Schure gokt goed met Rock op de Delle 'Nog even en dan is de drukte weer voorbij5 Zum Hoolter Bock met Harry Slinger WEEK ol DEZE Wellicht Schuredag in 1995 Dierenpension Wansink zit tijdens bouwvak tjokvol Opnieuw 'oergezellig feest' Poes onder motorkap De kus in beeld Seizoen 1994 nu al succes Geen dwang politie Holten Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1994 Abonnementsprijs 166.= Losse nummers f. 1.4b Struisvogels Dinand Veneman heeft rigou reus de bakens verzet. Sinds een kleine twee maanden is hij van mestkalveren overgescha keld op het houden van struis vogels. De vogels zijn bestemd voor de slacht. In het westen ligt het eerste struisvogelvlees al bij Albert Heijn. Kunst en Cultuur De Stichting Kunst en Cultuur opent het seizoen met een ex cursie naar het nieuwe Gasu nie-hoofdkantoor in Gronin gen. Het programma bevat daarnaast een gevarieerd aan bod met lezingen en concerten. Tijdens de eerste bijeenkomst in De Boschkamp wordt op pas sende wijze aandacht besteed aan het vertrek van de dames Lubberhuizen en Sijtsema uit het bestuur. Dat is inmiddels uitgebreid tot zes man. Over dieren gesproken. Groot was vorige week de verbazing in natuurmuseum Bos Dieren wereld, waar bleek dat een jon ge poes ongemerkt onder de motorkap van de auto van zijn Drentse eigenaar meegereisd was naar Holten. De 80 kilome ter lange reis werd ongedeerd beëindigd. Terwijl de Drentse familie het museum bezocht, wandelde het poesje plotsklaps over de drempel. Een mede werkster kreeg het diertje in de gaten, ontfermde zich erover en informeerde onder de bezoe kers naar de eventuele eige naar. Dat de verbazing bij de nietsvemoedende Drentenaren groot was laat zich raden. Op de bepaald comfortabeler ach terbank van de auto keerde het poesje met zijn eigenaar huis waarts. Afgelopen zaterdag werd in jonge rencentrum de Schure voor de eer ste maal het evenement Rock op de Delle gehouden. Het experi ment pakte positief uit. Zo'n hon derd mensen vonden ondanks de regen hun weg naar de Beuseberg. Voor de organisatie reden tot te vredenheid en een voorzichtige blik in de toekomst. Voor die honderd bezoekers was een programma opgesteld waarin eenieder iets van zijn gading kon vinden. De avond startte met The Kilkenny Cats. Een band die af komstig is uit de regio, en die de zaal alvast warm wist te krijgen. Toen tegen een uur of elf de tweede band zijn opwachting maakte, was de delle goed gevuld. Toch oogstte de Drontense band Hookah niet het succes dat je zou verwachten. Het Holtense publiek was iets te nuchter voor de stramme fun- krockklanken, en de vreemde ca priolen van de zanger van de band bleven dan ook goeddeels achter wege. Dat het Holtense publiek wel van feesten weet, bleek toen de band Noar de bliksem haar opwachting maakte. De nodige alcohol was in de man, en dus was het tijd voor een onvervalst uurtje rocken. On danks de wat tegenvallende band Hookah is de organisatie van het evenement goed te spreken over de avond. Schure-vrijwilliger Gerrit Meijer: „We hebben geprobeerd voor elk wat wils te bieden. We hadden aan 75 man genoeg gehad om quitte te draaien. We kunnen dan ook alleen maar tevreden zijn." Het festival werd eigenlijk gehouden omdat een Schuredag er dit jaar financieel niet inzat na het fiasco van vorig jaar. Toch wordt een volgende Schuredag niet uit gesloten. Voorzitter Johan Schup- pert daarover: „Over dat fiasco zijn we al weer heengegroeid. Inmid dels zijn de eerste kontakten met bands alweer gelegd voor een bui tenfestival, volgend jaar." Absolu te garantie voor de Schuredag 1995 is er evenwel nog niet. Ook voor het Rock op de Delle evenement ligt een vervolg in het verschiet. Gerrit Meijer: „Na vana- The Kilkenny Cats wisten de zaal moeiteloos warm te krijgen Foto Ten Velde) vond zijn we enthousiast. De gok die we genomen hebben is goed uitgepakt. Als we het met de bands en de vergunning voor elkaar kun nen krijgen komt er waarschijnlijk wel een vervolg. Gedacht wordt aan het laatste weekend van okto ber of het eerste van november." De vrijwilliger vertelde dat nog deze week de vergunningaanvraag de deur uit zou gaan. Voordat ech ter dat feest wordt gehouden, moe ten de vrijwilligers zich eerst bezig houden met de reünie die gehou den wordt ter gelegenheid van het zilveren jubileum van De Schure. De bijeenkomst heeft plaats op za terdag 25 september. Daarvoor worden alleen (ex)-medewerkers uitgenodigd. In de hal van het gemeentehuis zijn tot en met dinsdag 23 augustus gedurende de openingstijd schil derijen, tekeningen en beelden van Peter Hoogers uit Hengelo te be zichtigen. De expositie is afkom stig uit het aanbod van de Ten toonstellingsdienst Overijssel en heeft als thema 'de kus'. In zijn schilderingen en ruimtelijk werk heeft Hoogers zijn fantasie over de kus laten gaan. Dat zorgde voor een zeer gevarieerde tentoonstel ling. Hoogers heeft verschillende soorten kussen uitgebeeld, in uit eenlopende stijlen en kleuren. Enerzijds ingetogen en rustig van kleur, anderzijds expressief en juist fel gekleurd. Omdat een the ma als de kus in de kunstgeschie denis vaker voorkomt, is in de ten toonstelling een aantal reproduk- ties opgenomen van bekende 'ge schiedenis-kussen'. In een brochure, die bij de expositie gra tis verkrijgbaar is, staat uigebreid beschreven hoe er in het verleden gekust werd en hoe Hoogers dat nu heeft gedaan. Een goed seizoen. Dat is het nu al zeker voor de hotels, bungalows en campings binnen onze gemeente grenzen. VW'ster Astrid Dirkzwa ger liet desgevraagd weten dat de hotelbezetting 'redelijk goed' is, hier en daar zijn nog wel kamers vrij. Ook de bungalowparken bele ven goede tijden. Dat de scholen in het zuiden des lands begin deze week begonnen zijn, is waarschijn lijk de oorzaak dat er geen sprake is van honderd procent bezetting. Volgens Dirkzwager zijn alle va kantiewoningen vanaf volgende week echter weer volgeboekt. Ook de campinghouders kunnen tevreden zijn. Door het mooie weer hebben ook zij diverse malen 'vol' moeten verkopen. Sinds het weer iets minder zomers is en ook het zuiden weer in de schoolbanken zit, zijn hier en daar weer plaatsen beschikbaar. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoom tel. 05486-5 52 54 H. Schotten tel. privé 074-42 86 06 Advenenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451HK Holten Tel. 05483-6 1849 Vakantie. Voor de één rust, reizen of klussen, voor de ander doorwerken. Allard Wansink hoort tot de laatste categorie. De eigenaar van Dierenpension Wansink aan de Rijssenseweg beleeft yooral tijdens de bouwvak toptijden. Zo ook nu. „Nog een goeie twee weken, dan is de grootste drukte weer voorbij," zegt hij, terwijl menig logé zich op de achtergrond danig laat horen. „Normaal ondenkbaar, maar nu heb je net langs de kennels gelopen en horen de honden ons bovendien praten. Zestig honden en dertig katten heeft Wansink op dit moment te gast. Hoewel er eigenlijk nog wat ruimte over is, vindt Ifrj het zo welletjes: „Anders wordt het te vol. Nu is het ook voor de dieren zelf prettiger." Veertien jaar geleden besloot de Holtenaar de toenmali ge varkensmesterij om te bouwen tot dierenpension. „De handel was slecht en bovendien lag het me niet zo," verklaart hij die ommezwaai. Het besluit hield tevens verband met het verdwijnen van het dieren pension van Dick Zanting in Bath men. Wansink heeft zijn boerenbe drijf evenwel niet helemaal opge- .doekt. Hij bezit nog zo'n zestig melkkoeien met jongvee, maar richt zich in de zomer volledig op zijn logés, daarbij geholpen door één van zijn zoons en kennissen uit Rijssen. „We begonnen destijds met twee kleine kennels. Een jaar later was de vergunning van de gemeente rond en hebben we de varkensschuur omgebouwd tot 30, later 35 kennels." Genoeg ruimte voor circa zestig honden. Vaak twee, in een enkel geval drie bij elkaar, meestal dieren van dezelf de eigenaar: „En zijn het geen die ren van dezelfde baas, dan wordt het samen plaatsen, indien moge lijk, veelal toch op prijs gesteld. Een afleiding voor de hond." Ambi ties voor het (erbij) beginnen van een asiel heeft Wansink niet: „Al lereerst krijg je dan het punt van investeren in een nieuw gebouw. Het kan namelijk niet in hetzelfde onderkomen. Bovendien subsi dieert de gemeente het asiel in Schalkhaar, maar nog belangrij ker is dat ik het zelf niet zie zitten. Leuren met dieren om ze aan een nieuwe baas te helpen. Nee, ik hou het bij een pension. Alle honden en katten gaan dan na gemiddeld twee tot drie weken terug naar hun eigenaar." In de bouwvakvakantie zit het Holtense dierenpension 'tjokvol'. Met gepaste trots vertelt Wansink dat hij door de jaren heen diverse vaste klanten heeft uit Holten en nabije omgeving. Buiten het sei zoen is het een stuk rustiger en verblijven er slechts enkele dieren. Naar zijn zeggen voldoet het die renpension aan de voorgeschreven eisen: „De inspecteur van de Bond voor Bescherming van Dieren komt hier zeer regelmatig. Gemid deld iedere twee maanden. Proble men hebben zich nog nooit voorge daan." Elke kennel bevat één of meerdere manden of een 'stretch' (een soort rubberen mat waarop de honden liggen). Om de dieren zo veel mogelijk op hun gemak te stellen, hebben veel honden een eigen deken of speelbot. Wansink: ,,'t Gaat om de geur. Iets herken baars. Iets van zichzelf." In de zo mermaanden is het flink aanpak ken geblazen voor Allard en zijn medewerk(st)ers. 's Ochtends voeren en tussen 8.30 en 11.30 uur 'luchten' en zonodig borstelen. Hoewel de honden elkaar over het algemeen goed tolereren, ge schiedt het luchten groepsgewijs. Blijkt een combinatie niet te vol doen, dan wordt een andere groep gevormd. De honden worden los gelaten in één van de zes afgraster- de speelweides': één geheel bete geld, twee half en de rest gras. Als de honden zich buiten uitleven, worden de desbetreffende kennels schoongespoten met een ontsmet tingsmiddel en de drinkbakken van vers water voorzien. Tussen 16.30 en 19.30 uur mogen de dieren dan opnieuw naar buiten en is het voeren geblazen: pens en 'diner'. Tijdens de extreme warmte ver toefden de honden opvallend graag binnen. Wansink: „Door de ventilatoren was het daar veel aan genamer. Bijna allemaal verkozen ze het koele beton in plaats van de warme mat." De katten in Dierenpension Wan sink worden in een gezamenlijke ruimte opgevangen. Niet meer dan dertig: „Nu hebben ze allemaal een eigen plekje. Is dat niet het geval, dan kunnen onderling irritaties ontstaan." En in het geval het ka ters betreft, stelt Wansink als voor waarde dat het dier gecastreerd en net zoals bij de honden, ingeënt is. Tijdens ons bezoek is het opval lend rustig in het kattenverblijf. Wellicht ook onder invloed van de warmte. De dieren luieren en spin nen tevreden op een plank, een tak of zelfs tussen de balken van het plafond. Een jonge poes vraagt al kopjes gevend hevig om aandacht en een wat ouder exemplaar springt nieuwsgierig op mijn schouder. Echte problemen met zijn logés heeft Wansink naar zijn zeggen ook weinig meegemaakt. Ontsnappin gen hebben zich zelfs nog nooit voorgedaan. Wel gevallen van In het artikel 'Strijder tegen on recht of gewoon querulant', ge plaatst in onze uitgave van 11 au gustus jl, wordt gesteld dat Holte- naar C.P. Verlegh in zijn jarenlan ge gevecht tegen de gemeente sons onder dreiging van politiedwang het veld moest ruimen. Tegenover het Holtens Nieuwsblad laat de heer Verlegh weten dat van poli tiedwang of dreiging daarmee nim mer sprake is geweest en dat de verslaggever ten aanzien daarvan onjuist verslag deed. De katten in Dierenpension Wansink hebben alle een eigen plekje. Er is geen sprake van irritatie onderling, slechts tevreden luieren en spinnen (Foto Ten Velde) De tarieven voor het verblijf van een hond of kat in Dieren pension Wansink bedragen res pectievelijk 12 en 7 gulden per dag (inclusief voer en btw). Met ingang van 1995 worden die prijzen vermoedelijk iets opge trokken. Honden en katten kunnen dagelijks worden ge bracht en gehaald tussen 9.00 en 10.00 uur en 17.00 en 19.00 uur. Zondag is het pension uit sluitend geopend tussen 17.00 en 19.00 uur. Om onrust in de verblijven te voorkomen, wordt (vaak emotioneel) af scheid genomen in het kantoor. Datzelfde geldt voor de hereni ging met de baas/bazin. Dieren pension Wansink is gevestigd aan de Rijssenseweg 34, tel. 05483-63794. heimwee. Wansink legt uit dat hij van ieder dier een kontaktadres heeft. Buren of familie: „Mocht het te gek worden, dan bel ik die men sen op om de hond te halen. Anders kwijnt hij echt weg." Als het karak ter van de hond het toelaat, neemt hij zo'n hond soms zelf in huis: „Onder de mensen en afleiding met mijn eigen honden. Dat doet vaak goed." Een teken dat de Hol tenaar hart voor zijn gasten heeft, zowel hond als kat regelmatig aan haalt. Om de hond enigszins te laten wen nen aan zijn tijdelijke omgeving adviseert Wansink nieuwe klanten altijd het dier een proefdag te laten verblijven in zijn pension: „Dat heeft grote voordelen. Zo'n hond weet dan hoe het hier toe gaat. Als hij terugkomt is er absoluut her kenning en gaat het gemakkelij ker." Alle gegevens worden bij binnen komst in de computer ingevoerd. Dat geldt tevens voor bijzonderhe den als inentingen, dieet en moge lijk medicijngebruik. In overleg met de eigenaar wordt ook afge sproken dat indien noodzakelijk de dierenarts wordt ingeschakeld. Dierenpension Wansink beschikt ten slotte over een politie-opvang- hok. Wansink: „Als de politie ge beld wordt over een loslopende, zwervende hond, pikken ze 'm nor maal gesproken op en brengen hem naar het asiel. In het weekein de gaat dat minder makkelijk en vangen wij zo'n hond enkele dagen op." Harry Slinger, ex-zanger van de Amsterdamse groep Drukwerk, is dinsdag 23 augustus de landelijk bekende artiest die als 'uitsmijter' fungeert van 'Zrm Hoolter Bock'. Met de zevende editie van dit jaar lijkse muziekfestijn bieden de Holtense Boerendansers plaatsge noten, vakantiegasten en overige belangstellenden ongetwijfeld opnieuw een 'oergezellig feest' vol muzikaal vermaak. 'Zum Hoolter Bock' is door de jaren heen uitge groeid tot een topper in Holten en wijde omgeving. Hoofdmoot is het Hoolter Songfes tival met optredens van diverse (aankomende) regionale artiesten, onder wie ook Holtenaar Rein Hof man. Vorig jaar werd het festival gewonnen door Annet Roons. Daar zij intussen een platenkon- trakt heeft, is zij van deelname uitgesloten. Hetzelfde geldt voor Use de Lange en Wendy Berghorst, die eveneens vorig jaar op de büh ne op de Smidsbelt in de schijnwer pers traden. Voor de zevende editie van het Hoolter Songfestival hebben zich zestien deelnemers ingeschreven: Jeanne Wesselink ('I see your smi le'); Frida Roetgerink ('Pak m'n hand'); Diane Kepmer '(Blanket on the ground;); Agnes van de Burlt ('Eternal Flame'); Elly Geer- dink ('You were my friend'); Anton Brack ('Holland potpourri'); Han- neke van Hennepe ('BZN potpour ri'); Moeders Mooiste ('Een vrouw zoals jij'); Marieke Markvoort ('Nog één kans'T; Joke Vruggink ('Like the way I do'); Rein Hofman ('Ik wil niet dat je liegt'); Hester (eigen compositie); Ramona ('What's'); Michel (Don't let the sun'); Henk Meuleman (eigen com positie); André Tielman ('Little bird'). Inzet van het festival is de 'Zum Hoolter Bock'-cup. De BVM-cup van artiestenbureau BVM geldt aanmoedigingsprijs voor bet beste talent, terwijl het Deventer Dag blad, Dagblad Tubantia en het Holtens Nieuwsblad gezamenlijk een persprijs beschikbaar stellen. Evenals vorig jaar worden de ar tiesten live begeleid door showor kest 'Alpha' met op drums plaats genoot Marcel Oosterkamp. Gedurende de tijd dat de jury zich beraadt over de uitslag laat Harry Slinger zich horen met diverse be kende nummers. Hij is het die aan sluitend de prijzen aan de diverse winnaars overhandigt. Zoals gebruikelijk zullen de Hol tense Boerendansers de Smidsbelt omtoveren tot een sfeervol dorps plein met circa 800 gratis zitplaat sen. Daarnaast is gezorgd voor een uitgebreid randgebeuren, waarbij het aan niets ontbreekt voor de inwendige mens. 'Zum Hoolter Bock' begint om 19.00 uur en is gratis toegankelijk. De prijsuitrei king wordt verwacht rond 23.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1