A Keunefeest funest voor handbalclub Iets minder ambiance tijdens touwtrekken Onnodig verlies voor Blauw Wit Holterbergtoer van WV Holten Snelle vlucht PV Bergvliegers Onderzoek naar verkeersstroom Bergruitertjes in middenmoot Levade Koperen Keun naar Denekamp HOLTENS NIEUWSBLAD Vincent op 12e plaats Resultaten Blauw Wit Bushaltes Keizersweg Resultaten sv Holten bij NK Hulzense Boys naar Vletgoor nONDERDAG 15 SEPTEMBER 1994 Blauw Wit leed na een goede oefen periode een onnodige 2-1 neder laag in Hellendoom tegen Vesos. De Holtenaren trokken direct het initiatief naar zich toe. Met ver zorgd veldspel leek het openings doelpunt slechts een kwestie van tijd. Vesos bleek echter in staat de verdediging goed te organiseren, waardoor Blauw Wit niet tot sco ren kon komen. De spaarzame te genaanvallen van Vesos waren al tijd dreigend, maar niet echt ge vaarlijk. Het was dan ook niet ver wonderlijk dat de rust met 0-0 aanbrak. In de tweede helft was er meer te beleven. Scheidsrechter Voerk- necht vond dat de wedstrijd te wei nig spektakel kende en besloot na een kwartier een cadeautje aan Ve sos te geven. De strafschop werd door de thuisclub feilloos benut: 1- 0. Blauw Wit moest hierna nog meer het spel maken. Met een rus tige opbouw werd Vesos opnieuw onder druk gezet. Jacco Schuppert scoorde uiteindelijk de meer dan verdiende gelijkmaker. Dat de zege uiteindelijk toch Bij Vesos te recht kwam had niemand meer verwacht. In de laatste minuten wist de thuisploeg alsnog de bal achter doelman Uilco Spijker te werken. Een domper voor Blauw Wit dat hierdoor volledig onnodig met lege handen naar Holten terug moest. Zaterdag kan Blauw Wit zich thuis revancheren voor de nederlaag in Hellendoom. Het vorig seizoen ge degradeerde Hulzense Boys komt dan naar 't Vletgoor. Deze ploeg verloor haar eerste wedstrijd ook met 2-1 van ASV uit Aadorp. Aan genomen wordt dat Blauw Wit iets wil recht zetten. De ploeg zal dan beter moeten omgaan met de kan sen. Een veldoverwicht alleen is niet voldoende. De wedstrijd be gint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter G. Blekkenhorst. SV Holten SENIOREN: Holten-SDOL, 14.30 uur; Holten 2-Stevo 4, 10.00 uur; Rood Zwart 4-Holten 3, 10.45 uur (vertrek 09.30 uur); Haarle 3-Hol- ten 4,10.45 uur (vertrek 09.45 uur); PH 5-Holten 5, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten 6-Haarle 4,10.00 uur; Holten 7-Rietvogels 4, 09.30 uur; Holten 8-PH 11, 10.45 uur; SDOL 6-Holten 9, 09.30 uur (ver trek 08.30 uur); Rietvogels 6-Hol- ten 10,10.45 uur (vertrek 09.45 uur); Holten 11-Enter 9, 09.30 uur; SOS 7-Holten 12, 09.30 uur (vertrek 08.30 uur); Holten 13-La Première, 09.00 uur. JUNIOREN: Voorwaarts Al-Hol ten Al, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); SWN A2-Holten A2, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Holten Bl- Rietvogels BI, 14.30 uur; Enter Vooruit Cl-Holten Cl, 09.30 uur (vertrek 08.30 uur); Holten C2-En- ter C2, 13.00 uur; Holten Dl-Enter Dl, 10.00 uur; Holten D2-Enter D2, 11.00 uur; Omhoog D2-Holten D3, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Hol ten El-DES El, 10.00 uur; Holten E2-Enter E2, 10.00 uur; De Zweef E5-Holten E3, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Holten Fl-Excelsior Fl, 11.00 uur; Excelsior F2-Holten F2, 10.15 uur (09.30 uur). Blauw Wit SENIOREN: Blauw WitHulzense Boys, 14.30 uur; Dos '37 5-Blauw Wit 3,12.45 uur (vertrek 11.30 uur); Excelsior 9-Blauw Wit 4,12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Hulzense Boys 5-Blauw Wit 5, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Spc. Daarle 5-Blauw Wit 6, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Blauw Wit 7-SVZW 8,14.30 uur. JUNIOREN: Blauw Wit Al-Excel- sior A2, 12.30 uur; Blauw Wit Cl- SWN C2, 11.00 uur; SWN D2- Blauw Wit Dl, 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); Blauw Wit El-SWN El, 11.00 uur; DES E2-Blauw Wit E2, 09.30 uur( vertek 08.45 uur); Blauw Wit Fl-SWN F2, 10.00 uur. Handbal Zaterdag 17 september: MA thuis tegen Voorwaarts om 13.30 uur; MB thuis tegen V en K om 14.30 uur; JA thuis tegen CVO om 15.30 uur; welpen toernooi thuis van 11.00 tot 14.30 uur; mini's toernooi in Wesepe (vertrek 10.00 uur). Zondag 18 september: dames 1 thuis tegen WSV om 12.00 uur; da mes 2 thuis tegen WSV 2 om 13.15 uur; dames junioren uit tegen Voorwaarts om 11.15 uur (vertrek 10.15 uur). Sporthal Donderdag 15 september: 21.30- 22.30 uur SV Holten All Stars; vrij dag 16 september: 18.30-23.00 uur Mintonette; zaterdag 17 septem ber: 09.00-18.00 uur Mintonette; maandag 19 september: 18.30- 23.00 uur BCH; dinsdag 20 septem ber: 16.30-22.30 uur Mintonette; 22.30-23.30 uur Blauw Wit; woens dag 21 september: 18.30-22.30 uur BCH; 22.30-23.30 uur Wegstapel. De handbalafdeling van de SV Holten kan voor het komend jaar met de Keunefeesten beter een competitievrij weekeinde aan vragen. De prestaties na Corry Ko- nings en Dennie Christian waren matig. Op de vroege zondagmorgen moest dames 1 uit tegen Kwiek, met het feest nog in de benen was men niet in staat voldoende tegen gas te geven. Via een 7-3 ruststand ging de wedstrijd met 15-6 verlo ren. Scores: Margot ter Schure 3; Annemarie van de Maat 2; Petty Schoemaker en Monique Plan tin- ga 1. Bij de heren was de invloed van het feestweekeinde nog groter. Slechts vijf spelers waren beschikbaar. Die stonden voor de schier onmogelij ke taak het sterke Tyfoon partij te bieden. De gastheren toonden ech ter begrip voor de situatie en maakten van de gelegenheid ge bruik om aanvallende systemen te oefenen. Ondanks twee man min der wist Holten de ruststand tot 17- 8 te beperken, maar toen daarna ook de conditie een woordje mee sprak liep de nederlaag op tot 36- 12. Scores: Richard Heerink 4, Nico Vorst 5, Andy de Jong 2 en Rob Vos 1. Dames 2 speelde uit tegen Tyfoon 2 in de eerste helft (met enkele inval sters) te onsamenhangend. Tyfoon leidde bij de rust dan ook verdiend met 7-2. Daarna ging het beter voor Holten, maar de achterstand werd niet meer goedgemaakt. Scores: Carra bliekendaal 2; Tilly Smit 2; Annemarie Wijnberg, Harriet Bar- velink en Gerda Busschers 1. Ook dames junioren hadden een 'dip' door het Keunefeest. In de beginfase tegen Overwetering ging het nog, maar daarna zakte Holten ver weg. Na een 8-2 achterstand bij de rust werd met 14-6 verloren. Scores: Michelle den Bouwmees ter 5, Susan Boode 1. Jeugd Meisjes A leed een 2-10 nederlaag tegen Heeten. Vooral speltech- nisch en tactisch kwam Holten te kort. De jongens revancheerden zich na het zware verlies van een week eerder en wonnen thuis na een 6-0 ruststand met 16-5 van Apeldoorn '80. De mini's speelden twee wedstrijd jes. Tegen Heeten (0-1) en ABS (0-2) werd beide keren verloren. De Holterberg-herfsttoer van de Wielervereniging Holten staat op het programma voor zaterdag 24 september. Vanaf sporthal 't Mos- sink kunnen de deelnemers van 08.00 tot 10.00 uur vertrekken voor een afstand van 80,110 en 150 kilo meter. De tocht, vlak voor het einde van het wielerseizoen voert de rijders voornamelijk door Sail and en een klein stukje van de Achterhoek. Voor alle drie de afstanden is na tuurlijk de Holterberg in het par cours opgenomen waarna vervol gens via Nijverdal, Heeten en Bathmen het controle- en rustpunt in Harfsen wordt bereikt. Van daaruit gaat de 80 kilometer-rit via slingerwegen. De deelnemers aan de langere ritten gaan verder via Exel richting markelo om daar de Bergweg te beklimmen. Vlak voor Rijssen splitsen de 110- en 150 km- rijders zich. Via het Scharzwald en de Borkeld keren de 110 km-rijders terug nar Holten terwijl voor de echter doorzetters nog de Hoge Hexel wacht en de beklimming naar Hellendoom via de Sanatori umlaan. De routes zijn volledig be- pijld in de sporthal zijn kleedka mers en douches. Voor inlichtin gen kan men terecht bij J. Scheper man (tel. 61809) of G. Pasman (tel. 61011). Overigens is ook de datum voor de jaarlijkse Veldtoertocht bekend. Die wordt op zondag 8 januari 1995 verreden. Ook ponyclub De Bergruitertjes was erbij op de Levade in Ermelo. Met de groepsdressuur en het M- viertal eindigden de Holtenaren naar verwachting in de midden moot. Het mogen uitkomen op een landelijke kampioenschap was echter so wie so een prestatie! Zaterdags gingen in Wierden zowel het L-viertal als het M-viertal met de eerste prijs aan de haal. Indivi dueel werd er ook prima gedres- suurd. In de klasse B behaalde Sabine de Roos op Kadanz een eerste plaats en Inge Koster met Pluto een tweede. In de diverse ringen behaalden de Holtense deelnemers aan de L-dressuur de volgende plaatsen: Joanna Spak- man met Saskia eerste e.a.Marjan Noteboom met Amigo tweede en Henk Jan Markvoort met Sharim tweede. Tijdens het springen werden veel deelnemers uitgebeld, was het gras nog nat en maakte dat de pony's onzeker? De buien trokken Wier den voorbij en het was een uitste kend nazomerdagje. Brenda Kap- pert werd met Beautiful Tiffany cat.D eerste in de klasse Z; Marjan Noteboom werd met Amigo cat. C tweede in de klasse M. In de klasse L cat.D behaalden Sabine de Roos met Kadanz en Esther Lammers met Mark respectievelijk een der de en vierde Een groepje omwonenden van de Keizersweg heeft het college per brief benaderd om aandacht te vragen voor de onveilige situaties bij de drie bushaltes ter hoogte van de Rietbergstraat (sporthal) en de Reilinksweg. Aanleiding was een ernstig ongeval, waarbij een vrouw werd aangereden. Ten tijde van het ongeval stonden aan de ene kant twee bussen en aan de over kant één bus geparkeerd. Voor overige verkeersgebruikers leidde dat tot een uitermate onoverzich telijke situatie. Harry Dul (CDA) drong deze week in de raadscom missie gemeentewerken/welzijn bfj B en W op aan de zaak uit oogpunt van veiligheid te verbeteren, mo gelijk door verplaatsing: „De ge meente moet daarin het voortouw nemen, uiteraard in overleg met de Oad." Vroomshoopse Boys 3 - Blauw Wit 2: 3-0. Blauw Wit 2 dacht dit seizoen sterk te kunnen starten. Met nogal wat versterkin gen t.o.v. het afgelopen seizoen liep het toch heel anders. Al in de eerste minuut kreeg de thuisploeg een doelpunt cadeau. Het spel van Blauw Wit was zonder overtui ging. Ook een portie gezonde vechtlust was niet aanwezig. Nog voor de rust maak te Vroomshoop hiervan dankbaar gebruik: 2-0. In de tweede helft ging het een stuk beter. De bezieling en overtuiging waren er veel meer. Het was echter te laat om voor een ommekeer te zorgen. De thuisploeg verhinderde dit met goed verdedigend spel en snelle uitvallen waaruit ook nog 3-0 werd gescoord. Blauw Wit 3 - Enter Vooruit 4: 1-0. Blauw Wit 3 liet de bal goed rondgaan met af en toe een snelle bal op de spitsen. Henk Aanstoot was met zijn kopbal dichtbij een doelpunt, maar de lat redde Enter. De beste kansen waren voor de rust nog voor Henk Oolbekkink en Marcel van Engbrink, maar het net werd telkens niet gevonden. Na de rust bleef Blauw Wit verzorgd spelen en er kwamen opnieuw kansjes. Na een onover zichtelijke situatie was het uiteindelijk Mar cel van Engbrink die met behulp van de doelman de score opende: 1-0. Enter Voor uit kwam hierna sterk terug mede doordat de rust bij Blauw Wit ontbrak. Vlak voor tijd was het doelman Bert Rietman die met twee schitterende reddingen beide punten in Holten hield. SDOL C1 - Blauw Wrt Cl: 8-1. Blauw Wit was duidelijk te sterk voor SDOL. Via goed combinatiespel werd de thuisploeg in de verdediging gedrongen. Bij de rust was Blauw Wit uitgelopen naar een 5-1 voor sprong. Daarna bleef Blauw Witgoed door gaan en speelde het zelfde aanvallende spel. De eindstand werd 8-1. De Zweef D2 - Blauw Wit D1: 2-4. Blauw Wit begon goed tegen het sterke De Zweef D2 en kreeg ook kansjes. De grootste was echter voor De Zweet, maar de bal ging voorlangs. Martijn Vorkink die als invaller de groep completeerde kan terug zien op een goede partij. Rust 0-0. Na de rust met de wind tegen scoorde Rik 0-1. De Zweef kwam hierna sterk opzetten en scoorde twee keer. Met een prachtige boogbal maakte Jarno gelijk: 2-2. Na goed aange ven van Wilco scoorde Rick met een dave rende knal. Jurian kreeg ook enkele kansjes en maakte er één goed af: 2-4. Blauw Wit D2 - Holten D2 9-5. D2 begon in deze derby goed en scoorde al na vijf minuten. Holten D2 kwam via de counter sterk terug en scoorde 1-1. Blauw Wit nam opnieuw het initiatief en kwam na een goede aanval opnieuw op voorsprong 2-1. Weer kwam Holten terug (2-2), maar vlak voor de rust kwam Blauw Wit voor de derde maal aan de leiding: 3-2. Na de rust ging de strijd opnieuw gelijk op, maar toonde Holten meer scoringsdrift. Holten kwam op een 4-5 voorsprong. Blauw Wit toonde hierna een goede teamgeest en kwam zeer sterk terug in de slotfase, uitein delijk werd het 9-5 in een wel zeer doel puntrijke wedstrijd. De doelpunten kwa men van Arnoud (3), Safe (2), Hauwar (2) en Herbert (2). Blauw Wit E1 - Vesos El2-0. Vesos begon sterk en kreeg enkele kansen. Toch was het Blauw Wit dat de score opende door Gert- Jan die met een boogbal de doelman van Vesos verschalkte. Blauw Wit werd sterker, maar kreeg net als Vesos weinig kansen. Gert-Jan wist uiteindelijk toch via een uit braak 2-0 te scoren. Ook in de tweede helft ging de strijd gelijk op. Beide teams kregen nauwelijks kansen. Keeper Arjan van Blauw Wit wist door tijdig ingrijpen net een doelpunt te voorkomen. De Zweef E4 - Blauw Wit E2:1-8. Blauw Wit zette vanaf de aftrap de thuisploeg op eigen helft vast, maar wist pas halverwege de eerste helft te scoren via Stefan Aan stoot. Vroeg in de tweede helft maakte De Zweef gelijk. Dit bleek het sein voor Blauw Wit om beter met de kansen om te sprin gen. Een fraaie boogbal van Jasper Lahuis betekende 1-2. Leon Scheurwater scoorde 1-3 en Harald Beldman 1-4. Twee doelpun ten van Jasper betekenden 1-6 en Leon Scheurwater bracht met een hard schot en een fraaie boogbal de eindstand van 1-8 op het bord. Blauw Wit F1 - Excelsior F2: 3-0. Blauw Wit ging uitstekend van start met prima voet bal en prachtige combinaties. Al vroeg in de wedstrijd wist Gerko Rotman met een prachtige knal voor 1 -0 te zorgen. Nog voor de rust werd het 2-0 door Rik Stoevenbelt. Ook na de rust was Blauw Wit heer en meester hetgeen resulteerde in een dikver diende 3-0 zege. De laatste treffer kwam op naam van Kubu Kladzinsky die een fraaie solo doeltreffend afrondde. Op het NK springen De Levade in Ermelo was Zwennie Vincent afge lopen weekeinde succesvol met een twaalfde plaats. Vrijdags kwa men er 72 ZZ-combinaties aan de start die per provincie geselec teerd waren. Een dag later moch ten na twee parcoursen de beste 25 combinaties terugkomen. Vincent reed met Everest twee keer fout loos waarmee voorlopig een veer tiende plaats veilig was gesteld. Na de derde ronde bleven er vijftien combinaties over voor het laatste zware parcours met hindemissen van 1.45 meter hoog. Met slechts één balkje eraf werd Zwennie Vin cent uiteindelijk twaalfde. Geen combinatie ditmaal van het indoor touwtrekken en het dwei lorkestenfestival. Bovendien een strak tijdschema, waardoor de 'gezellige puinhoop' die een jaar geleden deze, als het ware gekop pelde aktiviteiten, nog kenmerk te, met name tijdens het touwtrek ken ontbrak. „Jammer," constateerde OKIA- voorzitter Henk Schorfhaar. „Het was juist die sfeer die het zo gezel lig maakte in de tent. Nu begon ons toernooi om 12.00 uur. Voor veel mensen te vroeg om naar de tent te komen." Volgens Keune-woordvoerder Coen van Hoevelaak is de zater dagmiddag een moeilijke middag om veel mensen te trekken: „Bood schappen, klussen in en om huis, je kent 't wel." Toen Holten uitgewin- keld was liep diezelfde tent toch langzaam maar zeker gezellig vol. Duidelijk is echter dat de Keune- feestcommissie met OKIA voor een evaluatie om de tafel zal schui ven. Om evenwel te stellen dat OKIA ontevreden was, dat is bezijden de waarheid. Ook Schorfhaar gaf toe dat het publiek zich gaande de strijd meer liet zien. Aan het twee de indoor touwtrektoemooi tij dens de Keunefeesten namen to taal 17 ploegen deel: 14 heren teams, 2 damesteams en één jeugd- team. Aan de krachtpatsers de taak om de tegenstander onder het toeziend oog van officiële NTB- scheidsrechters op smalle rubbe ren matten over de streep te trek ken. Om te voorkomen dat het toernooi net al vorig jaar te ver uitliep, was slechts sprake van één trekbeurt in de verschillende pou les. Genoeg toch voor een span nende strijd, met name in de kruis finales, waar uiteindelijk een extra trekbeurt de beslissing moest for ceren: 1. Look; 2. Beuseberg I; 3. Holterbroek I; 4. De Wippert. De jeugdploeg Truck- en Trailerservi ce, die met de dames in één klasse Holten 9 - Enter 10. Het negende mocht de competitie vervroegd beginnen op vrijdag avond. Enter beleefde echter een vliegen de start. Hoewel Holten veel inzet toonde, was het na 45 minuten al 0-2. Na de rust begon Holten sterk, maar enkele mooie kansen werden jammerlijk gemist. Enter kon uitlopen naar 0-4 eer Holten een ant woord klaar had. Uit een hoekschop van John kopte Nico Leeftink snoeihard in: 1-4. Enige minuten daarna kreeg Holten weer een corner, maar dit keer ging de kopbal van Nico juist over de lat. De tweede helft was Holten zeker niet slechter, maar toch nam Enter de eerste twee punten mee. SOS 8- Holten 11. Aanvankelijk kwam SOS nog op voorsprong door een doelpunt uit een corner in de tiende minuut. Daarna zette Holten de wedstrijd volledig naar zijn hand. Sterspelers Willem van Zon en Paul van Heun zorgden voor doelpunten in de eerste helft en de ruststand was dan ook 1- 4. In de tweede helft schoot onder andere Tonni Woltman uit z'n slof met vier doel punten. Na deze 'walkover' keerde men terug naar Holten voor de Keunefeesten. Eindstand: 2-9. De afgelopen twee vluchten van de natour kenden door de zuidwes ten-wind een snel verloop. Afgelo pen zaterdag moesten de duiven zelfs binnen een kwartier geklokt worden om in de prijzen te vallen terwijl dat een week eerder een half uur was. Na de overwinning van Henk van Beek voor Henk Jansen en Anton ten Dan I vanaf Reusel, was het laatstgenoemde die Hever- lee won. Ten Dams eerste duif haalde een snelheid van ruim 113 km per uur en won nipt van Henk Jansen die drie duiven bij de eerste tien klokte. Gert Kwintenberg werd derde voor de combinatie Jurjens en de tweede duif van An ton ten Dam. Komende zaterdag wordt de laat ste vlucht van de Natour gevlogen. Dit is tevens de afsluiting van het vliegseizoen. Voornaamste kans hebbers voor het Natour-kam- pioenschap zijn Anton ten Dam, de comb. Jurjens en Gerrit Jansen, maar ook Jan Aaftink en Henk Jansen hebben nog een theoreti sche kans. Voor het aangewezen kampioenschap lijkt Henk Jansen de belangrijkste kandidaat. Na de touwtrekkers was het de beurt aan de dweilorkesten die er een show van maakten. Foto Ten Velde). opereerde, toonde zich hier de sterkste. Blaasfestival En toen sprong het sein op groen voor het Keunebloasfestival, dat volgens voorzitter Wim Dogterom van de Keunefeestcommissie in 1995 wellicht groter van opzet wordt. De deelnemende orkesten hadden zich al gedeeltelijk op de vrijmarkt en in de tent warm ge blazen- en geslagen. Helaas zagen de organisatoren van het zaterdag middagprogramma Wilco Ban- nink en Coen van Hoevelaak zich kort tevoren geconfronteerd met drie afzeggers, waaronder het to porkest De Glasbloazers uit Hee renveen. Het resulteerde in slechts vijf kandidaten voor de Koperen Keun-wisseltrofee: de Tukker Duck Band, Hengelo; De Braand- heultjes, Holten; Bloaskapel 4-us, Hengelo; Mie Duch, Holten en de Köttelpeembloazers, Denekamp. Zij alle werden beoordeeld door een onpartijdige jury van verte genwoordigers van alle bands on der voorzitterschap van Fienpreu- vers-president Jan de Ontvanger. Vanzelfsprekend mochten de des betreffende juryleden niet hun ei gen orkest beoordelen. Er werd ge jureerd op de onderdelen muzikali teit, showelement en presentatie. 'Gezellige puinhoop' Het resulteerde allemaal in een middagje feestmuziek met onder meer uitstekende optredens van onze eigen Braandheultjes, uitge dost met pet en kleurige bretels en de opvolger van De Mexicaantjes, het jonge orkest Mie Duch, dat als blikvangers 'Bob en Annie de Rooy' in de strijd wierp. Toch een klein beetje 'gezellige puinhoop' op het toneel. En toen volgden de Köttelpeembloazers uit Dene kamp. Weliswaar zonder carnava leske uitdossingen en capriolen, maar wel met een hoog muzikaal niveau. Voor de aanieiding om hen na enig wikken en wegen de Koperen Keun toe te kennen. De winst werd gevolgd door een zeer gewaardeerde toegift, waarin de Denekampers spontaan collega's van de andere orkesten naast zich kregen. Een verdienstelijke twee de plaats was er voor Mie Duch, gevolgd door De Braandheultjes, 4-us en als laatste de nog prille Tukker Duck Band. Alvorens tot een nadere besluit vorming te komen over de gewen ste verkeersstruktuur in de dorps kom, willen B en W het verkeers kundig bureau BVA in Raalte een onderzoek laten instellen naar de effekten Van de tot nu toe genomen maatregelen op de verkeersstro men. De gemeenteraad moet daar voor eind deze maand wel eerst haar goedkeuring hechten aan het benodigde krediet van 40.500 gul den, afkomstig uit de reserve van het verkeersstruktuurplan. Vol gens B en W worden de eisen aan de onderbouwing van verkeers maatregelen bovendien steeds ho ger; niet alleen naar de burgers toe, maar ook vanuit wettelijke bepa lingen. De bedoeling is het onder zoek nog dit najaar uit te voeren. Daarvoor worden op 110 lokaties kentekens geregistreerd, waarbij ter controle van de representavi- teit van het onderzoek gedurende een week mechanische verkeer stellingen worden gehouden. De uitkomsten en gegevens kunnen tevens dienen voor een te zijner tijd op te zetten milieumodel om de geluidhinderconsequenties van de maatregelen aan te geven, als mede voor het opstellen van een zogenoemde geluidniveaukaart.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 7