Zwemvierdaagse in de tropische hitte Politiek op de hak Zuddenkolder Pas op de plaats met verkeers-structuurplan bij Jeugd OKIA geeft visitekaartje af Wie wil mee op ballonvaart? 'We hopen dat het resultaat soed is' Hippisch evenement LR De Bergruiters Bijna 450 deelnemers Eerste prijs viertal PC De Bergruitertjes Fortunes in zaal Boode HOLTENS NIEUWSBLAD - Hoofd veld 't Vletgoor: Programma van recreatiewerk Deur voor Maïsweg nog op een kiertje DONDERDAG 30 JUNI 1994 Tijdens het eerste toernooi om het Nederlands Kampioenschap in het Brabantse Zundert gaf het jeugdteam van OKIA zijn visite kaartje af. Door het geringe aantal deelnemende ploegen is er voor de jeugd een dubbele competitie, dat wil zeggen dat ze tegen elke ploeg twee keer aan het touw moeten verschijnen. In de eerste ronde verliep het vlek keloos. Geen puntje bleef er op het veld liggen. In de tweede ronde kwam er iets meer tegenstand. Te gen de Noormannen kwam OKIA enigszins in de problemen en werd er een gelijk spel getrokken, zodat er een beslissende trekbeurt nodig was. Deze werd door OKIA in haar vordeel beslist, zodat de jeugdige Holtenaren met een totaal van 23 punten glansrijk aan kop staan. In de 640 kg klasse verging het de OKIA-heren een heel stuk slech ter. Dit team kon de motor niet op gang krijgen. De eerste trekbeurt ging nog goed, tegen Monnicken- dam werden alle 3 punten binnen gehaald. Maar toen was voor het 640 kg team al het kruid verscho ten, de rest van de wedstrijden werden allemaal verloren. Dit on danks dappere pogingen om toch maar de naam eer aan te doen en achteruit te trekken. Hierdoor staat OKIA nu op de vijfde plaats in het klassement. Dat is echter een goede stimulans voor de vol gende drie toernooien. Het volgende toernooi is komende zondag in Vorden, en start om 11.00 uur. Op dit toernooi dichtbij kan OKIA natuurlijk nog alle aan moediging gebruiken. Uitslagen: Heren 640 kg: 1. Eiber gen 14; 2. Vios Bisons 13; 3. Heure 9; 4. Vechtlust 6; 5. OKIA 3; 6. Monnickendam 0. Jeugd: 1. OKIA 23; 2. Noormannen 19; 3. Eibergen 12; 4. Heure 6; 5. Erichem 0. Op paardesportterrein De Bor- keld wordt zondag 3 juli het jaar lijkse concours hippique van LR De bergruiters gehouden. Gezien de ervaringen van eerdere jaren wordt het op het landelijk gelegen terrein weer een interessant hip pisch evenement. De springtuinen en dressuurrin- gen krijgen zondag zo'n 350 combi naties te verwerken. Er nemen 47 verenigingen deel. Het ochtend programma start al om 08.30 uur met de springrubrieken B-klassiek in de bijring en het L-klassiek in de hoofdring. In de dressuurringen worden dan de B-, L- en M-dres- suurproeven verreden. In de middag wordt het program ma vervolgd met de verschillende springcategorieën en met de dres suur voor de zwaardere klassen. Afsluitend hoogtepunt is sinds jaar en dag het jachspringparcours voor de klassen M en Z in de hoofd ring. Gezien de interessant hinder nissen en een aantrekkelijk prij zengeld belooft dit ook zondag weer spektakel voor deelnemers en pubhek. De toegang is gratis. Zo langzamerhand begint Holten zich op te maken voor de jaarlijkse triathlon. Ditmaal de tiende editie die omgeven wordt met een keur aan feestelijke randactiviteiten. De Triathlon Holten wordt gehou den op zaterdag 23 juli. Om 14.00 uur valt in zwembad Twenhaars- veld het startschot voor de eerste groep triathleten met daarin top pers als Henri Kiens, Jan van de Marei en Pim van de Bos. Wie triathlon zegt, zegt wellicht in één adem Triathlon Ballooning. Ook dit jaar onderdeel van het sportfeest, hoewel het niet op de dag zelf, maar de avondt tevoren plaatsheeft, tegelijk met de 'knal lende' opening van het evenement. Mits de weergoden de organisato ren gunstig gezind zijn, zullen op sportpark 't Vletgoor tussen 18.00 en 19.00 uur naar verwachting zo'n tien hete lucht ballonnen het luchtruim kiezen. Aan boord ook diverse prominenten. Op 't Vlet goor zorgt een dweilorkest voor een extra feestelijk sfeertje en zijn ook hapjes en drankjes verkrijg baar. De toegang tot het ballon- nenspektakel is gratis, zodat ieder een kan genieten van dit boeiende schouwspel. Aanmelden Wie 'eens iets anders beleven wil' en Holten en omgeving vanuit ho ger sferen bewonderen wil, kan te gen betaling van 350 gulden per persoon deelnemen aan de circa anderhalf uur durende ballon vaart. De minimum leeftijd van de deelnemers is vastgesteld op 14 jaar. Indien de ballonnen vanwege de weersomstandigheden niet op 22 juli kunnen vertrekken, krijgen de luchtreizigers hun geld geresti tueerd of wordt een alternatieve datum afgesproken. Na afloop van de ballonvaart wordt een glas champagne geschonken en krijgen alle deelnemers een certificaat ter herinnering aan deze unieke doop- vlucht. Iedereen kan zich aanmel den voor de ballonvaart. Belang stellenden kunnen zich daarvoor wenden tot de VW Holten, Dorps straat 27, tel. 05483-61533. Ook voor verdere informatie over de Triathlon Holten en de ballon vaart kan men zich daar vervoe gen. erZutiaZaSe. f2 TefvZe" verkoelins amneer deelnmers wat al te Echt garanties kan of wil niemand geven, maar met het beschikbaar stellen van ruim 135 duizend gul den voor renovatie van het hoofd- veld op sportpark 't Vletgoor moet ZW Blauw Wit '66 eindelijk uit de problemen zijn. Met name PvdA en CDA houden daarover echter (grote twijfels). Zaterdagclub Blauw Wit zag afge lopen seizoen weer tal van thuis wedstrijden afgelast worden om dat de ontwatering van het veld volstrekt onvoldoende is. Boven dien bleek uit nader onderzoek dat de grasmat door tal van schimmels en ongedierte danig is aangetast. In het vorige college van B en W was hiervoor al een plan van aan pak gemaakt en 150 duizend gul den gereserveerd, maar het huidi ge college achtte het raadzaam ook Heidemij Advies nog eens naar het veld te laten kijken. Het plan dat er nu ligt verschilt niet veel van het oorspronkelijke en kent drie belangrijke maatregelen. Aller eerst zal de drainage hoger komen te liggen tot dertig centimeter on der de grond. Nu is dat nog zestig centimeter, maar daardoor is het vooral in het najaar vaak zo dat door de hoge grondwaterstand ter plekke (er is een afwatering naar de vijver van 't Vletgoor die dan zelf vaak boven de beschoeiing staat) het water in de drainagebuizen blijft staan die dan dichtslibben. Als bijkomende maatregel wordt de drainage verdicht van vier naar drie meter. Door het veld iets 'rond' aan te leggen zal het regen water sneller naar de zijkanten lo pen waar een rioleringsstelsel rondom het veld voor snelle afvoer moet zorgen. Tenslotte wordt wordt de slechte bovengrond 40 centimeter losgetrokken. Na een uitputtende, maar niets op leverende discussie over wie nu verwantwoordelijk is wanneer het onverhoopt toch weer mis gaat, lieten PvdA en CDA bij monde van G.H. Markvoort en J.A. Stegeman weten hun twijfels te houden over de veranderingen in het drainages telsel. Directeur Gemeentewerken S.K. de Jong zegde toe voor de behandeling in de raad nog wat referenties met dit systeem op te vragen. Morgen (vrijdag 1 juli) doen drie aannemers offerte voor het karwei. Hun opdracht is dat het probleem uit de wereld moet worden geholpen, maar of dat bin nen het beschikbare budget kan is nog maar de vraag. „We hopen dat het resultaat goed is" aldus voorzitter E.M. van Schooten. Het weer was er naar. Afgelopen maandag doken zo'n vierhonderd deelnemers aan de negentiende Holtense Avondzwemvierdaagse in het verkoelende water van zwembad Twenhaarsveld dat in samenwerking met Zwem- en Po loclub Twenhaarsveld voor de or ganisatie tekent. Deelnemers kon den ook dinsdag nog starten zodat morgenavond op de slotdag meer dan vierhonderd enthousiaste zwemfanaten hun diploma kun nen ophalen, aanzienlijk meer dan vorig jaar. Voor een evenement als de zwem vierdaagse is natuurlijk vooral het weer een belangrijke factor. Lieten de weergoden het vorig jaar nog afweten, maandag kon onder een stralende zon worden gestart. In de - week voorafgaand aan de vier daagse hadden zich al zo'n 150 deelnemers ingeschreven. Het to taal aantal deelnemers wordt ge schat op 450. Ze konden starten op twee afstanden, te weten 250 of 500 meter per avond. Voor oudere deel nemers was het mogelijk om over dag al hun baantjes te trekken. Ongeveer veertig mensen maak ten maandag ai van die gelegen heid gebruik. Ook dit jaar zijn er weer allerlei randactiviteiten rond het zwem bad. De hele week kan worden meegedaan aan een spelcircuit, be staande uit zes spellen. Deelname kan in drie leeftijdsgroepen, te we ten 0-6 jaar, 7-9 jaar en 9-13 jaar. De bedoeling is dat de deelnemers elke avond het circuit doorlopen. De beste score per onderdeel wordt dan genoteerd. Die scores worden bij elkaar opgeteld en morgen avond (vrijdag) wordt bekend wie de uiteindelijke winnaar is. Naast het spelcircuit is er iedere avond een apart spel gespeeld. Maandag avond werd een surfplankrace ge houden, dinsdag kon men stoepte- kenen, woensdag werd een .mini- triatlon gehouden en donderdag is er zaklopen. Op de slotavond vrij dag is er geen apart spel. Vrijdagavond 1 juli staat in het teken van de prijsuitreiking. Voor iedere zwemmer die de afstand vol brengt ligt een medaille in het ver schiet. Ook worden vrijdagavond de prijzen van het spelcircuit uit gereikt. Tijdens deze laatste avond wordt een aantal extra activiteiten georganiseerd. Er is een barbeque, muziek, een springkussen, een lo pende grabbelton en het is de be doeling dat alle deelnemers en alle organisatieleden een apart hoofd deksel dragen. Net als vorig jaar was het dit jaar mogelijk om je te laten sponsoren. De baten hiervan komen te goede van het Ronald Mc Donald kinder fonds. Maandagavond waren er al ongeveer honderd gesponsorde zwemmers. Het is dit jaar voor het eerst dat de samenwerking tussen het zwem badpersoneel en de zwem- en polo club zo hecht is. Voorheen organi seerde het zwembad de Vierdaagse en de ZPC Twenhaarsveld de rand activiteiten. Nu zijn beide betrok ken bij de gehele organisatie. Gezamenlijk waren de leden van PC De Bergruitertjes op het con cours in Rijssen. Eerder behaalde het M-viertal met groepsdressuur hier een gedeelde tweede plaats. Afgelopen zaterdag deed het L- viertal met succes een gooi naar de eerste plaats. In de dressuur waren ze indivi dueel ook goed op dreef. Zo behaal de Claudia Vosselman met Wendy cat.C een eerste prijs in de klasse L2. In de diverse ringen werd ver der gestreden voor een goede plaats door de combinaties. In de klasse LI dressuur cat.D werd Henk Jan Markvoort eerste met Sharim; Marleen de Roos met Fla me tweede, Cindy Vosselman met Vaya Con Dios derde; Daniëlle v.d.Kaap met Wendy K werd vier de. In de klasse B dressuur behaal de Inge Koster een eerste plaats in haar ring met pony Pluto cat.D en Jeanet Markvoort met Silvester cat.D behaalde de derde plaats. Joanna Spakman was eerste in deze klasse met Saskia cat.C. Met het onderdeel springen in de klasse B werd Esther Lammers met Mark cat.D eerste; Sabine de Roos met Kadanz cat.D tweede. In de klasse M werd Daniëlle v.d.Kaap met Wendy K cat.D tweede. Zaterdag 9 juli is de Gallopade (Overijssels Kampioenschap) te Bathmen. Brenda Kappert komt voor "de Bergruitertjes" uit met haar pony Beautiful Tiffany in de klasse Z springen, terwijl Daniëlle van der Kaap zich tijdens de voor selectie geplaatst heeft met haar pony Wendy K in de klasse M springen. Tevens zullen twee vier tallen (L en M) deze dag aantreden. De eerste week van het interkerke lijk recreatiewerk op De Borkeld start zaterdagmiddag 2 juli met een gratis circusmiddag voor alle leeftijden die om 14.00 uur begint, 's Avonds is er vanaf 20.00 uur een kampvuur dat, evenals de kamp dienst op zondagmorgen om 10.00 uur voor iedereen toegankelijk is. Maandagavond 4 juli wordt er ge volleybald (vanaf 12 jaar, kosten f 1,00). De dinsdagmiddag is inge ruimd voor een weerspelshow voor kinderen t/m 12 jaar (kosten f 1,50). Woensdag is een drukke dag met voor de kinderen een kookmiddag (kosten f 3,00), een gezamenlijke maaltijd om 17.30 uur en 's avonds om 22.30 uur het Dodelijk Straal- spel voor kinderen (f 1,00). Donder dagavond 7 juli wordt er een show avond gehouden (toegang f2,00) en de eerste week wordt vrijdag 8 juli afgesloten met een speurtocht voor kinderen vanaf 14.30 uur (kos ten f 1,00). In een goed gevulde tent bij het Bonte Paard was de Zuddenkol- deravond op de eerste dag van het 101-ste Dijkerhoekse school- en volksfeest een groot succes. Meer dan vijfhonderd mensen, waaron der de burgemeester en beide wet houders, woonden de avond vol zang, dans en sketches bij. Presentator Wim Bannink gaf al lereerst burgemeester Verhoeven de gelegenheid voor een openings woord. Die had in alle drukte rond zijn verhuizing toch nog tijd gevon den om naar de tent te komen. De burgemeester, die nog enige moei te had met het dialect, gaf de orga nisatie zijn complimenten. Na zijn welkomstwoord was het tijd voor de uitsluitend Dijkerhoekse arties ten om hun beste beentje voor te zetten. Het programma telde veertien op tredens. Daarbij waren alle leeftij den vertegenwoordigd. Bleef voor de pauze de sfeer nog een beetje behoudend, daarna kwam de stemming er pas stevig in. Vooral Riny Flierman wist, met alleen haar mondharmonika, de zaal compleet op z'n kop te zetten. Zty mocht pas na een toegift de bühne verlaten. Met name de plaatselijke politiek was een veel gebruikt onderwerp. De drie verkiezingen, politieke machtswisseling en de komst van een nieuwe burgemeester gaven aanleiding voor de nodige grap pen. Het duo Dieks ('de burge meester van Dijkerhoek') en zijn vrouw Dieka hadden zelfs een fan club voor het college opgericht. Met de opbrengst uit te verkopen T-shirts wilden ze de gemeentekas spekken. Ook conferencier Johan Nikkels haalde het onderwerp aan. Het duo Bets en Derk, voor de gelegenheid vernoemd naar de twee wethouders: Bets en Eppie, gaven hun visie op een doorde weekse dag op het gemeentehuis. Als afsluiting werd gezamenlijk het Dijkerhoekse volkslied gezon gen. Gert en Hermien Zaterdagavond tijdens de feesta vond was de grote feesttent achter het Bonte Paard gevuld met een kleine negenhonderd mengen. On danks het warme weer was de tent goed gevuld en hing er de gezellige sfeer die het Dijkerhoekse feest elk jaar weer tot zo'n succes maakt. Speciaal voor de vele voetballief hebbers was een groot videobeeld scherm geplaatst zodat de feest gangers niets hoefden te missen van de wedstijd Nederland-België. Later op de avond stroomde de tent helemaal vol en kon met op tredens van de Perfect Showband, die ook dit jaar weer aanwezig was, het feest losbarsten. Topartiesten Gert en Hermien schroefden de toch al grote feestvreugde later op de avond met een optreden nog een eindje op. Van polonaise tot stijldansen, voor iedereen bracht de Perfect Showband wat wils tij dens hun optreden. Drank was ui teraard in de tent verkrijgbaar, maar ook voor een hapje was weer gezorgd. Buiten rondom de tent stonden weer diverse eetkraamp- jes opgesteld om de honger te stil len. Tot in de kleine uurtjes liep het feest door, en hierna kon de organi satie dik tevreden terugkijken op een zeer geslaagd feest. Op korte termijn zal de procedure rond de aanleg van een zuidelijke rondweg worden stopgezet. Daar mee voldoen de collegepartijen Gemeentebelang en WD (plus D66 dat ook het bestuursakkoord ondertekende) aan hun verkie zingsbeloftes. Toch bleef maan dagavond tijdens de gemeente raad de deur naar de Maisweg op een kiertje staan. Burgemeester D.J. Verhoeven liet duidelijk doorschemeren dat een zuidelijke of noordelijke rondweg op ter mijn nog wel degelijk tot de moge lijkheden behoort. De discussie over het verkeers- structuurplan en de daarin opge nomen Maïsweg werd aangewak kerd door de beantwoording die het college gaf op de vragen die de PvdA een maand geleden had in gediend. B en W maakte daarin duidelijk voorlopig pas op de plaats te maken met het verkeers- structuurplan van het vorige colle ge. Eerst moeten tellingen uitwij zen of de al genomen maatregelen (aanpassing Oranjestraat, Dorps straat en Larenseweg en nieuwe bewegwijzering in en rond het dorp) het doorgaand verkeer inder daad hebben beperkt. Bovendien hecht het huidige college aan over leg met de Holtense Handelsvere niging alvorens eventueel maatre gelen in de dorpskom te nemen. Wel zal gelijktijdig met de vervan ging van de riolering in de Pasto riestraat deze doorgangsweg zoda nig worden heringericht dat het aantal motorvoertuigen wordt te ruggedrongen. Ook al omdat ge lijktijdige aanpak de gemeente een sloridge twee ton bespaart. De werkzaamheden in Pastoriestraat (en Rietmolenstraat) worden nog nog voor het einde van het jaar uitgevoerd. In aanvulling daarop deelde wethouder E.M. van Schoo ten mee dat een integrale aanpak van wijk De Boschkamp een logi sche verdere stap zal zijn om te voorkomen dat het verkeer de School- en Tuinstraat als sluiprou tes gebruikt. Voor W.J. Dalhuisen van de PvdA was de bantwoording van zijn vra gen niet bevredigend. „Het is dui delijk wat u niet wil, maar aan de gevolgen daarvan is niet gedacht en alternatieven zijn er ook niet. Deze antwoorden dienen slechts om tijd te winnen. Door een onder deel uit een zorgvuldig opgebouwd structuurplan te halen, is er van structuur geen sprake meer en zijn we nu terug bij af. Dit is non-beleid van de eerste orde. Bovendien is er sprake van verspilling van ge meenschapsgeld omdat eerdere tellingen nog eens dunnetjes wor den overgedaan. En wat geberut er als büjkt dat de Maïsweg toch no dig is? In ieder geval zou het van adequaat bestuurlijk handelen ge tuigen om de procedure voor de Maïsweg door te laten lopen. Nu moet je, op het moment dat het toch nodig blijkt, wer helemaal van voren af aan beginnen.' zijde die in de antwoorden van het college weinig nieuws kon bespeu ren. Bovendien signaleerde hij dat het standpunt van B en W door geen enkel advies wordt gedragen. Hij waarschuwde nog eens dat het effect van herinrichting elders doorwerkt in andere wijken en waarschuwde concreet voor sluip- verkeer in de wijk De Gaarden. Uiteraard hadden Gemeentebe lang, WD en D66 weinig moeite met de opstelling van het college. „Het oude plan ging uit van een oplossing voor de verkeersproble matiek in het jaar 2005, wij willen die oplossing nu" sprak J. Soepnel van Gemeentebelang. Min of meer uitgedaagd door Dal huisen, die de korte termijn visie van het college hekelde en wel eens wilde weten of ook de burgemees ter zich in het B en W-standpunt kon vinden, ontvouwde burge meester Verhoeven zijn lange ter mijnvisie. „Ik onderschrijf de ant woorden van B en W, maar moet deze problematiek als portefeuille houder ruimtelijke ordening toch ook op de lange terinijn toetsen. Dan zie ik dat in Holten de werkge- lenheid in de agrarische sector en de industrie zeker niet zal groeien en dat we het van handel, dienst verlening en recreatie moeten heb ben. Daarop moetje de voorzienin gen in de dorpskom afstemmen en dat zou kunnen betekenen dat het centrum meer dan nu een verblijfs- - gebied wordt. Dat houdt in dat het Dalhuisen vond een oude coalitie- verkeer elders moet opvangen, genoot, CDA-er HJ. Dul, aan zgn Een zuidelijke of nooitieHJke rond- weg komt dan weer in beeld. Maar vooralsnog wacht ik de nieuwe tel lingen en de gesprekken met de HHV af. Eind dit jaar of begin vol gend jaar zullen we die vraag op nieuw moeten beantwoorden." De wereldvermaarde band The Fortunes, in de jaren zestig en ze ventig regelmatig hoog genoteerd op de hitlijsten, geeft vrijdag 8 juli een live concert in zaal Boode in Bathmen. Onder het motto 'Back to the sixties' laat de in 1963 opge richte Engelse groep de sfeer van de jaren zestig herleven. The For tunes zijn al jaren aktief in dezelfde bezetting. Ze werden vooral be roemd met nummers als 'Here it comes again', 'You've got your troubles' en 'Here comes that rainy day feeling again'. De band maakt deze zomer een Europese toernee en doet ook Nederland aan. Zaal Boode is tot op dit moment de enige Nederlandse lokatie waar de Fortunes te zien en te horen zijn. Het voorprogramma wordt ver zorgd door The Skybolts uit De venter, eveneens een groep die flo reerde in de jaren zestig en ooit voor de VARA-radio met The For tunes optrad. Het concert in Boode begint om 20.00 uur. Kaarten zijn voor 22,50 gulden per stuk daar verkrijgbaar.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 7