Scouts Holten leggen internationaal kontakt Prima oefening van EHBO en brandweer Voedsel centraal bij NBvP Holten Verhuizing voor Bosk-Oolbekkink Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag De Telgen blijft in beeld voor woningen Zakelijk BEKEKEN HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Andere opzet nieuwjaars receptie B Expositie Nieuw Heeten Competitie Eendracht Burgerlijke stand Formidabel sportief DONDERDAG 20 OKTOBER 1994- Klokke twaalf opende burgemees ter D.J. Verhoeven vorige week vrijdagavond het inmiddels jaar lijkse JOTA-weekeinde van De Waardenborchgroep. De aanvan kelijke opzet van de Holtense scouts om hem kontakt te laten zoeke met een scoutinggroep in Dronten, de gemeente waar Ver hoeven tot voor kort aktief was, mislukte. Dronten had geen groep die aan de JOTA meedeed. In plaats van Dronten werd het Warnsveld. Aan de JOTA deden enkele tientallen Holtense scouts mee. Als gevolg van een internationale afspraken werd het hele weekeinde met behulp van zendinstallaties wereldwijd druk gecommuniceerd met collega-scouts. Vanzelfsprekend kon niet iedereen tegelijk praten en daarom werden de Holtense scouts verdeeld in kleinere groepen. Binnen kon ge praat worden via de zendinstalla ties, terwijl buiten voor de andere scouts een spelletjescircuit was op gezet. In dit spelletjescircuit waren opdrachten verwerkt die eveneens een relatie met het begrip commu nicatie hadden. Zo kon op beperk te afstand conctact met elkaar worden gelegd. Veel minder be perkt was de afstand die de zen ders binnen afkonden leggen. Met de zwaarste zender kwam zelfs een verbinding tot stand met landen als Japan, Kenia en diverse Euro pese landen. In vloeiend Engels werden codes doorgepraat, zodat genoteerd kon worden met welke scoutinggroep men te maken had. Nadat zondagochtend de laatste gelegenheid was om kontakt te maken, was het 's middags tijd om de zelfgebouwde constructies, waarmee de antennes staande wer den gehouden, af te breken. Daar mee kwam een einde aan een week einde van internationale commu- De nieuwjaarsreceptie van de ge meente Holten op maandag 2 ja- nauri 1995 krijgt een andere opzet. Eigenlijk is de term 'receptie' niet meer van toepassing. Het college wil toe naar een 'informele bijeen komst' waarbij B en W minder op de voorgrond treedt ten gunste van de hele Holtense gemeen schap. Nieuwe elementen zijn de verkie zing van een vrijwilligerfsgroep) van het jaar en het optreden van een (culturele of creatieve) groep uit Holten. Wat blijft is de nieuw jaarstoespraak van de burgemees ter. Subtropisch zwemmen Schaatsen Tennis/squash Zaalsporten Sauna/solarium Vergaderruimte Partycentrum iedere dag open Piet van Donkplein 1. Postbus 6095. 7401 JB Deventer. Tel. 05700-55155. Fax 05700 - 55085. Tijdens de jaarlijkse Jamboree on the Air legden de Holtense scouts onder leiding van Dick van der Knaap (links) kontakt met scouts in onder meer Japan nicatie tussen Holtense scouts en scouts over de hele wereld. Reünie In verband met de nieuw te bou wen blokhut aan de Liezenweg, wordt zaterdagmiddag 26 novem ber een reünie gehouden voor de genen die vanaf de oprichting van de padvinderij in Holten tot en met heden aan de Waardenborchgroep. De bijeenkomst heeft plaats van 14.00 tot 17.00 uur. Om zoveel mo gelijk oud-leden ervan op de hoog te te brengen, kunnen degenen die namen en adressen weten kontakt opnemen met Herman Aaftink, tel. 62701. Op dinsdag 11 oktober werd in het bos bij de Postweg een hoeveelheid goederen gevonden, hoofdzakelijk bestaande uit portefeuilles met daarin rijbewijzen, kentekenbewij zen en paspoorten. Deze goederen bleken afkomstig te zijn van een familie uit Brabant die de afgelo pen zomer in een bungalow te Hol- ,ten hun vakantie hadden doorge bracht. In deze bungalow was toen ingebroken. Aangifte werd gedaan van diefstal van een portefeuille met daarin au topapieren en diverse cards. De diefstal werd gepleegd tijdens het winkelen bij C-1000. In een mo ment dat er even niet werd opgelet, zag een onbekende dader kans de portefeuille uit een tas te halen. De tas lag in een boodschappenwa- gentje. Op 12 oktober kwam bij de politie de melding binnen dat drie ver dachte figuren zich ophielden in het centrum van het dorp. Bij na der onderzoek bleek dat er ge tracht was bij twee percelen een leur te forceren en wel bij het Du- racomplex en bij de toegangshal van het nieuwe pand naast het WV-kantoor. Mede door oplet tendheid van diverse burgers bleek dat de betreffende personen waren weggereden in een blauwe auto. In de loop van de middag konden deze figuren worden aan gehouden te Nijverdal. Op 14 oktober vond een aanrijding plaats op de AI waarbij drie perso nenauto's waren betrokken. Een bestuurder bemerkte te laat dat er voor hem een file was ontstaan en botste vervolgens op twee auto's. Een bestuurder werd met nek- klachten overgebracht naar een ziekenhuis te Deventer. De drie auto's werden zwaar beschadigd en moesten worden weggesleept. Op 17 oktober presteerde een nog onbekende autobestuurder met zijn personenauto voor maar liefst voor een bedrag van f 215,00 te tanken bij een pompstation aan de AI. Hij reed weg zonder te betalen. Zeer waarschijnlijk heeft de dader éen aantal jerrycans achter in zijn auto gevuld met benzine. Eveneens op 17 oktober sloeg een auto over de kop op de AI. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Oorzaak: een langzaam leeglo pende band. Bij nader onderzoek bleek deze band tot op de draad versleten. Een tweede band had misschien nog enkele kilometers mee gekund. Hoe blijft het platteland leefbaar? Dat was het thema van de bijeen komst van de NBvP Holten in zaal Vosman. Daarbij was er vooral aandacht voor het onderwerp voedsel. Lammy Steenhuis, die zich in de landelijke NBvP-werk- groep bezighield met het thema 'kritisch consumeren, duurzaam produceren', wees er op dat ge streefd moet worden naar een situ atie waarin de wereldbevolking in haar behoefte kan voorzien zonder dat de mogelijkheden voor toe komstige generaties in gevaar wor den gebracht. Mevrouw Steenhuis richt zich met deze boodschap enerzijds tot de agrariërs, ander zijds hoopt zij van bedrijven tips te verwerven hoe één en ander gestal te kan worden gegeven. Om zuivel en vlees en de bedrijfs voering op een veeteeltbedrijf in een Holtens daglicht te stellen wa ren er enkele lokale sprekers uitge nodigd. Joske in 't Hof van de kaas boerderij Kloas in 't Hof vertelde de 130 aanwezigen het een en an der over de arbeidsintensieve pro- duktie op haar bedrijf en ambach telijke slager Geert Brands deed hetzelfde op zijn vakgebied, o.a. over de eigen worstmakerij. Beide detaillisten benadrukten verder het belang van een persoonlijke benadering van de klanten. Tot slot legde Klazien Tuten, die samen met haar man een veeteelt bedrijf in Heeten runt, hoe zij met het duurzaamheidscriterium om- gaan op hun bedrijf, een aanpak die ook de meeste bedrijven in en om Holten hanteren. Zorg voor het vee, een gesloten stal, niet ongeli miteerd bemesten en aandacht voor het oppervlaktewater vormen onderdeel van een duurzame be drijfsvoering. Aan het eind van de avond be dankten Mineke Bosschers en Hanneke Aalpol, de twee agrari sche contactvrouwen van de NBvP die nauw betrokken waren bij de voorbereidingen, de sprekers en werd afgesloten met een gedicht van Gerda Varvik getiteld 'De vrouw in het bedrijf. Het gebied De Telgen blijft in beeld als teokomstige lokatie voor woningbouw. Dat blijkt uit het ontwerp-structuurplan ker nen dat het college ter behande ling aan de commissie Ruimtelij ke Ordening stuurt. Na de in spraakprocedure zijn er slechts wat kleine veranderingen aange bracht in de oorspronkelijke plan, nen. Zoals bekend kiest de gemeente Holten voor de woningbouw na voltooiing van plan Het Lukens- veld eerst voor de lokatie-Liezen. Vandaar ook dat ontwikkeling en bouw in De Telgen vooralsnog niet aan de orde is. „In ieder geval de eerste tien jaar niet" aldus burge meester D.J. Verhoeven. „Dat is de looptijd van dit structuurplan en in die periode is er voldoende capa citeit. Maar daarna blijft De Tel gen een mogelijkheid." Wat betreft de vestiging van industrie houdt het college vast aan De Vletgaars- maten, ten westen van de S-14. Voor 'extensieve recreatie' is er éen gebied ten zuidwesten van Twen- haarsveld aangewezen waar even tueel een golfbaan zou kunnen ko men. Uitbreiding van verblijfsre- creatie is mogelijk in het gebied tussen de Valeweg en de Helhuizer- weg. Sinds kort is Autobedrijf Jan Eshuis aktief ondetf de naam Garagebedrijf Eshuis, Oude Stationsweg 3, tel, 62027, Vanaf de start bedrijf tot het moment waarop aile vereiste vergunningen binnenkwamen en hef bedrijf bovendien voldoet aan de milieu- en vestigingseisen, zijn ruim zes jaar verstreken. Eshuis be schikt over de benodigde diploma's voor de uitoefening van een volwaardig garagebedrijf. Door die vergunningen en ontheffin gen is de deifinitieve vestiging van het jonge bedrijf nu een feit en hoeft niet meer te worden gespeculeerd over het voortbe staan. In april is de bekende automonteur en APK-keurmeester Sjouke Dijkstra in full-time dienst getreden. Bebouwing en omliggende grond bij het garagebedrijf zijn alle in eigendom van Eshuis, die de uitbouw van zijn bedrijf dus kan vervolgen. De groei verliep tot nu toe gestaag; veel klanten hebben de weg naar het bedrijf in Holterbroek gevonden. Daar de hoeveelheid werk toenam en de eisen aan kwaliteit en bedrijfsuitrustig hoger werden, is onlangs een bestaande loods op het terrein volledig verbouwd tot een nieuw bedrijfspand, wat leidde tot een beter uitgerust garagebedrijf waarin nog efficiënter ge werkt kan worden. Garagebedrijf Eshuis is zeer aktief en kent een hoge mate van service. Men kan er terecht voor alle merken nieuwe en gebruikte auto's. Tevens is het bedrijf erkend APK- keuringsbedrijf en is er keus uit een uiteenlopend assortiment aan auto-accessoires. Reparaties en onderhoud worden uitge voerd volgens (scherpe) prijsindikaties, hetgeen tegenvallers achteraf voorkomt. Zolang de auto voor onderhoud in de garage staat, heeft Eshuis voor klanten gratis een leenauto beschikbaar ('omdat het bedrijf ietwat achteraf ligt'). Eventueel worden klanten naar huis gebracht en weer opgehaald. De nevenvestiging van NVA assu rantie- en makelaarskantoor Boks-Oolbekkink bv in Markelo is verhuisd van de Stationsstraat naar de Grotestraat 22. De verhui zing naar het grotere onderkomen houdt verband met optimale servi ceverlening en de te verlenen pri vacy. Precies twee jaar geleden be gon medewerker Dinand Leferink namens het Holtense moederbe drijf met het opstarten van de ne venvestiging in Markelo. In combi natie met de NMS Spaarbank en de Makelaardijk-unit beleefde het dochterbedrijf in twee jaar tijd een dusdanige expansie, dat dit voor jaar tot de aankoop van het voor malige postkantoor in hartje Mar kelo werd besloten. Leferink: „Door het creëren van enkele spreekkamers kunnen we de klan ten optimale privacy en persoonlij ke benadering in een knusse omge ving garanderen." Na een grondige verbouwing en een facelift aan de buitenkant wordt de nieuwe vesti ging vrijdag 24 oktober geopend. Het is de bedoeling dat één van de komende maanden open huis wordt gehouden voor de klanten kring en overige belangstellenden. De oefening die de Holtense vrij willige brandweer en de afdeling Holten van de EHBO afgelopen maandag hielden, is goed verlo pen. Plaats van handeling was het subtropisch zwembad van bunga lowpark Twenhaarsveld en de achteringang van datzelfde park. De oefenende hulpinstanties kre gen steun van het personeel van het bungalowpark, dat op de zelf de avond een herhalingsoefening EHBO had. De ramp bleek veroorzaakt in de machinekamer van het zwembad, waar iets mis was gegaan met de chloorvoorziening. Gevolg was dat er teveel chloor in het water te recht was gekomen. Dat bracht In het Timmermanshuis in Nieuw Heeten houdt de Schilderskring Theo Holtslag van 23 tot 30 okto ber de vierde herfstexpositie. De tentoonstelling biedt een over zicht van werken van 35 exposan ten, alle verbonden aan de kring. Schilderijen en tekeningen van uiteenlopende onderwerpen, waar onder stillevens en landschappen. Daarnaast zijn ook diverse andere zaken te bewonderen. De expositie is dagelijks geopend tussen 14.00 en 20.30 uur. vergiftigingsgevaar en mogelijk explosiegevaar niet zich mee. Voordat de leden van de EHBO naar binnen mochten moest eerst de brandweer het terrein vrijge ven. Daarna konden de 14 slachtof fers van de Lotusgroep worden ge holpen. Die waren kunstmatig voorzien van uiteenlopende ver wondingen, variërènd van een bloedneus en botbreuken tot ver- +giftiging, verbranding en een hartstilstand. Tijdens deze ramp vond in de buurt van de kantine van het zwembad Twenhaarsveld een in scène gezette aanrijding plaats tussen een dronken be stuurder en een fietser die op weg waren naar bovengenoemd onge luk. Zowel brandweercommandant J.H. Heller als EHBO-leider Mark voort waren tevreden over het ver loop van de oefening. „Leuk, nuttig en prima verlopen," oordeelde Hel ler. Zijn korps deed op nagenoeg volledige sterkte mee. Markvoort vond het een extra oefening dat de gasten van het zwembad gewoon aanwezig konden blijven: „Dat is gebeurd in overleg met mensen van het park. Het feit dat we daar mee rekening moesten houden was een goede oefening om zo rustig mogelijk te werken en geen paniek te laten ontstaan." Ook de leden van de EHBO waren in grote getale op komen draven. Daarvoor noem de Markvoort twee oorzaken: „We staan aan het begin van een nieuw seizoen. De animo is dan vanzelf groot. Daarnaast hebben we nu een telefooncirkel waardoor ieder een bereikt kan worden op de dag van de oefening." Parkmanager Kraaneveld zag met groot genoe gen dat het normale publiek in het zwembad nauwelijks last onder vond van de oefening: „Het pu bliek was vooraf wel gewaar schuwd door briefjes bij de ingang om paniek te voorkomen, maar het was er niet minder druk om." Blijk- baar vond men het wel een aardig verzetje. In de onderlinge competitie van schietvereniging De Eendracht konden de volgende uitslagen wor den genoteerd: Klasse A: 1. W. Paaalman 167; 2. D. Jansen 158; 3. G.J. van Aefst 154 (2x10); 4. G. Schuppert 154 (1x10); 5. J.A. Paal man 151. Klasse B: 1. B. Paalman 140; 2. A. Paalman 128; 3. J.Nijen- dijk 126; B. Tromop. Klasse C: 1. M. Aanstoot 145; 2. B. Kappert 134; 3. J. Henstra 130; 4. E. Struik 122; 5. D. Tiekink 104. Pistool: 1. H. Nek kers 181; 2. H. Paalman 167; 3. F: Hoes 144. Vuurbuks: 1. H. Nekkers 86; 2. A. Paalman 84; 3. P. Knape 77; 4. H. Paalman 74. /XS s#* NED.HERV. KERK 9.00 uur: ds. A.J. Leerink, m.m.v. Campanella (gebouw Irene). Nevendiensten. Oppas dienst: mevrouw Stoevenbelt, Hilde Beldman. 19.00 uur: ds. J.H. Israël (ge bouw Irene). Collecte in dienst: Diakonie. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij Diessenplas: woensdag 26 okto ber, 19.00 uur: ds. Lindeboom.. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. J.A.J. Estié, Steen- wijk. 19.00 uur: ds. H.P. Mulder, jeugddienst. Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Joke Scheurwater, groep 7 en 8 o.l.v. Jenny Wieldraayer. Collecte: Kerk. OppasdienstO-3 jaar: Truus Hulsman-Aaltink, Erna Nijkamp-te Avest, Riet Schuppert-Westerik; 4-6 jaar: Ineke Aanstoot-Wessels, Han neke Baerends. R.K KERK 10.00 uur: Eucharistieviering op Wereldmissiedag. Met kinder- nevendienst. Oppasdienst: me vrouw Vlogtman, Nienke Schol ten. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur, H. Mis; zondag 9.00 uur, H. Mis of Woord- en communie dienst. DIJKERHOEK 10.00 uur, ds. A. Sjollema, Apel doorn. Collecte in dienst: Diakonie. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. J.F. Scheffer, H. Avondmaal. Uitgangscollecte: Adoptiekinderen. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 1130 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 1111. Ge opend óp werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten ope ningstijden eerst belleri om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. TANDARTS: A. Groot, Schoolstraat 7, Hol- teil. Tel. 05483-62884. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daar buiten: tel. 6 20 04. Dierenart senpraktijk Holten, S. Minne- ma, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Centrale Thuiszorgtelefoon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en ver pleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uit sluitend voor spoedeisende za ken. Thuiszorg-hulpmiddelen centrum: Gaardenstraat 31, uitr leen maandag t/m vrijdag 13.00- 13.30 uur. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD. OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag f m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. GASTOUDERBUREAU Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreek uur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag'van 13.00 tot 14.00 uur. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00- 12.00 uur en 14.00-17.30 uur; za terdag van 10.00-12.00 uur. Donderdag 20 oktober: 14.30 uur, bijeenkomst Anbo Holten in de Rabobank; toernooi om Zaagmolentrofee/clubgebouw Dijkerhoek Vrijdag 21 oktober: toernooi om Zaagmolentrofee/clubge bouw Dijkerhoek Zaterdag 22 oktober: 10.00- 12.00 uur, open repetitie en pre sentatie van HMV in clubge bouw aan de Dorpsstraat 24d. Zondag 23 oktober: 14.00 uur, MAC-puzzelrit (start Stuur- huus) Maandag 24 oktober: 19.30 uur, gemeenteraad Woensdag 26 oktober: 20.00 uur, ledenvergadering HHV in zaal Vosman; 13.45 uur, Frits Paule- cup SV Holten op Meermans kamp Donderdag 27 oktober: 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in De Kandelaar Zaterdag 29 oktober: Diepe Hel Hoiterbergloop Zondag 30 oktober: 10.00-12.00 uur, vogelmarkt in café Looër- mark (zwembad) Geboren: Robin, dochter van N.G. Traanman en J. Dekker; Peter, zoon van D.J. Kappert en H.J. Jansen; Albert, Herman- nus, zoon van G.J. Nijboer en A. Hamberg; Björn, zoon van M. Jansen en M.J. Brinks. Overleden: G. van den Brink- Kloosterboer (61). Getrouwd: A.J. Hegeman (35) en E.H.M. J. Nieuwenhuis (40).

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3