TE MORSCHE Ontwikkelingsvisie positief ontvangen SVNF zoekt sponsors voor taptoe 30 april Zenderindeling op zijn kop Schets in de la tot komst nieuwe raad Zorg voor de weidevogels TE HUUR Holtenaren B 'Weg van de snelweg' over Reuze Heuvel Komedie DAT in Dijkerhoek Concerten via de VW Bergruiters Paasmiddagen voor ouderen HMV op pad met rollen toiletpapier Nu afslanken met het lente-lijnplan bij SLANKCIRKEL Slankcirkel, voor een sprankelend lentefiguur! Per week 5.- (inschrijfgeld 20.-) Inlichtingen Slankcirkel tel. 05480-1 37 97,1 25 80 TE KOOP RIJSSEN Tasveldweg 18 BERENDS-NAAFS BV/ Verkeersschool chauffeurs-diploma (JvBw) Studiecentrum Holten een enthousiaste begeleid(st)er Kapster Anneke zingt in Boode De Ëendracht DONDERDAG 17 MAART 1994 HO 15 gezond en verantwoord afvallen in groepsverband nieuwe lente-lijn-recepten; elke week anders veel nieuwe lente-lijn-ideeën en variaties en nog steeds het beste resultaat voor het minste geld! Iedere maandagavond om 18.45 uur 't Honk, Rozengaarde 59, Rijssen. Iedere dinsdagavond om 18.45 uur, Dorpshuis, De Boschkamp, Tuinstraat 2, Holten. Winkelruimte 50 m2 Lokatie Dorpsstraat 44 Inlichtingen: 05483-6 18 50 bedankt voor uw respons bij de eompostactie van de Supportersver. S.V. Holten en de afdelingen van de S.V. Ev. (bij)bestellen - Tel. 6 13 99 Schitterend gelegen a.d. rand van Rijs sen met tuin op zuiden, grenzend aan bos- en wandelgebied, een zeer ruime halfvrijstaande semi-bungalow met in pandige garage (voll. onderkeiderd). Opp. 428 m2. Indeling: Sousterrain: garage, berging, grote hobbyruimte. Be- ganegrond: hal, toilet, riante living (Z- vorm 50 m2), keuken v.v. inbouwapp. (1989), bijkeuken. 1e verdieping: over loop, 3 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad, wastafel, douche en 2e toilet. 2e verdieping: vliering/bergzolder. Aan vaarding in overleg. Vraagprijs f 289.000.- k.k. Alle inlichtingen: makelaardij o.g. en assurantiekantoor Grotestraat 19, 7471 BK Goor tel. (05470) 7 25 47, fax (05470) 7 15 78 Kreileman makelaardi NVMi Enterstraat 11 - Rijssen - Tel. 05480 2 22 22 Wij lessen met: - vrachtauto, met aanhanger - luxe auto's, ook automaat - ook E achter B Elke dinsdagavond theorieles. Ook opleiding Jutestraat 5, Rijssen. Tel. 05480-1 28 39/1 63 98 Laat uw hond vakkundig plukken, knippen of scheren HONDENKAPSALON YOLANDA DEL PRADO "vl Zwartcpad 10, Holten Tel. 05483-6 37 46 b.g.g. 05427-2 29 63 De raadscommissie ruimtelijke ordening kon zich maandagmid dag vinden in de door het stede bouwkundig bureau Witpaard Partners uit Zwolle samengestel de ontwikkelingsvisie 'Holten- Kom'. De notitie werd samenge steld op verzoek van het gemeen tebestuur en geeft op hoofdlijnen richting aan de ruimtelijke ont wikkeling van de kom van Holten. Daarbij wordt onder meer ge streefd naar versterking van de centrumfunctie door middel van uitbreiding en nieuwvestiging van winkels en van wonen, wordt aandacht gegeven aan de bereik baarheid voor auto's, een goede bereikbaarheid en doorrijdbaar- heid voor fietsers en voetgangers en goed tenslotte aan de goede bereikbaarheid van parkeervoor zieningen. In de ontwikkelingsvisie wordt ge steld dat de structuur van de kom niet mag worden aangetast. Be houd en herstel van de bestaande karakteristiek, identitiet en klein schaligheid van het komgebied staan voorop. Een verdere concen tratie van winkels in het centrum wordt nagestreefd, specifiek aan de Dorpsstraat en de Oranjestraat, tussen Larenseweg en Rietmolen straat. Winkels daarbuiten hoeven niet te verdwijnen, maar er wordt daar niet gestreefd naar uitbrei ding. Kleine kantoren kunnen eveneens in het centrumgebied ko men. In de notitie wordt zelfs aan bevolen om kantoren die erbuiten liggen ernaar te verplaatsen. De horeca moet in het centrum wor den gehandhaafd en bedrijven moeten waar mogelijk kansen tot uitbreiding krijgen. In de notitie worden vervolgens 8 lokaties in het komgebied beschre ven, die of al ontwikkeld zijn in het licht van de notitie of alsnog wor den aangepakt. Door beoordeling van de huidige stedebouwkundige ruimtelijke structuur kan worden aangeven hoe die lokaties kunnen worden ingevuld. Het gaat aller eerst om de dependance van de scholengemeenschap, de vroegere SG De Marke, die op termijn de De opnames die de NCRV vorig jaar in Salland en onder meer op en rond de Sallandse Heuvelrug maakte voor het televisieprogram ma 'Weg van de snelweg' worden maandag 4 april (Tweede Paasdag) om 19.28 uur uitgezonden op Ne derland I. Een herhaling volgt maandag 5 mei. Opnames werden onder meer gemaakt van natuur museum Bos Dierenwereld, de heuvelrug (Reuze Heuvel), het Be zoekerscentrum en in Holten on der meer van het VW-kantoor en de Smidsbelt. In hoeverre er in de beelden 'geknipt' is, is niet bekend. onderwijsfunctie verliest. De loka tie biedt dan de mogelijkheid voor woningbouw, aansluitend op het type woningen aan enerzijds de Oranjestraat, anderzijds de Waar- denborchstraat. Op de lokatie van de voormalige pc basisschool Het Kompas gelden twee opties: wo ningen, of gebruik van het gebouw als praktijkruimte voor bijvoor beeld een tandarts of fysiothera peut of als verenigingsgebouw. In geval van woningbouw kan ge dacht worden aan ouderenwonin gen in twee bouwlagen. Ook de lokatie Dorpsschool leent zich bij uitstek voor woningen, met name voor ouderen of jonge alleenstaan den. Dicht bij het centrum met alle voorzieningen. Ook het huidige pand van de Rabobank wordt ge noemd. Ook daar zijn twee functies in de toekomst denkbaar: kantoor- of woonfunctie. Gelet op de ligging van het gebouw tussen uitsluitend woningen is woningbouw goed mo gelijk, door zowel verbouw van het gebouw voor woondoeleinden of sloop en dan nieuwbouw van wo ningen. De overige lokaties die ge noemd worden zijn plan Ehag aan de Dorpsstraat (waarvoor inmid dels een voorlopig bouwplan voor 50 seniorenwoningen ontwikkeld is), plan Aanstoot (het inmiddels bekende woon/winkelcomplex De Grindstaete op de hoek Larense- weg/Kerkstraat), de nieuwe Rabo bank aan de Oranjestraat en het DiWa-complex, dat momenteel volop in aanbouw is. Via het kabelnet van de IJsselmij is het aanbod aan zenders begin deze week uitgebreid met TV Oost, MTV, Discovery Channel, NDR 3 op televisie en de Concertzender, Holland FM en Euro Jazz op radio. Daarvoor moesten de kanalen op radio, tv en video opnieuw worden ingeregeld. In de huis aan huis ver spreide folder van IJsselmij kon den de nieuwe frequenties worden teruggevonden. In verband met het soms wat moeilijk afstellen van de videorecorder konden Holtena ren dinsdag en woensdag terecht in De Biester, waar medewerkers van IJsselmij daarvoor de helpen de hand toestaken. Voor nadere informatie kan men zich ook wen den tot het IJsselmij-kantoor in Nijverdal, Godfried Bomansstraat 3, tel. 05486-20424. De populaire muziekzender MTV Europe is da gelijks 24 uur per dag in stereo te zien op kanaal 56. Het programma richt zich specifiek op jongeren. Alle soorten muziek komen aan bod met veel clips. In de weekein- des veel specials rond artiesten als Madonna, Prince en Guns'n Roses. Naast muziek brengt MTV ook nieuws, een cartoonstrip, een film programma en een programma met het laatste nieuws over diver se artiesten en bands. Ep van Schooten (GB) wilde zich niet binden aan een keuze voor toekomstige woningbouw. Dat bin nenkort de nieuwe raad wordt ge ïnstalleerd liet zich daarmee gel den (Foto archief Het ontwerp-structuurplan Hol ten is voorlopig in de gemeente lijk la verdwenen. Ondanks ruim een uur discussie in de raadscom missie ruimtelijke ordening kwam men er niet uit. De zaak komt opnieuw aan de orde als de nieuwe gemeenteraad geïnstal leerd is. Duidelijk was dat de col legeonderhandelingen de discus sie benvloedde. In de structuurschets wordt de toe komstige ontwikkeling van Holten op het gebied van wonen, werken en toerisme/recreatie aangegeven. Aan de commissie de taak om haar licht te laten schijnen over de re sultaten van de inspraak en het overleg. Naar aanleiding daarvan pasten B en W hun standpunt op drie onderdelen aan: in plaats van bedrijventerrein Flierdijk is geko zen voor Vletgaarsmaten, is beslo ten tot beperking van het voor- keursgebied voor verblijfsrecrea- tie (Flishoek is vervallen) en is het gebied aan de oostzijde van Holten nadrukkelijk niet bestemd voor verblijfsrecreatie, maar alleen voor niet-intensieve dagrecreatie. Be staande recreatiebedrijven daar mogen wel uitbreiden. Hoewel wet houder Henk Westerik de commis sie nadrukkelijk de mogelijkheid bood om de zaak over te hevelen naar de nieuwe gemeenteraad (in verband met de dan veranderde politieke verhoudingen, red.), ko zen de leden voor behandeling. Hoewel de standpunten na afloop duidelijk waren, toch een min of meer vruchteloze discussie daar men terug bij af is. Ten aanzien van de te ontwikkelen woongebieden keerde Jan Keve- lam (WD) zich tegen de primaire keuze van het college voor de loka tie Telgen en vroeg Westerik ook daarvan een zogeheten financiële paragraaf bij te leveren. Eb van Schooten (GB), vrijwel zeker toe komstig wethouder, leek er geen chocola van te kunnen maken: „Ik ben hier echt nog niet uit en spreek mij er ook niet over uit. Waar je ook bouwt in Holten, overal tast je het natuurschoon aan." Van Schoo- tens standpunt hield duidelijk ver band met de na 12 april veranderde politieke verhoudingen aan de raadstafel. De optie Liezen blijft daarmee in zicht. Westerik was evenwel van mening dat uitbrei ding daar geen evenwichtige op bouw van het dorp betekent. De uiteindelijke keuze van B en W voor Vletgaarsmaten werd met uit zondering van het CDA door allen goed ontvangen. De gemiddelde prijs per vierkante meter van uit te geven bedrijfsgrond komt daar op 84 gulden exclusief btw. Een pitti ge prijs, waardoor Veneklaas twij felde aan de behoefte aan grond onder bedrijven. De donateursactie van de Stich ting Viering Nationale Feestda gen heeft tot nu toe circa 3000 gulden opgebracht. Volgens voor zitter Rik Aangeenbrug een enigs zins teleurstellend resultaat: „Dat zijn ongeveer 300 donateurs, waardoor slechts tien procent op onze 'noodkreet' gereageerd heeft." Aangeenbrug benadrukt dat het bedrag net voldoende is om de taptoe mee te bekostigen. Dan resteert evenwel niets voor de ove rige activiteiten die de Holtenaren traditiegetrouw op 30 april gebo den worden. „Van een financieel gezonde situatie is dus absoluut geen sprake," aldus Aangeenbrug. Desondanks is de stichting niet bij ^HOL van 1982 uit de doos gehaald om eens te zien wie toen wel en nu niet als zodanig geregistreerd staan. De actie was namelijk mede bedoeld voor hen die al donateur waren. Aangeenbrug: „Het bleek dat er flink wat namen van mensen tus sen zaten die zich niet opnieuw hebben aangemeld. Voor die groep is nu een nieuwe brief opgesteld, die nog deze week de deur uit gaat." Om de financiële nood iet wat te lenigen, gaan bovendien de pakken neer gaan zitten. Aller- twee bestuursleden op pad langs eerst werd het donateursbestand In Overijssel krijgt het project wei- vervroegen van de bewerkingen op devogelbescherming van de Stich- het land en het onderwerken van ting Coördinatie Landschapson- mest verlaagt het broedsucces van derhoud Overijssel een extra (fi- de vogels. Veel nesten gaan tijdens nanciële) impuls door het ministe- de bewerkingen kapot. Door vrij- rie van Landbouw, Natuurbeheer willigers deze te laten opsporen en en Visserij. Het aantal vrijwilligers markeren kan de agrariër tijdens en hectares waarop de weidevogel- die machinale bewerkingen de nes bescherming plaatsheeft èn het ten sparen. Bij de SCLO startte het aantal beschermde legsels zal daardoor naar verwachting binnen vijf jaar verdubbelen. Het aantal beschermde legsels komt dan to taal op 8000. Ongeveer een kwart van alle weidevogellegsels in de provincie. De financiële prikkel maakt wellicht een jaarlijkse fi nanciering tot 180.000 gulden mo- weivogelbeschermingsproject 1991. Vorig jaar waren ruim 350 Activiteiten vrijwilligere in Overijssel actief op een oppervlakte van totaal ruim 14.000 hectare. Door de bijdrage zal de SCLO zich nog meer richten op uitbreiding en coördinatie van vrijwilligersactiviteiten, met name op het punt van nesbescherming. enkele grote bedrijven in Holten om te zien of deze bereid zijn tot sponsoring van de taptoe. Zeer ge lukkig is de stichting met de subsi die van de gemeente, waarmee de activiteiten voor de kinderen van de basisscholen worden bekostigd. Dan is er ook nog de traditionele fietstocht voor het gezin. Aangeen brug verwacht dat daar in tegen stelling tot voorgaande jaren nu een bescheiden bijdrage voor moet worden betaald. Hoeveel hangt mede af van het sponsorbedrag dat de stichting tegemoet kan zien. Op koninginnedag zal deze vanuit een stand op de Smidsbelt nogmaals aandacht vestigen op de financiële perikelen. Wie de stichting een warm hart toedraagt kan zich daar alsnog aanmelden als donateur. Achter de schermen worden in middels naarstig voorbereidingen getroffen voor de jaarlijkse viering gelijk. Dit jaar wordt gestart met Ook wordt aandacht gegeven aan een begroting van 152.000 gulden. Aanleiding tot de bijdrage is de achteruitgang van het aantal wei devogels. Eén van de oorzaken is het veranderde grasgebruik door de landbouw. Vooral het steeds de voorlichting aan agrariërs en loonwerkers hierover. Het accent ligt daarbij op de meer kritische weidevogels als de grutto. Knel punt is nu nog het gebrek aan vrij willigers. (Huiswerkbegeleidingsinstituut) vraagt voor enkele middagen per week Enige affiniteit met 12- t/m 16-jarigen gewenst. Inlichtingen: M. Diepeveen. tel. 05751-16 71 Komende zaterdag, 19 maart voert het Dijkerhoek Amateur Toneel (DAT) de plattelandskomedie 'Boerenkool met worst' op in zaal Het Bonte Paard. Deze avond is samen met de buurtvereniging ge organiseerd. Het toneelstuk speelt op de boer derij van Jannie Landstra. Moeder en dochter Landstra werken van 's morgens vroeg tot 's avonds laat om de pacht bij elkaar te krijgen. Toch lukt dat niet en de situatie wordt er niet beter op wanneer landeigenaar jonkheer Pierre van Hanekam tot Kakelhof op het to neel verwschijnt. Hij dreigt de boerderij te verkopen. Of Jannie die verkoop kan verhinderen, kan men zaterdag a.s. in het Bonte Paard zien. De aanvang is 20.00 uur. van koninginnedag, die traditiege trouw begint met de aubade op de Smidsbelt. Daar zullen als van ouds verschillende kraampjes wor den ingericht door verenigingen in Holten, die daar uiteenlopende ac tiviteiten ontplooien en soms arti kelen verkopen. De stichting stelt het op prijs indien er tevens iets voor de basisschooljeugd wordt ge daan, zoals grabbelton of schmin ken. Evenals vorig jaar kan de jeugd vooraf verkregen waarde bonnen bij de kraampjes besteden. Het ochtendprogramma duurt van 9.00 tot ongeveer 12.30 uur. Naast de kraampjes en andere activitei ten van verenigingen is er natuur lijk de jaarlijkse rommelmarkt voor de jeugd. Verenigingen die aan deze acitiviteiten willen deel nemen kunnen zich tot uiterlijk 20 april schriftelijk of telefonisch aan melden en onder opgave van de activiteit aanmelden bij Margriet Hanewinkel, Ab Jansenstraat 1, tel. 62777 of Hans Wissink, Nagel- houtstraat 35, tel. 63028. De VW Holten verkoopt kaarten voor de volgende (en meer) concer ten en evenementen in den lande. Deze zijn alleen tegen contante be taling verkrijgbaar aan de balie van het VW-kantoor, Dorpsstraat 27, (tel. 61533). BB King (Eindhoven, 20 maart); Marillion (Groningen 24 maart; Amsterdam 28 en 29 maart); Soul Asylum (Utrecht, 5 april); Nirvana (Rotterdam, 24 maart); Meat Loaf (ook buskaart) op 4 april in Rotter dam; Dave Brubeck (Arnhem, 15 mei); Artiestenfestival met o.a. René Froger en Gordon (Eindho ven, 31 maart); Marillion (Geleen, 26 maart); Mattheus Passion (Lei den, 31 maart); Black Sabbath (Utrecht, 19 april); Bonnie Rait (31 mei, Utrecht); Karin Bloemen (2 tot 7 mei Den Haag); Candy Duffer (1 april, Arnhem); Cyrano (tot 28 augustus, Amsterdam); Billy Joel (17 mei in Rotterdam); Herman Brood (3 april in Arnhem); Mathil- de Santing (6/7 april in Den Haag); Carmen (8 april in Den Haag); Black Sabbath (19 april in Utrecht). Voor LRV Bergruiters-lid Ellen- Door Menalda van Schouwenburg was er succes tijdens de dressuurfi- nale in de manege in Heeten. Met haar paard Ferrari kwam zij uit in de klasse Ml en kreeg maar liefst 130 punten. Dat betekende een eer ste prijs plus een grote beker. Zaterdagavond 19 maart is Anne ke Jager, eigenaresse van kapsa lon Roxana, in een geheel andere hoedanigheid te bewonderen en te beluisteren in zaal Boode in Bath- men. Met de groep 'The White Co- mets' treedt ze op in een uniek zestiger-jaren concert. Anneke zingt en wordt daarbij begeleid door haar broers. De groep brengt muziek anno de zestiger jaren in de stijl van The Shadows en ook BZN. Een zuidamerikaans genre ont breekt evenmin. Volgens Anneke worden zo'n 1800 bezoekers ver wacht. Aan het concert wordt deel genomen door drie groepen. Anne ke en haar broers hebben de eer de avond, die om 20.00 uur begint, te openen. De paasmiddagen voor ouderen vanaf 70 jaar worden dit jaar ge houden op maandag 28 maart (HVD Oost) en donderdag 31 maart (HVD Zuid, incl. paasmaal- tijd). Beiden in gebouw Irene, aan vang 14.30 uur. Aangezien wijk zuid op dit moment geen eigen predikant heeft, is op deze middag ds. A.J. Leerink aanwezig. HVD West komt dinsdag 29 maart bij een in Het Bonte Paard, eveneens aanvang 14.30 uur. De vorig jaar door HMV gehouden toiletrollenactie zal velen nog vers in het geheugen liggen. De actie bestond uit de huis aan huis ver koop van toiletpapier. De achter liggende gedachte was dat 'als er iets nodig is in een huishouden, dan is dat dit wel'. Omstandighe den leidden ertoe dat het buitenge bied er toen bij inschoot. HMV wil dat nu goedmaken door zaterdag 19 maart alsnog het buitengebied in te trekken met een enorme voor raad toiletpapier, specifiek De Look, Beuseberg en De Borkeld. Aan de bewoners daar het vriende lijk verzoek om er nu bij het bood schappen doen rekening mee te houden. In de onderlinge competitie van Schietvereniging De Eendracht waren er de volgende uitslagen: Geweer klasse A: 1. G. Koopman 161; 2. G.J. Sehuppert 148 (2x10); 3. G,J. van Aefst 148 (1 x 10); 4. F. Hoes 147. Geweer klasse B: 1. J.A, Paalman 154; 2. D. Jansen 146 (2 x 10); 3. A. Paalman 146 (2 x 10); 4. W. Paalman 146 (1 x 10); 5. J. Nijendijk 133. Geweer klasse C: 1. B. Oplaat 156; 2. B. Tromop 149; 3. P. Knape 130; 4. A. Pekke- riet 126; 5. B. Kappert 124. Pistool: 1. H. Nekkers 176; 2. G.H. Paalman 166; 3. A. Sehuppert 141. Vuurbuks: 1. H. Nekkers 91; 2. G.H. Paal man 75; 3. D. Overmeen 67; 4. A. Paalman 66 (2 x 10); 5. P. Knape 66 (1 x 10).

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 15