Ambtenaar Groenewegen trouwt eigen dochter Waerdenboch kan groeien tot 'kei van een school! Hoitens NieuHfsMacL Inschrijving cross en slep Onderwijsinspecteur opent brede scholengemeenschap tleme(ee$tm olim 94 CORRY KONINGS BENNIE CHRISTIAN BOH FGI TOCH Nog plaats op toernooi van OMA Oudercursus Bijeenkomst van de HPC Collectanten gezocht Bibliotheek op zaterdag geopend Geslaagd Holten U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Hoitens Nieuwsblad DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers f. 1.45 Boschkamp Wie zich wil oriënteren op de mogelijkheden van cursussen en aktiviteiten in De Bosc hkamp, kan daar morgenavond terecht. Dan hebben de vaste gebruikers de deuren tussen 19.00 en 21.00 uur geopend voor het publiek: Socuwe, aktivitei- tencentrum De Lathmer, Profo to, MOC Holten en Volwasse neneducatie. Eén van de nieu we aktiviteiten uit het Socuwe- cursusprogramma is de computerclub voor kinderen. Ook daarover meer in deze edi tie van het Hoitens Nieuwblad Open School Nu de zomervakantie verleden tijd is, start ook de Open School weer met wekelijkse bijeen komsten in het dorpshuis. Mocht er voldoende belangstel ling zijn, dan wil cursusleid ster Marijke Dijkstra donder dagochtend een tweede groep starten. Morgenavond is zij aanwezig tijdens het open huis van De Boschkamp. Donderdag 15 september volgt een infor matiebijeenkomst. Hoewel de deelname aan het in- door-touwtrektoernooi van TTV OKIA komende zaterdag weer erg groot lijkt te worden, is er nog plaats voor enkele teams. Het toer nooi, waarbij op rubberen matten in de tent op Kalfstermansweide wordt getrokken, duurt van 12.00 uur tot ongeveer 14.30 uur waarna het Keune-bloasfestival van start gaat. Bedrijven, starten, verenigin gen, café's en wat dies meer zij kunnen zich nog opgeven bij Foto Ten Velde, te. 61850. Klassiek homeopaat Sabine Wor- telboer houdt vrijdagochtend 16 september tussen 9.15 en 11.15 uur in Meander te Deventer een open ochtend over de cursus voor ou ders, die nieuwe wegen zoeken om de gezondheid en het geluk van hun kind(eren) te bevorderen. De cursus start 23 september en be handelt de geestelijke ontwikke ling van het kind tot 26 jaar, om gaan met emoties, de zin van ziek tes, helpen met homeopatie, met zelfvertrouwen vader/moeder zijn. De lessen worden gegeven door Sa bine Wortelboer (tevens antropo- soof en lerares) en Annelies Aibers (rebirther, astrologe en kinderpe dagoge). Wie er meer over weten wil kan bellen met Sabine, tel. 05700-51744. Het seizoen van de Holtense Post zegelclub (HPC) start op maandag avond 12 september in dorpshuis De Boschkamp. Vanaf 19.00 uur begint jeugdclub Het Pincetje en de oudere leden kunnen vanaf 20.00 uur terecht. Ook niet-leden zijn vrijblijvend van harte welkom. Lang nadenken was er niet bij voor Jan Groenewegen. Toen dochter Andrea hem begin decem ber benaderde met de vraag of hij haar en haar vriend Egbert Dik kers in de echt wilde verbinden, was het antwoord ogenblikkelijk ja: „Een bijzonder groot genoegen natuurlijk," aldus Groenewegen, die sinds begin vorig jaar ambte naar van de burgerlijke stand bij de gemeente Holten is. Vorige week vrijdag klonk dat 'ja' op nieuw luid en duidelijk, zij het nu van de kersverse echtelieden. Ge kleed in zijn statige toga en met extra gesteven strikje, sprak vader J an bruid en bruidegom toe. Uiter lijk zonder een spoortje nervosi teit, maar ongetwijfeld met een kriebel(tje) in de buik. 't Komt dan ook niet dagelijks voor dat je hu welijk van je eigen dochter mag voltrekken! Wellicht dat die onver mijdbare kriebels er toch bijna voor zorgden dat Jan vergat om de huwelijksakte voor te lezen. Bode Gerrie Bekkemens voorkwam de 'misser' en herinnerde de trotse vader aan zijn plicht, waarna Jan de akte plechtig voorlas. Het toespreken van het 'bijzondere bruidspaar' ('Tot nu toe ben je zon der meer de mooiste en charmant ste bruid'...) werd zoals verwacht gekenmerkt door diverse persoon lijke noten. „De voorbereiding hiervoor had dan ook wel iets ex tra's," gaf Groenewegen na afloop toe. Allereerst kwam het vrijgezel- lenweekeinde om de hoek kijken met voor duivenliefhebber Egbert het kleiduiven schieten en kampe ren op Texel. Andrea zocht het dichterbij en besteeg de pedalen voor een fietstocht door de Achter hoek. Groenewegen 'bezong' voorts Holten met de Holterberg in alle toonaarden en prees, hoe zou het ook anders kunnen als oud docent agrarisch/technische vak ken, het voortgezet onderwijs in onze gemeente. Beide echtelieden zaten er in dezelfde periode op school, maar kwamen elkaar pas echt tegen op school in Deventer. Tot groot vermaak van de aanwe zige familie, vrienden en bekenden kregen Egbert en Andrea als één van de eerste bruidsparen na de huwelijksvoltrekking van (schoon- )vader Jan een boekje uitgereikt waarin zaken als 'Wat is daarop uw antwoord?' en 'Waar zeggen we ei genlijk ja tegen?' nadrukkkelijk onder de loep worden genomen. Het tekende de ontspannen sfeer in de trouwzaal. Toen buiten de 'staatsiefoto's' geknipt waren, blikte Jan Groenewegen nog een maal terug naar het duivenverle- den van schoonzoon Egbert. Het jonge echtpaar mocht twee post duiven oplaten voor een vlucht naar een goede en gezonde toe komst. Die begint in elk geval in het Noordhollandse Weesp, waar Ambtenaar van de burgerlijke stand Jan Groenewegen zal vrijdag 2 september niet gauw vergeten. Het komt dan ook niet dagelijks voor dat je het huwelijk van je eigen dochter mag voltrekken! Toen Egbert Dikkers en Andrea besloten tot het ja-woord, aarzelden ze echter geen moment en vroegen (schoon)vader Jan deze klus te klaren. Een bijzon der gebeuren natuurlijk in de trouwzaal van het gemeentehuis! Foto Ten Velde) niet alleen het huwelijk 's middags waar Egbert en Andrea ook wonen kerkelijk ingezegend werd, maar en werken. Hoitens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting „Hoitens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-63022 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. Schotten tel. privé 074-42 86 06 Advenenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 18 49 940t09 „Er is veel aanwezig om deze school te laten uitgroeien tot een kei van een schoolKlare taal van inspecteur J. ten Wolde van voortgezet onderwijs, die maandagmiddag onder trompetge schal de vlag hees van de gloednieuwe brede scholengemeen schap voor vwo, havo, mavo en vbo De Waerdenborch en deze daarmee officieel opende. Resultaat van de per 1 augustus definitief geworden fusie tussen de scholengemeenschap Hol ten en het Thomas Ainsworth College (TAC) uit Goor. Volgens Ten Wolde een buitengewoon goed voorbereide fusie. In dat verband complimenteerde hij rector L.G.M. van Minderhout om zijn aanzienlijke inbreng. De opening werd bijgewoond door een flink aantal personeelsleden en genodigden, onder wie ook de oud-wethouders H.J. Westerik en W.J. Dalhuisen. Beiden waren destijds nauw betrokken bij het fusieproces. Volgens Van Minderhout is het fu- - mavo en deels ook voor havo en sieproces vlot en in goede harmo- vwo. De laatste leerjaren van deze nie verlopen: „Dat wat nu in de laatste twee worden enkel in Hol- steigers is gezet, mag bovendien ten aangeboden. als goed gekwalificeerd worden." Zijn woorden werden later beves tigd door onderwijsinspecteur Ten Wolde die verzekerde, dat hij zijn kinderen met een gerust hart naar De Waerdenborch zou sturen. Gisteren begon op diezelfde Waer denborch voor een kleine 1800 leer lingen het nieuwe schooljaar. On der hen ruim 400 brugklassers, van wie veruit de meesten de hoofdves tiging aan de Holtense Haarstraat bezoeken. Wel is sprake van een herschikking van leerlingen, daar brugklassers uit Goor niet meer naar Holten hoeven te komen, maar de school in eigen woon plaats kunnen bezoeken. Door de basisvorming krijgen zij zelfs twee jaar lang een basisopleiding, om pas daarna door te stromen naar vwo, havo, mavo of vbo. In Goor kunnen leerlingen sowieso terecht voor de opleidingen aan vbo en Zeven scholen werden uiteindelijk samen één: uit oorspronkelijk vier scholen voor voortgezet onderwijs ontstond het TAC via fusies als scholengemeenschap voor vbo en mavo. De Holtense voortgezet on derwijshistorie ligt nog vers in het geheugen: van ulo naar scholenge meenschap, in 1982 fusie met De Marke en nu dus De Waerden borch. Een fusie die volgens de recotr veel energie, moeite en tijd heeft gekost. Burgemeester D.J. Verhoeven herinnerde eraan dat Holten, na de vrij moeizaam tot stand gekomen fusie tussen de SGH en De Marke, niet direkt stond te trappelen om zo'n proces opnieuw op te starten. Deson danks werd voortvarend te werk gegaan en in december 1992 beslo ten tot fuseren. Verhoeven: „Een Met het hijsen van de schoolvlag opende inspecteur J. ten Wolde van voortgezet onderwijs maandagmiddag de nieuwe brede scholengemeen schap De Waerdenborch. Resultaat van de fusie tussen SG Holten en het Thomas Ainsworth College in Goor Foto Ten Velde) goed besluit, want voor leerlingen uit Holten, Goor en omgeving is nu A/s lezer van het Hoitens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! 1 Naam: Adres: I Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven 'Van een nieuwe abonnee. Geeft op als abonnee voor het I Hoitens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Inzenden aan: Hoitens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Woonplaats: 1 Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 66.= 8-9-1 Oen 11 SEPTEMBER '94 Vrijdag 9 september RENDEZ-VOUS Zaterdag 10 september PERFEd SHOWBAND Zondagmorgen 11.30 uur HM1 DE ESCHBLOAZERS Donderdag 8 september JU Zaterdag 10 september GROTE WIJNMARKT PREUVERIEJE VRIJMARKT aanvang 19.00 uur aanvang 9.00 uur SCHOLIERENFEEST DWEILORKESTENFESTiVAL MET VERONICA'S DRIVE in show TOUWTREKTOURNOOI oanvang 14.30 uur PASST-flUTOUTS 30.-) 'N KAAHTIN VBKRUCTAjU »U M FtAATSRUKE HOBtCA IN V.V.V. een breed scala van voortgezet on derwijs goed bereikbaar geworden. Daardoor kan de bovendien de ba sisvorming goed worden ingevoerd en kan tevens doelmatig worden ingespeeld op de toekomstige ont wikkelingen in de tweede fase van het voortgezet onderwijs." De bur gemeester gaf tevens aan dat spra ke is van een 'doorstart-situatie' met onder meer de verdere invoe ring van basisvoering en de huis vestingskwestie. Wat dat laatste betreft liet hij weten dat de ge meente een startbrief en een kre diet voor de ruimtestudie ontving. Die studie is onlangs uitgevoerd door het Deventer architectenbu reau Kristinsson in verband met de toekomstige verbouw en nieuw bouw van de school. Het stuk ligt inmiddels op het ministerie. De gemeente wacht nu op een positie ve beschikking vanuit Den Haag met een voldoende toereikend budget. Met de nieuwbouw is to taal circa 16 miljoen gulden ge moeid. Als alles volgens plan ver loopt worden eind volgend jaar de noodlokalen D en E gesloopt om plaats te maken voor een nieuwe vleugel met 15 gewone lokalen en 5 werklokalen voor het beroepson derwijs. In de nevenvestiging in Goor is de bouw van 12 lokalen gepland. Scholengemeenschap De Waer denborch. Een school met aan dacht, zoals op de schoolbrochure en schoolgids staat aangegeven of, zoals Van Minderhout omschreef: „Een school waarin op basis van gemeenschappelijke doelen en ide alen aandacht is voor het indivi du." In een bijzonder uitvoerige en met humor doorspekte toespraak, schilderde de onderwijsinspecteur de voor- en nadelen van een brede scholengemeenschap. Een insti tuut dat naar zijn zeggen geheel past in deze tijd: „Grote scholen kunnen even goed functioneren als kleine(re) categorale scholen (zoals enkel mavo, red.) mits er maar vol doende aandacht blijft voor de leerling, de klas centraal blijft staan. Daar moet de school als het ware omheen worden gebouwd, de leerling moet zich thuisvoelen in zijn groep." Veel waardering had Ten Wolde voor de in de schoolbro chure genoemde doelstellingen van De Waerdenborch als kennis verwerving, goede studieresulta ten, het stimuleren van creatief vermogen, verantwoordelijkheids gevoel, zelfstandigheid en respect voor normen en waarden van ande ren. Een nadeel van fuseren is dat Overijssel naar zijn zeggen vrijwel 'dichtgetimmerd' is met fusiescho- len, waardoor nauwelijks meer sprake is van onderlinge concur rentie: „Voor die tijd gebeurde er echt wel eens vervelende dingen, anderzijds zorgde die concurrentie voor positieve prikkels." Voor de jaarlijkse collecte van de Nederlandse Kankerbestrijding- /Koningin Wilhelmina Fonds is men in Holten op zoek naar collec tanten. De collecte wordt gehou den van 12 t/m 17 september. Met een half uurtje collecteren kan al een daadwerkelijke bijdrage wor den geleverd aan de Kankerbe strijding in ons land. Wie zich wil opgeven kan bellen met mevrouw M. Rustebiel, tel. 62692 of J.H. Heeregrave, tel. 61758. Dit jaar be staat het KWF 45 jaar. Al die jaren was de hoofddoelstelling 'Een be ter leven leven voor kankerpatiën ten, jong en oud', tevens thema van de collecte 1994. Het ingezamelde geld wordt besteed aan kankeron derzoek, voorlichting en begelei ding van kankerpatin ten. Vanaf zaterdag 10 september be gint de openbare bibliotheek in Holten met een experiment waar bij men ook op zaterdagochtend geopend is. Wie door de week of 's avonds niet in de gelegenheid is, kan de bibliotheek tot april vol gend jaar op zaterdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur bezoeken. Onze plaatsgenoot G.J.M. van Cal- car heeft op 31 augustus jl. aan de Rijks Universiteit Groningen met succes zijn studie economie afge rond door het behalen van de bul drs. in de economie. Op het weiland van de familie Van Coeverden, op de hoek Schup- pertsweg- Beusebergerweg, houdt MAC De Holterberg zaterdag 17 september vanaf 13.00 uur de twee de Erwincross van het seizoen, op nieuw inclusief bromfietscross. Zondag-18 september is het terrein vanaf 10.00 uur het decor voor trek- kerslepwedstrijden. De inschrij ving voor zowel Erwin- als brom fietscross ên trekkersiep is moge lijk op dinsdagavond 13 september vanaf 20.00 uur in 't Stuurhuus, Beusebergerweg 39. In tegenstelling tot enkele maan den geleden, ditmaal dus geen au tocross aan de voet van het eigen Zuurbergcircuit. MAC'er Harry van Coeverden: „Daar de tweede cross traditiegetrouw gekoppeld wordt aan trekkerslepwedstrijden, is er te weinig ruimte voor parke ren met tevens een aanzienlijk ren nerskwartier." Dat de eerste cross van het seizoen in het vervolg jaar lijks op de Zuurberg wordt gehou den, is intussen wel zeker. Volgens Van Coeverden is nog even over wogen om de cross en slep te ver plaatsen naar het Imhofcircuit. Ook daar werd de crosscommissie evenwel geconfronteerd met een gebrek aan ruimte voor twee akti viteiten, plus de vraag of de maïs van het daarvoor benodigde land al op tijd verwijderd zou zijn. Van daar het 'familieterrein' in de Beu- seberg, waar de MAC overigens als eerder te gast was. De Erwincross start zaterdags om 13.00 uur. Zoals gebruikelijk wordt er gestreden in drie klassen: heren, dames en vete ranen. Slotstuk is de afvalrace. De bromfietsers verschijnen tussen de verschillende manches door in de ring. De deelnemers aan de trek kersiep bestrijden elkaar in de ge bruikelijke ge wichtski assen.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1