Smoren op Smidsbelt AC-hotel vóórzien van zonnecollectoren ■en Holtens Nieuwsblad Gemeente eigenaar politiebureau van lil! 11 uincentrum Tevens aanzienlijke uitbreiding restaurant Mulder naar J eurlinks weg Benzinepomp Udema onder voorwaarden Muziek op het terras mt Holten Weergoden werken Dorpsfeest tegen - De bank met de beste voorwaarden. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter baBIpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers f. 1.45 Weerman Hadden de organisatoren van de Triahtlon Ballooning hem vorig jaar maar even gebeld, zoals ook sommige boeren doen wanneer ze van plan zijn te gaan hooien. Dan had weera mateur Freddie Paalman hen kunnen wijzen op het naderen de onheil waardoor het evene ment in het water zou vallen. Een gesprek met een Holtenaar die bezeten is van het weer en in de maand juli zijn geluk niet opkon. Skeeleren Hoewel de hoogtijdagen van de skeelersport in Nederland al weer voorbij lijken, was Hol ten vorige week tijdens het Dorpsfeest nog wel te porren voor de verrichtingen van 'de schaatsenrijders op wieltjes'. De eerste skeelermarathon van Holten trok in ieder geval flink bekijks. Na regen komt zonneschijn, waar na de verregende editie van vorig jaar had het met de zon wel wat minder gemogen op het Dorps feest vorige week. Alleen 's och tends en in de laten avonduurtjes was een bezoekje aan de vele acti viteiten echt verantwoord! Al meteen bij de opening van de ker mis was het puffen geblazen voor de dorpsfeestcommissie en het college van B en W die traditiege trouw een rondwandeling langs de attracties maakten. Bij gebrek aan een dorpskoningin was het dit keer burgemeester D. J. Verhoeven die tijdens zijn kennismaking met de kermisexploitanten overladen werd met cadeaus. Ondertussen vermaakte een hand jevol kinderen, dat wel op de hoog te was van de komst van Kinder theater Benjamin, zich bij gebouw Irene met de grappen en grollen van deze Groningse groep. Ook al opgejaagd door de warmte had men dit openluchtstekkie verko zen boven de smorende hitte van de feesttent, maar nadeel van die verhuizing was weer dat het ker- mislawaai communicatie wel erg moeilijk maakte. Echt vrolijker werden de gezichten achter de kassa's ook niet van dit straattheater. De zon was niet van de hemel te branden en stond een dik belegde boterham in de weg. En hoewel het in de late avonduren nog wel aantrok, was het ach en wee niet van de lucht toen vrijdag nacht de balans kon worden opge maakt. Visboer Reinaardus werd de grond 's middags op de Smids belt echt te warm onder de voeten. Om zijn gevoelige koopwaar tegen koperen ploert te beschermen, ging hij alleen 's avonds open. Wel druk was het weer in de tent van carnavalsvereniging De Fienpreu- vers, waar menigeen even de dorst kwam lessen daarmee de aloude ontmoetingsfunctie van de dorps kermis bevestigend. Die functie heeft ook de kleinvee- en rommelmarkt van woensdag ochtend in Kalfstermansweide. De aangeboden waar stelt weinig voor, maar druk en gezellig was het er ook nu weer. Vooral in het aan palende café 'Het Stationskoffie huis' dat zo vroeg op de dag meer haar tweede naam waarmaakte, zijnde 'Bierlokal am Bahnhof Beddenrace Woensdagavond zorgde MAC de Holterberg voor extra vermaak met de beddenrace waarvoor zich maar liefst veertien teams hadden ingeschreven. Daaronder ook weer twee Rijssense teams gesponsord door een modehuis en een grill restaurant. Dat deed het vermoe den rijzen dat de Rijssense mid denstand met een begerig oogje naar Holtense klanten lonkt. Veel bekijks hadden ze overigens niet want het publiek verkoos even na zevenen de koele achtertuin nog voor een smorende Smidsbelt. Op de Dorpsstraat had de MAC een heus circuit aangelegd inclu sief chicane. Voor Anita Aaltink uit de Albert Heijn-ploeg leverde de race een gekneusde rib en pijn lijke schaafwonden op toen haar bed onzacht in aanraking kwam met de omheining en zij op straat werd geslingerd. Gelukkig was de EHBO snel te plekken en werd ze per brancard naar veiliger oorden vervoerd. Uiteindelijke kostte het de jury heel wat hoofbrekens om de vier finaleploegen te berekenen, maar Buurtvereniging Schoolkring Dij- kerhoek, Club '90, Herman Sans en de Beuseberg mochten zich gaan opmaken voor een allesbeslissend beddenritje waaruit de vrienden club '90 uiteindelijk als grote over winnaar te voorschijn kwam door de Beusebargers in de finale te verslaan. Dijkerhoek zorgde er voor dat de Riessense gastploeg niet op het ereschavot kwam door de troostfinale te winnen. (N.B. voor een verslag van de skeel erwedstrijden en het afsluitende touwtrekkampioenschap van Hol ten zie elders in deze krant.) Hoveniersbedrijf Mulder aan de Raalterweg krijgt van de gemeen te Holten medewerking om te ver kassen naar de Jeurlinksweg om daar een tuincentrum te beginnen. Op de huidige plek mag eigenaar Eddie Mulder volgens het bestem mingsplan geen opstallen bouwen en hoewel dat ook geldt voor de nieuwe lokatie aan de Jeurlinks weg wil de gemeente daar wel mee werken aan bestemmingswijziging omdat een tuincentrum in het be treffende weiland beter past en ook aansluit bij de bestaande bebou wing. Mulder wil aan de Jeurlinks weg o.a. kasruimte en een verkoop punt bouwen. De gemeente Holten is bereid mee te werken aan de bouw van een nieuw bezinestation voor Udema Vlees bv aan de Waagweg wanneer het bedrijf aan drie voorwaarden voldoet. Allereerst moeten de ge gevens worden geleverd op basis waarvan een milieuvergunning kan worden afgegeven. Daarnaast is er een schriftelijke verklaring van Udema nodig dat dc oorspron kelijke drie afleverpunten voor motorbrandstof worden gesaneerd en ten slotte moet verklaard wor den dat de in een pand van Udema ondergebrachte EHAG-garage niet bij het benzinestation betrok ken wordt. Dit in verband met de bepalingen van de SUBAT-rege- ling op basis waarvan de voormali ge EHAG-garage aan de Dorps straat werd gesaneerd. Voldoet Udema aan die drie voorwaarden, dan zal er een artikel 19-procedure worden opgestart om bestem mingswijziging ter plekke moge lijk te maken. Hottens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met dé stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kol ling serf 4 7451 XC Holten tel. 05483-63022 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-642 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 ?4 90 (kan toor), 053-83 92 00 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag f3.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. Schottert tel. privé 074-42 86 06 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 1849 Na een bouwperiode van een klein jaar wordt het AC-hotel aan de A1 vrijdag 2 september in gebruik genomen. Het vijfde in Nederland. Van die vijf heeft Holten een primeur, want als enige tot nu toe is het hotel voorzien van zonnecollectoren voor de verwarming van het bad- en douchewater. Naast de bouw van het hotel, behoort ook de uitbreiding van het restaurant tot het omvangrijke bouwproject. Officieus open in september, officieel wordt het AC-complex pas vrijdag 14 oktober met veel 'toeters en bellen' geopend. Na Oosterhout, Bodegraven, Seve- num en Meerkerk is het Holtense AC-hotel dus het vijfde in Neder land. Alle hotels grenzen aan het restaurant en zijn door Hagens Bouw uit Horst gebouwd volgens hetzelfde concept. De opening van het AC-hotel Leiderdorp volgt nog dit jaar. Met het totale project is bijna zeven miljoen gulden ge moeid. „Maar dan kunnen we straks beter aan de behoefte vol doen" vertelt algemeen bedrijfslei der Erik Burgers. „Op dit moment kampt het restaurant op piektij den met een tekort aan capaci teit." Volgens Burgers trekt AC op hoog tijdagen zo'n drie- tot vierduizend bezoekers per dag. Daarnaast groeit het aantal reserveringen voor gezelschappen en neemt bo vendien de belangstelling voor ho telovernachtingen toe. Zonnecollectoren De zonnecollectoren worden op het dak van de zalen aangebracht over een oppervlakte van honderd vierkante meter. Burgers: „Wij zijn het eerste AC-hotel met zo'n voor zorgen uitsluitend voor de verwar ming van het bad- en douchewater van het hotel, de verdere verwar ming geschiedt door middel van centrale verwarming. Om de gas ten te informeren over de werkwij ze van de collectoren wordt in de gang tussen hotel en restaurant een zogeheten 'synoptisch ta bleau' geïnstalleerd. Het nieuwe hotel heeft zestig luxe en smaakvol ingerichte kamers, waarvan 54 standaard tweeper soonskamers met bad/douche/toi let, tv en onder meer een bureau met storingsvrije PC-aansluiting. Daarnaast zijn er twee wat extra comfortabele kamers (executive rooms), twee kamers 'en suite' (ver gaderruimte), een ruime kamer voor invaliden en een bruidssuite met bubbelbad. Burgers verwacht aanzienlijke belangstelling voor weekendarrangementen en van za kenmensen die de gunstig gelegen accommodatie willen gebruiken voor bedrijfsfeesten, seminars, ver gaderingen, presentaties of cursus sen, eventueel gekoppeld aan één of meerdere overnachtingen. Ten slotte wijst hij op een geheel ande- Eigenaar Jos Kamphuis van eetca fé 't Klavier en cafetaria 't Klaver tje viert zijg 12V2-jarig jubileum in Holten met een aantal buitenopt redens op het terras voor 't Klaver tje. Dat gebeurt elke zaterdag in augustus van 21.00 uur. Komende zaterdag is er live-muziek van een bluesband, zaterdag 13 augustus komen de liefhebbers van feestmu ziek aan hun trekken, de invulling van zaterdag 20 augustus blijft nog even een verrassing en de afslui tende avond op 27 augustus is er countrymuziek. Het is haast niet voor te stellen, maar mocht het weer slecht zijn, dan zijn de optre dens binnen in 't Klavier. Algemeen bedrijfsleider Erik Burgers ontvangt in AC Holten op hoogtijdagen zo'n drie- tot vierduizend oosten Vanaf september kunnen ze er ook overnachten. (Foto Ten Velde). ziening. Een project in samenwer- re markt. Met name Duitse reisor- king met EDON." De collectoren A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 66.= ganisatoren zullen gebruik maken van het AC-hotel als standplaats, om vandaar uit allerlei excurs.es in Nederland te maken. Restaurant Vorig jaar november werd het am bitieuze project aan de Al gestart met de verbouw van het restau rant. Enerzijds de verbouwing en uitbreiding van het zelfbedienings restaurant tot 110 zitplaatsen, an derzijds hetzelfde concept voor het nu tachtig zitplaatsen tellende k la carte restaurant (bedieningsres taurant) tot eveneens 110 zitplaat sen. Naast het la carte restaurant komt een tweede (open) keuken, die de gasten een kijkje gunt in het walhalla van de koks. In verband met de verbouwing is het bedie ningsrestaurant voorlopig onder gebracht in het achterste, intussen nieuwe deel van het zelfbedie ningsrestaurant. Direct naast de straks wat veranderde ingang van 'het AC', komt ook het winkeltje. Ook al een onderdeel van het be drijf dat aangepast wordt. Tussen restaurant en hotel bevindt zich de zalenaccommodatie. Dankzij een systeem van geluidsisolerende schuifwanden kan de zaal desge wenst op de groepsgrootte worden afgestemd tot maximaal één grote zaal voor ruim 250 personen. In dien nodig kan ook zaalruimte bij het straks vernieuwde bedienings restaurant worden getrokken. Burgers, trots: „Een voorbeeld van de flexibiliteit van ons bedrijf." Truck-stop Eveneens vernieuwd is de truck stop, specifiek bedoeld voor vrachtwagenchauffeurs en uitge rust met een toiletgroep en gratis doucheruimte voor zowel heren als dames. De truck-stop heeft vol gens Burgers een onmiskenbare sociale functie: „De chauffeurs zoe ken elkaar nou eenmaal op onder het genot van koffie of een pilsje." De voorziening is van maandag 06.30 tot zaterdag 22.00 uur dag en nacht geopend en bezorgt AC een stuk extra omzet, temeer daar er ook door anderen gebruik van wordt gemaakt als de andere res taurants gesloten zijn. De truck stop wordt ook wel verhuurd aan wat kleinere gezelschappen die dan een geheel 'eigen' ruimte tot hun beschikking hebben. Binnenkort wordt het personeels bestand uitgebreid met een assis tent-bedrijfsleider. Burgers, die zelf zo'n zeven jaar de scepter zwaait in AC Holten: „Een leuke uitdaging. Eerst restaurant, nu ho tel erbij, zo leer je alle kneepjes van het horecavak." Het AC-restau- rant heeft 85 medewerkers (inclu sief parttimers). Als het hotel in september operationeel wordt, ko men daar zo'n 25 mensen bij van wie ongeveer 16 in deeltijd. Opval lend is dat van de 85 werknemers nu, er slechts 15 tot 16 uit Holten komen, de rest uit 25 verschillende plaatsen in de omgeving. Schuppert Meubelen Holten Stationsstraat 3 7451 BH Holten Telefoon 05483:6 12 23 Wanneer de raad er in de vergade ring van 26 september mee ak koord gaat, wordt de gemeente Holten voor de somma van 240 duizend gulden de nieuwe eige naar van het politiebureau aan de Reilinksweg. De onderhandelin gen tussen burgemeester DJ. Ver hoeven en financieel deskundige T. Stuiver van de regiopolitie IJs- selland leidden eind vorige week tot een principe-overeenkomst waarbij tevens is afgesproken dat de politie veertig vierkante meter van de gemeente huurt voor de huisvesting van het lokaal aan spreekpunt in Holten. Die af spraak geldt voor minimaal tien jaar. Burgemeester Verhoeven toont zich verheugd over de uitkomst, van de onderhandelingen. „Zowel voor de politie als voor ons was dit de eerste optie. Hierdoor snijden we toekomstige ontwikkelingen niet af. Enerzijds is het met de overgang naar het gewest Twente per 1 januari 1995 niet uitgesloten dat op termijn ook de Holtense politie naar de regiopolitie Twente overstapt. Daar hanteert men een ander beleid voor wat betreft het openhouden van plaatselijke poli tiebureaus dan in IJsselland. Daarnaast merken we dat in Hol ten de vraag naar politiediensten toeneemt, ook gezien het grote aantal toeristen in het zomersei zoen en de vele evenementen al hier. Dat zou kunnen betekenen dat er in Holten toch weer meer politiemensen nodig zijn. Door aankoop van het bureau kunnen we daar op inspelen." Een tweede optie was het lokaal aanspreekpunt in het gemeente huis te vestigen, maar dat vond het college bij voorbaat al niet bijster aantrekkelijk. Verhoeven: „Daar hangt sowieso een hoog prijskaart je aan van minstens een ton voor de noodzakelijke verbouwing. De bedoeling was dan om vergader zaal 1 aan de achterzijde van het gemeentehuis zodanig te verbou wen dat het voor de politie ge schikt zou zijn. Maar zowel qua toegankelijkheid als wat betreft de voorzieningen in het kader van de Arbeidsomstandighedenwet was dit geen aantrekkelijk alternatief. Eenmaal eigenaar moet de ge meente op zoek naar overige huur ders voor het gebouw aan de Rei linksweg. De combinatie met een politiekantoor ziet Verhoeven niet als een belemmering. „Desgewenst kunnen we aan, de achterzijde van het bureau een aparte ingang creë ren terwijl het pand ook inwendig zodanig verbouwd kan worden, dat de huurders geen last van el- kaar hebben. Wel zullen we bij ver huur met tijdelijke contracten moeten werken om in te kunnen spelen op. toekomstige ruimtebe hoefte van de politie. Maar dat is in ieder geval de eerste drie jaar nog niet aan de orde."

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1