Bijna acht ton voor nieuwe computers Sloop Dorpsschool lijkt zeer dichtbij Gemeente oriënteert zich op riolering Tuincentrum mag gaan verhuizen Prinsraden voor bevrijdingsfeest Streektaal bij Bejaardensoos Voedselaktie voor Oekraïne Gebouw doelwit vandalisme PvdA pleit voor proeven Herdenking HOLTENS NIEUWSBLAD IW llii Resultaten Blauw Wit DONDERDAG 27 OKTOBER 1994- Het automatiseringssysteem van de gemeente moet per 1 januari 1995 worden vervangen en uitge breid. Daartoe behoren vervan ging van de mini-computer met bijbehorende programmatuur, de aanschaf van werkstations, een digitale telefooncentrale en ver nieuwing van de bekabeling. Voor de computer en software (ge koppeld aan een pc-netwerk) wordt Kramers automatisering in geschakeld, die ook de huidige ap paratuur leverde. De overige on derdelen worden gegund aan PTT Telecom. Met de vervanging is 790.000 gulden gemoeid. Het voor stel kwam vorige week aan de orde in de raadscommissie algemeen bestuurlijke zaken met de bedoe ling het 7 november voor te leggen aan de gemeenteraad, direkt na de behandeling van de begroting. CDA, PvdA en GB toonden zich positief over het voorstel, WD en D66 hadden er moeite mee. Hoewel de tien jaar oude appara tuur aanvankelijk een jaar later zou worden vervangen, is 1995 noodzaak in verband met de ver plichting om met ingang van janu ari de nieuwe reisdocumenten te kunnen verwerken. Met de huidige hard- en software onmogelijk op de huidige computer. Vanwege het nog maar zeer beperkte aantal ge bruikers van dit systeem, wordt bovendien het financieel pakket niet meer aangepast aan de nieuwe comptabiliteitsvoorschriften 1995. Hetzelfde geldt voor de software inzake uitvoering van de Wet Voor zieningen Gehandicapten. Com puter en besturingssysteem zijn sterk verouderd, hebben onvol doende mogelijkheden en missen de vereiste snelheid. Dick van der Torre (D66), net terug van vakantie, meende dat hem te weinig tijd gegund was om het voorstel serieus te bekijken. Hij wilde nader overleg met een net werkspecialist: „Ik beslis niet zo maar over acht ton, wil het naadje van de kous weten." De afwezige WD had eerder aangegeven meer heil te zien in een gefaseerde aan schaf: wel voor de afdeling bevol king, andere componenten later. Burgemeester D. J. Verhoeven rea geerde enigszins geprikkeld op het betoog van Van der Torre: „De teneur van uw opmerkingen spreekt wantrouwen uit. Ik verze ker u echter dat hier een zeer gede gen voorbereid raadsvoorstel ligt." Ten aanzien van gefaseerde aan schaf meende Verhoeven dat dat op den duur juist duurder uitvalt. Bovendien technisch lastig, daar de afdeling bevolking dan geen koppeling heeft met financiën en ook de ozb (onroerend zaakbelas ting) weer handmatig verwerkt moet worden. De voorbereiding van het raads voorstel heeft circa een halfjaar in beslag genomen. Binnen het ge meentehuis werd een ambtenaren- werkgroep gevormd onder voorzit terschap van Henk Smit (finan ciën). Smit was eveneens vertegen woordigd in de stuurgroep automatisering, die voorgezeten werd door burgemeester Verhoe ven. Daarin onder anderen ook raadslid Wim Dalhuisen (PvdA) en gemeentesecretaris Jan Peter Ste- geman. Verhoeven bedankte allen voor hun inbreng, in het bijzonder Henk Smit, die met zijn gedegen kennis onmisbaar bleek en ook een verhelderende toelichting gaf tij dens de commissievergadering. Holten is zeker niet de eerste ge meente die geconfronteerd is met deze vervanging. Via een pc prvié- projekt, ofwel opleidingsprojekt, kunnen ambtenaren, raadsleden en ook onderwijzend personeel van het basisonderwijs pc's voor thuis gebruik aanschaffen. De gemeente schiet de aanschafkosten voor, ter wijl bij de betrokkenen gedurende anderhalf jaar een deel van het salaris/vergoeding wordt ingehou den. De gemeenteraad heeft maandag avond het licht op groen gezet voor de verplaatsing van het tuincen trum van Eddie Mulder van de Raalterweg naar de Jeurlinksweg. Op de huidige lokatie heeft Mulder te weinig mogelijkheid zijn bedrijf verder te ontwikkelen. Met uitzon dering van de PvdA gingen de frak- ties akkoord met het voorstel tot gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan buitengebied, die vestiging aan de Jeurlinksweg mogelijk maakt. Op het bewuste stuk grond rust de bestemming 'agrarisch gebied met landschap pelijke waarde'. Nu krijgt het de bestemming- 'bedrijfsdoeleinden met nadere aanduiding 'T' (tuin- materialenhandel). Net als in de raadscommissie ruimtelijke orde ning kon alleen Jan Metsemakers zich absoluut niet vinden in het voorstel: „Het is erg jammer van het daar aanwezige kleinschalige coulissenlandschap met boomwal- len. Een fraai overgangsgebied naar de Holterberg." Een alterna tieve lokatie had hij evenwel niet voorhanden. De pvdA,er daarom bij aanleg van het centrum wel zorg te houden voor de boom- wal en de erachter gelegen mei doornhaag. Hoewel akkoord met het voorstel, wezen Jan Kevelam (WD) en Dick van der Torre (D66) op de toename van verkeer op de Jeurlinksweg en de noodzaak van parkeergelegenheid op eigen ter rein en niet langs de weg. Volgens* burgemeester D.J. Verhoeven wordt in dat laatste voorzien. Tijdens de voordracht van gedichten van Johanna van Buuren was mevrouw Bakker in 'Helders' kostuum gestoken (Eigen foto) Tijdens de bijeenkomst van de Be jaardensociëteit vertelde me vrouw T. Bakker-Mondeel over het leven en werken van Johanna van Buuren. Naar haar zeggen een klei ne en tengere vrouw, die al op drie jarige leeftijd haar vader verloor. Vele jaren woonde zij samen met haar moeder en broer. Johanna van Buuren was van beroep huis naaister. Zij schreef in totaal 1200 gedichten. Op 70-jarige leeftijd ontving Johanna van Buuren een ridderorde. Ter ere van haar is een standbeeld geplaatst naast de oude dorpskerk 'Heurolde grieze' in Hellendoorn. Na de pauze decla meerde mevrouw Bakker voor de 46 aanwezigen vele gedichten in Nedersaksische taal, waaronder 'Het dorpje in herfstkleuren', Den autoweg langs Kroon Hein', Noar het Theehuus (Holten)' en natuur lijk 'Den Peppel'. Ze had zich voor die gelegenheid omgekleed in 'Hel ders' streekkostuum. Voorzitster mevrouw Langebarg bedankte hartelijk voor de plezierige middag en overhandigde haar een bijdrage die mevrouw Bakker beschikbaar stelde voor de dagopvang van zwaar gehandicapte kinderen in Nijverdal. Is het Henny Jalving jr.? Of toch eindelijk August Muller? En hoe zit het met de kansen van Willy Veneklaas, Wilco Bannink en Derk Janssen? Sinds enkele weken waart de geest van de nieuwe Prins Carnaval van CV De Fienpreuvers weer door het dorp. Hoewel die onlangs op een uiterst vertrouwe lijke zitting in Lettele al op zijn komende ambtsperiode werd voor bereid, is zijn naam een angstvallig gekoesterd geheim binnen de krin gen van de carnavalsvereniging. Alhoewel, wie de vijftig namen op de speciale folders van de Actie Prinsraden 1994 goed bestudeert, vindt hem er ongetwijfeld tussen. De opbrangst van deze actie komt dit keer ten goede aan de Stichting Viering Nationale Feestdagen en de Stichting Welcome Again Vete rans die samen met het Holtens gemeentebestuur, komend jaar de 50-jarige herdenking van de bevrij ding organiseert. De opvolger van Prins Wim van 't Proatiezer zelf wordt op zaterdag 12 november bekend gemaakt tijdens de Elfde van de Elfde-zitting in Het Bonte Paard. Daaraan vooraf heeft De Fienpreu vers zondag 6 november al de eer ste bijeenkomst in Pool- en Snook ercentrum Barbarossa. Diverse Holtense verenigingen nemen dan deel aan de opening van het carna valsseizoen in de vorm van een gezellig spelcircuit. De aanvang is 16.00 uur. Snel, heel snel zelfs. Het was de essentie van het antwoord dat burgemeester D.J. Verhoeven be gin deze week tijdens de gemeen teraadsvergadering gaf op de vraag van Dick van der Torre (D66) over mogelijk andere ge- Nadat ambtenaar Kamphuis on langs een bezoekje bracht aan Hugo Verkerk in verband met het onlangs aangelegde helofytenfil- ter achter diens huis, gaat een gro tere delegatie van de gemeente woensdag 2 november op bezoek bij Sietze Leeflang van De Twaalf Ambachten in Boxtel. Naast B en W betreft dat de leden van de raadscommissie gemeentewer ken, enkele andere raadsleden en betrokken ambtenaren. Voor alle duidelijkheid liet burge meester D.J. Verhoeven deze week weten dat diezelfde dag tevens een bedrijf bezocht wordt dat ruime ervaring heeft met de aanleg van persriolering. De burgemeester verklaarde bovendien dat mede werkers van het Deventer bureau Witteveen en Bos raad en betrok ken ambtenaren vorige week geïn formeerd heeft over de wetgeving inzake het rioleringsbeleid en tech nische aspekten. „De excursie speelt daar tevens op in," aldus Verhoeven, die verwachtte dat het nu nog vertrouwelijke Gemeente lijk Riolerings Plan (GRP) pas be gin volgend voorjaar openbaar wordt. Gevraagd naar zijn reaktie op het bezoek aan Verkerk, toonde Kamphuis zich niet negatief over de rietbak: „Het gezuiverde water oogt inderdaad helder en is reuk- vrij. Het aanwezige gehalte fosfa ten en nitraten erin is echter onbe kend. Metingen zullen dat moeten uitwijzen." Kamphuis wees er op dat het helofytenfilter als zuive ringssysteem weliswaar in het Lo zingenbesluit genoemd wordt, ook ten aanzien van de afstand van 40 meter (woningen die op 40 meter of afstand of minder van een riole- ringspijp liggen moeten worden aangesloten of op het riool of een helofytenfilter), maar dat op grond van de Bouwverordening binnen die afstand evenwel verplicht op riolering moet worden aangeslo ten. Hij was wel van mening dat het helofytenfilter wellicht ge schikt is voor de 'onrendabele' uit einden van een persleiding. Een zaak die volgens de burgemeester 'nader onderzocht' moet worden. Praktijkproeven In hun algemene beschouwingen besteden diverse partijen aan dacht aan de rioleringskwestie. Met name de PvdA noemt daarin ook het helofytenfilter. De PvdA wijst er op dat daarover nauwelijks gerept wordtin het GRP. „En waar dat wel gebeurd, worden naar onze informatie onjuistheden vermeld'. De sociaal-democraten stellen het college voor om geld beschikbaar te stellen uit de Reserve Riolering Buitengebied voor 'enkele prak tijkproeven met verschillende soorten helofytenfilters en andere individuele behandelingssytemen voor afvalwater'. Een mogelijkheid zou zijn om belangstellenden een bijdrage in de investeringskosten te verstrekken van bijvoorbeeld 25% en de kosten van onderzoek en metingen voor rekening van de ge meente laten komen. „Als daar voortvarend mee wordt begonnen, kunnen meetresultaten van deze proeven bekend zijn voordat een aanvag is gemaakt met investerin gen," aldus de PvdA. D66 is van mening dat er nog steeds verwar ring over het gebruik van het helo fytenfilter is. „De gemeente zou intermediair moeten zijn bij bij voorbeeld grootschalige inkoop ten behoeve van een eigen sys teem. Hierdoor kunnen de kosten aanzienlijk worden gedrukt. On dersteuning van georganiseerde bewonersgroepen en belangenor ganisaties is daarbij essentieel," stellen de democraten. bruiksmogelijkheden van de vroegere Dorpsschool. Indien er op korte termijn geen degelijk al ternatief op tafel komt, wordt het gebouw met de grond gelijk ge maakt. Verhoeven maakte klip en klaar duidelijk dat het gebouw meer en meer doelwit wordt van vandalisme: „Het vandalisme neemt de laatste weken hand over hand toe. Mensen worden zelfs las tig gevallen als ze de daar aanwezi ge jeugd op ongewenste aktivitei- ten attenderen." De burgemeester benadrukte nogmaals dat B en W zelf geen mogelijkheden zien tot alternatief gebruik van het ge bouw en zelf ook geen (financiële) initiatieven ondernemen om daar onderzoek naar te laten doen. „Wij staan echter wel open voor ideeën. Indien men met een goed onder bouwd alternatief komt, dan moet dat echter wel snel, heel snel zelfs. Zo niet, dan zien wij ons onder invloed van de situatie gedwongen om tot sloop over te gaan. Als we op tal van plaatsen kapotte ruiten door planken moeten vervangen is uiteindelijk ook geen gezicht," al dus de burgemeester. Commissie Verhoevens 'druk op de ketel' kwam enigermate als verrassing. Allereest voor Jan Metsemakers (PvdA), die meende dat vandalis me geen reden mag zijn om dan maar onvoldoende tijd te steken in het serieus ontwikkelen van alter natieve ideeën voor het gebouw. Ook voor Rob Hazes (D66), stu wende kracht achter de Vrienden kring van de Dorpsschool, kwam Verhoevens opmerking als verras sing: „Heel vervelend. Ik ben wat dat betreft blij met de opmerking van Metsemakers. Hij gooide ge lukkig de rem erop. Snel besluiten ja, maar dan wel zorgvuldig." Ha- zes herinnerde nog eens aan het aanbod van rector L.G.M. van Min derhout om het leegstaande schoolgebouw eerder te betrek ken, juist ter voorkoming van van dalisme: „Dat had dit allemaal kunnen voorkomen." Hazes wil nu krachtig gaan pleiten voor het kor te termijn instellen van een com missie waarin naast onder anderen ambtenaren en onderwijsmensen ook een extern deskundige zitting neemt: „Bijvoorbeeld een verte genwoordiger van het ICS (Infor matie en Advies Centrum School- akkommodaties. red.). Die com missie zou binnen een half jaar moeten aangeven of er wel of geen onderwijs of andere functie moge lijk is in het gebouw. Als het colle ge aan de hand van dat advies dan nee zegt, dan moeten we dat eer biedigen. Maar dan is wel sprake van een democratisch besluit en hebben we er ook alles aan ge daan." Kort geleden kwam Hazes, zelf aktief in het onderwijs, in kon- takt met het ICS. Begin oktober bracht verslaggeefster Mirjam Groothuis in opdracht van het ICS een bezoek aan Holten en de Dorpsschool. De kwestie over de nog steeds en nu zelfs nadrukkelijk dreigende sloop van het gebouw met als gevolg dat de lokatie inge vuld wordt door een 'multifunctio nele woonvoorziening' (voor oude ren, alleenstaanden en kleine ge zinnen, red.), plus de discussie over een mogelijk hernieuwd gebruik voor onderwijsdoeleinden of ande re functie(s), wordt door haar be schreven in het blad 'Schooldo- mein', uitgave van het ICS. Circa 100 Canadese oud-strijders van het Lincoln and Welland Regi ment kwamen afgelopen weekein de bijeen op de Canadese begraaf plaats voor een korte herdenkings plechtigheid. Ter gelegenheid daarvan wapperden kleine Cana dese vlaggetjes bij de graven van 70 gesneuvelde kameraden. Er werden kransen gelegd door de burgemeesters van Hellendoorn, Ambt-Delden en Stad-Delden en Holten. Begin deze week volgde een plechtigheid in Delden. Hotten A2-Ri«tvoflet» A2. Op een voor Hol ten A2 zeer ongunstige tijd ging Holten sterk van start. Doch na 20 min. stond het met 0-7 achter. Geheel uit het veld gesla gen door de wat dramatische ruststand begon Holten de tweede helft wederom flitsend. Dit resulteerde in een schitterende aansluitingstreffer van keeper Dick Reyl (1- 7) gevolgd door een schitterend schot van Rick Rietduiker (2-7). Hierna verloor Holten wederom de controle over de wedstrijd en werd de eindstand uiteindelijk 2-10. Holten C1-ExcelsiorC2. Na 5 minuten nam Excelsior de leiding (0-1). Na deze ope ningstreffer kregen beide ploegen wat klei ne kansjes, maar door een terugspeelbal die de keeper oppakte kreeg Excelsior een vrije trap en scoorde 0-2. Na de rust kreeg Holten een goede kans door een goede combinatie, maar een schot van Rob Tui- tert belandde in het zijnet. Op een voorzet van Dinant tikte Jeroen in en kreeg Holten aansluiting (1-2). Daarna was Holten feller en beter en door een vrije trap van Theo- door werd het zelfs 2-2. In de laatste minuut maakte Excelsior echter 2-3 door een af standschot. Markvogels CVHolten C2. Na de voorcom petitie als winnaar te hebben beëindigd is de ploeg ingedeeld in een zware poule. Markvogels was deze wedstrijd een maatje te groot. Verdedigend was Rien zeer sterk bezig en door goed keeperswerk van Jo- han bleef de schade nog beperkt tot 8-0. Holten D1-SP. Rijssen Dl. In een spannen de westrijd slaagde Holten erin een punt te pakken tegen koploper Sp. Rijssen. Dat ging gedreven van start en na 10 min. keek Holten al tegen een 0-2 achterstand aan. Daarna zette Holten een tandje bij waar door, dankzij een doelpunt van Bart, een ruststand van 1-2 werd bereikt. Na de rust stond Holten wederom onder druk en moest Erjan ettelijke malen knappe reddin gen verrichten. Desondanks werd het 1-3. Uit een strafschop scoorde John 2-3, nadat Henk-Jan in het 16 meter gebied onderuit was gehaald. In het offensief van Rijssen wat daarop volgde kreeg Holten het be hoorlijk moeilijk. Uit een prachtige pass van Mark scoorde Henk-Jan, waarmee de eindstand van 3-3 werd bereikt. Holten D2-Blauw Wit D2 Van meet af aan was het een gelijkopgaande strijd. Holten slaagde er echter niet in de nul vast te houden door een slippertje van keeper Erwin (0-1). Na deze openingstreffer was Blauw Wit het sterkste team. Holten kreeg de eerste helft nog wel enkele kansen, maar wist niet te scoren. In de tweede helft werd het al gauw 0-3, maar Holten werd beteren kreeg kansen. Bas wist uiteindelijk eenmaal te scoren via een hard schot. Blauw Wit scoorde echter gelijk tegen zo dat de eindstand 1-4 werd. De Zweef D3-Hottefi D3. Holten begon goed en wist te scoren via een doelpunt van Rob. Daarna kwam De Zweef opzetten en nam de controle van de wedstrijd volle dig over. De tweede helft werd Holten zover teruggedrukt dat het doel van De zweef niet meer bereikt werd. Enter E1-Holten E1 Holten E1 speelde een prima wedstrijd tegen de ongeslagen kop loper en zette de goede lijn door van vorige week. Helaas was Enter iets doeltreffender dan Holten. De instelling was goed en daarom bleef de schade beperkt. Man van de wedstrijd was Remon Muller die in de tweede helft maar liefst 3 maal wist te scoren. Holten E2-De Zweef E2 Holten speelde tegen De Zweef de beste wedstrijd van het seizoen. In de eerste helft kwma Holten gelijk met 1-0 achter, maar kort voor rust werd het 1-1 door een eigen doelpunt. In de tweede helft begon Holten fantastisch te voetballen en Rick maakte een puntgave hattrick. De Zweef scoorde nog een keer tegen. Excelsior E5-Holten E3 Holten E3 speelde in de eerste helft zoals het vorige week gestopt was, lekker fanatiek en gediscipli neerd. Echte doelrijpe kansen leverde dit niet op. Harmjan hield uitstekend zijn doel schoon. Ruststand derhalve 0-0. Na de rust ging het na 5 minuten al mis. Twee fouten achterin en holten stond met 2-0 achter. Daarna haalde Holten het niveau van voor de rust niet meer. Vermeld dient te worden het goede verdedigende werk van Peter Wijnberg. Ook hij kon niet verhinderen dat Excelsior tenslotte met 4-0 won. Holten F1-De Zweef F1 Een paar onbeken de krachten zorgden ervoor dat de spelers super gemotiveerd waren. Het zeer sterk spelende Zweef-team kreeg het met regel maat zwaar te verduren. Ruud en Martijn zorgden ervoor dat de tegenstander niet echt gevaarlijk werd voor het goal. De voor De Zweef reeds gewonnen wedstrijd ein digde uiteindelijk in een 1-1 eindstand. De Zweef F2-Holten F2. h de eerste helft toonde Holten een goede inzet. Een duide lijke opgaande lijn in dit team is waar te nemen. De tweede helft is voor deze jon gens nog iets te lang. Verdedigend stond Tim Wissink zijn mannetje, maar ook hij kon niet voorkomen dat De Zweef met dubbele cijfers won, SWN F3-Holten F3 De eerste tien minuten kon Holten nog een tegentreffer voorko men, maar de ruststand werd 3-0. De 2e helft een aanvallend SWN en ook een paar kansen voor Holten. Holten wist hieruit niet te scoren, SWN nog wel. Eindstand 5-0. Holten 6-De Zweef 8 Ondanks 't ontbreken van Snoek in de Ie helft ging 't 6e prima van start. Wilco zetten Holten op 1-0. Door een lichte verslapping van De Zweef werd het via een flipperkastgoal toch nog 1-1. Na de rust kwam Snoek erin en werd alles anders. Met name Herman vond hierdoor de inspiratie en via twee goals van hem liep Holten uit naar 3-1. De koek was nog niet op, want via een solo van strafschopgebied naar strafschopgebied stelde Herman Snoek in staat simpel 4-1 binnen te tikken. Ondanks bikkelhard verdedigen van de backs, de Pette en Willem, kwam De Zweef op 4-2, Een terechte uitslag die 't 6e van Hutten een stevige sub-top positie bezorg de. Man van de wedstrijd was wederom de meest stabiele factor van Holten 6: André Jalving. SOS 6-Holten 9 Met een vetraging van ruim 20 minuten begon de wedstrijd, waar in Holten sterk opende en voor haar doen de nul lang vasthield. Na 5 minuten opende SOS de score en keek Holten vetrouwd tegen een 1-0 achterstand. Holten ging echter door en wist via een schitterende actie de bal met de knie over de achterlijn van het doel van SOS te brengen (1-1). Hierna verslapte Holten en kon SOS meer dere malen scoren door falend keepers werk. In de tweede helft zorgde Holten voor een tweede treffer via een prima schot. Er was zelfs kans op 7-3, maar Paul wist een strafschop op onnavolgbare wijze te mis sen. Eindstand 7-2. Holten 11-SOS 7 In de eerste helft een sterk aanvallend Holten 11, wat resulteerde in een goed doelpunt van Tony. Daarna miste Tony een strafschop en de voorhoede nog meerdere goede kansen. In de tweede helft het zelfde spelbeeld met een beter Holten, maar de kansen werden niet benut. Adri scoorde 2-0 uit een strafschop. William kopte en schoot nog op de lat voordat SOS 2-1 kon scoren. Blauw Wit A1 - PH A2 11-3. Tegen hekke- sluiter PH A2 namen de Holtenaren het in de beginfase te licht op waardoor de gas ten een 0-2 voorsprong namen. Maar toen kwam de doelpuntenproduktie op gang en nog voor de rust werd er vijf maal ge scoord. Ook na de hervatting bleef de thuisclub veel sterker. PH wist slechts uit een penalty te scoren, terwijl de Blauw Witters nog een half dozijn treffers aan hun totaal toevoegden. Daarlerveen C1 - Blauw Wit C1 2-2. Blauw Wit moest twee keer een achterstand inha len. Goed voetballend en combinerend was men gelijkwaardig aan de tegenstan der. Verder werkte de ploeg hard en kreeg met de 2-2 dan ook een terechte score op het bord. Blauw Wit D1 - De Zweef D21-2. De Zweef was een taaie tegenstander. De gasten waren feller in de duels, maar toch kwam Blauw Wit via Jurrian aan de leiding. De Zweef scoorde voor de rust nog twee doel punten. Daarna een veel sterker Blauw Wit dat zich echter geen kans creëerde. De Zweef kreeg ook geen enkele kans meer waardoor de ruststand ook de eindstand werd. Holten D2 - Blauw Wit D2 1-4. Blauw Wit begon goed en zocht de aanval. Maarten scoorde als eerste en Martijn wist de twee de treffer te maken: 0-2. Na de rust kwam Holten snel terug tot 1-2, maar via Safe liep Blauw Wit echter ook snel weer naar twee doelpunten verschil uit. In de slotfase liep Blauw Wit nog uit naar 1-4 via Arnoud Beldman. Vesos E1 - Blauw Wit E1 1-0. Vesos zette Blauw Wit meteen onder druk en meer dan een paar niet ongevaarlijke corners, zat er voor de Holtenaren niet in. Halverwege de eerste helft kwam Vesos op 1-0. In de tweede helft bleef de thuisclub sterker. Blauw Wit was weer met corners gevaar lijk, maar Vesos bleef de situatie telkens meester. Blauw Wit E2 - De Zweef E41-0. Blauw Wit zette de tegenstander de hele eerste helft onder druk. Dit leverde geen treffers op. Leon Scheurwater was nog het dichtst bij een treffer. Zijn schot werd door de goede doelverdediger via de lat over getikt. In de tweede helft kwam De Zweef iets meer uit de verdediging, waardoor Blauw Wit meer ruimte kreeg. Ongeveer tien minuten voor tijd scoorde Harald Beldman op aangeven van Jasper Lahuis. Excelsior F2 - Blauw Wit F11-6. Al voor de rust werd duidelijk dat Blauw Wit de sterke re ploeg was. Met goed positiespel werd een 0-2 voorsprong opgebouwd via Kuba Kladzinsky en Ramazan Ramazan. Na rust werd het krachtsverschil nog groter. Via opnieuw twee keer Kuba en via Ramazan en Marco van Dijk werd een 0-6 voor sprong opgebouwd. De tegentreffer van Excelsior kwam vlak voor tijd tot stand. Blauw WH 2 SWN 3 4-2. Blauw Wit 2 haalde de eerste competitiepunten binnen. De eerste helft werd geconcentreerd ge speeld. Het overwicht werd ook in doel punten omgezet. Na diverse goede aanval len stond er bij de rust een 3-0 score op het bord. Daarna ging het duidelijk minder. Blauw Wit raakte aangeslagen na het uit vallen van Bert Meyerink, maar uiteindelijk kon de ploeg toch terug zien op een prima wedstrijd. ON 6 - Blauw WH 3 5-1. Tegen één van de drie koplopers had Blauw Wit het moeilijk. ON was duidelijk directer in de opbouw en doelgerichter in de afwerking. Na ruim twintig minuten kwamen de gastheren dan ook op voorsprong en even later was het al 2-0. Na rust werd de voorsprong nog ver der uitgebouwd, voordat Martijn Jansen iets terug deed. In de slotfase scoorde ON nog twee maal en won verdiend, maar te ruim met 5-1. SVZW 5 - Blauw WH 4 2-0. Het vierde heeft door de blessures bij de hogere teams nog het meest te lijden. Ook tegen SVZW was de ploeg weer diverse basisspelers kwijt. De gastheren uit Wierden wisten in een spannende wedstrijd wel raad met het niet ingespeelde team van Blauw Wit. Blauw WH 7 - Kloosterhaar 4 2-4. Het zevende speelde zonder laatste verdediger Herman Dijkink toch een goede eerste helft. Kloosterhaar kwam tweemaal op voorsprong, maar even vaak kwam Blauw Wit terug. Rust 2-2, Daarna raakte Blauw Wit ook de rots op het middenveld, Nico Beldman, kwijt. Kloosterhaar profiteerde hiervan en scoorde nog twee maal. Woensdag 2 november is het weer Dankdag voor gewas en arbeid. Evenals in voorgaande jaren houdt de werkgroep Holten van Dorkas Hilp Internationaal een voedselak tie, ditmaal bestemd voor de Oek raïne. Er is met name behoefte aan levensmiddelen als thee, meelpro- dukten, margarine in blik, suiker, babyvoeding, cacao, gedroogde groenten en rijst, soep, melkpoe der en zonnebloemolie. Ook tand pasta, vitamines, waspoeder, zeep, kaarsen en dekens zijn van harte welkom. De inmiddels bekende voedselbonnen worden zondag 30 oktober in de kerken uitgedeeld. De goederen kunnen woensdag 2 november tussen 14.00 en 16.00 uur worden afgegeven in gebouw Ire ne, kerkelijk centrum De Kande laar, Bethanië in Dijkerhoek, Het Trefpunt in Espelo en de hervorm de kerk in Okkenbroek. Ook 's avonds kan men ^pullen inleveren. Daarvoor kan men een half uur voor aanvang van de dankdienst terecht in De Kandelaar. Naast le vensmiddelen blijft goede kleding en schoeisel altijd nodig. Deze kun nen te allen tijde gebracht worden bij Ben en Anneke van Doom, Burg. van der Borchstraat 19. In verband met het transport wordt wel verzocht de spullen te verpak ken in gesloten vuilniszakken.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 7