Jeugd toont animo voor hockeysport Handbaliers nog steeds puntloos Twenhaarsveld Blauw Wit weer met lege handen Verlies in beker voor Mintonette 1 Wissink redt Holten in slotminuut: 1-1 Schaakjeugd gelijk op met Rijssen Diepe Hei-loop met Ten Kate en Stigter Borrelglas met gras Historische straatnamen Lukensveld Eerste prijs Van der Spek De Eendracht DONDERDAG 27 OKTOBER 1994HOLTENS NIEUWSBLAD De eerste thuiswedstrijden lever den zowel de dames als de heren van de handbalafdeling van de SV Holten nog geen punten op. Tegen het sterke en geroutineerde Achil les 3 werden de heren in de eerste tien minuten compleet verrast: 1-8. Bij de rust was men nog niet van de schrik bekomen (8-17) en pas in de tweede helft was Holten weer bij de les. De opgelopen achterstand kon echter niet meer worden goedge maakt: 16-29. Scores: Meino van Beek 6; Stefan Jansen, Rik Dalhui- sen, Andy de Jong en Nico Vorst 2; Ton Muller en Rob Vos 1. Dames 1 startte uitstekend tegen Lettele en nam een 3-1 voorsprong. Daarna werden de kansen gemist en kon Lettele terugkomen. De Holtense aanvallen vanuit de hoe ken waren niet gevaarlijk genoeg waardoor Lettele uiteindelijk met 9-14 won. Scores: Judith Tiekink 5; Annemarie van de Maat, Kristel Meerman 2. Dames 2 boekte een verdienstelij ke gelijkspel tegen WSV '38 in een gelijkopgaande wedstrijd. De da mesjunioren behaalden een keuri ge overwinning op Overwetering. Holten speelde zeer aanvallend en liet daardoor verdedigend nogal eens wat steekjes vallen. Na de rust (4-5) bleef Holten met veel inzet spelen en dat werd beloond. Met enkele fraaie doelpunten in de slot fase werd de achterstand in een verdiende 10-8 overwinning omge zet. Scores: Maijon Jansen 4; Mi chelle den Bouwmeester, Marieke Grave 2Maureen Jansen en Wiets- ke Schooien 1. Jeugd Meisjes A won van het sterke Boer- hof/Heeten. De teams gaven elkaar maar weinig toe en na een 3-2 rust stand bleef Holten in de slotfase net een doelpunt voor: 5-4. Jongens A was tegen Donar niet [helemaal bij de les. De gasten die iniet volledig aantraden speelden [het spelletje handig en wonnen te recht met 12-19. [Meisjes B won van WSV '38. In een leuke wedstrijd waarin goed werd gespeeld, won Holten na een 5-3 ruststand verdiend met 9-6. De mini's wonnen drie wedstrijden op het minifestival in Haarle (1-0,6- 1 en 1-0). Even voordat hij onlangs aan schoof aan dr vergadertafel van de sportcommissie, over handigde voorzitter Gerhard Kolkman van Blauw Wit wet houder sportzaken Bets Ren- sen een borrelglas met een wel zeer bijzondere inhoud. Het glaasje bevatte geen geestrijk vocht, maar een uiterst be scheiden hoeveelheid grond van het hoofdveld van sport park 't Vletgoor, waarin sinds kort het enkele weken geleden ingezaaide gras de kop op steekt. Rensen heeft het klei nood trots op zijn bureau staan en ziet toe op optimale verzor ging. Hij toonde zich zeer ver guld over het gebaar van de Blauw Wit-voorman: „Een be wijs van goed vertrouwen." Kort na zijn installatie werd duidelijk dat de nieuwbakken wethouder geen gras liet groei en over de wijze waarop de re novatie van het tot dan regel matig soppige veld zo efficiënt mogelijk kon worden aange pakt. Opzet was na voltooiing van de werkzaamheden het gras nog in september in te zaaien. Dat werd uiteindelijk 1 oktober, juist in een zachte na jaarsperiode zodat het gras zaad goed ontkiemen kon. Bin nen de muren van het gemeen tehuis vlot de groei van het gras in het borrelglaasje na tuurlijk beter. Rensen, la chend: „Als het binnenkort bo ven het glas uitkomt zal ik het hoogstpersoonlijk 'maaien'!" Blauw Wit SENIOREN: Markvogels-Blauw Wit, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Hulzense Boys 3- Blauw Wit 2,14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit 3-Deto 5,14.30 uur; Blauw Wit 4- jDos '37 4 14.30 uur; Blauw Wit 5-Spc. IRijssen 6, 12.30 uur; Blauw Wit 6-ON 10, Ï12.30 uur; Vesos 6-Blauw Wit 7, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur). JUNIOREN: Hulzense Boys A1-Blauw Wit A1,12.45 uur (vertrek 11.30 uur); Blauw Wit C1-Excelsior C3, 11.00 uur; Blauw Wit D1- SWN D2, 10.00 uur; Excelsior D3-Blauw Wit D2,10.00 uur (vertrek 09.15 uur); SWN E1-Blauw Wit E1, 09.15 uur (vertrek 08.30 uur); Blauw Wit E2-DES E2, 11.00 uur; SWN F2-Blauw Wit F1, 09.15 uur (vertrek 08.30 uur). ZAALVOETBAL: vrijdag 28 oktober, 20.30 uur: Blauw Wit 1-RSC 1 (beker). SV Holten SENIOREN: Bentelo-Holten, 14.30uur(ver- trek 13.15 uur); Tukkers 3-Holten 2, 09.00 uur (08 00 uur); Holten 3-HSC 7,10.45 uur; [Holten 4-GFC 3, 10.00 uur; Holten 5-Wier- den 2, 10.00 uur; De Zweef 6-Holten 7, [10.45 uur (vertrek 09.45 uur); SOS 5-Holten 8.10,00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten 9- RKSV 3, 09.30 uur; Holten 10-SOS 6,09.00 uur; Holten 12-PH 17,11.15 uur; Holten 13- 'Luctor 8, 09.30 uur. [JUNIOREN: Almelo A1-Holten A1, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Vesos A2-Holten (A2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten In navolging van de wijk De Beuse- berg krijgen ook de straten in het nieuwbouwplan Lukensveld histo rische namen. Daarbij gaat het om oude gebiedsnamen als Vicarie (de opbrengst van geestelijke goede ren van de vicaris) en Eekelscha- iren (naam komt voor op oude ka- dasterkaarten van het gebied in {plan Lukensveld), maar ook om historische boerderijen als Erve [Lukensveld, Erve Teeselink en [Erve Wiegmannink. Verder wordt er ook een staat naar de voormali- ige pastorie De Wheme vernoemd. De keuze werd gemaakt door de commissie straatnaamgeving waarin onder voorzitterschap van wethouder Rensen elk der politie ke partijen vertegenwoordigd is evenals een vertegenwoordiger van de afdeling Gemeentewerken, de PTT en de Oudheidkamer Hoolt'n. In afwijking van het ad vies van de commissie stellen B en W voor dat bij de historische boe- derijen geen lidwoord voor de naam komt te staan, maar Erve. Op die manier wordt aangesloten op straatnamen in plan De Beuse- berg. Op het moment dat menig aard- strouwe Holten-supporter de gang naar de kantine al had ingezet, viel dan toch nog de verlossende tref fer. Met een rake kopstoot bracht Remco Wissink de rood-zwarte thuisclub in de allerlaatste minuut nog langszij Zenderen Vooruit dat vanaf de zevende minuut een 0-1 voorsprong had gekoesterd. Met zes punten uit acht duels blijft de toestand van Holten echter zorge lijk. De openingsfase was duidelijk voor ZV dat inzetten gekeerd zag door Jan Herman ten Velde en een katachtige reactie van doelman Erwin Stukker. In de zevende mi nuut was het dan toch raak toen André Oude Weernink van ver bui ten het strafschopgebied een zoe vende schuiver losliet die in de uiterste hoek achter Stukker ver dween: 0-1. Vanaf dat moment trokken de gasten zich terug in Zo te zien ontbrak het zeker niet aan enthousiasme bij deze aspirant-hockeyers. De open dag van de HCH trok totaal 12 kinderen Foto Ten Velde) B1-Den Ham B1, 14.30 uur; Den Ham C1- Holten Cl, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten C2-Spc. Rijssen C1,13.00 uur; Enter D1 -Holten D110.00 uur (vertrek 09.00 uur); Enter D2-Holten D2, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten D3-Omhoog D2, 10.00 uur; DES E1-Holten E1, 09.30 uur (08.30 uur Enter E2-Holten E2,10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten E3-De Zweef E5, 10.00 uur; Excelsior F1-Holten F1,10.15 uur (ver trek 09.30 uur); Holten F2-Excelsior F2, 11.00 uur; Holten F3-Enter F3, 11.00 uur. Handbal Zaterdag 29 oktober: MB thuis tegen Leer- kes/Haarle om 13.45 uur; welpen toernooi in Holten, aanvang 12.00 uur; mini's toer nooi in Raalte om 11.00 uur (vertrek 10.15 uur). Zondag 30 oktober: heren uit tegen Apel doorn '80 om 13.25 uur (vertrek 12.15 uur); dames 1 thuis tegen Dalfsen 2 om 13.05 uur; dames 2 thuis tegen Dalfsen 3 om 12.00 uur. Sporthal Programma voor de week van 30 oktober t/m 5 november oktober: Zondag: 10.00-12.00 uur: HV Lettele; 12.00-14.30 uur: NHV; maandag: 18.30- 23.00 uur: BCH; dinsdag 16.30-22.30 uur: Mintonette; 22.30-23.30 uur: Blauw Wit; woensdag: 18.30-22.30 uur: BCH; 22.30- 23.30 uur: Wegstapel; donderdag: 16.00- 22.00 uur: SV Holten handbal; 22.00-23.30 uur: ZW Blauw Wit; 23.00-24.00 uur: SV Holten All Stars; vrijdag: 18.30-23.00 uur: Mintonette; zaterdag: 09.00-12.00 uur: BCH (halve hal); 12.00-13.00 uur: NHV; 13.00-17.00 uur: brandweer Holten; 19.00- 20.00 uur: Stam; 20.00-21.00 uur: Beuse- berg. „Als de helft lid wordt, dan zijn we zielsgelukkig. Zo'n aanwas heb ben we in jaren niet gehad!" Dat merkte Pieter ten Veen vorige week woensdagmiddag op tijdens de open (mid)dag van de Hockey club Holten (HCH) voor de jeugd van de basisscholen en de eerste en tweede klassen van het voort gezet onderwijs. Twaalf kinderen in de leeftijd van 7 t/m 12 jaar meldden zich voor deelname aan een attraktief programma onder leiding van trainer Baai Lubbers in het Sportdal. Overigens uitslui tend kinderen uit het basisonder wijs. Hoewel de HCH met circa 70 jeugdigen binnen haar gelederen geen klagen heeft, verklaarde jeugdcommissielid Ten Veen dat er toch behoefte is aan uitbreiding van het jeugdbestand: „Na een aantal magere jaren zitten we aar dig in de lift. De meeste jeugdelftal- len zitten zelfs vol. Desondanks deze aktiviteit, want we willen de HCH graag gezond houden. En zo als overal: het begint onderaan, van de jeugd moet je het hebben. Daar schuilt het potentieel voor de toekomst, de continuïteit van de club." Ten Veen wees er op dat het werven van leden niet altijd even gemakkelijk is, onder meer toe te schrijven aan de enorme populari teit van voetbal. In het verleden hield de HCH wel vaker een open dag. Vorig jaar werd in dat opzicht overgeslagen, in verband met de gemeentelijke Sportstimulerings- aktie. De open dag werd bewust op woensdagmiddag gehouden. De basisscholen zijn dan vrij, waar door het accent ook op die groep kwam te liggen. Leerlingen uit de brugklassen van het voortgezet onderwijs lieten zich niet zien. Ten Veen: „De middag is bovendien aantrekkelijker. Gezien de tijd van het jaar warmer dan 's avonds en uiteraard daglicht." Onder uitste kende weersomstandigheden kre gen de aspirant-hockeyers de eer ste beginselen van deze sport bij gebracht. Het noodzakelijke mate riaal werd beschikbaar gesteld door de HCH, alleen sportschoe nen waren zelf meegenomen. De kinderen toonden zich uitermate enthousiast. Volgens Ten Veen was vrij ook vrij snel zichtbaar wie enige aanleg heeft. „Bovendien kan het helemaal geen kwaad als een kind voorheen gevoetbald heeft. Zo'n basis betekent vaak dat er goed spelinzicht is." Aan het eind van hun trainingsmiddag kre gen de kinderen een aandenken mee met de uitnodiging voor het gratis volgen van enkele trainin gen. Ten Veen: „En dan maar ho pen dat enkelen zich definitief aan melden!" De HCH telt momenteel circa 130 leden. Vergeleken met enige tijd geleden is daarmee de stijgende lijn weer te pakken. „Een her nieuwde interesse voor de hoc keysport," meent Ten Veen. „Al lereerst van Holtenaren, maar ook van mensen die van elders naar Holten zijn verhuisd." Dat rond de hockeysport een beeld hangt van 'elitaire sport', bevestigt hij. „Maar dat is absolute onzin. Als dat wel het geval was, dan zou ik hier ook niet rondlopen. Neen, hockey is een gezellige sport voor mensen van alle leeftijden. Laten we zeg gen vanaf ongeveer 7 jaar." Dat de HCH het goed voor heeft met haar jeugdleden, wordt eind november benadrukt met een feestavond voor de oudere jeugd. Tegen Sin terklaas wordt in het clubhuis in het Sportdal een pakjesmiddag ge houden en kunnen de kinderen hun schoen zetten. En hoewel de winter eraan komt en het veldhoc- key dan voor enkele maanden ver leden tijd is, blijven de Holtense hockeyers aktief, zij het in de zaal. In het vroege voorjaar kiest men weer voor de groene mat. Wie meer informatie wil over de HCH kan bellen met Lieneke Schoute, tel. 62637 of Marjolein ten Veen, tel. 05476-1762. Onlangs namen bijna 30 kinderen van zwem- en poloclub Twen haarsveld met succes deel aan zwemwedstrijden in Wierden. De Holtense club zwom zich op diver se onderdelen naar de eerste plaats. ZPC De AA -Almelo/Wier den hield in zwembad De Kolk een wedstrijd voor niet-startvergun- ninghouders. De overig deelne mende verenigingen waren ZPC De AA, Maarkei (Markelo), HZC Weusthag (Hengelo), De Vlaskik kers (Tubbergen) en De Kuiper- berg (Ootmarssum). Er werd ge zwommen op de onderdelen schoolslag, vrije slag en estafette over de afstanden 25,50,4 x 25 en 4 eigen stellingen en gokten op de counter. Holten was voor de rust niet in staat echt gevaarlijk te wor den waardoor de strijd zich vooral op het middenveld afspeelde. Daar kreeg Geert Brands vlak voor de - rust een gele kaart toen hij wat al te fel op een ZV-verdediger inging. De tweede helft had een heel ander gezicht. Holten drong sterk aan en had pech dat een overtreding te gen Geert Brands niet bestraft werd. Even later legde dezelfde Brands te laat af op Pascal Brin- kers, waardoor de ZV-verdediging- nog kon ingrijpen. Ook Herbert Beldman kwam net te kort voor de gelijkmaker. Pas in de slotfase kre gen de gasten weer een kans, maar Stukker hield Holten in de race. Hoe belangrijk dat was bleek in blessuretijd toen Remco Wissink bij een voorzet van Geert Brands net iets eerder bij de bal was dan de Zenderense goalie: 1-1. Blauw Wit wacht ook na de wed strijd tegen SW nog op de eerste thuiszege. De fysiek sterkere ploeg uit Sibculo wist Blauw Wit ver van het eigen doel te houden, waardoor het nauwelijks in ge vaar kwam: 0-2. In de eerste helft waren het de gasten uit Sibculo die de aanval zochten. Blauw Wit probeerde wel onder de druk vandaan te komen, maar de opbouw werd al snel door de Sibculoërs ontregeld. De spit sen werden hierdoor weinig in het spel betrokken, of moesten via een lange bal zelf in balbezit zien te komen. Toch kreeg Blauw Wit een kans. Gerben Smid werd prima vrijgespeeld, maar zijn inzet werd uitstekend gekeerd door de SW- doelman. In de 37e minuut kwa men de gasten op voorsprong. Een aanval over rechts werd van dicht bij afgerond. In de tweede helft zocht Blauw Wit wat meer de aanval en kreeg enke le kleine kansjes, maar de verdedi ging van SW greep meestal reso luut in. Doordat Blauw Wit steeds meer op zoek ging naar de gelijma- ker, kreeg SW voorin meer ruim te. Ondanks de hoge klassering bleek dat ook zij moeite hebben met scoren. De beslissing viel pas in de tachtigste minuut na een groot misverstand tussen Blauw Wit-doelman Spijker en de verde digers voor hem. In de laatste mi nuten probeerde Blauw Wit nog wel iets, maar ook met de wissel Schuppert voor Bosschers en de prima kans voor Gerben Smid bleef de stand 0-2 voor de bezoe kers. Komende zaterdag staat de zware uitwedstrijd tegen Markvogels op het programma. Johan Bolink is na zijn schorsing weer beschik baar. De wedstrijd begint om 14.30 uur o.l.v. scheidsrechter M. Groot Hemmink. Op de 4 x 50 meter estafette werd het Holtense team gediskwalificeerd vanwege een technische fout. Wel was de voor sprong bij de finish ruim één minuut op de nummer twee. Inde bekerstrijd moest heren 1 van Mintonette het onderspit delven tegen Cupido: 2-3. Als underdog had het team toch goede verwach tingen, maar verloor de eerste set met 12-15. In de tweede had Minto nette de langste adem: 15-8 en ge steund door de supporters werd ook de derde set geconcentreerd afgewerkt en met 15-11 gewonnen. Hoogmoed kwam daarna voor de val. Het te grote optimisme werd door de tegenstander afgestraft (11-15) en in de afsluitende vijfde set met het rally pointrsysteem bleken de Holtenaren daar nog niet aan gewend. Tot 6-6 ging het gelijk op, maar daama kwam de klad er in. Ondanks een fikse eind sprint werd met 13-15 verloren. Heren 2 was thuis tegen Flash 5 Zaterdag 29 oktober is het weer 'Diepe Hel'-dag. Vanaf 13.00 uur houden de Nijverdalse atletiek vereniging Atletics en de afdeling x*50'meter. Do'ö'r'de"^^^ atletiek van de SV Holten deze. In de eerste competitiewedstrijd bereikte het jeugdteam van de schaakvereniging Holten een ge lijkspel tegen Rijssen. Met een in derhaast achter de eettafel wegge plukte Bas van Beek als invaller werd na twee onnodige verliespar- tijen van Alrik Baltus en Rick Romp een aloude traditie in stand gehouden dat een Van Beek nog nooit van een 'Riessener' heeft, ver loren. Het gelijkspel werd gered door Rein IJmker die weliswaar een dame leek weg te geven, maar geluk had dat zijn tegenstander even schaakblind was. In de interne competitie werd het tweede gedeelte van de vijfde ron de afgewerkt. Dinant van Beek en Gerrit Stevens kwamen na vijftien zetten een curieuze remise over een. Na slechts een half uur was dat de meest wijze beslissing. Jan van Calcar en Erik Bosman speelden een bloedstollende partij waarbij de eerste de partij weer leek te vergokken, maar door een fout van Bosman toch nog een dame wist af te dwingen en definitief in het voor deel kwam. Overige uitslagen: Ton van Oyen-Gerrit Luggenhorst re mise; Ben van de Griendt-Cees Olij 1-0; Dick van der Knaap-Gerard van Calcar 1-0. 'Orang Oetan' Het tweede team begon de externe competitie tegen VRIMOT 4 uit stekend door met 3,5-2,5 te winnen. Jan ten Velde won met zijn lijfope ning 'de Orang Oetan' al snel een stuk en zette Holten op 1-0. Door dat Henk Jongman het spoor bij ster raakte werd het 1-1 en nadat Bertus van Beek ondanks licht voordeel niet verder kwam dan een remise raakte Holten op achter stand toen Hans van Oijen een paard offerde, dit dacht terug te winnen maar toch verloor. Theo van Lindenberg trok de stand weer gelijk waarna de beslissing op het bord van Karl Heinz Leisten viel die zijn tegenstander in een pion- neneindspel de baas bleef. veld-leden werden de volgende prijzen behaald: 25 meter schoolslag: 2. Monique Hoeve, Manie Oldenmenger; 3- José Reinaardus, 50 meter schoolslag: 1. Esmeralda Udink, Freek Knapen, Martin Podt; 2. Selma van Beek, Jolanda Beusink, Kim Kortlever, Ar- vende editie van de Diepe Hel Hol- terbergloop op het mooiste par cours van Oost-Nederland: de Toeristenweg- Naast deelname van sterke vader landse atleten als Marti ten Kate jan Bouwman, Nico Bouwman; 3. Kim 6n Aart Stigter, melden Zich OOk Kortlever, Anneke Nijhuis. 50 meter vrije diverse buitenlandse toppers aan g: 1. Kim Kortlever, Martin Podt; 2. Selma van Beek, Esmeralda Udink, Freek Knapen; 3. Jolanda Beusink, Arjan Bouw man, Nico Bouwman. 4x25 meter estafet te (onder 10 jaar): 2. ZPC Twenhaarsveld. Bij de Kleinehaar-loop in de Kring van Dorth was er bij de meisjes op de 2,5 kilometer een eerste plaats voor Sanne van de Spek in 10.53 min. Jan-Willem Stevens en Jo- chem van de Spek volgden resp. in 13.10 en 13.15 min. De 9,5 kilometer werd door Gerrit Stevens afgelegd in een tijd van 41.26 min. Als voorbereiding op de Diepe Hel Holterbergloop deed Hanneke van de Spek mee aan de 10 Engelse sterke Tsjechen Jiri Hnilicka en mijlen. Dat leverde haar de eerste Jan Blaha vast. Uit Rusland ko- plaats bij de dames op in een nieuw men Gusman Abdullin en Sergei persoonlijk record van 1 uur 20.36 Karanov. Beiden met een tijd van min. onder de 50 minuten op de tien de start, ditmaal aan de Nijverdal se kant ter hoogte van het Bezoe kerscentrum op de Noetselerberg. De Diepe Hel Holterbergloop kent drie afstanden: 2 mijl prestatie, 5 mijl prestatie en 10 mijl prestatie en wedstrijdloop. Tot nu toe be leefde de loop in 1993 haar top met een kleine 1300 deelnemers en in alle categorieën sterke winnaars: de Tsjech Jan Kamler bij de senio ren, landgenote Dagmar Havlicko- va bij de damesm, George van Go- rukm bij de veteranen en niet te vergeten Feike Waque bij de wheelers. Dit jaar stuurt de organi satie aan op een deelnemertal van circa 1500. Een absoluut record dus. Wat betreft de buitenlandse in breng staat de deelname van de Engelse mijl in hun bagage. Zij allen worden zonder meer gecon fronteerd met de Nederlandse op ponenten Marti ten Kate, streek genoot met een enorme uitstra ling, en met Aart Stigter. Op dit moment is Stigter in staat om Ten Kate prima partij te geven. Tot de regionale top behoren Titus Mul der, Harry uit het Broek Richard van der Weijden, Henk Janssen en natuurlijk Egbert Veneklaas. Bij de dames zijn de ogen gericht op Marjan Freriks en Bianca Paus. Voor de wedstrijdlopers liggen 40 geldprijzen van totaal 3250 gulden aan de finish te wachten. Voor de prestatielopers zijn er 20 prijzen in natura. Qaamaast is voor verbete ring van het parcoursrecord vooi zowel dames als heren 250 gulden beschikbaar. Voor iedere deelne mers is er ter herinnering bij bin nenkomst een drinkmol met hel Diepe Hel Holterbergloop-logo. In verband met de loop is de Toeris tenweg tussen 12.00 en 16.30 uui afgesloten voor doorgaand ver keer. Bezoekers wordt geadviseerd zoveel mogelijk met de fiets te ko men. voor het eerst compleet en met de herstelde Wim Hartkamp was de eerste set snel binnen: 15-6. Maar in de drie volgende sets liep men steeds achter de feiten aan. Vanuit een achterstand werd er weliswaar steeds teruggeknokt, maar Flash drong haar speelwijze aan de Hol tenaren op waardoor de pass bij de thuisclub niet op maat kwam en dé kanonskogels van Jos Kamphuis en Harrie ten Wolthuis minder ef fect hadden dan normaal. Via 8-15 en 7-15 kreeg Mintonette nog zich op een puntendeling toen in de vierde set een 14-12 voorsprong werd genomen, maar toen knakte er iets en grepen de Nijverdallers alsnog de volle winst: 14-16. Ondanks weinig trainingsarbeid en een steeds wisselende bezetting odet het heren 3-team het met acht punten uit vier duels uitstekend. Tegen HVC 5 ging het helemaal soepel waardoor de 3-0 overwin ning binnen de kortste keren een feit was. Dames Voor dames 2 was er loon naar werken. Met een geheel nieuw team werd de eerste set tegen WVC Volley 3 met 15-11 gewonnen dank zij goede setups van Alie Pegels en Anja van Leeuwen. De nieuwko mers Maria Reupert en Aniek Drent zorgden met flinke 'knallen' uit de buitenaanval voor 15-8 winst in de tweede set en hoewel er in dè derde set een lichte terugval was (6-15) ging men er in de vierde weer hard tegenaan met o.a. goed blok- keerwerk van Anita Bloemen en Grietje Tuitert. Resultaat was een 3-1 overwinning. In de onderlinge competitie van schietvereniging De Eendracht konden de volgende uitslagen wor den genoteerd: Geweer klasse A: 1. G. Koopman 161; 2. G. Jansen 141; 3. G.J. van Aefst 139. Geweer klas se B: 1. J. Tuitert 145; 2. J. Deijk 136; 3. A. Paalman 130; 4. B. Paal man 126. Geweer klasse C: 1. B. Kappert 135; 2. E. Tromop; 3. M. Aanstoot 132; 4. D. Tiekink 118; 5. F. Hase 110; 6. E. Strui 108. Pistool: 1. G. Haverslag 167; 2. A. Bieleman 166; 3. A. Schuppert. Vuurbuks: 1. G. Jansen 87; 2. A. Paalman 64.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 9