Goede respons jeugd op open dag HMY Socuwe start weer met Holten-cursus 'SMsa Rabo informeert over beleggen Filmdag ToDaBo voor jong en oud Dennen gerooid op Reuze Heuvel speelgoedbeurs Ouderen laten het (nog) afweten Gezinsdienst Spcclz^jl houdt Puzzelrit Humor in de trouwzaal Literaire avond met Dendermonde Fietspad langs de Dorperdijk CPB belicht strafrecht HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 27 OKTOBER 1994- 'Meer Rendement minder Belas ting'. Dat was het thema van de onlangs door de Rabobank gehou den informatieavond. Dat het the ma veel mensen aansprak blijkt uit de aanwezigheid van ongeveer zestig belangstellenden. Gastspre ker was mr. drs. P.J. Collignon Afgelopen zondag meldden zich 23 puzzelaars in 't Stuurhuus van MAC De Holterberg voor deelna me aan de maandelijkse puzzelrit, ditmaal uitgezet door Henk en Mini Paalman en Herman en Dinie Bekkernens. De ongeveer 40 kilo meter lange rit voerde onder meer richting Neerdorp en Espelo. Bij terugkeer in Holten werden de prijswinnaars bekend gemaakt: A- klasse: 1. Veldhuis, Wijhe 63 strip.; 2. B. Vrielink, Groningen 77 strip.; 3. J. Paalman, Haarle 98 strip.; 4. J. Hannink, Deventer 124 strip.; 5. H. Vrielink, Rhenen 126 strip. B-klas se: 1. B.C den Boer 131 strip.; 2. G. Knobben, Haarle 156 strip.; 3. B. Markvoort, Holten 216 strip.; 4. J.D. Vincent, Holten 219 strip.; 5. H. van Coeverden, Holten 222 strip.. Poedelprijs: 1. Heuverhorst, Neede 381 strip. De volgende puz zelrit staat voor zondagmiddag 20 november op het programma. RBA uitgenodigd, die als beleg gingsadviseur werkzaam is bij Iris, het samenwerkingsverband tus sen de Rabo Organisatie en de Ro- beco Groep. Collignon ging in op de verschillende beleggingsmoge lijkheden en gaf daarbij onder meer de risico's en de fiscale conse quenties aan. Tevens gaf hij zijn visie over de renteverwachtingen alsmede te verwachte koersenont- wikkelingen op een aantal belang rijke effectenbeurzen. Dat de avond geslaagd was bleek onder meer uit het feit dat er na afloop diverse verzoeken kwamen om in de toekomst meer van dit soort bijeenkomsten te organiseren. B.D. Ligtenberg en M.R.C. Kool, beiden werkzaam als beleggings adviseur bij de Rabobank Holten, komen zeker terug op deze verzoe- ken. Maandagavond 31 oktober is me vrouw Slippens te gast bij de NBvP Dijkerhoek. Zij is twintig jaar amb tenaar van de burgerlijke stand geweest en weet met veel humor te vertellen over alles wat ze in die periode in de trouwzaal heeft mee gemaakt. De avond begint om 20.00 uur in het Bonte Paard. Tevredenheid was er zaterdag ochtend bij HMV over de belang stelling onder met name de jeugd voor de open repetitie en presen tatie van de vereniging in het pri ma functionerende gebouw aan de Dorpsstraat. Bedoeld om leden te werven, teneinde het vereiste po tentieel op peil te houden. HMV kampt al enige tijd met een gebrek aan met name de middenklasse, mensen tussen ongeveer 18 en 50 jaar. Tijdens de open ochtend gaf hoofd zakelijk de jeugd gehoor aan de uitnodiging die onder meer op de scholen was rondgaan. Een aantal kinderen toonde zelfs gericht inte resse, zodat bestuurslid Teunie Krooshof goede hoop had dat HMV binnenkort verscheidene nieuwe leden kan begroeten, ver deeld zelfs over alle geledingen: orkest, jeugdorkest, drumband, majorettes/minirettes. Teunie: „Aanvankelijk leek de respons mi nimaal, maar halverwege de och- Tijdens de open repetitie en presentatie van HMV toonde diverse kinderen belangstelling voor de majorettelminirette-afdeling (Foto Ten Velde) eniging werd op 15 mei 1945 opge- tend keerde het tij. Het werd erg richt. Een samenvloeisel van de Voor de achttiende achtereenvol gende maal houdt de Splose Super 8-filmclub ToDaBo zaterdag 5 no vember haar jaarlijkse voorstel ling in Het Trefpunt dat voor die gelegenheid omgetoverd wordt in een kleine bisocoop annex theater. De laatste jaren is het al bijna traditie geworden om behalve films over de eigen Sploder omge ving met de eigen typische gebrui ken en gewoontes ook een zanger- /conferencier uit te nodigen. Tradi tiegetrouw begint de filmdag om 14.00 uur met een voorstelling voor de ouderen. Leeftijdgrenzen zijn bewust niet getrokken. De opna mes van dit jaar zijn uit de periode 1977-1979 en ook uit een recenter verleden. Tussendoor verzorgt Jo ter Linde een optreden. Deze 73- jarige Winterswijkse beheert de penningen van de Dialectkring Achterhoek en Liemers. Ze dicht en verhaalt al j aren voor de Zieken omroep XYZ in het programma 'De Klepschute'. Om 20.00 uur wordt vervolgd met het avondprogramma, dat in prin cipe voor iedereen (ook niet-Splo- der of ex-Sploder) toegankelijk is. Naast de films staat hier een optre den van Luuks Nijsingh op het programma. Deze 54-jarige, in Oud-Avereest woonachtige vee houder, zingt graag en veel. Niet alleen voor zijn koeien, maar ook voor publiek. Bijna wekelijks treedt Nijsingh op. Een jaar gele den bracht hij zijn liedjes uit op cd en muziekcassette. Liedjes in een Drents-Overijssels dialect met veelal boeren en platteland als on derwerp. Nijsinghs motto luidt 'Zingen is gezond'; „Juist als je het wat moeilijker hebt, kan zingen uitkomst bieden." De entree voor de filmvoorstellingen is gratis. Hetzelfde geldt voor de consump ties. Eén en ander is mogelijk, mede dankzij de sponsoring van de Normaal-commissie. „Daar wordt nooit tevergeefs een beroep op ge daan," aldus ToDaBo-lid Herman Boode. Woensdagavond 2 november is Max Dendermonde te gast bij de Stichting Kunst en Cultuur in De Boschkamp. Tijdens deze literaire avond spreekt de veelzijdige schrijver en dichter, tegenwoordig wonend en werken in Florida, over zijn eigen werk. Twee maanden per jaar is Dendermonde in Nederland en houdt er lezingen. Heel bekend is zijn roman uit 1954 'De wereld gaat aan vlijt ten onder'. Vele boe ken volgden daarna. Dendermon- des kennis over de schilder Mon driaan is aanzienlijk. Het vertellen over zijn werk, zijn reizen en Mon driaan geeft een goed beeld van deze auteur. De avond begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 7,50 gulden (donateurs) en 12 gul den (overigen). gezellig. Overal in het gebouw werd gemusiceerd." Alle HMV-ge- ledingen presenteerden zich onder leiding van de desbetreffende diri genten/leidsters. Bovendien kre gen de kinderen uitleg over de ver schillenden instrumenten. Eén van hen mocht zelfs de dirigeer stok hanteren. Aan het eind van de ochtend keerden allen huiswaarts met een HMV-vaantje. Krappe bezetting Minder positief was het bestuur over de belangstelling onder de ou dere Holtenaren. De eerder ge noemde middenklasse blijft een probleem. Voorzitter Gerhard Voordes: „Ongeacht leeftijd of mu zikaal kunnen, iedereen is welkom. We zitten echt krap in de bezetting. Zo missen we op dit moment een trombonist*e). En hoewel jeugdle den belangrijk zijn met het oog op de toekomst, willen we heel graag ook ouderen verwelkomenjHolte- naren en ook nieuwe inwoners die wellicht al langer musiceren. Die kunnen vrij gemakkelijk in het or kest worden ingepast." Voordes wees in dat verband op Akke Ver hoeven, echtgenote van burge meester Dick Verhoeven. Al voor de komst naar Holten was Akke muzikaal aktief. Enige tijd geleden meldde zij zich bij HMV en speelt nu bariton in het orkest. Voordes: „Laat het echter vooral duidelijk zijn dat ook zij die nog helemaal geen instrument bespelen met open armen door ons worden ont vangen. HMV verzorgt opleidingen en voorziet desgewenst ook in een speciale 'opfriscursus'." Om de sociale functie in de Holten- se gemeenschap te behouden, hoopt HMV alsnog op meer leden. Temeer daar de vereniging vol gend jaar 50 jaar bestaat. De ver- christelijke muziekvereniging Ex celsior en HMV, dat dus eigenlijk al eerder bestond. „Daarom is er vol gend jaar '80 jaar muziek in Hol ten'," stelt Voordes vast. Ter gele genheid van het gouden jubileum wordt een feestelijk concert gege ven. Daarnaast doet HMV in juni mee aan een KNF-coucours (Ko ninklijke Nederlandse Federatie van muziekverenigingen, red.) op sportcomplex De Meermanskamp. Voor het echter zo ver is, treedt het met het traditionele najaarscon cert in de schijnwerpers. Die uit voering staat vooor zaterdag 26 november op het programma. Als vanouds in sporthal 't Mossink, maar ditmaal zonder showele ment. Voordes: „Uitsluitend een concert met medewerking van or kest, drumband en majorettes." Ruim 130 recreanten gaven vorige week gehoor aan de oproep van de in de Stichting Reuze Heuvel Re creatie (RHR) samenwerkende re- creatiebedrijven om boompjes te rooien op de Sallandse Heuvelrug tijdens de derde en laatste 'dos- schoonmaakdag van het seizoen. Na de ontvangst op de dagcam ping langs de Toeristenweg begaf het gezelschap zich richting het grote heideveld ter hoogte van de Diepe Hel, waar jonge vliegdennen werden verwijderd. Ter afsluiting kregen de deelnemers bij de schuil hut broodjes eri koffie aangeboden. Tijdens de laatste bosschoon- maakdag werd directeur Anton van Hooff van Burgers Dierenpark door wethouder P.P. Metscher van Hellendoorn tot de nieuwe ambas sadeur van de Reuze Heuvel gesla gen. Daarmee volgt hij burgemees ter Van Roekei van Almelo op, die deze functie ruim een jaar vervul de. Enkele jaren geleden sloegen tien recreatiebedrijven uit Holten en Zondag 30 oktober viert de her vormde kerk in gebouw Irene de Oogstdienst. Tevens wordt aan een aantal kinderen de Heilige Doop bediend. Voorganger is ds. S.M. Roozenboom. De dienst be gint om 9.00 uur. De kinderen van de Zondagsschool verzamelen zich om 8.45 uur bjj De Boschkamp om vandaar gezamenlijk naar de dienst te gaan. Gezien het succes van voorgaande jaren, houdt peuterspeelzaal Dribbel opnieuw een gezellige speelgoedbeurs in dorpshuis De Boschkamp. De beurs heeft plaats op zaterdag 5 november tussen Gezien het succes van voorgaande jaren, start de Stichting voor So ciaal en Cultureel Werk (Socuwe) weer met de cursus 'Leer me Hol ten kennen'. Bijeenkomsten die de deelnemers de mogelijkheid ge ven meer inzicht te krijgen in het Holten van vroeger. Vijf avonden lang worden ze mee genomen op een boeiende reis, te beginnen by zo'n 600 miljoen jaar geleden. Aan de hand van dia's, voorwerpen en vondsten wordt ontdekt hoe vroeger geleefd werd. Ook buurtschappen en streekbe- namingen worden nader toege licht. Onderdeel van de cursus is voorts een fraaie 'diawandeling' door oud-Holten. De cursus wordt besloten met een bezoek aan de Oudheidkamer Hoolt'n. De cursus 'Leer me Holten kennen' kost 45 gulden per persoon. De bijeenkomsten vinden wekelijks plaats in dorpshuis De Bosc hkamp van 19.30 tot 21.30 uur. Voor opgave en inlichtingen kan men terecht bij Socuwe in het dorpshuis, tel. 62755. Gelet op de gebruikelijk grote belangstelling voor deze cursus wordt belangstel lenden geadviseerd zich tijdig aan te melden. De eerste bijeenkomst is donder dag 3 november. Geoloog Rein Kok laat geologisch materiaal zien en vertoont boeiende dia's. De na druk ligt op de laatste 2 miljoen jaar. Kok toont onder meer fossie len die in de omgeving van Holten zijn gevonden. Donderdag 10 no vember wordt de cursus geleid door archeoloog Bert Groene- woudt. Aan de hand van vonstma- teriaal en dia's laat hij zien dat vermoedelijk 10.000 jaar geleden mensen op Holtens grondgebied verbleven. Donderdag 17 novem ber geeft Herman Koopman (van de Oudheidkamer Hoolt'n) met be hulp van kaarten uitleg over de ontwikkeling van Holten door de jaren heen. Tevens besteedt hij aandacht aan de buurtschappen en streekbenamingen. De week erna houdt Koopman aan de hand van dia's een boeiden wandeling door Holten van ongeveer 40 tot 80 jaar geleden. Daarbij wordt stilge staan bij verdwenen boerderijen en huizen. Vanzelfsprekend is er volop gelegenheid voor het stellen van vragen. Tijdens de laatste bij eenkomst worden de cursisten door Herman Koopman en Diek Stegeman ontvangen in de Oud heidkamer in het voormalige ge meentehuis aan de Dorpsstraat, waar allerlei interessante ge bruiksvoorwerpen en klederdrach ten kunnen worden bewonderd. Koopman en Stegeman vertellen bovendien het één en ander over het werk van de Stichting Oud heidkamer Hoolt'n. 10.00 en 12.00 uur. Met het oog op het komend heerlijk avondje een uitstekende gelegenheid om voor een aantrekkelijk bedrag een leuk geschenk voor kind of kleinkind uit te zoeken. Zoals altijd is het mogelijk om niet meer gebruikte spullen op de beurs te verkopen. Daarvoor kan men vrijdag4 november tussen 17.00 en 20.00 uur terecht in De Bosc hkamp. In principe kunnen alle soorten speelgoed worden ingele verd, mits het compleet, schoon en niet kapot is: auto's, poppen, spel letjes, puzzels, boekjes, kinder meubeltjes, schaatsen enzovoorts. Vorig jaar ging de belangstelling vooral,uit naar constructiespeel goed, zoals Lego, Duplo en Nopper. Ook spellen voor oudere kinderen bleken in trek. Indien men klein speelgoed inlevert, dan wordt ver zocht dit vooraf te bundelen. De inbrengprijs bedraagt 0,20 cent per stuk/bundel. Van het verkochte speelgoed is 80% van de opbrengst voor de inbrenger, 20% voor de peuterspeelzaal. De verrekening geschiedt zaterdag 5 november tussen 14.30 en 15.00 uur. Dan kun nen bovendien de onverkochte spullen worden afgehaald. Niet af gehaald speelgoed gaat naar een goed doel. Op de speelgoedbeurs is ook de afdeling Holten van Unicef met een stand vertegenwoordigd. Het Kinderfonds van de Verenigde Naties helpt wereldwijd kinderen op het gebied van gezondheids zorg, drink- en sanitaire voorzie ningen, voeding, onderwijs en der gelijke. Nijverdal de handen ineen in het streven het milieubesef bij de gas ten te vergroten. Door middel van de schoonmaakakties zouden de recreanten daar nadrukkelijker mee worden geconfronteerd, ook op het noodzakelijke onderhoud van het heuvelruggebied. Het initi atief bleek succesvol en betekent een welkome steun voor Staats bosbeheer, dat vorige week verte genwoordigd was door boswachter Hakkert. Hij vertelde de noeste werkers het één en ander over flora en fauna, uiteraard ook over het zeldzame korhoen. Ook volgend jaar staan er bosschoonmaakda- gen op het programma. Vólgens RHR-bestuurslid Bert de Groot opnieuw driemaal: in de Paasva kantie, aan het begin van de zo mervakantie en in de herfstvakan tie: „In principe op ongeveer de zelfde lokaties, maar mocht zich onverwachts iets anders voordoen, dan kiezen we daar voor." De Groot toonde zich zeer positief over de grote opkomst van vorige week: „Een fantastische dag met een fantastisch aantal mensen!" Onder hen een aantal leden van de Kring Bewoners Holterberg. De enige tijd geleden onderzochte mogelijkheid voor de aanleg van een fietspad langs de Dorperdijk tussen Bathmen en Holten, is voor Gemeentebelang aanleiding ge weest opnieuw aandacht voor de kwestie te vragen. In haar Algeme ne Beschouwingen vraagt GB of hierover besprekingen zijn ge weest tussen beide gemeenten. Desgevraagd liet burgemeester D J. Verhoeven tijdens het weke lijkse praatje met de pers weten dat het plan opnieuw onder de loep zal worden genomen. „Het initia tief ervoor kwam destijds van Bathmen. Het fietspad zou vooral bedoeld zijn voor schoolgaande jeugd. Probleem was evenwel dat veruit het grootste deel op Holtens grondgebied ligt. De benodigde fi nanciën ontbraken." Verhoeven wees er op dat de gedachte zelfs uitging naar aanleg van een fiets pad in beide richtingen. Een ui terst kostbare aangelegenheid vanwege het feit dat ook grond zou moeten worden aangekocht. De CPB afdeling Holten komt van avond om 20.00 uur bijeen in De Kandelaar. Spreker is mr. J.G. Lui ten, advocaat te Almelo. Aan de hand van praktijkgevallen infor meert Luiten over het strafrecht in Nederland. Nieuwe leden en be langstellenden zijn van harte wel kom. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen Bouwvergunning is verleend voor: - verbouw woonboerderij Pasmansweg 3 (tevens vergunning art. 11 Monumentenwet 1988); - bouw woning met garage op kavel 8 in plan Lukensveld; - bouw woning met garage op kavel 9 in plan Lukensveld; - bouw woning met garage/carport op kavel 12 in plan Lukens veld; - bouw woning met garage/carport op kavel 45 in plan Lukens veld; - bouw woning met garage op kavel 13 in plan Lukensveld; - bouw woning met garage op kavel 14 in plan Lukensveld; - bouw paardestal annex berging Borkeldsweg 12; - vernieuwen zomerhuis Heideweg 51 2. Kapvergunning is verleend voor: - 1 linde aan de Dorpsstraat (nabij inrit parkeerplaats Albert Heijn/Diwa); - 2 dennen, 4 berken, 8 eiken, 1 Amerikaanse eik, afzetten hakhout en bestrijden vogelkers aan de Borkeldsweg; - 1 eik ter hoogte van Hakkertsweg 7; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - verkoopactie oliebollen Gospelkoor Rejoice; Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang hebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders, postbus 13, 7451 AA Holten. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge arti kel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - plaatsen stacaravan bij Dorperdijk 6; - bouw woning op kavel 10 in plan Lukensveld; - verbouw/uitbreiding boerderij Raalterweg 49 tot varkensstal annex werktuigenberging; De bouwaanvraag ligt tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. Voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente bij besluit van 24 oktober 1994 heeft verklaard, dat een gedeeltelijke herziening wordt voorbereid van de bestemmingsplannen: - „Buitengebied" ten behoeve van het vernieuwen en vergro ten van de blokhut Liezenweg 9; - „Buitengebied" ten behoeve van de vestiging van een tuin centrum, kwekerij en hoveniersbedrijf aan de Jeurlinksweg; - „Holterberg" ten behoeve van de bouw van een woning aan de Sparrenweg, een en ander voor zover omvattende de gebieden zoals met rode kleur op de bij bedoelde besluiten behorende en als zoda nig gewaarmerkte tekeningen is aangegeven. De voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van 31 oktober 1994 en liggen vanaf deze datum voor een ieder ter in zage ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek). Holten, 27 oktober 1994. de burgemeester voornoemd, D. J. Verhoeven. Vrijstelling bestemmingsplan „Buitengebied" Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van 31 oktober 1994 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan „Buitengebied". Dit verzoek heeft betrekking op het oprichten van een showroom-verkoopruimte annex berging en kantoor-kantine ten behoeve van de vestiging van een tuincentrum, kwekerij en ho veniersbedrijf op het perceel kadastraal bekend gemeente Hol ten, sectie H nr, 706, gelegen aan de Jeurlinksweg te Holten. Aangezien het ingediende bouwplan niet in overeenstemming is met de ingevolge het bestemmingsplan „Buitengebied" voor ge noemd perceel geldende bestemming „agrarisch gebied met landschappelijke waarde", kan een aanvraag om bouwvergun ning slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Daar het bouwplan in overeenstemming wordt geacht met een voorgenomen partiële herziening van genoemd bestemmings plan, zijn wij voornemens bedoelde vrijstelling, alsmede de ge vraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 5, Woningwet te verlenen. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ie der schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij ons college, Smidsbelt 6, 7451 BL Hol ten. Holten, 27 oktober 1994 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, H. de Blaauw, l.-s. De burgemeester, D. J. Verhoeven. Vrijstelling bestemmingsplan „Holterberg" Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van 31 oktober 1994 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan „Holterberg". Dit verzoek heeft betrekking op de bouw van een woning op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie A nr. 1475, gelegen aan de Sparrenweg te Holten. Aangezien het ingediende bouwplan niet in overeenstemming is met de ingevolge het bestemmingsplan „Holterberg" voor ge noemd perceel geldende bestemming „tuinen en open erven", kan een aanvraag om bouwvergunning slechts worden ingewil ligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Daar het bouwplan in overeenstemming is met een voor genomen partiële herziening van genoemd bestemmingsplan, zijn wij voornemens bedoelde vrijstelling, alsmede de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 5, Woningwet te verlenen. Gedurende de genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij ons college, Smidsbelt 6, 7451 BL Hol ten. Holten, 27 oktober 1994. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, H. de Blaauw, l.-s. De burgemeester, D. J. Verhoeven.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5