Dennie Christian present op zaterdagse Keune feest Nieuw bestuur voor Kunst eo Cultuur Uit buiten Holten Hoe voed ik mijn peuter op? Bergruitertjes succesvol zakelijk BEKEKEN Programma van recreatiewerk Vrijmarkt, dweilen en touwtrekken Excursie Gasunie-kantoor \lteuuefeeftenj BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Jaaragenda HOLTEiS NIEUWSBLAD "teteqezetlita DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1994- Dat het opnieuw gezelligheid troef wordt op de Keunefeesten 1994 hebben wij reeds in onze voorgaande artikelen laten door schemeren. Ook zaterdag 10 sep tember is een dag die onder die noemer geschaard kan worden. Vrijmarkt, dweilorkesten, indoor touwtrekken en als klap op de vuurpijl Dennie Christian die in de avonduren het podium in de feesttent beklimt en de stemming onder het publiek ongetwijfeld naar een hoogtepunt voert. De Keunefeestcommissie (KFC) heeft er bewust naar gestreefd meer aktiviteiten onder de paraplu van de Keunefeesten te scharen. Voor het eerst geldt dat nu ook voor de jaarlijkse Vrijmarkt van de supportersvereniging van HMV, die die dag op en rond de Smids belt gehouden wordt. 'Keune-voor- zitter' Wim Dogterom: „We zullen zien hoe dat uitpakt. Bevalt het, wellicht dat we dan verder uitbou wen. Eén van de voordelen is dat we gebruik kunnen maken van el- kaars publiciteit. Dat geldt na tuurlijk voor alle verenigingen die met ons samenwerken." De Vrijmarkt begint 's ochtends om negen uur en duurt tot circa 15.00 uur. HMV-supporter Jan Hu- zen laat weten dat zich op dit mo ment ruim 50 kraamhouders heb ben aangemeld. Daarnaast heb ben verschillende verkopers zich ook verzekerd van grondplaatsen. De Holtense vrijmarkt trekt ieder jaar een grote schare kooplustigen. De koppeling met de Keunefees ten heeft tot gevolg dat de markt vanaf 11.00 uur muzikaal wordt op geluisterd door verschillende dweilorkesten. Later die dag stij- den die om de hoogste eer op het populaire Keunebloasfestival. Voor het zover is, begint echter om 12.00 uur het indoor touwtrektoer- nooi. Georganiseerd door touw trekvereniging OKIA. Vorig jaar een groot succes, al liet voorzitter Henk Schorfhaar toen wel weten dat het overzicht door de immense drukte er omheen wel eens moei lijk was. Het toernooi wordt nu in een ietwat verkorte vorm gehou den. Niet de hele middag, maar tot 14.30 uur, wanneer het blaasfesti- val begint. Aan de krachtpatsers in elk geval de opgave om hun tegen standers onder het toeziend oog van officiële NTB-scheidsrechters op rubberen matten (circa 30 me ter lang) over de streep te trekken. Met de zich vast warm spelende dweilorkesten er omheen onge twijfeld een sfeervolle ambiance. Klokke 14.30 uur begint dan het Keunebloasfestival met als inzet de Keunecup. Acht orkesten heb ben zich ingeschreven, waaronder natuurlijk De Braandheultjes en Mie Duch. Onder de deelenemende gezelschappen ook gerenommeer de bands uit de verre regio, zoals de Glasbloazers uit Heerenveen. Uit Denekamp zijn de Köttelpeem- bloazers van de partij. Voor de des kundige samenstelling van de jury levert iedere band een jurylid. Dennie Christian Smaakmaker op de zaterdag avond is niemand minder dan Den nie Christian, op professionele wij ze begeleid door de Perfect Show band met oud-Holtenaar Harry Blankena (zang/basgitaar). Sinds de deelname aan het Schlagerfesti val in 1974 met het nummer 'Rosa- munde', is de ster van de 38-jarige, Lochem Het nieuwe theaterprogramma van de Lochemse Schouwburg be vat een ambitieus aanbod met vele hoogtepunten een een grote ver scheidenheid. Het repertoire is op gebouwd uit 21 cabaretvoorstellin gen, 15 toneelvoorstellingen, 14 muziekuitvoeringen, 4 dansvoor stellingen, 2 musicals, 2 revues, 4 kindervoorstellingen en 3 opera operette-uitvoeringen. Naast 'ouwe getrouwen' als Youp van 't Hek en Herman Finkers, heeft de Lochemse Schouwburg- zich verzekerd van een nieuwe ge neratie aanstormend talent, onder wie Marlies Helder, Bert Klunder, Stef Bos, André Manuel en Jeroen van Merwijk. Voor acht voorstel lingen was vorig seizoen dermate grote belangstelling, dat deze nog maals terugkomen naar Lochem: 'Carmina Bur ana' van Introdans, Karin Bloemen met 'La Bloemen', 'Jeans' (dans), het komische to neelstuk 'Sunshine Boys' met on der anderen John Kraaykamp, de musical 'Hair', Hans Liberg met zijn programma 'Nu ook voor vrou wen', Tineke Schouten met haar one-woman-show 'AD you need is Lach' en tenslotte het hilarische succesprogramma 'Cabaret Pur per 10'. Het Amsterdamse Concertgebouw Kamerorkest maakt tweemaal zijn opwachting in Lochem. Zondag Z2 januari met violiste Emmy Verhey als soliste. In verband met de 50- jarige bevrijding in 1995 komt de voorsteUing 'Het Dagboek van Anne Frank' tweemaal naar Lo chem. Zondag 2 april is het precies 50 jaar geleden dat Lochem werd bevrijd en worden met de feestelij ke voorsteUing 'Happy Days Are Here Again' op historische wijze de bloemetjes flink buiten gezet. Ook na afloop gaat het feest door in de foyer. veelzijdige artiest, in ijltempo ge stegen. Niet aüeen in de Benelux, ook in zijn geboorteland Duits land. Enkele bekende nummers zijn 'Vrijheid en Vrede', 'O Neder land' en 'Zaterdagavond'. Sinds de beginj aren tachtig is Dennie Chris tian presentator van het jaarlijkse Schlagerfestival. Het succes van het televisieprogramma en Den- nies wijze van presenteren leidde in 1986 tot het gelijknamige radio programma. Sinds enkele maan den presenteert hij samen met Marga Bult voor TV Oost het mu ziekprogramma 'Altijd maar Draaien' met voornamelijk aan dacht voor het Nederlandse Ued. Wie zijn optreden wil bijwonen be taalt 15 gulden in de voorverkoop (plaatselijke horeca en VW), of 17,50 gulden aan de zaal. De kaart verkoop verloopt overigens nog steeds prima. Nog altijd zijn er pas se-partouts verkrijgbaar (30 gul den). Degenen die zich vier dagen achtereen wiDen onderdompelen in de feestvreugde, zijn daar veel voordeliger mee uit. Een passe partout een doorlopend toegangs bewijs voor aUe evenementen. Seniorenkoor Zingen is leuk voor mensen van aUe leeftijden. Zingen kun je ook blijven doen tot op zeer hoge leef tijd. In Holten bestaat de mogelijk heid voor senioren om in een koor te zingen. Het repertoire van het koor bestaat uit gezelüge, populai re liederen, soms uit de oude doos, een enkele keer christelijk, maar altijd in het Nederlands. Het is de bedoeling dat het seniorenkoor deel neemt aan zangersdagen in de provincie. Daarnaast verleent het koor medewerking aan bijv. kerst vieringen. Het koor repeteert elke donderdagmorgen van half elf tot ongeveer half twaalf in Diessen- plas en staat onder leiding van Jona Evers. Iedereen komt om 10 uur om eerst gezeUig samen koffie te drinken. Contributie hoeft niet te worden betaald. Iets voor u? Op donderdagmorgen 18 augustus komt men weer bij elkaar. U kunt gerust eens een keer gaan kijken. Wie moet ik bellen? Hulp aanvragen van bijv. de wijk verpleging of gezinsverzorging doet men meestal per telefoon. De hulpverlenende instellingen heb ben zich daar helemaal op ingesteld. Heeft u hulp nodig met voornamelijk een verpleeg kundig en/of verzorgend karakter dan belt u de Centrale Thuiszorg telefoon 05700 - 86000. Uw hulp vraag wordt genoteerd en er wordt voor gezorgd dat iemand bij u komt om met u te bespreken welke hulp wanneer nodig is. Heeft u hulp nodig met voornamelijk het karakter van huishoudelijke hulp en/of verzorging dan belt u de Thuiszorgtelefoon 05486-16465. Ook daar wordt uw hulpvraag ge noteerd en komt er zo spoedig mo gelijk iemand bij u om te bezien welke hulp in uw situatie gewenst is. Praten over verdriet Wanneer een organisatie een aan tal gespreksbijeenkomsten organi seert wordt dat al gauw een cursus genoemd. Die aanduiding is vaak helemaal misplaatst. Neem nu bij voorbeeld de cursus voor weduwen van boven de zestig, welke wordt georganiseerd door het RIAGG. Alsof men kan leren weduwe te zijn! Wat wel een goed idee is van het RIAGG is het organiseren van een aantal bijeenkomsten waar vrouwen die een jaar weduwe zijn onder deskundige leiding met el kaar kunnen praten over hun pro blemen en ervaringen. Praten met vrouwen die hetzelfde grote veriies hebben meegemaakt kan heel ple zierig zijn. Op 29 september gaat het RIAGG weer een zgn. cursus organiseren voor vrouwen van bo ven de zestig die langer dan 1 jaar geleden hun partner hebben verlo ren. De grootte van de groep waar in wordt gepraat is zo'n 8 tot 12 vrouwen. Er wordt een serie van 8 tot 10 bijeenkomsten belegd, steeds op een donderdagmiddag van 14.00-16.30 uur in het RIAGG- kantoor aan de Deventer Pikeurs- baan 3. Dit adres is ook goed met openbaar vervoer te bereiken. De totale kosten bedragen f25,-. Daar voor krijgt men ook het cursusma teriaal en de consumpties zijn gra tis. Heeft u interesse? Voor infor matie of opgave kunt u beUen met mw. Smeets of mw. Messing van het RIAGG, telefoon 05700-83999. De veelzijdige Dennie Christian is zaterdagavond de smaakmaker van de Keunefeesten 1994 In het gebouw aan de Gaarden- straat 31 houdt Thuiszorg Zuid west Overijssel op woensdagavond 5,12 en 19 oktober onder het motto 'Over peuters gesproken' een bij eenkomst over de ontwikkeüng en opvoeding van peuters. De gratis bijeenkomsten zijn bedoeld voor ouders/verzorgers van kinderen tussen één en vier jaar en worden begeleid door een opvoedingsvoor- Dchtster. De avonden beginnen telkens om 20.00 uur en nemen circa anderhalf tot twee uur in be slag. Er kunnen acht tot zestien mensen deelnemen. Veel ouders- /verzorgers hebben vragen over de ontwikkeling en opvoeding van hun kind(eren). Kleine kinderen ontwikkelen zich dan ook snel. Op voeders moeten regelmatig ande re, nieuwe beslissingen nemen. Bij voorbeeld over het wel of niet op de stoep laten spelen van een kind, over slaapproblemen enzovoorts. Tijdens de bijeenkomsten krijgt men onder meer adviezen over de opvoeding en is er de mogelijkheid kontakten te leggen en ervaringen uit te wisselen met andere opvoe ders. Wie belangstelling heeft kan zich voor nadere inhchtingen en aanmelding wenden tot het zorgse- cretariaat, tel. 05700-86000. AUGUSTUS 19,20 en 21 augustus: School- en Volksfeest Espelo. 23 augustus: Zum Hoolter Bock 27 augustus: viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn 30 augustus: viswedstrijd junioren HSV De Rietvoorn SEPTEMBER 4 september: viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn 8 september: wijnavond Smidsbelt 9/10/11 september: Keunefeest 9 september: Open huis Bosc hkamp 10 september: vrijmarkt suppor tersvereniging HMV 13 september: excusrsie Kunst en Cultuur naar Gasunie-kantoor Groningen 17 september: MAC-Erwincross 18 september: viswedstrijd senio ren HSV De Rietvoorn; MAC trek kersiep 24 september: Holterbergherfst- toer 25 september: viswedstrijd senio ren HSV De Rietvoorn; reünie 25 jaar De Schure OKTOBER 1/2 oktober: MAC Nacht om Hol ten 9 oktober: MAC klassieker toerrit 10 oktober: lezing Kunst en Cul tuur in De Boschkamp 14 oktober: Première COC met 'Een Griekse tragedie' 15 oktober: COC met 'Een Griekse tragedie' 29 oktober: Diepe Hel Holterber- gloop NOVEMBER 2 november: literaire avond met Max Dendermonde voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 5 november: speelgoedbeurs peu terspeelzaal 12 november: Elfde van de Elfde in De Poppe. 22 november: schrijfster Carolijn Visser in de bibliotheek 25 november: leerlingenconcert MOC Holten in NH kerk; concert Holtens Gemengd Koor 26 november: najaarsconcert HMV in sporthal; MAC-feestavond DECEMBER 6 december: MAC-bijeenkomst klassiekers 12 december: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 26 december: MAC Kerstpuzzelrit 1995 JANUARI 16 januari: literaire avond met Si mon Vinkenoog voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 15 februari: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 11 maart: voorjaarsconcert HMV in De Kandelaar 22 maart: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 24 april: lezing voor Kunst en Cul tuur in De Boschkamp Op het onlangs gehouden con cours te Markelo hebben de deel nemende Bergruitertjes en hun po ny's hun beste beentje voorgezet. De resultaten logen er dan ook niet om, want bijna iedereen viel in de prijzen. Bij het L-springen cat. C was het bijna een Sluiters onder onsje: Daniël op Blue Thunder was de snelste in de barrage en eiste zo de hoofdprijs voor zich op, terwijl zus Chantal derde werd op Surpri se. In de klasse L cat. D sprongen Sabine de Roos en Kadanz in een drachtige samenwerking naar een tweede plaats. Ook bij de indivi duele dressuur werden bekers ver diend in de diverse ringen: in de klasse B behaalden Esther Lam- mers op Mark en Sabine de Roos een tweede, Daniël Sluiter een der de plaats. In de klasse L-l waren de verrichtingen van Janneke Si mons op Joy en Marleen de Roos op Flame goed voor respectieve- liek een eerste en een tweede prijs. In de afdelingsdressuur klasse M was de proef van Daniëlle van der Kaap, Jeanet en Henk-Jan Mark voort en Marleen de Roos goed voor "goud". Zondag namen de drie Holtense combinaties die in Kla- renbeek acte de presence gaven, alleen genoegen met hoofdprijzen. Bij het L-springen tilde Kadanz Sabine over alle hindemissen en met die prestatie was deze combi natie als enige foutloos in de hele - klasse L. Dit leverde uiteraard weer een welkome aanvulling op voor de bekerkast. Cindy Vossel- man op Vaya con Dios legde bij het M-springen de barrage 2 seconden sneller af dan concurrent Marco Brinkman, wat de le prijs oplever de en en daarnaast een extra stuk je voldoening gaf. Claudia Vossel- mans dressuurproeven op Wendy in de klasse L-2 waren beide goed voor een eerste plaats. Bij de Rabobank is gratis de 'Leukste Vakantie Krant' verkrijg baar met praktische informatie over zon- en sneeuwvakanties binnen of buiten Europa. Voor de beoordeling van de vakantie bestemmingen gebruikt de Rabo verschillende informatiebron nen, zoais Toeristiek. Dat is het onafhankelijk instituut dat bestemmingen en akkommodaties geheel objektief beoordeelt. In de krant is er een artikel aan gewijd. Een prijsvraag naar aanleiding van een verhaal over gedragsregels op de skipiste biedt kans op reischeques ter waarde van 1000 en 500 gulden. De krant bevat vports aantrekkelijke aanbiedingen. De Rabo biedt ten slotte klanten die op reis gaan diverse gratis extra's. Emmy Verhey is in januari solist bij het Concertgebouw Kamerorkest Het programma van het Interker- kerlijk Recreatiewerk in en rond de recreatietent op De Borkeld luidt de komende week als volgt: zaterdag 20 augustus is er vanaf 20.00 uur open avond, waarop ken nis kan worden gemaakt met de teamleden. Kinderen kunnen broodjes bakken bij het kamp vuur. Zondag 21 augustus wordt om 10.00 uur onder het thema 'Vor men' kampdienst gehouden in de tent. Voorganger is mevrouw M. Bogaard. Maandag 22 augustus begint het nieuwe thema 'Vrijheid'. Tot en met vrijdag wordt het uitgewerkt in de kinderochtenden (van 10.00 tot 12.00 uur). Onder leiding van mevrouw Leerink kan er vanaf 14.30 uur worden meegedaan aan textielverven en 's avonds 20.00 uur start de karaoke-show. Beide aktiviteiten staan open voor vol wassenen en kinderen. Dinsdag 23 augustus begint om 14.30 uur schatzoeken voor kinderen tot 14 jaar. Woensdag 24 augustus is er voor jong en oud vanaf 19.00 uur barbecue. Wie mee wil doen wordt gevraagd zich voor 12.00 uur op te geven. Donderdag 25 augustus is het vanaf 19.45 uur griezelen gebla zen voor de jeugd met een kinder- spookspel, terwijl om 22.00 uur een spooktocht begint voor volwasse nen (14 jaar en ouder). Vrijdag 26 augustus kunnen kinderen zich vanaf 14.30 uur uitleven met hut ten bouwen. Vast onderdeel van het uitgebrei de aktiviteitenprogramma is het bijna dagelijkse kleuterkwartier tje. Van maandag tot en met vrij dag vanaf 18.45 uur. Ditmaal wordt poppenkast gespeeld. Mevrouw M.H.J. Husslage-Later- veer is de nieuwe secretaresse van de Stichting Kunst en Cultuur. Zij volgt daarmee mevrouw Y.M. Lubberhuizen op. Na ruim vijf jaar lidmaatschap van het oprich tingsbestuur is zij evenals me vrouw C.M. Sijtsema-Tesch (pen ningmeester) teruggetreden. De penningen worden nu beheerd door mevrouw H.J.C. Zoet-Harm- sen. Voorzitter blijft mevrouw D.D. van Rappard-Buitenhuis. Ook H. Verkerk en de dames I. Groot-Humme en A. Steensma- Vegter zijn toegetreden tot het be stuur. Aan het vertrek van de da mes Lubberhuizen en Sijtsema wordt tijdens de eerstvolgende aktiviteit aandacht besteed. Met het oog op het nieuwe seizoen heeft Kunst en Cultuur inmiddels het nieuwe programma uitge bracht. Met een gevarieerd aanbod hoopt het bestuur donateurs en overige belangstellenden te boei en. Het seizoen wordt dinsdag 13 september geopend met een excur sie naar het nieuwe hoofdkantoor van de Gasunie in Groningen. In verband met de ontvangst om 10.00 uur, wordt precies 8.15 uur vertrokken vanaf het parkeerter rein bij de sporthal. Er is plaats beschikbaar voor maximaal 50 personen. Afhankelijk van de be langstelling voor de excursie wordt het type vervoermiddel be paald: bus of eigen auto (eventueel meerijden). De belangstelling voor een bezoek aan het Gasunie-ge bouw is groot. Pas over twee jaar is er opnieuw een mogelijkheid het te bezoeken. Wie mee wil moet zich voor 25 augustus aanmelden bij mevrouw Sijtsema, Enkweg 11, tel. 62301. Evenals het NMB-hoofd- kantoor in Amsterdam, is het ge bouw ontworpen door de architec ten Alberts en Van Huut. Vorig jaar werd het hoofdstedelijke ge bouw al bezocht. Honderden vak mensen en deskundigen hebben jarenlang aan het Groningse bouwwerk meegewerkt. Volgens de filosofie van Ton Alberts voor ziet de architect de mens van 'een derde huid'. Na huid en kleding biedt de behuizing een derde be schermingslaag tegen de grillen van de buitenwereld. Veiligheid, geborgenheid, schoonheid en ge luk krijgen in de organische archi tectuur op evenwichtige wijze alle aandacht. In het gebouw zijn veel momenten waarop bouwkunde tot bouwkunst wordt. Het programma van Kunst en Cul tuur bevat voorts in het kort de volgende onderdelen: 10 oktober, lezing door drs. G.M. Pluis over Pablo Picasso; 2 november, literai re avond met schrijver Max Den dermonde; maandag 12 december, lezing door Emst Kurpershoek over Michelangelo; 16 januari, lite raire avond met Simon Vinkenoog; 15 februari, lezing door drs. C.A.J. de Haas over 'Het denken van René Margritte' (schrijver/schil der); 22 maart, lezing door drs. J.M. Koomen-de Langen over het rijks museum Kröller-Müller; 24 april, lezing door Elvira van Eijl over Design. Onder leiding van P. van den Ende houdt Kunst en Cultuur daarnaast iedere twee maanden een leeskring en worden boven dien ook dit jaar weer drie kamer concerten georganiseerd. Donateur Wie donateur wil worden van Kunst en Cultuur betaalt een tien tje per seizoen. Het bedrag moet vóór 15 oktober overgemaakt wor den op rekening 32.85.67.671 van de Rabobank onder vemelding van 'Donateurschap '94-'95' en naam en adres. Het gironummer van de bank is 875587. Opzeggen van het donateurschap moet schriftelijk vóór 1 juli bij het secre tariaat (Houtweg 12) geschieden. Indien niet tijdig, loopt het auto matisch een jaar door.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5