Ombudsman op bres voor Beusebergers Duidelijk en meer samenhangend beleid u m u MAC-toertocht Rond IJsselmeer U B O M BBHUH Verzekeringen Hypotheken en HYPOTHEEKRENTE...5,8% Open brief aan raad Hiddink en Schreurs in De Boschkamp Nota Ouderenbeleid REIMARDIS v Sn"*"0 32 VIS Garage Leiienaar Jaaragenda Ingezonden DVO~ bezoekt Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD Wereldgebedsdag in gebouw Irene VERZEKERINGEN REKLAME VRIJDAG EN ZATERDAG Verse Noorse zalmfilet 9 tl K MAART DONDERDAG 3 MAART 1994 Hanneke Hiddink en Ben Schreurs zorgden voor een 'volle bak' in De Boschkamp (Foto Ten Velde) Eind vorig jaar nam de gemeente raad met een minimale meerder heid (CDA en PvdA) het voorstel tot heffing van bouwgrondbelas ting op een aantal percelen in plan Beuseberg aan. De commotie on der de betrokken bewoners was en is nog steeds groot. De heffingen lopen op tot ruim 60.000 gulden. De groep bewoners is in kontakt getreden met een raadsman en be naderde eveneens de Stichting De Ombudsman om te proberen het gemeentebestuur op andere ge dachten te brengen. Namens de Stichting De Ombudsman heeft mr. W.J.H. Wenselaar zich in een open brief tot de gemeenteraad gericht. Wenselaar, docent bouw recht, geeft aan dat de wettelijke basis van het besluit op dit mo ment niet ter discussie staat, wel de politieke keuze om kosten te verhalen. In een reactie op de brief liet wethouder financiën, tevens PvdA-lijsttrekker Wim Dalhui- sen weten dat het op z'n minst gepast was geweest als een on afhankelijke instelling als de Stichting De Ombudsman voor het vormen van een welover wogen oordeel over de zaak de gemeente geraadpleegd had. Dat de brief onder meer wo ningverkoop noemt bevreemdt hem: „Er bereiken mij nu za ken, zoals dit, die mij nooit eer der ter ore zijn gekomen. In de totale affaire heb ik hooguit twee telefoontjes gehad en die betroffen het destijds foutief genoemde bedrag op de Kabel krant." Dat sommige raadsle den zich onvoldoende reali seerden welke gevolgen het be sluit zou hebben, noemt hij 'lichtelijk naïef. Nogmaals be nadrukt hij dat bouwgrondbe lasting los staat van een nega tief resultaat in een nieuw- bouwplan (Beuseberg, red.): „Je gaat uit van rechtsgelijk heid en billijkheid. Door het sluiten van overeenkomsten zou je die rechtsgelijkheid gaan doorkruisen." De twaalfde editie van de toer tocht 'Rond het IJsselmeer' van MAC De Holterberg wordt ditmaal tegen de wijzers van de klok in verreden. Vanaf de start bij 't Solle tje in Garderen leidt de route rich ting Elspeet, Kampen, Vollenhove, Kuinre, Lemmer, door het Gaas- terland en via de Afsluitdijk naar Noord-Holland. Via Hyppolytus- hoef, Medemblik, Enkhuizen, de dijk over naar Zeewolde, gaat het terug naar Garderen. De tocht wordt verreden op zondag 6 maart. Bij 't Solletje, Garderenseweg 250, kan vanaf 8.00 uur worden gestart. „Het is gebruikelijk om kosten die de gemeente maakt bij de ontwik keling van een bestemmingsplan te verhalen door middel van in bouw in de prijs van de te verkopen bouwgronden. Voorzover bouw percelen in particuliere handen zijn, bijvoorbeeld van projectont wikkelaar, kan de politiek beslui ten tot kostenverhaal middels het heffen van belastingen. Hoewel het gebruikelijker is dat in die gevallen eerst wordt geprobeerd om tot overeenstemming te komen op vrijwillige basis, heeft uw raad de keuze gemaakt een onvrijwillige heffing toe te passen. Dat dekking van de kosten langs deze weg van inbouw van de grondprijzen niet gelukt is, staat vast. Een tegenval ler voor de gemeente. Het is echter uiterst pijnlijk dat degene die ver antwoordelijk is te achten voor het ontstaan van de tegenvaller, de gemeente, daarvoor niet hoeft op te draaien." Wenselaar wijst op het Na lang wachten verscheen vorige week, nog net voor de verkiezin gen, de concept Nota Ouderenbe leid. Vorig jaar samengesteld door Berthilde Borreman, studente be stuurskunde van de Universiteit Twente en onlangs geactualiseerd door de gemeente. Algemene aan leiding tot de nota is de toenemen de vergrijzing in Nederland, ook in Holten. Er moet een duidelijk en samenhangend ouderenbeleid komen, toegespitst op de lokale situatie. Drie zaken voor ouderen hebben prioriteit: geschikte woonruimte, flexibele zorgmoge- lijkheden en maatschappelijke participatie. De totale route is circa 360 kilome ter. De finish sluit om 18.00 uur. De MAC-leden vertrekken rond 8.45 uur van 't Solletje (dus individueel naar Garderen rijden). Er zijn me dailles voor de grootst deelnemen de club, de verstkomende deelne mer, de oudste en de jongste deel nemer. Gezien de immer grote be langstelling voor deze eerste echte toertocht van het seizoen verwach ten de organisatoren (ijs en weder dienende) ook nu zo'n 400 deelne mers. Wie meer over de rit wil we ten kan bellen met Cor van Lim burg, tel. 05483-63466. wettelijk kader dat er ongelukki gerwijs is om die tekorten af te wentelen op de burger. „Het is de welbewuste weg die door uw raad gekozen is, een politieke keuze. De vraag rijst dan of die keuze redelijk en rechtvaardig te achten is." Nachtmerrie In zijn brief benadrukt hij dat het resultaat van die keuze voor een aantal inwoners tot een regelrech te nachtmerrie leidt. „Het gaat ook om mensen die reeds lang in Beu seberg wonen, sommigen hun hele leven. Zij hebben niet gevraagd om een nieuwe wij k in h' achtertuin. Toch moeten zij daai .iu aan mee betalen. Zo dragen zij mede de kos ten van voorzieningen, zonder wel ke het voor hen ook al goed wonen was in Beuseberg. Natuurlijk lijkt het redelijk dat betaald moet wor den voor rioolaansluiting of een uitweg naar een verharde weg. Maar wie houdt er rekening mee Voor het langer zelfstandig func tioneren van ouderen is het be langrijk dat zij ook zo lang moge lijk zelfstandig kunnen blijven wo nen. Voldoende geschikte woon ruimte is dus een vereiste. In de nota wordt geconstateerd dat daar op dit moment geen sprake van is. De voorgenomen bouw van 50 ou derenwoningen op plan Ehag heeft daarom de hoogste prioriteit. Ver der wordt gewezen op het belang van mogelijkheden tot woningaan passing en het bouwen van aange paste woningen. Het zorgaanbod moet worden afgestemd op de ou deren en niet andersom. Om zo'n flexibel lokaal zorgstelsel te reali seren is het nodig dat de zorgaan bieders de zorg nauw op elkaar afstemmen en dus overleg met el kaar voeren. Uit overleg is gebleken dat de meeste instellingen de gemeente het initiatief willen laten om meer samenhang te brengen in het zor gaanbod. Som bestaat een moge lijkheid van subsidiebeleid om dit te stimuleren. De Stichting Welzijn Ouderen zou de uitvoering van de coördinatietaak op zich kunnen nemen. Holten geeft prioriteit aan het flankerend ouderenbeleid, daar het ertoe bijdraagt dat oude ren langer zelfstandig functione ren. De financiële toegankelijk heid geldt met name voor de maal tijdvoorziening (Tafeltje Dekje) en het Meer Bewegen voor Ouderen. Voor dat laatste wordt voorgesteld een fonds in te stellen, naar het dat daarvoor bedragen tot over de 60.000 gulden moeten worden be taald?! Uw politieke keuze om bur gers de rekening te presenteren, burgers die geen of slechts gering belang hadden bij de totstandko ming van het bestemmingsplan, is hard aangekomen. Kennelijk heeft de meerderheid van de zittende raad zich onvoldoende gereali seerd welke verstrekkende gevol gen de besluitvorming zou kunnen hebben voor enkele individuele burgers. Die burgers hebben géén keuze. De enige keuze die zij heb ben is kiezen op welke wijze zij gaan betalen; een aantal zal een hypotheek moeten nemen om de heffing ineens te kunnen voldoen, sommigen zullen besluiten om 30 jaar lang een bedrag te betalen dat kan oplopen tot ruim 5000 gulden per jaar en aantal zal, mede op grond van hun leeftijd, het huis waar zij al hun gehele leven in wonen moeten verkopen." voorbeeld van het Sport- en Cul tuurfonds voor minderjarigen uit gezinnen die moeten rondkomen van een minimum inkomen. Ook de maatschappelijke participatie van ouderen wordt hoog in 't vaan del gehouden. Daarbij gelden vier aandachtspunten; voorzieningen en activiteiten moeten goed be reikbaar zijn, ze moeten financieel zijn te 'behappen', er moeten vol doende mogelijkheden voor oude ren zijn en ten slotte moeten de activiteiten meer gespreid wórden over het jaar. De concept-Nota Ouderenbeleid doet tot slot een aanbeveling voor een coördinerend wethouder oude renbeleid. Deze kan functioneren als een bestuurlijk aanspreekpunt, zowel voor intern als extern be trokkenen. Wat betreft de door de gemeente voor 1994 begrote finan ciële middelen voor 'ouderenacti- viteiten', wordt belang gehecht aan het stellen van prioriteiten ge zien het beperkte karakter van het totaalbedrag. Drie categorieën worden genoemd: in categorie A vallen de maaltijdvoorziening en het alarmeringsproject. Zaken, die absoluut noodzakelijk zijn. In ca tegorie B kunnen het flankerend ouderenbeleid van de Stichting Socuwe, de emancipatie-acitivitei- ten van de ouderenbonden en het coördinerend werk van de SWOH worden ondergebracht, terwijl de Commissie Bejaardensociëteit een plaats in categorie C krijgt toebe deeld. Afgelopen zondag was het weer Noabern geblazen in De Bosc hkamp, ditmaal met medewerking van het duo Hiddink en Schreurs. Het tweetal boekte een uitver kochte zaal. Hanneke Hiddink, in 't dagelijks leven onderwijzeres, hield zich destijds bezig met caba ret. Ben Schreurs, toen ook in het onderwijs werkzaam en nu vutter, praatte verenigingsavonden aan elkaar. Hun bijna 12I/2-jarige sa menwerking als het duo Hiddink What's in the name? Reeds geruime tijd zijn wij bezig met de voorbereidingen van een voorjaarsfeest in de Holtense buurtschap De Beuseberg. Hier voor kregen we onlangs van de gemeente Holten een vergunning. Uit een bericht in het Dagblad Tu- bantia van 24 februari begrepen we dat dittot onze spijt, niet geheel vlekkeloos is verlopen. Het bleek dat er een vraag was gerezen om trent de naam waaronder we die vergunning hebben aangevraagd. Wij, zestien kameraden, voeren na melijk de naam 'Beusebarger Ar mee Fraktion', beter bekend als 'de BAF'. Kennelijk is deze naam door het college van B en W op een verkeerde manier in verband ge bracht met die van een beruchte extremistische organisatie in Duitsland. Wij voelen ons daarom genoodzaakt voor eens en altijd dit misverstand uit de wereld te hel pen. Onze naam is vier jaar geleden ontstaan tijdens de carnavalspe riode als een persiflage op deze beruchte Duitse organisatie en moet dus ook in deze context wor den beschouwd! het stelt ons teleur dat we via de media op de hoogte werden gebracht van het feit dat B en W problemen heeft met onze naam. Wij waren hiervan liever persoonlijk op de hoogte gesteld om ongelukkige misverstanden bij krantenlezers te voorkomen. We hopen dat de mensen bij wie het bericht in Tubantia in het verkeer de keelgat is geschoten, inzien dat er geen kwaad schuilt achter onze naam, integendeel zelfs. Om in de toekomst mogelijke ver warring te voorkomen, zullen vrij voortaan onze officiële activiteiten onder een andere naam organise ren. Het buurtfeest wordt georga niseerd onder de naam Voorjaars feest Beuseberg. Hopende hiermee alle problemen uit de wereld te hebben geholpen, nodigen wij u iedereen uit op dat feest op 14 mei. Namens De BAF, Wim Jansen De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven desgewenst in te kor ten. Alleen brieven met naamsvermelding worden geplaatst. en Schreurs dateert uit de tijd dat de Harmonie van Diepenheim 80 jaar bestond en Ben benaderd werd deze feestavond te onder steunen. Hij vroeg Hanneke om haar medewerking. Hun optreden oogstte veel succes. Het werd de start van hun carrière, die ze zelf bestempelen als een uit de hand gelopen liefhebberij. Grotere be kendheid danken ze aan het feit dat een fan de opnames en promo tie van een elpee bekostigde. Daar na ging alles in sneltreinvaart en vanuit diverse hoeken worden ze nu gevraagd een avondje te verzor gen. Hun populariteit reikt zelfs tot in Drente. Hiddink en Schreurs opereren ge heel zelfstandig, schrijven zelf teksten, begeleiden zichzelf op gi taar en regelen ook zelf alle optre dens. Hun repertoire bestaat uit zeer herkenbare, uit het leven ge grepen liedjes, die altijd in dialect gezongen worden. Hun motto is de mensen een genoegelijke tijd te bezorgen. Op ontspannen wijze brachten Hanneke en Ben hun liedjes ten gehore, die soms amuse ren, maar bijna altijd raken. Een zeer muzikaal en sympathiek duo, dat door haar eenvoud ontspan ning en gezelligheid weet te bren gen. 'Noabern in De Boschkamp'- organisator, de Stichting Socuwe, kan terugzien op een succesvolle ochtend. Stafinedewerker Herman Kampman verzekerde dat de serie volgend seizoen geprolongeerd zal worden. Nu de dooi is ingevallen, lijkt het programma voor de competitie eindelijk doorgang te kunnen vin den. Blauw Wit ontvangt het dit jaar matig presterende DVO uit Almelo. Thuis kon Blauw Wit deze wedstrijden vaak in winst omzet ten. Vaak ging dit echter gepaard met matig spel. Na de lange stop mag aangenomen worden dat de ploeg zich volledig wil inzetten voor een goed resultaat. De wed strijd begint zoals gewoonlijk om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter M. Boerstra. Vrijdag 4 maart wordt ook in Hol ten Wereldgebedsdag gehouden. Dat gebeurt met een dienst in ge bouw Irene die om 19.30 uur be gint. Medewerking wordt verleend door het roomskatholieke jeugd koor. 5 maartMAC voorjaarsrit (endu- ro) 6 maart: Omloop van Holten 10 maart: bingo Nierstichting in zaal Vosman 15 maart: HVG Dijkerhoek be zoekt Diepenveen (koffie v.a. 19.30 uur); ledenvergadering HHV in De Biester 20 maart: viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn 26 maart: vooijaarsconcert HMV in De Kandelaar 27 maart: Kemper kamp toernooi; MAC Erwincross 28 maart: openbaar schoolonder zoek muziek SG Holten 29 maart: paaswijding HVG Dij kerhoek APRIL 8 april: HMV-lompenactie in het dorp 9 april: trekkersiep Espelo; uitwis selingscross Zuur berg 10 april: viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn; motocross Zuurberg 16 april: Normaal Espelo 17 april: viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn 24 april: Jona Kwartet voor Stich ting Kunst en Cultuur in De Bosc hkamp 29 april: koorzangavond met Hol- tens Mannenkoor 30 april: Holterbergtoer; regelma tigheidswedstrijd klassieke wegra cemotoren MEI 1 mei: viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn 6 mei: HMV-lompenactie buiten gebied 9 mei: viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn 10 mei: viswedstrijd junioren HSV De Rietvoorn 12 mei: Concours Hippique PC De Bergruitertjes; Pieterpadestaffet- te traject Hellendoorn-Holten; Markt Duurzame Ontwikkeling 13 mei: Pieterpad-traject Holten- Laren 15 mei: viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn 29 mei: viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn 31 mei: viswedstrijd junioren HSV De Rietvoorn JUNI 4 juni: Straatvoetbaltoernooi op sportpark 't Vletgoor 11 juni: gezelligheidsrit/barbecue MAC De Holterberg 12 juni: Koetsenrit De Bergrijders; viswedstrijd senioren HSV Dë Rietvoorn 14 t/m 18 juni: motor-avondvier daagse 14 juni: viswedstrijd junioren HSV De Rietvoorn 18 juni: Landdag St. Paardrijden Gehandicapten in manege Snorre- wind; reünie Dorpsschool (13.00- 18.00 uur) 27 juni: viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn JULI 2 juli: Koningssschieten Markelo- seweg/Aalpolsweg 5 juli: viswedstrijd junioren HSV De Rietvoorn 8 juli: schoolfeest basisschool De Holterenk 9 juli: viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn 11 juli: bootreisje Rode Kruis 23 juli: Triathlon 26 t/m 30 juli: dorpsfeest 4 augustus: Dagje De Boer Op 14 augustus: Holterbergrit (motor toertocht) 27 augustus: viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn 30 augustus: viswedstrijd junioren HSV De Rietvoorn SEPTEMBER 4 september: viswedstrijdsenioren HSV De Rietvoorn 17 september: MAC-Erwincross 18 september: viswedstrijd senio ren HSV De Rietvoorn; MAC trek kersiep (10 jaar vast 6,4% leven) Bel voor een vrijblijvende offerte: Henk Hulsman. Tel. 05483-6 11 90 Voor een advies op maat!!! IOO gram Tel6 "l 4 1 6 TOP-OCCASIONS MET 1 JAAR GARANTIE: Express Combi GTL 1.4 01/91 21.000- Chamade TR12/90 18.750.- Chamade TR10/90 18.250.- Chamade GTD04/91 22.500- Chamade GTS Automatic01/90 22.000- R19 TR Europa 3-d01/92 22.000- R21 TL06/90 16.000.- R21 GTL HB01/92 24.900.- Safrane RN 2.2Vi12/92 45.000.- Mitsubishi Colt 1.3 GL04/90 20.000- Peugeot 205 Accent10/91 16.500.- 3 maanden Bovag garantie R5 TL 5-drs01/88 9.750.- R21 TD03/88 12.000.- R21 RX05/87 9.750.- R21 TL Passenger05/89 12.500.- R18 GTL Break03/86 6.000.- Express 1.4 bestel02/91 12.000.- Express 1.2 bestel12/91 12.000.- Mazda 323 Sedan 1.304/86 7.250.- Opel Kadett 1.6 HB06/85 6.250.- Consignatie auto Suzuki Alto GLX02/90 11.500- u RFMATTTT Koekendijk 8, 7437 CK Bathmen Mi™L1 Telefoon 05704-12 24Koopavond-vrijdag

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 13