hij uitgeno digd voor een kennismaking en gedachtenwisseling met de plaatselijke ondernemers. Duidelijk was dat de door de burge meester aangedragen visie over het centrum op in elk geval één essentieel onderdeel verschilt van het onlangs door de collegepartijen ingediende plan. Dat laat namelijk wél ruimte voor doorgaand ('tweerichting')verkeer. Alle plannen tesamen (ook de VVV heeft een visie) moeten één geheel opleveren. Verhoeven, die in zijn vroegere functie al eerder met het 'herin richtingsbijltje' hakte, waar schuwde dat een combinatie van doorgaansroute, toevoerweg (be reikbaarheid) centrum en een aan trekkelijk winkelcentrum onmo gelijk te realiseren valt: „Wed dus niet op drie paarden tegelijk, maar richt je op de bereikbaarheid en het aantrekkelijk inrichten van het centrum." Aanleg van een noordelijke rondweg achtte hij niet noodzakelijk. De belasting van het centrum wordt slechts voor een beperkt deel veroorzaakt door doorgaand, maar grotendeels door intern verkeer. Verhoeven be nadrukte voorts de noodzaak van goede parkeergelegenheden en wees op de mogelijkheid van het instellen van eenrichtingsverkeer In haar Algemene Beschouwingen op de gemeentebegroting 1995, heeft de fraktie van het CDA een prikkelende tekst opgenomen ten aanzien van het functioneren van de twee nieuwe wethouders Eb van Schooten (GB) en Bertus Rensen (WD). De christen democraten denken kennelijk met weemoed terug aan de afgelo pen acht jaar, toen de PvdA en de eigen partij in het college vertegenwoordigd was: „In de afgelopen maanden hebben we moeten constateren dat er sprake is van commissies waarbij de wethouders worden geflankeerd door de ambtenaren die ons informeren over de voorstellen. Hoewel wij er begrip voor hebben dat nieuwe wethouders de tijd nodig hebben om zich in te werken, zijn wij van mening dat deze begroting een mooie gelegenheid is om vanaf nu een verbetering aan te kondigen. Of waren wij de laatste jaren verwend?" Ook de PvdA is kritisch op dit punt. De fraktie wijst op de inwerkperikelen van vooral de wethouders, die evenwel kunnen bogen op een jarenlange raadservaring met betrekking tot de Holtense problematiek. Volgens de PvdA schiet de begroting tekort in met name de aanbiedingsbrief: „Die is weinig meer dan een beschrijving van reeds lopende en bekende k zaken, zonder dat een toekomstvisie wordt gegeven." in het centrum. De Dorpsstraat zou dan versmald worden, zodat het trottoir verbreed wordt en er zelfs sprake kan zijn van enkele parkeerhavens (in lengterichting). „Het straatbeeld wordt dan al een stuk rustiger," aldus Verhoeven. De burgemeester benadrukte het belang van een goede bereikbaar heid van het centrum. Of ze vanuit Dijkerhoek, De Haar, Lukensveld- /Beuseberg, De Kol, Markelo of el ders vandaan komen: klanten moeten snel naar de parkeervoor zieningen in het centrum worden geleid (Smidsbelt, Albert Heijn en wellicht straks de Kalfstermans- weide). Een goede afwikkeling van het verkeer vanaf de parkeervoor zieningen achtte hij voorts noodza kelijk. Wethouder Van Schooten (gemeentewerken) liet daarop we ten dat de voorbereidingen voor het creëren van een doorsteek van het parkeerterrein achter Albert Heijn naar het MAC-pad tussen Kalfstermansweide en oude be graafplaats ver gevorderd zijn. Als alles meezit en de raad groen licht geeft, hoopt hij één en ander nog voor het eind van het jaar te reali seren. Van Schooten: „Dat geeft ongetwijfeld verlichting van de hoeveelheid verkeer daar. Auto's gaan niet meer terug via de Dorps straat-Oranjestraat, maar via MAC-pad, Kerkhofsweg enzo voorts." HHV-voorzitter Albert van de Maat waarschuwde op de dan wellicht toenemende drukte op de kruising Dorpsstraat-Sta tionsstraat. Het plaatsen van stop lichten achtte Van Schooten voor alsnog voorbarig: „Eerst kijken naar het effect van de nieuwe situa tie." Referendum In de Algemene Beschouwingen op de gemeentebegroting worden uiteraard ook de nodige woorden gewijd aan de herinrichting van het dorpscentrum. De PvdA wijst op het onlangs gepresenteerde plan van de collegepartijen GB, WD en D66, maar is van mening De Dorpsstraat op vrijdagmiddag: geen doorkomen aan. Druk tot en met, vaak nog extra bemoeilijkt door leveranciers die er geparkeerd staan. Burgemeester Verhoeven gaf vorige week zijn visie op de herinrichting van het centrum, waarin hij onder meer de mogelijkheid noemde van eenrichtingsverkeer in de Dorpsstraat (Foto Ten Velde) dat meer Holtenaren daar ideeën over hebben. „Organiseer daarom een raadplegend referendum inza ke die herinrichting. Geef bij de diverse oplossingsvarianten de consequenties aan voor de rest van het dorp, zodat de keuze kan wor den afgewogen," stellen de sociaal democraten voor. D66 vraagt aan dacht voor voetganger en fietser in het gebied. Het maximale aantal motorvoertuigen dat per etmaal door de Dorpsstraat gaat moet vol gens de partij lager dan 5000 zijn. Verder wijzen de democraten op een mogelijke versmalling van de Dorpsstraat ter hoogte van de Smidsbelt. Het zou niet enkel op tisch positief werken, het vormt dan tevens een werkelijk bij elkaar horend winkelgebied. Een ter plaatse verhoogd weggedeelte met daarin opgenomen een breed ze brapad met oranje knipperbollen zou de veiligheid van de oversteek bevorderen. Met de uitkomsten van het on langs gehouden verkeersstrome- nonderzoek hoopt de WD dat te vens een adquate oplossing wordt gevonden voor de verkeersstro men rond het centrum, met name voor De Boschkamp. De CDA- fraktie hoopt dat met name de bei de wethouders vanuit hun be stuurlijke verantwoordelijkheid voor heel Holten de objectiviteit in acht willen nemen bij de beoorde ling van de ingediende plannen. „Ze komen veelal voort uit indivi duele en groepsbelangen," aldus de christen-democraten. In haar Algemene Beschouwingen noemt de PvdA de wegen in het buitengebied goed en is het duide lijk oneens met de voorgestelde opknapbeurt van de Espelodijk. Een klus waarmee totaal ongeveer een miljoen gulden gemoeid is. Re gelmatig onderhoud van slechte stukken voorkomt dat te vroeg ge grepen moet worden naar totale vernieuwing van grote weggedeel ten, meent de PvdA. „Wij zijn te gen asfaltering. Het werkt verkeer- saantrekkend en snelheidsverho- gend. Klinkers remmen juist. Juist omdat de Espelodijk een klinker weg is, is het mogelijk om op zeer korte termijn de noodzakelijke re paraties plaatselijk te verrichten." De PvdA is de enige partij die niet instemt met het voorstel van B en W. Het CDA schrijft dat deze voor Holten zo belangrijke weg nodig verbeterd moet worden. Om één en ander te realiseren 'schraapt het college wel alle potjes leeg', meent de fraktie, die zich tegelijkertijd afvraagt of dit voldoende is of dat de Romende jaren meer geld be schikbaar moet worden gesteld. De aanpak van de Espelodijk heeft eveneens instemming van de colle gepartijen GB, WD en D66. „De geloofwaardigheid van de gemeen te als 'goed wegbeheerder' komt door de erbarmelijke toestand waarin deze weg zich bevindt wel erg in het geding," aldus de libera len. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kol ling serf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 DirectieJ. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: H. Schottert tel. privé 074-42 86 06 Advedenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HKHoiten Tel. 05483-6 18 49 sajoios Het bestuur van de Stichting Vie ring Nationale Feestdagen wil ter gelegenheid van de 50-jarige her denking van de bevrijding van Hol- i ten een boekje uitgeven van en voor Holtenaren. Alle Holtenaren die de bevrijding zelf hebben mee gemaakt worden uitgenodigd him herinneringen over de dagen van de bevrijding op schrift te stellen. Alle verhalen worden gebundeld en verspreid aan de inwoners van Holten. Iemand die dit zelf niet kan opschrijven en ook niet een ander in de omgeving heeft om dat te doen, kan zich ook melden, zodat het verhaal verteld kan worden. Opgave is mogelijk bij bestuurslid Charles Vogely, Pastoriestraat 35, tel. 62334. In de week van 7 t/m 12 november houdt volleybalvereniging Minto nette een kaarsenactie. De kaar sen worden huis-aan-huis ver kocht en kosten f 3,50 per setje van drie. Drie setjes komen op f 10,00. Dinsdag 8 november komt de Be jaardensociëteit weer bijeen in De Kandelaar. Aan de hand van dia's vertelt Harry ten Wolthuis over zijn reizen door Indonesië en Tan zania. Aanvang 14.30 uur. Dinsdag 15 november maakt de soos een uitstapje naar de 'Holterhof in En schede. Mochten er nog belang stellenden zijn: er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Voor infor matie kan men zich wenden tot mevrouw J. Wiggers-Aanstoot, Kolweg 14, tel. 61356. Piet van Donkplein 1 Tel. 05700-5 51 55 Postbus 6095 Fax 05700-5 50 85 7401JB Deventer

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1