AH-chef Hans Paalman kiest voor onderwijs Holten opgeschrikt door razzia Duitsers Betere kwaliteit Dezer dagen 50 jaar geleden Holten laat na de zwembadwater rust kansen liggen waar bevochten Svinst voor BCH1 Nieuwbouw school toch pas in 1996 Ruim 10 jaar tussen appels en bloemkolen HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten Resultaten Blauw Wit DONDERDAG 20 OKTOBER 1994- Voor Hans Paalman is het aftellen begonnen. Nog enkele dagen en dan trekt de 36-jarige chef 'afg' (aardappelen/groente/fruit) van supermarkt Albert Heijn de win keldeur definitief achter zich dicht. Iets meer dan tien jaar heeft hij er dan op zitten. „Ik heb het enorm naar zin gehad. De sfeer binnen het bedrijf is uitstekend. Een vrolijk team, dat bovendien van aanpak ken weet," verzekert Hans. Deson danks koos hij voor zijn 'eeuwige liefde', het onderwijs. Eind mei studeerde Paalman na sen deeltijdstudie af aan de Zwolse PABO. Als bevoegd leerkracht poor het basisonderwijs start hij [naandag 31 oktober aan de protes- fants-christelijke basisschool De pongerd in Hulzen, waar hij de 31 leerlingen van groep 5/6 onder zijn iioede krijgt. Een hele overstap poor de Holtenaar, die onlangs nog onderscheiden werd met een zil veren dasspeld vanwege zijn 10- arig dienstverband. Eén van de )ud-gedienden in het supermarkt- «am, altijd in voor een praatje, fltijd betrokken met het wel en vee van de winkel. Overstap tevensmiddelen-onderwijs. Een pehoorlijke overstap, die om uitleg praag„Eigenlijk wist ik al vanaf ie zesde klas van de lagere school fat. ik onderwijzer wilde worden. (Verken met kinderen trekt mij ieer." De droom werd aanvanke lijk bedrog. De eerste studie aan de pedagogische Academie (de huidi ge PABO) liep uit op een misluk- ting. De Holtenaar bekent ruiter- jjk dat hij teveel tijd in andere (aken stak. Net in die tijd werd de vinkei van Wansink Albert Heijn. Door de herverdeling van taken jenaderde Jan Wansink vakantie- verker Paalman met de vraag of lij permanent in dienst wilde ko nen. „Ik startte toen als rechter land van chef kruidenierswaren Erik Spenkelink. Toen deze na an derhalf jaar in militaire dienst moest nam ik zijn taak over. In die tijd heb ik veel geleerd. Een kwes tie van vallen en opstaan. In het begin ging ik echt wel eens de mist in: verkeerde bestellingen, de weg niet kennen binnen het AH-con- cem en zo. Maar langzamerhand groei je in je leidinggevende func tie. Dat is mij in ander opzicht ook van pas gekomen, bijvoorbeeld als dirigent van het jeugdorkest van HMV." (Paalman stond bijna vijf jaar voor het jeugdorkest, red.) Toen Spenkelink op zijn stek te rugkeerde, schoof Hans Paalman door naar de 'agf„Het klinkt mis schien raar, maar ik ben er al die tijd verknocht aan geweest. Een lekker verse en kleurrijke afde ling." De verkoop van verpakte groenten is volgens hem sterk toe genomen. „AH heeft er een heel goede naam in, onze winkel zeifis in het bijzonder. Wellicht komt dat door de presentatie in het speciale koelmeubel," meent Paalman, wiens taak verder strekte dan de zorg voor zijn afdeling. Zo was er de noodzakelijke kennis van 'agf, die hij verwierf via een opleiding bij de AH-groentecentrale in toen nog Kampen (nu bij Zwolle, red.). „Denk maar eens aan het uit el kaar kunnen houden van tiental len soorten appels en peren, de uiterlijke kenmerken en van aard appels of ze kruimig zijn, afkoken enzovoorts. Een hele klus, waar ik me flink in verdiept heb. Als een klant iets vroeg wat ik niet wist, was er gelukkig pog 'het boek' en kon ik in uiterste nood ook nog naar Zwolle bellen." In Zwolle volgde Paalman tevens een onder nemersdiploma met specialisatie 'agf, een soort uitgebreid midden standsdiploma. Muziek Twee jaar geleden kwam onder wijsland weer in zicht. Hans: „Di- Lang wikken en wegen heeft het niet gekost. Supermarktchef Hans Paalman kiest bewust voor een loopbaan in het basisonderwijs. Begin volgende week zet hij definitief een punt achter tien jaar Albert Heijn Foto Ten Velde) verse collega's van scholen waar ik destijds stage liep, probeerden mij voor het onderwijs 'te vangen'. Ik heb in dat opzicht vooral veel te danken aan Jaap Berghuis (leer kracht pc basisschool De Regen boog, red.). Hij wees mij ook op de mogelijkheid van deeltijdstudie: twee avonden per week school en iedere drie weken een hele zater dag. Daarnaast stage, minimaal tien dagen per trimester." Hans Paalman steekt de loftrompet over de wijze waarop de AH-directie meewerkte: „Ik kreeg alle ruimte, zolang de 'agf maar goed bleef draaien." De stages werden in hoofdzaak afgewerkt in Rijssen en Markelo. De goede kontakten re sulteerden in Markelo in regelma tige optredens in kerkdiensten. Zo als bekend heeft Hans Paalman naast onderwijs een andere passie: de muziek. Al vele jaren lang is de kersverse onderwijzer bezielend HMV'er en verdienstelijk gast- trompettist. Gedurende de studie werd HMV tijdelijk 'op een laag pitje gezet', maar na de vakantie is Hans Paalman weer aktief en blaast mee in het grote orkest. De leiding van de jonge garde HMV'ers blijft bij Alette Wind. - Dinsdag neemt Hans Paalman af scheid van zijn collega's. Voor de trouwe AH-klanten wennen gebla zen nu zijn vertrouwde verschij ning in de winkel verleden tijd wordt. Na tien jaar tussen de ap pels en bloemkolen te hebben ge werkt, is Hans ervan overtuigd dat het ook voor hem wennen wordt. „Ik zie het echter vol vertrouwen tegemoet. Die middenmoot, groep 5/6, ligt mij wel. Die kinderen zijn nieuwsgierig, daar kun je wat mee. Om direct te starten met bijvoor beeld groep 8, leek mij niet slim. Dat vereist ervaring. Het is een jaar van testen, gesprekken en klaarstomen voor de brugklas," besluit Paalman. SVZW C1 - HOLTEN C1Holten begon goed en kreeg wat kleine kansjes. SVZW werd daarna sterker en scoorde twee maal door afstandsschoten. In de tweede helft was SVZW veel feller in de duels en scoorde er lustig op los, waardoor de stand op 7-0 voor SVZW werd gebracht. DE ZWEEF C3 - HOLTEN C2. In een matige wedstrijd nam Holten zeer snel het initia tief. Dat resulteerde in doelpunten van Eelco van der Wal en Jan Deyk. Daarna liet Holten zich in de verdediging drukken. De ruststand van 2-1 was een feit. Na de rust scoorden beide plogen nog twee keer; eentje maakte Eelco erende andere was en eigen doelpunt. Eindstand 3-4. SVZW D1 - HOLTEN D1. Holten zette SVZW direct onder druk en dit resulteerde in twee mooie doelpunten van Arturo en Bart. Ruststand: 2-0. Daarna werd SVZW steeds sterker en wist tien minuten voor tijd op 2-1 te komen. Echter onder leiding van de sterk spelende Bas Meyerman werd SVZW geen tegengo8l meer toegestaan. EXCELSIOR D3 - HOLTEN D2. Ondanks de 'berepartij' van Matthijs werd Holten totaal overrompeld. De enige kans werd gemist door Bart. De spits van Excelsior kon naar hartelust counteren en schoot dan ook zes keer raak. Robert-Jan kon ondanks een sterke tweede helft niet tot scoren komen. Doelman Erwin kreeg enkele ballen niet klemvast, maar keepte voor de rest een goede partij: 6-0. HOLTEN D3 - SPC. RUSSEN. Na een zeer zwakke wedstrijd van een week eerder ging Holten er anders tegenaan. Dit resulteerde in een sprotieve wedstrijd met aan beide kanten goede kansen en een terechte 1-1 eindstand. Het Holten-doelpunt werd door Rob Steegink gemaakt. HOLTEN E1 - HAARLE E1Holten E1 was de betere ploeg en de combinaties liepen een stuk beter dan de laatste weken. De thuis club scoorde maar liefst zes keer, waarvan twee keer in de eerste helft (R. Muller en R. Egberts). In de tweede helft scoorden Arjan Schorfhaar, R. Egberts, R. Muller en K. Bijma. Verder viel Emiel Bijma op als regisseur op het middenveld. EXCELSIOR E2 - HOLTEN E2. Holten speel de een goede eerste helft en vooral Daan keepte een uitstekende wedstrijd, maar Excelsior liep toch uit naar een 3-0 rust stand. Na de rust was het gedaan met Holten en Excelsior kon gemakkelijk uitlo pen tot 10-0. HOLTEN E3 - ENTER E3. Holten E3 werkte hard als team, maar ondanks het veldover- wicht in de eerste helft bleef het 0-0 tot de rust. Na de wissel was het eenzelfde spel- beeld. Het wachten was op een Holtens doelpunt, echter de mooiste kansen gin gen er niet in. Een oude voetbalwet werd bewaarheid, het doelpunt viel aan de ande re zijde. De 0-1 voor Enter was tevens de eindstand. SWN F1 - HOLTEN F1. 'Hoe is het moge lijk?' Dat vroegen leiders en supporters van Holten F1 zich na de wedstrijd af. Holten, vechtend en aanvallend, kwam niet tot scoren en keeper Marcel en Roelf-Jan moesten alle zeilen bijzetten om nog meer tegentreffers te voorkomen. Eindstand 8-0. HOLTEN F2 - MARKVOGELS F1. Holten F2 speelde de eerste helft een prima wedstrijd met als uitblinker keeper Mike Baltus. De eerste helft werd afgesloten met een 0-2 achterstand. De tweede helft waren de spelers van Holten nog vermoeid van de eerste helft, zodat de achterstand opliep tot 0-12. HOLTEN 3-HOEVE 2. Holten begon de wed strijd met een aantal spelers van het sterke vierde. Hoeve nam al snel het heft in han den door fel en fanatiek tegenspel. De wedstrijd op zich was rommelig, hard en van een zeer laag niveau. Toch was er na afloop een tevreden gevoel vanwege het ene puntje dat werd behaald. Zodoende blijft het derde kampioenskandidaat. HOLTEN 4 - NUVERDAL 2. Nijverdal werd met de rug tegen de muur gezet en een doelpunt van Holten kon niet uitblijven: 1- 0. Holten voerde daarna de druk nog meer op en het was Mark die voor de tweede keer het net vond. Vlak voor de rust wist Holten opnieuw te scoren. Ondertussen steeg het zelfvertrouwen van Arjan Pinkert om de nul vast te kunnen houden, maar toen hij na de rust direct aan de bak moest, werd hem dit fataal. Vöske nam zijn taak over en met goed overzicht haalde het vierde de eindsttreep zonder kleerscheu ren: 3-0. HOLTEN 5 - OMHOOG 3. Ondanks dat Holten weer met een bij elkaar geraapt elftal speelde, was de inzet dusdanig goed dat het zonder meer een punt verdiende. Knol Hans en Danny S. scoorden in de eerste helft. Dat de inzet goed was, bleek ook uit het terugkomen na een 2-3 achter stand in de laatste tien minuten: 3-3 (Dan ny S.), waarbij Mans Vorkink uitstekend keeperswerk verrichtte. RV 2 - HOLTEN 6. Door een gouden wissel van de leider, die Snoek na zeven minuten in de ploeg bracht, waarna deze een kwar tier al drie keer had gescoord, stond Holten bij de rust al op een riante voorsprong. In de tweede helft zakte Holten helemaal weg en het waren Pette en Gerard Zoetbrood die RV aan twee van de drie doelpunten hielpen. Eindstand 3-6. WIERDEN 3 - HOLTEN 8. Door interne strubbelingen was Wierden helemaal niet gemotiveerd. Holten maakte hier optimaal gebruik van. Met goed verzorgd voetbal werden in de eerste helft al vijf goals gemaakt (Klukkluk 2x Johan, Bert Rabo en René Leusink). Wierden probeerde er na de rust het beste van de maken, maar na de 0- 6 van Bert Rabo was het gedaan met Wier den. Hierna scoorde een sterk spelende René Leusink nog twee keer: 0-8. HOLTEN 9 - RV 3. Reeds de eerste de beste aanval werd door Wim doeltreffend afge sloten. Nog geen tien minuten later kopte Nico Leeftink hard in (2-0). Daarna was het RV wat Holten een handje hielp door een strakke terugspeelbal: (3-0). Na de rust zakte Holten wat weg en RV kreeg zowaar enkele kansen, maar een sterk keepende Wilco keerde alle schoten. Holten kreeg voorin veel ruimte, waaruit een hardwer kende Ep scoorde en ook Paul zijn wekelijk se goaltie meepakte. In de laatste minuut wist RV toch nog te scoren. 5-1. DE ZWEEF 11 - HOLTEN 11Holten speelde de eerste helft goed, wat resulteerde in doelpunten van T. Woltman en H. Nikkels. De rust ging echter in met een 2-2 gelijke stand. Van Zon zette Holten op een 2-3 voorsprong. Echter na twintig minuten kwam de keeper van Holten zo ongelukkig in botsing met een speler van De Zweef, dat de laatste daarna naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. Hierdoor werd de wedstrijd gestaakt. MW 3 - HOLTEN 13. De tijgers bestormde met de aanstormende jeugd van A2 Maria- parochie. 'Traumfussbal' kwam er tevoor schijn en vooral de twee jeugdige tijgers drukten een stempel op de wedstrijd. In een sportieve pot werd MW helemaal zoek gespeeld door 2x Jeroen, 2 x Rick en De Grieze kwamen de tijgers op een zeer ver diende 5T) overwinning. De waterkwaliteit van zwembad rwenhaarsveld is het afgelopen seizoen toegenomen. Dat liet voor- titter Jan Schuchard begin deze week weten tijdens de vergade ring van de sportcommissie. Het technisch beheer van het twembad (met name de zorg voor de kwaliteit van het water) is na net vertrek chef-badmeester Ger- tit van Lemel (vut) overgegaan aaar Ben IJspeerd, Joop Arfman m Wim Schooien, beheerders van sporthal 't Mossink. Schuchard: ,Voor ons een experiment en voor nen een volstrekt nieuwe taak, waarvan wij de resultaten welis waar met vertrouwen, maar ook inet enige spanning afwachtten." Schuchard liet desgevraagd weten dat de waterkwaliteit bij wijze van steekproef tijdens het seizoen maandelijks wordt gecontroleerd door het Waterlaboratorium Oost p Doetinchem. Dan wordt onder peer gekeken naar het chloorge- fialte. De eerste keer geschiedde lat eind mei, de laatste eind au- stus. Uit de rapporten werd dui- lelijk dat de kwaliteit vrijwel het hele seizoen goed was en aan alle gestelde eisen voldeed. „Slechte eenmaal werd een afwijking gecon stateerd, maar dat was het gevolg van een op dat moment aanwezige storing in de pomp." Naar zijn zeg gen ontstond de storing luttele da gen voor de triathlon: „Er is toen keihard gewerkt om de zaak nog voor die bewuste zaterdag in orde te hebben. Urenlang 'sleutelen' en met succes. De heren hebben zich al met al uitstekend van hun nieu we taak gekweten en het experi ment is dus geslaagd." Waardering had Jan Schuchard eveneens voor Ciska Raggers, de nieuwe bedrijfsleidster van het zwembad. „Zij heeft met voortva rendheid een aantal zaken opge start en aangepakt, zowel in orga nisatorisch opzicht als in de uit voering van aktiviteiten," aldus Schuchard, die in dat verband te vens wees op een brief van zwem- club Twenhaarsveld. De club is zeer te spreken over de samenwer king met Raggers en hoopt deze volgend seizoen te continueren. let eerste team van de Badmin- bnclub Holten ontving afgelopen leek DIOK uit Enschede, een tugdig team. Mark Roelofs won liet 15-4 en 15-5 vrij eenvoudig zijn •artij. Martin Bakarbessy moest iet onderspit delven tegen de weede heer en ook Berlinda Iroekmate verloor haar partij, naar in twee games van elk 11-4 ion Ina Peters haar eerste single an dit seizoen. Zij bracht de tus- fenstand op 2-2. De heren wonnen l twee games, maar de dames za- fcn in de verlenging van de derde tine hun partij verloren gaan. In ie mixen werd er dan ook hard ëstreden om de punten: Mark en ia wonnen met 15-4, 14-18 en 15- D; Martin en Berlinda verloren de erste game met 7-15 maar voch- in door en wonnen de tweede en derde game met 15-9 en 15-7. Hier door won BCH 1 met 5-3. Het naar de derde klasse meege- promoveerde BCH 4 heeft het tot op heden niet gemakkelijk. Afgelo pen zaterdag speelden zij in Kam pen tegen Juventa 4. Harrie Menk- horst en John Matti waren kans loos in hun enkelspel. De dames Ria Matti en Karin Langkamp moesten zwaar vechten voor de punten, maar wonnen beiden in drie games. In het herendubbel kwamen de Holtense heren ook duidelijk te kort en de dames moesten zich na drie games ook gewonnen geven. De eerste mix van Harrie en Karin werd vervol gens in twee games gewonnen. John en Ria, die als koppel nog niet aan elkaar zijn gewend, verlo ren in twee games. Een 5-3 neder laag was het gevolg. Menig Holtenaar zal dezer dagen terugdenken aan de nazomer van 1944. Vorige week vrijdag was het precies vijftig jaar geleden dat onze gemeente doelwit was van een grootscheepse razzia als ge volg van het feit dat Nederland frontgebied was geworden. De Duitsers vorderden her en der werkkrachten die in Oost-Neder land en langs de grote rivieren werden ingezet bij de aanleg van verdedigingswerken. In het boek 'Holten in oorlogstijd', pennevrucht Martin Hols en Her man Steunenberg, wordt aangege ven dat ook Holtenaren werden opgeroepen zich op 8 oktober te melden voor 'Schanzarbeit' aan de IJssel bij Olst. Toen er ook elders zogenoemde Todt-werkzaamhe- den moesten worden verricht en gebleken was dat aan een oproep zeer slecht gehoor werd gegeven, werd overgegaan op een andere werkwijze. Zaterdag 14 oktober 1944 was Holten in rep en roer. Overal waren Duitsers, die in com plete linies door de weilanden lie pen. Dat het om een razzia ging werd snel duidelijk. Heren der wer den huiszoekingen gedaan, deuren ingetrapt en soms werd dwars door de huizen geschoten. Het waren voornamelijk jongemannen die op gepakt werden. Allen werden naar een weiland op de hoek Markelose- weg/Rijssenseweg gevoerd, waar de persoonsbewijzen werden inge nomen. Degenen met een Ausweis mochten met enig geluk weer ver trekken. Onder de opgepakten ook de toenmalige burgemeester Dre- wes. Hij mocht korte tijd later weer gaan. Hols en Steunenberg verhalen over het drama in Heihuizen, waar tevens grote aantallen Fallschirm- jager, Grüne Polizei-mannen en SS'ers aktief waren. De 18-jarige, uit Apeldoorn afkomstige Marinus Stevens, gevlucht uit een NAD- kamp en bij zijn oom in Hengevel de ondergedoken, zag de Duitsers naderen en trachtte te vluchten. De Duitsers zagen hem echter langs de bosrand hollen en schoten hem dood. Op zijn graf werd later een in steen uitgevoerde afgebro ken boomstam geplaatst, die het zo abrupt geëindigde leven symbo liseerde. Stevens' vriend Jan Mars man uit Raai te, toentertijd wo nend in Lettele, zat met enkele anderen onder wie Jan Koppel man en Jan Tielbeke, in dezelfde omgeving ondergedoken. Tijdens de razzia verbleef hij in een hooi berg bij de familie Hegeman. Hij had geluk: oog in oog met de vij and maakte hij aanstalten om snel voor de dag te komen. De Duitser trok het hooi echter weer voor het gat en verdween. „Misschien een bewijs dat er ook Duitsers waren die gedwongen werden om 'mitzu- machen im Kriege'," aldus Hols en Steunenberg. Allen die tijdens de razzia opgepakt waren, werden ge dwongen naar Rijssen te lopen, waar de nacht werd doorgebracht in de Oranjeschool. De volgende ochtend vertrok men richting Doesburg, later Zevenaar en Di- dam waar allerlei graafwerkzaam heden werden verricht. Velen za gen kans de benen te nemen. In een matige wedstrijd behaalde Holten een 0-0 gelijkspel uit bij TVO. Hoewel dat gezien het wed strijdverloop terecht was, had Holten vooral in de tweede helft goede kansen op de volle winst. Voor de rust speelde Holten rond uit slecht. Geen pass kwam aan de weinige kansen kwamen door fou ten van TVO. Zo schoot Dick Spen kelink net voorlangs en had ook Gerrit Klaasses geen succes bij zijn doelpoging. Aan de andere kant viel er meer te beleven, maqr dankzij doelman Erwin S tukker en vooral door de onnauwkeurigheid van de TVO-spitsen bleef het 0-0. In de tweede helft ging de strijd gelijk op en had Holten vooral in het laatste kwartier goede kansen. Zo ging Rob Somer alleen op de doelman af, maar liet hij de bal van zijn voet springen. Ook Erik van Beek kreeg de bal niet goed op de voeten Dick Spenkelink kwam net te laat. De laatste kans was echter voor de thuisclub toen de buiten- spelval werd ontlopen en een van de aanvallers recht op het Holten- doel afging. De rood-zwarte verde digers hielden echter het hoofd koel en veroorzaakten geen straf schop waarna de bal naast werd geschoten. De bouw de nieuwe vleugel van scholengemeenschap De Waer- denborch start naar alle waar schijnlijkheid pas in 1996. „We hadden gehoopt in 1995 aan de beurt te komen, maar met het to taal beschikbare budget van het ministerie lukte dat net niet," al dus burgemeester D. J. Verhoeven tijdens het wekelijkse praatje met de pers. Naar zijn zeggen heeft het ministerie van onderwijs ruim 80 miljoen gulden op het investe ringsschema 1995 staan. Genoeg voor realisering van de bouwplan nen van negen scholen. Op de prio riteitenlijst voor nieuwbouw en verbouw van scholen voor voortge zet onderwijs stonden veertien scholen: acht boven Holten, één eronder. Waarom deze laatste voorrang kreeg is niet geheel dui delijk. Wel duidelijk is dat De Waerdenborch daardoor opge schoven van de veertiende naar de zesde plaats. Verhoeven: „Als er in 1996 gelden voor huisvesting be schikbaar komen, dan zitten we zonder meer bij de top en komen dus aan de beurt." Dat het ministerie overtuigd is van de noodzaak van de Holtense nieuwbouw, blijkt uit het feit dat de gemeente een ton heeft ontvan gen voor het maken van een voor lopig ontwerp door het Deventer architectenbureau Kristinsson. Met het ontwerp is 86.000 gulden gemoeid. De ruimtestudie die daar aan vooraf ging en eveneens door Kristinsson werd samengesteld, ligt al ter beoordeling op het minis terie. Hoewel er nog geen officile goedkeuring over ontvangen is, zijn er volgens de burgemeester al duidelijk positieve signalen. Door gaan met de plannen is dus geen probleem. „Willen we in 1996 be ginnen, dan moet de totale voorbe reiding volgend jaar echt klaar zijn. Vandaar dat haast geboden is," aldus Verhoeven. Den Ham 3 - Blauw Wit 2 3-1 In de ope ningsfase had de thuisploeg al diverse goede mogelijkheden. Langzamerhand kwam BW wat meer onder de druk van daan en kreeg kansen. De rust brak aan met 0-0. Na rust was BW direct gevaarlijk, maar scoorde Den Ham in de tegenaanval 1-0. De rust was weg bij BW zodat 2-0 en 3-0 snel volgden. Pas hierna kwam BW weer aan aanvallen toe. Met diverse goede kan sen tot gevolg. Gert-Jan Ulfman scoorde uiteindelijk 3-1, waarna Den Ham niet meer aan goed voetballen toekwam. BW had hiervan gebruik moeten maken, maar goe de aanvallen leverden vaak matige voor zetten op, waardoor de doelman van Den Ham steeds kon redden. Blauw Wit 3 - S.V.Z.W 4 1-0 Het derde speelde de gelukkigste wedstrijd van het seizoen. Tegen een ploeg uit Wierden die een groot overwicht creëerde, kon BW nauwelijks anders doen dan verdedigen. De combinaties liepen niet zoals in voor gaande wedstrijden. Halverwege de eerste helft was hierop een uitzondering. Henk Aanstoot wist Robert Kruimelaar op links te vinden. Diens voorzet werd door Henk Bolink hard ingeschoten achter de ver baasde keeper: 1-0. S.V.Z.W. kwam hierna sterk terug, maar vond steeds een verdedi ger op h'a3r weg. In de tweede helft redde paal en lat BW en was ook doelman Bert Rietman bijzonder attent. Blauw Wit 4 - Des 41-2Tegen de degradant uit de tweede klasse van het afgelopen seizoen had het gehandicapte vierde moei te om tot een goede prestatie te komen. Beide ploegen probeerde wel de aanval te zoeken, maar hadden moeite met scoren. Des trok met 1-2 uiteindelijk nipt aan het langste eind. Blauw Wh 5 - Vesos 6 2-2 Vanaf de aftrap was dit voor BW één van de betere wed strijden dit seizoen. Verdediging en mid denveld zaten goed in elkaar en sloten goed aan. Hierdoor konden de spitsen vaak en goed worden voorzien van bruikbare ballen. Het was Dervin Beldman die na een goede voorzet de score wist te openen. Vesos kwam vlak voor rust terug en scoor de 1-1. Ook na rust ging de wedstrijd gelijkop. De gasten wisten de verdediging van BW niet uit te spelen, maar versierden wel een strafschop waaruit 1-2 werd aan getekend. Nu bleek de veerkracht van het vijfde. Met veel inzet en goed combinatie spel werd Vesos op eigen helft vastgezet. Het was uiteindelijk Frans die vanuit een onoverzichtelijke situatie de score recht trok. S.O.S. D1 - Blauw Wit D1 0-10. Blauw Wit begon sterk aanvallend. Rik scoorde al snel 0-1 en 0-2. Blauw Wit combineerde in het strafschopgebied te lang door, waardoor er kansen onbenut bleven. Voor rust was het Wouter die 0-3 binnen kopte. Na rust combineerde Blauw Wit beter. Husiar scoorde 0-4 en 0-5. Jurrian scoorde 0-6 en 0-7 en Gijsbrecht pakte met 0-8 ook zijn doelpuntje mee. Husiar scoorde hierna nog 0-9 terwijl Jurrian de tien vol maakte. Blauw Wit D2 - Des D2. Al na vijf minuten was het 0-1. Des ging goed door en scoor de 0-2 na een goede aanval. Blauw Wit kwam vlak voor rust terug in de wedstrijd toen Arnoud na een goede aanval 1-2 scoorde. Ook na rust was opnieuw Des de betere ploeg. Vlak na rust was het ook al raak 1-3. Blauw Wit kwam hierna sterk terug en wist Des met goed voetbal terug te dringen. Na een goede aanval scoorde opnieuw Arnoud 2-3. Uiteindelijk won toch de beste ploeg. Blauw Wh E1 - S.O.S. E14-2 Halverwege de eerste helft scoorde Blauw Wit via Jurgen na goed samenspel. S.O.S. was na rust de sterkere partij, maar Frank scoorde 2-0 met een strak schot. De gasten kwamen hierna terug tot 2-1, maar Gert-Jan maakte alleen voor óe Keeper geen fout 3-1 De spanning was snel weer terug toen S O S. 3-2 scoor de. Het werduiteindelijk door Gert-Jan ge broken: hij passeerde vier verdedigers en scoorde de bevrijdende vierde treffer. Blauw Wh F1 - De Zweef F2 1-1 Beide koplopers zagen elkaar na een week al weer. Op 't Vletgoor nam Blauw Wit in de eerste helft het initiatief en scoorde ver diend 1-0. Het doelpunt kwam echter, voor de tegenstander wel ongelukkig tot stand. Na rust was De Zweef sterker en maakte de verdiende gelijkmaker. Een resultaat, waar beide ploegen tevreden mee konden zijn.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 9