Stampvolle kerk geniet van rockopera Superstar 19?5 van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten Wel tonne roll'n, maar geen ballon BAS. in Heihuizen Natuurfoto's in Bos Dierenwereld „De Biester" Paaswijding van Ora et Labora Handballers op het veld Concerten HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport „Florijn" JONGE JENEVER VRUGGINK DONDERDAG 7 APRIL 1994 NED.HERV. KERK 9.30 uur, ds. A.J. Leerink, neven diensten 19.00 uur, ds. J.W.C. Vonhof, Hellendoorn Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Orgelfonds. Oppasdienst: mevrouw Vlogt- man, Gerianne Kolkman Diessenplas: woensdag 13 april: ds. H.P. Mulder GEREF.KERK 9.30 uur, ds. J. Juijens, Schalk haar 19.00 uur, dr. E. de Vries, Kam pen Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Rob Meijerink. Oppas: 0-3 jaar: José Welink, Karin Stam, Jolanda Withaar; 4-6 jaar: Klary Offringa-Werkman, Wendy Rietman, Anneke Scheurwater. Eerste collecte: Kerk. Tweede collecte: Rente en aflossing (m.u.v. interkerkelijke dien sten). RK KERK 10.00 uur, Eucharistieviering in gebouw Irene DIJKERHOEK 9.30 uur, ds. J.A. Wegerif, Nijver- dal Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Orgelfonds EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2, Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 10.00 uur, ds. G.J. Krol, Wijhe, m.m.v. zanggroep. Uitgangscol lecte: Imminkshoeve in Lemele KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: F. Koop, Spoorstraat 3, Goor. Tel. 05470-71350 Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr, 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17,30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. GASTOUDERBUREAU Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreek uur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 64146); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64487); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Trots poseren Petra, René en de kleine Erik Arfman met de pasgeboren vijfling voor onze fotograaf (Foto Ten Velde) Het komt niet bepaald wekelijks voor dat het Hoüens Nieuwsblad melding maakt van de geboorte van een vijfling. Maar vorige week woensdagochtend was het dan toch raak in de stal van Bennie en Patricia Arfman aan de Helhuizerweg, waar de driejarige dwerg)geite- moederlngrid de Arfmans verraste met een heuse vijfling. Vier geitjes en één bokje. Een unieke gebeurtenis. Kennelijk verkeren de Arfmans in vruchtbare omgeving, want enkele dagen eerder had zus Hagelslagje ooit zo 'gedoopt' door zoon René) een vierling geworpen. Dat betrof vier geitjes. Zo'n drie weken geleden nog was er teleurstelling over een doodgeboren vierling. De vreugde bij de Arfmans was daarom extra groot en zeker bij de kinderen Petra (8), René (6) en Erik (2), die niet weg te slaan zijn bij de jonge gezinnetjes in de stal. Kort na de geboorte van de vijfling zag Patricia zorgzaam toe op de benodigde extra warmte en plaatste tijdelijk een verwarmingselement bij het hok. Zowel vier- als vijfling maakt het uitstekend. Patricia houdt het stél nauwlettend in de gaten en voedt voorlopig nog bij. Buurman Ep Krikkink stond direct paraat met verse biest en op advies van de veearts krijgen de jongen ook speciale geitevoeding toegediend. Nu nog via een sonde, later met een flesje. Al met al een hele zorg, maar Patricia heeft het er graag voor over. De Arfmans, vroeger in het bezit van schapen, kozen bewust voor geiten. ,JMooi spul," aldus Bennie. „In de wei vinden we ze leuker. Maken sprongetjes en dergelijke." Bennie en Patricia zijn ook zeker vanplan om de geiten te houden. Het bokje wordt verkocht. De poasboakebouwers van de Hol- terbroek speelden afgelopen zon dag het spel 'Tonne Roll'n. Een redelijk aantal toeschouwers kwam zondagmiddag een kijkje nemen aan de Doorlopende Dijk, waar het spel gespeeld werd. Deze toeschouwers konden met veel vermaak de verrichtingen van de deelnemers aanschouwen, daar di verse deelnemers noodgedwongen een nat pak haalden. De bedoelingen was, om gezeten op een ton, die om een ronde baik was bevestigd, zo snel mogelijk van de ene kant van de balk naar de andere kant van de balk te ko men door aan een touw te trekken om vooruit te komen. Voor veel deelnemers was echter de 'minde re' kant van het spel dat er een bassin met een niet al te frisse brij ongeveer een meter onder de balk was geplaatst. Het spreekt voor zich dat veel van de dappere deel nemers op deze wankele construc tie de overkant niet, en wél een nat pak haalden. Wel de overkant haalde Gerrit Aanstoot, hij mocht zich aan het eind van de middag winnaar Tonne Roll'n 1994 noe men. Uitslagen: Senioren: 1: Gerrit Aan stoot 2: Herman Aaftink 3: Edwin Beldman. Junioren: 1. Martijn Vor- kink, 2. Jan-Willem Wegstapel, 3. Dirk-Jan Aaftink. In Espelo moest het randprogram- ma worden afgelast omdat het on bestendige weer de boakebouwers daar parten speelden. Gezien de vervaarlijk draaiende wind, achtte de exploitant het niet raadzaam zijn luchtballon aan een kabel naar boven te laten gaan en bleef het gevaarte in de vrachtwagen. Jam mer voor al die enthousiastelingen die zich al hadden opgegeven voor een luchtdoop, maar zij moeten een andere keer hun certificaat zien te halen. Nu de zaalcompetitie voorbij is, gaan de handballers weer het veld op. Deze week wordt met de trai ningen op sportpark Meermans kamp begonnen. Voorlopig zijn de trainingstijden dezelfde als in de zaal. Voor de meeste jeugdteams start komend weekeinde ook de veldcompetitie. Het vertrek bij uit wedstrijden is in principe vanaf Meermanskamp, tenzij anders af gesproken. Maatwerk autoleasing leasing Markelo Tel. 05476-1619 Onder leiding van dirigente Marjan Lahuis genoten velen vrijdag tijdens de avonddienst in de dorpskerk van het voor de gelegenheid uitgebreide koor Campanella. Het gezelschap bracht delen uit de rockopera Jesus -3 JL14 OP Christ Superstar Foto Ten Velde) y j[ J.JL JLl, JLfejL L< 1 Vrijdag 8 april: HMV-lompe- nactie in het dorp; creatieve middag voor volwassenen in het dorpshuis, 14.00 uur. Zondag 10 april: viswedstrijd De Rietvoorn Maandag 11 april: bijeenkomst Holt. Postzegelclub in het dorpshuis: v.a. 19.00 uur, jeugd club, v.a. 20.00 uur, senioren. Dinsdag 12 april: 19.30 uur, le denvergadering club van Oud militairen en Verzet in zaal Vos man. Woensdag 13 april: 15.00-22.00 uur, middenstandsbeurs Kalfs- termansweide; 20.00 uur, afde lingsavond NBvP Holten in zaal Vosman met lezing over Het Loo Donderdag 14 april: 14.30 uur, bijeenkomst ANBO Holten in De Boschkamp over thuiszorg; 15.00-22.00 uur, middenstands- beurs Kalfstermansweide Vrijdag IS april: 15.00-22.00 uur, middenstandsbeurs Kalfs termansweide; 17.00 uur, ope ning expositie Annemiek Ariëns in De Boschkamp Zaterdag 16 april: 10.30 uur, le denvergadering Kring Bewo ners Holterberg in De Wielen; Normaal Espelo Zondag 17 april: MAC-Erwin- cross; 13.30 uur, recreanten klootsehiettoemooi trimclub HOMA bij De Poppe; MAC-puz- zelrit Maandag 18 april: NBvP Espelo in 't Trefpunt Woensdag 20 april: 20.00 uur, 3e presentatiebijeenkomst Oud heidkamer in De Boschkamp. Zaterdag 23 april: trekkersiep- wedstrijden Espelo Zondag 24 april: 11.30 uur, Jona Kwartet voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp Vrijdag 29 april: koorzanga vond met Holtens Mannenkoor Zaterdag 30 april: Holterberg- toer WVH (100-150-200 km); MAC-regelmatigheidswedstrij d voor klassieke wegrace moto ren Maandag 2 mei: bloemenactie Holtens mannenkoor Donderdag 5 mei: 18.30 uur, Be vrijdingsloop Meermanskamp Donderdag 12 mei: 10.00 uur, start Pieterpadwandeling Hel- lendoorn-Holten; 13.00 uur, Markt Duurzame Ontwikkeling op Smidsbelt (14.00 officiële opening door minister Jan Pronk In de nacht van 28 op 29 maart werd er ingebroken in het res taurant van het Twenhaarsveld. Uit enkele kassa's werd een on bekend geldbedrag weggeno men. Tevens werd een gokkast opengebroken en het daarin aanwezige geld weggenomen. Dezelfde nacht werd er ingebro ken in de shoarma bar Toet Anch Amon aan de Larense weg. Behalve aan zaklantaarn werd er niets weggenomen. Op 30 maart werd een schouder tas ontvreemd van een bezoek ster van het AC-restaurant. De vrouw had haar tas over de stoel leuning gehangen. Toen ze iets uit de tas wilde halen, bleek deze te zijn verdwenen. In de tas bevonden zich enkele autopa pieren, doch geen geld. Bij de Aldi werd op 31 maart een vrouw betrapt toen zij een pakje sigaretten mee wilde nemen zonder te betalen. De vrouw werd aan de politie overgedra gen. Op eveneens 31 maart werd er melding gemaakt van diefstal uit een zomerhuisje aan de Winkel bergweg. Uit deze woning werd een kleurentelevisie weggeno men. Tevens bleek er te zijn ingebro ken in een zomerhuisje aan de Pannenweg. Uit deze woning werden enkele cheques en auto papieren weggenomen. De vol gende dag werden enkele goede ren weer teruggevonden langs de Landmansweg. Op 3 april werd er melding ge maakt van inbraken op het Meermanskamp. Men was bin nen geweest in "Het Proathuus" en in de kantine van SV Holten. Er werd een fooienpotje met inhoud vermist. Op 3 april geraakte een perso nenauto op de Doorlopendedijk in een sloot. De inzittenden wil den ter plaatse naar het paas vuur gaan kijken. Toen de auto in de zeer drassige berm kwam, kon de bestuurster de auto niet meer onder controle krijgen. Twee van drie inzittende dames werd voor observatie per ambu lance overgebracht naar een zie kenhuis te Deventer. Ze klaag den over nek- en rugklachten. De auto werd zwaar beschadigd. v' Markelo tel. 05476-16 19 lijk en wenste iedereen wel thuis. Op 14 april zal de heer G. Gerve- dink dia's van Holten vertonen. Stationsstraat 10 - Holten Tel. 05483-6 13 75 zoekt naar grafische vormen en sfeer in de natuur en weet dit met oog voor detail op bijzondere wijze vast te leggen. Natuurfotografie vereist veel geduld. De fotograaf is afhankelijk van weers- en lichtom standigheden en moet bovendien over een gorte natuurkennis be schikken. Dat daarbij fotograferen kunstzinnig kan zijn bewijzen de tentoongestelde werken. Natuur museum Bos Dierenwereld, Hol- terbergweg 12, is dagelijks ge opend van 9.30 tot 17.30 uur, zon dag van 11.00 tot 17.30 uur. De VW Holten verkoopt kaarten voor de volgende (en meer) concer ten en evenementen in den lande. Deze zijn alleen tegen contante be taling verkrijgbaar aan de balie van het VW-kantoor, Dorpsstraat 27, (tel. 61533). Dave Brubeck (Arnhem, 15 mei); Black Sabbath (Utrecht, 19 april); Bonnie Rait (31 mei, Utrecht); Ka rin Bloemen (2 tot 7 mei Den Haag); Cyrano (tot 28 augustus, Amsterdam); Billy Joel (17 mei in Rotterdam); Carmen (8 april in Den Haag); Black Sabbath (19 april in Utrecht), Pink Floyd (7 september in Praag), Jethro Tuil (12 mei in Groningen), Adamo (22 april in Rotterdam), Willem Brue- ker Kollektief (12 april in Amster dam), De Dijk (9 juni in Eindho ven), Pinkpop (23 mei in Land graaf), Jackson Brown (18 juni in Utrecht), Alan Parsons Live Pro ject (15 mei in Rotterdam). De belangstelling voor de uitvoe ring van delen uit de rockopera Jesus Christ Superstar bleek vrij dag tijdens de bijzondere avond dienst dusdanig groot, dat menig een geen plekje vond in de over volle dorpskerk en teleurgesteld huiswaarts keerde. Onmiddellijk gingen stemmen op om de uitvoe ring, indien deze volgend jaar op nieuw op het programma staat, elders te geven, bijvoorbeeld De Kandelaar. Niet alleen biedt de dorpskerk te weinig ruimte, ook werd door menigeen gewezen op het risico dat zich voordeed in dien er iets gebeurd zou zijn. „Erg jammer," verklaarde voorzit ter Herman Aaftink van jongeren koor Campanella na afloop. „In Holten beleefden we namelijk abs- louut de topavond van de vier uit voeringen die we gegeven heb ben." Het met zo'n 60 vrijwilligers uitgebreide koor startte in februari met de repetities en bracht onder de bezielende leiding van Marjan Lahuis delen uit de rockopera Je sus Christ Superstar van Andrew Lloyd Webber en Tim Rice. Het stuk behandelt de lijdensweg van Christus. De dienst stond vrijwel geheel in het teken van muziek, afgewisseld met lezingen door ds. S.M. Roozenboom en Tjally Dor- las. Het koor werd begeleid door een uitstekend gelegenheidscom bo, inclusief fluitiste Jannie Rib- bink en een sectie blazers van HMV. De vaste Campanella-pia- nist Matthijs Berends excelleerde op het klavier. Perfecte begelei ding en prima interpretatie. Wat het publiek vooral aansprak waren de bekende koornummers als 'Hosanna', 'Christ you know I love you' en het titelnummer 'Je- Het nieuwe seizoen is vorige week vrijdag voor natuurmuseum Bos Dierenwereld gestart met een foto expositie van de natuurfotografen Dick Pasman uit Lochem en Jaap Luijendijk uit Warnsveld. Beide zijn er tot en met 24 april vertegen woordigd met unieke dier- en land schapsfoto's. Dick Pasman begon twintig j aar geleden met deze vorm van fotografie. Hij reisde jarenlang door heel Europa en toont foto's van onder meer wolf, beer en lynx. Jaap Luijendijk, sinds 1991 lid van het Natuur Fotografen Gilde, sus Christ Superstar'. Jammer was dat het gezelschap de nummers iets te statisch bracht. Een beetje meer beweging, presentatie, had welkom geweest. Evenals vorig jaar, toen Campanella de rockope ra uitvoerde met het rk jongeren koor Eigenwijs uit Goor, lag de nadruk echter op de solo's. Bij het kiezen van de solisten had Lahuis duidelijk rekening gehouden met de stemmen zoals deze te horen zijn op de originele uitvoering. Het was Rob Meyerink die met kop en schouders boven de overige solis ten uitstak. Hij had zich bijzonder goed ingeleefd in de rol van de spottende Pilatus en blonk uit met een uitstekende vertolking en voordracht van onder meer 'Pila te's dream'. Een genot om naar te luisteren en te kijken. Waardering was er echter ook voor Harry Lan- deweerd, die de bepèald niet ge makkelijke Christus-partij voor zijn rekening nam. Ademloos luis terde het publiek naar zijn 'In the garden of Ghetsemane' met inge houden, maar ook uitgelaten ge deeltes waarin Christus' vertwijfe ling goed hoorbaar was. „Het viel op dat juist die laatste avond de aandacht 100% was. Geen kuchen tussendoor of zo, 't was muisstil. Wellicht ook omdat het Goede Vrijdag was. Dan spreekt zoiets extra aan," verklaarde Aaftink. Toch waren er ook zwakke solo's, zoals van Judas (Hans van der Stoel), die vermoedelijk geplaagd door zenuwen het concert moest openen en moeite had met de vele wisselingen in toonhoogte. Na af loop van het concert in de dorps kerk kwamen de uitvoerenden bij een in gebouw Irene. Zeker is dat het 'gelegenheidskoor' nog een ge zellige avond houdt. Of Campanel la nieuwe leden aan dit initiatief overhoudt, was nog onbekend. het bijzonder de dames Riek Bo- link en Hennie Kruk welkom. Na een gebed werd met een paasmaal- tijd begonnen waarbij mevrouw Broekmaat het paasverhaal ver telde en Riek Bolink begeleid door Hennie Kruk op orgel enkele liede ren zong. Daarna werd de liturgie uit De Fakkel gelezen door de pre sidente en de dames van het be stuur, afgewisseld met het zingen van enekele liederen en solozang van Riek Bolink. Aan het eind van de avond zong ze 'De vreemdeling van Galilea en dè Heilige Stad'. Mevrouw Muller dankte hen harte- Op donderdag 31 maart hield de hervormde vrouwengroep ora et Labora haar paaswijding. Presi dente mevrouw Muller heette in

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3