w J SRL gelei blijft vergoed Gladdere huid met Nivea Visage Crème Jeunesse Witte paardekastanje helpt bij spataderen UltraVit in de aanval tegen cholesterol Brandend maagzuur moet niet met een snoepje worden afgedaan Mini Risk, zacht voor mens en natuur Makkelijker te slikken paracetamol pijnstillers jr I DIT WAS TOT VOOR KORT EEN MENS IN NOOD aam: Tel.nr: Nu afslanken met het lente-lijnplan bij SLANKCIRKEL Per week 5.- (inschrijfgeld 20.-) Inlichtingen Slankcirkel tel. 05480-1 37 97, 1 25 80 DONDERDAG 17 MAART 1994 HO 13 Duits onderzoek Nivea Visage Crème Jeunesse met Liposomen is onlangs door een Duits consumenten tijd schrift getest met tal van andere huidverzor- gingsprodukten. Bij de test, die middels een siliconenafdruk van een be paald gedeelte van het ge zicht werd uitgevoerd, werd vooral gekeken of de betref fende produkten de huid daadwerkelijk gladder maakten en het vochtgehal te in de huid op peil brach ten. Uit de test bleek dat Crème Jeunesse met Liposo men een goed werkend pro- dukt is, dat ook nog eens redelijk geprijsd is. Ook de bekende all-purpose Nivea Crème werd als goed en werkzaam gekwalificeerd. 'Goed' betekende in de test een vermindering van rim pels van 10 tot 15% ofwel een honderdste millimeter. Specifieke ingrediënten Nivea Visage Crème Jeunes se met Liposomen is een zachte emulsie die door de specifieke ingrediënten uit stekend het vocht in de op perste huidlaag helpt vast houden en er zo voor zorgt dat de huid er verzorgd, glad en stralend blijft uit zien. De emulsie bevat 10% liposomen, hyaluronzuur en vitamine E. Vitamine E biedt bescherming tegen schadelijk invloeden van buitenaf, die het veroude ringsproces versnellen. Denk maar aan te veel zon, luchtverontreiniging en (binnenshuis) een te droge lucht. De combinatie van hyaluronzuur en liposomen zorgt ervoor dat het vocht gehalte op peil wordt gehou den. Crème Jeunesse met Li posomen zorgt er voor dat de natuurlijke huidfuncties gestimuleerd worden en helpt ze eveneens te herstel len. Tevens wordt de huid beschermd tegen vroegtijdi ge veroudering. Nivea Visa- ge Crème Jeunesse met Li posomen is geschikt voor al le huidtypen en als dag- en nachtcrème te gebruiken. De Nivea Visage Crème Jeu nesse met Liposomen kost 27,95 (50 ml verpakking) en is verkrijgbaar bij de dro gist. SRL gelei, een homeopathisch geneesmiddel van VSM, wordt in de meeste gevallen nog steeds via de aanvullende verzekering vergoed. Het maakt daar bij niet uit of u particulier of via het ziekenfonds verzekerd bent. Andere uitwendige geneesmiddelen bij spier- en gewrichtspijn zijn sinds 1 januari 1994 van vergoeding uitgesloten. Zelf betalen? Soms kan het voorkomen dat u bij de apotheek eerst zelf moet betalen voor SRL gelei en alle andere homeo pathische geneesmiddelen. U kunt deze kosten echter declareren bij uw verzeke raar. U hoeft alleen maar het bonnetje bij uw ziekte kostenverzekering in te le veren en dan krijgt u de kosten vaak vergoed. Bij sommige verzekeraars hoeft u zelfs niet eens voor te schieten. Het beste kunt u even zélf bij uw verzekeraar informeren of SRL gelei ver goed wordt of niet. Overi gens geldt dat voor alle ho meopathische geneesmidde len van VSM. Wisselen? Sinds kort kunt u wisselen van ziektekostenverzeke raar. U kunt dus nu zelf kiezen bij wie u verzekerd wilt zijn. Ook hierover kunt u het beste kontakt opne men met de verzekeraar van uw keuze, om te weten te komen hoe u dat het beste kunt doen. Gratis informatie Als u nog vragen mocht hebben over de vergoeding van SRL gelei of andere ho meopathische geneesmidde len van VSM, dan kunt u gratis bellen met de VSM Homeopathielijn: 06 0996662. Daar kunnen ze u dan verder helpen. Homeopathisch middel verstevigt vaatwand Spataderen zijn niet alleen ontsierend, ze kunnen ook klachten veroorzaken, zoals een pijnlijk, zwaar of moe gevoel in de benen. Spataderen kunnen nu goed zelf voorkomen én behandeld worden met een homeopathisch geneesmiddel op basis van de witte paardekastanj e. Veel mensen hebben last van spataderen. Bij vrouwen ko men ze driemaal zo vaak voor als bij mannen. Als u zware benen of opgezette en kels heeft, loopt u een grote re kans spataderen te krij gen. Spataderen zijn een vervelende aandoening. Ze zijn lelijk en kunnen pijn doen. Veel voorkomende symptomen bij spataderen zijn: opgezette aderen die zichtbaar zijn op de benen; kuitkramp; zwaar en ge zwollen gevoel in de benen (vooral 's avonds). Genezing of duidelijke verbetering Het opereren vamspataderen is slechts in enkele gevallen de oplossing. Maar met na tuurlijke middelen is vaak een grote verbetering te be reiken. Beginnende spatade ren zijn vaak volledig tc ge nezen. Reeds bestaande lelij ke, dikke aderen worden minder zichtbaar en pijn en vermoeidheid verminderen door het gebruik van A. Vo- gel's Aesculaforce. Dit ho meopathische geneesmiddel, Dat welvaart ziekten met zich meebrengt, moet de westerse mens bijna dagelijks ondervinden. In ons deel van de wereld, waar we niet worden bedreigd door honger of oorlog, loert een andere vijand. Vandaag de dag is een hartinfarct één van de meest voorkomende doodsoorzaken. Het hart is opgebouwd uit een speciaal spierweefsel en bestaat uit twee helften: een kamer en een boezem. Wan neer de kamers samentrek ken worden de boezems met bloed gevuld. Tegelijkertijd wordt er bloed in de slaga deren geperst, die het ver volgens transporteren naar hoofd, armen, benen en or ganen. De slagaderen kun nen worden beschouwd als de snelwegen door het li chaam. Om ze zo goed mo gelijk te laten functioneren is het belangrijk dat er geen stremmingen ontstaan. Een te hoog cholesterolgehalte kan zon 'stremming' zijn. Hierdoor ontstaat vernau wing van de ader, met als gevolg dat het hart onvol doende bloed en zuurstof krijgt. Hulp helpt. Help mensen in nood Giro II 11.222 Mensen in Nood Postbus 1041 5200 BA 's Hertogenbosch DE NIEUWSTE TREND een combinatie van JAZZ-DANCE, MODERNE DANSVORMEN CONDITIETRAINING. - 12 wekelijkse cursus - kosten: fl. 99,— (leden 10% korting) - introductieles: do. 17 maart a.s. - aanvang cursus: do. 24 maart a.s. - tijden do. 20.45 - 21.45 uur - lever onderstaande strook in voor de GRATIS introductieles UITERWEERD SPORT ACCOMMODATIES Enterstraat 7 Rijssen 05480-17073 Beïnvloeden De kans op een hartinfarct wordt door een aantal din gen bepaald: leeftijd, sexe, erfelijke informatie, hoog cholesterolgehalte en roken. Aan d.e eerste drie factoren is niets te doen, maar de laatste twee zijn wel te beïn vloeden. U kunt stoppèn met roken en uw dieet eens kri tisch bekijken. Ongezond eten kan nu eenmaal scha delijke gevolgen hebben voor hart en bloedvaten. Een adequate oplossing voor de ze problemen is UltraVit Knoflook/Meidoorn/Maretak. Natiiurniiddcl Gelukkig biedt de natuur een aantal middelen die de kans op hart- en vaatziekten helpen te verkleinen. Knof look bijvoorbeeld is in staat het cholesterolgehalte te verlagen. Maretak zorgt voor een gunstige bloeddruk en houdt de bloedvaten soe pel, terwijl meidoorn ont spannend en beschermend werkt op het hartspierweef sel. Deze drie bronnen van gezondheid zitten in Ultra- Vit Knoflook/Meidoorn/ Maretak. Het bindt bovendien niet al leen de strijd aan tegen een hoog cholesterolgehalte, maar gaat ook concentratie- zwakte, vergeetachtigheid, oververmoeidheid en vroeg tijdige ouderdomsklachten tegen. UltraVit wordt aan geraden voor iedereen boven de 40! Verkrijgbaar bij drogist, apotheek en reformhuis. Bel voor informatie: Kernpharm B.V., 04130-41492. dat nu ook in tabletvorm verkrijgbaar is, wordt ge maakt van de prachtige paardekastanje. De werkza me stoffen ervan hebben twee effecten op ons li chaam. In de eerste plaats gaan zij de zogenaamde 'oe deemvorming' tegen. Dus het 'opstapelen' van water in bepaalde weefsels. In de tweede plaats zorgen deze werkzame stoffen voor een versterking van de aderwan- den. Voorkomen is beter dan genezen Naast het gebruik van een natuurlijk geneesmiddel is het ook belangrijk om te zorgen voor gezonde voe ding en veel lichaamsbewe ging. Goede lichaamsbewe ging kan bijvoorbeeld be staan uit zwemmen, maar nog beter is een dagelijkse wandeling van minstens twintig minuten. A. Vogel's Aesculaforce tabletten zijn verkrijgbaar bij apotheek, drogisterij en reformzaak met drogisterijbevoegdheid. Bel voor meer informatie: A. Vogel's infolijn, tel. 05250-85237. g Dmmvmmmmmssf wmis mm iv- unirs&mim Brandend maagzuur is een klacht die steeds vaker voorkomt. Bij de meeste mensen is dit een van de gevolgen van een te gehaast leven. Men gunt zich nauwelijks de tijd om rustig aan tafel te zitten en van de maaltijd te genieten. In plaats daarvan wordt het eten tussen de bedrijven door 'wegge werkt', met alle gevolgen van dien. Brandend maagzuur is een min of meer brandend ge voel achter het borstbeen en in de maag. Het is een vorm van indigestie die wordt ver oorzaakt door kramp aan het einde van de slokdarm en verergerd doordat zuur uit de maag in de slokdarm omhoog komt. Naast ge haast eten wordt het ook veroorzaakt door o.a. stress, overmatig gebruik van alco hol, voorover buigen of een overvloedige maaltijd. Daar bij zijn er sommige voe dingsstoffen die voor teveel maagzuur zorgen zoals caf- feïnehoudende dranken (b.v. koffie) en vet voedsel. Snoepjes Wie last heeft van bran dend maagzuur, grijpt al snel naar een anti-maag zuur snoepje. De meeste mensen gebruiken maag- zuurmiddelen met calcium- carbonaat, die 'zuiverings zout' of dubbel koolzure so da (natriumcarbonaat) of krijt (calciumcarbonaat) be vatten. Weliswaar binden deze stoffen het zuur, maar calciumcarbonaat bevordert daarbij ook de produktie van maagsap, iets dat juist moet worden voorkomen. De juiste manier om brandend maagzuur te bestrijden is door rustiger te leven en een gedegen medicijn te slikken. Maalox van Nattermann pakt het probleem op de juiste manier aan, zonder de maag verder te kwellen. Maalox Maalox bestaat uit alumi nium- en magnesium ver bindingen die het zuur ef fectief binden zodat het te veel geproduceerde maag zuur effectief wordt geneu traliseerd. Jarenlang was Maalox uitsluitend op recept verkrijgbaar. Sinds kort is het vrij verkrijgbaar bij apo theker en drogist. Maalox is er in tabletvorm, suspensie en sachets. Voor meer infor matie: Nattermann, tel.: 020 - 5473944. Allergisch? Wie overgevoelig is voor kritische stoffen wordt daar dag-in, dag-uit mee geconfronteerd. Bij was- en afwas. Bij de li chaamsverzorging. Voor één op de vijf mensen vormen allergische reac ties een dagelijkse ver storing van hun welzijn. Consumenten en gezond heidsorganisaties vroe gen zich dan ook af: „Zijn al die prikkelende stoffen nu werkelijk no dig?" Zonder overbodige toevoegingen Een vooruitstrevende Scan dinavische producent nam de uitdaging aan om een serie cosmetische en huis houdelijke produkten te ont wikkelen die ook effektief zijn zonder parfums, fosfa ten, kleurstoffen, optisch wit, bleekmiddelen en ande re overbodige toevoegingen. Mini Risk is het bewijs dat wassen, afwassen en huid- en haarverzorging ook zon der prikkelende stoffen kan. En dat is niet alleen een opluchting voor allergische mensen... Wat goed is voor de mens is vaak ook goed voor het milieu. Milieubewust Mini Risk is ontwikkeld in samenwerking met de Deen se Astma- en Allergie Ver eniging en het Karolinska Instituut van de Universiteit in Stockholm. De uiteinde lijk geselecteerde grondstof fen zijn zeer acceptabel voor mensen met allergische klachten. Daarnaast voldoen Mini Risk produkten aan de hoogste milieueisen van de Scandinavische Vereniging tot behoud van de Natuur. De verpakkingen zijn ge maakt van ongebleekt pa pier of van recyclebare kunststoffen. Duidelijkheid Bij allergie is het zaak zo veel mogelijk prikkelingen buiten te sluiten. Daarom heeft Mini Risk een zq kom pleet mogelijke lijn dagelijk se verzorgingsprodukten ontwikkeld, waaruit zoveel mogelijk stoffen zijn wegge- laten. Op de verpakking van ieder produkt staat de sa menstelling. Aan de hand daarvan kunnen overgevoe lige mensen overleggen met hun huisarts of dermato loog. Assortiment Er is een zeer brede keuze aan Mini Risk lichaamsver- verzorgingsprodukten: zeep, deodorant/anti-transpirant, shampoo, crèmespoeling, huidcrème, bodylotion, dou checrème en lippenbalsem. Ook zijn er afwasmiddelen, allesreinigers, vloeibare voor- en fijnwasmiddelen, geconcentreerde waspoeders en wasverzachters. Ver krijgbaar bij drogisterij, re formzaak en apotheek. Voor meer informatie: Tendem, tel.: 038 - 217747. Nieuwe tabletvorm Panadol De meeste pijnstillers zijn gemaakt in ronde platte vorm. Deze vorm is ooit gekozen om er zeker van te zijn dat de tablet niet dwars in de keelholte kan gaan lig gen. Verschillende stu dies naar het slikproces hebben deze traditionele vorm achterhaald. Om het slikken te verge makkelijken is de keel juist gebaat bij een langwerpige vorm. Daarom introduceert Pa nadol nu als eerste een nieuwe tabletvorm: de caplet. Slikken is een beweging die de mens al in een zeer vroeg stadium kan maken. Voor iedereen is het inmiddels zo'n automatisme, dat nie mand zich realiseert hoe ge compliceerd het slikproces verloopt. Slikken begint met de 'orale fase'. Hierbij wordt het voedsel van de mond naar de keelholte verplaatst. Zodra het doorgeslikte de keelwand raakt, wordt door een automatische reflex het strotteklepje afgesloten. Te gelijkertijd sluit de huig de neusholte af, zodat voedsel alleen nog naar de slokdarm kan. Door het samentrekken van de kringspieren in de slokdarm verdwijnt het eten vervolgens naar de maag. Deze 'peristaltische bewe ging' is zo sterk, dat je zelfs op je hoofd kunt gaan staan om voedsel van keel naar maag te transporteren. Caplet Bij Panadol is de uitkomst van het onderzoek naar de ideale tabletvorm, onmiddel lijk omgezet in de caplet. Dit langwerpige tablet sluit per fect aan bij de anatomie van keelholte en slokdarm. Pa nadol is er in 3 varianten t.w. Panadol Groen (zuivere paracetamol met een redelij ke prijs), Panadol Plus (ster ker werkend met 2 aktieve bestanddelen) en de Panadol Drink (lost snel op in wa- De meeste mensen houden bij het innemen van een ta bletje, het hoofd achterover. Op deze manier wordt ech ter de slokdarm vanzelf dichtgedrukt, wat het slik ken bemoeilijkt. De juiste manier is om het hoofd iets voorover te houden, caplet of tablet in de mond te ne men en een bewuste slikbe weging te maken. Panadol pijnstillers zijn zon der recept verkrijgbaar bij drogist en apotheek. Voor meer informatie: Sterling Health, tel.: 023 - 352634. gezond en verantwoord afvallen in groepsverband nieuwe lente-lijn-recepten; elke week anders veel nieuwe lente-lijn-ideeën en variaties en nog steeds het beste resultaat voor het minste geld! Slankcirkel, voor een sprankelend lentefiguur! Iedere maandagavond om 18.45 uur 't Hnnk. Rozengaarde 59, Rijssen. Iedere dinsdagavond om 18.45 uur, Dorpshuis, De Boschkamp, Tuinstraat 2, Hotten.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 13