Ouderwets lachen met ndj avo COC AC-hotel aan Al met veel spektakel geopend WEEK IDEZEl Het eerste 'weggebonden' hotel in Nederland De Scheg HMV zoekt muzikanten Vergadering van HHV Jeugddienst Geldinzamelingsaktie Vergadering gemeenteraad Puzzelrit MAC Holten Belangen vereniging De Borkeld Geslaagd Holten Sport- en recreatiecentrum De Scheg heeft een grandioze herfstaanbieding Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 20 OKTOBER 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers f. 1.45 Hans Paalman AH-supermartkchef Hans Paalman kan gaan aftellen. Na tien jaar Albert Heijn start de kersverse leerkracht basison derwijs maandag 31 oktober aan de pc basisschool De Bon gerd in Hulsen. Paalman, te vens verdienstelijk musicus, kijkt terug op een uiterst ple zierige 'agf-tijd. Een gesprek. Motocross Onder perfecte weersomstan digheden tekende MAC De Hol- terberg afgelopend weekeinde voor een uitstekend motor spektakel op het Zuurbergcir- cuit. Zaterdag de laaste uitwis selingscross van het seizoen, zondag een nationale moto- cross waarbij gestreden werd om de kampioenspunten. Goe de MAC-prestaties waren er volop. Met name zaterdag toon den de Holtense coryfeeën zich oppermachtig in de bromfiets klasse, de onbetwiste kweek vijver van de motorsport. Waar een kleine gemeenschap groot in kan zijn. Oók in toneel dus, zoals de Christelijke Ont- spannings Club afgelopend week einde nog eens bewees in de met verve ten tonele gevoerde 'Griek se Tragedie'. Zeer terecht ver meldde het programma dan ook dat 'de club gezien mag worden'. Zowel vrijdag- als zaterdagavond was het volle bak in de kleine zaal van De Kandelaar. Dik verdiend voor de acht man tellende 'cast', die het publiek drie bedrijven lang uitstekend ver maakte. Al met al een ouderwets avondje lachen. Hulde aan regis seur Erik Zandvliet, die zijn in spanningen beloond zag met een geslaagde première met aanslui tend de gebruikelijke 'première voor de acteurs, die zich stuk voor stuk moeiteloos inleefden in hun rol. Niet altijd even gemakkelijk, zeker niet voor Johan Abbink, die als de goudeerlijke en stotterende postbode Klaas begon en even la ter in de huid van een Griek moest kruipen. Een rol die hij vol overtui ging op de planken zette. Het door Ria de Looze-Lafeber ge schreven blijspel staat bol van ko mische verwikkelingen, intriges en woordspelingen. Rode draad door het verhaal is de komst van de Griekse zakenman Lamenopoulos (Jan Paalman). Daarnaast speelt de verhouding tussen Greetje van Houten, prima vertolkt door Jan- ny Withaar, en postbode Klaas een essentiële rol in het verhaal. Greet- jes vader Dirk (Diederik Kruime- party' en een prima tweede voor- laar) achtte de Griek echter een stelling de avond erna. Hulde ook betere partij voor zy n dochter. Met haar optreden oogstte ook Eline Paalman veel bewondering. Als de op luxe en rijkdom verzotte Agaath, zuster van Mathilde van Houten (Gerry Meyerink), maakte zij bepaald indruk, mede door haar geaffecteerde tongval. Eén van de onmiskenbare komische noten was ook de nieuwsgierige buur vrouw Koekoek. Prima neergezet door Ingrid Fidder, die terecht re gelmatig de lachers op haar hand kreeg. Ondanks alle verwikkelingen was het natuurlijk eind goed al goed. Morgenavond staat de christelijke toneelvereniging ermee in Bar- chem. Er volgen nog diverse ande re voorstellingen in de regio. Ook de bewoners van Diessenplas kun nen rekenen op een vrolijk avondje toneel. De voorbereidingen voor het stuk begonnen in februari. Na Volop amusement in 'De Griekse Tragedie' met v.l.n.r. Jan Paalman, Johan Abbink, Gerry Meyerink en Eline Paalman Foto Ten Velde enige tijd van lezen, klemtonen be palen en dergelijke, werden de we kelijkse repetities verplaatst naar de bühne. Het resultaat mag er wezen. Het is mede toe te schrijven aan de onmisbare inbreng van Eri- ka Kruimelaar, die de 'fooizieke' taxichauffeuse speelde, aan souff- leuse Annie Rensen, decorbouwers Mannes Kruithof en Henk Aan stoot en ten slotte aan technicus Freddy Paalman. Met zijn allen tekenden zij voor een toneelstuk dat lekker liep en prettig 'oogde'. De gebruikelijk taak van grimeur Wander Drent werd door omstan digheden overgenomen door Erik Zandvliet. In- het verenigingsgebouw aan de Dorpsstraat 24d houdt HMV zater dag 22 oktober van 10.00 tot 12.00 uur een open repetitie en presenta tie van de vereniging in al haar facetten. Middels deze aktiviteit hoopt de vereniging haar ledenbe stand op peil te brengen. Door stu die elders en verhuizingen buiten Holten is er sprake van enig ver loop. HMV is nu naarstig op zoek naar nieuwe leden en leerlingen voor haar afdelingen orkest, drum band/slagwerk en majorettes/mi- nirettes. Er wordt met name een beroep gedaan op de nieuw ingeze tenen, maar ook andere belang stellenden zijn van harte welkom. Voor meer informatie kan men zich wenden tot Teunie Krooshof, tel. De Holtense Handelsvereniging houdt woensdagavond 26 oktober najaarsledenvergadering in zaal Vosman. Naast informatie over de komende decemberaktie wordt met het nieuwe college van B en W van gedachten gewisseld over ac tuele zaken. De vergadering begint om 20.00 uur. Op zondag 23 oktober wordt in De Kandelaar een jeugddienst gehou den die om 19.00 uur begint. Predi kant is ds. H.P. Mulder, het thema 'Iedereen Iemand'. Gedachte daarachter is dat mensen elkaar veel te snel een etiketje op plak ken. Dat het daarbij vaak om voor oordelen gaat, wordt door het 'Ko ningskwartet' van de jeugddiens tcommissie geopenbaard. Bij het horen van een samenspel van vier instrumenten, wordt datgene wat je niet verwacht juist een feest. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: H. Sch ottert tel. privé 074-42 86 06 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 1849 M'oios Met veel tamtam is vorige week vrijdag het AC-hotel officieel geopend. Het hotel ligt direkt naast het AC-restaurant aan de A1Van oermens en buikdanseres tot lasershow en house, het was er allemaal. Het spectaculairé^öpeningsfeest rond het thema 'tijd' werd bijgewoond door een groot aantal genodig den. Namens de gemeente gaven burgemeester DJ. Verhoe ven en wethouder E.M. van Schooten acte de présence. Ook tal van andere Holtenaren woonden het spektakel bij. AC-hotel Holten is het vijfde in Nederland. Volgens algemeen directeur E.W. Bezaan het eerste 'weggebonden' AC-hotel-restaurant. Daarmee doelde hij op het feit dat hotel en restaurant uitsluitend via de snel weg bereikbaar zijn. Door de lig ging aan de Al hoopt Bezaan dat vele duizenden de weg naar het hotel weten te vinden. Hij achtte Holten het beste AC-hotel dat tot nu toe in gebruik is genomen: „Het is net weer beter van kwaliteit dan de vorige vier. Alle kennis en en ervaring zit er in." Het zesde AC- hotel in Leiderdorp wordt in april 1995 in gebruik genomen. Met ge paste trots wees Bezaan op de aan wezigheid van zonnecollectoren op het dak van de zaalruimte: „Het eerste AC-hotel met een dergelijke voorziening, gefinancierd door on der meer de Novem, Edon en AC zelf." De zonnecollectoren beslaan een kleine 70 vierkante meter en leveren energie voor de verwar ming van bad- en douchewater. Volgens Bezaan gaat het om één van de grootste energieprojekten in het land. Het moet resulteren in een gasbesparing van circa 4000 kubieke meter per jaar: „Daarmee zijn we ook een milieuvriendelijk bedrijf geworden." Op een zogehe- Met het oog op het komend voor jaar te houden grootse vijftigjarige bevrijdingsfeest, houdt de plaatse lijke Club van Oud-Strijders vol gende week een eenmalige geldin zamelingsaktie. De opbrengst gaat naar de Stichting Viering Nationa le Feestdagen (SVNF), die er diver se aktiviteiten mee zal financieren. Om te weten wat wel en niet bin nen de mogelijkheden ligt, is tijdig inzicht in de beschikbare middelen noodzakelijk. Voor de inzame- lingsaktie worden de oud-strijders bijgestaan door 74 vrijwilligers. Alle medewerkers krijgen een identiteitsbewijs mee. Wie onver hoopt niet thuis bezocht wordt door één van de vrijwilligers, kan desgewenst een bedrag storten op Raborekening 3285.61.894. Het gi ronummer van de bank is 875587. Voor de goede orde wijzen wij er hier nogmaals op dat het extra geld nodig is vanwege het aanzien lijk grootsere karakter van zowel de herdenkingsplechtigheid op de Canadese begraafplaats als de fes tiviteiten, waaronder een bevrij dingsoptocht en versierde straten. Met name op 4 mei wacht Holten een ware invasie aan Canadese oud-strijders. Vorige week bericht ten wij reeds over het enorme aan tal Canadezen dat komend voor jaar Overijssel bezoekt. Het vanuit Holten opererende comité Welco me Again Veterans (WAV), die hun bezoek regelt en begeleidt, werkt intussen samen met 30 gemeenten. In die gemeenten wordt de huis vesting gecoördineerd door de plaatselijke comité's. De SVNF heeft daarvoor een eigen WAV-co- mité samengesteld. Hoewel dit speciale comité reeds een redelijk gevulde kaartenbak met gast- adressen in onze gemeente bezit, blijft aanmelden nog steeds moge lijk. Daarvoor kan men zich wen den tot Joke Voordes, tel. 63600/62306. Overigens heeft de gemeente Hol ten geen plannen om voor de festi viteiten rond de bevrijdigingsdag ook gasten uit de Duitse partner- gemeente Winterberg uit te nodi- ten 'synoptisch tableau' in de gang tussen restaurant en hotel, worden de gasten geïnformeerd over de werkwijze. Bezaan stak ten slotte de loftrompet over de lokatie van het hotel, vlak bij de Holterberg. Een uitgelezen overnachtingsmo gelijkheid voor toeristen die 'een korte vakantie in het Holtense' wil len doorbrengen. Daarbij wees hij op de aantrekkelijke hotelprijzen. Kwaliteitsimpuls Namens de gemeente feliciteerde burgemeester Verhoeven de AC- directie- en bedrijfsleiding met de opening van het hotel. Verhoeven herinnerde aan de aaneenschake ling van snelle ontwikkelingen bij AC in zowel kwantitatief als kwali tatief opzicht. Daarbij wees hij on der meer op de verandering van snelle hap in kwalitatief goede maaltyden, servicevebetering, ver gader- en nu dus ook ovemach- tingsmogelijkheden: „Binnen uw bedrijf heeft de tijd zeker niet stil gestaan." AC-restaurant Holten werd geopend in 1978. Enige tijd geleden werd het verbouwd en nu is dus het hotel erbij. Verhoeven: „Ongetwijfeld een kwaliteitsim puls voor de ovemachtingsmoge- lijkheden in Holten. Samen met u heeft Holten veel te bieden." Ter gelegenheid van de ingebruikne ming van het hotel, overhandigde hij bedrijfsdirecteur E. Burgers de bekende print van de grote brand in 1829. Burgers bedankte tot slot alle me dewerkers: „Zij hebben het niet makkelijk gehad. Denk maar aan de problemen van geen verwar ming, geen airconditioning. Dan was er stof en lawaai. Ik ben er trots op dat ik zulke mensen in huis heb." De bedrijfsleider liet we ten de nieuwe zaalaccommodatie te zullen gebruiken voor uiteenlo pende feesten en partijen: "Van onvergetelijke bruiloften tot brui sende personeelsfeesten!" Zijn woorden werden gevolgd door een spetterende licht- en muziekshow, compleet met een aantal 'housers'. Aan de officiële opening was een professionele show voorafgegaan. Een soort reis door de tijd, die op originele wijze begon met de op komst van oermensen. Het meren deel van de show voltrok zich even wel in oriëntaalse sfeer, compleet met buikdanseressen, vuurvreet- ster en een koelbloedig optreden met immense slangen en zelfs kro- Of hij wilde of niet: bedrijfsleider Erik Burgers moest er aan geloven en kreeg één van de slangen om zijn nek gehangen. Dat hij zich er écht gelukkig onder voelde valt echter te betwijfelen.JFoto Ten Velde) De gemeenteraad moet maandag 24 oktober onder meer besluiten over het voorbereidingsbesluit in zake de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan Buiten gebied. Dit in verband met het vernieuwen en uitbreiden van de blokhut van Scouting Holten de Waardenborc'ngroep aan de Lie- zenweg. Eenzelfde besluit geldt ten aanzien van de verplaatsing van Mulders tuincentrum naar de Jeurlinksweg. Ook de Ontwikke lingsvisie Holten Kom komt ter tafel, evenals de eenmalige bijdra ge van een zes ton aan het sociaal werkvoorzieningsschap Soweco in Almelo. De vergadering begint om 19.30 uur. Zondag 23 oktober houdt MAC De Holterberg weer een circa 40 kilo meter lange puzzelrit voor auto's en motoren door de omgeving van Holten. Als vanouds staan de uit zetters garant voor een leuk en gezellig evenement. De start is om 14.00 uur bij clubhuis 't Stuurhuus, Beusebergerweg 37. De inschrij ving start om 13.30 uur. Er zijn leuke prijzen te verdienen. Voor meer inlichtingen kan men zich wenden tot Jan Vincent, tel. 64200. kodillen. Het gesol met de dieren wekte bij menigeen weerzien. Een vorm van dierenmishandeling, zo viel hier en daar te beluisteren. De officiële opening werd gevolgd door een feestelijk warm en koud buffet, omlijst met live muziek. Het gloednieuwe AC-hotel, dat of ficieus sinds september in gebruik is, bevat zestig kamer en een party en vergadercentrum van zes sfeer volle zalen. Het hotel is gebouwd door Hagens Bouw uit Horst. Alle AC-hotels zijn volgens hetzelfde concept gerealiseerd. De kamers zijn luxe en smaakvol van inrich ting en voldoen qua interieur en faciliteiten volgens de internatio nale normen vrijwel aan de Massi ficatie van vier sterren. De kamers zijn geschikt voor 2, 3 of 4 perso nen; enkele 'executive rooms' zijn geschikt voor vergaderingen met maximaal 4 personen. De bruids suite is uitgerust met een bubbel bad. Tot de verbouwingsoperatie behoorde tevens de aanpassing van het restaurant. Zowel het zelf- tot 110 zitplaatsen. Naast het laat ste is een tweede open keuken ge komen en ten slotte is ook de tuck- stop voor vrachtwagenchauffeurs vernieuwd. De bewoners/eigenaren van plan De Borkeld hebben het voornemen een belangenvereniging op te rich ten. Bij een eerste inventarisatie bleek dat velen behoefte hebben aan een vereniging die de geza menlijk algemene belangen kan behartigen. SPORT- EN RECREATIECENTRUM Daarbij gaan de ge dachten onder meer uit aan de u huidige slechte toestand van de bediemngsgedeelte als het a la car- vianenweg, de te verwachten aan- te-restaurant werden uitgebreid Aan de Universiteit van Utrecht slaagde Hetty Hartkamp voor het doctoraal examen sociale geogra fie met als specialisatie economi sche geografie. Onze oud-plaatsgenoot Anko Bel- dsnijder sloot onlangs met succes de doctoraal studie economie af aan de Vrije Universiteit in Am sterdam. leg van riolering in het gebied, de bereikbaarheid voor brandweer en ambulance en snelheidsbeperkin gen op wegen binnen het betrok ken gebied. Het is de bedoeling om tevens kontakten te leggen met verwante verenigingen in Holten. Als eerste aanzet is een wergroep bezig om de definitieve oprichting van de vereniging gestalte te ge ven. De bewoners/eigenaren wor den daarover binnenkort geïnfor meerd. Overige belangstellenden kunnen zich opgeven op het adres Vianenweg 89, teL 64948. In De Scheg te Deventer is het zomer en winter tegelijk. Temperaturen van 30cC in het subtropisch zwemparadijs en onder hetzelfde dak -5=C op de kunstijsbaan. UNIEK VOOR DEVENTER EN OMGEVING Tegen inlevering van deze bon wordt op de eenmalige toe gangsprijs van het zwemparadijs of de kunstijsbaan een kor ting gegeven van f. 2,00. Deze herfstaanbieding is geldig tot en met zondag 30 okto ber 1994. DE SCHEG: LEKKER EEN DAGJE WEG!! "(deze actie is niet geldig in combinatie met andere acties) Piet van Donkplein 1. Postbus 6095 - 7401 JB Deventer. Tel. 05700 - 55155. Fax 05700 - 55085.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1