„Eindelijk hebben we erkenning gekregen!' WIE NU VOOR HET HOLTENS NIEUWSBLAD KIEST, ZITGOED.... *sm Uit buiten Holten mmm MAAK KANS OP F200.000,- Holtens Niennsblatl Holtens Nieuwsblad VOOR TROUWE ABONNEES ZIT ER BEHALVE NIEUWS OOK MUZIEK IN HET HOLTENS NIEUWSBLAD! Holtens Nieuwsblad Coördinatrices van Gastouderbureau Socuwe: mmWmm IQ iQ95 HOLTENS NIEUWSBLAD Leerlingen exposeren in De Boschkamp Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd over al hetgeen tJtmmzich in Holten afspeelt. Als abonnee bent u ervan verzekerd al dat nieuws tijdig in uw bus te hebben. Neem nu een abonnement op het Holtens Nieuws blad en u krijgt van ons als welkomstgeschenk een 1/5 staatslot kado*! Met de kans op de hoofdprijs van 200.000,-. Of u neemt een proef abonnement; 10 weken kost u dan slechtst 13,50. Vul snel onderstaande bon in: a, y\ 'Gat van Holten in het j voorjaar weef.fopgevul.cT DONDERDAG 3 MAART 1994 Erkenning. Voor Anneke Beekman en Corrie de Groot van het Gastouderbureau (GOB) van de Stichting Socuwe is het de afgelopen tijd een bijna magisch woord geworden. Eind vorig jaar besloot de gemeenteraad het GOB in 1994 en 1995 30.000 gulden budgetsubsidie toe te kennen uit de Stimuleringsmaat regel Kinderopvang van het ministerie van WVC. De overeen komst tussen de 'partners' is inmiddels een feit. De twee dames van het GOB voelen zich in hun nopjes. Benadrukken hoe goed en soepel de contacten met de gemeente zijn. Overigens koopt diezelfde gemeente van de Stichting Catalpa beide jaren voor 106.000 gulden een aantal kindplaatsen in kinderdagverblijf Kakelbont ten behoeve van Holtenaren. „Toch hebben we eindelijk erkenning. We zijn dan ook een volwaardige voorziening en voldoen zeker aan een behoefte!," herhaalt Anneke, die in augustus 1989 als vrijwilligster bij het toen nog Gastouderproject begon en nu 10 uur per week voor het GOB in touw is. Collega Corrie, die bijna twee jaar aan het GOB verbonden is, 'draait' wekelijks 6 uur. De aanstelling van een tweede coördinatrice was be wust. „Een eenmanspost is te kwetsbaar. Je bent te gebonden. Ik kon moeilijk weg en als ik weg was, was er niemand bereikbaar. En hoe moet het in ge val van ziekte? Het is bovendien prettig als je soms rug gespraak kunt houden met ie mand." Toen de Stimuleringsmaatregel enkele jaren geleden van kracht werd, werd besloten het. geld tot 1 januari 1994 toe te kennen aan de Stichting Catalpa. Het GOB kreeg uitsluitend een garantiesubsidie voor in hoofdzaak administratie kosten. Aan het eind van die perio de moest de zaak geëvalueerd wor den in verband met de verdeling voor de komende twee jaar. Beide instellingen stelden een evaluatie rapport samen op basis waarvan de gemeenteraad tot bovenge noemde verdeling besloot. Daar de Stimuleringsmaatregel twee jaar van kracht is, wordt de kinderop vang in Holten eind '95 opnieuw onder de loep genomen. De jaarlijkse 30.000 gulden aan het GOB is gerelateerd aan het aantal kindplaatsen in 1993 (12). Het wordt gebruikt voor vergoedingen aan de coördinatrices en voor de kosten van huisvesting, cursussen, administratie en telefoon. Anneke benadrukt dat het GOB ten tijde van de 'eerste' Stimuleringsmaat regel nog kleinschalig was, maar in de loop der tijd fors gegroeid is. Op dit moment bevat de kaartenbak circa 40 gastouders en zeker 50 vraagouders. De enthousiaste coördinatrices leggen nog eens uit dat het GOB kinderopvang op maat verzorgt. Kleinschalig en bij zonder flexibel is. Anneke: „De op vang van kinderen van 0-12 jaar varieert van enkele uren per dag, week of maand tot hele dagen, 's nachts, in de weekeindes of tijdens vakanties. Anneke: „We hebben een gastouder die al 's ochtends om 6.15 uur twee kinderen 'door de bus geschoven krijgt'. Dat zijn ab soluut 'gouden' mensen!" Overi gens verzekert ze dat alle oppasou ders in Holten 'heel erg goed' zijn. Klachten en problemen komen maar mondjesmaat voor. „En als ze voorkomen, dan worden ze vrij wel altijd in overleg opgelost," vult Corrie aan, die tevens wijst op de proefperiode van twee maanden die bij iedere opvang geldt. Proble men in geval van ziekte, lossen de r* La Bloemen is op 8 en 9 maart prominent aanwezig in de Lochemse Schouwburg met haar theatershow. Dat het Gastouderbureau in Holten uitgegroeid is tot een volwaardige voorziening, werd onlangs door de gemeenteraad gehonoreerd met toekenning van gelden uit de Stimuleringsmaatregel Kinderopvang. De coördinatrices Corrie de Groot (links) en Anneke Beekman voelen zich met deze erkenning in hun nopjes (Foto Ten Velde) gastouders doorgaans ook zelf op. Hoewel het GOB voor zulke geval len over 'inval-ouders' beschikt, worden meestal de buren of groot ouders ingeschakeld. Over het algemeen gaat de koppe ling tussen gast- en vraagouders moeiteloos. Anneke: „Soms duurt het wat langer. Dan gaat het om een aanvraag voor meedere dagde len per week of heb je te maken met een gastouder die rookt of een hond heeft. Bij het 'intake-gesprek dat we met iedereen houden, ko men dat soort dingen aan bod. Op die manier kun je aftasten of een gastouder bij een vraagouder past of niet. Kortom, of een koppeling kans van slagen heeft of niet." Het GOB richt zich in haar tariefs telling naar de landelijke normen. De vergoeding voor de opvang wordt tussen gast- en vraagouder onderling verrekend wordt). Voor bemiddeling en advies vraagt het GOB aan de vraagouders een ver goeding van 25 gulden. Opvang korter dan acht uur is niet subsidi abel, hetgeen betekend dat de coördinatrices van het GOB koste loos hun werk doen. „Toch accep teren we zo'n verzoek. Waarom niet? Je kunt nooit weten of het uitgroeit tot meer. Je hebt soms moeders die met een halve dag werk weer willen proberen aan de slag te komen. Dat moet je onder steunen." Het GOB Holten is ove rigens één van de weinige in de regio die een dergelijk verzoek ho noreert. Sommige gastouders in Holten 'draaien al mee' vanaf de start in 1989. „We hebben intensief contact met ze, zeker als ze wisse len van kind," vertelt Corrie, die bovendien opmerkt dat de contac ten soms zó goed zijn, dat de ge sprekken een diepgaand karakter krijgen. Tweemaal per jaar zeker bezoeken de coördinatrices hun gastouders, terwijl dit jaar met veel succes voor het eerst een geza menlijke koffieochtend voor alle gastouders in het dorpshuis werd belegd. Daar maakten de ouders niet alleen kennis met elkaar, maar konden bovendien ervarin gen en tips worden uitgewisseld. De ochtend krijgt dit jaar zeker een vervolg. Volgens Anneke en Corrie worden nogal eens kinderen opgegeven die nog geboren moeten worden. „We hebben nu ook enkele hele klein tje," zegt Corrie. De meesten zijn ook onder de vier jaar. Hoewel de grootste drukte vaak na de zomer vakantie ligt, wijzen Anneke en Corrie er tot slot op dat zowel gast- als vraagouders welkom zijn. Voor meer informatie kunnen zij zich melden op de wekelijkse spreeku ren in het dorpshuis: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur en donderdag van 13.00 tot 14.00 uur (tel. 62755). Ook kan men bellen met Anneke Beek man (tel. 62882) of Corrie de Groot (tel. 63889). Lochemse Schouwburg Een extra voorstelling van het Ne derlandstalig kleinkunstprogram- ma 'De visch is veels te duur' wordt op vrijdag 4 maart gegeven door Nelly Frijda, Gerrie van der Klei, Jérome Reehuis en Victor van Swaay. Zij worden begeleid door Jan Blok op gitaar en pianist Wim Boor. Dinsdag 8 en woensdag 9 maart zijn gereserveerd voor 'La Bloe men'. Samen met Stanley Burle son, Perry Dossett en Mondésir Banzouzi en begeleid door het or kest van Wim Ennes verzorgt Ka rin Bloemen een spetterende thea tershow waarin ze naast bestaand repertoire ook speciaal voor haar geschreven nummers zingt. Op donderdag 10 maart vervangt Ivo de Wijs samen met Pieter Nie- wint drs. P die oorspronkelijk ge programmeerd stond, maar al eni ge tijd ziek is. De voorstelling van De Wijs cs. gaat vooral over poëzie, uiteraard vanuit een humoristi sche kijk. Deventer Schouwburg Donderdag 3 maart is er het solo (poppen)theater Night Club voor volwassenen door het Stuffed Pup pet Theatre. Seth Gaaikema is zaterdag 5 maart in Deventer met zijn nieuw ste programma 'De wereld is sta pelgek, nu wij nog'. Luk Wijns is de Belgische 'keizer van het verhalend cabaret'. Met zijn programma IJstijd staat hij op woensdag 9 maart in de Deventer Schouwburg. Vrijdag 11 maait komt een van Schotlands belangrijkste folk- bands The McMalmans in Deven ter, aanvang 21.00 uur. Voor de jeugd vanaf vijf jaar ver zorgt Huis aan de Amstel de voor stelling 'Overmorgen', aanvang 14.30 uur. Dat leerlingen van de scholenge meenschap zeer kunstzinnig kun nen zijn aangelegd, bewijst de ex- postie 'De Jonge Meesters' in het dorpshuis die woensdag 9 maart om 16.00 uur geopend wordt. De opening wordt opgeluisterd met een optreden van het Duo Kitsch. Het tweetal is afkomstig van de cabaretgroep Kloon en brengt een komisch theaterprogramma. De tentoonstelling toont ruimtelijke en tweedimensionale' werkstuk ken, die de leerlingen naar aanlei ding van diverse thema's tijdens de lessen handenarbeid en teke nen maakten. Het werk is afkom stig van leerlingen uit diverse jaar groepen en eindexamenkandida ten handenarbeid of tekenen. De uitwerkingen van de diverse the ma's zijn vaak verrassend, origi neel en getuigen van een kritische kijk op de ons omringende visuele wereld. De expositie is met uitzon dering van maandag- en dinsdag middag, tot vrijdag 8 april te be zichtigen. n\»ww®11 '1/5- Stoop 5 ac* Ne<tof»lulscSW'ltïl°t<"f' 040448 *of f 2.50 reduktie op een jaarabonnement (•ratiEerste Sylvcstermarkt hopeloos verregend Noteer mij voor; een abonnement op het Holtens Nieuwsblad (voor f 66,- per jaar) en ik ontvang als welkomstgeschenk een 1/5 staatslot I een proefabonnement op het Holtens Nieuwsblad van 10 weken voor slechtst 13,50 hokje van uw keuze aankruisen, s.v.p. Souwtwv 'AimjJ.jx spoedig van start Naam: Adres: Postcode: Telefoon: Handtekening: Woonplaats: Utfbrcktin& suiliny; lui NS-^Urtion Deze bon in een open envelop, zonder postzegel, sturen naar Holtens Nieuwsblad, Antwoordnummer 97,7500 VB Enschede. Als trouwe abonnee van het Holtens Nieuwsblad kunt u profiteren van een schitterende muzikale aanbieding! 1De dubbel CD Flower Power daze met schitterende oude nummers van o.a. Small Faces, Procol Harum, Joe Cocker, Fleetwood Mac eva 2. De dubbel CD Sentimental Journey met oude bekenden zoals Glenn Miller, Jimmy Dorsey, The Platters, Timi Yuro, Doris Day, e.va voor trouwe abonnees slechts fi s Als abonnee van het Holtens Nieuwsblad bestel ik de volgende voordelige CD de dubbel CD Flower Power daze voor slechts 19,95 de dubbel CD Sentimental Journey voor slechts 19,95 x hokje(s) van uw keuze aankruisen, s.v.p Ik betaal per ingesloten, ingevulde en ondertekende girobetaalkaart/Eurocheque. Naam: Adres:B Postcode: Telefoon: Handtekening: Woonplaats: Deze bon in een gesloten envelop, zonder postzegel, sturen naar: Holtens Nieuwsblad, Antwoordnummer 97,7500 VB Enschede.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 7