'Rikie in het van de bakker' zonnetje gezet Mozart het kan saxofoon, HMV! B.A.S. 17.95 „De Biester" Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag Plattelandsvrouwen en de Derde Wereld HOLTENS NIEUWSBLAD 65 jaar en 50 jaar bij Nijkamp politierapport A.S.M. b.v. BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Concert van Foolhouse Jazzband Sabine wint tweede prijs JONGE JENEVER Burgerlijke stand DONDERDAG 24 FEBRUARI 1994- In de gezellige keuken naast de winkel in Dijkerhoek, vertelt Ri kie, intussen koffiezettend en be zig met kleine werkzaamheden, haar levensverhaal. Ze is geluk kig in deze omgeving en stilzitten is haar vreemd. Haar verhaal gaat terug naar 1928 toen haar ouders een hakkersen kruidemierswin kel begonnen. Hoewel in die tijd de mensen veelal zelf hun brood bakten, bleek het toch al gauw best makkelijk te zijn om je bro den kant en klaar uit de oven van bakker Nijkamp te halen en deze bovendien ook nog aan huis be zorgd te krijgen. Rikie ging direct na school aan het werk bij haar vader in de winkel en dat beviel haar zo goed, dat ze er al die tijd gebleven is. Een tijd die veel positieve veranderingen met zich meebracht. Rikie voelde zich thuis in de winkel, genoot van alle aanloop en hoorde het wel en wee van de klanten met belangstelling aan. Zo werd ze een niet meer weg te denken vrouw in de winkel in Dijkerhoek. Zelf ook het nodige meegemaakt, voelde ze zich soci aal sterk bewogen bij de proble men van een ander. Haar vaardig heden beperkten zich niet alleen tot haar werkzaamheden in de win kel, maar ook was ze een gewaar deerde oppas van de kleintjes van de toenmalige buren, de familie Piet Bakker. Op een van die oppas- avonden was het heel laat gewor den en bleek haar eigen huis afge sloten, zodat ze noodgedwongen bij de buren moest overnachten. Voor dag en dauw, omdat ze slapen in een vreemd bed niet gewend v/as, toog Rikie huiswaarts. Dit bleef niet onopgemerkt en toen een eveneens vroege voorbijganger haar verbaasd de vraag stelde waar ze in hemelsnaam zo vroeg vandaan kwam, was haar lakonie- ke antwoord: "ik heb bij de buur man geslapen". Meegaan met de tijd was voor de familie Nijkamp geen enkel pro bleem, want werden de broden en andere artikelen eerst per bakfiets rondgebracht, in 1953 besloot va der Nijkamp een auto te kopen en ging het bezorgen een stuk sneller. Toen haar ouders besloten zich te rug te trekken uit het bakkersbe drijf, bleef Rikie. Haar broer zijn vrouw Dine hadden inmiddels de zaak overgenomen en Rikie is bij hen blijven wonen. Waren haar ou ders al constant bezig uit te brei den, ook haar broer liet zich hierin niet onbetuigd. In 1967 werd de winkel vergroot en in 1974 één van de schuren omgebouwd tot bakke rij. In 1977 besloot broer Nijkamp het hele pand te verbouwen. Hier bleef het niet bij, zijn interesse en die van zoon Martin verplaatste zich naar het centrum van Holten, waar in 1980 een banketbakkers zaak annex lunchroom geopend werd. De opening bleek een schot in de roos. Onder leiding van Inge, levenspartner van zoon Martin, werd Nijkamp-Holten een floreren de zaak, waar niet alleen de aan koop van brood en banket een be langrijke plaats inneemt, maar waar het ook een gezellige ontmoe tingsplaats geworden is voor vele Holtenaren en vakantiegangers. Al deze uitbreidingen en vernieu wingen brachten geen verandering in het leven van Rikie; zij bleef op haar plekje achter de toonbank in tel. 05476-16 19 Op donderdag 17 februari vond een aanrijding plaats tussen twee per sonenauto,s op de kruising Lang straat-B eusebei gerweg. Een be stuurder, komende met zijn auto vanaf de Langstraat, verleende geen voorrang aan de bestuurder van een personenauto rijdende over de Beusebergerweg. De be stuurder vaan eerstgenoemde auto, alsmede een inzittende van deze auto werden met onbekende verwondingen overgebracht naar een ziekenhuis te Deventer.De brandweer van Holten verleende assistentie, daar de betreffende be stuurder zat vastgeklemd in zijn voertuig. Beide auto,s waren total loss en moesten worden afgesleept. In de nacht van 17 op 18 februari werd een automobiliste gecontro leerd op de Markeloseweg. Zij viel op door haar rijgedrag. Bij nader onderzoek bleek ze te veel alcohol te hebben genuttigd. Een bloed proef werd afgenomen, daar zij om medische redenen niet in staat was een ademtest af te leggen. Een zoon kon haar s,nachts van het politieburo afhalen. Op 19 februari werd een personen auto langs de Rijksweg aangetrof fen, die de vorige dag bleek te zijn gestolen te Amsterdam. De politie acht niet uitgesloten, dat de da ders te voet naar Holten zijn ver trokken via de Larenseweg of de Markeloseweg. In de vroege och tend van de 19de februari werd namelijk een soortgelijke auto, zijnde een Golf personenauto, ge stolen die stond geparkeerd naast een woning op Erve Joost. Deze auto is nog niet boven water. Ge tuigen die die ochtend personen hebben zien lopen over genoemde wegen of in de omgeving van de Nieuwbouwwijk de Beuseberg, worden verzocht contact met de politie op te nemen. In de nacht van 18 op 19 februari werden twee geparkeerde auto,s beklad met een viltstift. Beide voertuigen stonden en de Haar- straat. Gelukkig kon een en ander vrij gemakkelijk van de voertuigen worden verwijderd. In dezelfde nacht werd er ingebro ken in het clubgebouw van de scouting aan de Liezenweg. Weg genomen werden enkele niet waar devolle spullen. Vermoedelijk be treft het hier kwajongens werk; de knapen verplaatsten zich vermoe delijk met fietsen. Ook hier zou de politie graag mensen horen, die menen informatie te kunnen ver schaffen. Dit was de tweede in braak in korte tijd in dit gebouw. Op 19 februari vond een verkeers ongeval plaats op de kruising De- venterweg-Jeurlinksweg. Een au tobestuurder, komende vanaf de Jeurlinksweg, verleende geen voorrang. Beide auto.s werden be hoorlijk beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Een klant bij Mac Donalds liep met zijn hoofd tegen een glazen deur op. Gevolg; deur een gelaat kapot. De man liep een gebroken neus op. Dat Rikie Nijkamp onlangs 65 jaar werd en bovendien 50 jaar actiefis in de gelijknamige winkel in Dijkerhoek, was reden om haar afgelopen weekeinde in Het Bonte Paard flink in het zonnetje te zetten (Foto Ten Welde) Dijkerhoek. Luisteren naar haar klanten heeft ze nog steeds hoog in haar vaandel staan en haar motto is dan ook het iedereen naar de zin te maken. Deze sociale eigenschap werd vorige week zaterdagavond benadrukt in de act die door het personeel van Nijkamp-Holten werd opgevoerd ter ere van Rikie. Vorig jaar september 65 jaar ge worden en inmiddels 50 jaar werk zaam in de winkel waren redenen om Rikie uitgebreid in het zonne tje te zetten. Ruim 400 mensen vonden het de moeite waard om "zusse" Nijkamp te komen felicite ren in Het Bonte Paard tijdens het feest dat ter ere van haar georgani seerd was door broer Anton Nij kamp. Een feest dat opgeluisterd werd met muziek van De Mexi- caantjes, die een uitbundige feests- feer wisten te creëren. Ook de schoonmaakact van Rikies zeven beste vriendinnen zorgden voor een onvergetelijke herinnering aan deze avond. Een positieve uitstra ling en voor ieder een vriendelijk woord maken Rikie Nijkamp tot een bijzondere vrouw, die het waard is om even in de schijnwer pers te worden gezet. Het thema bij de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in Dijkerhoek was 'de Derde Wereld. Doel was de leden bewust te maken van wat er elders speelt en wat de overeenkomsten en ver schillen met vrouwen daar zijn. Ike Buurman uit Bathmen liet aan de hand van een diaserie zien hoe het dagelijks leven van Sarada uit Ne pal, van Mah uit Burkina Faso en van Hanneke uit Nederland eruit ziet. Ze zijn alle drie getrouwd, heb ben een gezin en een baan buitens huis, maar dan wel om heel ver schillende redenen. Ook wonen ze allemaal bij hun schoonouders op het erf, maar wel op een heel ande re manier. Grootste verschil is dat man en vrouw in Nederland vaak Maatwerk autoleasing leasing Markelo Tel. 05476-1619 „Muziek is een schone taal waarin componist en uitvoerend kunste naar blijk geven van verschillen de gemoedstoestanden." Met deze woorden legde afgelopen zaterdag 'de heer Pinkert, tweede voorzitter van de Holtense Muziek Vereni ging (HMV) zijn visie op het begrip muziek uit. De woorden richtte hij tot een goed gevulde zaal in de 'De Kandelaar'. Vele ouders en andere belangstellenden waren aanwezig om de jonge HMV-muzikanten aan te horen op hun voorspeeloch tend. De blazers mochten het spits afbij ten. Voor een aandachtig luiste rend publiek brachten zij diverse nummers uit verschillende genres ten gehore. Zelfs een nummer van Mozart op saxofoon, terwijl de Verkeersveiligheid Evenals vorig jaar wordt weer een serie van drie bijeenkomsten ge houden waar de verkeersveiligheid centraal staat. Zowel voor de auto mobilist als de fietser en voetgan ger wordt aan de hand van dia's nagegaan welke regels er in de loop der jaren zijn veranderd. U krijgt de gelegenheid uw eigen kennis van de verkeersregels nog eens te testen en natuurlijk kunt u aan de leider dhr. Relker weer vragen stel len over verkeerssituaties waarin u terecht kwam en waarbij u niet wist wie hier juist handelde. Meer nog dan vorig jaar zal aandacht worden besteed aan situaties waarin fietsers kunnen komen. Deze eerste bijeenkomst is op don derdagmiddag 10 maart in de Boschkamp en kost f 10. Evenals vorig jaar wordt de oudere automobilist weer de gelegenheid gegeven zijn rijvaardigheid te tes ten. Dit vindt plaats op 31 maart. Samen met een ervaren rij-instruc- teur gaat u in uw eigen auto een eind rijden. Na afloop bespreekt u dan samen in welke situaties u goed, of juist niet goed handelde en op welke punten u misschien in de toekomst zou moeten letten. U be grijpt dat dit met het behouden van uw rijbewijs niets te maken heeft. De kosten voor deze rit be dragen f 30. Voor de rijvaardigheidsrit en de andere bijeenkomsten kunt u zich aanmelden bij SoCuWe, telefoon 62755. saxofoon in de tijd van Mozart nog niet eens bestond, werd vloeiend uitgevoerd. Tussen de diverse mu ziekstukken door werd door lera res Marijke Druif informatie gege ven over de instrumenten en de muzieklessen. Na de blaasinstru menten, die de meeste tijd in be slag namen, was er in de korte pauze gelegenheid tot het nuttigen van een drankje. „We kurnien best wat nieuwe leden gebruiken" vertelt Pinkert tijdens de pauze. „Vooral oudere mensen die al eens eerder een instrument hebben bespeeld en de draad weer op willen pakken kunnen we goed gebruiken, drempelvrees is abso luut niet nodig" aldus de tweede voorzitter. Niet alle muziekstukken verliepen even vloeiend, maar dit is volgens Pinkert ook niet de essentie van de voorspeelochtend. „Het is de be doeling dat de leerlingen kunnen laten horen wat ze kunnen, al is dat nog zo weinig". Na de pauze mochten de blazers hun voorstelling afinaken, waarna een optreden van het jeugdorkest De jongste leden van de Holtense Muziekvereniging brachten afge lopen zaterdag hun vorderingen vol trots ten gehore tijdens de voor speelochtend van hun muziekvere niging. Foto Ten Velde. onder leiding van mevrouw Veld huis gepland stond. Voor dit optre den was een kleine verbouwing van het podium noodzakelijk, maar toen kon eindelijk ook dit optreden beginnen. Het jeugdor kest bracht een drietal nummers ten gehore, ondere andere het we reldberoemde nummer 'Fame'. Jammer was het dat de zaal aan het eind van de ochtend aanzien lijk minder gevuld was dan bij het begin. Verschillende muzikanten verlieten na hun optreden met hun ouders de zaal. Ten slotte was de beurt aan Mar tij n Fransen met zijn trommelaars en drummers. Zijn trommelleerlin gen lieten verschillende roffels ho ren, waarna twee drummers het optreden van deze instrumenten groep en de voorspeelochtend van de HMV afsloten. dingen samen beslissen, terwijl in andere landen de man dat alleen doet. Wat trouwen betreft, wordt je in Nepal uitgehuwelijkt en in Bur kina Faso is toestemming van de ouders nodig. Extra attractie waren twee studen tes van de Hogeschool Larenstein in Deventer die in traditionele kle dij uit Nepal en Ghana kwamen en tracteerden op een cake die vol gens Ghanees recept bereid was en op Nepalese yoghurtdrank. Te vens was er een stand van de We reldwinkel Holten. Presidente Di- kie Stevens bedankte de gasten hartelijk voor een geslaagde avond. De volgende bijeenkomst is een koffie-ochtend op dinsdag 8 maart wanneer mevrouw Tijl te gast die die het strovlechten demonstreert. De volgende avondbijeenkomst is op maandag 21 maart. Dan komt de Keuringsdienst van Waren 'Zut- phen'. Goed nieuws voor de liefhebbers van dixieland en swingmuziek! Op uitnodiging van de Stichting Sal- land Folklore te Raalte geeft The Foolhouse Jazzband zondagoch tend 27 februari een koffieconcert in de Raaltese Oudheidkamer Strunk. De laatste maanden is hard gewerkt aan de uitbreiding van het reeds uitgebreide repertoi re van de band. Door de komst van de nieuwe trombonist/zanger Jack Meys uit Nunspeet beschikt The Foolhouse Jazzband over een nog breder scala aan jazzmuziek. Meys is de opvolger van trombonist Ger- rit Bosschloo. De bezetting is nu als volgt: Alex Voordes (trompet- burgel), Frank Tromop (klarinet- diverse saxofoons), Martin Acker- man (banjo/gitaar), Anton Stukker (contrabas), Han de Brie (drums zang). Het concert in De Strunk begint om 11.30 uur. De toegangs prijs bedraagt 5 gulden. Tijdens afgelopen weekend gehou den indoor concours in Ambt-Del den heeft Sabine de Roos van Po nyclub De Bergruitertjes met Kan- danz de tweede prijs gewonnen in de klasse B-categorie D. „Excellent" 1 liter Vruggink Stationsstraat 10,' Holten Tel. 05483-6 13 75 NED.HERV. KERK 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom, gezinsdienst van Schrift en Ta fel 19.00 uur, dhr. K. Jelsma, Ok- kenbroek. Open Deurdienst in De Kandelaar Collecte in dienst: Voorjaars- zendingsweek. Uitgangscollec te: Plaatselijk jeugdwerk. Op pasdienst: mevrouw Olden- menger, Martijn Faneman Diessenplas: woensdag 3 maart: pastoor Wiggers GEREF.KERK 9.30 uur, ds. H.P. Mulder 19.00 uur, kand. K. Jelsma, Ok- kenbroek. Open Deurdienst Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Ria Kolkman; groep 7 en 8 o.l.v. Hans Paalman. Oppas: 0-3 jaar: Annemieke Meijerink- Brinkman, Henriette Beldman- Meijerink, Willy Broeze-Vrie- link; 4-6 jaar: Willy Brinks, Joke Beldman-Nijkamp, Jannie lan- deweerd-Dijkink. Eerste collec te: Kerk. Tweede collecte: Ren te en aflossing (m.u.v. interker kelijke diensten). RK KERK 10.00 uur, Eucharistieviering in gebouw Irene. Kindemeven dienst DIJKERHOEK 9.30 uur, ds. A.J. Leerink, ge zinsdienst van Schrift en Tafel Collecte in dienst: Voorjaars- zendingsweek. Uitgangscollec te: Plaatselijk jeugdwerk ESPELO 10.45 uur, ds. A.J. Leerink, ge zinsdienst van Schrift en Tafel Collecte in dnnst: Voorjaars- zendingsweek. Uitgangscollec te: Plaatselijk jeugdwerk EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur, da. H.A. Oosterveld- van Aken, Colmschate. Heilig Avondmaal (lopend) Uitgangscollecte: Adoptiekin deren NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis. Zondag: 8.00 uur, H. Mis; 10.00 uur, gebedsdienst KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uifc- sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 26 en 27 februari: T. Lafeber, H. Dunantstraat 1, Rijssen. Tel. 05480-18383 Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenart?encombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur, zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m firn vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 24 februari: 20.30 uur, poütiek café in De Bosc hkamp Vrijdag 25 februari: 19.30 uur, jubileumconcert hervormd kerkkoor in NH kerk; aanslui tend v.a. 20.45 uur receptie in Irene; Zaterdag 26 februari- v.a. 13.00 uur, Holterbergcross, De Meer manskamp Zondag 27 februari: 11.30 uur, Noabem in Boschkamp met duo Hiddink/Schreurs Maandag 28 februari: 20.00 uur, alg. ledenvergadering MAC De Holterberg in 't Stuurhuus; 19.30 uur, raadsvergadering Woensdag 2 maart: gemeente raadsverkiezingen; 13.30 en 19.00 uur, gratis kinderfilm in De Boschkamp Zaterdag 5 maart: enduro MAC De Holterberg Zondag 6 maart: tussen 10.00 en 11.00 uur. start Omloop van Holten (WVH) bij de sporthal Geboren: Edwin, zoon van J.G. Bolink en A. Stam; Niels, zoon van H. Hofman en G.B. Brink man Overleden: H.H. Rensen-Riet- berg (76); J.M.C. Sawade-Bose- ker (80).

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3