Erwincross blijvend bij Zuurbergcircuit Triathlon met aktiviteiten Hitte speelt concours hippique danig parten Veel nieuwkomers op 19e Zwemvierdaagse goed regelen... Straks een onbezorgde vakantie. De Rabobank verhoogt de spaarrente. Jeugd houdt eer van OKIA hoog Markelose kerk open Jaaragenda iidtastandsavendschooi Rijssen MIDDENSTANDSDIPLOMA TEGELS OF PLAVUIZEN NODIG? VMS lïfMS&Wi waonkmremhk I DONDERDAG 7 JULI 1994 Was het de regen die de Erwin cross de afgelopen tijd meermalen partte speelde, zondag kon het po pulaire evenement van MAC De Holterberg dan eindelijk toch doorgaan en vielen nu bij wijze van spreken de mussen uit de lucht van de hitte. Het spektakel was er evenwel niet minder om: perfecte stuurmanskunst, prach tige capriolen met op de koop toe diverse koprollen. De afvalrace, het traditionele en spectaculaire slot van de cross kwam op naam van Bennie Muller. Dat de Erwincross gehouden werd aan de voet van het Zuurgbergcir- cuit was een schot in de roos. Op enkele kleinigheden na beviel het de coureurs en organisatoren uit stekend, zodat in het vervolg geen alternatieve lokatie voor de popu laire cross voor sloopauto's zal worden gezocht. Een blijvertje dus. Daar, waar normaal gestart wordt voor de motocross, knetterden nu de soms potsierlijk uitgedoste wa gens. Door de inrichting van het terrein er omheen iets aan te pas sen, kon een prima circuitje wor den gecreëerd. Tijdens de race bleek slechts één minpuntje: één van de bochten was te krap. Dat leverde overigens wel diverse aar dige schuivers en klappen op tij dens de cross, maar woordvoerder Harry van Coeverden van de cross commissie liet weten dat in ver band daarmee één boom zal moe ten wijken, teneinde de bewuste bocht te kunnen verruimen. Het circuit is zodanig aangelegd, dat de motocrossers er tijdens een wedstrijd gedeeltelijk gebruik van maken. Door het af en toe nat te maken werd het stuiven van aarde door de droogte prima voorkomen. „Al met al bevalt het ons hier pri ma en zullen we in de toekomst op eigen terrein blijven autocrossen," aldus Van Coeverden. Aan spektakel zondag geen ge brek, de publieke belangstelling was echter wat minder groot dan in voorgaande jaren. Kennelijk prefe reerden velen een schaduwrijk plekje in de tuin of verkoeling in het zwembad. Zoals gebruikelijk hadden zich enkele tientallen deel nemers gemeld, onder wie ook da mes en veteranen. Allen boden het publiek een boeiend schouwspel met veel onderlinge strijd en enkel fraaie buitelingen. Gelukkig deden zich geen problemen voor. De aan wezige EHBO kon werkeloos toe zien. Traditiegetrouw waren ook de bromfietscrossers van de partij. Aan het eind van de dag meldden zich slechts zeven auto's voor deel name aan de afvalrace. Door de hitte waren gaande de wedstrijd steeds meer wagens uitgevallen. Een door de MAC aangewezen pu blieksjury bepaalde wie de win naar werd. Op die manier werd voorkomen dat de coureurs con frontaties met collega's vermij d- den om zo lang mogelijk in de race te blijven. Met vooral veel kabaal stortten de wagens zich in het strijdgeweld. Bij het ingaan van de eerste bocht bleef de eerste al han gen. Even later sneed één van de andere rijders spontaan het par koers via een bult en daarmee een fraaie sprong maakte. Uit het rela tief korte maar hevige strijdgeweld kwam net als vorig jaar Bennie Muller als beste 'smaakmaker' naar voren. Uitslag: Heren: 1. H. Klein Zandvoort; 2. B. Baltes; 3. J.W. Plekkenpol; 4. G. Vreden- berg; 5. M. Roeterdink; 6. M. Rensen; 7. J. Klunder; 8. R. Wibbelink. Dames: 1. J. Wevers; 2. G. Tuitert; 3. M. Veneklaas; 4. Y. Vlogtman; 5. M. Markvoort. Veteranen: 1. H. Klein Zandvoort; 2. G. Schooien; 3. E. Veneklaas; 4. H. Kevelham; 5. J. Ulfman; 6. M. Bouwhuis; 7. H. Pekkeriet. Afvalrace: Bennie Muller, Bromfietsen: 1. Jan Aal- tink; 2. Erik Haan; 3. Paul van Aalst. Ook op het Zuurberg-parkoers bood de Erwincross de toeschouwers het nodige spektakel (Foto Ten Velde) Laaft uw hond vakkundig plukken, knippen et? scheren HONDENKAPSALON \v U YOLANDA DEL PMDQ Zwartepad 10, Holten Tel. 05483-6 37 46 b.g.g. 05427-2 29 63 Opleiding voor het in de Chr. ftüavo te Rijssen. Lessen op maandag- en dinsdagavond van zeven tot half tien. Opgave en inlichtingen bij G.R. Harbers, Rijssensestraat 29. Wierden Tel. 0546-57 19 25 of op dinsdag 6 sept. om zeven uur in de school. Hoewel de aandacht vanzelfspre kend gericht was op de verrichtin gen van de ruiters in de ring, was de hitte zondagmiddag één van de meest besproken onderwerpen tij dens het jaarlijkse concoours hip pique op De Borkeld. De voor Ne derlandse begrippen bijna onge bruikelijke tropische hitte had zelfs tot gevolg dat de rubrieken B-progressief en jachtspringen M en Z/ZZ van het programma werd geschrapt. Na het verrijden van B- klassiek besloten de ruiters hun paard geen tweede maal door de bloedhete ring te voeren. Hun be sluit werd door de organisatie ge respecteerd. Bestuurslid Gerrit Jan Meijer van de Landelijke Rij vereniging De Bergruiters, die het concours op het sfeerrijke paardesportterrein in De Borkeld georganiseerd had, gaf in dat verband ook toe dat de warmte in feite een negatief effect had op de prestaties: „De ver moeidheid slaat eerder toe. Eigen lijk is het prettiger als de tempera tuur een graadje of wat minder is. Dan had er vermoedelijk ook iets meer publiek geweest." Ondanks dat waren de organisatoren uiterst tevreden over het verloop van de dag. Aan publieke belangstelling had het concours overigens geen kla gen. Veelal vanuit een lommerrijke plek werden de prestaties nauwlet tend gevolgd en als fervent paar- desportliefhebber kwam ook de sinds kort in Holten wonende bur gemeester D. J. Verhoeven met kin- ders een kijkje nemen op het zono vergoten en gezellige terrein. Ieder jaar weer blijkt het Holtense con cours hippique goed in de markt te liggen bij de paardesportvereni- gingen. Zondag namen 45 vereni gingen uit voornamelijk de regio deel, die elkaar bestreden in de klassen dressuur B, L, M, Z/ZZ en dezelfde rubrieken bij het sprin gen. In de springrubrieken werden diverse goede prestaties door de Bergruiters neergezet. De beste door Huub Brands, die de klasse Z en ZZ-klassiek met Geoliet op zijn naam bracht. In de springrubriek M-klas"siek eindigde hij met Girl on S. als tweede. Met behulp van Bergruiters-leden werd het parkoers vorige week on der toeziend oog van opperpar- koersbouwer A.J. Terhurne uit Haaksbergen opgebouwd en 'aan gekleed'. Op de dag zelf waren zo'n veertig man in touw om alles in goede banen te leiden. Teleurstel ling, maar tegelijkertijd begrip was er voor het afblazen van het jacht- springconcours in de rubrieken M en Z/ZZ. Het attractieve onderdeel van het concours werd wel verre den in de klasse L. Daarbij werd gesprongen over meer natuurlijke en voor de kenner 'interessante' hindernissen en speelde de klok een belangrijke rol voor de eind klassering. Overtuigd winnaar werd Edwin Klokman van de Bar- chemse Bergruiters. Uitslag: Springen B-klassiek: 1. Marianne Veltmaat, Gambit, Heideruiters; 2. Marieke Hendriks, Ipsilon, Heemruiters; 3. Erwin Rietberg, Golden L., Bergruiters. Springen L-klassiek: 1. Suzan Houtzeel, Casper, Brin- kruiters; 2. Edwin Klokman, Bodygard, Bergruiters; 3. Harry Jansen, Heidi, Heer ten. Springen M-klassiek: 1. Angela ten Elshof, Hey Joe, Markelo; 2. Huub Brands, Girl on S„ Bergruiters; 3. Henk Buitenhuis, Intermezzo, Bogelskamp. Springen klasse Z en ZZ-klassiek: 1 Huub Brands, Geoliet, Bergruiters; 2. Michael Forsten, Salute, Heideruiters; 3. Edwin Klokman, Gogo, Bergruiters Barchem. Jachtspringen klas se L: 1. Edwin Klokman, Bodygard, Berg ruiters Barchem; 2. Edwin Klokman, Kan jer, Bergruiters Barchem; 3. Rob Verhoef, Fellow, Ruigenrode. B-dressuur ring 1:1. Angelique van Hout, Shaggy, Ruigenrode; 2. Wim Rietman, Igor, Bathmen; 3. Pascal Raamsman, Goldspring, Bathmen. B-dres- suur, ring 2:1Charlotte Hogeslag, Illusion, Olst; 2. Astrid Dijkgraaf, Fleur, Bergruiters; 3. Carla Laarman, Balance, Hertruiters. B- dressur, ring 3: 1. Yvonne Harmelink, Ita- no, Bathmen; 2. Yvonne Wichers, Ines, Bathmen; 3. Daphne Echtermeijer, Iglesi- as, Looleeruiters. B-dressuur, ring 4: 1 Gerrit Bronsvoort, Hescly, Bathmen; 2. Kim Hiddink, Beaudelaire, Ruigenrode; 3. Martijn Rouweler, Invincible, Zevenbuurt schappen. L1 en L2 dressuuur, ring 5: 1. Bert Rietman, Hittie, Bathmen; 2. Marita Verhoef, Foppie, Paltheruiters; 3. Rob Wol- terink, Hildo, Paltheruiters. L1 en L2 dres suur, ring 6: 1. Dick Thijssen, Iris, Olst; 2. Berend Kroeze, Elmira, Bathmen; 3. Merel Leopardy, Fama, Hertruiters. M1 en M2 dressuur, ring 7: 1 Jeannette Bertu, Gra fiet, Hamelandse ruiters; 2. Hetty Lourens, Fusie, Hamelandse ruiters; 3. Gea Riet man, Hotboy, Bathmen. L1 dressuur, ring 1:1. Jeannette Kleinen, Haskan, Bathmen; 2 Monique Luesink, Ijoutie, Zelhem; 3. Ester Mus, Galliant, Schalkruiters. L2 dres suur, ring 3: 1. Wilma Kooymans, Good Luck, Markelo; 2. Carien van Linge, Heraut, Avereest; 3. Marjon Kottelenberg, Berlin- neke, Markelo. L2 dressuur, ring 4: 1. Jo- landa Rattink, Danny Liene R., Hertruiters; 2. Wilma Kooymans, Good Luck, Markelo; 3. Els van de Bos, Fritty W., St. Steffenrui- ters. M1 en M2 dressuur, ring 5:1. Anneke Kettelarij, Heinz K., St. Steffenruiters; 2. Willy de Deken, Pendagron, Deventer '85; 3. Heieen Wolterink, Falmira, Paltheruiters. Z-dressuur, ring 6: 1. Annelies Keekstra, Fortune, Hertruiters; 2. Ria Tuininga, Cap- pucino, N.O.P.; 3. Jenny Lenters, Flamin go, Sallandruiters. Z-dressuur, ring 7: 1. Arnold Vos, Gallardo, Bosruiters; 2. Ria Ikkink, Beauty, St. Steffenruiters; 3. Jenny Lenters, Flamingo, Sallandruiters. De tiende Triathlon Holten wordt opgeluisterd met een keur aan ac tiviteiten voor jong en oud. Van wege het jubileumjaar krijgt dit aspect zelfs meer aandacht. De meeste spelen zich af op en rond de Smidsbelt, waar bovendien weer gefinisht wordt. Vrijwel alle acti- viteten zijn gratis toegankelijk. Als klap op de vuurpijl heeft de Stichting Triathlon Holten zich verzekerd van het optreden van sfeermaker Albert West. De popu laire artiest sluit het evenement zaterdagavond muzikaal af. Zoals bekend heeft de triathlon dit jaar plaats op zaterdag 23 juli. Het evenement wordt in feite verspreid over twee dagen, want de 'knallen de' opening en de immer specatu- laire Triathlon Ballooning wordt al de avond tevoren gehouden. Wie het ballonnenspektakel niet wil missen, kan zich tussen 18.00 en 19.00 uur vervoegen op sportpark 't Vletgoor. Daar kiezen circa tien ballonnen het luchtruim met aan boord enkele prominenten. Zaterdags richten verscheidene sponsors van de triathlon promo- tiestands in in het centrum van Holten. Ook de Almere Triathlon Organisatie met voorzitter Klaas Wilting, beter bekend als voorlich ter van de Amsterdamse politie, is van de partij, evenals de hoofd sponsors OLM/Het Groene Land- McDonald's Holten/Oldenzaal. Gedurende het evenement is voor het onontbeerlijke natje en droog je een terras op de Smidsbelt inge richt. McDonald's zorgt opnieuw voor een groot luchtkussen voor de jeugd, terwijl het bedrijf de kinde ren tevens vermaak biedt met de populaire clown Ronald McDo nald. Terwijl de ouders het verloop van de wedstrijd volgen, vermaakt de clown de kinderen met de nodi ge grappen en grollen en goochel trucs. McDonald's heeft voor de jeugd ook gratis ballonnen en de bekende 'Orange bowl' 0,50 per consumptie). De opbrengst komt ten goede aan het Ronald McDo- nald-huis. De triathlon wordt na- STICHTING Afgelopen vrijdag werd op zwem bad Twenhaarsveld de 19e Holten- se avondzwemvierdaagse afgeslo ten. Die trok ondanks het prachti ge weer ongeveer net zoveel men sen als vorig jaar. Omdat maandag het weer al goed was verwachtte de organisatie een grotere deelname. Die doelstelling is niet helemaal gehaald. Met 420 deelnemers wa ren het er wel tien meer, maar niet zoveel als verwacht. Over het ver loop van de vierdaagse heerste wel tevredenheid. Vooral de samen werking tussen het zwembadper soneel en de mensen van de Zwem en Poloclub was prima. Rondom het zwembad waren aller lei acdtiviteiten zoals een barbe- que, een springkussen en muziek. Een behoorlijk aantal zwemmers bleef na het trekken van hun baan tjes dus nog even hangen. Aan het idee om een apart hoofddeksel te dragen werd voornamelijk door de organisatie gehoor gegeven. Van de zwemmers waren er maar wei nig met een creatieve uitdossing. Een van de belangrijkste zaken op de avond was natuurlijk het beha len van de medaille. Zes mensen ontvingen de medaille met het nummer 19 erop, hetgeen betekent dat ze alle edities van de Holtense zwemvierdaagse hebben meege- zwommen. Er waren negentig mensen die voor het eerst meede den. Buitenlands geld, Een welverdiende vakantie moet ook een onbezorgde vakantie worden. Kom daarom eerst naar de Rabobank voor een goed ad\ ies. De Rabobank helpt u graag op weg met het gemak van de Europas met pin code voor gebruik in 70.000 geldauto maten in Europa, of het wereldwijd betaalgemak van de Rabocard. Maar ook voor buitenlands kom Rabobank. Aangenaam. Reischeques, Rabocard, Europas, InterHelp Prptcctieplan. geld, reischeques en een passende reis verzekering bent u natuurlijk aan het goede adres. En bent u toch bij de bank, vergeet dan vooral niet te vra gen om het boekje "RaboKompas", een handige reiswijzer in het buitenland. U krijgt het gratis van de Rabobank. U bent van harte vvel- Rabobank S3 Rabobank Holten Oranjestraat 10, Postbus 3, 7450 AA Holten. Telefoon 05483-7 47 47 Grotestraat 96 Goor. Showroom Achterom. Open: dinsdag t/m VRIJDAG VAN 14.00 - 18.00 UUR. ZATERDAG 10.00 - 14.00. VRIJDAGAVOND koopavond. Buiten openingstijden ook op afspraak. Tel.05470 - 75462. c At'- - met ingang van 27 juni 1994 W erknemerssparen ambtenaren/ premie-spaarregeling spaarloonrekening winstdelingsspaarrekening 6% 6% 6% Voor de drie oudste en twee jong ste deelnemers was er nog een ex traatje. De 75-jarige mevrouw Rietberg-van Lindenberg, die ove rigens voor de negentiende maal meedeed, de 72-jarige mevrouw van Ommen-Verveda en de 70-jari- ge mevrouw Aaftink- Rietman kre gen uit handen van Ciska Raggers een bos bloemen en een presentje. Ook de twee jongste deelnemers, Tessa Lahuis en Judith Podt kre gen een presentje. Zij zijn beiden vijfjaar oud en deden voor de eer ste keer mee. Voor elke leeftijdscategorie waren er prijzen voor de beste jongen en het beste meisje. Die prijzen werden als volgt verdeeld; 0-6 jaar: jongens: Rik Stoevenbelt; meisjes: Tessa Lahuis; 7-9 jaar: jongens: Maikel Koopman; meisjes: Jolanda Karsten; 10- 13 jaar jongens: Arno Protzmann; meis jes: Ellen Teesselink. Ook waren er prijzen te verdienen met dagspellen. Die gingen naar de volgende personen: Surfplankrace (maandag); 0-6 jaar: jongens: Rik Stoevenbelt; meisjes: Jiska Luchtenberg; 7-9 jaar: jongens: Jur- gen Kolkman; meisjes: Henrike Kevelam; 10-13 jaar: jongens: ex aequo Gijsbrecht Beltman en Maarten Koopman; meisjes: Annemieke Beukenkamp. Stoeptekenen (dinsdag); 0-6 jaar: Anne Dangremond; 7-9 jaar: Sabine Hofman; 10-12 jaar: Ellen Teesselink. Mini-triatlon (woensdag): 8-9 jaar: jon gens: Willard Schutter; meisjes: Fienna de rooy; 10-11 jaar: jongens: Gerrit Ebrecht; meisjes- Anneke Nijhuis; 12-13 jaar: jon gens: Freek Knapen; meisjes: Inge Smit. Zaklopen (donderdag): 0-6 jaar: jongens: Wolter Kevelam; meisjes; Elsbeth Deijk; 7- 9 jaar: jongens: Harold Beldman; meisjes: Lisette Scholten; 10-13 jaar: jongens: Freek Knapen; meisjes: Inge Smit. J TRIATHLON rt* 1 HOLTEN tuurlijk ook muzikaal opgeluis terd. Er zijn twee dweilorkesten 'ingehuurd', beide 'met wortels in Holten'; De Braandheultjes en Mie Duch. De eerstgenoemde laat zich vrijdagavond 22 juli horen tijdens de Triathlon Ballooning, terwijl Mie Duch een dag later op en rond de Smidsbelt aktief is. 's Avonds is er sfeermuziek door een Tiroler ka pel op het muziekpodium op de Smidsbelt. Albert West De Triathlon Holten wordt in ver band met het tienjarig bestaan na de 'knallende' opening even 'knal lend' afgesloten. Voor dit laatste onderdeel is sfeermaker Albert West gecontracteerd. Na afloop van het sportieve circus treedt de bekende sfeermaker tussen 22.00 en 22.30 uur voor het voetlicht op het muziekpodium. Het optreden is gratis toegankelijk. Albert West staat al meer dan 25 jaar onafge broken in de belangstelling. Gedu rende die periode scoorde hij een kleine dertig hits. Hij staat te boek als een artiest van formaat, die de Triathlon Holten zonder enige twijfel een waardig slot zal bezor gen. De Recreatie-commissie van de hervormde kerk in Markelo houdt ook dit jaar 'Open Kerk'-dagen. Op de donderdagen 14,21 en 28 juli en 4, 11, en 18 augustus is de fraaie, monumentale kerk tussen 10.00 en 12.00 uur geopend voor iedereen. De toegang is gratis. Hoewel het orgel op dit moment gerenoveerd wordt, blijft er voldoende over om te bekijken, zoals de prachtige, brandgeschilderde glas in lood ra men en het zeer oude doopvont. In de kerk worden tevens doeken ten toongesteld van een groep kunst schilders onder leiding van Marke- loër Kwakernaak, in Holten be kend als docent aan de Scholenge meenschap. De schilderijen beelden delen uit uit psalmen. Ook is het Nederlands Bijbelgenoot schap vertegenwoordigd met een kraampje, evenals het Csürgo-co- mité. Een groep Markeloërs, die kontakt onderhoudt tussen Mar kelo en de protestantse kerk van het Hongaarse Csürgo. Ten slotte exposeert de Markelose mevrouw Bouwmeester beschilderd porse lein. JULI 8 juli: schoolfeest basisschool De Holterenk 9 juli: viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; folkloredag rond ge meentehuis 11 juli: bootreisje Rode Kruis 17 juli: MAC-motortoerrit toer- en klassiekerafdeling 19 juli: OKIA-zeskamp Smidsbelt 22 juli: Triathlon Ballooning Vlet goor 23 juli: Triathlon 25 juli: The Young Continentals in De Kandelaar 26 t/m 30 juli: dorpsfeest 26 juli: Skeelermarathon Holten 27 juli: MAC-beddenrace tijdens dorpsfeest 30 juli: Holtens kampioenschap touwtrekken 4 augustus: Dagje De Boer Op 14 augustus: Holterbergrit (MAC- motortoertocht) 19,20 en 21 augustus: School- en Volksfeest Espelo. Wijzigingen voorbèhouden Rassbanfe GS Rabobank. Aangenaam. Rabobank Holten Oranjestraat 10, Postbus 3, 7450 AA Holten Telefoon 05483-7 47 47 De jeugd van OKIA presteerde ook op het tweede toernooi om het Nederlands kampioenschap weer uitstekend. Ondanks het snikhete weer, op het zeer zonnige Vorden- se touwtrekterrein weigerde dit team om ook maar een puntje uit handen te geven. Met de 640-ploeg van OKIA gaat het heel wat min der. Eén schamel puntje was het resultaat. Het jeugdteam van OKIA ging on danks de tropische hitte 'als bees ten' tekeer. Ze leken een wedstrijd te houden om zo hard mogelijk achteruit te lopen, waarmee ze zelfs soms niet mee konden komen. Van de warmte hadden ze dan ook niet veel last. Door de volle winst is de voorsprong uitgelopen tot twaalf punter. In de 640 kg. klasse ging het rond uit belabberd met OKIA. De oor zaak van deze slechte dag kon coach Johan Marsman niet geven, wel het schamele resultaat. Slechts één puntje wist dit team te behalen, door een gelijkspel van Heure af te dwingen. En zelfs voor dit resultaat moest dit team zich dus danig in het zweet werken. De volgende wedstrijddag is ko mende zondag in Edam, en begint ook weer om 11.00 uur. Uitslagen: Heren 640 kg: 1. Eiber gen (15) 29; 2. Vios Bisons (12) 25; 3. Heure (7) 16; 4. Vechtlust (3) 9; 5. Monnickendam (7) 7; 6. OKIA (1) 4. Jeugd: 1. OKIA (24) 47; 2. Noor mannen (16) 35; 3. Heure (140 20; 4. Eibergen (6) 18; Krichem (0) a

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 9