Vim Stevens 25 jaar de firma Arfman 4# Nieuw onderkomen HMV en Welfare Centraal nummer Thuiszorgtelefoon Twee uitvallers toertocht WVH Gemeente Ook aktief in Dijkerhoek J eugd-gospelgroep 25 juli in Holten Zilveren jubilarissen HOLTENS NIEUWSBLAD BON VOOR GRATIS COMPOST OP OP DONDERDAG 7 JULI 1994 Zijn werk is zijn liefhebberij. Al tijd opgewekt, collegiaal, deskun dig en onvermoeibaar van inzet. Voor Wim Stevens (42) de gewoon ste zaak van de wereld, maar voor zijn werkgever, Afrasteringsbe- drijf Arfman reden te meer om hem eens flink in het zonnetje te zetten. Deze week viert Stevens zijn 25-jarig jubileum bij Arfman. Belangstellenden zijn van harte welkom om hem vrijdag 8 juli tussen 16.30 en 19.00 uur in zaal De Biester met deze mijlpaal geluk te wensen. Na de landbouwschool kwam Wim op zeventienjarige leeftijd op het Holterbroek in dienst bij wijlen Henk en Marie Arfman. „Mijn tweede vader en moeder," noemde hij hen vaak. Het gecombineerde landbouw/afrasteringsbedrijf was destijds gevestigd aan de Oude Stationsweg. Wim was kind aan huis bij de Arfinans en bracht heel wat tijd door op het bedrijf. „Hij heeft aanvankelijk veel meegehol pen aan de veerasters in de ruilver kaveling," vertelt Ben Arfman, die met broer Joop de direktie vormt van het succesvolle bedrijf aan de Keizersweg. „We beschouwen Wim bijna als onze broer." Na de veeras ters werden later ook wildrasters langs rijkswegen ter bescherming van verkeer en fauna aangelegd. Arfman levert daarnaast ook wil- droosters. „Daar rij je overheen, de rasters sluiten er van weerskanten Wim Stevens, gewaardeerd medewerker van Afrasteringsbedrijf Arfman en aktief buurtschapper in Diekerhook op aan," lacht Ben als zich even een moment van onduidelijkheid voordoet. Geboren en getogen Holtenaar (Dijkerhoeker) Wim Stevens be kommerde zich vanzelfsprekend pet op hebben van Stevens, naar wie regelmatig gevraagd wordt. 'Doet Wim 't, dan komt 't zeker in orde.' Joop: „Dat tekent hem. Ie mand die goed werk levert, prettig in de omgang is met onze relaties en daarmee een uitstekend visite kaartje afgeeft." Mede vanwege de steeds verdergaande specialisatie van het bedrijf, hoopt Arfman nog vele jaren lang gebruik te mogen maken van Wims inzicht en erva ring. Ook in ander opzicht wordt Wim Stevens geprezen om zijn niet afla tende inzet. Want wie in Holten kent de sympathieke Dijkerhoeker niet in de hoedanigheid van be stuurslid (penningmeester) van de plaatselijke school- en volksfeest commissie? Een kleine twintig jaar is hij ook daar al aktief, hoewel hij zich heeft voorgenomen daar vol gend jaar mee te stoppen. Feest commissie-voorzitter Wim Ban- nink, nog geheel in de ban van het succesvolle Diekerhookse feest van anderhalve week geleden, steekt moeiteloos de loftrompet over Wim: „Bijzonder plezierig om mee samen te werken. Serieus en aktief tot en met. Je hoeft er nooit achteraan, als Wim iets doet weet je dat 't in orde komt." Stevens helpt niet alleen bij de voorberei ding van de jaarlijkse festiviteiten, Het nieuwe, gecombineerde HMVfWelfare-pand aan de Dorpsstraat werd direkt bevolkt door tal van belangstellenden Foto Ten Velde) Thuiszorg Zuidwest Overijssel is onlangs gestart met de Centrale Thuiszorgtelefoon (05700-86000), bedoeld voor inwoners uit Bath- men, Diepenveen, Deventer, Hol ten, Olst en Raalte. Men kan er terecht met vragen of voor aanmel ding voor kraamzorg, ouder- en kindzorg, verzorging en verple ging. Voor huishoudelijke verzor ging en maatschappelijk werk kunnen Holtenaren terecht bij de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Midden-Overijs sel, gevestigd in het gebouw aan de Gaardenstraat. Het telefoonnum mer luidt 62784. De Centrale Thuiszorgtelefoon is dag en nacht bereikbaar. Na 18.00 uur, 's nachts en in het weekeinde worden spoe- deisenden aanvragen voor zorg verlening in behandeling geno men. Thuiszorg verwacht dat er alleen al overdag zo'n 500 telefoon tjes zullen binnenkomen. De Cen trale Thuiszorgtelefoon worde be mand door hulpverleners, die des kundig zijn op het gehele terrein van Thuiszorg. De tijden dat Thuiszorg slechts een half uur tot een uur per dag bereikbaar was via de plaatselijke spreekuren, is hier mee verleden tijd. ook om diverse andere zaken, waaronder de aanleg van beschoei ingen en hekwerken. De opdrach ten kwamen vanuit het hele land. Stevens behoort inmiddels van de circa 20 medewerkers van het be drijf wat betreft het aantal diens tjaren tot één van de oudgedien den. In '74 verplaatste Arfman zijn bedrijf naar de Keizersweg, hoek Aaltinksweg. Vanaf dat moment uitsluitend afrasteringsbedrijf met Stevens als uitvoerder. De Dijker hoeker is intussen zodanig eigen met het werk, dat hij vanuit kan toor ook werken plant en zich op werpt als deskundig inkoper van materialen. Het is moeilijk om exact aan te geven hoeveel kilometer afraste ring Wim in de loop der jaren ge- Maandag 25 juli verzorgt de Euro- plaatst heeft, maar Ben doet toch pese jeugd-gospelgroep The een poging: „Ruw geschat onge- Young Continentals een optreden veer 1500 kilometer. Zeg maar de in gereformeerde kerk De Kande- afstand Holten-Madrid." Stevens laar. Gratis toegangskaarten kun- neemt zijn taak nog altijd zeer se- nen worden afgehaald bij de VW, rieus, zet zich optimaal in voor boekhandel Heusinkveld en gos- Arfman met als gevolg dat hij vaak pelshop De Boei in Nij verdal. van huis is. Zo'n betrokkenheid is Op25julibrengtThe YoungConti- In aanwezigheid van leden en om wonenden werd afgelopen vrijdag het nieuwe onderkomen van de supportersvereniging HMV en de afdeling Welfare van het Rode Kruis officieel geopend door Ger hard Voordes, beheerder van het pand en voorzitter van HMV. Een week eerder was het pand al in gebruik genomen. Bij de opening was het gezelligheid troef. Het nieuwe, ruimere pand bood nauwelijks plaats voor alle genodigden, die onder het genot van een kop koffie en een plak cake het onderkomen kwamen inwij den. De beide verenigingen zijn er blij mee. Het pand biedt veel meer dan het vorige pand. Het is gevestigd aan de Dorpsstraat, in de panden maar staat ook zijn mannetje bij de waarin vroeger smid Maats en opbouw van het terrein en bij de meubelmaker Koopman gehuis- spelaktiviteiten. Het lijdt daarom ves^ waren. Van die twee wordt er geen enkele twijfel dat niet alleen slechts één gebruikt voor de ver- Arfman, maar zeker ook Dieker- koop. Het vroegere pand van hook de jubilaris, tevens bestuurs- Koopman, wordt gebruikt voor op- lid van de Bethanië-commissie, in s*a£- Het is echter wel mogelijk om haar armen sluit. daar een kijkje te nemen. De openingstijden van de winkel zijn door de verhuizing niet veran derd: elke vrijdagmiddag tussen 14.00 en 16.30 uur. Vorige week waren Henk Lande- weerd en Herman Nikkels 25 jaar in dienst bij Klein Velderman BV. Beide monteurs traden destijds in dienst bij wijlen Herman Klein Vel derman als respectievelijk service monteur en loodgieter. Werkplaats en winkel bevonden zich toen nog aan de Kerkhofsweg naast de Enk- co. In 1971 verhuisde het installa tiebedrijf naar het huidige pand aan de Kolweg. De twee jubilaris sen werden tijdens een gezellig sa menzijn in aanwezigheid van fami lie en collega's door de direktie van Klein Velderman in het zonnetje gezet. Vorige week vrijdag vierde Jan Aanstoot in aanwezigheid van echtgenote, kinderen en collega's het heuglijke feit dat hij 25 jaar geleden bij Enkco bv in dienst trad. Het jubileum werd omlijst met een feestelijke receptie, die de uit Enter afkomstige jubilaris door het bedrijf kreeg aangeboden. De direktie zwaaide Aanstoot alle lof toe, in het bijzonder vanwege het feit dat hij chauffeur is en in die hoedanigheid totaal zo'n 2.000.000 kilometer achter zijn naam kan schrijven. uitsluitend mogelijk in de weten schap dat hij zich volledig ge steund weet door echtgenote Dikie en de kinderen. Duidelijk is dat Arfinans opdrachtgevers een hoge nentals het nieuwe programma 'Choose right' waarin jongeren worden uitgedaagd om positieve keuzes te maken in hun leven. Het ren van twaalf tot zestien jaar uit heel Europa. Ze zijn door een stren ge selectie gekomen en vervolgens getraind in zgn. 'rehearsel camps'. Naast zang bestaat het program ma uit een uitgebreide choreogra fie en muziek die varieert van hip hop en rap tot dance en praise. Hoewel het repertoire is afgestemd op jongeren, zijn mensen van alle leeftijden welkom in De Kande laar. Het concert begint om 19.30 uur. Meer informatie is verkrijg- koor bestaat uit zo'n dertig jonge- baar onder tel.nr. 61864. Met 23 mannen en één vrouw ver trok de Wielervereniging Holten afgelopen zondag in alle vroegte naar Duitsland voor de jaarlijkse, 135 kilometerlange club tocht door het Teutoburgerwald. Niet alleen kenmerkt deze rit zich door het fraaie natuurschoon, ook de vele beklimmingen maken het voor me nig toerfietser tot een fikse uitda ging. Klap op de vuurpijl is altijd weer de 10%-beklimming op weg naar Tecklenburg. Aangekomen in de start- en finish- plaats Bevergem bleek het plaat selijke schuttersfeest de vaste par keerplaats van de Holtenaren in beslag te hebben genomen. Er moest dus elders 'opgezadeld' wor den, mar toen dat eenmaal ge beurd was kon de stoet vertrekken gevolgd door chauffeur Gerard Eeftink in de volgwagen met mate riaal, eten en drinken. De eerste etenspakketten (zorgvuldig sa mengesteld door de enige vrouwe lijke fietser Dinie Pasman) werden na vijftig kilometer bij Gaststatte Lingeman verorberd. Al gauw bleek de drankvoorraad door de tropische temperaturen niet toe reikend, waarop chauffeur Gerard in openbare gelegenheden en bij particulieren de flessen en bidons met water gevuld moest zien te krijgen. Tussen Borgloh en Bad Iburg was boven op een berg met een schitte rend uitzicht de tweede stop ge pland. Daar diende ook de eerste uitvaller zich aan die in de volgwa gen plaats kon nemen. Bij de derde en laatste stop in Tecklenburg kon de tweede en tevens laatste uitval ler worden genoteerd waarna het laatste deel naar Bevergern met 22 fietsers werd afgelegd. Daar aange komen bleek een vriendelijke Duitser bereid douches ter be schikking te stellen zonder daar voor een vergoeding te willen ac cepteren. Na zich nog wat gelaafd te hebben in de plaatselijke Knei- pe werd de thuisreis aanvaard. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwvergunning is verleend voor: - verbouw woonhuis/boerderij Lichtenbergerweg 5; - uitbreiding woning Schuttersweg 19; - uitbreiding woning, bouw bijkeuken en carport Reilinksweg 55; - bouw garage/berging (vervanging bijgebouwen) bij Schutteweg 4; - renoveren woningen Kozakkenstraat 1 t/m 29 (oneven) en 2 t/m 72 (even); 2. Kapvergunning is verleend voor: - 1 den, 2 berken, 1 eik, 1 spar, 1 prunus en 1 conifeer bij Schutters weg 19; - 1 berk, 1 Amerikaanse eik, 1 inlandse eik en 2 dennen bij Vianen- weg 212; - 3 dennen bij Vianenweg 190. 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - folkloredag op 9 juli 1994. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden te gen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7451 AA Holten. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw woning op kavel 47 in plan Lukensveld; - bouw werktuigenloods bij Kwintenweg 8; De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. Openbare commissievergaderingen De commissie voor algemene- en bestuurlijke zaken vergadert op don derdag 7 juli 1994 om 19.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: werkafspraken burgemeester en wethouders in verband met het be stuursakkoord; suggesties politiebeleidsplan 1995. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inza ge. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang'van de vergadering opgeven bij de secreta ris van de commissie. Goedkeuring bestemmingsplan „De Beuseberg", wijzi ging artikel 11 WRO groenstrook Beusebergerweg Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat gedepu teerde staten van Overijssel bij hun besluit van 17 juni 1994, kenmerk RGP 94/826, hebben goedgekeurd het bestemmingsplan „De Beuseberg", wijziging ex art. 11 WRO groenstrook Beusebergerweg, vastgesteld bij besluit van burgemeester en wethouders van 26 april 1994, nr. 9/IJm. Het besluit van gedeputeerde staten en het goedgekeurde plan liggen ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter in zage. Tegen het besluit van gedeputeerde staten inzake goedkeuring kan een belanghebbende binnen 6 weken, ingaande op de dag waarop deze be schikking is bekendgemaakt, beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het besluit van gedeputeerde staten inzake goedkeuring treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om een voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State is ingediend, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Holten, 7 juli 1994 Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, J. P. Stegeman De burgemeester, D. J. Verhoeven Vrijstelling bestemmingsplan „Buitengebied" De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat met ingang van 11 juli 1994 gedurende twee weken ter gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken, Smidsbelt 6 te Holten, tijdens de kantooruren (8.30 uur tot 12.30 uur) voor een ieder ter inzage zal liggen een verzoek om vrijstelling (als bedoeld in artikel 17 WRO) van het bestemmingsplan „Buitengebied". Dit verzoek heeft betrekking op het tijdelijk plaatsen van een stacaravan of salonwagen bij het perceel Dorperdijk 6. Burgemeester en wethouders zijn voornemens hiervoor vrijstelling te ver lenen voor zolang de redengevende omstandigheden daartoe aanleiding geven, met een termijn van maximaal 5 jaar. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schrifte lijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 7 juli 1994 De burgemeester voornoemd, D. J. Verhoeven In de gemeente Holten is in 1993 ruim 1,2 miljoen kg gft-afval gescheiden van de rest van het afval voor verwerking aangeboden. Het scheiden van afval gaat dus goed in Holten. Van dit gft-afval wordt compost gemaakt. Deze compost kan goed in de land- en tuinbouw worden gebruikt, maar ook door particulieren in moes- en siertuin. De gemeente Holten biedt u de gelegenheid een zakje com post van uw eigen gft-afval in uw tuin te gebruiken. Met de onderstaande bon kunt u van maandag tot en met donderdag 's middags van 13.00 uur - 15.30 uur op de gemeentewerf compost voor uw tuin halen. De actie duurt zolang de voorraad strekt. Bij afgifte van de bon ontvangt u gratis een zak met 10 liter gft-compost. Plaats: gemeentewerf, Waagweg 4. Tijd: maandag tot en met donderdag van 13.00 uur -15.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5