Berry 500ste rood zwarte voetballer Verlenging van het Reuze Heuvel projekt? Weer donoravond van Rode Kruis Dwangsom Verbetering van fietspaden NAJAARSKOLLEKTIE '94 Bejaardensoos Hans Steunenberg WïWPMBi Dit weekeinde Battumse kermis schoenen en lederwaren 1VAT/S .GEIELLI& J EH DOE f METZW KWALITEIT GULDENS VOORDEEL DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1994 Kort voor de ontmoeting met SDOL ging het eerste elftal van de afdeling voethal van de SV Holten in het kersverse tenue op de foto met de nieuwe hoofdsponsor, verzekeringskantoor/makelaardij Bosk-Oolbekkink. De Holtense onderneming heeft zich onlangs voor zes seizoenen aan de rood-zwarte formatie verbonden. Het meerjarenkontrakt beivijst dat Boks-Oolbekkink vertrouwen in de vereniging heeft. „Het moet ertoe leiden dat met inzet van allen gewerkt wordt aan de prestatieve ontwik keling en wederzijdse inspiratie binnen de vereniging," aldus het voet- balbestuur. Voor Berry Zweverink kan de af deling voetbal van de SV Holten vast niet meer stuk. De acht lentes tellende voetbalfanaat staat na melijk sinds kort te boek als het 500ste lid van de rood-zwarten. Het leverde hem niet alleen een fraai trainingspak op, bovendien was hij afgelopen zondag 'Pupil van de week'. Apetrots nam Berry van voetbalvoorzitter Jan Aan stoot bloemen in ontvangst. Jeugdvoorzitter Gerard Grave overhandigde hem de oorkonde die bij deze titel hoort. Het trai ningspak heeft dezelfde kleur als de trainingspakken van het eerste elftal, enkel de sponsornaam ont breekt. Als 'Pupil van de week' mocht de middenvelder van E3 zondagmiddag de verrichtingen van het eerste van nabij volgen, mocht bij het intrainen voor de wedstrijd zelfs op de keeper schie ten. Tijdens de ontmoeting met SDOL posteeerde Berry zich met de elftalleider en wisselspelers in de dugout en zag tot zijn grote vreugde dat Holten met 2-0 zege vierde. Evenals bij de afdelingen handbal en atletiek, neemt het ledental van de afdeling voetbal gestaag toe. Berry is en blijft de 500ste, maar intussen is dat getal al weer ruim overschreden. „Sinds 1976 hebben we dit niet meer meegemaakt," laat woordvoerder Wim Klein Vel- derman weten. „Een beeld overi gens dat tegen de landelijke ten dens in gaat. Daar is juist een te ruggang te constateren." Al met al is de omnivereniging SV Holten met totaal 830 leden de grootste sportvereniging van Holten. Volgens Grave is de groei van de afdeling voetbal dit jaar opvallend groot, ook onder de oudere jeugd. Dat het WK daar enige invloed op heeft gehad, mag duidelijk wezen. Met gepaste trots constateren Klein Velderman en Grave dat de aanwas ook vanuit Holten-west komt, het deel dat theoretisch naar Blauw Wit zou stappen gezien de afstand tot het sportcomplex. Toevallig geldt dat ook voor Berry, die telkens van De Visscher naar De Meermanskamp moet komen, en voor zijn broertje Erwin (6) die zich tegelijk aanmeldde. Klein Vel derman benadrukt dat de SV Hol ten voetbal zich intensief inzet voor de jeugd, ook met een passief programma. Zo is er een jeugd kamp, wordt al jaren Sinterklaas ingehaald en speelt daarnaast voetbal natuurlijk een grote rol. Enkele voorbeelden zijn de Frits Paule-cup, het kerstzaalvoetbal- toernooi en de jeugdspeelochtend. Enkele van deze aktiviteiten orga niseert de jeugdcommissie samen met Blauw Wit. Berry ziet het in elk geval helemaal zitten bij de SV. Nu hij zijn zwemdi ploma heeft, mocht hij eindelijk de groene mat betreden van zijn ou ders. „Een buitengewoon fanatiek voetballertje. Altijd is hij er mee in de weer met vriendjes uit de buurt verzekeren zijn ouders. En waar om SV Holten? „Ach, je weet hoe dat gaat. Buurjongetjes die lid zijn en dan willen ze ook." Te oordelen naar de gretigheid waarmee Berry even later achter de bal aan gaat, ligt voor hem wellicht nog een klin kende carrière bij het eerste in 't verschiet... Berry is er nog vol van: 500ste lid van de afdeling voetbal van de SV Holten en bovendien 'Pupil van de week'. Op de foto heeft hij zojuist van voetbalvoorzitter Jan Aanstoot bloemen ontvangen, van jeugdvoorzitter de 'Pupil van de week'-oorkonde Foto Ten Velde) Komend jaar loopt de driejarige aanloopperiode van het Reuze Heuvelwachter-projekt af. On danks alle inspanningen van het bestuur van de Stichting De Reuze Heuvelwachter, kan het projekt financieel gezien nog niet op eigen kracht doordraaien. Integratie in de aktiviteiten van de VW's van de gemeenten Hellendoorn en Holten is evenmin nog onmoge lijk. Het nog altijd niet verschenen BIB-rapport, met als gevolg ondui delijkheid over de recreatieve mo gelijkheden op de Sallandse heu velrug, is daarvan de belangrijkste oorzaak. Een andere is de beperkte beschikbaarheid van professionele ondersteuning van de stichting. In de aanbiedingsbrief bij de ge meentelijke begroting 1995 schrij- Zaterdag 24, zondag 25 en maan dag 26 september is het weer 'Bat tumse kermis'. Nieuw in het pro gramma zijn het optreden van de clowns Max en Trixy op zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur en de foke- zeldag op maandag vanaf 10.00 uur. Op zondag houdt koetsenver- eniging d' Olde Möile een tocht met ongeveer honderd koetsen en vijftien bedrijfsaanspanningen, zo als een groentewagen en een bier wagen. Beroemd in Holten is na tuurlijk de maandag wanneer 's morgens op en rond de Brink de kleinvee/rommelmarkt wordt ge houden en de plaatselijke horeca met een bezoek vereerd wordt. Dinsdag 27 september komt de Be jaardensociëteit weer bijeen in de voorzaal van kerkelijk centrum De Kandelaar voor een gezellige mid dag sjoelen. Iedereen is welkom vanaf 14.30 uur. ven B en W dat het projekt in hun ogen verlengd moet worden en dat in dat verband een financiële bij drage voor nogmaals twee jaar 'be spreekbaar is': „Althans, als ook Hellendoorn en het bedrijfsleven in beide gemeenten daartoe bereid zijn." Het college benadrukt dat de stichting de afgelopen tijd enkele goede zaken opgestart, zoals de haljaarlijkse bosschoonmaakda- gen, het milieuvriendelijke vervoer over 'de berg' met het treintje Bel- lo, de uitgifte van het Reuze Heu velmagazine en het succesvolle tentenprojekt. „Wij betreuren het dat organisaties als Staatsbosbe heer (SBB) en Natuurmonumen ten maar moeilijk te overtuigen zijn van de goede bedoelingen van beide gemeentebesturen en de stichting inzake de bevordering van natuur- en milieuvriendelijke recreatie op de heuvelrug. Geluk kig bespeuren wij een kleine kente ring." Fietspaden B en W noemen voorts de slechte kwaliteit van de fietspaden in het buitengebied. Om het heuvelrug- gebied als 'fietsgebied bij uitstek' te kunnen promoten, achten zij verbetering van een aantal paden noodzakelijk. In overleg met de VW en de Recreatiegemeenschap Sail and, is daartoe de kwaliteit van de fietspaden onderzocht om tot een plan van aanpak te komen. „Fietspaden van 87 cm breed zijn uit de tijd. Ze moeten zodanig ver breed worden, dat er met z'n twee ën naast elkaar kan worden ge fietst. Bovendien moeten ze wor den verhard," aldus wethouder Eb van Schooten, die ter vergelijking wees op de situatie in de 'fietspro- vincie' Drente. Ten aanzien van de verbetering van het fietspad langs het Beukenlaantje, wijzen B en W op 'positieve geluiden van de ge bruikers', ondanks de oorspronke lijk bespeurde aardeling over nut en noodzaak onder vooral Holte naren. Wat betreft fietsen, wordt even eens gewezen op de onlangs door SBB in samenwerking met de Stichting De Reuze Heuvelwach ter ontwikkelde route voor moun tainbikes (ATB-route) op het grondgebied van Hellendoorn. Thans wordt gekeken naar de mo gelijkheid om ook aan de Holtense kant een dergelijke route uit te zetten. Daarbij wordt tevens de mogelijkheid gerichter op te tre den tegen ATB'ers die buiten deze route overlast aan (andere) recre anten veroorzaken. Ten slotte aandacht voor de Kalfs- termansweide. B en W beraden zich over de wijze waarop deze een functie kan blijven vervullen voor plaatselijke evenementen en voor recreatieve doeleinden. Binnen kort volgt nadere informatie. Ten aanzien van het illegaal be- de controle na het zomerseizoen zo wonen van zomerhuisjes op het effectief mogelijk kan worden aan- zomerhuisjesterrein De Borkeld, willen B en W vooralsnog het mid del van een dwangsom hanteren. Dat schrijven zij in de aanbie dingsbrief bij de gemeentebegro ting 1995. Het optreden tegen permanente bewoning kan naar hun zeggen op drie manieren: via een door de poli tie op te maken proces-verbaal, via de toepassing van bestuursdwang of door het opleggen van een dwangsom. Mocht dit laatste geen effekt hebben, dan kan alsnog wor den overgegaan tot bestuurs dwang. Over de wijze waarop gepakt, is het college nog in be raad. Binnenkort krijgt een groot aantal Holtenaren weer de bekende enve lop van het Rode Kruis in de bus met daarin de uitnodiging om op maandag 10 oktober als bloeddo nor naar de sporthal te komen. Tussen 18.30 uur en 21.00 uur kan elke gezonde volwassene tussen de 18 en 70 jaar een halve liter bloed afstaan. Elk jaar wordt de vraag naar donorbloed groter waardoor er dus steeds meer donoren nodig zijn. Op de avond zelf wordt voor de zekerheid bij elke donor de bloeddruk gemeten en kijkt de aanwezig arts of er eventueel spra ke is van bloedarmoede. De avond is een initiatief van het Rode Kruis afdeling Holten en de Bloedtrans fusiedienst van het Rode Kruis. ZE ZIJN WEER VOLOP VOORRADIG Stationsstraat - Holten Tevens het adres voor al uw reparaties. 50 Nu inschrijven! De cursussen voor de jeugd beginnen vanaf 16 september. Bij opgave dient flO,- inschrijfgeld teworden voldaan. Voor gehuwde en verloofde paren be ginnen de clubs vanaf 26 september. Het inschrijfgeld is bij het lesgeld inbegrepen. Inschrijven alle lessen en clubs: vanaf 18 augustus dage lijks aan de school of telefonisch. Voorstraat 6, 7471 BZ Goor, telefoon 05470-72556, bgg 72260. RunBiRD 'Mexico' Perfecte trainingsbal. 32 panels. Sportpak Het ideale werkpak met fraaie prints. Diverse kleuren. J Maten 140-176. j Maten M-XXL. 5 'Panther Classic' i Tennisracket. Maten 10-30. 'Transit junior' Stoere sportschoen in 2 kleuren. 59rW" Ma^n I 32-41..' F°'d«Pri/sS9j' «Mfco, [20% EXTRA KORTING "Play Games Bi' Met geheel witte loopzooi. In 2 kleurkombinaties. MÊfc Maten 28-44. Tennisballen KNLTB goedgekeurd. Kleine^gjk .rugzak k Kies uit m diverse modelleir m en kleuren. 'Road Hurricane' t Jogger met binnensok en uniek power spring systeem. Maten 39-46. 1«9*S( introductie voordeelt.V3 f jeugd bootie NjL- In jute pull-up combinatie. Maten 24-35 49.- Maten 36-41 59.' Basketbaij Zowel in oranje als zwart Ruime sporttas In 2 verschillende kleurkombinaties. I i mmiini

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 7