Keunefeesten begrip in Holten en regio Ad ven turn AJAX Keunefeesten groeien uit tot 'ware knaller' BEHANG Doorlopend programma in '95? Fa. Gervedink Nijhuis Hulde aan feestcommissie en honderden vrijwilligers MIDDENSTANDSDIPLOMA Middenstandsavondschool 1 Rijssen in de Chr. Mavo te Rijssen UITVAARTVERZORGING met randen DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1994HOLTENS NIEUWSBLAD De tent op de Kalfstermansweide was doorlopend goed bevolkt met hoogtepunten tijdens de optre dens van Dennie Christian en Boh Foi Toch. Dolle taferelen in een uitverkocht huis. Overigens pas seerden afgelopen weekeinde dik 5000 feestgangers de kassa op de Kalfstermansweide. Een aantal dat de kleine 5000 van vorig jaar ruim overtrof. „Aangezien ik uit het zuiden des lands kom, wist ik wel dat een keun een jong varken, dus big is. Ik hoop datde nogjonge Keunefeesten mo gen uitgroeien tot één van Holtens tradities." Aldus burgemeester D. J. Verhoeven vrijdagmiddag tij dens de opening van het evene ment gedurende het Bedrijvenbor- reluurtje. De burgemeester zorgde voor de nodige hilariteit door een bed vol stro voor het podium te laten plaatsen: „Een geschenk voor u voorzitter Dogterom, zodat u deze dagen niet naar huis hoeft om tot rust te komen, maar van achter de coulissen de boel in de gaten kunt houden!" Hoewel een opening normaal ge sproken het feest inluidt, hadden de Keunefeesten er op dat moment al enkele aktiviteiten op zitten, zo als zichtbaar op de elders op deze pagina afgedrukte foto's. Tegelijk met de wijnmarkt openden de Fienpreuvers donderdagavond de feesttent voor een nieuwe doel groep: jongeren van 13 tot circa 23 jaar. Met de Veronica Drive In Show beleefden een kleine 400 be zoekers er een 'te gekke' avond. Ook het circusprojekt voor basis schoolkinderen sloeg geweldig aan. Tot verrassing van veel ou ders en belangstellenden kwam er nogal wat verborgen circustalent voor de dag. De vrijdagmiddag stond zoals al tijd in het teken van het Bedrij ven borreluurtje. Een veel beter be zochte en daardoor ook veel gezel liger aktiviteit dan vorig jaar. On der de opzwepende klanken van het Salland Combo steeg de stem ming ten top. Polonaise door de zaal en meehossen op tafels en stoelen. Een waardig slot van de 'werkweek'... En toen was het wachten op Corry Konings, die pas even voor twaal ven de bühne in de met ruim 800 bezoekers gevulde feesttent be klom. Zij werd op uitstekende wij ze begeleid door showorkest Ren dezvous. Corry verzorgde zeker geen slecht optreden met bekende liedjes als 'Ik krijg zo'n heel apart gevoel van binnen', 'Huilen is voor jou te laat' en 'Adio, adio'. Dennie Christian Toch werd de avond erna duidelijk dat collega Dennie Christian er Even teek het er op dat jong Holten zich dit jaar (nog) niet 'en masse' richting feesttent zou begeven voor het bijwonen van de Veronica Drive In Show met medewerking van de dj's Jacob Hut en Harold Gerrtisen. Honderd kaartjes in de voorverkoop en naar verwachting uiteindelijk ongeveer het dubbele aantal bezoekers. Mis dus! Ondanks de gestaag ■neerkomende regen wisten een kleine vierhonderd jong eren vorige week donderdagavond de weg naar de Kalfstermansweide te vinden. Voor het eerst had de Keunefeestcommissie voorzien in ook een aktiviteit voor die doelgroep: jongeren van 13 tot circa 23 jaar. Met elkaar zorgden zij met name in de loop van de avond voor een meer dan uitstekende stemminq Enkele podiumelementen moesten het zelfs afleggen tegen het gewicht van zoveel dansende en hossende mensen. Op de vrijdagavond trok Corry Konings weer een fikse schare jeugdige fans, vooral die van het mannelijk geslacht. (Foto Ten Velde). veel gemakkelijker in slaagde om de zaal, op dat moment gevuld met circa 1200 uitzinnige feestgangers, op zijn kop te zetten. Ruim voordat de populaire schlagerzanger, die overigens al eerder succes boekte in Holten, ten tonele verscheen, tekende de Perfect Showband moeiteloos voor een dolle sfeer in de stampvolle tent, waar onder de organisatoren even paniek uitbrak toen men (tijdelijk) door de voor raad Keuntjes (munten) was. In ijltempo begaf een Fienpreuver zich richting De Waag waar 3000 munten werden geleend. Gelukkig duurde het euvel maar kort, maar het bewijst maar al te goed hoezeer de kassabei geklonken heeft... Feestend Holten (en omgeving) merkte er amper wat van en ging tegen middernacht compleet uit de bol toen Christian op het podi um verscheen. Vanaf het allereer ste moment had hij de zaal mee en toonde hij zich een rasartiest. Moeiteloos kreeg hij de hossende en deinende meute mee in bekende meezingers als 'Rosamunde', 'Bes- samemucho' en 'Anneliese'. De tent dreunde op haar grondvesten, aanstekers zorgden voor extra sfeer en Dennie genoot. Genoot ook van de kleine Ellen, die een maal op het podium het publiek tot groot enthousiasme bracht met het nummer 'Zaterdagavond'. Evenals Konings verzorgde sfeer maker Christian een optreden van ruim een half uur en verraste met „Een bijzonder gezellig feest. In middels een begrip in Holten en omgeving!," concludeerde voor zitter Wim Dogterom van de Keu- nefeestcommissie zondagmiddag na afloop. Werd vorig jaar gespro ken van een licht batig saldo, dit jaar was hij op voorhand al posi tiever: „Ik verwacht dat we iets royaler 'in de plus hebben ge draaid'. De vijfde editie is daarmee zeker gesteld. Het eerste lustrum dus, dat volgens de Keune-voorzitter mogelijk met iets speciaals wordt opgeluisterd. En hoewel de evalua tie van editie vier nog moet volgen, denkt hij nu al aan het toevoegen van een nieuw element: „Je moet telkens blijven investeren in iets nieuws. Zo denk ik opnieuw aan een avond voor senioren. Tijdens het eerste Keunefeest hadden we Twentse Avond. Geen écht succes echter, dus hoe dat moet worden ingevuld, daarover zullen we nog gaan 'brainstormen'." Zeker is wel dat de Keunefeesten niet worden uitgebreid met nog een feestdag, hooguit met de donderdagmiddag. Dogterom was één en al 'big smile' (over het feest zelf: „Het was niet alleen voorin, nee, de hele meute in de tent deinde voortdurend mee. Echt een feest met elkaar en zon der incidenten." Enigermate ver moeid wees hij er op dat de sociale controle onder de feestgangers groot is: „Ik moet ook niet denken aan vechtpartijen. Met het oog daarop liepen er enkele potige Fienpreuvers rond om de boel in de gaten te houden." De positieve uit werking van vrouwelijke vrijwilli gers in de 'loopgraven' bij de bar achtte hij zeer zeker bewezen: „Het jheeft een remmend effect gehad." Echte wanklanken rond het feest waren er ook niet te beluisteren. Wel de opmerking van enkele niet- Holtense feestgangers, die spe ciaal naar de Kalfstermansweide waren gekomen voor of Corry Ko nings of Dennie Christian. Punt Met name tijdens het optreden van Boh Foi Toch op zondagmiddag puilde de tent op Kalfstermansweide uit. Reden om de groep meteen weer te contracteren voor volgend jaar. (Foto Ten Velde). was dat zij hun idool pas tegen middernacht op het toneel zagen verschijnen. Voor hen die daarna nog een eind huiswaarts moesten, aan de late kant. Dogterom verze kerde dat de organisatie telkens haar uiterste best doet om de op tredens zo soepel mogelijk te laten verlopen: „Maar artiesten blijven artiesten en bovendien hadden we te maken met een wat ongelukkige afstemming tussen artiest en or kest." Daarmee doelde hij op de wisseling spelen en pauze. Doorlopend programma Ook over de opzet van het Früh- schoppen waren vragen. Van een echt Frühschoppen van Holtena ren was volgens enkelen geen spra ke, daar de groep Boh Foi Toch veel regionalen trok. Dogterom daarover: „Het inhuren van twee bands was een experiment. Op die manier voorkwamen we stiltes tij dens de pauzes van de optredens van enkel één aanwezige band. Bo vendien wilden we voor die zondag iets hebben dat eruit sprong. Echt swingend de pan uit." Het optre den van Boh Foi Toch sloeg dusda nig aan, dat de groep direkt vastge legd is voor de uitluidende zondag van de Keunefeesten 1995. Dan in combinatie met weer een ander orkest. Dogterom achtte het experiment zodanig succesvol, dat hij nu al filosofeerde om deze formule vol gend jaar ook op vrijdag- en zater dagavond toe te passen. Twee ar tiesten dus in een soort doorlopend programma. Of er voorts nog meer aktiviteiten onder de Keunefees- ten-paraplu komen, kon hij nog niet definitief meedelen. De wil is er wel. Zoals bij de Nijverdalse Wie lervereniging CC'75, die tot voor kort in samenwerking met IJsclub De Noordpool de jaarlijkse wieler ronde door Holten organiseerde tijdens het dorpsfeest. Nu dus de vraag of dat tijdens de Keunefees ten kan. Wim Dogterom wees er op dat dan voor de tweede maal in enkele dagen tijds de Dorpsstraat (eventueel) zou moeten worden af gesloten. Ook voor de wijnmarkt is dat het geval: „Laat de gemeente er daarom maar eens naar kijken. Uiteindelijk is het niet per se nood zakelijk om het parcours door de Dorpsstraat te leiden." een toegift op drums en een num mer van Neil Diamond. De Keunefeesten werden zondag besloten met het Frühschoppen. Vorig jaar al reden tot onbelem merd feesten, dit jaar één van de absolute toppers van het evene ment. De Keunefeestcommissie had zich namelijk verzekerd van het optreden van Boh Foi Toch en blaaskapel De Eschbloazers. Bei den tekenden voor een optimale sfeer in de met circa 1400 bezoekers gevulde tent. Holtenaren en fans uit de regio dompelden zich voor de laatste maal eendrachtig onder in het feestgedruis, want rond vie ren was het uit met de pret. Tijd om bij te komen, uit te slapen. Organisatoren en feestgangers kunnen zonder enige twijfel terug kijken op een 'ware knaller'. BEDRUVENBORRELUURTJE Geen hoge bartafels, geen zitjes voor kleinere groepen: de Keune feestcommissie had vorige week voor het derde Bedrijvenborre- luurtje toch gekozen voor de be kende lange tafels, zoals bij het Frühschoppen. De angst van som migen, dat het 'uurtje' daardoor opnieuw een te statisch karakter zou krijgen, bleek ongegrond. Niet alleen de belangstelling was stuk ken beter dan vorig jaar, ook de gezelligheid scoorde aanzienlijk hoger. Tegen het eind zwierde me nigeen zelfs in polonaise door de feesttent. Zo'n 450 bezoekers!," deelde Keune-voorzitter Wim Dog terom later mee. In dat verband hulde aan Jos Kamphuis en de zijnen, die diezelfde vrijdag in alle vroegte begonnen waren met de voorbereiding van het uitstekende koud buffet. Ruim voldoende, zelfs zodanig, dat de overgebleven ha ring kort voor het eind 'opgevoerd' werd. Dank ook aan het Salland Combo, dat het 'uurtje' op passen de wijze muzikaal omlijstte. Al met een formule die de organisatoren volgend jaar kunnen handhaven. Burgemeester Verhoeven voelde de sfeer goed aan en bood bij de opening Wim Dogterom (in ruil voor een onvervalst Keune-shirt) Opleiding voor het Lessen op maandag- en dinsdagavond van zeven tot haif tien. Opgave en inlichtingen bij G. R. Harbers, Rijssensestraat 29 Wierden. Tel.: 0546-57 19 25 of tijdens de lesavonden in de school. zorgt naar de wensen van de nabestaanden, voor een stijlvolle uitvaartverzorging Rijssen, 05480-1 76 75 R. Vriesema Wierden, 05480-1 39 30 G. Ligtenberg Rijssen, 05480-1 59 46 G. Pluimers Enter, 05478-36 88 aula „In Pace" b.g.g. beh. R. Vriesema Holten, 05483-6 15 90 A. G. Vorkink Wij verzorgen de uitvaarten voor alle gezindten -partikulieren en andere verzekerden in geheel Twente en Salland. Voor f 10.- per Jaar voor het hele gezin kunt u een intekening aangaan met Adventum. Ons meldings- en informatie-adres is: Smitjesdijk 5, 7462 PL Rijssen of bij genoemde uitvaartverzorgers DAG EN NACHT BEREIKBAAR Dorpsstraat 43, Holten. Tel. 6 14 80 Al meer dan 80 jaar een vertrouwd adres! Dolle pret voor de leerlingen van de basisscholen tijdens de Keunefees ten. Was het vorig jaar de Stichting Folklore uit Amsterdam die hen volop bezighield met het projekt Europa Eén, dit jaar luidde het thema circus, een projekt van het Zwolse Jeugdtheater STT. Volgens Haar- school-directeur Gert-Jan van 't Holt zoeken de basisscholen jaarlijks in overleg met de afdeling Kunst op School van de Culturele Raad (CR) Overijssel naar een ander thema. De CR bekostigt de helft daarvan, De Fienpreuvers en de basisscholen elk een kwart. Ditmaal circus dus. In aanwezigheid van ouders en overige belangstellenden rondden de STT'ers het projekt vrijdagochtend met de leerlingen uit de groepen 5 t!m 8 afin een heuse piste in de feesttent. Direkt op de eerste schooldag waren ze begonnen met het trainen van de kinderen in circusachtige acts als acrobatiek, jongleren, clowns, ladder evenwicht, ton- en ballonlopen en als speciale attraktie het spijkerbed. Dat laatste varkentje werd met succes gewassen door enkele leerlingen van de Splose Bosschool. Totaal betrof het twaalf onderdelen, uitgevoerd door circa 400 leerlingen, allen even fraai uitgedost. Deels in STT-'outfit', deels in op school gemaakte kleding. VERONICA DRIVE IN SHOW. Een feest om 'u' tegen te zeggen. Een feest voor Holtenaren, een echt dorpsfeest. Meer dan geslaagd en op weg naar het eerste lustrum in 1995. Een dik compliment aan het adres van de Keunefeestcommissie is zeker op zijn plaats. Dat geldt evenzeer de vele honderden vrijwilligers die zich afgelopen weekeinde tot in de kleine uurtjes in en rond de tent verdienste lijk maakten. Hun inzet droeg er toe bij dat alles op rolletjes verliep. En als er nu iemand onder u is die nog twijfelt aan het feit of de Keunefeesten overlevingskans hebben tussen verge lijkbare festiviteiten in de regio, zit hij of zij toch echt op 't verkeerde spoor. Want laten we eerlijk wezen: de vierde editie van het evenement groeide, om het maar met de woorden van voorzitter Wim Dogterom van de Keunefeestcommissie te zeggen, uit tot een 'ware knaller'.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 9