Reuze Heuvelwachter 'schonen' Holterberg Wethoudersduo blonk uit in hechte samenwerking MOGELIJKE STOPZETTING WATER VOORZIENING IN ONZE PROVINCIE. Actie water Bijna 2 ton minder in de gemeentekas Eremedaille in goud voor Henk Westerik Rode Kruis houdt weer donoravond Slijkhuis spreekt bij CDA Holten Installatie burgemeester Holten r Ggeran l □sierhekwerk □schoorsteenkappen □siersmeedwerk tel. Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 14 APRIL 1994 Abonnementsprijs f 66 - Losse nummers f. 1.45 Raad Onder flinke belangstelling werd dinsdagavond de nieuwe gemeenteraad geïnstalleerd. Eb van Schooten (GB) en Ber- tus Rensen (WD) werden vol gens verwachting benoemd tot wethouder. De collegevorming en de portefeuilleverdeling in het college, leverden felle kri tiek op van CDA en PvdA. Het zette de toon voor de komende jaren. Cornielje Hij kwam, zag en overwon. Slechts zes maanden zwaaide hij de scepter over Holten. Als de klok morgenavond twaalf slaat, valt het doek voor de 69- jarige waarnemend burge meester J.J.H. Cornielje. Met ingang van zaterdag is Dick Verhoeven de nieuwe burge meester van Holten. Cornielje verlaat Holten met pijn in 't hart. Wist met zijn spitsvondig heid, humor en onafscheidelij ke limericks velen voor zich te winnen. Het Holtens Nieuws blad zocht hem op. Blauw Wit In Enschede sleepte Blauw Wit met 4-2 een belangrijke over winning op Achilles Enschede in de wacht. Door dit resultaat staan de Holtenaren in verlies- punten op gelijke hoogte met de Enschedeërs, zodat nokan worden gerekend op een span nende slotfase van de competi tie. Met hulp van gasten van hun be drijf, hebben de tien, in de Stich ting Reuze Heuvel Recreatie (on derdeel van de Stichting De Reuze Heuvelwachter) samenwerkende recreatiebedrijven uit de gemeen ten Holten en Hellendoom, vorige week woensdagochtend een stuk van de Toeristenweg ter hoogte van Panoramaweg en Vossenweg, schoongemaakt. Het resultaat va rieerde van blikjes, snoepzakken en zelfs kapotte cd's met kinder liedjes tot grover materiaal als au tobanden en een zinken dak. De actie moet bijdragen tot het na tuurvriendelijk recreëren van de bezoekers aan de heuvelrug, die de 'schoonste heuvel van Nederland' moet worden. Bij natuurmuseum Bos Dierenwereld werd langs de weg een opvallend Reuze Heuvel bord opgehangen met het bekende logo en de leuze 'Een Reuze Heu velwachter laat geen rommel ach ter'. Het bord is provisorisch ge plaatst. Totaal komen er drie, ter vervanging van de oude borden op de berg die de bezoeker op een dergelijke wijze waarschuwden. Ze worden binnenkort opgehangen. Het was de eerste van de drie schoonmaakacties op de berg die de recreatieondememers er jaar lijks houden. In tegenstelling tot vorig jaar, toen met zo'n 100 man opschot (jonge berken en vliegden nen) in de Wolfsslenk werd gerooid, gaf vorige week zo'n 30 man acte de présence. Volgens Bert van de Maat van camping 't Mölke in Zuna een gevolg van het nog vroe ge seizoen en de weersomstandig heden. De recreatieondememers constateerden dat de schoonma kers, die maar wat graag een och tendje zinvol met het milieu bezig wilden zijn, gemotiveerder waren dan ooit tevoren. Niet alleen de Toeristenweg, ook de dagcamping werd onder handen genomen. Daar wachtte ieder een warme kop koffie en broodjes. Volgens Van de Maat is het belangrijk dat het Reu ze Heuvel-gevoel ook overslaat op de bevolking: „Wij hebben de kar getrokken, maar zouden graag een breder draagvlak zien. Met z'n al len bereik je meer." De recreatie ondememers hopen ook op betere betokkenheid van de midden stand en de horeca: „Ook zij heb ben er belang bij als de heuvelrug een fraai natuurgebied blijft. Zij kunnen er op inspelen door leuke 'heuvel-produkten aan te bieden." Ten aanzien van het in 1993 ont wikkelde tentenproject, waarmee De Reuze Heuvelwachter net In aanwezigheid, van vijf campingeigenaren werden de zakken met vuil aan het eind van de ochtend overgedragen aan de gemeente Foto Ten Velde) naast de Milieu en Toerisme-trofee greep, stromen na de aarzelende start de boekingen nu binnen. Het project bestaat uit een campingar rangement, waarbij van tent naar tent wordt getrokken op de fiets, mountainbike, kano, step of ge woon te voet. Op iedere camping wacht de deelnemer een compleet ingerichte bungalowtent, ue De- langstelling is dit jaar zelfs zó groot, dat de recreatiebedrijven de mogelijkheid hebben binnen een mum van tijd tien extra tenten te plaatsen. De groeiende interesse houdt mede verband met de publi catie in de provinciale VW-gids en promotie op beurzen. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451XC Holten tel. 05483-6 30 22 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-642 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoom tel. 05486-5 52 54 H. Schottert tel. privé 074-42 86 06 Advenenties kunt u in Holten opgeven bij: G. IV. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 1224 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 1849 Binnen enkele dagen kan een aan zienlijk aantal Holtenaren de voor hen inmiddels bekende enveloppe van het Rode Kruis Holten in de brievenbus tegemoet zien. Woens dagavond 27 april houdt de afde ling in samenwerking met de Bloedtransfusiedienst van het Ne derlandse Rode Kruis de halfjaar lijkse bloeddonoravond in sport hal 't Mossink. Iedereeen die ge zond en tussen de 18 en 70 jaar is, kan er een halve liter bloed af staan. Met het bloed kan het leven van anderen worden gered. Een positief gegeven in een tijd waarin doorgaans negatieve zaken in beeld verschijnen. Help het Rode Kruis helpen door ook anderen over te halen om bloeddonor te worden. Nieuwe donoren kunnen zich tussen 18.30 en 21.00 uur in de sporthal melden. Daar kunnen zij een formulier invullen met medi sche gegevens en ondergaan ze net als alle anderen een bescheiden medische keuring. In de sporthal is ook een huisarts aanwezig. Vrijwil ligers van de EHBO begeleiden de donoren na het bloed geven. Op evenzeer waardige als ongedwongen wijze werd maan- daag afscheid genomen van de wethouders Henk Westerik (CDA) en Wim Dalhuisen (PvdA). Beiden maakten acht jaar deel uit van het college. Het tweetal werd geprezen om de hechte wijze waarop ze samenwerkten, ook met oud-burgemeesier mr. W.L.F.C. ridder van Rappard. Nog voor de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen bekend was, kondigde Westerik aan na 24 jaar de gemeentepolitiek vrijwillig de rug toe te keren. Wegens zijn vele verdiensten voor de gemeente en de regio werd hij onderscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De scheidende loco-burgemeester kreeg de bijbehorende versierselen opge speld door waarnemend burgemeester J.J.H. Cornielje. Wim Dalhuisen verloor zijn wethouderszetel door het verlies van zijn partij bij de verkiezingen van 2 maart. Hij blijft evenwel als raadslid 'in the picture'. Ook bij zijn afscheid bekende hij graag te hebben doorgegaan: „Bestuurswerk heeft mij altijd ge boeid. Na acht jaar wethoudersschap durf ik iedereeen recht in de ogen te kijken." Na het officiële gedeelte van de bijeenkomst volgde een geanimeerde receptie. HMV zorgde met minirettes voor een muzikaal huldebetoon aan het scheidende wethou dersduo. In de hal van het gemeentehuis benadrukte burgemeester Corniel je nog eens dat beiden het werk zullen missen en er met veel vol doening op zullen terugkijken. „Het was mij al vlug duidelijk dat ik te maken kreeg met twee colle geleden die zeer actief waren (ik kon het dus wat kalmer aan doen) en zelfstandig hun portefeuilles be heerden. In dat beeld paste ook dat na enkele dagen twee belangrijke portefeuilles van de burgemeester naar hen waren overgegaan: ruim telijke ordening en onderwijs. Ik zeg dat zonder rancune, misschien was het zelfs wel verstandig, want onervarenheid in de politiek is al tijd riskant," aldus Cornielje, die het mede aan Westerik en Dalhui sen toeschreef dat hij 'zo'n heerlij- ke tijd in Holten mocht doorbren gen'. 'Linkse inslag' Lovende woorden had de burge meester voor Henk Westerik: „U kunt terugzien op een tijd waarin u met volledige inzet van uw persoon en capaciteiten hebt meegebouwd aan de ontwikkeling van het u zo dierbare Holten. Ook over de grens wordt met respect over u gespro ken, zoals in het gewest Midden- IJssel, waar u deelnam aan het commissiewerk." Uit Westeriks eerste wethoudersperiode noemde Cornielje onder meer de verplaat sing en daardoor het behoud van Müller Transport voor Holten. Ook wees hij op diens 'linkse inslag': „Als een rode draad door uw carriè re (dit is geen verspreking) liep uw zorg voor het milieu." En over Wes teriks optreden: „U noemt zichzelf "V, v Zeer geamuseerd luisterden Westerik en Dalhuisen naar het lied dat het voltallige personeel van het gemeentehuis ten gehore bracht. Op komi sche wijze passeerden daarin de diverse bezigheden van het tweetal de revue. Tevens een bewijs van de goede sfeer binnen het gemeentehuis. Henk Westerik straalt daarbij van trots over de zojuist ontvangen koninklijke onderscheiding Foto Ten Velde) nielje de prettige en rechtvaardige wijze waarop Dalhuisen sociale problemen aanpakte. Een apart 7/oord van waardering had hij ook voor het kunstbeleid van de oud wethouder. Ten slotte wees Cor nielje op dienss voorzitterschap van de Stichting De Reuze Heuvel wachter en eindigde zoals gebrui kelijk met een passende limerick: 'U maakte een duidelijke politieke keus, sociale rechtvaardigheid was altijd uw leus, ook 't verleden, leeft in 't heden, de nieuwe raad is ge baat bij een echte reus!' Woorden van dank en waardering waren er vervolgens van gemeen tesecretaris J.P. Stegeman, die Wim Dalhuisen typeerde als een 'lastig verdediger met technisch en tactisch inzicht' en Westerik als. 'trainer, coach, speler en scheids rechter'. Hij had een persoonlijk aandenken voor het scheidende tweetal meegenomen. Rector Leon van Minderhout van de scholenge meenschap wees op de positieve wijze waarop het vertrekkend col lege onder meer inspeelde op het huisvestingsprobleem. „Het had voorts een 'consistent onderwijs beleid," aldus Van Minderhout, die het duo een heuse Waerdenborch- paraplu schonk. Sportcommissie-voorzitter Jan Schuchard stak de loftrompet over Westeriks sportbeleid en betrok portefeuillehouder financiën Dal huisen daarbij 'als degene die de zaken moest bekostigen'. Symbo lisch voor zijn definitieve vertrek uit het gemeentehuis overhandig de Henk Westerik de gemeentese cretaris ten slotte zijn sleutel. Met het oog op de verkiezingen voor de Tweede Kamer houdt de afdeling Holten van het CDA donderdagavond 28 april een openbare vergadering in dorps huis De Boschkamp. Aanvang 20.00 uur. Sprekers zijn de Holten- se kandidaat Henk Slijkhuis (num mer 54 op de kandidatenlijst en oud OLM-voorzitter) en Tweede Kamerlid voor het CDA Berry Es- selink. In Holten evenmin een on bekende. Esselink maakt er gere geld zijn opwachting tijdens de ac tiviteiten van de Stichting Pieter pad Milieu Estafette (inmiddels veranderd in Nationale Milieu Es tafette, red.) en was er onlangs nog op bezoek met een delegatie van Overijsselse CDA-kamerleden. ambitieus en een tikje ijdel. Soms was u ook enigszins koppig. Maar u Van vrijdagmiddag 15 tot vrijdag 22 april staat de provincie Overijs sel in fiet teken van de Actie Potte- kijker. Een initiatief van de water leidingbedrijven in Overijssel, de Stichting Natuur en Milieu Over ijssel, de provincie en de Vereni ging van Nederlandse Installatie bedrijven. Doel van de actie is om in kort tijdsbestek zo veel mogelijk toiletreservoirs zodanig om te bou wen, dat een besparing van mini maal 1 miljard liter schoon drink water per jaar gerealiseerd kan worden. Voor een huishouden van drie personen een financiële besparing van zo'n 40 gulden per jaar. Bewoners krij gen het aanbod om zo' spoelonder- breker door een VNI-monteur te laten monteren voor slechts 25 gul den. Bij het project worden onder meer de leerlingen van groep 7 en 8 van de basisscholen betrokken. In Hol ten doen de Haarschool en de Dijk- erhoekse school mee. Alle kinde ren worden aan de hand van spe ciale educatiepakketten geïnfor meerd over het besparen van water. De leerlingen uit de twee hoogste groepen komen vervol gens per tweetal vrijdagmiddag langs de deur als Pottekijker: com pleet met baseballpet, een button met de naam van de school, een actiepen en een draagtas. Dan wor den bestelkaarten voor een spoe- londerbreker afgegeven. In de loop van volgende week gaan de leerlin gen nogmaals op pad om deze op te halen. Op een speciale scoreposter wordt op school de totaalstand bij gehouden. Vermenigvuldigd met 18.000 geeft die aan hoeveel liter waterbesparing de groep heeft ge realiseerd. Het is de bedoeling dat ieder tweetal minstens 30 wonin gen in de eigen omgeving bezoekt. De kinderen lopen niet voor niets. Op de eerste plaats betreft het een gezamenlijk probleem en waar mo gelijk wordt de deelnemende school gratis waterbesparend ge maakt. noemde dat vechten voor een goe de zaak, die anderen niet goed be grepen. Naarmate het afscheid na derde vocht u zelfs harder." De burgemeester prees de loco-burge meester om zijn wezenlijke in breng in het BIB-overleg (Bestem ming, Inrichting, Beheer van de Sallandse Heuvelrug, red.) en zijn intense zorg over het verkeer en verkeersveiligheid. Ten slotte wees hij nadrukkelijk op Westeriks voorzitterschap van de vertrou wenscommissie: „Ik meen te we ten dat het mede aan u te danken is dat de afloop gunstig beoordeeld is. Een waardig slot aan uw carriè re als loco-burgemeester." Reus Van Wim Dalhuisen noemde hij onder meer zijn kennis van de pro blematiek van de gemeentefinan- ciën en meende dat de scheidende PvdA-wethouder zich het 'Leitmo tiv' van de afdeling volledig eigen had gemaakt: 'Zuinigheid is de be langrijkste bron van inkomsten'. Cornielje benadriikte bovendien dat Dalhuisen moeilijke beslissin gen niet uit de weg ging: „U was terecht trots op een gezond finan cieel beleid." Ook belichtte Cor- Mochten zich geen veranderingen voordoen in het advies van de Raad voor de Gemeentefinanciën, dan ontvangt de gemeente de ko mende jaren zeker 183.000 gulden minder uit het Gemeentefonds. Een fiks bedrag, dat echter in ver gelijking met omliggende gemeen ten als Diepenveen en Gorssel 'meevalt'. De raadscommissie fi nanciën kreeg deze mededeling vo rige week van scheidend wethou der Wim Dalhuisen, die niet ver wachtte dat het bedrag nog (in positieve zin) zal worden bijge steld. Hij liet weten dat de Raad voor -Gemeentefinanciën zeer breed is samengesteld, met verte genwoordigers uit kleine, middel grote en grote gemeenten, van het ministerie van binnenlandse za ken en de Vereniging van Neder landse Gemeenten (VNG). Dalhui sen is zelf lid van de financiële commissie van de VNG. Een func tie overigens, die hij door het ver lies van zijn wethouderszetel zal moeten opgeven. Bij Koninklijk Besluit van 18 maart 1994 is D.J. (Dick) Verhoe ven met ingang van 16 april be noemd tot burgemeester van Hol ten. Verhoeven was tot dan toe wethouder in de gemeente Dron- ten in Flevoland. Hij is lid van het CDA. De nieuwe burgemeester wordt dinsdag 19 april genstal- leerd tijdens een buitengewone raadsvergadering in het gemeente huis. Aansluitend is er receptie van 16.30 tot 18.30 uur. Iedereen is dan welkom om Verhoeven en zijn echtgenote de hand te begroeten.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1