Oranje op grootbeeld in feestend Diekerhoek Nieuwe cursus Open School Tweede Roefeldag Jantje Beton FLINKE BEZORGERS Kerkdiensten. Medische diensten Van dag tot dag Opbrengst boeldag HMV voor uniformen HOLTENS NIEUWSBLAD Goede score examens BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Uit het politierapport Derde plaats voor Vasters Concerten via VW Burgerlijke stand m/v meqener DONDERDAG 23 JUNI 1994 Dubbelop feestvieren. Dat hoopt Dijkerhoek zaterdagavond te kun nen doen in de grote tent op het terrein naast Het Bonte Paard. Lo- katie van het 101-jarige Dieker- hookse school- en volksfeest met hoogtepunten in het optreden van Gert en Hermien en de rolschaats- show Holiday on Wheels. Maar waarom dubbelop specifiek op zaterdagavond? Voorzitter Wim Bannink van de feestcommis sie: „We hebben 'tuiteindelijk toch voor elkaar gekregen om een groot beeldscherm in de tent te krijgen. Voetbalminnende feestgangers kunnen daar dan volop genieten van de ontmoeting tussen België en Nederland in de strijd om het wereldkampioenschap voetbal. We verwachten zonder meer een grootse sfeer!" De aftrap in Orlan do geschiedt om Nederlandse tijd 18.30 uur. Het voetbalfeest loopt naadloos over in het 'Diekerhooks feest' met medewerking van de Perfect Showband. De avond stijgt ongetwijfeld opnieuw naar een hoogtepunt als het duo Gert en Hermien het podium betreedt. Na een periode van devotie en gebed staat het tweetal weer volop in de schijnwerpers. Gert en Hermien zijn geheel terug, hoewel anders dan voorheen. De bewuste periode heeft een dimensie toegevoegd aan de ontwikkeling als mens en ar tiest. Vorig jaar was een absoluut topjaar voor Gert en Hermien met diverse (televisie)optredens (onder anderen als Boney M in de Sterren- playbackshow van Henny Huis man), het uitkomen van het boek 'Het Ware Verhaal' en ook een (sin- gle)CD. Amper bekomen van het voetbal en muzikaal geweld van de avond tevoren, storten de Diekerhoekers zich zondag opnieuw in het feest gedruis. Om 11.00 uur begint in de tent het Frühschoppen met mede werking van de Battumse Langen- barger Muzikanten. Een nieuw hoogtepunt is er 's middags vanaf 14.00 uur. Dan treden de deelne- De SG Holten kan trots zijn: het schooljaar '93/'94 is wat betreft de examens afgesloten met een hoog gemiddelde aan geslaagden. Van de 66 kandidaten voorbereidend beroeps onderwijs (vbo) zakten er twee, van de 122 mavo'ers zeven, van de 102 kandidaten havo 11 en bij zes van de 70 vwo'ers ging de vlag (vooralsnog) niet in top. Ove rigens is het zeer wel mogelijk dat dit resultaat positief wordt bijge steld, daar de kansen op slagen door middel van herexamens voor diversen zeker aanwezig is. In het gunstigste geval is het percentage geslaagden bij het vbo dan 98,5%, bij mavo 98,4%, bij havo 95,1% en bij vwo 94,3%. Nu de uitslagen van de herexamens nog niet bekend zijn, luiden die percentages als volgt: vbo 97%, mavo 94,3%, havo 89,2% en vwo 91,4%. De 'cast' van de spectaculaire rolschaatsshow 'Holiday on Wieels' mers van de rolschaatsshow Holi day on Wheels voor het voetlicht op een speciaal podium (bij goed weer buiten). Een soort revue van de meervoudig Nederlandse rol- schaatskampioen EWK De Molen- stad uit Winschoten. De kunstrol- schaatsvereniging treedt met deze show op in binnen- en buitenland en oogst veel succes. Het program ma wordt voortdurend aangepast en voorzien van nieuwe showele menten. Tussen 15.00 en 15.30 uur wordt gepauzeerd, waarna doorge gaan wordt tot 16.30 uur. Diezelfde middag is er een show van oude legervoertuigen door de vereni ging Keep them Rolling. Het school- en volskfeest biedt daarnaast nog veel meer activitei ten. Voor de kinderen wordt mor genmiddag al begonnen met jeugdvariété, terwijl het 's avonds humor troef is met de Dijkerhoek- se artiestenavond 'Zuddenkolder'. Ook toegankelijk voor niet-buurt- schappers. Voor de optocht van zaterdagochtend zijn al 20 wagens aangemeld. Ook enkele loopgroe pen doen mee. Wat betreft de rest van het programma verwijzen wij naar het Holtens Nieuwsblad van vorige week en de rubriek 'Van dag tot dag'. De Open School in De Boschkamp, onderdeel van het Deventer cur suscentrum De Linnenkist, start na de vakantie met een nieuwe cursus. Gezien het succes van het afgelopen seizoen, vervolgen de 'oud-cursisten' allen op maandag avond met een tweede cursus. Daarnaast wordt belangstellen den op donderdagochtend de mo gelijkheid geboden de Open School te bezoeken. De kosten be dragen 50 gulden. Wie er meer over wil weten of.zich wil opgeven, kan bellen met cursusleidster Marijke Dijkstra (tel. 05704-2825) of met De Linnenkist (tel. 05700-16768). De Open School is eveneens vertegen woordigd op de open avond van De Boschkamp, traditiegetrouw aan het begin van het nieuwe seizoen. Ditmaal op vrijdag 9 september. Ter afsluiting van het thema 'Ge zondheid', bezochten de 'oud-cur sisten' onlangs de befaamde tui nen van dr. Vogel in Elburg. Een aantal had zich verdiept in het onderwerp 'Alternatieve genees wijzen'. De term 'fytotherapie' (ge nezing door middel van planten) ging dankzij een rondleiding langs de vele perken met geneeskrachti ge planten voor iedereen meer le ven. Ook het stadje zelf en het fraaie museum werden bekeken. Op maandag 13 juni omstreeks 22.30 uur botste een bedrijfsauto tegen de vangrail op de Al. Door een klapband verloor de bestuur der de macht over het stuur. De auto werd behoorlijk beschadigd, doch er waren geen persoonlijke ongelukken. Op 14 juni botsten op de Dorps straat 2 personenauto's op elkaar. Een autobestuurster die een uitrit achterwaarts uitreed, verleende seweg tegen een geparkeerde auto. De jonge vrouw moest met onbe kend beenletsel per ambulance worden vervoerd naar een zieken huis te Almelo. Beide voertuigen liepen enige schade op. Op 18 juni werd geconstateerd dat er was ingebroken in een caravan op een camping. Wanneer de in braak is gepleegd is niet bekend. Uit de caravan werd een kleurente levisie vermist. geen voorrang aan een bestuurder Op 20 juni werd er aangifte gedaan rijdende over de rijbaan van de van vernieling van een ruit van de Dorpsstraat. Ook hier alleen mate riële schade. Op 17 juni botste een bromfietster op de Parallelweg van de Rijssen- Scholengemeenschap. De ruit werd door een steen vernield. Te vens werden enkele muren en rui ten met graffiti beklad. Zaterdag 25 juni wordt voor de tweede maal de Jantje Beton Roe feldag gehouden. Roefelen is een Vlaams woord en betekent snuffe len aan iets, nieuwsgierig maken en stimuleren tot onderzoek. Op deze dag opent een aantal bedrij ven en instellingen in Holten de deuren voor kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar. De Roefel dag is een landelijk initiatief van het Nationaal Jeugd Fond. In Hol ten is de dag evenals vorig jaar georganiseerd door de Stichting Sociaal en Cultureel Werk. Stagiai re Manon van Dieren vertelt dat kinderen zaterdag een kijkje ach ter de schermen van drukkerij Heusinkveld, stal De Eik, Compu tershop Dogterom MSC en bakke rij Nijkamp. Waarschijnlijk ook bij de politie en Nido Universal. Om 10.00 uur wordt gestart op de ma nege. Op dit moment hebben zich vier kinderen opgegeven. Wie nog wil meedoen, kan zich vandaag of morgen nog tijdens kantooruren opgeven bij Socuwe, tel. 62755. Ou ders of andere belangstellenden mogen desgewenst mee. Graag ook even vooraf opgegeven. De cursisten kijken terug op een gezellige en leerzame dag en een boeiend cursusjaar. Behalve aan genoemd thema, is tevens veel aandacht besteed aan het ophalen van het Nederlands (met name de d's en t's) en kwamen sociale ken nis en vaardigheden aan bod (zoals zelfvertrouwen en omgaan met kri tiek). Zelfs het onderwerp 'Moder ne kunst' werd besproken. Drie cursisten maakten met veel plezier gebruik van een speciaal aanbod van De Linnenkist om een korte computeropleiding te volgen. In haar eerste halve triathlon van dit seizoen in het Friese Oldeber- koop moest Jannie Vasters eerst 2,5 kilometer werd gezwommen in de Tjonger. Na 42minuten zat ze als vierde op de fiets. Na 80 kilome ter fietsen (met een gemiddelde snelheid van 36 km/u) startten de eerste drie vrouwen praktisch ge lijk aan de afsluitende loop van 21 kilometer. In een redelijke tijd van 4 uur en 38 minuten eindigde Vas ters daarbij op ruime afstand als derde. Over twee weken start ze in Aalten voor een halve triathlon. Voor de ervaren rommelmarktbezoekers was het weer dankbaar snuffe len op de boeldag van de supportersverenging HMV. Foto Ten Velde. Afgelopen zaterdag werd op de hoek van de Kerkhofsweg en de Industriestraat voor de zeventien de keer de HMV-boeldag gehou den. De organisatoren van de sup portersvereniging van HMV wa ren weer dik tevreden met de pu blieke belangstelling en de opbrengst van de rommelmarkt. Om half negen 's morgens werden de hekken geopend. Daarvoor stonden niet de drommen mensen die er in het verleden wel eens stonden. Aanvankelijk leek de pu blieke belangstelling dan ook min der, maar in de loop van de dag trok die bij. Het aantal bezoekers kwam wat meer verspreid over de hele dag. De belangstelling was 's WVG De invoering van een nieuwe wet als de Wet Voorzieningen Gehan dicapten met daarbij voor elke ge- meènte een eigen nieuwe verorde ning, verloopt nooit vlekkeloos. Er blijken in de praktijk bij de uitvoe ring pas allerlei problemen die door de wetgever niet waren voor zien, of zaken waar men geen kijk op had en daarom nog niet regelde. Landelijk is daarom een standaard klachtenformulier ontwikkeld. Dit formulier is verspreid onder gehan dicapten- en patiëntenorganisa ties, onder ouderenorganisaties, stichtingen welzijn ouderen, pa- tientenklachtenbureau's e.d.. Het is de bedoeling dat mensen met een klacht dat via een van deze organisaties laten weten. Hun klacht wordt dan ANONIEM gere gistreerd en via de provinciale koe pel van de gehandicaptenorgani saties STREVO doorgegeven naar het landelijk niveau. Daar kunnen dan adviezen worden ontwikkeld om de wet aan te passen. De klach ten die geregistreerd kunnen wor den kunnen van allerlei aard zijn. Ze kunnen betrekking hebben op het gevoel van een cliënt onrecht vaardig te zijn behandeld, op het niet eens zijn met een toewijzing van een voorziening, de hoogte van een financiële vergoeding, met de eigen bijdrage. Ook klachten over de wijze waarop uw verzoek om een voorziening/ vergoeding werd be handeld door ambtenaren, artsen, adviseurs e.d. kunt u zo laten we ten. In Holten kunt u met uw klachten als oudere terecht bij de SWOH, of de ouderenorganisaties. Was u al lid van een gehandicap tenorganisatie, dan kunt u uw klacht ook via die organisatie la ten weten. Het is erg belangrijk uw klachten te laten weten. Het is DE manier om de wet aangepast te krijgen en te komen tot betere plaatselijke verordeningen. De Stichting Welzijn Ouderen Holten is gevestigd aan de Gaardenstraat 29. Het kantoor is op maandag- en donderdagmorgen en dinsdagmid dag geopend. U kunt ook even bel len, 64910 voor u langs komt. Adressen Hebt u een handicap en wilt u lid worden van een organisatie van mensen met dezelfde handicap als u, of een algemene handicap dan zult u zich tot een organisatie bui ten Holten moeten wenden. Holten is te klein voor eigen plaatselijke organisaties. Hieronder volgen en kele adressen waar men u informa tie kan geven organisaties van ge handicapten. ANIB, Bond van Gehandicapten en Arbeidsongeschikten, Postbus 48, 1960 AA Heemskerk, telefoon 02510 - 53434; STREVO; Prov. Overleg Gehandicaptenbeleid Overijssel, Kievietstraat 15, 7557 AP Hengelo, telefoon 074 - 426520; Alzheimerstichting (voor partners en verzorgers van mensen met een vorm van dementie), Postbus 100, 3980 CC Bunnik, telefoon 03405 - 96285. Deze stichting heeft ook een telefonische hulpdienst. U kunt dan bellen met 05129 - 1202. dagbLad tubantia/tujentsche courant De distributie-organisatie van Dagblad Tubantia/Twentsche Courant en diverse weekbladen en folders zoekt Leeftijd vanaf 15 jaar. - HOLTEN Aanmelden: fam. Bouwhuis, Aalpolsweg 6. Tel. 6 18 49 Dagblad Tubantia/Twentsche Courant BV behoort tot Wegener NV morgens echter groter dan 's mid dags. De tevredenheid bij de meer dan veertig verkopers was dan ook gegrond, té meer omdat er elders in de omgeving ook andere activitei ten waren. De opbrengst van de dag deed niet onder voor die van vorig jaar. Een precies bedrag kon echter niet ge noemd worden. Het geld wordt be steed aan het interieur van het nieuwe repetitielokaal van de mu ziekvereniging. Een ander deel van de opbrengst gaat naar nieuwe uniformen, die moeten worden ge kocht omdat de muziekvereniging volgend jaar haar 50-jarig bestaan viert. Aan de boeldag ging een week van hard werken vooraf. In door de firma Müller beschikbaar gestelde containers werd alle koopwaar aangevoerd. In de loop van de vrij dag werden de werkers opgebeurd door een bezoekje van de muzikan ten van HMV. Nog deze week wordt alles in het werk gesteld om alle overgebleven koopwaar onder te brengen in het nieuwe pand van de supporters vereniging aan de Dorpsstraat, dat aan het eind van de week voor het publiek wordt geopend. Een week. op vrijdag 1 juli, volgt de officiële opening. Aan de balie van de VW (Dorps straat 27) kunnen kaarten worden gekocht voor de volgende concer ten en evenementen. Betaling a contant. Lowlands Paradise (26/28 augus tus, Biddinghuizen); Pink Floyd (2 september, Werehter); Nationale Taptoe Breda (25 augustus, 3 sep tember); Grand Prix België (26/28 augustus, Francorchamps); Schüttorf Open Air (9 juli, Bad Bentheim); Herman Finkers (26 september, 3-10-17-24 en 31 okto ber, Den Haag); Bryan Adams (30 juli, Nijmegen); Johnny Cash (30 juni, Rotterdam); Roxette (21 sep tember, Rotterdam); Patrick Bruel (28 september, Rotterdam); Santana (1 oktober, Rotterdam); J.J. Gale (22 september, Den Haag); New York Comedy Nights (30 augustus t/m 3 september, Am sterdam). z/\ NED.HERV. KERK 9.30 uur: ds. 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom. Afscheid zon dagsschool 19.00 uur: ds. S.M. Roozen boom. Dienst van Schrift en Ta fel. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Orgelfonds. Oppasdienst: mw. Veneklaas Slots, Rein Ymker. Diessenplas: woensdag 29 juni: ds. Israël GEREF.KERK 9.30 uur: ds. G.H. Gerritsen, Nij- verdal 19.00 uur: ds. J. Dorst, Colm- schate (jeugddienst) Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Herma Aanstoot; groep 7 en 8 o.l.v. Hans Stam. Oppas dienst: 0-3 jaar: Ria Tromop- Prins, Ester Tromop, Maija Tro- mop; 4-6 jaar: Alida Bannink- Eerens, Jennita Garritsen- Waanders. Eerste collecte: Kerk. Tweede collecte rente en aflossing (m.u.v. interkerkelijke diensten). R.K KERK 10.00 uur: Eucharistieviering. Kindervakantiedienst m.m.v. jongerenkoor. Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zon dag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. DIJKERHOEK 9.30 uur: drs. J. Wiegers Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Orgelfonds. ESPELO 10.45 uur, ds. S.M. Roozenboom. Afscheid zondagsschool. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Orgelfonds. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.30 uur, Openluchtdienst op het kerkplein in Lettele. Voor gangers pastoor A. Weijs/Lette- leJ.F. van Dijken/Bathmen, K. Jelsma/Okkenbroek m.m.v. muziekvereniging Beatrix/ Let- tele-Okkenbroek en koren uit Lettele en Okkenbroek. In Ok- kenbroek geen dienst. Collecte in dienst: Vluchtelingenwerk. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 1111. Ge opend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten ope ningstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. TANDARTS: A.J. Boerman, Vennekesgaar- den 46a, Rijssen. Tel. 05480- 12535. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Centrale Thuiszorgtelefoon voor vragen of aanmelding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrij dag bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. GASTOUDERBUREAU Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreek uur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 64146); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64487); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Vrijdag 24 juni: 13.00 uur, jeugdvariété voor jeugd Dijker- hoek in feesttent naast Het Bonte Paard; 19.00 uur, voor ronde VARA-kindersongfesti- val in De Boschkamp; 20.00 uur, Dijkerhoekse Artiestenavond in feesttent Zaterdag 25 juni: 10.00 uur, Roefeldag (start bij De Eik); 9.15 uur, optocht Dijkerhoek; 10.30 uur, kleinvee- en rommelmarkt feestterrein Dijkerhoek; 14.00 uur, zeskamp en kuipsteken feestterrein Dijkerhoek; 20.00 uur, Diekerhooks feest met Gert en Hermien in feesttent; midzomemachtsfeest in De Schure, vanaf 18.30 uur. Geboren: Robin, zoon van G. Meijerink en A. Brinkman Overleden: J.H. Lodeweges (72) Ondertrouwd: H.D. Beldman (26) en P.A. Nijenhuis (25): G.J.J. Scheperman (29) en J.G. Vorkink (31) Gehuwd: H. Mulder (26) en E.M.J. Swartjes (24); R.H.J. Kel der (26) en K. Flantua (26).

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3