Bijna vijf ton voor ouderenwoningen iester" Oudheidkamer houdt begunstigersavond „DeB Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD 36.50 18.50 Gemeentebelang bedankt al haar kiezers! GEEF ONS DE VIJF! BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Boschkamp vijf jaar Jaarfeest van CJV Uit het politierapport Zak@lif k Voorlichtingscampagne waterschapsverkiezing Lokaties paasvuur Burgerlijke stand Tia Maria Appelkorn Vruggink Handballers tegen IJsselstreek A.S.M.- A.C.M. b.v. DONDERDAG 3 MAART 1994 Zowel de gemeente als woning bouwvereniging Onze Woning uit Deventer legt 450.000 gulden bij voor het realiseren van 50 oude renwoningen aan de Dorpsstraat, op het voormalige terrein van de Ehag-garage. Het staat in de over eenkomst tussen gemeente, Onze Woning (OW) en bouwbedrijf Voordes. Het geld moet een tekort van 9 ton in de exploitatie van het plan vullen. Maandag stemde de gemeente raad in met het voorstel van B en W, op voorwaarde dat het geld uit sluitend bestemd wordt voor huur woningen, zodat de huurprijzen laag (maximaal ca. 700 gulden) kunnen blijven. Wethouder Henk Westerik kwam tegemoet aan deze wens door deze bij verder overleg 'in te brengen'. Jan Kevelam (WD) vroeg zich wel af hoe het bedrag tot stand was gekomen en waarom B en W dit niet in de raads- commissievergadering hadden ge noemd: „Ik hoop dat het nieuwe college ons straks eerder van infor matie voorziet." Westerik ver is aarde dat er wel degelijk in een eerder stadium (raadscommissie abz) over gesproken was en gaf aan dat de bijdragen van gemeente en OW noodzakelijk zijn, daar door de lokatie van het plan in de dorps kom de totale kosten hoger zijn dan van een vergelijkbaar com plex in een bestemmingsplan dat nog bebouwd moet worden. De kosten voor grondverwerving en sloop van garage met aangrenzend woonhuis beloopt circa 1,1 miljoen gulden. OW acht de bijdrage reëel in verband met het belang voor de volkshuisvesting; B en W wijzen daarvoor op de in Holten sterke behoefte aan woonvoorzieningen voor ouderen die dicht bij het cen trum liggen. Bovendien wijzen zij op het vertrek van en 'milieu-hin derlijk' bedrijf uit de dorpskom. Het college is ten slotte van me ning dat zonder de bijdrage de maandelijkse woonlasten bijna 200 gulden hoger zouden zijn. Een tekening van het complex blijkt inmiddels voorhanden. Ook duide lijk werd dat het pand meerdere bouwlagen gaat tellen. Indien de verdere planontwikke ling en sanering voorspoedig verlo pen, wordt wellicht nog dit jaar gestart met de bouw. Vorig jaar september stelde de raad 50.000 gulden beschikbaar voor de sloop werkzaamheden. Daar op dit mo ment niet bekend is hoeveel het verwijderen van de onder de gara ge aanwezige verontreinigde grond kosten gaat (dat wordt pas duidelijk zodra daarmee begonnen is) en wat onverhoopt het gemeen telijk aandeel zou kunnen zijn bij de sanering door SUBAT (geza menlijke benzinemaatschappijen), stemde de raad er mee in om een deel van dit bedrag eventueel ook voor de bodemsanering moet kun nen worden aangewend, met een eventuele overschrijding tot maxi maal 25.000 gulden van dat kre diet. Op die manier hoeft het werk niet onnodig te worden stilgelegd. Westerik verzekerde dat de raad zeker op de hoogte wordt gehou den. Op een vraag van Eb van Schooten (GB) of er nog een bijdra ge uit het Fonds Stads- en Dorps- vemiéuwing te verwachten valt, kon hij nog geen uitsluitsel geven. Door het fors gestegen aantal be gunstigers en de beperkte capaci teit van De Boschkamp houdt de Oudheidkamer Hoolt'n dit jaar twee begunstigersavonden. De eerste donderdag 10 maart, de tweede donderdag 17 maart. Beide avonden beginnen om 20.00 uur. De eerste bijeenkomst is uitslui tend toegankelijk voor begunsti gers en genodigden. Het bestuur zal de aanwezigen op de hoogte brengen van de gang van zaken in het afgelopen jaar en de plannen voor het komende jaar. Aanslui- 1 Ijter V- rV 'f. - Uw voordeel 4.40 1 liter Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 13 75 GEMEENTEBELANG HOLTEN en er gaat iets veranderen in Holten GEMEENTEBELANG HOLTEN secretariaat: H. J. Dikkers, Houtweg 14, 7451 DV Holten, tel. 05483-6 20 59 Toneelfestival Woensdag 23 maart vindt in De venter weer het jaarlijks provinci aal toneelfestival voor ouderen plaats. Van 9.30 - 16.00 uur treden heel verschillende groepen oude ren voor u op in de schouwburg. De entree bedraagt f 5,= voor het hele programme. Woningaanpassing Wanneer u in de loop der jaren heel geleidelijk of door ziekte minder mobiel bent geworden, kan het aanbrengen van enkele verande ringen in uw woning het thuis blij ven wonen weer plezieriger maken. Die aanpassingen kunnen varieren van beugels aan de wand in douche en toilet tot het aanbrengen van een traplift. Kortom de aanpassin gen zijn afhankelijk van uw situa tie en de mogelijkheden in uw huis. Zelf zo maar met het aanbrengen van aanpassingen beginnen is niet aan te raden. In huurwoningen moet men de toestemming hebben van de verhuurder. Voor aanpas singen in alle woningen is het on der bepaalde voorwaarden moge lijk daar subsidie voor te krijgen. Vanaf 1 april gaat de regeling op grond waarvan u subsidie kon aan gevraagd voor aanpassingen in huis veranderen. Eerst was dat de Regeling Geldelijke Steun Huis vesting Gehandicapten. U moest naar de balie van de afdeling Alge mene Zaken op het gemeentehuis om een aanvraagformulier te ha len. Vanaf 1 april gaat subsidie verstrekt worden in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandi capten. U dient dan aan de balie van de afdeling Sociale Zaken te zijn voor een aanvraagformulier. tend vertelt bestuurslid H.J. Koop man Azn. over de vele kruideniers- winkel(tje)s die Holten eertijds rijk was. Na de pauze laat H. Koopman Tzn. aan de hand van dia's en over- head-beelden het één en ander zien over de boerderijen in De Haar voordat daar sprake was van wo ningbouw. Wie niet in de gelegen heid is de eerste avond te bezoe ken, kan de lezingen van de heren Koopman ook op de tweede avond volgen. Niet-begunstigers kunnen deze avond voor vijf gulden per persoon bijwonen. Donderdagavond 3 maart spelen vier Holtense handbalteams in sporthal 't Mossink tegen selectie- teams van de afdeling IJsselstreek. Om 18.00 uur komen eerst de da mesjunioren in actie tegen de Asp. A-selectie, daarna spelen de jon gens A aspiranten om 19.00 uur tegen het jongens A-selectieteam, om 20.00 uur staat het duel dames I-selectie dames junioren op het programma en om 21.00 uur speelt heren I tegen de afdelingsselectie junioren. De toegang is gratis. Woensdag 9 maart bestaat het dorpshuis alweer vijfjaar. Het eer ste lustrum wordt sober gevierd. De gebruikersraad van De Bosc hkamp, waarin vertegenwoordi gers van alle instanties en vereni gingen die er onderdak vinden, zal met toestemming van de gemeen te een bescheiden deel van hun vaste budget besteden voor een gratis kinderfilm (woensdag 2 maart om 13.30 uur en 19.00 uur). Alle bezoekers die in de 'feestweek' (7 t/m 11 maart) het dorpshuis be zoeken, krijgen iets lekkers aange boden bij de koffie of thee. Ten slotte gaat ook de vlag uit. Vrijdag 11 en zaterdag 12 maart houdt CJV De Vriendenschaar haar 46ste jaarfeest in gebouw Ire ne. Beide avonden beginnen om 19.30 uur, de zaal gaat een half uur tevoren open. Voor de pauze pre senteren de clubs zich met toneel stukjes, revue-schetsjes en natuur lijk het jaarverslag. Na de pauze volgt de plattelandskomedie 'Boe renkool met worst'. Een stuk van M. de Bildt in drie bedrijven. Tradi tiegetrouw wordt het stuk ook za terdagmiddag bij voldoende be langstelling opgevoerd. Dan gaat de zaal open om 13.00 uur, terwijl de voorstelling een uur later be gint. Occasions-centrum 1700 m2 showroom T§], 05476-16 19 Zaterdag 19 februari werd een per sonenauto aangereden op de par keerplaats van C1000. De veroorza ker reed door zcmder zijn of haar identiteit bekend te maken. Een getuige had echter het kenteken van de veroorzaker genoteerd en dit doorgegeven aan de benadeel de. De naam van deze getuige is echter onbekend gebleven. De po litie zou graag willen dat deze ge tuige zich meldt bij de Holtense politie. Een jongeman uit Holten werd door de politie aangehouden, toen bleek dat hij op een gestolen fiets rond reed. Hij verklaarde de fiets te hebben gevonden en nog geen tijd te hebben gehad dit bij de politie melden. Dinsdag 22 februari constateerde een landbouwer op zijn erf een be stelauto met daarin een aantal per sonen, vermoedelijk van Poolse af komst. De mensen verbleven daar om onduidelijk redenen en vroe gen om werk. De politie consta teert dat de laatste tijd wel meer Polen in de gemeente Holten ver toeven, waarvan niet duidelijk is wat de bedoelingen van deze men sen zijn. Door het gladde wegdek, veroorzaakt door sneeuwval, ge raakte een personenauto op dins dag 22 februari op de Waagweg in een slip, om vervolgens een gepar keerde auto te raken. Laatstbe doelde auto botste vervolgens te gen een tweede geparkeerde auto. Gevolg: drie auto's met blikscha de. Op 24 februari reed een personen auto op de Toeristenweg, waarvan de bestuurder, gelet op zijn rijge drag, kennelijk niet wenste dat hij door de poütie werd gecontroleerd. Een dergelijk gedrag moet je juist niet vertonen bij een rechtgeaarde politieman. Uiteraard werd de auto nu wel gecontroleerd waarbij bleek dat diverse zaken niet in orde waren. De auto was niet verze kerd en APK gekeurd. Tevens ver toonde de auto diverse technische gebreken. De auto werd uit het verkeer genomen. De personenauto, die op 19 februa ri vanaf Erve Joost was ontvreemd, werd teruggevonden in de stad Utrecht. De eigenaar heeft zijn auto inmiddels weer terug. Het voertuig had wel wat schade.In Soest werd een auto inbeslaggeno- men, welke was voorzien van een kenteken die toebehoorde aan een autoeigenaar uit Holten. Deze man had in het verleden daarover reeds diverse keren moeilijkheden ge had, omdat met de betreffende auto diverse overtredingen werden gemaakt. Dit probleem is nu ge lukkig opgelost.In de nacht van vrijdag op zaterdag jl. omstreeks 00.30 uur werd een ruit vernield van de wolwinkel de Knot in de Dorpsstraat. Men sloeg de ruit in met een vlaggestok, die eerst was weggenomen bij Wedda. Een vier tal onbekende knapen van onge veer 17 jaar zou daar meer van weten. Ook hier zou de politie gf aag in contact komen met perso nen die van deze zaak iets meer weten.Op 26 februari reed een au tobestuurder op de Vianenweg dwars door een houten tuinafzet- ting heen. De bestuurder maakte zich figuurlijk uit de voeten zonder zijn identiteit bekend te maken. Zondagmorgen constateerde de politie dat een automobilist, ko mende uit de richting Markelo, de rotonde op de Markeloseweg rechtdoor had genomen. Hierbij werd enig straatmeubilair vernield en ook de betreffende auto moet toch wel enige schade hebben op gelopen. In de loop van de dag meldde de betreffende automobi list zich. Het betrof hier een inwo ner uit Olst. Wie op 17 februari een bankbiljet van f 100.00 heeft verloren, kan zich melden bij de Holtense politie- .Voor alle duidelijkheid nog even dit. Wilt U persoonlijk contact met de politie: het politieburo is op werkdagen geopend van 13.00 uur tot 16.30 uur. Komt U op andere tijden, dan vindt U een gesloten deur (helaas). P tUllj^ÊÉ&ÉÉÈ S 1 Ét 1: Vfl f,t, rt - Het complete interieur van de schoenenhandel van Johan en Ans Steunenberg, Larenseweg 23 (tel. 61551), is de afgelopen twee weken in een nieuw en ruimer jasje gestoken. Dinsdag ochtend werd de winkel heropend. Bij binnenkomst valt direct de ruime en moderne balie op. Daar omheen is een totaal omvattend assortiment van accessoires en onderhoudsmidde len opgesteld, waardoor een overzichtelijk geheel is ontstaan. De winkel is geheel voorzien van fris gekleurde vloerafwerkin gen. Opvallend is het geheel andere uiterlijk van de kinderhoek. De stellingen zijn aangepast en in nieuwe kleuren gestoken, alle voorzien van groen/geel/zalmrose koofjes. Het geheel is af- gwerkt met in het oog lopende 'lantaarnpaaltjes' en een over zichtelijk speelhoekje. De dames- en herenafdelingen kregen eveneens een ander aanzicht. De stellingen daar zijn voorzien van luxe beukenhouten panelen in combinatie met nieuwe koven, die afgewerkt zijn met paneelsegmenten in zachtgroene kleuren. De schoenenwinkel is tevens uitgerust met een nieuw, verlaagd systeemplafond met eigentijdse verlichting. In het plafond zijn 100 halogeen lichtbronnen verwerkt, waardoor de tentoongestelde produkten beter tot hun recht komen. De totale 'oude' schoencollectie is vervangen door een modieus en nieuw assortiment. Schoenenhandel Steunenberg acht het een goede zaak, dat winkels in het kader van de veranderingen in het dorpscentrum, een eigentijdse uitstraling krijgen. Zodoen de blijft het voor het winkelend publiek, ook uit omliggende plaatsen, aantrekkelijk om inkopen te doen in Holten. Johan en Ans Steunenberg beschikken nu over een moderne winkel en zijn hun klanten van dienst met ruime ervaring, veel service en vooral deskundige adviezen. Met de verkiezingen voor het Wa terschap in april in het vooruit zicht, komen de Overijsselse wa terschappen met een voorlich tingscampagne over hun werk. Daarbij wordt vooral aandacht be steed aan het belang dat iedereen bij dat werk heeft en de manier waarop inwoners van Overijssel daarop invloed kunnen hebben. In 1995 betalen zij voor het eerst wa terschapsbelasting. Via de catego rie 'ingezetenen' kunnen Overijs selnaren ook in de besturen van waterschappen worden gekozen. Aan de campagne is een prijsvraag gekoppeld en er wordt een voor lichtingskrant uitgegeven die gra tis verkrijgbaar is bij bibliotheken, VW's, gemeentehuizen en water schapshuizen. Belangrijkste doel stelling van de waterschappen is het bij sommigen nog heersende vooroordeel van 'ouderwetse boe- renclub' weg te nemen. De lokaties van de paasvuren die ook dit jaar meedingen naar de eerste prijs, zijn inmiddels bekend. Het paasvuur van de buurtschap Dijkerhoek ligt op de hoek van de Oude Stationsweg en de Broek- weg, van Holterbroek aan de Door- lopendedijk. Splo bouwt haar houtstapel op op de hoek van de Weustenweg en Vijfhuizenweg en Beuseberg aan de Evertjesweg. De winnende poasboake zal zondag avond 3 april (Eerste Paasdag) door de (waarnemend) burgemees ter worden ontstoken. /X\ NED.HERV. KERK 10.00 uur, ds. A. Sjollema, Apel doorn. Nevendiensten 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom Collecte in dienst: Voorjaars- zendingsweek. Uitgangscollec te: Orgelfonds. Oppasdienst: mevrouw Kloet, Mariana Schooien Woensdag 9 maart: 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom in De .Kandelaar. Uitgangscollecte: interkerkelijk recreatiewerk Diessenplas: woensdag 9 maart: geen dienst (biddag) GEREF.KERK 9.30 uur, ds. H. Lenters, Apel doorn 19.00 uur, ds. H. Lenters, Apel doorn Woensdag 9 maart: 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom (zie NH kerk) Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Herma Aanstoot; groep 5 en 6 o.l.v. Jenny Hoekstra. Op pas: 0-3 jaar: Ria Tromop-Prins, Esther Tromop, Maija Tromop; 4-6 jaar: Janita Tromop, Jetty Tromop-Imhof, Janita Garrit- sen-Waanders. Eerste collecte: Kerk. Tweede collecte: Rente en aflossing (m.u.v. interkerke lijke diensten). RK KERK 10.00 uur, Eucharistieviering in gebouw Irene m.m.v. koor uit Nieuw-Heeten (Latijnse mis) DIJKERHOEK 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom Collecte in dienst: Vooijaars- zendingsweek. Uitgangscollec te: Orgelfonds EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur, ds. J.H. Israël, Holten. Uitgangscollecte: Vooijaars- zendingsweek Woensdag 9 maart: 19.30 uur, ds. W.C.C. Polhuys, Deventer. Uitgangscollecte: Stichting Oe cumenische Hulp NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis. Zondag: 8.00 uur, H. Mis; 10.00 uur, gebedsdienst KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 5 en 6 maart: R. Jongkees, Mid denstraat 15, Goor. Tel. 05470- 76021 Behandeling na telefonische af- DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t'm vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64487); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Vrijdag 4 maart: Viering We reldgebedsdag in gebouw Irene, 19.30 uur. Zaterdag 5 maart: enduro MAC De Holterberg; 21.30 uur, Caffei ne in De Schure; v.a. 10.00 uur, Pannekoeken(wandel)tocht (5,10,20 km) vanauit camping De Holterberg Zondag 6 maart: tussen 10.00 en 11.00 uur, start Omloop van Holten (WVH) bij de sporthal; MAC-toertocht 'Rond het IJs- selmeer' (start 8.00 uur in Gar deren); M.30 uur, gratis film ('Fortress') in De Schure Dinsdag 8 maart: koffie-och- tend NBvP Dijkerhoek (stro- vlechten). Woensdag 9 maart: 16.00 uur, opening expositie SGH-leerlin- gen in De Boschkamp Donderdag 10 maart: 20.00 uur, bingo Nierstichting in zaal Vos man; 20.00 uur, begunstigersa vond Oudheidkamer in De Boschkamp Vrijdag 11 maart: 19.30 uur, CJV-jaarfeest in Irene Zaterdag 12 maart: 10.00-16.00 uur, postzegelruilbeurs in aula SG Holten; 19.30 uur, CJV-jaar feest in Irene Overleden: G.W. Manenschijn (85); H.J. Kevelam (77) Ondertrouwd: D.J.A. Pekkeriet (24) en A.J. Aanstoot (25).

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3