Knötterheukske pleit voor behoed rechten f30.490.-. teaen 'n 16V. DRIES WILLEK holten Hiddink en Schreurs blijken in trek Holten wil gelijk beleid DANGBEMQND ÜB DIRTY DANCING. Prijzen voor wedstrijd Reuze Heuvel Nieuwe gids VW Holten Lezing over Art Nouveau SLAGERIJ BRANDS 3.90 1.70 4.99 6.98 0.99 2.69 1.99 2.75 Ford Escort Laser 16V. Met standaard airbag en stuurbekrachtiging. Keizersweg 68-70, ind. ter. De Haar Holten, tel. 05483-61900, fax 05483-64750. Ford weet wat u beweegt. 'M i Natuurlokatie Schapendijk CJY druk met voorbereiding van jaarfeest Vboreai zonder fto-Mustrie. WAARMEE U THUIS KOMT ALS U UIT BENT OP EEN ELECTROLUX DROOGAUTOMAAT. 8607 84878 DONDERDAG 17 FEBRUARI 1994 Eigengemaakte macaroni 500 gram Biefstuk tartaar 100 gram Dikke varkensribben 1000 gram Noorse kluifjes 1000 gram Zure zult 100 gram Rosbief 100 gram Gebraden varkensrollade 100 gram Noorse salade 100 gram Aanbiedingen geldig van 17-2 t/m 23-2 Zolang de voorraad strekt. Kerkstraat 1Holten Tel. 6 13 79. Fax 6 65 52 WAAR IS HET VOORDELIG WINKELEN 7 KIJK IN UW WEEKBLAD Het bestuur van peuterspeelzaal 't Knötterheukske heeft bij B en W geprotesteerd tegen de wijze waar op de speelzaal in Dijkerhoek met ingang van dit jaar gesubsidieerd wordt. Dijkerhoek meent dat ze 'gestraft' wordt voor het niet mee werken aan het fusievoorstel van vorig jaar. Vorig jaar trachtte het gemeentebestuur de beide peuter speelzalen te laten samensmelten. Dijkerhoek wilde echter zelfstan dig blijven. De raad hechtte deson danks belang aan gelijktrekking van het peuterspeelzaalbeleid. Wethouder Wim Dalhuisen in de raadscommissie welzijn: ,Een evenwichtig subsidiebeleid van ge meentezijde, het specifieke beleid van de instelling of stichting kan anders zijn." De gewijzigde subsi dieregeling is het gevolg van het streven naar uniformiteit tussen 't Zaterdag 19 februari reikt wethou der Wim Dalhuisen de prijzen uit aan de winnaars van de kleurwed- strijd van de Stichting De Reuze Heuvelwachter uit bij McDonald's aan de Al, afslag Bolder. Dalhui sen is zelf voorzitter van de stich ting. De tekeningen zijn die mid dag te bewonderen. Hoofdprijs is een walkmanset. De winnaars van de tweede tot en met de vierde prijs krijgen met hun familie een 'dagje uit' in het Avonturenpark Hellen- doorn aangeboden. De vijfde tot en met de zevende prijs bestaat uit een Reuze Heuvel T-shirt. Het is de bedoeling dat de tekeningen eerst in het Holtense gemeentehuis, daarna in het raadhuis van de ge meente Hellendoorn worden opge hangen. De kinderen worden met hun ouders om 15.00 uur bij McDo nald's verwacht. Knötterheukske en de peuter speelzaal van de Stichting voor So ciaal en Cultureel Werk in Holten. Volgens Dalhuisen is in Dijker hoek sprake van een aantal 'histo risch verworven rechten', die zor gen voor een stuk bevoordeling in de subsidie. In 't Knötterheukske werkt een aantal vrijwilligers (vol gens het speelzaalbestuur hul pleidsters), dat tot nu toe een on kosten- en reisvergoeding ontving. De gemeente wil die situatie gefa seerd (in drie jaar tijds, red.) afbou wen. Bovendien heeft de gemeente voorgesteld de ouderbijdrage ver der te verhogen dan het bestuur van de Dijkerhoekse speelzaal in petto had. „Daarmee willen wij 't Knötterheukske zeker niet om zeep helpen. We willen enkel gelijk beleid," aldus Dalhuisen. Het sub sidiebeleid van de gemeente ten aanzien van het peuterspeelzaal- werk is als volgt: 100% huisves tingskosten, 100% afschrijvings kosten en 60% organisatiekosten. Evenals Willy Beldman-Wegstapel (CDA) wees Bertus Rensen (VVD) op de buurtfunctie van de peuter speelzaal in Dijkerhoek, die even eens bezocht wordt door peuters uit Espelo. Ook de mindere huis vesting van 't Knötterheukske in In het kader van het Reuze Heuvel wachter-project heeft de VW de 'lay-out' van de nieuwe accommo- datiegids aangepast aan de eerder verschenen wervingsfolder van de Stichting De Reuze Heuvelwach ter. Dat geldt ook voor de accom- modatiegids van de VW Hellen- doorn/Nijverdal. De gezamenlijke VW's streven daarmee naar een sterke promotie en uitstraling van de Sallandse Heuvelrug. Eveneens verkrijgbaar in het VW-kantoor aan de Dorpsstraat is de onlangs uitgebrachte langlauffolder. Het wachten is op sneeuw... Bethanë ten opzichte van de Socu- we-peuterspeelzalen in de Kol- school en De Boschkamp werd aangeroerd. Wim ter Schure (Ge meentebelang) benadrukte dat het afbouwen van de subsidie niet mag leiden tot een minder goed functio neren van de speelzaal in Dijker hoek. In de vergadering van de raadscommissie financiën liet wet houder Dalhuisen een dag later weten dat in het uiteindelijke raadsvoorstel wordt opgenomen dat de consequenties van de gefa seerde afbouw voor 1994 nog ge ring zijn. In de komende tijd zullen het bestuur van 't Knötterheukske en de gemeente om de tafel gaan zitten om afspraken te maken over de wijze waarop naar de gelijk schakeling wordt toegewerkt. „Want," zo verzekerde de wethou der. „Dat uitgangspunt blijft wel overeind staan!" In de ontmoetingsruimte van dorpshuis De Boschkamp houdt drs. Hillie Smit woensdag 16 febru ari een lezing over Art Nouveau voor de Stichting Kunst en Cul tuur. De algemeen vernieuwende beweging in de architectuur. Een kunstvorm, die vooral rond de eeuwwisseling toegepast werd in Europa en Amerika. Opvallend is het gebruik van 'florale ornamen ten' (bloemmotieven) en de gebo gen üjn. In eigen land is vooral de zogeheten zweepslagstijl een veel gebruikte variant. Hierbij worden de essentiële kenmerken van een object via decoratie benadrukt. Toonaangevende Art Nouveau- kunstenaars zijn Gaudi, Hoffman en Berlage. Mevrouw Smit licht de karakteristieken toe aan de hand van dia's. De avond in het dorps huis begint om 20.00 uur. Dona teurs betalen vijf gulden entree geld, alle overigen 8,50 gulden. Prijs incL B.T.W., excl. kosten rijklaar maken. Escort leaseprijs vanaf f 749.- per maand, excl. B.T.W. Full operational lease door Prime Lease. 48 maanden. 20.000 km per jaar. Wijzigingen voorbehouden. 'Niet leverbaar op de 4-deurs. De belangstelling voor het optre den van het duo Hanneke Hiddink en en Ben Schreurs, zondagoch tend 27 februari in het dorpshuis, blijkt aanzienlijk. Het optreden is onderdeel uit de serie 'Noabern in De Boschkamp'. Het in dialect ge brachte programma van zang en conférences heet 'Jarretel-blues' en werpt tevens een blik in de ge schiedenis. Het optreden begint om 11.30 uur. De toegangsprijs be draagt 7.50 gulden. Belangstellen den wordt verzocht telefonisch te reserveren: 05483-62755. Aan de Schapendijk in Espelose- het Waterschap Salland. Het broek zal een zogeheten natuur- wordt niet alleen verbeterd om als bouwlokatie worden aangelegd, oplossing te dienen voor het tel- Het betreft een stuk laaggelegen kens onderlopen, de aanpassing bos, dat regelmatig onder water komt ook flora en fauna ten goede, staat. De grond is eigendom van Nadat op 5 januari het nieuwe jaar traditioneel werd begonnen met de boerenkoolmaaltijd, is CJV De Vriendenschaar nu druk bezig met de voorbereiding van het Jaar feest. Dit jaar is dat gepland op 11 en 12 maart in gebouw Irene. Op de zaterdagmiddag is er een optreden waarvoor men zich telefonisch kan opgeven bij Diana Blaauw (tel. 05483-62876). Ook is er voor bejaar den en gehandicapten zonder ver voer een regeling. Ook hiervoor kan men Diana Blaauw contact worden opgenomen. Elk jaar opnieuw leitien zo'n 450 miljoen dieren in de Nederlandse bio-industrie een gruwelijk bestaan in veel te kleine stallen zonder daglicht. Onnodige verminkingen zijn aan de orde van de dag. Denk aan het onverdoofd castreren van jonge big gen, of aan het afknippen van kippesna- vels. Lekker Dier komt speciaal op voor de dieren in de bio-industrie: voor meer bewegingsruimte, daglicht, frisse lucht en gezond voedsel. Steun Lekker Dier en help daardoor de dieren. Of vraag s informatie aan. BON O Ik word donateur van Lekker Dier voor f. 30,- en ontvang 4 maal per jaar het blad 'Lekker Dier'. Ik wil gratis informatie over de bio-industrie en over Lekker Dier. Dhr/Mw: Adres: Postcode: Plaats: Stuur deze bon in een gefrankeerde enveloppe naar Stichting Lekker Dier, postbus 1566, 3500 BN Utrecht. Gratis Aqualux stof/waterzuiger t.w.v. f 279.-* bij aankoop van een Electrolux wasdroger. NEr is er maar één <Se voordeligste! Schild VA, Rijssen. Tel. 05480-12172 J.W. Hagemansfroat 10, Eibergen tel. 05454-75757 !3m0„ Nu kom! u ihuis mei een stof/ waterzuiger als u uit bent op een droogautomaat. Beslist niet omdat u zich heeft laten ompraten, maar omdat u de Aqualux er gewoon gratis bij krijgt. Ga dus snel naar Dangremond en vraag om de aktievoorwaarden. Massief stalen balken in de portieren Alstublieft De scherpste prijs voor de soepele kracht van zestien kleppen. De Ford Escort Laser 16V. Met de meest geavanceerde voorzieningen voor actieve en passieve veiligheid. Zoals geperfectioneerde gordelspanners en -klampen. Stalen balken in de portieren. En... standaard een airbag in het stuurwiel. En omdat gemak de mens dient heeft de Escort Laser 16V naast talloze comfortabele extra's nu standaard ook nog stuur bekrachtiging. Een supercompleet aanbod dus. Waar u gewoon geen nee tegen kunt zeggen. Kom hem zelf ontdekken. In onze showroom. Gordelspanners Veiligheidsstoelen en -klampen Neerklapbare achterbankleuning Wis/was op de achterruit* 16V motor Solide veiligheidskooi Brandstoftoevoer- beveiliging Airbag in het stuurwiel Twee van binnenuit verstelbare buitenspiegels Stuurbekrachtiging Overal in de wereld wordt de bruine beer misbruikt. Hij leert dansen op gloei ende kolen. Zit 24-uur per etmaal vastgeketend. Wordt opzettelijk verminkt. Stop deze berenmis handeling. Help 15 beren aan hun eigen Berenbos. Stort naar draagkracht uw bijdrage op nr.: VSB Bank Utrecht t.n.v. Stichting Berenbos Rhenen.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 8