Floralia Dijkerhoek trekt meer bezoekers Collegepartijen bicden plan aan voor centrum 6 DAGEN WINKEL PLEZIER IN RUSSEN WEEK Praatpaal bij 'LAP' 't Klavier vierde koperen jubileum DEZE Uitgangspunten in overleg bestuur Handelsvereniging n s Geslaagd CPB Holten Open Deurdienst Dick Beldman wellicht in tv-programma Zie adv. verderop in de weekbladen Holten Filmmiddag WOL VOOR DE NACHT Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers f. 1.45 Paniiekoek Dijkerhoek is er opnieuw in ge slaagd een reuzenpannekoek te bakken. Op uitnodiging van de firma Koopmans Koninklijke Merkartikelen was de twintig man sterke bakploeg zaterdag te gast in Avonturenpark Hel- lendoorn. Het bakken van de gigant was bedoeld ter opluis tering van de Grote Panne- koekdag, afsluiting van de lan delijke prijsvraag rond Koop- mans pannekoekmix. Mondhygiëniste De Gezondheidswijzer, infor matiecentrum van de GGD Midden-IJssel in Deventer, richt deze maand de kijker op het wel en wee van ons gebit. Reden voor het Holtens Nieuwsblad om te achterhalen wat nu eigenlijk de taak is van de mondhygiëniste. Daarvoor bezocht de redactie Annet Boode. Europees Kampioen Holten is een heuse Europees kampioene rijker. Afgelopen zondag sleepte Mariek Mulder met Equipe's Romeo in het Bel gische Hasselt de titel in de wacht op het EK voor ponies op de cross-discipline. Tranen bij het Wilhelmus, waarna een da verend feest wachtte bij thuis komst in de nachtelijke uren. Volop drukte was er vorige week vrijdag in de Dijkerhoekse school in verband met de 26ste Floralia. Ooit begonnen door het toenmali ge schoolhoofd J.W. Kroon. De be langstelling voor de bloementen toonstelling bleek opnieuw groot. Groter zelfs dan vorig jaar, toen de drukte zich voornamelijk toespit ste op de avond. Schooldirecteur Jan Victor Dorlas constateerde verheugd dat nu ook 's middags sprake was van aanzienlijk belang stelling. Onder de belangstellen den ook velen die de Floralia nog niet eerder bezochten. De Floralia had traditiegetrouw tal van omlij stende aktiviteiten. De opbrengst van het evenement wordt deels ge reserveerd voor de aanschaf van speeltoestellen op het schoolplein, deels voor uitgaven van de ouder raad. Een specifiek motto had de Flora lia ditmaal niet. Wel was er bewust een scheiding aangebracht tussen de bloemstukken die uitsluitend door de leerlingen waren gemaakt en de stukken waarbij ouders de helpende hand hadden toegesto ken. De dag voor de bloementen toonstelling hadden de kinderen, zoals destijds gebruikelijk, onder toeziend oog van Erna Aaltink- Broekhuis, aan hun eigen inzen ding gewerkt. Sommigen heel uit bundig, anderen wat klein en fijn, maar het resultaat loog er niet om. Sommigen hadden gebruik ge maakt van originele materialen, zoals een strooien hoed en een drinkbak voor vee. Onder de 'familie-inzendingen' prachtige staaltjes van huisvlijt en originele vondsten: bloemstukken rond een koekepan, juist dat week einde opnieuw hèt onderwerp van gesprek in de buurtschap, rond een heks of een gigantische kalebas. Aan Henk Lammers van Maijo Bloemen en Erna de opdracht om per groep een eerste, tweede en derde prijs toe te kennen, alsmede een prijs voor de 'familie-stukken'. De eerste prijs in deze laatste cate gorie ging naar de familie Paal man. Winnares van het quizje over een achttal jeugdfoto's van beken de Dijkerhoekers werd Minie Podt. Beiden werden beloond met een cadeaubon. Zoals altijd bood Floralia meer. Behalve de verkoop van stekjes en tuinplanten, een hapje en een drankje, kon men een gokje wagen bij het Rad van Avontuur, diverse spelletjes doen of een blik werpen in het album met foto's van het Dijkerhoekse feest of van de plaat selijke C JV. De belangstelling voor 4# W/: ;Y i W-*& m Jong en oud genoot vorige week vrijdag van de bloemenpracht tijdens de jaarlijkse Floralia in de Dijkerhoekse school (Foto Ten Velde de schriften en werkjes die tevoor schijn waren gekomen uit de nala tenschap van juf Muijs-van de Moer bleek enorm, 's Middags al was het grootste aantal naar vroe ger ogende en ruikende schriftjes verdwenen. In de fietsenstalling trok een bescheiden rommelmarkt koopjesjagers, 's Avonds brandde er bovendien de barbecue. Belang stelling was er ten slotte ook voor de schaalmodellen van koetsen en boerenwagens van Willem van Die pen en de handwerkstukken van de Dijkerhoekse plattelandsvrou wen uit de afgelopen cursusperio de. Meest opvallende attraktie van de Floralia was de achter de school opgestelde rodeo-stier, die met handkracht in werking moest wor den gesteld. In verband met de verbouwing van de hervormde kerk, wordt de eer ste Open Deurdienst van het nieu we seizoen zondag 2 oktober ge houden in gebouw Irene. Het the ma luidt 'Onder welke naam dan ook', dit naar aanleiding van het Open Deurblad van deze maand. Aan de dienst wordt meegewerkt door pastor H. Wiggers en het Hol tens rooms-katholiek jongeren koor. De dienst begint om 19.00 uur, vanaf 18.50 uur is er samen zang. Wie morgenavond (vrijdag 30 september) om 19.00 uur op Ne derland 1 afstemt, heeft een goede kans voetbalscheids rechter Dick Beldman in actie te zien. De NCRV zendt dan na melijk een samenvatting uit van het eind augustus in Hoo- geveen gehouden WK voetbal voor verstandelijk gehandi capten. Holtenaar Beldman floot tijdens dit toernooi o.a. de wedstrijd Nederland-Engeland en werd na afloop door het team van de NCRV geïnter viewd. Of we dat allemaal op televisie te zien krijgen is na tuurlijk de vraag, maar in ieder geval geeft het programma een aardig beeld van dit eerste we reldkampioenschap voor ver standelijk gehandicapte voet ballers. Het 'MAC-pad', tussen oude begraafplaats en Kalfstermans- weide, deels inrichten als weg en deels als parkeerplaats, vervolgens een verbod voor vrachtverkeer in het centrum (met uitzondering van laden en lossen), tweerichtingsverkeer in de Dorpsstraat met een maximum snelheid van 30 kilometer en vanaf de Dorpsstraat naar de parkeerplaatsen op Smidsbelt en bij Albert Heijn eenrichtingsverkeer instellen met afvoer bui tenom, waardoor het 'winkelend verkeer' in de Dorpsstraat halveert en daarmee ook in aanzienlijke mate het fileprobleem op de kruising Dorpsstraat-Larenseweg oplost. Dat is in grote lijnen de visie van de frakties van Gemeentebelang, VVD en D66 op de inrichting van het dorpscentrum. De drie hebben gezamenlijk een aantal uitgangspunten geformuleerd en be sproken met het bestuur van de Holtense Handelsvereniging. Daarbij werd tevens gesproken over oplossingsrichtingen. Op grond daarvan maakte werkgroep van GB een schetsplan, dat voorgelegd werd aan de drie frakties en volledig gesteund wordt. De verkeerssituatie van Larenseweg en Prfstoriestraat, en daarmee de hele Boschkamp, moet volgens de drie partijen bij de verdere uitwerking worden betrokken. In relatie met het plan moet ook het fietsnetwerk zijn vorm krijgen: „De straten die daarvoor in aanmerking komen dienden waar mogelijk te worden ingericht met een vrij fietspad." Het plan werd dinsdagochtend nu tot bekend is. De drie partijen aangeboden aan B en W, met het hopen hiermee een positieve bij- verzoek het in overweging te ne- drage te hebben geleverd aan de men en bij acceptatie verder in oplossing van een problematiek details uit te werken in overleg met die door alle Holtenaren als be de kombewoners, de betrokken middenstand en de VW. Volgens GB-fraktieleider Jan Soepnel is de schets ('voorzover wij kunnen na gaan') niet in strijd met het fiets- langrijk wordt ervaren. Met het oog op de toekomstige inrichting van de kern (Dorps straat en Oranjestraat tussen Sta- netwerkplan, zoals dat althans tot tionsstraafKolweg en ook Smids- belt), hebben de drie frakties veer- tien uitgangspunten geformu leerd. Het verkeersluw maken van de kom heeft als doel deze aantrek- De hoofdlijnen van het plan van GB, VVD en D66 zijn schetsmatig verwerkt in deze tekening. Naar hun zeggen kan één en ander gefaseerd kelijk te maken voor het verblijf worden uitgevoerd, te beginnen met het 'MAC-pad' en verkeersborden van voetganger en fietsers, ten De gemeenteraad heeft het college maandagavond groen licht gege ven voor de aankoop van het poli tiebureau aan de Reilinksweg. Met de aankoop is 242.000 gulden ge moeid. Ten behoeve van de huis vesting van het lokaal aanspreek punt politie (LAP), zal verkoper regiopolitie IJsselland een deel van het pand tegen 8000 gulden huur per jaar huren. In verband met interne bouwkundige aanpas singen en vervanging van de dak bedekking ging de raad tevens ak koord met een extra krediet van 50.000 gulden. CDA'er Karry Dul kwam met het lumineuze idee om bij het gebouw een soort praatpaal te plaatsen, zodat burgers een boodschap kunnen inspreken in dien 'het LAP' (ofwel G.W. Obe- rink) niet aanwezig is: „Een stukje veiligheidsgevoel. En laten we eer lijk wezen: van het geld dat wij ze betalen kan zoiets best gereali seerd worden!" Ten aanzien van het verhuren van de rest van de ruimte in het ge bouw, het burgemeester D.J. Ver hoeven weten dat die zaak in han den is gegeven van een plaatselijke makelaar. Naar zijn zeggen heeft zich reeds een aantal belangstel lende 'kleinschalige kantoren' ge meld. Ook startende ondernemers, zoals Dick van der Torre (D66) in formeerde, kunnen zich ervoor melden. gunste van de winkeliers. „Een centrum zonder een florerende middenstand is onaantrekkelijk voor de Holtenaar en de toerist. Bovendien is er het grote risico, dat als de Dorpsstraat/Oranje straat teruggaan naar 2500 motor voertuigen per etmaal, dat de mid denstand kapot gaat," aldus Soep nel. Volgens de frakties treffen ver- keersbelemmerende maatregelen niet alleen doorgaand verkeer, ook intern verkeer en brandweer, am bulance, politie en openbaar ver voer. Overleg met betrokkenen is daarvoor noodzakelijk. Geconsta teerd wordt dat met de tot dusver genomen maatregelen het door gaand verkeer in de Dorpsstraat met 56% is afgenomen, het totale verkeer in Holten met bijna 30%. Daarbij wordt tevens aangetekend dat de groei van de economische aktiviteiten in Holten de komende tien jaar voornamelijk moet plaatsvinden in de toeristisch-re- creatieve sector. Volgens GB, WD en D66 verblijven de toeristen, sa men met circa 20% van de Holten- se bevolking, in het buitengebied. Als het om boodschappen gaat, zullen zij grotendeels per auto naar het dorp komen. Dat betekent dat de winkels goed bereikbaar moe ten zijn voor automobilisten van buiten het dorp, maar tegelijker tijd dat fietsers en voetgangers op aanvaardbare wijze moeten kun nen winkelen. De drie frakties zijn van mening dat de drie in de kern gesitueerde supermarkten gren zen stelt aan de mate waarin deze verkeersluw moet worden ge maakt: „Het moet acceptabel zijn dat op twee minuten loopafstand (150 meter) geparkeerd kan wor den met een maximale parkeertijd van anderhalf uur." Mocht blijken dat het aantal in- en uitstappende passagiers van de Oad-streekbussen het waard is, dan vinden de drie dat de bushalte op de Smidsbelt gehandhaafd moet blijven. Anders zou deze kun nen worden verplaatst, hetgeen de vrije keuze voor inrichting van de Dorpsstraat vergemakkelijkt. In het stuk wordt herinnerd aan het in 1989 genomen raadsbesluit ('met 2 stemmen tegen van GB') inzake een 'erfgebied' waar maxi maal 2500 auto's per etmaal door komen. Het leidde tot de conclusie dat er een noordelijke en een zuide lijke rondweg moest komen alvo rens de Dorpsstraat aldus kon wor den ingericht. GB, WD en D66 constateren nu dat er de komende vier jaar geen Maïsweg komt, even min een weg ten noorden van de Jos en Annemie Kamphuis vier den vorige week donderdag het 12'/2-jarig bestaan van café 't Kla vier en cafetaria 't Klavertje, 's Morgens werd het horeca-echtpaar door het voltallige personeel in een Indonesische betjak van huis ge haald om in café 't Klavier een cadeau in ontvangst te nemen. On der het genot van een bakje koffie met gebak mocht het echtpaar een cadeau uitpakken waarin een nieuwe plafondventilator bleek te zitten. Niet alleen het jubilerende tweetal ontving een cadeau, ook Marinus van Avezaath werd in het zonnetje gezet door zijn collega- Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: H. Schotten tel. privé 074-42 86 06 Advenehties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 18 49 94/0109 spoorlijn. Voorts dat de grond in de dorpskom deels gemeentelijk, deels particulier eigendom is. Overleg tussen gemeente en grondeigenaren is derhalve vereist om tot goede oplossingen te ko men. Eén van die oplossingen is het eer der genoemde verbod van vracht auto's in het centrum, met uitzon dering van laden en lossen. Vol gens de drie frakties zou dat laat ste enkel moeten worden toegstaan op bepaalde uren van de dag, die in overleg met met de middenstand moeten worden vast gesteld. Zou het 'MAC-pad' vol gens de bovengenoemde mogelijk heid worden ingericht, dan zal moeten worden overlegd met grondeigenaar J. Wansink. Het pad wordt namelijk bereikt vanaf het AH-parkeerterrein. De drie partijen hebben de stellige indruk dat dit een bespreekbare oplossing is. Ten slotte wordt geadviseerd het begin van de Kolweg voor au to's komende vanaf Dorpsstraat en Oranjestraat, af te sluiten en het aantal 'parkeerkplaatsen op de Smidsbelt te beperken in ruil voor de mogelijkheid van het inrichten van terrasjes enzovoorts. Borden moeten verwijzen naar andere par keergelegenheid. Wat dat betreft wordt gewezen op het bevorderen van de parkeerplaatsen bij gebouw Irene. In het komgebied moet de parkeertijd worden beperkt tot an derhalf uur. Onze plaatsgenoot Mark Wander Drent heeft zijn diploma behaald aan het Hairstylisten-college te Enschede. Hij slaagde voor de af deling Damesvak en is hiermee ge diplomeerd kapper. Ter gelegenheid van Dierendag kunnen kinderen woensdagmid dag 5 oktober in natuurmuseum Bos Dierenwereld genieten van twee beroemde tekenfilms van Walt Disney: om 14.00 uur 'Jungle Book* en om 15.30 uur 'Bambi'. Onder begeleiding van één beta lende volwassenen hebben drie kinderen tot en met 12 jaar gratis toegang tot de filmmiddag. Bos Dierenwereld wordt jaarlijks door veel scholen bezocht. Het natuur museum is zeer aantrekkelijk voor kinderen. Deze middag biedt de jeugd een extra gelegenheid om kennis te maken met het museum. Wie er meer over wil weten kan even bellen: tel. 05483-61979. De Christelijke Plattelandsvrou wen Bond is haar seizoenspro gramma gestart met een spellet jescircuit bij recreatieoord De Lin- denberg. Midgetgolf, wat in feite de bedoeling was, kwam wegens het slechte weer te vervallen. Vana vond, donderdag 29 september, wordt de eerste bijeenkomst ge houden in De Kandelaar met dit maal een aanvangstijd van 19.30 uur. Ds. Buitenhuis uit Utrecht vertelt over zijn belevenissen op het hospitaalschip 'Henri Dunant'. Nieuwe leden en belangstellenden zijn van harte welkom. personeelsleden. Hij was 12V2 jaar werkzaam in de zaak. Was de ochtend meer een besloten bijeenkomst, 's avonds was ieder een welkom op de receptie. Velen kwamen Jos en Annemie. Deze avond werd gedronken uit een spe ciaal jubileumglas, waar het em bleem van de bierleverancier en het embleem van 't Klavier op ver meld stonden. Aan het einde van deze avond stonden op het biljart diverse bloemstukken en andere cadeaus opgesteld en kon het echt paar Kamphuis terugkijken op een geslaagde jubileumdag. DE ORIGINELE Gezond en natuurlijk slapen: be haaglijk warm in de winter en heer lijk koel in de zomer met de enige échte wollen dekbedden: die van Texeler. Loop binnenkort eens bin nen bij uw speciaalzaak en voel zelf het verschil! Texeler. Zo natuurlijk als slapen. Schuppert L I meubelen/Holten Star - mmmmÊÊI Teüoon 05483-6 12 23

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1