'Liever straatparcours dan baanwedstrijden' Jeugd OKIA superieur naar nationale titel Skeelermarathon op asfaltwegen Eigen bijdrage riool tien mille Bergruitertjes naar de Levade Ten Dam eerste in rayonvlucht Records sneuvelen in wielerstrijd Atletiekjeugd goed op dreef in Enschede Viswedstrijd Ketelhaven HOLTENS NIEUWSBLAD Skeeler-rijder Mark Tuitert (14): DONDERDAG 21 JULI 1994 De Wielerronde van Holten mag dan een zachte dood zijn gestor ven, tijdens het Dorpsfeest komt er een volwaardige sportieve vervanger voor terug. Dinsdagavond 26 juli wordt vanaf 18.00 uur op het parcours Larenseweg-Kon. Wilhelminastraat-Aaltinksweg de eerste Holtense skeelermarathon gehouden. Organisator is Holtenaar Kees Poel, hoofdbestuurslid en voorzitter regio Oost van de Skeeler Bond Nederland en sinds vorig jaar werkzaam bij de Rabobank Holten. Daarmee is tevens een van de hoofdsponsoren genoemd. Verder deelt de Dorpsfeestcommissie in de kosten. De skeelermarathon in Holten is een officiële klassementswed strijd voor de SBN-trofee. Er wordt in vijf klassen gereden waarbij de meeste aandacht uiteraard uitgaat naar de A-rijders met in hun midden de kersverse Nederlands kampioen René Ruitenberg, de van het natuurijs bekende Erik Huizebosch en Edward Hagen, maar ook Marcel Oosten en Haico Bouma. Zij gaan om 20.15 urn- van start. In de B-klasse behoren Edwin Lagerwey, Aijan Smit en Roelof Compagner tot de kanshebbers terwijl bij de vrouwen de zusjes Gretha en Jenita Smits en Laura Kaminga hoge ogen gooien. Deze twee klassen starten samen om 19.15 uur. Verder wordt er gereden in de jeugdklasse (18.00 uur) met o.a. Holtenaar Mark Tuitert en in de veteranenklasse waar 'Dolle' Dries van Wijhe een echte publiekstrekker is (aanvang 18.30 uur). Om het wedstrijd verloop goed te kunnen volgen worden rondom het parcours luidsprekers geplaatst zodat het verslag van speaker Jan van Ommen overal goed verstaanbaar is. Voor het parcours Larenseweg-Kon. Wilhelminastraat-Aaltinks weg is (ondanks de aanwezigheid van twee vluchtheuvels) gekozen vanwege het asfalt. Start en finish zijn ter hoogte van Garagebe drijf Baltes dat tevens zorgt voor de begeleidende automobielen. Vanaf 17.45 uur tot ongeveer 22.00 uur zullen de drie straten afgesloten zijn voor alle verkeer, waarbij vor noodgevallen voorzie ningen zijn getroffen. Aanwonende wordt verzocht geen auto's te parkeren, honden en katten binnen te houden en op de kinderen te letten. Plotseling oversteken is gevaarlijk omdat er op skeelers niet kan worden geremd. De eenmalige bijdrage voor aan sluiting op riolering in het buiten gebied kan oplopen tot ongeveer 10.000 gulden. Dat maaktenB en W bekend tijdens de vergadering van de raadscommissie algemeen be stuurlijke zaken. PvdA-fractie- voorzitter Wim Dalhuisen vond het echter onverstandig om in dit stadium bedragen te noemen: „Tij dens de gemeenteraadsverkiezin gen zijn bedragen genoemd van 4 tot 6000 gulden, nu 10.000 gulden. Is dit limitatief? Wij adviseren pas dan bedragen en uitgangspunten te noemen als het één en ander duidelijk is." Het totaalbedrag dat met het project gemoeid is, is nog altijd vaag. Burgemeester D.J. Verhoeven wees er op dat het colle ge uitgegaan is van het principe 'gelijke monniken, geüjke kap pen': „Wie een kavel koopt van circa 500 vierkante meter koopt, betaalt zo'n 20 gulden per vierkan te meter, dus 10.000 gulden. Daarin is de aanleg riolering verrekend. Waarom dan niet voor iemand die een woonboerderij in het buitenge bied bewoont?" Wat betreft de reactie van de Kring Bewoners Holterberg op het on langs gehouden'onderhoud over onder meer de riolering in het bui tengebied, merkte Verhoeven op dat het college de aanleg van een helofytenfilter (zuivering via riet) 'zeker niet heeft afgewezen'. Wet houder Eb van Schooten voegde daar aan toe, dat B en W de moge lijkheden van aanleg van een der gelijk systeem wel meenemen in de besluitvorming, "maar dat de ge meente straks wel de nadrukkelij ke zorg heeft voor vervuild water dat niet in de grond mag verdwij nen'. Toen hij dit begin dit jaar bij aan koop van een paar schaatsen een paar skeeleronderstellen cadeau kreeg, was zijn interesse voor de sport gewekt. De 14-jarige Mark Tuitert is naar alle waarschijn lijkheid de enige Holtense deelne mer die volgende week dinsdag tijdens het dorpsfeest aan de skeelerwedstrijd meedoet. Hij komt aan de start in de jeugdklas se. Twee jaar geleden begon Mark met schaatsen. Inmiddels is hij lid van de Deventer IJsclub. Om ook zo mers aan de conditie te werken ging Mark aanvankelijk wielren nen, maar vanaf maart hoort ook skeeleren tot de trainingsmoge lijkheden. Elke dag maakt hij trai ningsronden van zo'n 10 kilometer en dat bevalt hem uitstekend. Zo goed zelfs, dat hij besloot om offi ciële wedstrijden van de Skeeler Bond Nederland te gaan rijden. Dat gaat hem tot nog toe vrij rede lijk af. In zijn eerste wedstrijd in Staphorst werd hij derde. Tegen woordig rijdt hij ongeveer een wed strijd in de week. Mark heeft een voorkeur voor de marathonwedstrijden op een stra- tenparcours, boven wedstrijden op de baan: „Die duren wat langer, een kwartier plus één ronde, terwijl het op de baan om afstanden van 500 of 1000 meter gaat. Die wed strijden zijn vrij saai, omdat je de hele tijd hetzelfde, kleine rondje moet rijden. Ik ben daar ook niet zo goed in." In het begin wist Mark nog niet dat er een skeelerbond bestond. Hij werd door Kees Poel op het idee gebracht. Poel is voorzitter van de regio Oost van de Skeelerbond Ne derland en organiseert de wed strijd die op dinsdag 26 juli in Hol ten wordt gehouden. Mark kan rekenen op 100 procent steun van zijn ouders. Als hij er gens een wedstrijd heeft wordt hij gebracht en uiteraard moedigen ze hem luidkeels aan. Alleen om te trainen moet hij zelf op pad: „Als hij straks op de baan gaat trainen moet hij naar de dichtsbijzinde in Vriezenveen. Dat is een uurtje fiet sen en meteen een goede training" lacht zijn moeder. Sponsors De skeelersport is niet goedkoop. De schaatsen vergen onderhoud en er moet een beschermend pak komen, zodat eventuele verwon- Mark Tuitert: „Ik doe een maand met een set wielen." Foto Ten Velde) dingen bij het vallen niet zo groot zijn. Mark en zijn ouders zijn nu op zoek naar een sponsor. „Skeeleren is alleen nog niet echt bekend, dus men is wat terughoudend. Mis schien dat de wedstrijd in Holten wel bedrijven over de streep trekt." Zijn moeder vult aan: „Ook spon soren de bedrijven liever evenmen- ten dan deelnemers." Mark had al geluk. Een van de A-rijders, André Klompmaker, gaf hem een zak vol met wielen cadeau. „Die jongens doen één wedstrijd met een set wielen, ik doe er een maand mee" legt de jeugdige Holtenaar uit. Idolen in de skeelersport heeft hij niet echt. Hij zoekt ze nog bij het schaatsen. „Toen ik Koss en Veld kamp bij de Olympische Spelen zag, kreeg ik ook meteen weer zin om te schaatsen." Mark is een enorme sportfanaat. Dat blijkt wel uit het feit dat hij naast het schaatsen en skeeleren ook nog voetbalt. Met een beetje geluk speelt hij volgend jaar in de Bl-ploeg van de SV Holten. Daar voor moet hij dan ook nog twee keer in de week trainen. „We moe ten in de loop van het volgende seizoen maar zien of ik dat alle maal volhoud klinkt het voorzich tig. Het allerbelangrijkste voor hem is echter dat hij er lol in heeft en zo te zien lukt dat best. Vergezeld van stralend werd in Bathmen de galoppade afgewerkt. Hoog scorende combinaties kon den zich op dit Overijssels kam pioenschap plaatsen voor de Leva de, het Nederlands kampioen schap van de KNF dat wordt ge houden op zaterdag 27 augustus te Ermelo. Het M-viertal van De Bergruitertjes wist zich met het onderdeel afdelingsdressuur door het behalen van een vierde prijs hiervoor te plaatsen. Zondag hield Bathmen haar eigen concours. De Bergruitertjes had zich ook hiervoor gezamenlijk aan gemeld. Op het onderdeel dressuur werd in diverse ringen een prijs behaald. In de klasse B werden Joanna Spakman met Saskia eer ste; Inge Koster met Pluto derde; Jeanet Markvoort met Silvester derde. In de klasse LI werden Clau dia Vosselman met Wendy derde, Marleen de Roos met Flame vierde en Janneke Simons met Joy twee de. Op het onderdeel springen werden in de klasse B Sabine de Roos met Kadanz cat.D eerste; Karlijn Zue- thoff met Amingo cat.C tweede. In de klasse L werden Esther Lam- mers met Mark cat.D eerste en Henk Jan Markvoort met Sharim cat.D vierde. Daniël Sluiter wist in deze klasse met zijn pony Blue Thunder in de cat.C beslag te leg gen op de vierde plaats. In de klas se M behaalde Cindy Vosselman met Vaya Con Dios cat.D de twee de plaats. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwvergunning is verleend voor: - verbouw woonhuis/boerderij Bijvanksweg 2; - plaatsen kap op garage bij Larenseweg 84. - vernieuwen/vergroten bedrijfsruimte Larenseweg 32 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplich- tige bouwwerken: - uitbreiding woning Fliermatenweg 1 3. Kapvergunning is verleend voor: - 1 acacia aan de Kon. Wilhelminastraat. 4. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - school- en volksfeest Espelo op 19, 20 en 21 augustus 1994. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7451 AA Holten. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge arti kel 41 van de Woningwet bekend, dat aanvragen om bouwver gunning zijn ingediend voor: - bouw 18 woningen in het plan Lukensveld. De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten Zwembad Twenhaarsveld gesloten In verband met de 10e Holtense Triathlon op zaterdag 23 juli a.s., is het openluchtzwembad Twenhaarsveld de gehele dag voor het rekreatief zwemmen gesloten. Bezoekers van de tria thlon hebben uiteraard wel toegang tot het zwembadterrein. Goedkeuring 13e wijziging bestemmingsplan „Dijkerhoek" Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat gedeputeerd staten van Overijssel bij hun besluit van 8 juli 1994, kenmerk RGP 94/1074, hebben goedgekeurd de 14e wijziging van het bestemmingsplan „Dijkerhoek", vastgesteld bij besluit van burgemeester en wethouders van 31 mei 1994, nr. 7/IJm. Het wijzigingsbesluit is vastgesteld met het oog op de bouw van een woning aan de Hakkertsweg 5. Het besluit van gedeputeerde staten en het goedgekeurde plan liggen ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. Tegen het besluit van gedeputeerde staten inzake goedkeuring kan een belanghebbende binnen 6 weken, ingaande op de dag waarop deze beschikking is bekendgemaakt, beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit van gedeputeerde staten inzake goedkeuring treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om een voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is ingediend, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Holten, 21 juli 1994 Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris J.P. Stegeman De burgemeester D.J. Verhoeven Het was voor de Holtense duiven een goede zaterdag. Zowel van Roye (oude duiven) als van Eind hoven (jong) liet Holten zien dat men dit jaar in rayonverband goed meekomt. Anton ten Dam I wist zelfs vanaf Eindhoven de eerste prijs te winnen van de bijna 3400 duiven en wordt dus traditioneel in de bloemetjes gezet. Ook Gert Kwintenberg, Henk jansen en de winnaar van een week eerder, schutterskoning René Bannink nestelden zich in de kop van de rayonuitslag. Bij de oude duiven was de Holten se winnaar Henk Jansen voor Wim Aaftink en de combinatie Juijens die een week eerder op de zware vlucht van Ruffec nog zijn visite kaartje afgaf met de eerste en de derde prijs. Nu werden de broers derde en vierde. Jan Aaftink zat daar met zijn vijfde plaats net ach ter. Bovendien behaalden de Hol tense duiven met de vijfde en de zestiende prijs van de ruim 2300 duiven in rayonverband weer veel punten. Bij het Bierlokal Am Bahnhof werden de kampioenen ingehaald. Samen met coach Dinant Aanstoot trainster Jannie van Beek ging het team op de prent. (Foto Ten Velde) Op de vierde en laatste wedstrijd dag om het Nederlands Kam pioenschap, in het Drentse Daler- peel, is het de jeugd van OKIA opnieuw gelukt om Nederlands kampioen te worden. Ze bleken voor alle concurrenten onover winnelijk en keerden met 'de volle bak', alle 24 punten, naar huis te rug. Vorig jaar nog kostte het bin nenhalen van de nationale titel heel wat meer moeite. Hoewel het jeugdteam al wel glo rieus op kop ging in deze klasse, moest het de laatste competitie dag de hooggespannen verwach tingen nog wel waarmaken. Dit de den ze dan ook van harte, door met volle kracht achteruit te trekken. Het enige dat ze achteraf nog zou kunnen spijten, is dat ze op de eerste wedstrijddag een enkel puntje hebben laten liggen. Verder werd de maximale score behaald. Natuurlijk was er zondagavond een feestje voor de nieuwe kam pioenen. Nadat ze om acht uur bij het terrein op sportpark 't Vletgoor op de fiets stapten (allemaal op dezelfde) gingen ze regelrecht naar het Bierlokal am Bahnhof, waar ze 'al' om half tien arriveerden. Het enige commentaar dat er was, was dat ze van het fietsen vermoeider waren geworden dan van alle ge trokken wedstrijden. OKIA-voorzitter Henk Schorfhaar spraK een woord van dank en na mens de gemeente was wethouder Bertus Rensen aanwezig terwijl Jan Schuchard de felicitaties van de sportcommissie overbracht. Deze laatste had een originele va riant op de clubnaam bedacht: Onze Kracht Is Alcohol. Waarna er een zeer gezellig en geslaagd feest je werd gevierd om het kampioen schap nog eens goed'nat' te maken. Het kampioensteam bestaat uit: Gerben Wansink, Wüco Paalman, Wilco Hollegien, Bert Kolkman, Gerrit Jan Broekmaat, Robbert Veneklaas, René Wassink en Geijo Brilman. Coach is Dinant Aan stoot en er werd getraind onder leiding van Jannie van Beek. De leden van de Wielervereniging Holten reden voor de derde keer dit seizoen om de 'Oerend-hard' tijdrit trofee. Vooral vanwege de prima weersomstandigheden sneuvelden veel persoonlijke re cords. Maar ook de trainingsarbeid èn het materieel hielpen een hand je mee. Henk Meesterberends kwam deze avond meteen speciaal geprepareerde fiets aan de start. Een dicht achterwiel, speciale vel gen en een triatlon stuur legden hem bepaald geen windeieren. Bij de finish liet de stopwatch 9 minu ten en 17 seconden zien voor Mees terberends, die hiermee z'n per soonlijk record met een halve mi nuut verbeterde èn de snelste sei zoen prestatie kon laten noteren. Tijdrit-specialist Joost Boetes die twee jaar lang niet onttroond was moest toen nog rijden. Zonder spe ciale wielen reed Boetes exact de zelfde tijd over de 6,5 kilometer als Meesterberends. Beide rijders voeren nu de lijst aan voor het 'Oerend-hard' klassement. Kort daarachter volgen Bert Visser, René Rougoor, Henk Beijers en Allard Markvoort. 30 augustus hebben de Holtenaren de laatste mogelijkheid om nog iets aan de verhoudingen in het klassement te veranderen of om een aantal se conden van hun P.R. af te rijden. Uitslag: 6,5 kilometer parcours Helhulzer- weg: 1 (ex-equo) Henk Meesterberends en Joost Boetes 9.17 gemiddelde snelheid 42.01 km/u), 3 René Rougoor op 0.19, 4 Allard Markvoort op 0.42, 5 Henri ten Brin- ke op 0.47,6 Hans van Oijen op 0.49,7 Roel Groenewold op 1.07,8 Gerrit Reef op 1.09, 9 Klaas v.d. Wal op 1.32,10 Gerrit Luggen- horst op 1.35, 11 Johan Bielderman op 1.38, 12 Herman Tuntelder op 1.53, 13 Gerrit v Doornspeek op 1.57,14 Jos van der Spek op 2.15, 15 Henk Luggenhorst op 2.34. Onder goede weersomstandighe den visten de hengelaars van HSV De Rietvoorn in het IJsselmeer (Ketelhaven). De volgende wed strijd, die pas 27 augustus op het programma staat, voltrekt zich op dezelfde lokatie. De uitslag: 1. A. Lichtenberg 2300 gr.; 2. J. Tuitert 1450 gr,; 3. J.A. Avezaath 980 gr.; 4. J. Spin 890 gr.; 5. B. Groot Obbink 670 gr. Op de atletiekbaan van de AC Tion in Enschede kwamen de pupillen en D-junioren van de SV Holten in actie. Bij de driekamp voor B-pu pillen jongens (40 meter, versprin gen en kogelstoten) werd Vincent Scholman tweede met een prachti ge 40 meter-tijd van 6,7 sec. Gijs Marissink en Carlos Baltus eindig den als derde en vierde. De 1000 meter werd een Holtense aangelegenheid. Gijs Marissink eindigde in een nieuw baanrecord van 3.37,9 min. als eerste, Vincent Scholman gaf als tweede niet veel toe in 3.38,7 min. en Carlos Baltus eindigde als derde in 4.20,4 min. Tamara Gjaltema en Nicole Lam mer tink deden het goed bij de ju- nioren-D op de nummers hoog springen, 60 meter, verspringen en kogelstoten. Nicole blesseerde zich echter bij het hoogspringen. Jor- gen Wennemers en Tom Marissink werkten bij de pupillen-A het ver springen, hoogspringen, de 60 me ter en het kogelstoten af waarbij Jorgen bij het verspringen een per soonlijk record van 3.11 meter liet noteren. Rob Marissink leverde een prima prestatie op de drie- kamp voor C-pupillen. ook de 1000 meter liep hij in een goede tijd van 4.45,6 min. Na de zomervakantie worden de trainingen hervat in de week van 29 augustus. De volgende medail lewedstrijd is op zaterdag 10 sep tember in Enschede voor pupillen en C/D-junioren.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5