De huid vraagt om milde produkten Nieuws ideeën Nieuwe heerlijke vispizza voor ieder moment Kleine wasjes in een ommezien schoon Hot news: Unox worstjes voor Hot Dogs Drogist biedt nu effectieve en veilige schoonmaakmiddelen Maak ns Moir van je yoghurt! Roxasect vlooienkiUer super effektief 25 TP 107 looien! Crossa Al Torino -a. w smmmn vmmoomo mssmmts mms 15/ 1243 n s ctwtm Bescherming van groot belang We kunnen het ons bijna niet meer voorstellen, maar ooit is er een tijd geweest waarin een onge wassen lichaam en lichaamsgeurtjes nipt of nauwe lijks als hinderlijk werden ervaren. Water werd zorgvuldig gemeden en slechts op bijzondere dagen gebruikt. Pas toen men zich realiseerde dat het ongewassen lichaam extra ontvankelijk was voor allerlei ziekten, is men overgestapt op het regelma tige gebruik van water en zeep. Een schoon en fris ruikend lichaam is inmiddels iets doodgewoons geworden. Terwijl zeep vroeger onmis baar was in de badkamer en keuken, zijn we nu veel kieskeuriger geworden waar het gaat om huidver- zorgingsprodukten. En niet zonder reden. .We zijn ons er heel goed van bewust dat het verontreinigde milieu, de centrale verwarming, verkeerde eetgewoonten en andere moderne fenomenen, allemaal hun weerslag op de huid hebben. Tijdens het da gelijkse bad- en verzor gingsritueel moet de condi tie van de huid zoveel moge lijk worden hersteld. En dat kan alleen met produkten die zorgvuldig op hun huid vriendelijkheid zijn getest. Zure bescherming Om de huid gezond te hou den. zijn eigenlijk alleen die produkten geschikt, die de zure en vettige bescherming ervan niet aantasten. Zeep reinigt de huid effectief, maar heeft als vervelende bijwerking dat het de zure bescherming tijdelijk be schadigt. Zonder deze be scherming kunnen bacte riën en schimmels ongehin derd hun gang gaan. met alle gevolgen (zoals huidirri- taties en rode plekken) van dien. Veilig Vanuit de andere kant van de Atlantische Oceaan is een produkt overgevlogen dat de huid op satijnzachte ën ver antwoorde wijze verzorgt. Dove (Engels voor 'vredes duif) bestaat naast reinigen de ingrediënten voor een kwart uit een hydraterende crème, die garandeert dat de huid na het wassen niet uit droogt. Door de samenstel ling worden zowel de zure' en de vettige bescherming van de huid in optimale con ditie gehouden. Dat Dove ab soluut veilig is, blijkt wel uit het feit dat huidspeciahs- ten dit unieke verzorgings middel steeds vaker van harte aanbevelen. En zelfs het teerste babyhuidje kan er probleemloos mee worden gewassen. Bescherming Niet alleen voor de was beurt. maar ook voor de an dere facetten van de li chaamsverzorging kiezen we produkten met een dub bele werking. Om een on aangename transpiratiegeur te voorkomen, nemen we een deodorant die ons eerst en vooral daartegen be schermt. En daarnaast moet het beslist huidvriendelijk zijn. Vroeger ging dit niet samen; tegenwoordig echter wel. Deodorant Transpiratie is voor ons li chaam de methode om op temperatuur te blijven Via de miljoenen zweetkliertjes worden daarbij nog bepaalde afvalstoffen verwijderd. Op zich is transpireren dus noodzakelijk. alleen de geur. die veroorzaakt wordt door bacteriën, is een onaan gename bijkomstigheid. Het fenomeen 'deodorant' kwam voor het eerst in 1888 in Amerika op de markt. Aan het begin van de jaren '60 werd een nieuwe generatie deodorants geïntroduceerd. Deze aangenaam ruikende middelen lieten de lichaams geur zelfs niet ontstaan. Vandaag de dag bestaat deo dorant in verschillende ap plicatie-vormen en wordt het ook in milde en huidvrien- delijke saménstelhng aange boden. Om volledige bescherming te bieden tegen onaangena me luchtjes, ontwikkelde Rexona 24h-Intensief-Deo. Dit bevat een effectief regu lerend deosysteem dat de groei van geur veroorzaken de bacteriën remt. De na tuurlijke ingrediënten ca lendula en waterlelie garan deren een milde werking, terwijl alle produkten der matologisch zijn getest. Uitgebreid assortiment De vernieuwde Rexona werd ontwikkeld in twee geurlij nen. een frisse en een sym pathiek mannelijke geur. Daarnaast is het verkrijg baar in alle bekende vormen: als spray, roll-on, verstui ver. stick en een crëme. spe ciaal bedoeld voor vrouwen die hun oksels ontharen. De Dove-lijn bestaat uit een douclie-gel. badschuim en een was tablet. Dat laatste zullen de meeste mensen ge makshalve een 'zeep' noe men. maar het is geen zeep Het verschil tussen 'zeep' en een wastablet is niet te zien. maar wel te voelen. Naast de blauwe Dove-produkten is er nu ook een groene serie, speciaal voor liefhebbers van licht geparfumeerde pro dukten. Dove en Rexona zijn verkrijgbaar bij drogist en supermarkt. Voor wie vanavond geen zin heeft om lang in de keuken te staan en toch wat lekkers op tafel wil zetten heeft Iglo's Pizzeria een nieuwe pizza ont wikkeld: de Crossa Al Tonno. Een speciale combina tie van tonijn, tomaat, ui, peterselie, kaas en bécha- melsaus op de bekende krokante bodem. fruit, salami of andere heer lijkheden. Daarnaast zijn er Pizza's winnen nog elke dag aan populariteit. Sinds het uit de exclusieve sfeer van de pizzeria is ge haald en ook in de super markt te koop is. hoort de pizza thuis in het rijtje van lekkere en makkelijke maal tijden. Voor thuis is de diep vriespizza eigenlijk nog steeds het meest ideale pro dukt. Aan de ene kant direct klaar voor gebruik, en aan de andere kant ook makke lijk om in voorraad te heb ben voor onverwachte eters of andere onvoorziene om standigheden Ook dan is een pizza in een mum van tijd geurig en wel opgediend met bijvoorbeeld een lekkere salade en een goed glas wijn. Variatie Het prettige van een pizza is dat die op verschillende ma nieren kan worden klaarge maakt. De knapperige deeg bodem kan naar keuze wor den belegd met groenten, champignons, ham, kaas. natuurlijk de vispizza's. Nu is vis uiteraard een moeilij ke smaak, zo houdt de een van garnalen, terwijl de an der juist dol is op mosselen. Er is echter een visvanant die door bijna iedereen lek ker gevonden wordt en dat is tonijn. Het is dan ook niet verwon derlijk dat Iglo's Pizzeria ge kozen heeft voor een tonijn pizza. Om het geheel nog smakelijker te maken heeft de Al Tonno een verrassende combinatie van saus en vul ling In plaats van de gang bare tomatensaus is dit keer gekozen voor een zachtere béchamelsaus. Naast tonijn en béchamelsaus is de pizza belegd met kaas, ui, tomaat en peterselie. De krokante Crossa bodem zorgt voor de perfecte afronding van deze heerlijke nieuwe pizza. De moeite waard om zelf eens te proberen. Verkrijgbaar in de supermarkt. Als onze overgrootmoeders een kijkje konden nemen in een modern huishouden, zouden ze verbaasd staan over al het gemak. Warm en koud stromend water, gas om op te koken en elektriciteit die een keur aan huishoudelijke apparatuur aan de praat krijgt. De was die zij in wastobbe en op wasbord schoon wreven, verdwijnt in de wasmachine. Hoe wel... niet alle was. kkw uasjes tuv«cn-d(x»r .spe- daal daardoor Ls wippexprevs voor uisjtv mti ik- hand. Ondanks de automatisering van een groot deel van het huishouden worden sommi ge wasjes nog altijd op de hand gedaan. Het geldt vooral de kleine tussen door-wasjes. die bestaan uit een paar kledingstukken. Door een krachtig wasmid del te gebruiken is het klei ne wasje nota bene sneller op de hand gedaan dan in de machine. Vakantie Een van die perioden waarin een goed wasmiddel abso luut onmisbaar is. is de vakantie. Zeker als er kleine kinderen in het spel zijn, In de vakantie schuilt in elk moment van de dag wel 'vlekgevaar'. Van buitenspe len word je nu eenmaal sme riger dan van de schoolban ken en een reep chocola tij dens die urenlange autorit, kan eigenlijk niet worden verorberd zonder te knoeien. Makkelijk Voor al deze vakantievlek- ken is Wipp Express de aan gewezen oplossing. Door de jaren heen heeft het een grote schare gebruikers om zich heen verzameld. Wat maakt het eigenlijk zo bij zonder? A. Bauwens, marke ting directeur bij Henkei weet het antwoord: "Wipp Express is in staat heel snel in te werken op de vlekken op kleding. En het is mak kelijk te gebruiken. Of de was nu wordt ingeweekt of niet, het wordt vrijwel zon der wrijven schoon. Wipp Express spoelt makkelijk uit en is zelfs in koud water aktief." Eigenlijk geeft het inmiddels overbekende Wipp Express-liedje het al aan: het wasmiddel is perfect voor tussendoorwasjes. En dat het ideaal is op vakantie geldt beslist niet alleen voor gezinnen met kinderen. Ver krijgbaar in uw super markt. Echte Hot Dogs kun je nu thuis maken met de nieuwe worstjes van Unox. Ze zijn er speciaal voor gemaakt: ze zijn stevig, pittig, groot en hebben een knapperig velletje. Dus, de ideale Hot Dog worstjes. Heerlijk op een puntbroodje met sla en ketchup. Of probeer de onderstaande tips eens. Zo'n Hot Dog is heerlijk na school of 's avonds laat. Door de handige 2x2 rits -verpakking kan je ook alleen genieten van een heerlijke Hot Dog. In magnetron of pan zijn de worstjes snel warm. Tips: Hoi Dogs mei mosterd-kerriesaus Verwarm 2x2 vacuüm ver pakte worstjes (4 stuks) vol gens de gebruiksaanwij zing. Roer 2 eetlepels kerriesaus door 2 eetlepels fijne mos terd. Snijd 'A komkommer in dunne plakjes. Snijd 2 punt broodjes open. Beleg de on derste helften met de kom kommer. Leg er de worstjes op. Schep hierop de mosterd- kerriesaus. Strooi er eet lepel gehakte bieslook over. Klap de broodjes dicht. Hot Dogs met zoet-zuursaus Verwarm 2x2 vacuum verpakte worstjes (4 stuks) volgens de gebruiksaanwij^ zing Snijd 1 tomaat in dun ne plakken. Snipper 4 zilver uitjes en 1 augurk fijn. Roer dit samen met 1 eetle pel mayonaise. Snijd 2 punt broodjes open. Beleg de on derste helften met de to maat. Leg er de worstjes op. Schep hierop de saus. Klap de broodjes dubbel En nu smullen maar! De nieuwe Hot Dog worstjes van Unox zijn verkrijgbaar in de su permarkt. tl/ll WüHQrlfinfln^r. Wij Nederlanders zijn een proper volkje. Als de schoonmaakwoede een maal toeslaat, poetsen en schrobben we dat het een lieve lust is. We zor gen er niet alleen voor dat ons straatje is schoongeveegd, ook in huis krijgen stof en vuil weinig kans. Aan de haast spreekwoorde lijke Hollandse properheid liggen simpele beweegrede nen ten grondslag Aller eerst is er de hygiene. Stof en vuil dragen bacteriën met zich mee. die allerlei ziekten kunnen veroorzaken. Daar naast zijn we zuinig op onze spullen. Door ze regelmatig schoon te maken blijft de waarde onveranderd en is de kans op beschadigingen klein. Effectief Wie de schoon maakklusjes zou inventariseren, zal zien dat reinigen, ontvetten, ver wijderen van groene aan slag (algen) en ontkalken. tot de meest uitgevoerde werkjes behoren. Om deze naar tevredenheid uit te voe ren zijn goede schoonmaak middelen noodzakelijk. Die moeten niet alleen effectief zijn, maar ook zacht voor de handen en materialen en veilig voor het milieu. Biologisch afbreekbaar Op plaatsen waar hygiëne van levensbelang is. zoals ziekenhuizen. zwembaden en bungalowparken, wordt al jaren gebruik gemaakt van Tical produkten. Deze zijn gemaakt op waterbasis en volledig biologisch af breekbaar. De schoonmaak- reeks bestaat uit vier vuilbe- strijders. De Ontkalker kan worden gebruikt bij het ont kalken van onder andere douchekoppen, koffiezetap paraten en wasmachines. Het is verder een uitsteken de hulp bij het verwijderen van cementsluier en vuilver- steningen. Hardnekkige zwarte aanslag op bijvoor beeld kunststof tuinmeube len, bloembakken en surf planken wordt verwijderd mét de Tical Kunststofreini ger. Groene aanslag ver dwijnt met Algmos dat ge schikt is voor alle waterbe stendige materialen als te gelpaden en schuttingen. De Superontvetter ten slotte is ideaal voor het oplossen van vetaanslag in de keuken en badkamer. De produkten zijn mengbaar met water en voorzien van veilige kinder sluitingen. Tical is verkrijg baar bij de drogist. Vraag voor meer informatie de spe ciale folder aan: tel. 038-217747. Yoghurt verschijnt regelmatig als toetje op tafel. Soms met een smaakje of een vruchtje en soms alleen met wat suiker. Maar er zijn nog veel meer mogelijkheden met yoghurt. U kunt het bijvoorbeeld gebruiken als basis voor een frisse en luchtige bavarois, met behulp van John Moir Yoghurt Bavarois. Bavarois is van oudsher een luchtig dessert dat in ver schillende smaken kan wor den bereid. Toetjesspecialist John Moir koppelde bava rois aan yoghurt en creëer de daarmee een geheel ei gentijds dessert. Door het in een coupe of puddingvorm te serveren ontstaat in een handomdraai een feestelijk toetje. Zo krijgt zelfs de een voudigste maaltijd op een doordeweekse dag. een ver rassende afsluiting. Makkelijk en snel De inhoud van een pak John Moir Yoghurt Bavarois is genoeg voor 3 a 4 personen. Mix het met 3 dl yoghurt en laat de bavarois vervolgens een half uurtje opstijven in de koelkast. U kunt in 'S van yoghurt ook eens kwark of Umer proberen. Daarnaast is Yoghurt Bava rois geschikt voor culinaire hoogstandjes als dessert taart en grand dessert. Wat smaak betreft kunt u onder andere kiezen uit aardbei, bosvruchten, banaan en tro pische vruchten. Aardbeien Yogliurtshake Op warme dagen is een yog- hurtshake een aangename dorstlesser. U heeft hiervoor nodig. 4 dl koude melk. 2 dl koude yoghurt. 1 pakje John Moir Yoghurt Bavarois (aardbeien). Extra benodigd heden zijn 4 hoge glazen en 4 dikke rietjes. Doe de melk en yoghurt in een smalle hoge kom. Voeg de inhoud van het pak erbij Klop het mengsel, met een mixer met één garde, op de middelste snelheid in ongeveer één mi nuut tot een gladde massa Schenk de shake in de gla zen en laat het circa 10 mi nuten afkoelen in de koel kast. Serveer met een rietje. Voor meer informatie: John Moir Consumenten Service, tel. 075-533140. Nieuw middel bestrijdt vlooien èn vlooienlarven Vlooien. Bij het woord alleen al begint het vaak te kriebelen en te jeuken. En we gruwelen bij voor baat van het idee dat komplete vlooienplagen onze huiskamer bij terugkomst van vakantie kunnen teisteren. Vanaf nu is daar echter uiterst effectief tegen op te treden met de onlangs geïntroduceerde Roxasect VlooienkiUer. Met name in de zomer ko men vlooien veel voor. want vlooien houden van warm weer. Vlooien kunnen hon derden eitjes leggen. Na ver loop van tijd worden deze eitjes larven en de larven vervellen op hun beurt weer tot pop. Uit de pop ontstaat een nieuwe volwassen vlo. Om zover te komen, zoekt de pop een rustig en stil hoekje van de kamer uit en besluit pas bij voldoende trillingen en genoeg warmte vlo te worden. Dat kan bin nen enkele dagen zijn. maar een pop kan ook gemakke lijk een paar weken of maanden zonder eten en drinken blijven liggen. Vakantie Vandaar dat vlooienplagen vaak bij terugkomst van vakantie ontstaan. Het is een paar weken stil geweest in huis en vaak is er in die periode niet gestofzuigd. Door het plotselinge lawaai. bijvoorbeeld door een dicht slaande deur. schrikken de poppen wakker en worden ze vlo. Soms met honderden tegelijk... Lang werkzaam Effektieve vlooienbestrijding begint bij het goed stofzui gen van uw huis, ook op stillere plaatsen. Daarnaast kan de nieuwe Roxasect VlooienkiUer worden ge bruikt. Dit produkt bestrijdt vlooien èn vlooienlarven. Daarmee wordt de cyclus eitje - larve - pop onderbro ken en kunnen er geen nieuwe vlooien meer ont staan. De Roxasect Vlooien kiUer is vier maajiden zon der gevaar voor mens of huisdier werkzaam tegen vlooienlarven. Ideaal dus om vöór de vakantieperiode te gebruiken. De Roxasect VlooienkiUer is alléén ver krijgbaar bij uw drogist. Voor meer informatie: Vemedia B.V. 020-5490905.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 15