Vertel het eens aan een wildvreemde dokter... De reisapotheek: zeker op vakantie! Verband! ro: Natuurlijke oplossingen bij muggenbulten en zonne-irritaties Mijn cholesterol is sterk omlaag gegaan Ptrrikwes: Prrrikweg' stick Tips voor zinnig zonnen Eén op drie Nederlanders heeft last van voetschimmel Gezoiidheidsaclviezen Muggenmelk houdt muggen op afstand Gezoiidheidsadviezen Reisapotheek Voedingsvezels Ruiken uil de mond DONDERDAG 14 JULI 1994 HO 11 Reizen naar een zuidelijk of tropisch land is in meerdere opzichten een avontuurlijke onderneming. Toch zijn brandend maagzuur in Marokko, diarree in Delphi en schaafwonden op Sicilië niet bepaald avonturen om over naar huis te schrijven. Zeker niet als uw gezin straks afhankelijk zou zijn van de lokale "medicijnman". Als u die al weet te vinden. Daarom is het wel zo'n lekker gevoel om tijdens uw vakantie te beschikken over betrouwbare produkten die snel afrekenen met vakantieprobleempjes. Maag- en darmklachten Eetgewoonten in het buiten land kunnen nog wel eens leiden tot een branderig ge voel in de maag of zure op rispingen. Maalox is een ef fectieve remedie en zorgt dat het branderig gevoel ver dwijnt. De samenstelling van Maalox, aluminiumoxi- de en magnesiumhydroxide, heeft als belangrijke voorde len géén gasvorming en re bound effecten. Het is ver krijgbaar in kauwtabletten en suspensies. Ook kan er door een afwij kende keuken diarree ont staan. Eigenlijk een natuur lijke reactie van het lichaam om schadelijke stoffen kwijt te raken. Let er echter op dat u niet, en zeker uw kin deren, te veel vocht (en zou ten) verliest. Dit kan leiden tot uitdroging van het li chaam. Voor een juiste be handeling is er Dioralyte. Dit middel bevat de juiste samenstelling natrium, ka lium en glucose om de vocht- en zoutbalans in stand te houden bij diarree. Dioralyte heeft een sinaas- appelsmaak en is er in een verpakking met 10 sachets. Speciaal verbandgaas Aangezien ongelukjes in een klein hoekje zitten, verdient het aanbeveling Biogaze mee te nemen. Dit is een geïm pregneerd verbandgaas ge schikt voor snij- en schaaf wonden. Kortom met al deze produk ten kunt u uw vakantie vro lijk tegemoet zien. En wat misschien nog belangrijker is, om er straks vrolijk op terug te kijken. Voor meer informatie, vraag uw drogist of apotheker of bel Nattermann: tel. 020 - 5473944. Naar deze tijd van het jaar heeft bijna iedereen lang uitgezien. Na een periode van lang en hard werken of studeren, verdiend op vakantie! Veel Nederlanders zullen de komende weken weer naar warme en verre bestemmingen vertrekken. Maar hoewel een bezoek aan deze landen vaak een droom is, kan uw vakantie soms ook een nachtmerrie worden. In het buitenland kunnen door bijvoorbeeld andere eetgewoontes of minder hygiënische omstan digheden allerlei onschuldige maar vervelende kwa len optreden. mmOHm mammm msmim mm is/- m -s mmw Daarom is het verstandig, dat u voor u op reis gaat, een reisapotheek samenstelt. Het lijstje dat hiernaast staat, kan daarbij een han dig hulpmiddel zijn. In dit artikel wordt aandacht be steed aan twee veel voorko mende problemen op vakan tie, namelijk reizigersdiar- ree en oorpijn. Diarree Andere bereidingswijzen, onzuiver drinkwater, voed selvergiftiging of plotselin ge klimaatsveranderingen kunnen de oorzaak van 'rei- zigersdiarree' zijn. Om van dit probleem af te komen is Norit een goed hulpmiddel. Dit puur natuurlijke pro- dukt is in de vorm van ta bletten en capsules te ver krijgen. Met name de capsu les zijn op reis prettig in het gebruik. Ze zijn gemakke lijk mee te nemen en door de hogere concentratie ak- tieve kool hoeft u ze minder vaak in te nemen dan de tabletten. Oorpijn Bij een lekker warme omge ving hoort een regelmatige duik in zee of zwembad. Naast de gewenste verkoe ling kan dit leiden tot oor problemen. Door achterblij vend vocht in het oor kun nen kleine ontstekingen op treden en door het zwem men onder water wordt de druk op het trommelvlies verhoogd. Met name kleine re kinderen zijn hier extra gevoelig voor. Voor dit pro bleem kunt u dan Otalgan gebruiken. Otalgan heeft twee werkzame bestandde len die zowel de pijn stillen als het overtollig vocht aan het oor onttrekken. Norit en Otalgan zijn ver- krijgbaar bij drogist en apo theek. Voor meer informa tie: Vemedia B.V., tel.: 020 - 5490905. After Sun (b.v. Calémi) Anti-conceptiepil Condooms Jodium Maandverband Norit tegen diarree Ontharmgsmiddel Ontsmettende zalf Pleisters, watten, verband (b.v. Biogaze) Pijnstillers Middel tegen reisziekte Muggenmelk Maalox tegen maagzuur Dermacure Prrrikweg Otalgan oordruppels Schaar Tampons Zonnebrandmiddel (b.v. Sun E45) Een stralende zomerzon heeft niet alleen een posi tieve invloed op ons humeur. Ook voor onze huid is de zomer een bijzonder jaargetijde. Blote armen, benen en andere huiddelen kunnen vrij genieten van zomerzon en frisse lucht. Maar pas op voor zonnebrand, zonne-allergie en muggebeten! Geluk kig zijn er natuurlijke produkten verkrijgbaar bij drogisterij en apotheek, die een snelle oplossing bieden voor deze ongemakken. Effectief muggen weren Een lange zomeravond bui ten zitten zónder gestoken te worden, is nu goed moge lijk dankzij een nieuw pro- dukt: de Prrrikweg stick. Uitgebreid wetenschappelijk onderzoek heeft uitgewezen dat deze stick Neerlands beste natuurlijke mugge- weerder is. Muggenbult sneller weg Wist u dat muggen zelfs door kleding heen kunnen De heer Knoppert uit Den Haag (60 jaar) had een aantal jaren geleden af en toe last van duize lingen. ..In die periode las ik dat je in het ziekenhuis een alge heel onderzoek kon laten doen voor zo'n vijfentwintig gulden. Gezien mijn klach ten leek me dat wel een goed idee. Na het onderzoek kreeg ik te horen dat mijn cholesterolgehalte te hoog was. Ik moest op mijn voe ding gaan letten en daar voor kreeg ik enkele voe dingsadviezen mee. Gefermenteerde knoflook Mijn dochter die diëtiste is, raadde mij aan Kyolic gefer menteerde knoflook te gaan gebruiken. Ze had daar goe de ervaringen mee. Ik nam gedurende de eerste periode 6 capsules per dag en na enige tijd ben ik dat gaan afbouwen tot 3 per dag. Ik voelde me daar heel goed bij. Vorig jaar tijdens een opname in het ziekenhuis werd routinematig mijn cholesterolghalte weer opge nomen. De specialist, niet wetend hoe hoog het was geweest, complimenteerde mij met mijn prachtige cho lesterolgehalte van 5,3." „Ik weet zeker dat ik dat aan Kyolic te danken heb. En het plezierige van Kyolic is dat het absoluut reukloos is. Ik heb bovendien ook geen last van oprispingen of maagklachten en kan het ie dereen aanraden." KYÖUC Uniek kuoflookprodukt Dankzij het 20 maanden du rend fermentatieproces is Kyolic volkomen reukloos en mild voor maag en dar men. Door dit proces is het een zeer bijzonder knoflook- produkt geworden dat niet meer te vergelijken is met verse of gedroogde knof look. Kyolic bevat meer werkzame bestanddelen en is daardoor sterk geconcen treerd. Vandaar dat een lage dosering al effectief is. Ook u kunt deze speciale knof- lookcapsules eens proberen. Vraag een proefmonster aan met meer informatie: Phar- mafood b.v.. Antwoordnum mer 9, 3860 XA Putten (postzegel niet nodig). Of bel gratis: 06 - 0995522. steken? Als u gestoken bent, is Prrrikweg gelei een goed middel. Het is een speciale homeopathische gelei ter be handeling van insekteste- ken. Uit onderzoek kwam naar voren dat dit middel de jeuk vermindert en pijnlijke bulten sneller doet verdwij nen. In tegenstelling tot chemische muggenmidde- len, kan plantaardige Prrrikweg ook bij baby's en kinderen toegepast worden. Zonnebrand of -allergie Heeft de zon uw huid ver brand? Als natuurlijk after- sun produkt kunt u dan Ca lémi milk of Calendula emulsie gebruiken. Deze produkten herstellen de vochthuishouding en de doorbloeding van de huid. Vergeet in de zomer niet de lippen tegen uitdrogen te beschermen, bijvoorbeeld met de Calémi stick. Bij ver minderde weerstand kan door inwerking van UV- straling snel een koortslip ontstaan. Deze stick werkt ontstekingsremmend, huid- genezend en licht pijnstil lend. Steeds meer mensen zijn overgevoelig voor UV- stralen en reageren hierop met jeukende uitslag. Een nieuwe homeopathische crè me, genaamd Cardiflor, doet binnen enkele minuten de jeuk verminderen. Heeft u vragen over al deze homeopathische zomerpro- dukten? Belt u de VSM Ho- meopathielijn: 06 - 0996662 (gratis). Vraagt u dan met een de gratis folder aan. Ook met andere vragen over zelfmedicatie met homeopa thie kunt u hier terecht of bij uw drogist, apotheker of reformzaak. muggenwerend v Sun E45 van Dr. E.J. Stvaab Wie vindt het niet heerlijk om met volle teugen te genieten van koesterende zonnestralen? Na een lange winter kijken we weer reikhalzend uit naar de zomer. Maar onnadenkend een dagje in de volle zon gaan zitten kan vaak minder leuk eindigen: verbranding, uitslag van de zon of van een zonne- p rod ukt. Tips Moeten we de zon dus maar vermijden? Integendeel: we hebben het zonlicht zelfs no dig voor de aanmaak van bepaalde vitamines in ons li chaam. Wie verantwoord de zon in wil gaan, kan dat veilig doen door een goed en veilig zonnebrandmiddel te gebruiken, en de volgende tips in acht te nemen: zon liever niet tussen 11.00 en 15.00 uur bewegen is beter dan stil liggen pas op voor weerkaatsend zonlicht let extra op kwetsbare plaatsen, zoals oksels en knieholten afkoeling door de wind kan misleiden gebruik een goed zonne brandmiddel dat be schermt tegen UVA en UVB Natuurlijk zonnefilter De meeste zonnebrandpro- dukten bevatten chemische zonnefilters. Deze gaan een reaktie aan met de huid, waardoor de huid de UVB stralen kan 'absorberen'. Sun E45 bevat slechts één. natuurlijk zonnefilter. De werkzame stof gaat geen reaktie aan met de huid, maar blijft er als een dun filmlaagje op zitten. De zon nestralen worden niet 'geab sorbeerd' maar 'gereflek- teerd'. Hierdoor is de huid optimaal beschermd tegen zowel UVB als UVA stralen, terwijl de kans op allergi sche reakties minimaal is. Sun E45 hecht bijzonder goed aan de huid, is water- resistent en bevat geen par fum of kleurstoffen. Belang rijk is ook dat het dankzij de vochtinbrengende be standdelen de huid soepel houdt. Keuze De Sun E45 produkten van Dr. E.J. Swaab zijn dermato logisch getest en hypo-aller- geen. Er is een milk met faktor 8 en 15, een créam (faktor 25) en voor na het zonnen After Sun E45 milk en cream. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist en nu tijdelijk met handige koffer- labels waar o.a. bovenstaan de tips op worden beschre ven. Voor meer informatie: Boots Healthcare B.V., tel.: 035-853851. Onvoldoende hygiëne? Nee, voetschimmel, ook wel zwemmerseczeem gehe ten is niet het gevolg van onvoldoende hygiëne, maar heeft wel iets te maken met verkeerde was ge woonten. Het is een grijs-wit beslag tussen de tenen, schilfering, roodheid en soms jeuk. Vooral na flink transpireren merk je ook een onaangename geur. Die gaat zelfs met wassen en regelmatig verschonen van sokken niet weg. afgedroogde voeten vormen een prima omgeving voor aanwezige schimmelsporen. Slecht ventilerend schoeisel maakt het nog erger. Hoe raak je besmet? Doordat de voeten in aanra king komen met huidschil fertjes van mensen met voet schimmel raken we besmet. En die huidschilfers zijn overal, vooral op plaatsen waar mensen op blote voeten lopen. Die kleine, nauwe lijks waarneembare schilfer tjes bevatten besmettelijke schimmelsporen. En op onze voeten wordt vaak een flin ke aanslag gepleegd. We wassen ze met zeep waarvan soms resten op de voet en tussen de tenen achterblij ven. Die zeepresten lossen het huidvet op en tasten de natuurlijke zuurgraad van de huid aan. Onvoldoende Wie wil er niet van af? In het algemeen gaat voet schimmel niet vanzelf over. Maar de aandoening is heel goed te behandelen. Er be staat namelijk al vele jaren een doeltreffend geneesmid del. Het is verkrijgbaar zon der recept als crème en poe der bij drogist en apotheker onder de naam Dermacure. Dit middel doodt niet alleen de schimmeldraden en de sporen iets dieper in de op perhuid, maar ook de bacte riën die de onaangename geur veroorzaken. Behandeling met Dermacure Bij een beschadigde huid (denk aan kloof] es) is Dermacure crème het aange wezen middel. Sokken en al le schoenen moeten behan deld worden met de poeder, welke in een handig strooi- busje zit. Om te voorkomen dat de voetschimmel weer terugkomt, worden een aan tal hygiëne-adviezen gege ven in de bijsluiter bij de verpakking van Dermacure. Voor meer informatie Gaba b.v.- 036-5320600. Volgens het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde kan een tekort aan voedingsvezels niet alleen een onre gelmatige stoelgang en obstipatie, maar zelfs aambeien, blindedarm-ontsteking en spataderen tot gevolg hebben: dus liever volkorenbrood dan wit, liever zilvervliesrijst dan witte en liever erwtjes dan spruitjes. Kortom, om aan de broodnodige vezels te komen - ieder mens zou eigenlijk 30 gram voedingsvezels per dag binnen moeten krijgen - kunnen we beter niet al te 'verfijnde' voeding eten. Die vezels heeft ons lichaam namelijk nodig voor de voedselvertermg en voor een beter transport daarvan in de darmen. Helaas hebben veel mensen dat. Meestal merken ze er zelf niets van! We vinden het ook maar vervelend om er iets van te zeggen. Het is goed te weten dat ruiken uit de mond in 95 van de 100 gevallen met tandvlees, tanden of kiezen te maken hééft. Er is haast altijd iets aan te doen door een tandarts. Wanneer de lentezon voorzichtig in sterkte toe neemt, verheugt iedereen zich op de weldadige warmte van de zomer. Tenminste, als die dit jaar niet zo in het water valt als vorig jaar. Eén ding komt elke zomer onveranderlijk wèl terug: de verbe ten jacht op muggen. geur van de mens, of het juiste voedsel is gevonden. Muggen zijn namelijk dol op 'zoet bloed'. De zoetheid is afhankelijk van het ami nozuurgehalte in het bloed. Als ze tevreden zijn met hun vondst zoeken ze naar een De strijd tegen de stekende muggen heeft tot nu toe drie verschillende middelen opgeleverd. De eerste is ge baseerd op rook en vuur. De tweede bevatte middelen met citroengeur en de nieuwste anti-muggen produkten beïnvloedt het waarne mingsvermogen van deze in- sekten. Radartje Muggen beschikken over een ingebouwd radartje bij hun speurtocht naar men senbloed. Doordat het klop pen van het hart als lucht trillingen worden gevoeld, hebben ze al snel een poten tieel slachtoffer gevonden. Daarna bepalen ze aan de adertje. Die is voor hen makkelijk te vinden, want de lichaamstemperatuur is bij een ader een tiende graad warmer. Stoorzender De scheikundige Van Do- ninck slaagde erin een for mule te ontwikkelen die als een soort stoorzender op het opsporingssysteem werkt. Jaico Muggenmelk zoals zijn produkt heet, heeft een dusdanige invloed op de sensoren van de mug, dat die niet in staat is het hitte- beeld op te bouwen. Dus moet hij op zoek naar een ander slachtoffer. Muggen melk doodt de mug niet, maar houdt hem uitermate effectief op afstand. Op het moment wordt het middel met succes ingezet in tropi sche landen waar malaria nog ovèrvloedig heerst. Uilvoeringen Jaico Muggenmelk, herken baar aan de groene verpak king, is er in twee verschil lende uitvoeringen. Met de handige roller blijven mug gen 6 tot 8 uur weg. De huidvriendelijke en zuinige gel is bestand tegen transpi- ratievocht en vooral ge schikt voor sport en recrea tie. De gel is 8 tot 12 uur werkzaam. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Voor meei formatie: Imgroma, te? oc 3-687581 door G. van Lieshout, huisarts Jeugdpuistjes of acne Dit zijn puistjes die rond de pubertijd opkomen. Ze verdwijnen vanzelf met het ouder worden, meestal na de leeftijd van 23 jaar. Sommigen zien ze pas na het 30e jaar verdwijnen. Kenmerkend voor acne is dat er eerst meeëters (comedonen) ont staan. Meeëters kunnen er wit en zwart uitzien. Pas later ontstaan puistjes op de plaatsen van de meeëters. Niet elke meeë- ter wordt een puistje. Hoe komt het? Bij iedere haar zit onder de huid een talgkliertje. Tegen de pubertijd gaan de talgkliertjes harder werken en wordt de huid vetter. Vooral de huid van het gezicht, de borst en de rug. Door onbe kende redenen raken in bepaalde families de talgkliertjes verstopt. Zo ontstaan meeëters. Be paalde bacteriën dringen daarna zo'n meeëter binnen en veroorzaken een puistje. Wat kunt u er zelf aan doen? Door veel middelen van apotheker en drogist kan acne verbeteren, echter nooit genezen. Gene zen gebeurt alleen door het ouder worden. De zon heeft een gunstig effekt op puistjes. Samen hebben zon en zee (zout water) een nog beter effekt. Als u meeëters wil verwijderen, doe dat dan alleen met een comedonenuitdrukker. Bij jiuistjes met een geel kopje mag u het puistje openen en zachtjes uitdrukken. Misvattingen Meeëters en puistjes komen niet door slechte hygiëne of door het eten van chocolade, varkens vlees of vet!

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 11