Uitstekend concert van gouden kerkkoor d [SMsü m Laat uw kat of poes helpen! Keeshond Alex is nog speels R) Pastoriestraat wordt 'aangepakt' Wandeltocht op de Holterberg 4^ Stroom aan felicitaties Dolf de Vries bij jarige Cultuurclub Gemeente HOLTENS NIEUWSBLAD dierenbescherming Bouwaanvraag Openbare commissievergaderingen Commissie voor woonruimtezaken Goedkeuring bestemmingsplan „Buitengebied, 1e wij ziging" (Pasopsweg 1) Gemeenteraadsverkiezingen plaatsvervangend marktmeester (m/v) - DONDERDAG 3 MAART 1994 Na afloop van het geslaagde jubileumconcert werd het koor door onze fotograaf vereeuwigd Foto Ten Velde) De 50ste verjaardag van het Her vormd Kerkkoor groeide vorige week uit tot een gedenkwaardig hoogtepunt met het jubileumcon cert in de dorpskerk en de aanslui tende receptie in gebouw Irene. Een hbogtepunt werd het zeker ook voor Albert Reijlink en Gerrit Aaftink, die hun 50-jarig lidmaat schap beloond zagen met een gou den herinneringsspeld. Voorzitter Wim Aaltink wees op de verande ringen door de jaren heen: „Vro- ger traden we op ter ondersteu ning van liederen in de eredien sten. Tegenwoordig wordt mede werking verleend aan verschillende diensten met het zingen van een wat moderner re pertoire." Namens het bestuur en de leden dankt de jubileumcommissie alle gevers voor de gulle gaven tijdens de collecte in de kerk en de giften tijdens de recpetie. De gouden ver jaardag werd allereerst opgeluis terd met een j ubileumconcert in de dorpskerk, die tot de laatste plaats bezet was. „Op zo'n moment zou ik best predikant willen zijn!," merk te Aaltink veelbetekenend op. Aan het concert werd meegewerkt door het Achterhoeks Vocaal Kwartet Kreyenborg en het plaatselijk jon gerenkoor Campanella. Het Her vormd Kerkkoor, met merendeels 50-plussers in haar midden, toonde onmiskenbaar kwaliteit. Een be scheiden kritische kanttekening is wel, dat hier en daar geschaafd moet worden aan de uitspraak van buitenlandstalige stukken. Al vele jaren wordt het koor op piano uit stekend begeleid door Jona Evers. Dat geldt eveneens voor organist Anton Koopman. Onder leiding van dirigent Jan op den Dries opende 'de jarige' met een viertal geestelijke liederen, waarbij vooral het 'Praise the Lord, O my Soul' opviel. Een prima uitvoering: uit bundig en waar nodig ingehouden. Het Achterhoeks Vocaal Kwartet Kreyenborg, een viertal enthou siaste zangers, verraste de aanwe zigen met uiterst knap (veelal a capella) gebrachte samenzang, die af en toe neigde naar 'close harmo ny singing'. Een perfecte harmonie tussen de bassen en tenors, zeer aangenaam om te beluisteren. De vier heren zongen een zowel gees telijk als populair repertoire. Ont roerend mooi was het 'Pater Nos- ter' (Onze Vader). Pianiste van het kwartet Lenie de Bruijn liet zich vooral horen in de Duitse Potpour ri, die wel wat lang uitviel. Humor troef ten slotte in het bekende 'Mama 'k wil een man hè'. Waardering was er zeker ook voor jongerenkoor Campanella onder leiding van Marjan Lahuis. Aan de piano een zeer overtuigende Mat- De Dierenbescherming geeft ko mende maand een forse bijdrage bij het laten steriliseren of castre ren van poezen en katers. Alle die renartsen in rijssen, Enter, Holten, Hulsen, Hellendoom en Nijverdal werken mee aan deze actie. Dege nen die hun kater of poes willen laten helpen, kunnen met de die renarts van hun keuze een af spraak maken. Bij de afrekening rekent de dierenarts 10 gulden minder bij castratie en 30 gulden minder in geval van sterilisatie. Deze bedragen worden later door de Dierenbescherming aan de die renarts betaald. De katten die jaar lijks geboren worden, vinden lang niet allemaal een goed tehuis. Een groot aantal gaat zwerven en ver wilderd. Duizenden volwassen kat ten belanden jaarlijks in het asiel. Mensen zijn vaak vertederd door zo'n lief, klein en speels katje en realiseren zich dan niet dat het dier haast net zo veel aandacht vraagt als een hond. Opgevoed moet wor den en genmiddeld 15 jaar oud wordt. Poezen en katers die niet geopereerd worden kunnen in huis gaan plassen. Gaan vaak zwerven, met alle nare gevolgen vandien. Zo kunnen ze verkeersslachtoffer wor den of vinden de weg naar huis niet meer terug. Deze keer in de rubriek 'Dier onder dak' richten we de schijnwerper op de vijfjarige keeshond Alex. De langharige, lieve hond is wegens ziekte van de eigenaar in het asiel terecht gekomen. Alex is in huis geen kinderen gewend, maar rea geert buiten wel goed op de jeugd. De aanwezigheid van katten kan hij echter niet verdragen, evenmin andere reuen. Alex is nooit echt alleen thuis geweest. Het is een nog speelse hond, die een goede baas verdient. Ingeënt en getatoueerd kost Alex 70 gulden. Voor meer informatie kan men zich wenden tot het Dierenasiel Deventer, We- chelerweg 19, tel. 05700-23811. De Doberman Mister heeft heel snel een goed tehuis gevonden bij thijs Berends, die zich bij het eer ste stuk ondersteund wist door fluitiste Evelien Bril. Campanella excelleerde vooral in de onbegelei de negro spiritual 'Swing low sweet Chariot' en 'Glorious Kingdom'. Lekker vlot, fris en swingend uitge voerd. Het Hervormd Kerkkoor besloot het concert onder meer met het slavenkoor uit de opera 'Nabucco' van Verdi. Jammer dat dit in het Nederlands werd gezon gen. Heel fraai om te beluisteren was Mozarts Laudate Dominum met een prima solo van Fredrika ter Borg. Een genre muziek dat het koor kennelijk goed ligt, getuige ook de uitvoering van het Ave Ver- um Corpus van Mozart. Velen maakten daarna gebruik van de gelegenheid om het jubile rende koor daarna te feliciteren in zaal Irene. En zoals zo vaak bracht ook nu HMV met minirettes haar specifieke huldebetoon. Wethou der Wim Dalhuisen wees op de tijd van individualisering en achtte de 50ste verjaardag in dat verband een hele prestatie. Bestuurslid Koom van het Colmschater Kerk koor toonde zich zeer onder de in druk van het concert: „Ik heb er geen woorden voor, zó mooi was het!" Evenals Dalhuisen wees hij op de jongeren in Campanella, die wellicht de toekomst van het jarige koor verzekeren kunnen. Goede woorden ook van ds. S.M. Roozen- boom, die sprak namen de Centra le Kerkeraad en de Bethanië-com- missie Dijkerhoek. „Ik ben ver baasd dat er na 50 jaar nog zo sprankelend en welluidend wordt gezongen. Er gaat kracht uit van een lied. Het kan een mens eerder 50 jaar vergezellen dan een preek," aldus de hervormd predikant. Enkele leden van de jubileumcom missie brachten vervolgens enkele schetsjes. Een gezellig slot van een zeer geslaagde avond. Als de herinrichting van de Oranje straat tussen Kolweg en Noorden bergstraat gereed is, wordt begon nen met het vervangen van de rio lering in de Rietmolenstraat en de Pastoriestraat. Volgens wethou der Henk Westerik (gemeentewer ken) vermoedelijk begin mei. De rioleringswerkzaamheden zijn on derdeel van het rioleringsplan, de reconstructie van het verkeers- structuurplan. Beide straten wor den ingericht" als 30 kilometer-ge- bied, hetgeen inhoudt dat bij de kruising met de Boschkampstraat een verhoogd plateau (zoals in de Larenseweg bij de Kerkstraat) wordt aangelegd. Een tweede pla teau verschijnt bij de aansluiting met Schoolstraat en Tuinstraat. De weg wordt ook iets smaller, wat nog visueel benadrukt zal worden door verlichting en beplanting. In de Pastoriestraat wordt een 'sluis' aangelegd. Met de werkzaamhe den is totaal zo'n zeven ton ge moeid. In het kader van het eerste lustrum van de Stichting Kunst en Cul tuur, treedt zaterdagavond 19 maart Dolf de Vries op in gebouw Irene. Hagenaar De Vries brengt een zelf geschreven theater-caba retprogramma dat handelt over er varingen tijdens de vele reizen die hij gemaakt heeft. Het programma is getiteld 'De wereld in een rug zak'. Acteur/regisseur/auteur De Vries publiceerde in 1971 zijn eer ste roman 'Knopentellen'. In het zelfde jaar verschenen zijn eerste reisverhalen. Later verschenen van zijn hand ook romans, korte verhalenbundels en jeugdboeken, waarvan sommigen ook verfilmd werden. Zijn omgeving vroeg zich daarop af of hij zich niet 'teveel versnipperde'. Dolf de Vries heeft voor zijn programma uit zijn ontel bare ervaringen een aantal uitge kozen die een antwoord moeten geven op de vraag of hij inderdaad 'versnipperd' is: „Zelf heb ik het gevoel dat die intense behoefte aan het steeds weer uitvliegen naar het onbekende mijn leven niet ver snipperd, eerder verrijkt heeft." In zijn toneelcarrière speelde De Vries onder anderen met Paul Steenbergen, Albert van Dalsum, Ko van Dijk en Ank van der Moer. Zijn filmdebuut beleefde hij in Wol kers' 'Turks Fruit'. Daarnaast speelde hij diverse televisierollen, zoals Oscar Verhulst in de Tros- serie 'Dossier Verhulst'. De voor stelling in Irene is gratis toeganke lijk. een gezin. Hij was vorige maand aan de beurt. Mister had dringend een nieuw tehuis nodig omdat hij wegkwijnde in het asiel. Het is ge lukkig goed gekomen. Onder de naam 'Pannekoeken- tocht' houdt de Almelose Wandel kring zaterdag 5 maart een wan deltocht in Holten. Het is de laat ste van een serie wintertochten. Men kan uit drie afstanden kiezen: 5,10 en 20 kilometer. Startplaats van deze tochten over de Holterberg is camping De Hol terberg aan de Reebokkenweg 1. Daar kunnen deelnemers (ook niet-leden van een wandelclub of- bond) zich vanaf 09.30 uur in laten schrijven. De start van de langste tocht over 20 kilometer is van 10.00 uur tot 11.00 uur. De wandelaars op de 5 en 10 kilometer kunnen van 10.00 tot 13.30 uur van start. Deel nemers tot en met 14 jaar betalen f 2,00 inschrijfgeld, boven de 14 jaar zijn de kosten f3,00. In die bedra gen is een pannekoek na afloop inbegrepen. Wie met het openbaar vervoer komt, kan vanaf 09.00 uur vanaf het NS-station in Holten ge bruik maken van een gratis pen deldienst per auto die herkenbaar is aan het AWK-vignet. Verdere informatie bij mevr. D. Groote (tel 05490-18398). OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Verleende bouwvergunning: - vervanging/bouw recreatiebungalows Borkeldsweg 45, 47, 61 en 63. 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingsplichtige bouwwerken: - bouw serre bij Verzetstraat 66; 3. Kapvergunning is verleend voor: - 1 iep en 1 berk bij Ab Jansenstraat 25. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7451 AA Holten. De volgende bouwaanvraag Is ingediend: - bouw recreatiewoning Vianenweg 128a; De bouwaanvraag ligt tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. De Sportcommissie vergadert op donderdag 3 maart 1994 om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staat: een voorstel inzake het verlenen van een subsidie aan z.v.v. Blauw-Wit '66 ten behoeve van het bouwen van een berging op sportcomplex 't Vletgoor. De Commissie Welzijn vergadert dinsdag 8 maart 1994 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. Op de agenda staat o.a.: een voorstel m.b.t. vaststelling van de Verordening Wet Voorzieningen Ge handicapten een voorstel m.b.t. vaststelling van een fraudebeleidsplan Holten. De commisie gemeentewerken vergadert op maandag 7 maart 1994 om 16.00 uur. Op de agenda staat onder meer; 1. Opening 2. Ingekomen stukken 3. Mededelingen 4. Besluitenlijst vergadering d.d. 7 februari 1994 5. Krediet uitvoering van rioleringswerken en reconstructiewerken in de Pastoriestraat en de Rietmolenstraat 6. Krediet bouw van een berging (met bijkomende voorzieningen) op sportcomplex 't Vletgoor 7. Rondvraag 8. Sluiting De commissie financiën vergadert op woensdag 9 maart 1994 om 16.00 uur. Op de agenda staat onder meer: 1. Besluitenlijst van de vergadering van 9 februari 1994 2. krediet voor de bouw van een berging en bijkomende voorzieningen op het sportcomplex 't Vletgoor 3. Voorstel tot aanpassing van de legesverordening i.v.m. gewijzigde bepalingen Rijksdienst voor het wegverkeer 4. Krediet voor de riolerings- en reconstructiewerkzaamheden in de Pastoriestraat en Rietmolenstraat 5. Mededelingen 6. Rondvraag Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dat tot ui terlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 7 maart 1994 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat Gedeputeerde Staten van Overijssel bij besluit van 3 februari 1994, kenmerk RGP 93/2125, hebben goedgekeurd het bestemminspian „Buitengebied, 1e wijziging" (Pasopsweg 1). Het onderhavige plan betreft een wijziging op basis van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van de bestemming „woondoeleinden" voor het perceel Pasopsweg 1 in een bestemming „agrarische bedrijfsdoeleinden". Het besluit van Gedeputeerde Staten en het goedkgekeurde plan liggen met ingang van 7 maart 1994 gedurende zes weken ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. ingevolge artikel 11, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan een be langhebbende binnen zes weken (d.w.z. tussen 7 maart en 18 april 1994) tegen het besluit van Gedeputeerde Staten inzake goedkeuring beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit van Gedeputeerde Staten inzake goedkeuring treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Binnen de beroepstermijn kan tevens een verzoek om een voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak worden ingediend, waardoor het besluit niet in werking treedt voordat op dat verzoek is beslist. Holten, 3 maart 1994 Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, de secretaris, J. J. H. Cornieije, wnd. J. P. Stegeman Bekendmaking van de uitslag De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Holten maakt bekend, dat op vrijdag 4 maart 1994 om 10.00 uur in een openbare zitting van dat bureau de uitslag van de gehouden verkiezing van de leden van de gemeenteraad zal worden vastgesteld. Holten, 3 maart 1994 J. J. H. Cornieije Bij de gemeente Holten wordt gevraagd een Werkzaamheden De plaatsvervangend marktmeester wordt, uitsluitend bij afwezigheid van de marktmeester, belast met alle voorkomende werkzaamheden betreffende de wekelijkse vrijdagmarkt te Holten. De uit te voeren taken zijn o.a.: - toewijzen standplaatsen - incasseren van marktgelden - toezicht op ordelijk en rustig verloop van de markt - aanspreekpunt voor marktkooplieden Werktijden In voorkomend geval dienen de werkzaamheden verricht te worden op vriidaa van 13.00 uur tot ca. 18.00 uur Functie-eisen De tijdelijke marktmeester dient te beschikken over: - kennis van de marktverordening - goede contactuele eigenschappen - op afroep beschikbaar zijn (op vrijdag) Vergoeding Per waargenomen markt wordt een bruto-vergoeding betaald van f 118,70 Nadere inlichtingen Inlichtingen kunnen verkregen worden bij de secretaris van de marktcommissie de heer A. Vincent, p/a gemeentehuis Holten, telefoon 05483-6 16 66 Sollicitatie Belangstellenden kunnen hun sollicitatie richten aan het college van burgemeester en wethouders van Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten, binnen één week na het verschijnen van dit blad. Dienen!;,

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5