Gedenksteen Dorpsschool gaat naar Oudheidkamer 4# Gemeente Een avond terug in de tijd Nog opgave mogelijk voor kunstexcursie Bezwaarschrift tegen Maïsweg Kledingbeurs in Vosman Dijkerhoek vierde CJV- jaarfeest kassamedewerk(st)ers HQLTENS NIEUWSBLAD Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen. Aanvraag ontheffing verbod tot verkoop van ijs op particuliere grond. Verpachting standplaatsen ijsverkoop op de Holterberg. Sportcommissie Verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Stemmen per brief wegens beroep of werkzaamheden buiten Nederland. Verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Stemmen bij volmacht Verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer - 5 Ingezonden DONDERDAG 17 MAART 1994- Henk Koopman Azn. nam zijn gehoor mee terug naar de tijd dat Holten nog heel wat kruidenierswinkel(tje)s rijk was (Foto Ten Velde) De Oudheidkamer Hoolt'n kon be gunstigers en genodigden vorige week een primeurtje bezorgen. Voorzitter Mini Bosman liet we ten dat de gedenksteen van de grote brand in Holten, die op dit moment nog ingemetseld is in de Dorpsschool, na de sloop van de school aan de Oudheidkamer wordt geschonken. De steen was destijds ingemetseld in het Won- nink-pand en werd in verband De halfjaarlijkse kinder- en tiener- kledingbeurs wordt dinsdag 22 maart gehouden in zaal Vosman. Ditmaal is de zomerkleding aan de beurt. Winterkleding kan worden bewaard voor de najaarsbeurs. Op afspraak kan maandag 21 maart kleding worden ingeleverd. Daar voor kan men bellen met 05483- 61199 (na 17.00 uur). Er mogen maximaal 12 stuks kleding worden ingeleverd van goede kwaliteit. Als bewaarloon wordt twintig cent per stuk gerekend. Van de verkoop prijs wordt twintig procent inge houden. Ondergoed en dames- of herenkleding mogen niet worden ingeleverd. Wel fietszitjes, fiets manden, autostoeltjes, roller ska tes en dergelijke. De volgende dag is de beurs geopend tussen 9.30 en 11.30 uur en 15.30 en 16.30 uur. Onverkochte kledingstukken kun nen dinsdagavond 22 maart tussen 18.30 en 20.30 uur worden afge haald. Alles wat niet wordt afge haald gaat naar de Stichting Dor- kas. met de nieuwbouw in bruikleen gegeven aan meester B.H. Brou wer. Eigenaar Joop Wissink be sloot de steen nu aan de Oudheika- mer te geven. Het was overigens een volle 'bak' in De Boschkamp, waar volop ge noten werd van de eerste van mis schien wel drie avonden die de Stichting Oudheidkamer Hoolt'n er dit jaar houdt. De tweede heeft vanavond plaats, de derde volgt zodra daar voldoende belangstel ling voor blijkt. Wie zich wil aan melden, kan dat doen door zijn naam te noteren in een schrift dat speciaal daarvoor bij de VW ligt. De toegang is vijf gulden. Een avondje terug in de tijd aan de hand van Henk Koopman Azn. en Herman Koopman Tzn. De eerste richtte de schijnwerpers op de vele kruidenierswinkeltjes die Holten eertijds rijk was. Onder meer van de weduwe Bieleman, de weduwe Willems, Muller en Krekel (in het huidige pand van de Méérmarkt). Bij de ouderen bracht het tal van herinneringen naar boven. Veel waardering was er ook voor Her man Koopman, die zijn gehoor meenam naar De Haar en de diver se boederijen die er ooit stonden. Aan de hand van een kaart werd duidelijk hoe de boerderijen des tijds gesitueerd waren in het ge bied. De dia's toonden vervolgens niet alleen het pand, maar ook de oprukkende woningbouw. Ook hier veel herkenning. De Oudheidkamer beleeft haar tiende bestaansjaar. Geen tweede lustrum evenwel, daar eerst drie jaar 'oprichting' geldt. In oktober 1987 werd de Oudheidkamer offi cieel stichting. Sedert 1988 bezit de Oudheidkamer in het voormalige gemeentehuis een eigen expositie ruimte. Mini Bosman wees op de tentoonstelling die'er dit jaar te zien is: 'Aandacht voor het am bacht' met onderwerpen als huis slachting, het verwerken van riet en een collectie verschillende scha ven en petten. De Oudheidkamer opent vrijdag na Pasen en is vrij dag-, zaterdag- en met ingang van dit jaar ook maandagmiddag open (13.30 tot 16.00 uur). De taken van de Oudheidkamer breiden zich langzamerhand uit. Volgens mevrouw Bosman is hulp op meerdere terreinen welkom: „Was aanvankelijk de expositie hoofdzaak, de laatste tijd wordt ook steeds vaker een beroep op ons gedaan over onder meer genealo gie (met Herman Koopman als specialist) en kleding en sieraden (specialist Diek Stegeman)." Daar naast houden de bestuursleden zich wekelijks bezig met het archi veren van alles wat de Oudheidka mer bij elkaar vergaard heeft. Veel tij d en aandacht is er ook voor foto- en diamateriaal. Dan is er het voor nemen om de begunstigers in de toekomst te gaan voorzien van een nieuwsbrief, worden overleve ringsverhalen op papier gezet en is er een nog niet afgerond veldname- nonderzoek. In het jaarverslag wees secretares se Marjan ter Borg nog eens op het sterk toegenomen aantal begun stigers. Eind vorig jaar waren dat er 170. Dat de belangstelling voor het verleden groeiend is, blijkt eveneens uit de toename van het aantal bezoekers. Anderzijds wees ze op de problemen waarvoor het bestuur zich gesteld ziet om alle spullen op een zo overzichtelijk mogelijke wijze neer te zetten in de beschikbare ruimte: ,,'t Is echt woekeren met de ruimte. Voor de landbouwmachines is ook nog geen oplossing gevonden." Pen ningmeester Jan Beumer liet ten slotte weten dat de financiële eind jes aan elkaar geknoopt konden worden. Het boekjaar 1993 werd gunstig afgesloten. Zoals u in het Holten Nieuws blad hebt kunnen lezen, ligt het Maïsweg-tracé ter inzage in het gemeentehuis. Dit houdt in dat er de mogelijkheid bestaat om bezwaren tegen dit plan ken baar te maken. De verkiezingen hebben ons duidelijk gemaakt, dat een groot deel van de Holtense be volking zich heeft uitgesproken tegen de Maïsweg. Om dat ook juridisch te bekrachtigen, is het noodzakelijk vóór 21 maart een bezwaarschrift in te dienen. Deze juridische bekrachtiging is van belang om de Holtense bevolking nu en in de toekomst te garanderen dat ze betrokken wordt bij de verdere ontiaikke- lingen inzake de Maïsweg. Het bezwaarschrift zal globaal het volgende inhouden: 1. Verplaatsing van het ver keersprobleem naar een aantal woonwijken, het bejaardente huis, scholen en Tiet medisch centrum. 2. Ongewenste verkeersstromen Onder leiding van kunsthistorica Elvira van Eyl uit Enschede gaan de cursisten van de cursus 'Wester- europese kunstuitingen door de .eeuwen heen' van de Stichting So- cuwe zaterdag 26 maart op excur sie naar Mönchen-Gladbach en Düsseldorf. Het thema van het uit stapje luidt 'Kunst in de 20ste eeuw'. Daar de bus nog voldoende plaatsruimte biedt, staat de excur sie tevens open voor niet-eursis- ten. Het vertrek per bus vanaf De Boschkamp is om 8.30 uur. Rond de middag arriveert het gezel schap in Mönchen-Gladbach, waar een bezoek gebracht wordt aan het Stadtisches Museum am Abtei- berg, gebouwd door Hans Hollein. Tussen 14.30 en 16.00 uur komt de groep aan in Düsseldorf. Daar be zoekt men de Kunstsammlung Nordrein-Westfalen. Om 17.30 uur keert de bus terug naar Holten. De verwachte aankomsttijd bij De Boschkamp is circa 19.30 uur. De kosten voor deelname bedragen 50 tot 60 gulden, inclusief de toe door woonwijken op de Kol. 3. Aantasting van natuur en mi lieu. 4. Een grote investering in een tracé dat ook op de lange ter mijn geen oplossing biedt. Wij roepen dan ook de Holtense bevolking met nadruk op dit be zwaarschrift met uw handteke ning te ondersteunen. Dit kan op de volgende wijze. Het be zwaarschrift ligt ter inzage bij de onderstaande adressen. Hier kan men een handteke ningplaatsen. Uiterste datum is zaterdag 19 maart. Verkeersgroep Stap voor Stap, H.J. Aaftink (Diessenplasstraat 2, tel. 64611); mw. D. Baltus (Oranjestraat 31, tel. 62564); B. Brinkman (Beusebergerweg 2, tel. 61449); mw. R. Houck (Pas toriestraat 42, tel. 64514); mw. A. Mioch ('Diessenplas' kamer 403, tel. 61009); P.J. Piscaer (Helder man 6, tel. 62791); H.J. Robers (Pastoriestraat 50, tel. 61649); mw. E. Rozendom (Rietmolen straat 10, tel. 61127). gangsprijzen voor de musea. Opga ve is mogelijk bij het Socuwe-kan- toor in het dorpshuis (tel. 62755). Wie meer van de excursie weten wil kan zich wenden tot Rud Sand- mann (tel. 62800). Afgelopen weekeinde vierde de CJV Dijkerhoek het jaarfeest. Na vele weken repeteren werden in gebouw Bethanië op vrijdagavond en zaterdagmiddag vele Dijker hoekers vermaakt. De jeugd van 10 t/m 15 jaar voerde diverse toneel stukjes en playback-acts op. De Dijkerhoekse 'Star Sisters' ver zorgden het openings- en slotlied. Het jonge talent oogstte veel waar dering. 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouw paardestal annex berging ter vervanging van bestaande bijgebouwen bij Borkeldsweg 83; - uitbreiding zomerhuis Postweg 33; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 1 berk bij Aaltinksweg 8; - 1 eik bij Borkeldsweg 83; 4. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - 40e Dorpsfeest 1994 op 26, 27, 28 en 29 juli 1994. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7451 AA Holten. Burgemeester en wethouders van Holten vestigen de aandacht van belangheb benden op het bepaalde in artikel 13, lid 2 van de Algemene Politieverordening, waarbij het verboden is zonder ontheffing van hun college standplaats in te nemen op particuliere grond voor de verkoop van ijs en kleine eetwaren. Belang hebbenden kunnen daartoe ontheffing aanvragen vóór 1 april 1994. Bij de beoordeling van het verzoek om ontheffing zal onder meer nauwlettend worden nagegaan of door het innemen van de standplaats de verkeersveiligheid in het geding is. Burgemeester en wethouders zijn voornemens wederom de drie standplaatsen ijsverkoop op de Holterberg te verpachten. Het betreft hier de standplaatsen: 1. FORTHAARSWEG, bij steen 18, kruising met de Nijverdalseweg/Enkweg. 2. SPROKKELWEG, bij de aansluiting van deze weg op de parallelweg Holten- Rijssen. 3. EEKHOORNWEG, op circa 200 meter vóór de Canadese Begraafplaats, nabij de T-splitsing Wullenbergweg/Eekhoornweg. Belangstellendèn voor het pachten van deze standplaatsen kunnen inschrijven met vermelding van het totaalbedrag voor drie standplaatsen, uiterlijk vóór maan dag, 28 maart 1994. Verpachting geschiedt voor het seizoen 1994 tot en met 20 november 1994. Bij het gemeentelijk openlucht-rekreatiebad Twenhaarsveld is in het a.s. zwemz- seizoen (eind mei tot begin september) plaats voor enkele parttime voor 15 a 20 uur per week (incl. weekeinden). Voor deze funktie zijn tenminste een opleiding op LBOA/BO-niveau (administra tie) of gevorderde studie voor het MEAO-diploma en goede kontaktuele eigen schappen noodzakelijk. Het salaris is afhankelijk van de leeftijd. De minimumleeftijd is 17 jaar. De voor keur gaat uit naar sollicitanten die het gehele seizoen beschikbaar zijn. Schriftelijke sollicitaties kunnen binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad gezonden worden aan de Sportcommissie, Postbus 13, 7450 AA Holten, of be zorgd worden op het gemeentehuis, afd. W.O.P.-welzijn, Smidsbelt 6. De burgemeester van Holten maakt bekend dat het stemmen per brief toege staan is aan de kiesgerechtigde Nederlander, die op de dag van de stemming (3 mei 1994) wegens beroep of werkzaamheden (of wegens beroep of werk zaamheden van de echtgenoot, levensgezel of ouder) buiten Nederland verblijft. Voor het stemmen per brief wegens beroep of werkzaamheden in het buitenland dient de kiezer uiterlijk 5 april 1994 een verzoekschrift in bij de burgemeester van de gemeente waar de kiezer is geregistreerd. Het hiertoe strekkende aan vraagformulier (model M3) is kosteloos bij het gemeentehuis, afdeling verkiezin gen, verkrijgbaar. Nadere inlichtingen over het stemmen per brief kunnen bij het gemeentehuis wor den ingewonnen. De burgemeester voornoemd, J.J.H. Cornielje De burgemeester van Holten maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Machtiging op schriftelijke aanvraag 1Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus voor of op 19 apr. 1994, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstel ling (22 maart 1994) als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen of per brief te stemmen. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. De gemachtigde brengt de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem uit. B. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 6. De kiezer kan ook, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer die in hetzelfde stemdistrict staat in geschreven machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart inge vuld en door beiden ondertekend aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kandi daatstelling (22 maart 1994) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde brengt de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn ei gen stem, in het stemdistrict waar hij staat ingeschreven, uit. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. De burgemeester voornoemd, J. J. H. Cornielje De burgemeester van Holten maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de vol gende bepalingen. A. Schriftelijk verzoek 1Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar formulieren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mo gen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus voor of op 19 apr. 1994, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente waar hij op de dag van de kandidaatstel ling (22 maart 1994) als kiezer is geregistreerd. 3. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepings kaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. B. Mondeling verzoek 4. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer zich, onder overlegging van zijn oproepingskaart, vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (22 maart 1994) als kiezer is geregis treerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag vooj die van de stemming, dus uiterlijk op 28 apr. 1994. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan bij vol macht of per brief te stemmen. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen Nederland. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. De burgemeester voornoemd, J. J. H. Cornielje

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5