Keunefeesten starten I un het politierapport met Drive In Show Bijna drie ton voor politiebureau 17.44 Vacature in het ANBO-bestuur Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Dommelsch bier „De Biester" Politiewijzer lekker weg? lekker eten! Puzzelrit MAC Holten KAT EXPO HANZEHAL ZUTPHEN VRUGGINK JBrodsfioes DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1994- Als u deze editie van het Holtens Nieuwsblad uit de bus vist, is het nog maar luttele uren voordat de vierde Keunefeesten losbarsten met de Veronica Drive In Show. Dat geldt natuurlijk ook voor de wijnavond van de Holtense Han delsvereniging, die opnieuw inge past is in het wederom uitgebrei de en gevarieerde feestprogram ma. Een succesvolle formule, zo is wel gebleken. Morgenmiddag worden de Keunefeesten officieel geopend door burgemeester DJ. Verhoeven tijdens het bedrijven- borrreluurtje. Voor de negen man tellende Keu- .nefeestcommissie is een eind geko men aan een langdurige voorberei ding. Nu moet met medewerking van ruim 200 vrijwilligers alles op rolletjes verlopen, het draaiboek stipt op tijd worden uitgevoerd. Dinsdagochtend werd begonnen mét de opbouw van de tent op de Kalfstermansweide. Groter dan vorig jaar. Door ervaring wijs ge worden is besloten een apart ge deelte aan te bouwen dat dienst doet als garderobe. Hoe de tent opgesteld moest worden op de wei de, is vooraf 'uitgezet' door Gerrit Vincent, Jan Schooien en Erik Spenkelink. Op het terrein staan tevens een patatkraam, schiettent en goktent. Voor de jongere feest gangers wordt zaterdag het Splose draaimolentje en zondag het lucht kussen van- de supportersvereni ging van de SV Holten opgebouwd. Dorpsfeest De komende dagen wordt een gro ter aantal bezoekers verwacht dan de kleine 5000 van vorig jaar. In de vier jaar van haar bestaan zijn de Keunefeesten dan ook uitgegroeid tot één van de populairste evene menten in de regio. Begonnen als Keunefeest, enkelvoud dus, ter ge legenheid van het 22-jarig jubi leum van carnavalsvereniging De Fienpreuvers, kreeg bet festijn niet alleen een jaarlijks karakter en aanzienlijke faam, maar boven dien worden steeds meer aktivitei- ten onder de 'Keune-paraplu' ge schaard en wordt het meer en meer als echt dorpsfeest beschouwd. Een feest voor alle Holtenaren ter afsluiting van het zomerseizoen. „Tijdens de Keunefeesten zijn we weer gezellig onder elkaar. De va kantie voorbij, de Holtenaren weer terug op het nest, de meeste toeris ten naar huis. Vandaar de kwalifi catie dorpsfeest," legt commissie voorzitter Wim Dogterom uit. „Zo'n feestje onder elkaar slaat ook aan onder buitenstaanders, vandaar dat ook veel anderen de r v Dinsdagochtend, werd begonnen met de opbouw van de immense tent op de Kalfstermansweide. Zoals gebruikelijk met ijverige medewerking van de groep tentenbouwers van De Fienpreuvers Foto Ten Welde) weg naar Holten weten te vinden. Niet voor niets is de speciale 'Keu- nekrant' in een oplage van 16.000 exemplaren verspreid in diverse gemeenten in de omgeving." De belangstelling voor de Keune feesten blijkt groot. Vorige week berichtten wij al over het enorme aantal aanmeldingen voor het be- drijvenborreluurtje, de verwachte drukte rond het indoor touwtrek- toernooi en het dweilorkestenfesti val, waar ditmaal zes bands aan deelnemen. Ook vanavond wordt een groot aantal feestgangers tege moet gezien. Een nieuwe doel groep, namelijk jongeren van 13 tot 23 jaar, die een avondje 'uit hun dak gaan' bij de Veronica Drive In. Show. Gezien de reacties onder de bewuste leeftijdsgroep ongetwij feld opnieuw een schot in de roos van de organisatoren. Ten slotte zondag. Dan puilt de feesttent uit tij dens het Frühschoppen met Boh Foi Toch en De Eschbloazers. Sfeermakers als geen ander en re den waarom de tent drukker be volkt is dan vorig jaar. „Uitver kocht zelfs!," liet woordvoerder Jan Herman ten Velde begin deze week trots weten. Losse kaarten zijn daarvoor dus niet meer ver krijgbaar. Overige kaarten en pas se-partouts zijn verkrijgbaar bij de VW, Novalux Van de Maat en de plaatselijke horecabedrijven. Van avond zijn deze, evenals 'Keune-T- shirts' tevens verkrijgbaar op de wijnmarkt. Op 29 augustus werd een blauwe sporttas gevonden in het mais na bij het NS station. Naast de tas lag een blauwe spijkerbroek. De ver liezer heeft zich nog niet bij de politie gemeld. Nog een opmerkelijke vondst werd gedaan op 23 augustus langs de Deventerweg. In splinternieuwe compressor nog verpakt in een doos werd aldaar aangetroffen. Vermoedelijk is het voorwerp uit of van een vrachtwagen gevallen. De verliezer heeft zich in dit geval ook nog niet gemeld. In de nacht van 30 op 31 augustus werd er ingebroken bij de Enkco op De Kol. Men kwam binnen door enkele rui ten te vernielen. Binnen werd een behoorlijke ravage aangericht. Om in een kantoorruimte te komen werd een gat in de muur gemaakt. Diverse kasten werden opengebro ken. Nog niet duidelijk is of en zo ja, wat er wordt vermist. Op de AI werd een oude auto onbe heerd aangetroffen. De kenteken platen waren verwijderd. De auto bleek niet te zijn gekeurd en niet te zijn verzekerd. De politie kreeg de indruk dat de eigenaar van de auto afwilde en om geen onkosten te maken, het voertuig maar voor grof vuil langs de weg achterliet. Nu is de politie zeer goed in staat een eigenaar van een auto te ach terhalen, waarvan de kentekenpla ten zijn verwijderd. De eigenaar krijgt in dit geval dan ook een fors proces-verbaal aan zijn broek. Op 30 augustus werd een ruit van een bestelauto van de C1000 ver nield. De auto stond geparkeerd op de parkeerplaats van C1000. De politie hééft de indruk dat het hier een vorm van ergerlijke vandalis me sprake is. Vermoedelijk in de nacht van 1 op 2 september werd uit een auto, die stond geparkeerd in de Gaarden- straat, ongeveer 40 liter benzine ontvreemd. De eigenaar had net een dag te voren getankt en ont dekte 's ochtendss dat de tank weer leeg was. Een restauranthouder meldde dat hij in zijn bedrijf een bankbiljet van 1000 had gevonden. Nadere gegevens worden hier niet ver meld; dat zal een eventuele verlie zer wel aan de politie kunnen ver tellen. Op 2 september botsten twee per sonenauto's op elkaar op de Hel- huizerweg toen één van de be stuurders tijdens het uitrijden uit een uitrit geen voorrang verleende. Enige schade aan beide voertuigen was het gevolg. In verband met verhuizing heeft de Algemene Bond voor Ouderen (ANBO) Holten afscheid genomen van bestuurslid A. Ladiges-van de Linde. Nu er dus sprake is van een bestuursvacature worden leden die ook wel eens een bestuursfunc tie willen vervullen uitgenodigd voor een gesprek bij één van de bestuursleden. Voor deze maand heeft de ANBO nog geen aktiviteit gepland. Bij voldoende belangstelling bestaat 11 september 10-18 uur Als de raad groen licht geeft is het politiebureau binnenkort defini tief eigendom van de gemeente. Inclusief ondergrond, erf, par keerplaats en garage moet daar voor een bedrag van 240.000 gul den (exclusief kosten koper) wor den neergeteld. Met het oog op een interne verbouwing en vervan ging van de dakbedekking wordt de raad echter gevraagd een kre diet van totaal 292.000 gulden be schikbaar te stellen. Gisteren was het woord aan de raadscommissie financiën. Een deel van het pand wordt gedu rende tien jaar verhuurd aan de regiopolitie IJsselland ten behoe ve van de huisvesting van het Lo kaal Aanspreekpunt van de politie district Salland, zoals intussen be kend is dat oud-groepscomman dant van de rijkspolitie G.W. Obe- rink. Een kantoor met eenmansbe- zetting dus. De overeengekomen huurprijs per jaar bedraagt 8000 gulden. Indien de aankoop niet Ongevalletjes Steeds weer kijken mensen er van op, wanneer wordt gezegd dat de meeste ongevallen in huis gebeu ren. Voor ouderen kunnen deze on gevalletjes vervelende consequen ties hebben door hun wat grotere kans op complicaties. Ongevallen in huis kunnen voor een groot deel worden voorkomen. Het enige wat men moet doen is eens echt kri tisch door het hele huis lopen om te zien waar zich gevaarlijke situaties bevinden. Ouderen hebben een slechter gezichtsvermogen dan jongeren. Hoe staat het met de verlichting op de gang(en) en de trap? Is uw trap goed begaanbaar? .In allerlei kasten is de bovenste plank voor maar weinig mensen bereikbaar. Struikelen kan eveneens worden voorkomen. Bij hoeveel mensen liggen alle snoeren langs de wand en zijn ze vastgezet? Ook losse ma tjes en kleedjes kunnen worden vastgezet met een antislipvoorzie- ning, zoals bijvoorbeeld klitte- band. Dat natte tegels in een bad kamer glibberig zijn weet iedereen, maar wat doet men om de kans op uitglijden te verkleinen? Een beu gel langs de wand van de douche en in de doucheruimte kan zelfs heel decoratief staan nu ze in aller lei kleuren worden gemaakt. Voor iedereen betreffen het eigen- doorgaat, dan streeft de politie naar huisvesting in het gemeente huis. Volgens B en W is dat evenwel niet mogelijk zonder het treffen van extra voorzieningen, daar de beschikbaar te stellen ruimte ook buiten de openstelling van het ge meentehuis toegankelijk moet zyn voor het publiek. Regio Twente De verkoop van het gebouw is het Bathmen en Diepenveen ver- lijk bekende zaken. Dat voorko- gevolg van de reorganisatie binnen schijnt in december het boekwerk- men beter is dan genezen beaamt de P°litie- Het is niet meer nodig Je 'Politiewijzer', waarin de politie ook iedereen. Toch gaan velen zich voor de huisvesting van een korps, Salland zich in alle facetten pre- er pas serieus mee bezighouden slechts van een aanspreekpunt, senteert. Tevens wordt ruim aan- wanneer zich een ernstige valpartij Het meeste politiepersoneel van dacht besteed aan de nieuwe poli- heeft voorgedaan. de vroegere groep Holten is onder- tie-organisatie en de plaats van de gebracht in het kantoor van team politie Salland binnen de nieuwe Mondhygiëne zuid in Schalkhaar. In hun voorstel politieregio IJsselland. Het boekje Komt u wel eens in Deventer en aan de raad geven B en W aan bij wordt huis aan huis verspreid in heeft u de mogelijkheid om het hun besluit tot aankoop ook de een oplage van 11.000 exemplaren, gebouw van de GGD te bezoeken mogelijke overstap van de politie dan moet u dat eens overwegen. De naar de regi° Twente te hebben GGD heeft namelijk een informa- betrokken. Met het gebouw in ei- tiecentrum ingericht, waar elke gendom kan eventueel makkelij- maand een bepaald thema uit de ker worden ingespeeld op toekom- gezondheidszorg centraal staat. Er stiSe ontwikkelingen. Bovendien zijn dan folders, brochures en arti- acht het college handhaving van kelen over dat bepaalde onder- een aanspreekpunt in het bestaan- werp die u kimt meenemen. Er zijn de gebouw een goede zaak, daar de dan ook vrijwilligers aan de balie Plek bij Holtenaren vertrouwd en die uw vragen kunnen beantwoor- soed bereikbaar is. Onderzoek den. Voor een individueel advies leerde voorts dat er behoefte be- bestaat de mogelijkheid te worden staat aan kleinschalige kantoor- doorverwezen naar een van de ruimte- De bedoeling is dan ook hulpverleners. Deze maand staat om het resterende deel van het de mondhygiëne centraal. In de gebouw te verhuren. Belangstel- herfst volgen nog onderwerpen als ienden kunnen zich vervoegen ten voeding en kanker, stress en ont- gemeentehuize. De kantoorruimte spanning en vuurwerk. Het pand van Oberink ondergaat wel enkele van de GGD staat in de Schuren- bouwkundige aanpassingen, zodat straat, op loopafstand van het sta- het gedeelte wordt gescheiden van tion. de andere (kantoor) vertrekken in per krat Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 13 75 wordt wel een middagtocht per bus overwogen, bijvoorbeeld een herfstkleurentocht. De kosten zijn circa 25 gulden per persoon (incl. een consumptie). Wie interesse heeft kan zich voor 15 september aanmelden bij mevrouw J. Kie- boom, Schoutenstraat 54 (tel. 63904) of bij H. Fransen, Sparren- weg 10 (tel. 61502). Zaterdag 1 oktober is er gelegen heid om in het Haagse Congresge bouw de 'Dag van de ouderen' met de 50-plus beurs en Festival te be zoeken. De beurs staat in het teken van 'Veilig Wonen'. Zo is er een model seniorenwoning, voorzien van het-seniorenlabel en zijn er demonstraties van aanpassingen in bestaande woningen. Ook is er informatie over alarmering. Het evenement wordt muzikaal omlijst door The Ramblers, Eddy Christi- ani, Essemble Musica (operette- melodiën) en het Rietwijk Ensem ble (bekende liedjes). In verband met het reserveren van een bus moeten zich ten minste tien perso nen aanmelden. De kosten, incl. entree, bedragen 35 gulden. Ook hiervoor geldt aanmelden voor 15 september bij bovengenoemde personen. Het verschuldigde be drag moet dan direct worden ver rekend, In samenwerking met de Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) Holten houdt de ANBO op 10 en 17 november een bijeenkomst onder het motto 'Ou deren hoeven niet alles te slikken' in het dorpshuis. Het is de bedoe ling dat beide middagen bezocht worden. Omdat het aantal AN- BO'ers slechts 20 mag zijn, is men verplicht zich vooraf op te geven. Eveneens voor 15 september bij bovengenoemde personen. Als het gebouw van de voormalige rijkspolitie aan de Reüinksweg binnenkort eigendom van de gemeente is, kunnen belangstellenden voor het huren van kantoorruimte zich mélden ten gemeentehuize (Archief) het pand. De kosten daarvan wor den geschat op 20.000 gulden. De noodzakelijke vervanging van de dakbedekking wordt geschat bp 30.000 gulden. In het streven naar een goed kon- takt met de inwoners van Holten, Restaurant-Partycentrum Ruim twintig deelnemers meldden zich afgelopen zondag voor de eer ste puzzelrit in het nieuwe seizoen van MAC De Holterberg. De circa 40 kilometer lange route voerde de puzzelaars door Holterbroek, Dij- kerhoek en Espelo. Bij terugkeer in 't Stuurhuus aan de Beuseberger- weg werden de prijswinnaars be kend gemaakt. A-klasse: 1. M.A. Veldhuis, Wijhe 62 strip, (betere eerste tijdcontrole); 2. M. Maalde- rink, Toldijk 62 strip.; 3. B. Vrie- link, Groningen 66 strfip. B-klasse: 1. B.C. den Boer, Holten 84 strip.; 2. Knobben, Haarle 100 strip.; 3. Schildkamp 128 strip. Poedelprijs: G.J. Wiegers, Bathmen 273 strip. De volgende rit betreft de populai re Nacht om Holten. Deze wordt gehouden van zaterdag 1 op zon dag 2 oktober. /X\ //bs. NED.HERV. KERK 9.00 uur: ds. S.M. Roozenboom in gebouw Irene. Oppasdienst: mevrouw Van Coeverden, Agnes Lichtenberg. 15.00 uur: ds. A.J. Leerink. Phi- ladelphia-dienst in De Kande laar m.m.v. zanggroep Les Scheppies. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Jeugd- en jongerenwerk. Diessenplas: woensdag 14 sep tember, 19.00 uur: Leger des Heils. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. H.P. Mulder, Start winterwerk 19.00 uur: ds. H.P. Mulder Collecte: Kerk. Kinderneven- dienst groep 3 en 4 o.l.v. Gerda Wolters. Oppasdienst 0-3 jaar: Anke Aanstoot, Jeanet Tro- mop-van der Meulen; 4-6 jaar: Gerry Beldman-ter Brake, Mar- ga Harbers-Beldman. R.K KERK 10.30 uur: Eucharistieviering in gebouw Irene, voorganger pater Redeker. Oppasdienst: me vrouw Oldenmenger, Marije Ol- denmenger. Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis; zon dag 09.00 uur: H. Mis of woord en communiedienst. DIJKERHOEK 9.30 uur: ds. A.J. Leerink. Col lecte in dienst: Diaconie. Uitr gangscollecte: Jeugd- en jonge renwerk. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. Th.B. Hop, Deven ter. Uitgangscollecte: Jeugd- en jongerenwerk. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 1111. Ge opend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten ope ningstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. TANDARTS: F. Koop, Spoorstraat 3, Goor. Tel. 05470-71350. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daar buiten: tel. 6 20 04. Dierenart senpraktijk Holten, S. Minne- ma, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Centrale Thuiszorgtelefoon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en ver pleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uit sluitend voor spoedeisende za ken. Thuiszorg-hulpmiddelen centrum: Gaardenstraat 31, uit leen maandag t/m vrijdag 13.00- 13.30 uur. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgeböuw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. GASTOUDERBUREAU Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreek uur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBE SCHERMING E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-45000; Voor alle storingen w.b.t. gas/elektra 24 uur per dag 06 - 8 99 88 89. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. Donderdag 8 september: v.a. 19.00 uur, wijnavond Smidsbelt; 19.30 uur, Scholierenfeest met Veronica Drive-in show tent Kalfstermansweide Vrijdag 9 september: basis scholenochtend (circus) tent Kalstermansweide; 16.30 uur, Bedrijvenborreluurtje; 20.30 uur, showorkest Rendez-Vous en Corry Konings in feesttent; 19.00-21.00 uur, open huis De Boschkamp Zaterdag 10 september: v.a. 9.00 uur, vrijmarkt op de Smids belt en achter het gemeente huis; 12.00 uur, touwtrektoer- nooi feesttent Kalfstermans weide; 14.30 uur, Keunebloas- festival in tent Kalfstermansweide; 15.00 uur, opening nieuwe expositie in ga lerie De. Waerdenborch; 20.00 uur, Perfect Showband en Den ny Christian in feesttent. Zondag 11 september: 11.30 uur, koffieconcert met Boh Foi Toch en De Eschbloazers ia feesttent Kalfstermansweide. Maandag 12 september: v.a. 19.00 uur, ruilavond HPC in De Boschkamp; 20.00 uur, afde lingsavond NBvP Holten in zaal Vosman met lezing over 'Weer of geen weer'. Dinsdag 13 september: 8.15 uur, vertrek excursie Kunst en Cul tuur bij sporthal naar Gasunie gebouw Groningen; 20.00 uur, inschrijving Erwincross, brom fietscross en trekkersiep in MAC-Stuurhuus. Donderdag 15 september: 10.00- 11.00 uur, voorlichtingsbijeen komst Open School in De Bosc hkamp Zaterdag 17 september: 13.00 uur, MAC-Erwincross terrein hoek Schuppertsweg/Beuseber- gerweg; 09.30 uur-15.00 uur: fles- senactie Scouting Holten. Zondag 18 september: 10.00 uur, MAC-trekkerslep terrein hoek Schuppertsweg/Beuseber- gerweg

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3