WIE NU VOOR HET HOL TENS NIEUWSBLAD KIEST, meoEo.... MAAK KAHS OP F200.000. 19! Halve eeuw HHK ondanks opkomst van syntehesizer VOOR TROUWE ABONNEES ZIT ER BEHALVE NIEUWS OOK MUZIEK IN HET HOLTENS NIEUWSBLAD! Holtens Nittpishlai Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad NBvP Holten geboeid door dialectverhalen HOMB Groot jubileumconcert in hervormde kerk VVD staat op de markt Paasvuur geen stortplaats Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd over al hetgeen zich in Holten afspeelt. Als abonnee bent u ervan verzekerd al dat nieuws tijdig in uw bus te hebben. Neem nu een abonnement op het Holtens Nieuws blad en u krijgt van ons als welkomstgeschenk een 1/5 staatslot kado*! Met de kans op de hoofdprijs van A200.000,-. Of u neemt een proef abonnement; 10 weken kost u dan slechtst 13,50. wllte 'Gat van Holten' in het voonaar weer 'opgevuld' ttil snel onderstaande bon in: 195 HOLTENS NIEUWSBLAD Het begon vijftig jaar geleden in het huis van A. Reijlink. Toen werd het Holtens Hervormd Kerkkoor opgericht, dat vrijdag 25 februari een halve eeuw bestaat. Ter gelegenheid daarvan wordt een jubileumconcert gegeven in de hervormde kerk met aansluitend vanaf 20.45 uur een receptie in gebouw Irene Aan het jubileumconcert, dat om 19.30 uur begint nemen'ook het jongerenkoor Campanella en het Achterhoeks vocaal kwar- tet Keyenborg deel. Wanneer we vijftig jaar terugtel len, komen we terecht in het jaar 1944. Geen makkelijke periode voor de Nederlanders, het was im mers de bezettingstijd. Toch werd in dit jaar het Holtens Hervormd Kerkkoor opgericht door de heren G.J. Schuppert en A. Reijlink. In eerste instantie was de bedoeling niet eens zozeer een kerkkoor op te richten, maar wanneer men een officiële vereniging wilde worden moest men zich aanmelden bij de Duitse 'Kulturkammer'. De op richters besloten toen zich tot een kerkkoor te laten 'omdopen' om aan deze plicht te ontkomen. Het koor begon dan ook met relatief eenvoudige liederen. Later werden de 'vleugels iets verder uitge spreid' en werden er steeds inge wikkelder liederen gezongen. In de jaren vijftig en zestig kreeg HHK regelmatig met ledenverlies te kampen, vooral onder vrouwen. Toch kwamen deze leden altijd te rug, de vele zwangerschappen in deze tijd waren namelijk de oor zaak van deze korte afwezigheid. Verder is het ledental eigenlijk al tijd vrij constant gebleven. Mo menteel telt het koor zestig leden, waarvan veertig vrouwen en twin tig mannen. Mede-oprichter A. Reijlink is, evenals G.J. Aaftink vanaf de oprichting van het koor actief. „In die vijftig jaar is één ding Op de maandelijkse bijeenkomst van de NBvP Holten luisterden de aanwezigen geboeid naar de dia lectverhalen van mevrouw D. Hid- dink-Dijkman uit Lochem. Ook voor hen die geen dialect spreken was zij prima te begrijpen. Op 24 februari zullen enkele leden ook de dialectdag in Steenwijk bezoeken terwijl op 14 maart de volkdans groep uit Holten de plaatselijke NBvP vertegenwoordigt in Dalfs- en. Aansluitend op de succesvolle cur sus politieke scholing wees presi dente mevrouw T. Hissink nog eens op de mogelijkheid tot het bijwonen van openbare commis sie- en raadsvergaderingen. Voor de cursus 'Pech met de fiets' van Jan Stam op 10 maart en een her haling van de cursus hartreanima- tie op 14 maart is nog opgave mo gelijk. De agrarische commissie wees op de pronvinciale excursie naar Lonneker en Enschede waar o.a een wormeilkwekerij, het Tex tielmuseum Jannink, een veehou derijbedrijf en een landgoed wor den bezichtigd. hetzelfde gebleven: we zijn een kerkkoor dat probeert een bood schap over te brengen" benadrukt voorzitter Wim Aaltink. Sinds 1960 staat het koor onder leiding van dirigent Jan op den Dries. Dat bevalt het bestuur zeer goed, wat duidelijk moge zijn na dertig jaar samenwerking. „Als je lid bent van een koor, dan ben je nog niet muzikaal, daarvoor moet je ook noten kunnen zingen" is de opvatting van de dirigent. „We hebben het geluk met Jona Evers over een perfecte pianiste te beschikken, en verder hebben we een prima solist" aldus op den Dries. „Dat is waar" valt voorzitter Aal- tink bij. „Soms is het gewoon jam mer als wij invallen". Verder zegt het bestuur zeer tevreden te zijn met organist Anton Koopman, die met zijn 67 jaar het koor nog steeds geweldig goed begeleidt. Werd in het begin alleen op hoog tijdagen opgetreden, nu wordt er zeer vaak gezongen door het koor. HHK treedt niet alleen in Holten op, ook andere plaatsen worden regelmatig aangedaan. Het koor liet zich al horen in onder andere plaatsen als Rijssen, Colmschate, Bathmen, Diepenveen en Markelo. Verder heeft men vorig jaar een uitwisseling gehad met Wester- bork, een plaats in Drente. Het repertoire is erg uitgebreid. Dit be perkt zich niet alleen tot de Neder landse taal, ook wordt in het En gels, Duits en zelfs Latijn gezon gen. Verder worden er van geeste lijke liederen tot echt Holtense liederen gezongen. Vergrijzing Jammer vindt het bestuur het, dat het koor enigszins vergrijst. De ge middelde leeftijd ligt boven de vijf tig. „Enige verjonging zou zeer wel- Verne)96" staathetiuWeTende koor mdeT teMiW nan Jan op den Dries. Aan de piano Jona Evers Foto Ten kom zijn, maar tijden veranderen. De jeugd groeit nu op in de tijd van de synthesizers, één druk op de knop en je hebt een heel koor" klinkt het eenstemmig. Ook oude re nieuwe leden kan het koor ge bruiken. „Mensen van alle genoot schappen zijn van harte welkom" zegt Aaltink wervend. Om het jubileum te vieren houdt het kerkkoor aanstaande vrijdag een jubileumconcert in de Her vormde kerk. Aan dit concert wordt meegewerkt door het jonge renkoor van de Hervormde kerk, Campanella. Verder komt het be kende Achterhoeks vocaal kwar tet Keyenborg naar Holten. Dit kwartet treedt ook veel in Duits land op. Het concert wordt om half acht begonnen met een samen zang, waarbij het koor begeleid wordt door Anton Koopman aan het orgel. Hierna worden vier liede ren worden gezongen waaronder 'Ergens ter wereld', een eigen com positie van dirigent Jan op den Dries en pianiste Jona Evers. Na het Hervormd Kerkkoor is de beurt aan het Achterhoeks Vocaal Kwartet Keyenborg, dat onder an dere 'Thank You Lord' van R. Rod- gers zal brengen. Verderop in het programma zijn beide koren nog maals te horen. Het jeugdkoor Campanella zal tussendoor vier liederen brengen onder leiding van Maijan Lahuis. Om kwart voor ne gen start ten slotte de receptie in gebouw Irene, waarbij iedereen welkom is, ook de oud-leden. De feestelijkheden worden afgesloten met een feestavond voor de leden van het koor, De organisatoren van de paas vuurwedstrijd wijzen er nogmaals op dat de paasvuren uitsluitend met hout mogen worden opge bouwd. Hoe goed bedoeld ook, an der afval is niet toegestaan. De Splose poasboake verschijnt we derom op de hoek Vijfhuizenweg- AVeustenweg, in Hol terbroek aan de Oude Stationsweg en in Beuse- berg aan de Evertjesweg. De loka- tie in Dijkerhoek moet nog nader worden vastgesteld. Overige groe pen die nog zouden willen mee doen aan de wedstrijd kunnen zich opgeven bij de VW Holten, tel. 61533. Daar kan men tevens te recht voor nadere informatie. Om de verkiezingscampagne voor de komende gemeenteraadsver kiezingen op te luisteren, is de WD afdeling Holten morgenmid dag met een eigen stand op de wekelijkse warenmarkt vertegen woordigd. De landelijk vermaarde (snel-)tekenaar Jesse van Nuijl- wijck is van 13.30 tot circa 16.30 uur aanwezig om tekeningen te maken van de WD-prominenten en het publiek. Vanzelfsprekend worden de tekeningen daarna aan de mo dellen overhandigd. Het publiek krijgt tevens de gelegenheid om kennis te nemen van de program mapunten waarmee de WD zich de komende vier jaar, maar ook de jaren daarna, wil profileren in zo wel de plaatselijke als landelijke politiek. „Stuk voor stuk punten die aangeven hoe nauw de WD Holten betrokken is bij de dage lijkse problematiek van de Holten- se bevolking," aldus een liberale woordvoerder. .„.uw llllflW* aEO104 jisiag f©|Eerste SylvesterHiarkt j hopeloos verregend Bouw swetKfe complex spoedig van stort -ui 'off 2.50 reduklie op een jaarabonnement Noteer mij voor: i een abonnement op het Holtens Nieuwsblad (voor f 66,- per jaar) en ik I ontvang als welkomstgeschenk een 1/5 staatslot een proefabonnement op het Holtens Nieuwsblad van 10 weken voor slechtst 13,50 X hokje van uw keuze aankruisen, s.v.p. Naam: Adres: Postcode: Telefoon: Woonplaats: Handtekening: Deze bon in een open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Holtens Nieuwsblad. Antwoordnummer 97,7500 VB Enschede Als trouwe abonnee van het Holtens Nieuwsblad kunt u profiteren van een schitterende muzikale aanbieding! 1De dubbel CD Flower Power daze met schitterende oude nummers van o.a. Small Faces, Procol Harum, Joe Cocker, Fleetwood Mac, e.v.a., 2. De dubbel CD Sentimental Journey met oude bekenden zoals Glenn Miller, Jimmy Dorsey, The Platters, Timi Yuro, Doris Day e va voor trouwe abonnees slechts e.v.a. Als abonnee van het Holtens Nieuwsblad bestel ik de volgende voordelige CD de dubbel CD Flower Power daze voor slechts 19,95 de dubbel CD Sentimental Journey voor slechts 19,95 x hokje(s) van uw keuze aankruisen, s.v.p. Ik betaal per ingesloten, ingevulde en ondertekende girobetaalkaart/Eurocheque. Naam: Adres:...-. Postcode:Woonplaats: Telefoon: Handtekening: Deze bon in een gesloten envelop, zonder postzegel, sturen naar: Holtens Nieuwsblad, Antwoordnummer 97,7500 VB Enschede. DONDERDAG 24 FEBRUARI 1994- Hoewel nog enige tijd te gaan, be gint bij meningeen de koorts rond de paasvuurwedstrijd danig de kop op te steken. Helaas blijkt dat de lokatie waar de paasvuren door gaans gebouwd worden nogal eens als vuilstortplaats wordt be schouwd. Zo worden er regelmatig kartonnen dozen gedeponeerd en zelfs werd een kerstboom met de kerstballen er nog in aangetroffen.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 7