Overname van kleine agrarische bedrijven Kennismaking met ie skeelersport bevalt holten ontpopt zich ils touwtrekbolwerk Sieraden pronken in gemeentehuis HOLTENS NIEUWSBLAD Rapport toont perspectieven Reclameborden aan banden Rectificatie Jaaragenda Comb. Jurjens kampioen fond Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen Jos Kamphuis klaverjast als de beste DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1994- De bedrijfsovername van kleine agrarische bedrijven blijkt in de praktijk nogal eens vast te lopen. Door nieuwe beperkingen van overheidswege, de financiering en de inkomensperspectieven voor zowel de vertrekkend als aanko mend agrarisch ondernemer wordt verkoop van het bedrijf steeds moeilijker. Toch zijn er wel degelijk perspectieven voor met name gemengde veehouderijbe drijven in Overijssel. Maar dan moet aan een aantal voorwaarden worden voldaan. Dat concludeert Pier Wahle in een in opdracht van het Overijssels Agrarisch Jonge ren Kontakt geschreven onder zoeksrapport. Tot halverwege de jaren tachtig waren er amper beperkingen voor wie wou uitbreiden in de Neder landse landbouw. Sindsdien heb ben allerlei wettelijke regelingen met betrekking tot mest, milieu en produktie dat een stuk minder aantrekkelijk gemaakt. Daardoor is ook de bedrijfsovername van kleine agrarische ondernemingen nu veel moeilijker. Het OAJK sig naleerde die problemen ook op de bedrijven van haar eigen leden en nam contact op met de Weten schapswinkel van de Landbouwu niversiteit Wageningen die bemid delde tussen OAJK en doctoraal student Wahle. Resultaat van die samenwerking is het rapport 'Toekomstperspec tieven voor kleine gemengde vee houderijbedrijven'. Wahle verza melde daarvoor de technische, fi nanciële en sociale gegevens van zes praktijkbedrijven. Er werden interviews en informele gesprek ken gehouden met de ouders van een bedrijfsopvolger, de opvolger zelf of met hen samen. Op basis De gemeente zal de afspraken over het plaatsen van reclameborden strenger gaan hanteren. Daarbij gaat het om aankondigingen voor plaatselijke activiteiten en evene menten die soms een hele zomer lang langs de kant van de weg staan. Afspraak is echter dat ze twee weken voor de activiteit mo gen worden geplaatst en meteen daarna weer moeten worden weg gehaald. „En dat gebeurt gewoon niet" verklaart burgemeester D.J. Verhoeven de maatregel. „Land schappelijk gezien vinden we dat voor Holten niet gewenst." daarvan zijn voor elk bedrijf meer dere bedrijfsplannen opgesteld en doorgerekend. Qua activiteiten liggen die plannen dicht bij de be staande bedrijfsopzet. Daarnaast werd gekeken naar de interesse voor alternatieven en de mogelijk heden daarvan voor de toekomst. Mogelijkheden Die mogelijkheden zijn er dus, zo concludeert Wahle. Maar hij ver bindt daar meteen een aantal voor waarden aan. Factoren als de be- drijfsgrootte, de vermogensposi tie, het managementniveau van de veehouder en de bedrijfsovername zelf spelen een belangrijke rol. Daarnaast hangt veel af van de bereidheid van de veehouder zich aan te passen aan veranderende omstandigheden en de sociale (ge zinssituatie. Ondernemers met een klein ge mengd bedrijf zullen zich moeten afvragen in welke richting zij hun bedrijf willen ontwikkelen. Is het verantwoord met hoge investerin gen de huidige activiteiten uit te In het bericht over mogelijke ver koop van het postkantoor in Hol ten is vorige week een fout geslo pen. Daar waar sprake was van mogelijke verhuizing naar het oude pand van Boekhandel Heu- sinkveld aan de Dorpsstraat, moest dat zijn het nieuwe pand aan de Dorpsstraat. Overigens ontkent PTT Postkantoren dat er van verkoop sprake is. Nog tot en met maandag 8 augus tus staan in het Holtense gemeen tehuis sieraden te pronk van EUie Besselink uit Doetinchem, Lex de Jong uit Nijverdal en Micheil Teu- nen uit Amsterdam. Het betreft hier een tentoonstelling uit het aanbod van de Tentoonstellingen- dienst Overijssel. Bij de samenstel ling stond de diversiteit in vorm en materiaal centraal. De als klassie ke goudsmid opgeleide Lex de Jong bijvoorbeeld maakt fantasie rijke en uitdagende sieraden van allerhande blikmateriaal, van co- lablikjes tot sigarendooqjes. Ook breiden om zo rendabel te worden? Of kan men beter een deeltijdbe- drijf of een bedrijf met een (extra) niet-dierlijke produktietak ont wikkelen?. Of kan men maar beter helemaal stoppen en iets anders ondernemen? Met behulp van dit rapport kan tussen die mogelijkhe den een betere keuze worden ge maakt. Het wordt uitgegeven door de Wetenschapswinkel Landbou wuniversiteit onder nr. 98 en kan telefonisch worden besteld: tel. 08370-84661. De kosten zijn f 15,00. Het OAJK gebruikt het rapport in september als start van het project 'Bewust Kiezen', dat zich richt op voorlichting over en bewustwor ding van een bewuste keuze in de bedrijfsovername voor de land- en tuinbouw. AUGUSTUS 4 augustus: Dagje De Boer Op 14 augustus: Holterbergrit (MAC- motortoertocht) 19,20 en 21 augustus: School- en Volksfeest Espelo. 23 augustus: Zum Hoolter Bock 27 augustus: viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn 30 augustus: viswedstrijd junioren HSV De Rietvoorn SEPTEMBER 4 september: viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn 8 september: wijnavond Smidsbelt 9/10/11 september: Keunefeest 9 september: Open huis Bosc hkamp 10 september: vrijmarkt suppor tersvereniging HMV 17 september: MAC-Erwincross 18 september: viswedstrijd senio ren HSV De Rietvoorn; MAC trek kersiep 24 september: Holterbergherfst- toer 25 september: viswedstrijd senio ren HSV De Rietvoorn OKTOBER 1/2 oktober: MAC Nacht om Hol ten 9 oktober: MAC klassieker toerrit 14 oktober: Première COC met In de laatste vlucht voor het fond kampioenschap vlogen de duiven van PV De Bergvliegers vanaf Ber gerac een afstand van 935 kilome ter. Ze werden vrijdagmiddag om 13.05 uur gelost en precies 24 uur later werd de eerste duif geklokt op het hok van de broers Jurjens die daarmee meteen het fondkampi oenschap binnenhaalden. Een uur laterklokte E. Veneklaas de twee de duif voor Gert Koetsier. Met de goede prestatie van Bergerac schaarde de Comb. Jurjens zich ook in het rayon bij de kampioenen (achtste fondkampioen onaange wezen. De uitslag: 1. Comb. Jurjens (1,7,12); 2. E. Veneklaas (2,10,13); 3. G. Koetsier (3,5,8,); 4. M. Lodewe- ges (4,9,11); 5. G. Kwintenberg (6). Michiel Termen zoekt nieuwe ma terialen voor zijn sieraden en kwam uit bij isolatiemateriaal dat hij in stalen frames verwerkt tot lichtvoeige broches. Ellie Besse link heeft textiel als achtergrond hetgeen naar voren komt in haar 'taptijbroches'. Alle drie kiezen ze dus het materiaal als uitgangs punt, maar de verscheidenheid waarmee ze dat verwerken is erg groot. De tentoonstelling is te bezichti gen tijdens de openingsuren van het gemeentehuis, van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouw werktuigenberging bij Kwintenweg 10; - uitbreiding woonhuis Maneschijnsweg 2; - verbouw woonhuis Doorlopendedijk 8. 2. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - organiseren kansspel door SV Holten, afd. voetbal. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunne belang hebbenden tegen één of meer van bovenvermelde beslui ten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders, Postbus 13, 7451 AA Holten. WET MILIEUBEHEER Ter-inzage-legging beschikking. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voor waarden, die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken, op 2 au gustus 1994 vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer ver leend aan: 1G. Wansink, Rijssenseweg 3 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (melkrundveebedrijf en houtzagerij annex opslag van dieselolie) omvattende vergun ning. 2. de heren J. en M. Oolbekkink, Geskesdijk 34 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, jongvee-, varkensmest- en kippen- en ouderdieren- en paardenbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 3. G. H. Oolbekkink, Velddijk 9 te Holten tot het veranderen van het rundveefok- en rundveemelkbe- drijf. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedu rende vijf weken na de datum van ter-inzage-legging (vanaf 8 augustus 1994 tot 12 september 1994) op de gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikkingen kan worden ingediend door: a. de aanvrager b. de betrokken adviseurs c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig be zwaren hebben ingediend d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelij kenvijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te bren gen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State. Het moet in twee voud worden"ingediend bij deze afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. (vóór 12 september 1994). Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkomstig*artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden ge richt aan de Voorzitter van de Raad var. State, wil de beschik king niet binnen een maand na de ter-inzage-legging van kracht worden. Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op dat verzoek door de Raad van State is beslist. )e vete ranen \emen Ie ocht u n de aren- eweg aar de on. Jilhel- lina- ian. In et ruid en )oüe' i ries an Wij- voto 'en Vel- e). Dor Holten is skeeleren nog eeds een interessante nieuwig- ■id. Dat bleek vorige week bij de ;eelermarathon, die in het kader in het Dorpsfeest werd gehou- in en een waardige vervanger erd van de kennis-wielerronde e jarenlang door IJsclub De oordpool en CC'75 uit Nijverdal erd georganiseerd. Gezien de ile enthousiaste Holtenaren ngs het parcours heeft organisa- r Kees Poel een waardig alterna- ïf gevonden voor Tiet rondje itsen om de kerk', i allereerste Holtense skeelerma- ;hon werd een prooi voor de 26- ige Amerikaan Eddy Matzger. 145 minuten en 5 ronden was hij snelste voor André Klompma- r en Haico Bouma. Tijdens de :e plaatste Matzger samen met ompmaker een ontsnapping uit t peloton, dat hen niet meer zou halen. Uiteindelijk wist de Ame- aan met de helft Nederlands led (zijn moeder is Nederlandse) de laatste ronde medevluchter de wielen te rijden, zodat hij een over de finish kwam. t enthousiasme onder het Hol- ise publiek was ook de winnaar gevallen. Hij voelde zich in zijn inent op het rondje Larenseweg- jn. Wilhelminastraat-Aalpols- g. „Weinig bochten en grote lan stukken zijn goed voor mij. Ik miet zo goed in de bochten." Hij s te duidelijk spreken over de imoedigingen vanaf de kant. et juichen en het slaan op de lameborden gaf me moed om Sir te gaan." Matzger is ftill-prof leler-rijder in Amerika, maar is ir Nederland gekomen omdat de competitie sterker is. Toch had hij niet verwacht dat hij hier zou winnen. „Dit is een verassing voor me" zei hij tegen omroeper Jan van Ommen. Vreemd genoeg sprak hij die woorden in vloeiend Nederlands. Later bleek dat hij al drie jaar Nederlands studeert, om met zijn familie in Nederland te kunnen praten. Zijn moeder had hem dat nooit geleerd. De race van de A-rijders werd ge start door burgemeester Verhoe ven. Met de woorden 'waar een dorp als Holten groot in kan zijn' roemde hij de goede organisatie van grote sportieve evenementen in Holten, zoals de triatlon en deze skeelermarathon. De burgemees ter vond in het peloton een oud collega terug, die hij veel succes wenste. In de andere wedstrijden die wer den verreden viel vooral het over wicht van de familie Smit uit Rou- veen op. Bij de B-rijders was Arjan Smit het snelste, terwijl de top drie bij de dames werd beheerst door de drie zusjes Smit. Holtenaar Mark tuitert, die meedeed in de jeugd- klasse, kwam niet verder dan de vijfde plaats in zijn thuiswedstrijd. Niettemin oogstte hij veel gejuich van de toeschouwers. Ondanks de hitte kenden de wed strijden geen afmelders. „De hitte weerhoudt de rijders niet van het rijden. Alleen als het regent vinden sommige rijders het te gevaarlijk" verklaarde organisator Kees Poel. Hij vond dat Holten door het ge toonde enthousiasme wel eens va ker kon worden aangedaan door het skeelerpeloton. Dat vond ook Albert van de Maat, voorzitter van de Holtense Handelsvereniging. „Hoewel ik natuurlijk geen inzicht heb in de moeite die de organisatie daarvoor moet doen, wil ik er alles aan doen om van de skeelerwed strijd een blijvertje te maken. Het publiek vermaakt zich uitstekend, de rijders hebben het naar de zin en het past goed bij het Dorpsfeest. Het initiatief ligt echter bij de orga nisatie." Waarna in café 't Klavier de enve lopjes met inhoud over de tafel gingen en de Rabo-rondemiss nog heel wat af moest zoenen. Uitslagen: A-rijders: 1. Eddy Matzger (VS); 2. André Klompmaker, Oosterwolde; 3. Haico Bou ma, Oldetrijne. B-rijders: 1. Arjan Smit, Rouveen; 2. Klaas Slager, Staphorst; 3. Jacco Morren, Kamperveen. Dames: 1. Gretha Smit, Rouveen; 2. Jenita Smit, Rou veen; 3. Marjanne Smit Rouveen. Vetera nen: 1. Piet de Boer, Jellum; 2. Sipke v/d Wal, Harkema; 3. Robert Kamperman, Al- mere. Jeugd boven 11 jaar: 1. Herman Boeve, Wilsum; 2. Rinse Kloek, Kamper veen; 3. Mare Plender, Kamperveen; 5. Mark Tuitert, Holten. Jeugd tot en met 11 jaar: 1. René Poel, Ommen; 2. Rick Leker, Rotterdam; 3. Gerben Mulder, Zwolle. Op de eerste klaveijasavond in het Klavier (elke maandagavond in augustus) bleek kroegbaas J. Kamphuis zelf de beste kaarten in handen te hebben. Hij versloeg o.a. G. Paalman (Tippie) die als tweede eindigde en W. Stam (derde). De poedelprijs ging (geheel volgens ie ders verwachting naar H(uipje) Bouwhuis. De volgende klaveijas- avonden zijn op 8, 15, 22 en 29 augustus (aanvang 20.00 uur). r wie regelmatig de verrich- en van TTV OKIA volgt, is het 1 verrassing meer. Holten ft zich in de voorbije jaren ont- t als een touwtrekbolwerk bij tek. Dat werd eens te meer ezen bij het Holtens kam- inschap touwtrekken dat tra- egetrouw het programma van lorpsfeesten afsloot. In de ver- jende hitte van een kurkdroge fstermansweide hadden zich indanks twintig teams verza- d. Afgelasten vanwege de hit- Geen denken aan!. natte handdoek in de nek? onnen gevuld met water op het fd van ploeggenoten stuk n. Of eenvoudigweg een ijsje en de trekbeurten door? Elk li had wel weer eigen vindingen )e warmte tegen te gaan. Want ïi was het afgelopen zaterdag. Itoffig! Zo gauw de teams de ten in de grond zetten voor een Ie uitgangspositie werd het pu- i bedolven onder een ware Polk. Aangezien de deeine- I ook rijkelijk aan het zweten in, zagen die er na verloop van Uit als mijnwerkers die zojuist dienst erop hadden zitten. Het ht de pret niet drukken, iret was voor de meeste teams belangrijkste. Vooral in de re- tieklasse waarin de teams t liefst veertien keer aan het f moesten. Dat er na verloop Itijd ook af en toe een geintje gemaakt, was dan ook begrij- k. Hoewel de officiële NTB- idsrechters Jan ten Vaanholt De dames van het Holterbroek en de Look kwamen als combinatieteam Holterlook aan het touw. (Foto Ten Velde). uit Neede en Harrie Hermans uit Ruurlo daar niets van moesten hebben. De eerste was alweer voor de 20e keer (van de 22) in Holten aanwezig, reden voor OKIA-voor- zitter Henk Schorfhaar om hem na afloop 'iets onder de kurk' aan te bieden. Waardering was er ook voor speaker Jan Markvoort (die overigens niets tegen Rijssenaren heeft, mits ze hem geen mening opdringen). Ondanks de hitte en een vallende tentpijler die hem op een haar na miste, hield hij de stemming er weer goed in met me nige kwinkslag. Toch was niemand er echt rouwig om dat het na ruim drie uur einde lijk gedaan was. Het bier en de disco van Tony Turner in het Bier- lokal am Bahnhof lonkten en aan die verleiding was moeilijk weer stand te bieden. Overigens vindt ook op zaterdag 10 september weer een touwtrek- toernooi van TTV OKIA plaats op Kalfstermansweide, maar dan wel binnen. In het kader vande Keune- feesten '94 is er vanaf 12.30 uur een indoortoernooi waarbij op matten wordt getrokken. Dat wordt afge wisseld met het Holtense dweilor kestenfestival in dezelfde tent. Op gave hiervoor is nog tot 1 septem ber mogelijk bij Foto Ten Velde, Dorpsstraat 39. Uitslagen: Wedstrijdklasse: 1. Espelo (winnaar Snor- rewind-bokaal); 2. Look; 3. Holterbroek. Dames: 1. Beuseberg; 2. Waag; 3. Holter look. Recreanten: 1. Poppe; 2. Waag; 3. Klavier. Jeugd: 1. Boer Biet; 2. Holter broek; 3. Look.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5