Oppositie zet toon bij raadsinstallatie m Veel loftuitingen Gemeenteraad zegt Cornielje vaarwel Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag Felle kritiek CDA en PvdA zakelijk BEKEKEN HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport A.G.M. b.v. BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Opbrengst collecte Burgerlijke stand Nieuw kantoor Slachtofferhulp A.S.M - A.C.M. b.v. JL DONDERDAG 14 APRIL 1994 3 „Een mooi verhaal, maar het hangt in de lucht en geeft geen enkel reëel zicht op enige vorm van haalbaarheid." Aldus Wim Dalhuisen (PvdA) in zijn kersver se, oppositionele rol in de dins dagavond onder grote belangstel ling genstalleerde gemeenteraad. Na de officiële beëdiging van de leden, werden Eb van Schooten (GB) en Bertus Rensen (WD) met een ruime meerderheid van stem men (9-4) benoemd tot wethouder. Van Schooten dankte allen die hem daarin gesteund hadden en hoopte op een constructieve sa menwerking. Rensen wees vooral op de steun van zijn achterban, zowel thuis als politiek. „Laat ie der, ook zij die ons niet steunden, ons de kans geven om het waar te maken." Zijn uitspraak 'een colle ge versterkt met Rensen, vervult al uw politieke wensen', behoeft vervolgens geen toelichting. Voor GB zitten nu naast Van Schooten, Jan Soepnel, Willem ter Schure, Henk Wansink, Henk Boode en Willemien Klein Velder- man aan de raadstafel. Nu Rensen wethouder is, vormt Jan Kevelam het enige fractielid. De fracties van PvdA en CDA bestaan uit respec tievelijk Wim Dalhuisen en Jan Metsemakers en Harry Dul en Ab Stegeman. Dick van der Torre ver tegenwoordigt D66. Hij hield zich tijdens de installatie overigens op vallend stil. De benoeming van de diverse commissieleden volgt nog. De wijze waarop Dalhuisen en Har ry Dul (CDA) de gang van zaken rond de collegevorming bekriti seerden, zette de toon voor de sfeer zoals die de komende raadsperiode ongetwijfeld regelmatig te proeven is: enigszins grimmig en cynisch. Zowel PvdA als CDA wees op de elders in deze krant aangegeven portefeuilleverdeling in het colle ge. Met name op het feit dat de nieuwe burgemeester Verhoeven financiën toegeschoven kreeg. Dalhuisen: „Dat is wegvluchten voor de eigen politieke verant woordelijkheid. Een zwaktebod van het zuiverste water. Dat de wethouderskandidaten geen affi niteit met financiën zouden heb ben is geen excuus. Hadden zij de afgelopen jaren al geen kijk op de centen?!" Harry Dul (CDA) meen- de dat veel beleidsvoornemens in een vreemd daglicht komen te staan nu financiën naar de burge meester is gegaan en volgens het CDA vanuit deze centrale taak veel beleidsondersteuning wordt gevraagd. Hij was ook van mening dat het zwaartepunt van het colle ge bij Verhoeven ligt. Vleien Evenals Dul herinnerde Dalhuisen nog eens aan de wijze waarop de collegevorming tot stand kwam: Beneden de maat en niet volgens de beloftes van GB om via open onderhandelingen met alle partij en tot een zo breed mogelijk colle ge te komen." Zijn woorden wer den onderschreven door het CDA. Jan Soepnel (GB) blikte daarop terug naar de collegevorming van vier jaar geleden: „Toen waren wij (GB) in een half uur klaar. CDA en PvdA maakten duidelijk dat ze sa men verder wilden en op twee A4- tjes werd korte tijd daarna aange geven dat alle besluiten zouden worden voorbereid met een getals meerderheid 7-6. Een vergelijking nauwelijks waard dus." Wat be treft het bestuursakkoord tussen GB, WD en D66 merkte,Wim Dal huisen op dat het bol van alge meenheden staat en bovendien 75% ervan beleid is dat al in gang gezel is door het vorig college (CDA/PvdA). Het meest storend noemde hij het ontbreken van 'wel ke financiële onderbouwing dan ook'. Dul richtte de blik ook op WD en D66. Naar zijn zeggen vlei den de liberalen zich de afgelopen jaren warm tegen GB aan. „De mooie haag die de noordelijke rondweg aan het oog zou moeten onttrekken, vinden wij in het ak koord niet terug. De WD overgave in de verkeersstructuur is daarmee ëen feit," aldus Dul, die zich even als Dalhuisen afvroeg hoe nieuw komer D66 zich wil profileren na ondertekening van het akkoord. Natuurlijk kwamen ook de Maïs- weg en de bouwgrondbelasting ter tafel. Oud-wethouder Dalhuisen noemde het terugdraaien van de baatbelasting een slechte zaak ('de prijs daarvoor moet door iedere Holtenaar worden opgebracht') en meende dat het toekomstige be sluit over de Maïsweg niet geba seerd is op enige deskundigheid of onderzoek. Het resulteert of in een drukkere, verbrede en geasfalteer de Pastoriestraat of in geen ver keersluw centrum. Hoewel de kri tiek bij de oppositie niet van de lucht was, klonk wel een enkele positieve noot. Zoals van de PvdA, die de aangekondigde bestuurlijke vernieuwing met een 'positieve grondhouding' tegemoet wilde tre den. „En zo is er nog wel meer gelukkig, ofschoon de bekostiging van een aantal zaken een groot vraagteken blijft." Een Jeep, die in januari 1994 werd ontvreemd uit onze gemeente, werd in het Duitse Duisburg aan getroffen. Een attente osterbuur bemerkte dat deze auto al weken onbeheerd in die stad stond en stelde de Nederlandse politie in kennis. De auto is in handen ge steld van een verzekeringsmaat schappij, die de benadeelde reeds schadeloos had gesteld. De afgelopen week vond een golf van inbraken plaats hoofdzakelijk in bedrijven en (sport)kantines. Op 5 april werd ontdekt dat men ge poogd had het clubgebouw van de tennisclub binnen te komen. Mede doordat er dievenklauwen waren aangebracht, lukte dit niet. In de nacht van 7 op 8 april werd er ingebroken bij cafe Vosman en bij de bloemenzaak Maijo aan de Oranjestraat. Hier werd enig geld weggenomen en een paar sloffen sigaretten. Bij Gervedink Nijhuis aan de Dorpsstraat brak men de achterdeur open, doch daar wer den de daders kennelijk gestoord. De nacht daarop werd ingebroken in de Gereformeerde kerk. Ook hier werd enig geld weggenomen en een tiental flesjes bier. Tevens werd die nacht ingebroken in het clubgebouw van de hockeyclub. Hier werd niets vermist, doch de inbraakschade was vrij groot. Ook het tennisclubgebouw kreeg die nacht weer ongewenst bezoek. Binnen werd een grote ravage aan gericht en werd een kluis gefor ceerd. Enig geld wordt vermist. In het gemeenschapshuis Irene werd twee keer ingebroken en wel in de nacht van 9 op 10 april en in de nacht van 11 op 12 april. Hier werd ook enig geld vermist. In de nacht van 10 op 11 april was de Gereformeerde kerk weer aan de beurt. Ook hier werd op grove wijze gewerkt. Men probeerde een kluis open te breken, hetgeen echter niet lukte. Tevens werd in de nacht van 11 op 12 april ingebroken in het Dorpshuis de Boschkamp. Enig kleingeld werd ontvreemd, doch de inbraakschade loopt in de hon derden guldens. Ook het clubgebouw van Blauw Wit werd niet vergeten. Ook hier werd veel schade aangericht en enig geld weggenomen. Het spreekt voor zich dat de politie graag informatie wil hebben uit de bevolking, zodat er een einde ge maakt kan worden aan deze inbra ken. Uw informatie wordt vertrou welijk behandeld. Op dinsdag 5 april botsten twee personenauto's in de Pastorie straat op elkaar, toen een van de bestuurders vanaf een parkeer plaats de weg opreed. Omdat beide bestuurders niet voldoende rechts hielden, was een aanrijding niet te voorkomen. Er was alleen enige blikschade. Op 7 april werd er aangifte gedaan van diefstal van een aanhangwa gen. Deze aanhangwagen had men, voorzien van een slot, gepar keerd in de Beuseberg. De volgen de dag werd het voertuig aange troffen in Vriezenveen. De dader kon worden aangehouden, waarna de rechtmatige eigenaar zijn aan hanger weer terugkreeg. Op 8 april kwam er een melding binnen dat enkele jongelui bij een schoenenzaak aan de Stations straat diverse tassen, die buiten waren uitgestald, hadden beklad met viltstiften. De heren waren met de bus vertrokken en konden niet meer achterhaald worden. Op de kruising Kolweg-Noorden- bergstraat botsten op 9 april een motorfiets en een personenauto op elkaar. Beide voertuigen kwamen elkaar tegemoet gereden. Toen de personen linksaf sloeg werd de doorgang van de motorrijder ge blokkeerd. Laatstgenoemde kwam te vallen, doch bleef onge deerd. De motor werd ernstig be schadigd. Vanaf 1 april is het Buro Slachtof ferhulp Raalte gevestigd in het pand van de Stichting Midden-Sal- land aan de Schapenstraat 22 in Raalte. Iedere woensdag van 09.00- 11.00 uur wordt daar spreekuur ge houden voor mensen die betrok- Loftuitingen alom. Waarnemend ken zijn (geweest) bij een misdrijf burgemeester J.J.H. Cornielje, ofverkeersongeval.Deges over wie elders in deze krant kunnen ook thuis worden gehou- meer' voeIde 2ich dinsdagavond den. De hulp is gratis. Het Buro ujdens de gemeenteraadsverga- SlachtofTerhulp is 24 uur per dag derine bePaaId ongemakkelijk telefonisch bereikbaar op nummer toen diverse sprekers rich tot hem 05720-60992. Volkswagen Groep Markelo - Tel. 05476-16 19 richtten en de loftrompet staken over de wijze waarop hij zijn tij delijke functie in Holten vervul de. „Ik durfde bijna niet te kij ken," bekende Cornielje, die door gaans niet direct op zijn mondje gevallen is. Vrijdag neemt hij in besloten sfeer afscheid in het ge meentehuis. Zaterdag treedt bur gemeester Dick Verhoeven aan als 'bewindvoerder' van Holten. Dinsdag wordt hij geïnstalleerd. LITO Weet u wat de LITO is? LITO staat voor Landelijke Informatietele foon voor Ouderen. Het is een geza menlijk project van de ouderen bonden ANBO, KBO en PCOB. De LITO is bestemd voor alle 50-plus- sers en is bereikbaar onder num mer 06-8212183. De kosten rijn 20 cent per minuut. Door dit nummer te bellen kunt u vragen stellen over gezondheidszorg, wonen en leef tijdsdiscriminatie. De vragen wor den beantwoord door oudere vrij willigers. Aan deze vorm van vrij willigerswerk wordt binnenkort aandacht besteed op de televisie. Op 18,19 en 20 april op Nerderland 1, om 16.35 uur. Rolstoelen Rolstoelen worden gebruikt door mensen die niet of nauwelijks meer kunnen staan en/of lopen. Dat kan vele oorzaken hebbén. Door een ongeval of operatie kan het zijn dat men tijdelijk niet meer kan of mag lopen. Er kunnen ook redenen ztfn waarom men permanent een rol stoel nodig heeft. Heeft u voor tijdelijk een rolstoel nodig, d.w.z. niet langer dan 3 maanden (evt. verlengd met 3 maanden) dan kunt u zich wenden tot de Stichting Thuiszorg. Via het uitleenmagazijn kunt u tijdelijk een rolstoel lenen. U dient wel over een inschrij vingsbewijs te beschik ken. Dit inschrij vingsbewijs is de opvolger van uw vroegere lidmaat schapskaart van de kruisvereni ging. Denkt u voor langere tijd, of zelfs permanent een rolstoel nodig te hebben, dan dient u zich te wenden tot de afdeling Sociale Zaken van de gemeente. De gemeente neemt u aanvrage in behandeling. Zij zal zich laten adviseren door de GAK/GMD over de noodzaak van de rolstoel. Bij een positief advies verhuurt de gemeente u een rolstoel. De eigen bijdrage die u daarvoor moet beta len is afhankelijk van uw inkomen. Voor meer informatie kimt u zich wenden tot de afdeling Sociale Za ken. Elke morgen is er spreekuur van 8.30 -12.30 uur. De zojuist benoemde wethouder Eb van Schooten (GB) schetste in het kort de roerige periode die Wy- chenaar Cornielje in Holten mee maakte, met name rond de ge meenteraadsverkiezingen: „Ik dank u voor het halfjaar dat u als routinier hebt willen besteden aan onze gemeente." Als eerste officië le handeling overhandigde hij Cor nielje een tegeltje met daarop het gemeentewapen. Namens de raad bedankte Harry Dul (CDA) de in middels 69-jarige waarnemer voor zijn inzet, zijn integerheid en prak tische instelling. Benadrukte de snelheid waarmee hij zich inwerk te en noemde ook de vlotte wijze van vragen beantwoorden. Dul ging met opzet niet voorbij aan de in de profielschets van de nieuwe burgemeester genoemde leeftijd van circa 40 jaar: „Terugziend op uw inzet en creativiteit, hebben we kwaliteit en vitaliteit aangetroffen bij iemand die 40 plus is!" De CDA'er constateerde dat Cornielje ook het andere aspect van waarne men uitstekend beheerste. Daarbij spraken gezichtsuitdrukking en oogopslag duidelijke taal. Dul ver zekerde Cornielje dat hij voor ve len de Holtense geschiedenis in gaat als 'de man van de limericks'. Hij onderschreef zijn woorden met een bos bloemen. Ook oud-wethouder Wim Dalhui sen richtte zich tot Cornielje. Deed dat mede namens oud-wethouder Henk Westerik. „U merkte ooit gekscherend op 'voor een vervan ger nemen ze aleen een hele goeie'. Wel, u wfis een hele goeie!. Dat velen opmerkten 'konden we die man maar houden', benadrukt dat nog eens. Wij danken u voor de moeiteloze wijze waarop u zich in paste in het college en uw bijzonde re inzet." Hij bood Cornielje een zilveren vulpen aan. De interim burgemeester sprak ten slotte met veel waardering over de gemeente en de Holtenaren, die hem immer spontaan tegemoet traden. „Men heeft me de kans gegeven om tot volle ontplooiing te komen. Wat dat dan ook is bij mij," besloot hij met zijn immer onvervalste hu mor. Tijdens de middenstandsbeurs, die tot en met morgen gehou den wordt op de Kaifstermansweide, herdenkt Jan Stam het feit dat hij vorig jaar augustus 12V2 jaar als zelfstandig onderne mer actief was. In februari '81 nam Stam de rijwielhandel van de firma Haan over. De eerste twee maanden werkten Stam en Haan nog samen in het bedrijf, maar al snel was uitbreiding van het personeelsbestand noodzaak. Inmiddels is de bezetting uitgegroeid tot vier fulltime en twee parttime medewerkers. Tweewielerhuis Jan Stam omvat drie afdelingen: de reparatie werkplaats (voor fietsen en bromfietsen), de winkel (voor verkoop van alle soorten fietsen, bromfietsen, accessoires, onderdelen, regenkleiding en aanverwante zaken alsmede de sleutelservice) en de afdeling verhuur. Een apart onderdeel binnen het bedrijf met maar liefst twee medewerkers. Het werkterrein van de afdeling verhuur beslaat geheel Overijssel, een gedeelte van Gelderland en zelfs worden er in het Duitse Moezelgebied (omgeving Trier) permanent ruim 200 fietsen verhuurd. Groepsverhuur is een aparte activiteit. Groepen tot circa 100 personen is al heel gebruikelijk, maar ook groepen van 400 personen zijn geen onoverkomelijkheid. Gedurende de middenstandsbeurs houdt Tweewielerhuis Stam een aantrekkelijke jubileumactie. Bezoekers mogen de ver koopwaarde schatten van een zogenoemde boodschappenfiets (inclusief boodschappen en accessoires). De hoofdprijs bestaat uit de fiets, de tweede prijs is een ruime hoeveelheid bood schappen. ledereen die tijdens de beurs een fiets koopt, krijgt 12%% korting op de aanschafprijs. Dat geldt tevens bij inruil. Tweewielerhuis Stam pleit ten slotte sterk voor veilige en begaanbare fietsroutes. Niet alleen voor de toeristen, ook voor de Holtenaren. „Overheden dienen ernaar te streven dat de fietser zich in Holten met een veilig gevoel verplaatsen kan," aldus Stam. De onlangs gehouden collecte van Simavi heeft 4858 gulden opge bracht. De collecte werd voor de derde achtereenvolgende maal ge houden en stond in het teken van 'Schoon water voor miljoenen mensen'. Alle gevers en collectan ten worden hardelijk bedankt voor hun bijdrage. Occasions-centrum 1700 m2 showroom Tel. 05476-16 19 NED.HERV. KERK 9.30 uur, ds. J.H. Israël. Neven diensten 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom Collecte in dienst: ZWO. Uit gangscollecte: Plaatselijke zon dagsscholen Oppasdienst: mevrouw Van Riel, Marian Aanstoot Diessenplas: woensdag 20 april: pastor H. Wiggers GEREF.KERK 9.30 uur, ds. H.P. Mulder 19.00 uur, ds. H.P. Mulder Kindernevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Joke Scheurwater; groep 5 en 6 o.l.v. Ria Kolkman. Oppas: 0-3 jaar: Henriëtte Saalmink, Susan Rietman, Hanneke Bae- rends; 4-6 jaar: Herma Aan- stoot-Pluymers, Ria Aanstoot- Stam, Truus Beldman- Aan stoot. Eerste collecte: Eigen jeugdwerk. Tweede collecte: Rente en aflossing (m.u.v. inter kerkelijke diensten). RK KERK 10.00 uur, Eucharistieviering in gebouw Irene DIJKERHOEK 9.30 uur, ds. J.A. Wegerif, Nijver- dal Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Orgelfonds EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2, Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur, ds. L. Flier, Nijverdal. Uitgangscollecte: Plaatselijke diaconie. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: R. Jongkees, Middenstraat 15, Goor. Tel. 05470-76021. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERI JSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. GASTOUDERBUREAU Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreek uur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten; E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 64146); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64487); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 14 april: 14.30 uur, bijeenkomst ANBO Holten in De Boschkamp over thuiszorg; 15.00-22.00 uur, middenstands beurs Kaifstermansweide Vrijdag 15 april: 15.00-22.00 uur, middenstandsbeurs Kaifs termansweide; 17.00 uur, ope ning expositie Annemiek Ariëns in De Boschkamp Zaterdag 16 april: 10.30 uur, le denvergadering Kring Bewo ners Holterberg in De Wielen; 19.00 uur, zaal voetbaltoernooi Mossink Blauw Wit in de sport hal; Normaal in Espelo Zondag 17 april: 13.30 uur, re creanten klootschiettoemooi trimclub HOMA bij De Poppe; 14.00 uur, MAC-puzzelrit (13.30 uur inschrijven); viswedstrijd De Rietvoorn in het Twenteka naal bij Delden (vertrek 6.00 uur) Maandag 18 april: NBvP Espelo in 't Trefpunt Dinsdag 19 april: 16.30 tot 18.30 uur, receptie t.g.v. installatie burgemeester Verhoeven in ge meentehuis Woensdag 20 april: 20.00 uur, 3e presentatiebijeenkomst Oud heidkamer in De Boschkamp. Donderdag 21 april: 19.30 uur, informatiebijeenkomst over noordtak Betuwelijn in café De Biester Geboren: Jakob Menne, zoon van J.M. Pol en H. Meerman; Colin Mark, zoon van E.M.M. Heeregrave en C.L. van Kam pen Overleden: C.P. Koershuis-Bul- te (72); G. Klein Hegeman-Ren- sink (80) Ondertrouwd: EJM. IJspeerd (26) en P. Braakman (26).

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 11