1 ïjd rijp voor iris bloed in CD A-fractie' Uitvoeren wat beloofd is! Wethouder Henk Westerik verlaat politiek na 24 jaar Gezinsdienst HOLTENS NIEUWSBLAD 1 Bouwaanvragen: WET MILIEUBEHEER NOTA OUDERENBELEID HOLTEN OPENBARE RAADSVERGADERING VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD DONDERDAG 24 FEBRUARI 1994- Dat hij bang is om in het welbekende 'gat' te vallen, daar maakt Henk Westerik (55) geen geheim van. Na de gemeenteraads verkiezingen keert de christen-democratische wethouder ech ter niet terug aan de raadstafel. De keuze, hoewel moeilijk, staat vast. „Drie redenen," zegt hij diplomatiek. „De werkdruk, het feit dat ik rond de pensioengerechtigde leeftijd op basis van een volledige baan stoppen kan enten slotte wordt het tijd voor fris bloed in de CDA-fractie." De twijfel is goed hoorbaar. „Ik voel me ook nog veel te betrokken en zal 't vast missen. Ongetwijfeld een moeilijk proces van afbouwen. Toch wil ik niet vluchten in iets anders," aldus Westerik, die natuurlijk wel actief HMV'er blijft. Als de nieuwe raad op 12 april geïnstalleerd wordt, is Westerik er sinds lange tijd niet meer bij. Zijn huidige deeltijdbaan bij PTT Tele com in Hengelo (20 uur) wordt uit gebreid naar 38 uur per week. Hij geeft toe dat het vertrek van oud burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard bijdroeg tot zijn be sluit: „Toen hij naar Texel ging ben ik bij mijzelf te rade gegaan. De functie wethouder kost erg veel tijd. Om straks extra energie te moeten steken in een 'nieuwe club' zag ik niet meer zitten. Jarenlang heb ik aan het algemeen belang gedacht, nu denk ik aan mijn eigen belang en aan mijn gezin. Marietje moet mij thuis vaak missen, gaat vaak alleen naar veijaardagen en zo. De kinderen (drie, red.) zeiden spontaan 'Gelukkig, nou is hij meer thuis, dan is ma niet meer zo veel alleen." Henk Westerik ver hult niet dat zijn sociale contacten door het wethouder zijn afnamen en gaat zelfs nog een stapje verder: „Ze veranderen ook. Pas dan leer je je échte vrienden kennen." Geen wethouder, maar ook geen raads lid. Ook daarover is de geboren en getogen Holtenaar vastberaden: „Ik vind dat dat niet kan. Als je zó veel in de interne organisatie hebt gezien wat wel en niet kan, dan word je ten opzichte van fractiege noten een zeur. Zoiets van: die weet 't altijd beter. Ik ben ervan overtuigd dat Ab Stegeman de ca paciteiten heeft om een eventueel wethouderschap uitstekend te ver vullen." Als het politieke gordijn straks echt gevallen is, is Westerik niet van plan om de fractieverga deringen intensief te bezoeken: „Hoewel ik 't allemaal volgen zal, weet ik datje er vrij gauw uit raakt. Dingen veranderen nou eenmaal snel. Maar mocht men mij binnen het CDA af en toe nodig hebben voor een advies, dan weet men mij te vinden." Jeugdraad Politieke interesse heeft Henk Westerik al jarenlang. Een blik in zijn verleden leert dat hij lid was van de jongerengroepering van de toenmalige CHU, de CHJO. Naast de CHU was ook de ARP vertegen woordigd in Holten. Toen Holten zelfs een jeugdgemeenteraad had, zat Henk voor de CHU in de raad. Later werd hij lid van de kiesvere niging van de CHU. Door zijn grote belangstelling, medeleven, inzet op kerkelijk gebied en later ook als penningmeester van Diessenplas, schoot zijn ster binnen de CHU in sneltreinvaart omhoog. In septem ber 1970 maakte Henk zijn entree in de gemeenteraad, toen nog on der voorzitterschap van oud-bur gemeester mr. W.H. Enklaar. Twee periodes was hij raadslid, vervol gens fractieleider en sinds 1986 wethouder. In de beginjaren tach tig fuseerden CHU en ARP tot CDA de christelijke gedachte tot uiting brengt, zegt hij: „Als je een christelijke levensovertuiging hebt, onstaat een bepaalde levens- filosifie. Je houdt sterk rekening met een aantal elementen." Open hartig vertelt hij over een preek van ds. Rob Visser, toen nog actief in Holten, die hem trof. Visser sprak op zeker moment over batte rijen en de milieuverontreinigende gevolgen: „Voor mij had die preek de context dat we in Holten aan de slag moesten met het milieu. Be langrijk voor ook de generaties na ons. Visser gaf in feite de impuls voor het vergaande milieubeleid." Als raadslid met de blik gericht op het wethouderschap doorliep Wes terik alle raadscommissies, be zocht congressen, partijbijeen komsten en volgde cursussen. „Ik wilde graag wethouder worden, maar pas dan, als de kinderen de deur uit waren. Uiteindelijk is het een risico. Stel dat je onderuit gaat, dan heb je enkel je parttime baan. Anderzijds heb je met een halve baan minder kans op promo tie." Toen hij in 1986 wethouder werd, nam Westerik de portefeuille gemeentewerken graag op zich. Dat gold bijvoorbeeld ook voor sportzaken ('Ik ben nou eenmaal een liefhebber van sport'). Als wet houder wenste hij 'dicht op de ma terie te zitten'. Inclusief de uren voor de PTT draaide Henk weke lijks zo'n 70 uur. Vrije tijd was schaars: „Twee dagdelen van 't weekeinde was het werken gebla zen. Stukken lezen, vergaderingen voorbereiden. Vaak waren er ook nog representatieve verplichtin gen." Door de week was de wethou der druk met onder meer B en W- vergaderingen, commissieverga deringen, overleggen over tal van beleidsterreinen, overleggen met provinciale ambtenaren en gede puteerden, met de BIB-stuurgroep en natuurlijk met gesprekken met burgers. Luisteren naar wat leefde en naar problemen, die dan aan de hand van regelgeving zo goed mo gelijk moesten worden opgelost. Soms moeilijk, maar Westerik deed zijn werk immer met liefde, plezier en naar eer en geweten. Spontaan vertelt hij ook over de perfecte samenwerking met colle ga Wim Dalhuisen en oud-burge meester Van Rappard. „Na even wennen aan elkaar groeide er een hechte vertrouwensband. En ook de contacten met de respectievelij ke echtgenotes heb ik als meer dan uitstekend ervaren." Goede sa menwerking was er ook met de ambtenaren. Westerik wijst er op dat het college met Van Rappard een meer 'politiek bestuur' in het gemeentehuis introduceerde: „Daarvoor zaten beleidsambtena ren vaak bij de collegevergaderin gen. Dit college bezocht de gewest vergaderingen ook zonder ambte naren. Dat vereist wel een stuk kennis." Ook de contacten met Holtenaren verliepen volgens de scheidende gemeentebestuurder probleemloos. Van enige afstand is naar zijn zeggen nooit sprake ge weest: „Integendeel, ik kon altijd mezelf zijn." Verkiezingsstunt Henk Westerik vindt de 7-6 situa tie, door de oppostie in deze verkie zingstijd wel de 'grootste frustratie van de afgelopen vier jaar' ge noemd, een verkiezingsstunt: „Als zij met ideêen kwamen werd dat zeker serieus bekeken. Het gaat enkel om het moment waarop zo iets werd aangedragen. Er werd door ons absoluut voldoende infor matie vooraf gegeven. De fractie leiders hebben structureel inzicht in de besluitenlijst van het college. Het kwam daarnaast echter zelden voor dat raadsleden van niet-colle- gepartijen om informatie kwamen vragen." Het gesprek nadert het einde. Westerik kan niet nalaten om te herinneren aan al datgene wat het afgelopen college naar zijn mening tot stand heeft gebracht. Allereerst het vooruitstrevende milieubeleid. Zijn eigen beleidster rein. Niet zonder trots vertelt hij over de gescheiden afvalinzame ling: „Het werkt perfect zo, maar misschien kan de scheiding nog iets verder gaan, want in het restaf val zitten nog onderdelen die voor recycling in aanmerking komen. Een aandachtspunt wellicht voor het komende college. En wat de hinderwetvergunningen betreft kan ik rustig zeggen dat Holten op een hoog niveau zit. We krijgen van de inspectie regelmatig lof toege zwaaid. Je kunt mijns inziens als bestuur ook beter een voortrek kersrol innnemen, dan kun je ach teraf altijd bijstellen. Een aanpak die we op vele beleidsterreinen hebben gehanteerd." Ook het af sluiten van de zandwegen komt ter tafel. Een zeer bewust genomen maatregel die eveneens op Wester iks conto mag worden geschreven. En natuurlijk duikt het verkeers- structuurplan op. „Ik durf de stel ling aan dat dit college op alle beleidsterreinen op een zeer ade quaat niveau gehandeld heeft en ook resultaten geboekt heeft. Als CDA hebben we, samen met de PvdA, onze nek uitgestoken en we hopen dat dat op 2 maart niet wordt afgestraft. Ik wens Holten dan ook van harte toe dat dit be leid gecontinueerd wordt. Het zou natuurlijk erg plezierig zijn als het CDA daarbij deel mag blijven uit maken van het college!," besluit Westerik, die zich dan alweer moet haasten voor de volgende af spraak. Zondagochtend 27 februari wordt in de hervormde kerk een gezins dienst gehouden. Voorganger is ds. S.M. Roozenboom. Tijdens deze dienst wordt ook het Heilig Avond maal gevierd. Medewerking wordt verleend door organist J. Berghuis, fluitiste J. Ribbink en de kinderen en leiding van de nevendienst en zondagsschool. De dienst begint om 10.00 uur. Open Deur In De Kandelaar volgt om 19.00 uur een Open Deurdienst. Voor ganger is kand. K. Jelsma uit Ok- kenbroek. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Hans Paal man. rxv Voor wethouder Henk Westerik is het aftellen geblazen. Zeer bewust keert hij na de gemeenteraadsverkiezingen niet terug op het plaatselijk politiek toneel. Bijna 24 jaar heeft de CDA'er er dan op zitten. Een bijzonder drukke periode, waar hij echter met veel plezier aan zal blijven terugdenken (Foto Ten Welde Ingezonden In 1991 beloofde wethouder HJ. Westerik dat de Vianenweg opge knapt zou worden. Voor de zomer van 1992 zouden de werkzaamhe den klaar zijn. Later kwam hij er op terug met de mededeling dat er geen geld voor was. In 1994 lees je in het Holtens Nieuwsblad dat er 315.000 gulden in de pot wegen bebouwde kom zit. Het geld wordt eruit gehaald voor financiering van de reconstructie van de Oran jestraat. Hoe verklaren CDA en PvdA dat? Jan Metsemakers meende zelfs dat de wegen in het buitengebied in prima staat verke ren; het wordt d.an eens tijd dat hij naar de Vianenweg komt kijken, In 1977 al belooft Hotten riolering, anno 1994 moet deze er nog steeds komen. Als je de verkiezingspro gramma's leest van Holten, zijn alle partijen het eens over recrea tie en toerisme: dat is noodzakelijk voor Holten, maar iets doen voor de toeristen, dat zien we op de Vianenweg niet. Zorg dat de wegen buiten de bebouwde kom zo wor den datje er lekker kunt wandelen of fietsen en niet in het stof loopt, dat er op enkele wegen, vooral op De Borkeld, minder hard wordt gereden en dat wegen worden af gesloten voor doorgaand verkeer en ten slotte, wat dus in 1977 al beloofd is, de aanleg van riolering. Wacht nu eens. met die Maïsweg en een overdekt zwembad, zodat eerst in De Borkeld kan worden uitge voerd wat al jaren beloofd is! C.P. Verlegh Vianenweg 89 De redactie behoudt zich het recht voor om de tekst desgwenst in te korten. Tevens ontvingen wij een brief over vandalisme in Beuseberg. De brief is evenwel niet onder tekend met naam en toenaam en kan als zodanig niet worden meegenomen. Indien deze alsnog geplaatst moet worden, ver zoeken wij de schrijver even kontakt met ons op te nemen. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Verleende bouwvergunning: - uitbreiding woning Houtweg 33; - verbouw/uitbreiding zomerhuis Vianenweg 214; - vernieuwen kantine Landuwerweg 21 - bouw carport bij Kieftenbelt 10; - bouw carport bij Kieftenbelt 8. 2. Kapvergunning is verleend voor: - 9 berken, 1 eik en 1 wilg in bosperceel nabij Espelodijk 5; - 1 esdoorn bij Dorpsstraat 44; - 1 den en 1 Amerikaanse eik bij Winkelbergweq 23; - 1 den bij Postweg 111. 3. Overige verleende vergunningen, ontheffingen e.d. voor: - buurtfeest Beuseberg op 14 mei 1994; - jaarlijkse internationale wieler-klassieker voor politie-ambtenaren op 25 mei 1994 (verklaring van geen bezwaar); - 19e „Omloop van Hellendoorn" op 27 augustus 1994 (verklarinq van geen bezwaar); - Ijig^iderij en fietspuzzeltocht recreatiepark De Prins op 23 april - wandeltocht Wandelkring Oost-Nederland op 16 april 1994; - schietwedstrijd schietvereniging De Zaagmolen op 18 juni 1994. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7451 AA Holten. De volgende bouwaanvragen zijn ingediend: - bouw berging bij Vianenweg 55; - verbouw boerderij Aalpoisweg 11; - bouw afdak voor opslag bij Maneschijnsweg 22; - verbouw/uitbreiding zomerhuis Winkeibergweg 33' - uitbreiding zomerhuis Postweg 33; - uitbreiding woning Mossinkserf 6; - renovatie woningen Kozakkenstraat 1-29 en 2-72. De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdelina gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. Ter-inzage-legging beschikking. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken, op 21 februari 1994 vergunninqen ingevolge de wet Milieubeheer verleend aan: 1. Maatschap Kolkman, Fliermatenweg 2 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundveemelk-, en varkensfokbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 2. J. F. Sluiter, Oude Deventerweg 47a te Holten tot een nieuwe, de geheie inrichting (mestvarkens-, mestkalveren-, melkrundvee- en jongveebedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende vijf weken na de datum van ter-inzage-legging (vanaf 28 februari 1994 tot 5 april 1994) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikkingen kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben Ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage (vóór 5 maart 1994). Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Raad van State, wil de beschikking niet binnen een maand na de ter-inzage-legging van kracht worden. Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op dat verzoek door de Raad van State is beslist. Vanaf heden ligt de concept-nota Ouderen Beleid Holten voor iedereen ter inzage in de bibliotheek van het gemeentehuis en in de openbare bibliotheek aan de Rörikstraat. De concept-nota zal aan alle in het concept genoemde instellingen, verenigingen en groepen toegezonden worden. Andere belangstellenden kunnen de concept-nota tegen betaling van 5 - op het gemeentehuis, afdeling W.O.P. verkrijgen. Reacties op de inhoud van de concept-nota kunnen tot uiterlijk 4 april 1994 bij het college van burgemeester en wethouders inqediend worden. Burgemeester en wethouders van Holten, de burgemeester, de secretaris, J. J. H. Cornielje, wnd. J. P. Stegeman De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 28 februari 1994 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen van de openbare vergadering van de raad van 24 januari 1994. 3. Lijst van ingekomen stukken. 4. Voorstel inzake projekt Dorpsstraat. 5. Voorstel inzake herinrichting van de Oranjestraat tussen de aansluiting met de Kolweg en de Noordenbergstraat. 6. Voorstel inzake achterstallig onderhoud fietspad langs de Beukenlaan en Oude Hellendoornseweg. 7. Voorstel inzake sociaal cultureel programma 1994. Geen oproepingskaart ontvangen Wanneer geen oproepingskaart is ontvangen en men 18 jaar of ouder is wordt men verzocht contact op te nemen met de afdeling BevolkingAferkiezingen ter gemeentesecretarie (tel. 6 16 66). Indien de oproepingskaart is zoekgeraakt kan in het stembureau, waar men zijn/haar stem moet uitbrengen, een duplicaat-oproepingskaart worden verstrekt. De kiezer moet er rekening mee houden, dat de voorzitter van het stembureau bevoegd is te verlangen, dat men zich kan legitimeren. STEMMEN BIJ VOLMACHT De kiezer kan tot en met de dag der stemming zelf een andere kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen door zijn/haar oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. Een aangewezen gemachtigde moet dan in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. De gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem in het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Dit betekent, dat de kiezer geen gemachtigde kan aanwijzen die woonachtig is buiten de gemeente Holten. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzigingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. AANWIJZING STEMLOKALEN Stembureau I lokaal Gemeentehuis Smidsbelt Stembureau II hal Bejaardencentrum Diessenplas, Vrijheidslaan Stembureau III lokaal school aan de Oranjestraat Stembureau IV lokaal gebouw „Bethanië", Maatmansweg (Dijkerhoek) Stembureau V lokaal Kolschool, ingang Kozakkenstraat Stembureau VI lokaal Haarschool, Nagelhoutstraat De stembureaus in het Gemeentehuis (bureau i) aan de Smidsbelt en in de hal van het Bejaardencentrum Diessenplas (bureau II) aan de Vrijheidslaan zijn aangepast voor rolstoelgebruikers en gehandicapten. Kiezers uit een ander stemdistrict dan I en II, die willen gebruik maken van de aangepaste stemhokjes dienen er zorg voor te dragen, dat hun oproepingskaart wordt omgezet in een „kiezerspas". Dit kan geschieden ter gemeentesecretarie, afd. BevolkingAferkiezingen, uiterlijk tot op de vijfde dag voor de verkiezing (25 februari 1994). Dit is het zgn. stemmen in een stembureau naar keuze. De stembureaus zijn geopend van 8.00 uur tot 19.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5