Begin '95 herinrichting van Pastoriestraat Wijnmarkt de dupe van hevige regenval Hoofdveld Vletgoor in 1994 speelklaar O vereenkomst over politiebureau Drukte op open huis Boschkamp Regio Twente 'in zicht' Actie voor bevrijders Projekt vee HOLTENS NIEUWSBLAD Wet Milieubeheer Ingezonden Na een gesprek met het bestuur van de Stichting Viering Natio nale Feestdagen is ons duidelijk geworden dat er meer middelen nodig zijn om de omvang van de Viering en Herdenking '50 Jaar Bevrijding' komend jaar op een waardige, samen met de véle Canadese veteranen te kunnen vieren. Hei bestuur van de Club Oudstrijders heeft daarom ge meend zich als achterban van de SVNF beschikbaar te moeten stellen voor een EENMALIGE AKTIE inzake een rondgang door de gemeente... Dit ten be hoeve van de herdenking en op waardige wijze ontvangst van de bevrijders van toen. DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1994 - H.J. Baltus, tel. 62224 D. Beldman, tel. 61510 Melding artikel 8.41 WMB. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat op grond van art. 8.41 Wet Milieubeheer melding is gedaan van het op de inrichting van toepassing worden van een Algemene Maatregel van Bestuur door 1. J. G. van Lindenberg, Borkeldsweg 57 te Holten. 2. A. J. Bekkernens, Markeloseweg 6 te Holten voor het van toepassing worden van het Be sluit Horecabedrijven Milieubeheer op reeds opgerichte horecabedrijven aan de Borkelds weg 57 en Markeloseweg 6. Eisen Deze inrichtingen dienen te voldoen aan de eisen gesteld in de Algemene Maatregel van Bestuur (AMvB): - Besluit Horecabedrijven Milieubeheer. Ter inzage De meldingen liggen vanaf heden gedu rende 5 weken ter inzage bij de afdeling Al gemene Zaken/Milieu tijdens kantooruren (8.30-12.30 uur). Nadere inlichtingen met betrekking tot deze melding kunt u verkrijgen op genoemde af deling ter gemeentesecretarie. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwvergunning is verleend voor: - uitbreiding woning Markollenweg 6; - bouw woning Hakkertsweg 5. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7451 AA Holten. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woning wet bekend, dat aanvragen om bouwvergun ning zijn ingediend voor: - bouw woning op kavel 12 in plan Lukensveld; - vernieuwen zomerhuis Heideweg 51: - bouw showroom Keizersweg 59; - bouw woning op kavel 45 in plan Lukensveld. De bouwaanvraag ligt tijdens de openings uren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbeit 6 te Holten. Holten, 15 september 1994 De werkzaamheden aan het hoofd- veld van sportpark 't Vletgoor verlopen ondanks het slechte weer voorspoedig. De nieuwe drainage is aangebracht, de nood zakelijke bewerking van de grond, zoals vermenging van de toplaag met kunstmest, zand en kalk, is uitgevoerd. Beter water- doorlatend en nodig voor de opti male beworteling van het nieuwe gras. Op dit moment is de egalisa tie klaar of bijna klaar, waarna (als het weer meewerkt) het gras zaad over ongeveer tien dagen in gezaaid wordt. Verloopt alles vol gens plan, dan is het veelbespro ken veld nog dit jaar bespeelbaar. Wethouder sport Bertus Rensen liet maandag tijdens de raadscom missie gemeentewerken/welzijn weten dat de uitvoerende firma De Enk uit De Steeg reeds kort na aanvang geconfronteerd werd met een praktisch probleem: „Tijdens het bewerken van de grond met een tandcultivator tot 40 centime ter, bleek dat deze te instabiel was om drainage in te leggen. Daarom besloten we de buizen niet op 40, maar 60 centimeter diepte te leg gen." Volgens Rensen werd de Ne derlandse Sport Federatie, die het voorbereidend onderzoek naar het veld uitvoerde, nog wel benaderd om advies. De reactie was evenwel positief, mede in verband met het toekomstig onderhoud van het veld. De nieuwe drainage ligt nu boven op de oude, die 90 centimeter diep in de grond ligt. De afstand tussen de buizen onderling bedroeg 9 tot 10 meter, nu is dat 3.50 meter. Tij dens de discussie over de renovatie van het veld luidde het aanvanke lijke voorstel de drainage op 70 centimeter te leggen met een on derlinge afstand van 7 meter. Vol gens Rensen staat het grondwater nog altijd op zo'n 80 tot óo centime ter. De wethouder legde uit dat het hemelwater wordt afgevoerd op de naast het veld gelegen sloot. Ook de wateroverlast op het tegelpad er omheen is aangepakt: door op verscheidene punten kolken aan te brengen, aangesloten op de achter ste, wat bredere drainagebuis, wordt het afgevoerd via een put naar de sloot. „En mocht blijken dat dat onvoldoende is, dan zou daar te zijner tijd nog een pomp in kunnen worden geïnstalleerd, zo dat de overlast echt verleden tijd is." schuldigd is, in verband met de huur van de de ruimte voor het lokaal aanspreekpunt. Aanvanke lijk had IJsselland te kennen gege ven daarvoor niet meer dan 6000 gulden beschikbaar te hebben en dan nog op basis van 'alles inclu sief. In de uiteindelijke overeen komst is echter geregeld dat de 8000 gulden 'kale huur" omvat. Kosten voor verlichting, verwar ming, water en schoonmaken blij ven voor eigen rekening. Bij de aankoop van het pand heb ben B en W ook rekening gehouden met een eventuele indeling van de politie bij de regio Twente. Moge lijk dat dan meer politie in Holten wordt gestationeerd. In dat ver band wees Wim Dalhuisen (PvdA) op het regeerakkoord. Meer geld voor de politie, dus wie weet inder daad meer blauw op straat... De Stichting Kijk Op Land- en Tuinbouw heeft in samenwerking met de Gelderse Stichting Agra- view een lespakket ontwikkeld over de melkveehouderij voor de bovenbouw van de basisscholen. De presentatie van dit scholenpro- jekt 'Van Koe tot Koelkast' vindt vrijdag 16 september plaats om 15.15 uur in basisschool De Scha kel, Zwaluwenburg 8 in Deventer. Voor meer informatie kan men zich wenden tot Willem Dijkema, tel. 038-553055/550044. Voor ve len van hen zal dit voor het eerst en waarschijnlijk ook voor het laatst zijn, om hun vrienden van toen, hier eerbetoon te gaan brengen op hun laatste rust plaats. De SVNF zal u in de komende weken hierover nader informeren. Bij de voorbereiding hiertoe, wij voelen dit als een plicht, komen we tot de conclusie dat we deze aktie niet alleen kunnen vol brengen. Onze leden zijn allen niet meer dusdanig mobiel om hieraan mee te werken. Toch is dat wel onze behoefte, zodat de bevrijders van 1945 op 4 mei 1995 een fijne ontvangst krijgen op het ereveld, waar zovelen van hun vrienden een laatste rustplaats vonden. Wie kan zich vinden in deze voornemens en wil zich voor een aantal uren inzetten voor steun tot deze EENMALIGE AKTIE? Aanmel ding graag voor woensdag 28 september. U bent eveneens van harte welkom op de bijeen komst inzake deze aktie, die de zelfde dag gehouden wordt in zaal Vosman. Aanvang 20.00 uur. Wij rekenen op uw steun. Aanmelding voor hulp is moge lijk bij de ondertekenaars van deze brief. Alvorens tot een nadere besluit vorming te komen over de gewen ste verkeersstruktuur in de dorps kom, willen B en W verkeerskun dig bureau BVA in Raalte onder zoek laten doen naar de effekten van de tot nu toe genomen maatre gelen op de verkeersstromen. De gemeenteraad moet daarvoor eind deze maand haar goedkeu ring hechten aan het benodigde krediet van 40.500 gulden. Het on derzoek houdt tevens verband met het voornemen de Pastorie straat begin volgend jaar aan te pakken: nieuwe riolering en her inrichting. Tijdens de vergade ring van de raadscommissies ge meentewerken en welzijn werd eveneens duidelijk dat de college partijen druk doende zijn om over een kleine twee weken een visie inzake de inrichting van de dorps kom te presenteren. Volgens B en W worden de eisen aan de onderbouwing van ver keersmaatregelen bovendien steeds hoger; niet alleen naar de burgers toe, maar ook vanuit wet telijke bepalingen. De bedoeling is het onderzoek nog dit najaar uit te voeren. Daarvoor worden op 110 lokaties kentekens geregistreerd, waarbij ter controle van de repre- sentaviteit van het onderzoek ge durende een week mechanische verkeerstellingen worden gehou den. De uitkomsten en gegevens kunnen tevens dienen voor een te zijner tijd op te zetten milieumodel om de geluidhinderconsequenties van de maatregelen aan te geven, alsmede voor het opstellen van een zogenoemde geluidniveaukaart. Jan Metsemakers (PvdA) vroeg zich af waarom een onderzoek, zo als ook in '89, plotseling nodig was, terwijl GB volgens hem zulke tel lingen immer zinloos achtte: „Vreemd dat een destijds 'gewan trouwd' bureau opnieuw wordt in geschakeld en frustrerend dat zo'n hoeven, die er op wees dat de ge meente met het oog daarop alle 'MIJ-diensten' in beeld heeft ge bracht. Daartoe behoren onder meer de regionale brandweer, inza meling van huisvuil, verdeling van woningbouwsubsidies, milieuta ken, preventieve gezondheidszorg en regionale verkeers- en vervoers plannen. Samen met Raalte, nu eveneens nog MIJ-lid maar binnen afzienbare tijd lid van de regio IJs- sel-Vecht, wordt uitvoerig over legd met MIJ over het aanstaande vertrek. Volgens Verhoeven is daar eind oktober, begin november meer duidelijkheid over. Behalve de fusie tussen MIJ en SOV en de nieuwe regio Twente, wordt ook hard gewerkt aan de regio Steden driehoek. Eveneens een zaak die met ingang van januari van start gaat. onderzoek nu ineens wel waarde vol wordt geacht." Volgens wet houder Bertus Rensen (WD) ko zen B en W bewust voor BVA, ten einde een zo eerlijk en betrouw baar mogeüjke vergelijking te krijgen. „In verband meteen verfij ning van het onderzoek komen er ook meer telpunte: toen 92, nu 110." Naar zijn zeggen wordt onder meer gekeken naar de herkomst van het verkeer, het percentage vrachtverkeer, de routes van het vrachtverkeer, de verkeersintensi teit in de avondspits en het aantal fietsers. Op de vraag van Rob Hazes (D66) waarom niet gewacht wordt tot na het volgens hem inmiddels verge vorderde voorstel ('Een publiek ge heim'...) inzake aanpassing van de dorpskom, antwoordde wethouder Eb van Schooten (GB) dat het ver- keersstromenonderzoek verder gaat dan enkel het centrum: „We zitten ook met de Pastoriestraat, die nog altijd voorzien moet wor den van nieuwe riolering en ook moet worden heringericht. De vraag is nog altijd hoe. Als door gaande weg of als verkeersarme weg? En welke consequenties heeft dat voor de straten rond De Boschkamp? Om daar zicht op te krijgen is dit onderzoek eveneens nodig." Met name het CDA drong aan op duidelijkheid inzake het effect op woonstraten. Ook zaken als het fietsnetwerk en de aanslui ting bij Twenhaarsveld spelen een rol bij het onderzoek. Rensen gaf aan dat oktober een gunstige on- derzoeksmaand is. Met een beetje goede wil zijn de resultaten voor het eind van 't jaar bekend. Hazes bleef echter bij zijn standpunt, te meer daar naar zijn zeggen de ver keersdrukte in het dorp met 3000 mtv per etmaal is afgenomen. Al vorens in te stemmen tijdens de raadsvergadering wilden CDA en GB exact weten welke opdracht BVA van het college heeft gekre gen. Harry Dul (CDA) kon zich er verder wel in vinden: „Als het col lege een andere weg wil inslaan ten aanzien van het verkeerscircula tieplan, dan is terdege onderbou wing zeker aan te bevelen." Pech gehad, volgend jaar beier. Want om hier nou te stellen dat de vijfde wijnavond van de Holtense Handelsvereniging gezellig druk en buitengewoon geslaagd is, lijkt wat overdreven, 't Had allemaal veel mooier kunnen zijn als de regen was uitgebleven. Nu leek het er haast om gedaan: overdag aangenaam en droog en juist op het moment dat Holten de afwas had weggewerkt om zich vervol gens tegoed te doen aan gratis lekkernijen op de Smidsbelt, ging Pluvius zich roeren. En hoe. Een trieste, druppende markt was het gevolg. Waren alle standhouders aan het begin van de avond op komen dagen, bfi het vallen van de eerste regenbuien pakten de eerste deelnemers aan de braderie in de Dorpsstraat al weer hun biezen. „Precies tegenge steld aan vorig jaar: toen overdag regen en 's avonds mooi, nu over dag goed en 's avonds regen," al dus HHV-voorzitter Albert van de Maat. Natuurlijk, ook hij vond 't jammer, maar gelukkig toonde hij nog een brede glimlach. En niet zonder reden. Want sfeer was er wel degelijk; je moest 't alleen zoeken. Wie het water trotseerde en zich vervoegde bij de themadeelnemers in één van de lange tenten aan weerszijden van de Smidsbelt, ontmoette er louter gezelligheid, 't Kon ook haast niet anders: pils, gratis wijn of likeur met daarbij een gratis warme hap. En dan maar hangen blijven en kletsen met deze en gene. Zelfs met burgemeester Ver hoeven, die zijn eerste, helaas niet .al te geslaagde wijnmarkt beleef de. Wie weet heeft hij volgend jaar meer geluk en kan hij alsnog zien hoe Holten traditiegetrouw uit pakt op dit evenement, dat voor velen nog altijd te boek staat als de beste themamarkt. Dat het speci fieke sfeertje toch wel ontbrak, kon in elk geval niet worden toege schreven aan de themadeelne= mers. Zoals altijd hadden zij het perfect voor elkaar: of het nou de gratis Tokkelroom was van Gall en Gall, de diverse wijnen bij deze en gene, de kebab bij Toetanchamon of gewoon het broodje hamburger, mosselen of een oliebol: 'Holten' nam het allemaal gaarne tot zich. Ondanks de regen viel er nog heel wat te smikkelen op de Wijnmarkt. (Foto Ten Velde) Het jammere was dat de bezoekers allemaal samendromden in de ten ten. Het middengedeelte, waar overigens nu ook enkele kleinere tenten waren geplaatst ten behoe ve van een overdekt terras, bleef maar magertjes bezet. Je zou de wijnmarkt daarom eigenlijk de kwalificatie 'klein maar fijn' moe ten geven. En een tien plus een griffel in dat verband voor showor kest Satumus: weer of geen weer, de heren speelden onvermoeibaar door. Naast de themadeelnemers kende de markt ook de gebruikelijke bra derie met deelname van diverse plaatselijke ondernemers. Hoewel ze ijverig hun best deden bezoe kers te trekken, hadden de verte genwoordigers van enkele non profit instellingen en ook de oude ambachten weinig belangstelling. Wel bezoek, zij het in bescheiden aantal, was er voor de VW en de Oudheidkamer Hoolt'n. Dat wil zeggen: binnen in plaats van bij de kraam in de Dorpsstraat. De dia's die de Oudheidkamer aanvanke lijk buiten had willen vertonen op een groot beeldscherm, bleven in verband met het weer in de doos. Jammer allemaal, maar na een dergelijk mooie zomer ging Holten weer snel over tot de orde van de dag. Volgend jaar beter zullen we maar zeggen... Wie weten wilde welke aktiviteiten De Boschkamp dit seizoen in petto heeft, kon zich vorige week vrijdag avond ruimschoots oriënteren op het gebruikelijke open huis van de vaste gebruikers. De opkomst was beter dan vorig jaar. Dat hield te vens verband met de mogelijkheid tot inschrijving voor cursussen en aktiviteiten. Vorig jaar vond dat reeds voor die tijd plaats. Degenen die nog niet in de gelegenheid zijn geweest zich ergens voor op te ge ven, kunnen voor de meeste cur sussen nog terecht tot begin okto ber. Daarna sluiten de meeste in schrijvingstermijnen. Toen de deuren aan het begin van de avond geopend werden, stond er al een behoorlijk aantal wach tenden. De belangstelling voor ak tiviteiten en cursussen van de Stichting Socuwe bleek groot, zelfs dusdanig dat bijvoorbeeld de nieu we computerclub onder leiding van Frank Dogterom reeds na tien minuten was volgeboekt. Het So- cuwe-cursuspakket bevat totaal zestien nieuwe aktiviteiten, varië rend van een cursus zelfverdedi ging tot een cursus koken voor tieners. De meeste hadden over Vorige week berichtten wij reeds over de op handen zijnde verkoop van het politiebureau Reilinksweg aan de gemeente. Met de verkoop is een bedrag van 240.000 gulden met overdrachtskosten gemoeid. Burgemeester D.J. Verhoeven liet tijdens de vergadering van de raadscommmissie financiën weten dat het pand door de makelaar die de regiopolitie IJsselland in de arm had genomen, op 295.000 gulden getaxeerd was. De eigen adviseur van de gemeente taxeerde het ech ter op 207.000 gulden. In de onder handelingen kon men elkaar vin den bij 240.000 gulden. „Gunstige onderhandelingen dus," meende Verhoeven. Hoewel de gevoelens over de gevolgen van de politiere organisatie onder alle commissie den meer dan gemengd bleven ('Op het platteland zijn we er de dupe van', 'minder blauw op straat', enzovoorts), toonden zij zich positief over de aankoop. Rest nog de raad die eind deze maand een uitspraak mag doen. belangstelling geen klagen. Allen A1e w voor de cursus marionetten maken j j dan definitief op groen voor de jeugd viel de animo wat tegen. Nog dit najaar wordt een nieuwe start gemaakt met de tie nersoos. Voorheen Musky, nu on der een andere, nog nader bekend te maken naam. Ook het muziek onderwijs had over belangstelling en aanmelding geen klagen. In de cember volgt nog een eigen open huis. val verbouwd. Het ter plekke reste rende aanspreekpunt van de poli tie zal 64 vierkante meter omvat ten. Blijft over 180 vierkante meter om te verhuren aan kleinschalige kantoren. Verhoeven wees tevens op het be drag van 8000 gulden dat IJssel land jaarlijks aan de gemeente ver- Met rasse schreden nadert het mo ment dat Holten formeel deel uit maakt van de regio Twente. Op dit moment wordt nog met tien ande re gemeenten samengewerkt in het gewest Midden-IJssel (MIJ) dat per 1 januari, juridisch gezien, fu seert met het Samenwerkingsver band Oost-Veluwe (SOV). Volgens burgemeester D.J. Verhoeven res ten daar dan enkel nog organisato rische kwesties. Tijdens het weke lijkse praatje met de regionale en lokale pers liet hij weten dat Hol ten reeds op verscheidene onder delen participeert in Twente. Zelf is hij lid van de stuurgroep Twente, die het bestuurlijk traject van de nieuwe regio uitzet. Op initiatief van de stuurgroep zijn circa acht werkgroepen ingesteld die elk op verschillend terrein de nodige voorbereidingen treffen. Vanuit Holten is chef algemene zaken H. de Blaauw verbonden aan de werk groep volkshuisvesting en is de burgemeester lid van de werk groep ruimtelijke ordening. Ook op ambtelijk niveau worden de neuzen bij elkaar gestoken. Na mens Holten is gemeentesecreta ris J.P. Stegeman daarvoor aktief. Verhoeven het anderzijds weten dat binnen het gemeentehuis in tensieve voorbereidingen worden getroffen voor de wijze waarop straks wordt overgestapt van MIJ naar Twente. Vaststaat dat het vertrek gefaseerd geschiedt. „Het is zaak goed te bekijken welke dienstverleningen we van het ge west afnemen en hoe dat contrac tueel in elkaar steekt. Dan moeten we zien wat we straks eventueel alsnog kunnen afnemen en wat Twente aan de andere kant per 1 januari kan aanbieden," aldus Ver-

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5