Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen Bouwaanvragen Openbare raadsvergadering Ontwerp-bestemmingsplan „Buitengebied, 2e wijziging" (Deventerweg 89) OPENBARE BEKENDMAKING GBA: de nieuwe bevolkingsadministratie DONDERDAG 20 OKTOBER 1994 HO 5 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouw woning Oranjestraat 48; - bouw woning Oranjestraat 50; - bouw woning op kavel 11 in plan Lukensveld; 2. Kapvergun'ning Is verleend voor: - 1 berk bij Kolweg 25; - 1 den bij Verzetstraat 67; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - aktie Prinsraden en streetparade Carnavalsvereniging „De Fienpreuvers"; - kaarsenactie Volleybalvereniging Mintonette. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen be langhebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7451 AA Holten.* Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aan gegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw tweede bedrijfswoning Okkenbroekseweg 4 (11 okt '94); - verbouw kantoor Gaardenstraat 32 (10 okt '94); De bouwaanvraag ligt tijdens de openingsuren (van 09.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 24 oktober 1994 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - voorstel inzake het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van stedebouwkundige werkzaamheden; - voorstel inzake instelling en benoeming leden schadebe- oordelingscommissie ad hoe; - voorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herzie ning bestemmingsplan „Buitengebied" t.b.v. Liezenweg 9 - Stichting Scouting Holten; - voorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herzie ning bestemmingsplan „Buitengebied" t.b.v. tuincentrum aan de Jeurlinksweg; - voorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herzie ning bestemmingsplan „Holterberg" t.b.v. perceel Sparren- weg; - voorstel inzake vaststelling Ontwikkelingsvisie Holten Kom; - voorstel inzake verzelfstandiging hypotheekgarantie eigen woningen per 1 januari 1995; - voorstel inzake éénmalige financiële bijdrage aan SoWeCo te Almelo; - voorstel inzake Scholenplan basisonderwijs planperiode 1995-1998; - voorstel inzake vaststelling overzicht vermeerdering Huis vesting basisonderwijs 1996; - voorstel inzake straatnaamgeving plan „Lukensveld"; - voorstel inzake verkoop perceel bouwterrein in bestem mingsplan „Lukensveld" aan J. Letink; - voorstel inzake verkoop perceel bouwterrein in bestem mingsplan „Dijkerhoek" aan G. H. Rensen; - voorstel inzake wijziging rechtspositieregeling; - voorstel inzake bezwaarschrift van de heer Rietberg; - verkiezingen leden algemeen bestuur waterschap de Schipbeek. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentese cretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter in zage. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat met ingang van 24 oktober 1994 gedurende twee weken ter gemeentesecretarie, kamer 6 (bibliotheek/leeszaal) voor be langhebbenden ter inzage zal liggen het ontwerp-besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan „Buitengebied, 2e wijzi ging' (Deventerweg 89). Het onderhavige plan betreft een wijziging op basis van artikel 11 van de Wet op de ruimtelijke Ordening van het agrarisch bouwperceel voor het perceel Deventerweg 89. Belanghebbenden worden hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende bovengenoemde termijn van twee weken schrifte lijk bedenkingen tegen het ontwerp-besluit c.q. het ontwerp- bestemmingsplan bij hun college in te dienen. Holten, 20 oktober 1994. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, pe burgemeester, I J. P. Stegeman p j Verhoeven. Per 1 oktober jl. is de nieuwe Wet Gemeentelijke Basisadmi nistratie persoonsgegevens (Wet GBA) in werking getreden. De bevolkingsadministratie in heel Nederland is hiermee drastisch veranderd. Dat betekent heel concreet dat alle gemeenten - bijna 650 - werken met een nieuw geautomatiseerd systeem waarin ge gevens over de bevolking worden opgeslagen en bijgehou den. Vanuit dit systeem worden via een datacommunicatie netwerk (een soort telefoonlijn) gegevens, bijvoorbeeld be richten over geboorten en verhuizingen, uitgewisseld met an dere gemeenten. En niet alleen met andere gemeenten, maar ook met zogehe ten afnemers, dat wil zeggen: overheidsinstanties die per soonsgegevens nodig hebben voor het uitvoeren van hun ta ken. Doel bevolkingsadministratie: Van oudsher houdt de gemeente van al haar inwoners per soonsgegevens bij in de bevolkingsadministratie. Dat gebeurt onder meer, omdat voor het uitvoeren van veel gemeentelijke taken persoonsgegevens nodig zijn, bijvoorbeeld voor het toewijzen van woningen, het bijhouden van de leerplicht en het uitbetalen van uitkeringen door de Sociale Dienst. Er worden uit de bevolkingsadministratie ook persoonsgege vens aan andere overheidsinstanties verstrekt. De gemeente geeft adreswijzigingen van haar inwoners door aan bijvoor beeld de belastingdienst, aan een aantal pensioenfondsen en aan de Sociale Verzekeringsbank (in het kader van de kin derbijslag). De bevolkingsadministratie is er ook voor u, de burger. Als u bijvoorbeeld een paspoort of rijbewijs aanvraagt, worden daarvoor gegevens uit de bevolkingsadministratie gebruikt. In alle gemeenten is in de afgelopen jaren de bevolkingsad ministratie geautomatiseerd. Beeldschermen en computers zijn op de afdeling Burgerzaken een normaal verschijnsel ge worden. Met de nieuwe Wet GBA is het einde van het bijhou den van de papieren persoonskaart een feit. Veranderingen: De invoering van de GBA is een grootscheepse landelijke operatie waar iedere burger vroeg of laat mee te maken krijgt. Een korte opsomming van de belangrijkste veranderin gen: - de papieren persoonskaarten zijn afgeschaft; - in plaats daarvan dient iedere gemeente voor alle inwo ners elektronische GBA-persoonslijsten bij te houden; - iedere gemeente heeft de bevolkingsadministratie verplicht geautomatiseerd volgens aan de Wet GBA ontleende re gels en voorschriften; - het uitwisselen van persoonsgegevens tussen gemeenten onderling en tussen gemeenten en andere organisaties zal niet meer op papier plaatsvinden, maar via een datacom- municatiewerk (GBA-netwerk) waarover de persoonsgege vens elektronisch verzonden worden. Privacybescherming: Automatisering en datacommunicatie betekenen echter niet dat persoonsgegevens nu opeens vogelvrij worden. Ook in de nieuwe situatie zal niet iedereen alle persoonsgegevens vrijelijk mogen inzien. De verstrekking van persoonsgege vens uit de GBA wordt heel nauwgezet aan regels gebonden. Deze regels worden in de Wet GBA en in een gemeentelijke privacyverordening vastgelegd. Het datacommunicatienetwerk maakt het niet mogelijk om de persoonsgegevens in de GBA rechtstreeks te raadplegen. Daartoe zijn in het systeem bepaalde veiligheidsvoorzienin gen ingebouwd. Via het netwerk kunnen uitsluitend GBA- berichten worden uitgewisseld. Dat houdt in dat een afnemer door middel van een bericht bij een gemeente om bepaalde gegevens kan vragen. De gemeente kan deze gegevens als de afnemer er recht op heeft door een bericht, via het netwerk, aan de afnemer toe sturen. Een afnemer kan dus niet zonder meer alle persoonsgege vens over iemand bij de gemeente opvragen. Tevoren wordt bepaald over welke gegevens iedere afnemer mag beschik ken. Daarbij geldt het principe dat een afnemer alleen die ge gevens uit de GBA kan ontvangen die hij voor het uitvoeren van zijn taken nodig heeft. De gemeente is als beheerder van persoonsgegevens ver antwoordelijk voor de bescherming van deze gegevens. De gemeente Holten zal een privacyreglement vaststellen. Deze zal ter inzage gelegd worden in het gemeentehuis. Uw rechten: In de GBA zijn de de basisgegevens van de burger opgesla gen. Omdat het uw persoonsgegevens betreft, is het van be lang dat u als burger uw rechten kent. De Wet GBA geeft re gels met betrekking tot de rechten van de burger. Het gaat daarbij om: 1. Inzagerecht Binnen een maand na eerste inschrijving (bij geboorte of bij vestiging uit het buitenland) verzendt het gemeentebestuur aan de ingschrevene kosteloos een volledig overzicht van zijn of haar persoonslijst. Er is ook sprake van eerste inschrijving (van alle burgers) op het moment waarop de GBA is inge voerd, nl. 1 oktober 1994. Alleen op uw verzoek, na behoorlijke legitimatie, kunt u koste loos inzage krijgen in de gegevens die van u in de GBA zijn opgenomen. 2. Correctierecht Als de gegevens die van u in de GBA zijn opgenomen onjuist of onvolledig of ten onrechte zijn opgenomen (dit wordt ge toetst door de afdeling Burgerzaken), moeten deze gegevens binnen een maand op schriftelijk verzoek van de betrokkene worden aangevuld, verbeterd of verwijderd. 3. Het recht op verstrekking en mededeling Op uw verzoek deelt het gemeentebestuur u binnen een maand mede of, en zo ja, welke gegevens van u uit de GBA in het voorgaande jaar aan welke instanties zijn ver strekt. Daarnaast geeft het gemeentebestuur binnen één maand gevolg aan het schriftelijk verzoek van één ingeschrevene om geen gegevens van hem of haar aan zgn. „derden" (in stanties die geen orgaan van rijk, provincie of gemeente zijn) te verstrekken, enkelen uitgezonderd. Het verstrekken van gegevens aan afnemers (overheids organen) kan niet door de burger worden tegengehouden. Uw plichten: Naast recht heeft u ook plichten. Als er veranderingen in per soonsgegevens ontstaan zult u dit binnen vijf dagen aan de gemeente moeten doorgeven. In de Wet GBA zijn een aantal plichten vastgelegd: - Als u uw adres wijzigt, moet u binnen vijf dagen schriftelijk (persoonlijk aan de balie van Burgerzaken of via een brief) aangifte doen van deze adreswijziging bij de gemeente waar u uw nieuwe adres heeft. Bij verhuizing van ge meente A naar gemeente B, moet u zich melden in de ge meente van vestiging (B). - Als u naar verwachting gedurende een half jaar ten minste tweederde van de tijd in Nederland verblijft, bent u verplicht dit binnen vijf dagen na aanvang van dit verblijf schriftelijk te melden bij het gemeentebestuur van de gemeente waar u uw woonadres heeft. - Als u gedurende een jaar tenminste tweederde van uw tijd buiten Nederland zult verblijven, moet u in de gemeente waar u uw adres heeft, aangifte van vertrek doen. - U bent verplicht op verzoek van het gemeentebestuur in lichtingen te verschaffen die noodzakelijk zijn voor het bij houden van de basisadministratie. U heeft er zelf ook belang bij dat uw gegevens juist in de be volkingsadministratie zijn opgenomen. Als uw gegevens niet kloppen, kunt u b.v. geen paspoort of rijbewijs aanvragen, krijgt u geen uitkering en ontvangt u geen verkiezingsoproep. Met deze informatie hebben wij u nader willen informeren over diverse zaken betreffende de overgang naar een nieuw geautomatiseerd systeem. Wet Milieubeheer Melding artikel 8.41 WMB Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat op grond van art. 8.41 Wet Milieubeheer melding is gedaan van het op de inrichting van toepassing worden van een Alge mene Maatregel van Bestuur door mevrouw G. C. van Embden-Karssen, Nagelhoutstraat 32 te Holten voor het van toepassing worden van het Besluit Horecabedrijven Mi lieubeheer op het reeds opgerichte horcabedrijf aan de Dorpsstraat 18c te Holten. (Partycentrum Barbarossa). Eisen Deze inrichting dient te voldoen aan de eisen gesteld in de Al gemene Maatregel van Bestuur (AMvB): - Besluit Horecabedrijven Milieubeheer. Ter inzage De melding ligt vanaf heden gedurende 5 weken (tot 24 no vember 1994) ter inzage bij de afeling Algemene Zaken/Milieu tijdens kantooruren (8.30-12.30 uur). Nadere inlichtingen met betrekking tot deze melding kunt u verkrijgen op genoemde afdeling ter gemeentesecretarie. Holten, 20 oktober 1994

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5