Zaagmolen-toernooi 'hartstikke gezellig' 19.95 Weer verkoop van kinderpostzegels Avond NBvP Espelo Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag 68 deelnemende teams BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Formidabel sportief Advies over make-up Oogstdienst Dijkerhoek en Espelo Opbrengst collecte Burgerlijke stand HQLTENS NIEUWSBLAD - Subtropisch zwemmen - Schaatsen - Tennis/squash - Zaalsporten - Sauna/solarium - Vergaderruimte - Partycentrum - iedere dag open 1 liter „Florijn" jonge jenever „De Biester" êêi DONDERDAG 27 OKTOBER 1994 Zes avonden 'hartstikke druk', maar diezelfde zes avonden 'hart stikke gezellig'. Klare taal, die er echter geen twijfel over laat be staan dat het zesde verenigingen- toernooi van de Dijkerhoekse schietvereniging De Zaagmolen opnieuw klinkt als een klok. Inzet is de Zaagmolen-trofee. Maar liefst 68 ploegen van sport-, buurt-, bedrijfs- en personeelsvere nigingen meldden zich de afgelo pen weken in het clubonderkomen achter gebouw Bethanië. „Eigen lijk zitten we daarmee aan de top," meent penningmeester Herman Sluiter. „Vorig jaar hadden we er 61 en zeiden we dat al. Om iedereen aan bod te laten komen wordt het toernooi nu al over zes avonden verspreid. Drie weken achtereen is het hier iedere donderdag- en vrij dagavond stampvol." Sluiter be nadrukt dat alle Zaagmolen-leden moeiteloos de handen uit de mou wen steken om het toernooi op rolletjes te laten verlopen. Met name het gebruik van het zaaltje in Bethanië, dat ook voor andere doeleinden in gebruik is, heeft tot gevolg dat telkens alles opgeruimd moet worden. Volgens voorzitter Henk Haverslag verloopt het toer nooi steeds soepeler: „Vooral de ploegen die vaker mee hebben ge daan, weten hoe het gaat. Die heb ben hooguit een kwartiertje nodig, terwijl per ploeg 20 minuten is uit getrokken." Toch hadden sommi ge schutters behoefte aan instruc tie over de wijze waarop de buks gehanteerd en bediend moest wor- Ook de Togaclub kwam in aktie tijdens het Zaagmolen-toernooi. V.l.n.r. Henny Jalving, Jan Herman ten Welde en Gert Jan Scheperman Foto Ten Velde) den. Overigens constateerde de or ganisatoren dat de prestaties over het geheel iets minder waren dan vorig jaar. Onder de deelnemende teams is in elk geval de ploeg van scholenge meenschap De Waerdenborch nieuw. Opvallend is het aantal toe genomen damesteams: zestien vrouwelijke viertallen zetten het vizier op scherp. Daarentegen schreef de jeugd (tot 16 jaar) met één ploeg minder in: totaal vier ploegen. De jeugd schoot overi gens enkel met windbuks, alle ove rigen met vuurbuks. Grote verras sing bij de organisatoren toen ge heel onverwacht ook burgemees ter Verhoeven zijn opwachting maakte in het Dijkerhoekse schut- terswalhalla. Verhoeven maakte deel uit van het team van ponyclub De Bergruitertjes, waar zijn doch ter aan verbonden is. Ook wethou der Eb van Schooten deed zijn naam eer aan: hij schoot mee in de ploeg van het gemeentehuis. Colle ga Rensen had zeker meegedaan, ware het niet dat hij lid is van De Zaagmolen. En regel is regel: bij dit toernooi zijn leden uitgesloten van deelname. Absolute recordhouder was de buurtvereniging Hoffes- straat, die met zeven teams verte genwoordigd was: vier heren teams, twee damesteams en één jeugdteam. Haverslag: „We heb ben altijd het het idee dat ze hier Muziekfestival Zoals elk jaar wordt het provini- caal muziekfestival georganiseerd in de Deventer schouwburg op woensdag 9 november. Het begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De toegang bedraagt f 5,=. Beken de muziekgezelschappen van ou deren, zoals het SOHNO Salonor kest Hellendoorn, het mondhar monica ensemble Synkopen, de Veldzichttrekkers, het trio Cosmo politan en het seniorenorkest Abraham Gezien treden op. Heeft u belangstelling om u aan te slui ten bij een van de optredende or kesten, muziekensembles dan kan informatie worden ingewonnen. ANBO Op 20 oktober kwam de ANBO bijeen in de RABO te Holten. Ge assisteerd door A. Steenbergen schetste directeur J. van Winger den wat de mogelijkheden en on mogelijkheden van het huidige be talingsverkeer zijn. Hoewel het omgaan met een betaalautomaat voor geen van de aanwezigen pro blemen opleverde werd duidelijk dat mensen die liever gebruik maken van de balie dat 3 maal per kwartaal gratis kunnen doen. Blijkt vaker gebruik maken van de balie wenselijk dan kan hierover een persoonlijke afspraak worden gemaakt. Van Wingerden wees op enkele belangrijke punten in het betalingsverkeer die kosten kun nen besparen: betaal kleine bedra gen liefst contant, laat steeds te rugkerende rekeningen (bijv. huur, nota's energiebedrijf en verzeke ringen) automatisch afschrijven, maak alleen voor grotere betalin gen gebruik van de Eurocheque, waarvan men er 60 gratis per jaar krijgt. Daarna werd vooruit gelo pen op toekomstige wijzen van be talen. Zo zal er een chipkaart ko men waarop men een bepaald be drag kan zetten en er daarmee in winkels kan betalen zoiets als de groene kaart voor de telefooncel) en het telebankieren dat door men sen met een eigen computer met modem kan worden gedaan. Na het beantwoorden van diverse vra gen werd de middag afgesloten. Van Wingerden had voor de aan wezigen nog een kleine attentie: een agenda voor 1995 en een pen. Medicijngebruik Het gebruiken van medicijnen wordt heel veel gedaan door oude ren. Hoewel niet iedereen bij een specialist loopt en via hem/haar medicijnen voorgeschreven krijgt zijn er talloze medicijnen die men op eigen initiatief slikt. Er wordt ook flink reclame voor gemaakt. Denkt u maar eens aan de vitami nepilletjes, allerlei homeopatische druppels en pilletjes en dan spreek ik niet eens van aspirines, neus druppels, norit etc. Lang niet altijd nodig, lang niet altijd verdragen al die medicijnen zich goed met el kaar. Men is zich lang niet altijd bewust wat men nu slikt en waar om men dat doet. Ook dit is een belangrijk aspect van onze gezond heid. Op 10 en 17 november vinden •twee bijeenkomsten plaats waar onder deskundige leiding wordt gepraat over het thema 'ouderen en medicijngebruik'. Had u nog informatie gewild, of u alsnog wil len opgeven? Belt u dan mw. J. Kieboom - Akkerman, tel. 63904, dhr. H. Fransen, tel. 61502, of dhr. C. de Voogd, teL 65027. hun feestavond houden!" Gezellig heid is dan ook altijd troef op het Zaagmolen-toernooi. Na het schie ten even een babbeltje onder het genot van een drankje. S lota vond Hoe het toernooi zo populair kon worden? Haverslag: „Op de eerste plaats vanwege een goede organi satie. Dat spreekt aan en leidt ook tot de o zo belangrijke mond-op- mond reclame. Daarnaast geven we zelf ook ons visitekaartje af via deelname aan allerlei (sporteve nementen, zoals de zeskamp en laatst de beddenrace." Door het succes van het toernooi boekte De Zaagmolen ook ledenwinst. Mo menteel telt de vereniging 81 le den, onder wie zelfs schutters uit onder meer Nieuw-Heeten en Ok- kenbroek. Van het toernooi zelf wordt de vereniging financieel niet veel wijzer, daarvoor moet de bar dienst doen. Het Zaagmolen-toer nooi wordt woensdag 9 november vanaf 20.00 uur besloten met een gezellige avond in gebouw Betha nië. Dan worden de prijswinnaars in het zonnetje gezet en vertoont Herman Boode (van de Splose filmclub Todabo) dia's van voorna melijk het Holtense buitengebied zoals dat in de loop der tijd veran derd is. De Scheg Piet van Donkplein 1 Tel. 05700-5 51 55 Postbus 6095 Fax 05700-5 50 85 7401 JB Deventer Na het succes van drie eerder ge houden avonden, start schoon heidsspecialiste en visagiste Cora Achterkamp dit najaar weer met een serie advies- en trainingsavon den voor een perfecte make-up. Op maandag 14, woensdag 16 en don derdag 17 november krijgen de deelnemers behalve algemeen ad vies, de gelegenheid hun gezicht op te maken onder deskundige lei ding. Persoonlijke aandacht staat daarbij voorop. Daarom is er ook maar een beperkt aantal plaatsen. De avonden beginnen om 19.30 urn en worden gehouden in De Salon- nerie aan de Noordenbergstraat 11. De kosten bedragen f 25,00. Voor informatie en opgave: Cora Achterkamp, teL 62737. Op 18 oktober werd een auto open gebroken bij een restaurant op de Holterberg. Door middel van een scherp voorwerp werd een slot ver nield. Een handtas met daarin au topapieren, bankpasje en enig geld werd ontvreemd. Een niet allerdaags diefstal van benzine vond plaats bij een tank station op de AI. Een bestuurder van een personenauto presteerde het om voor ruim f200,00 te tanken en weg te rijden zonder te betalen. Achteraf bleek dat de dader ach terin zijn auto enkele jerrycans of iets dergelijks moet hebben gehad die hij vol tankte met benzine. In de nacht van 18 op 19 oktober werd getracht in te breken bij slachterij Hogeslag. Men probeer de van het dak binnen te komen. Een raam kon niet worden ge opend. Op het dak werden nog inbrekerswerktuigen aangetrof fen. Vermoedelijk werden de da ders bij hun werk gestoord. In de avonduren van de 18 oktober werd een vrachtauto opengebro ken die stond geparkeerd in de Orapjestraat nabij garage Rou- wenhorst. Toen de chauffeur even zijn auto verliet, zag de dader zijn kans schoon. Uit de auto werd een tasje ontvreemd waarin autopa pieren e.d. Op 19 oktober werd een afgesloten brommer met helm ontvreemd uit de stalling NS-station. Het betreft hier een grijze Puch bromfiets met verzekeringsplaatje WHN 642. In de nachtelijke uren van de 22ste oktober meldde een automobilist per autotelefoon dat hij op de Al achter een vrachtwagen reed die wel zeer snel reed. De politie kon de vrachtauto onderscheppen nadat ze eerst zelf enkele kilometers ach ter de vrachtwagen had gereden. Daarbij werd een snelheid gecon stateerd van ongeveer 135 km per uur. Uiteraard werd tegen de be stuurder een proces-verbaal opge maakt. In de avonduren werden enkele ruiten vernield van de Dorps school aan de Tuinstraat. De laat ste tijd blijkt dat de jeugd zich veel ophoudt op het schoolplein van de niet meer ingebruik zijnde school, waarbij vandalisme een probleem dreigt te worden. Hier ligt een stuk verantwoordelijkheid voor de ou ders van onze lieve jeugd. Voor de politie is het vaak moeilijk wie nu wat gedaan heeft. In overleg met de gemeente zal worden bekeken hoe deze niet gewenste situatie een halt kan worden toegeroepen. Op 23 oktober werd getracht in te breken in een woning aan de Vijf- huizenweg. Getuigen zagen een personenauto nabij de woning stoppen. Uit deze auto stapten drie vrouwen, waarna de auto weer wegreed. Later werden deze vrou wen door dezelfde auto weer opge pikt. Later bleek dat het slot van de voordeur was vernield. Nog niet bekend is of er iets wordt vermist. Op 23 oktober werd een auto open gebroken nabij het natuurmu seum. Een portierslot werd ver nield. In de auto stonden enkele tassen. Er werd niets vermist. Vermoedelijk in de nacht van 22 op 23 oktober werden twee lichtmas ten aan de Fazantenweg vernield. Een lantaarnpaal werd omver ge trokken en brak af. Een tweede lantaarnpaal werd geknikt, waar bij stroomdraden bloot kwamen te liggen. Tevens is gebleken dat op het voet balveld van Meermanskamp een doelnet kapot was gesneden in de zelfde nacht. Vermoedelijk zijn deze feiten gepleegd door dezelfde groep jongelui met een vandalisti sche instelling. Maandagmiddag vond een be drijfsongeval plaats bij slachterij Hogeslag. Bij het uitladen van en kele stieren uit een vrachtwagen raakte een 30-jarige man bekneld tussen een stier en de wand van de vrachtwagen. Hij kon door colle ga's uit zijn benarde positie wor den bevrijd. De man werd met ern stig beenletsel per ambulance ver voerd naar een ziekenhuis. Eveneens op maandag 24 oktober werd een man in bewusteloze toe stand aangetroffen op het perron van het station. De man bleek te veel alcohol te hebben genuttigd al of niet in combinatie met drugs. De betreffende persoon, een bekende van de politie, die reeds vaker op dergelijke wijze werd aangetroffen, werd ter ontnuchtering in een poli tiecel opgesloten en kon de volgen de dag met een proces-verbaal huiswaarts keren. Woensdag 9 november komt de nieuwe serie Kinderpostzegels uit. Diezelfde dag start een groep van totaal circa tien Holtense vrijwilli gers met de verkoop van de serie in het postkantoor aan de Gaarden- straat en in de Rabobank aan de Oranjestraat. Naast kinderzegels, de eerste-dag-envelop en het PTT- mapje, wordt ook een uitgebreide collectie kerst- en nieuwjaarskaar ten verkocht. In navolging van bijna 250.000 schoolkinderen zetten in het hele land zo'n 8000 vrijwilligers zich in voor de verkoop van Kinderpost zegels en kaarten. Jaarlijks ver deelt de Stichting Kinderpostze gels Nederland uit de opbrengst van de Kinderpostzegelaktie ge middeld 10 tot 14 miljoen gulden over projekten die het welzijn van kinderen in binnen- en buitenland ten goede komen. De landelijke vrijwilligersaktie wordt voor de ze ventigste keer gehouden. De stand in het postkantoor kan op werkda gen bezocht worden tussen 13.30 en 17.00 uur, in de Rabobank uit sluitend op donderdag en vrijdag, maar dan wel de hele dag. De waar den van de drie Kinderpostzegels zijn 70 35 cent, 80 40 cent en 90 35 cent. Ontwerpster Margriet Heijmans heeft zich laten inspire ren door het thema van dit jaar: 'Samen Doen'. De Kinderpostze gels zijn vanaf 9 november tevens verkrijgbaar aan het loket van het postkantoor. De verkoop duurt tot eind december. In Bethanië en 't Trefpunt wordt zondag 30 oktober een gezins- dienst gehouden die in het teken staat van de oogst. Het thema voor deze viering is 'Feest'. Ds. H. Leer- ink is de voorganger. In Dijkerhe- ok begint de dienst om 09.30 uur en in Espelo om 10.45 uur. Respectie velijk na en voor de dienst is er koffie of limonade. De Nationale Collecte voor men sen met een verstandelijke handi cap heeft in Holten 4760,95 opge bracht. Heel veel dank aan ieder die hier aan heeft bijgedragen. Het zelfde geldt voor allen die bereid waren hun tijd beschikbaar te stel len om te kunnen collecteren. De bijeengebrachte gelden worden ge bruikt om ontspanningsaktivtei- ten, zoals vakantie, sport, muziek beoefening en dergelijke te kunnen blijven organiseren. VRUGGINK Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 13 75 Op de afdelingsavond van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen afdeling Espelo kon één nieuw lid worden begroet. In het kader van de actie 'Mantelzorg* werden in Espelo 78 handtekenin gen opgehaald. Op 13 december is er een excursie naar Intratuin in Lochem en op 19 november de feestavond van de drie plaatselijke NBvP-afdelingen en de OLM afde ling Holten. Dan speelt OCH het toneelstuk 'Nachtvlinders'. Na de pauze hield oogarts Jansoni- us uit Deventer een lezing over de oogzorg in de tropen. Hij ging zo'n tien jaar geleden op vakantie naar Nepal waar hij veel leed tegen kwam. Aan de hand van dia's toon de de gang van zaken in een oog kamp aldaar waar hij elk jaar twee weken lang opereert en in één week maar liefst 130 patiënten helpt. De volgende bijeenkomst is op 14 november wanneer ds. Buitenhuis een lezing houdt over de belevenis sen aan boord van de Henri Du- nant. /Z\ NED.HERV. KERK 9.00 uur: ds. S.M. Roozenboom, gezins- en oogstdienst, H. Doop (gebouw Irene). Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw Barve- link, Maris ka Oonk. 19.00 uur: ds. A.J. Leerink (ge bouw Irene). Collecte in dienst: Diakonie. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij Diessenplas: woensdag 2 no vember, 19.00 uur: Geen dienst. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. H.P. Mulder. 19.00 uur: ds. H.P. Mulder. Kindernevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Trijnet Overkempe, groep 5 en 6 o.l.v. Chris Offringa. Col lecte: Kerk. Oppasdienst 0-3 jaar: Hennie Saalmink-Stam, Dorien Saalmink, Jolanda Bae- rends; 4-6 jaar: Janneke Lub- berdink-Oldenhuis, Dineke Ma- nenschijn-Roelofs. R.K KERK 10.00 uur: Eucharistieviering. Met kindernevendienst. Oppas dienst: mevrouw Oldenmenger, Marije Oldenmenger. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur, H. Mis; zondag 9.00 uur, H. Mis of Woord- en communie dienst. DIJKERHOEK 9.30 uur, ds. A.J. Leerink. Col lecte in dienst: Diakonie. Uit gangscollecte: Kerkvoogdij. ESPELO 10.45 uur, ds. A.J. Leerink. Col lecte in dienst: Diakonie. Uit gangscollecte: Kerkvoogdij. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. J.F. Scheffer. Uit gangscollecte: 2% Ontwikke lingshulp. Woensdag 2 november (Dank dag): 19.30 uur, dankdienst. Uit- gangscollecte: Stichting Oecu menische Hulp. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 1111. Ge opend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten ope ningstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. TANDARTS: K. van Aken, Keizersweg 28, Holten. Tel. 05483-61787. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daar buiten: tel. 6 20 04. Dierenart senprakrijk Holten, S. Minne- ma, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. 1 THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Centrale Thuiszorgtelefoon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en ver pleging: 05700-86000; maandag tm vrijdag bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uit sluitend voor spoedeisende za ken. Thuiszorg-hulpmiddelen centrum: Gaardenstraat 31, uit leen maandag tlm vrijdag 13.00- 13.30 uur. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag tm vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. GASTOUDERBUREAU Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreek uur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zfjn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00- 12.00 uur en 14.00-17.30 uur; za terdag van 10.00-12.00 uur. Donderdag 27 oktober: 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in De Kandelaar Zaterdag 29 oktober: 13.00 uur- Diepe Hel Holterbergloop (start Noetselerberg) Zondag 30 oktober: 10.00-12.00 uur, vogelmarkt in café Looër- mark (zwembad) Maandag 31 oktober: afdelings avond NBvP Dijkerhoek, 20.00 uur Bonte Paard. Woensdag 2 november: 14.00- 16.00 uur, Dorkas-voedselaktie; 20.00 uur, literaire avond Kunst en Cultuur met Max Dender- monde in De Boschkamp; 40- plussefrs-(leden)avond schiet vereniging De Zaagmolen. Zaterdag 5 november: 10.00- 12.00 uur, speelgoedbeurs in De Boschkamp; filmvoorstellingen Splose filmclub ToDaBo in Het Trefpunt (14.00 uur, voor oude ren, 20.00 uur, overigen) Zondag 6 november: 15.00 uur, opening expositie galerie De Waerdenborch; 16.00 uur, ope ning carnavalsseizoen in Barba- rossa (spelcircuit) Woensdag 9 november: 20.00 uur, slotavond met prijsuitrei king Zaagmolen-trofee in ge bouw Bethanië Geboren: Dennis, zoon van B. J. Roel vink en J.W. Gossink Overleden: F.A. Klein Zand- voort (68) Gehuwd: R.A.M. Veldkamp (26) en C.AA Harleman (26).

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3