Half miljoen p< ;r jaar voor Nationaa Park m CDA-kamerfractie: Opfriscursus verkeerskennis Zakelijk BEKEKEN GB en WD oneens kosten Oranjestraat Concerten via de VW Kinderfilm in dorpshuis Expositie olieverf Bejaardensoos HL KOLTEAIS NIEUWSBLAD Ontwerp-bestemmingsplan „Maisweg" Beleid visuele bebouwing plan Lukensveld Wet Milieubeheer Wet Milieubeheer Verkiezing leden gemeenteraad DONDERDAG 17 FEBRUARI 1994- Tijdens het werkbezoek aan Holten werd ook Muller Transport bezocht. De CDA'ers toonden zich onder de indruk van het 150 man tellende bedrijf dat zij een 'goed toekomstperspectief toedichtten Foto Ten Velde). Een half miljoen. Volgens CDA- kamerlid Berry Esselink uit Zwolle stelt het Rijk dat bedrag jaarlijks beschikbaar voor een Nationaal Park. Hij liet zelfs we ten dat het bedrag als onderdeel van het Natuurbeleidsplan al ver scheidene jaren beschikbaar is, maar tot in elk geval nu telkens een andere, natuurvriendelijke bestemming krijgt. Esselink deed zijn uitspraak maandag tijdens een werkbezoek van Overijsselse leden van de CDA-fractie in de Tweede Kamer en enkele kandi daat-kamerleden, onder wie OL- M'er Henk Slijkhuis, 's Ochtends bezocht de delegatie Markelo, 's middags werd Holten aangedaan. Esselink benadrukte dat het rijks beleid er op gericht is van de Sal- landse Heuvelrug een Nationaal Park te maken: „Omdat er natio naal belang bij is. Het gebied on derscheidt zich echter door de aan wezigheid van particuliere grond bezitters, die er vaak geen heil in zien. Een Nationaal Park kan al leen dan, als er algehele overeen stemming is." Ook Natuurmonu menten en Staatsbosbheer hebben ettelijke hectaren in eigendom. In het Streekplan West-Overijssel staat aangegeven dat 100 hectare omliggende landbouwgronden moeten worden aangekocht indien de heuvelrug Nationaal Park zou worden. Anderzijds zal met nogal wat boeren in een gebied van even eens omstreeks 100 hectare een overeenkomst moeten worden aangegaan, waarbij sprake is van financiële bijdragen. Wethouder Henk Westerik het desgevraagd weten dat een dergeüjk plan al geruime tijd geleden gestrand was. Hij betwijfelde bovendien of een half miljoen per jaar voldoende is. Ter vergelijking wees hij op De Weerribben, waar ieder jaar extra (provincie)geld voor moet worden bijgelegd. Reden waarom de pro vincie niet staat te trappelen om een Nationaal Park op de berg. „Het BIB-overleg is ook gestart omdat de parkgedachte afketste. Uiteindelijk met er wel een inte graal beheer komen voor het ge bied." Onderwijs In een gesprek met B en W besprak de 'Haagse' CDA-delegatie de aan staande fusie tussen de scholenge meenschap en het Thomas Ains- worth College in Goor. Met name over de financiering van de voorge nomen nieuwbouw. Het betreft clustering: één in Holten en één in Goor. Totaal 16 miljoen gulden. Esselink constateerde dat een fat soenlijke huisvesting voor beide gemeenten 'van levensbelang' is. Nu is sprake van vier lokaties. Het ministerie van onderwijs heeft de nieuwbouw op het investerings schema voor 1995 geplaatst. CDA'er Jacob Reitsma wees er op, dat onderwijsminister Ritzen aan vankelijk voornemens was een 'werkgelegenheidimpuls' in te stel len, door geld te geven voor scho- lennieuwbouw, zij het dat de be trokken gemeenten daar 15% zelf van moesten bijleggen. Concreet voor Holten 3 tot 4 miljoen gulden. Hij vertelde ook dat alle schoolge bouwen over enkele jaren aan de gemeenten worden overgedragen met daaraan gekoppeld een struc turele vergoeding van rijkswege. Holten, met de ruim 3 miljoen, zou daar dan naast grijpen. De ge meente haakte daarop af. Het zou een te zware last worden op de begroting. Volgens Reitsma is Rit- zens voorstel Kamerbreed verwor pen en is deze teruggestuurd met de opdracht een beter plan te maken. De gemeente zou zich ech ter wel afvragen of ze niet 'gestraft' wordt voor de weigering (diverse andere gingen wel met Ritzens voorstel in zee), waardoor andere scholen met nieuwbouwplannen voorrang krijgen. Reitsma meende echter dat dat geen criterium mag zijn in het toekennen van gelden: „Als CDA-fractie zullen wij in het belang van de Holtense gemeen schap daar nauwlettend op toe zien!" De VW Holten verkoopt kaarten voor de volgende (en meer) concer ten en evenementen in den lande. Deze zijn alleen tegen contante be taling verkrijgbaar aan de balie van het VYV-kantoor, Dorpsstraat 27, tel. 61533). BZN-Sweet Dreams (Den Bosch, 19 maart); Herman Finkers (Breda, 16 maart); Moscow Circus On Ice (Enschede, 16 t/m 20 maart); BB King (Eindhoven, 20 maart); Maril- lion (Groningen 24 maart; Amster dam 28 en 29 maart); Soul Asylum (Utrecht, 5 april); Nirvana (Rotter dam, 24 maart); Meat Loaf (ook buskaart) op 4 april in Rotterdam; Bernstein on Stage (Den Haag, 27 februari); Dave Brubeck (Arnhem, 15 mei); Artiestenfestival met o.a. René Froger en Gordon (Eindho ven, 31 maart); Marillion (Geleen, 26 maart); Mattheus Passion Gei den, 31 maart); Slagerij van kam pen (Tilburg, 23 februari); Rowwen Hèze (Tilburg, 24 februari); Nacht van de Poëzie (Utrecht, 12 maart); Black Sabbath (Utrecht, 19 april); Lou Rawls (Rotterdam, 10 maart); Wet Wet Wet (Amsterdam, 21 fe bruari). Woensdag 9 maart bestaat dorps huis De Boschkamp vijf jaar. De gezamenlijke gebruikers hebben besloten het eerste lustrum al een week eerder voor de jeugd luister bij te zetten met een gezellige en humoristische film, getiteld 'Hek sen en bezemstelen'. De film wordt woensdag 2 maart tweemaal op grootbeeld vertoond: om 13.30 urn en om 19.00 uur. Gratis toegangs kaarten zijn verkrijgbaar bij het kantoor van de Stichting Sociaal en Cultureel Werk in het dorps huis. In de ontmoetingsruimte van De Boschkamp is tot en met 7 maart een collectie olieverfschilderijen van de cursisten van Kees Bos te bezichtigen. De leeftijden van de cursisten lopen nogal uiteen. Bo vendien kon ieder zijn eigen stijl handhaven. Het had tot gevolg dat de werkstukken erg verschillend van aard zijn: van fraaie land schappen tot fleurige bloemstille- vens. De tentoonstelling is op werkdagen, met uitzondering van maandag- en dinsdagmiddag, te bezichtigen tussen 9.00 en 17.00 uur. Als eeiste veehouder ontving de maatschap Van de Brink afgelopen week de Mineralenbalans van het afgelopen boekjaar 1993. Daarvoor was ing. Richard Aaltink van de Mengvoeder Groep Holten naar de Oude Stationsweg gekomen. Dit bedrijf verzorgde de Mineralenboekhouding die in 1995 voor iedere veehouder verplicht wordt. „Door ook in 1993 de aan- en afvoer van meststoffen te registreren, pikt Van de Brink een extra oefenjaar mee" ver klaart Aaltink de vroege stap van zijn cliënt. „Hij weet waar hij dit jaar moet bijsturen en kan zodoende in 1995 en 1996 goed beslagen ten ijs komen. Bovendien is het milieu erbij gebaat." De Mengvoeder Groep begeleidde de maatschap Van de Brink intensief bij de invoering van de mineralenbalans. Hierdoor kunnen met computersimulaties goede adveizen worden ver strekt voor een uitgebalanceerde mineralenstroom. Hij wijst er tevens op dat een boer, dankzij een goede mineralenbalans, dubbel geld kan besparen: „Enerzijds koopt hij niet onnodig veel krachtvoer en kunstmest in en anderzijds blijft de heffing ook zo laag mogelijk." De Mengvoeder Groep verliest hierdoor weliswaar omzet, maar hoopt die op peil te houden door haar klanten bij te staan met de verwerking van de mineralenbalans via de computer. Voor Van de Brink staat het vast dat hij door hier en daar wat bij te sturen kan voldoen aan de nieuwste milieu-eisen van de overheid. „Het brengt veel rekenwerk met zich mee, maar daarvoor staat de Mengvoeder Groep zeker garant." In De Boschkamp wordt donder dagmiddag 10,17 en 24 maart weer een opfriscursus verkeerskennis gegeven voor ervaren weggebrui kers. Vorig jaar was de cursus van de Stichting Socuwe een groot suc ces en bleek ook de belangstelling boven verwachting. De bijeenkom sten zijn bedoeld voor voetgan gers, fietsers en automobilisten vanaf 50 jaar. Aan de hand van dia's worden verkeerssituaties goed of fout beoordeeld. Ook wordt ingegaan op de nieuwe verkeersre gels en wat daar van veranderd is. Gevaarlijke verkeerssituaties in Holten worden eveneens onder de loep genomen. Zo ook het risico van alcohol- en medicijngebruik voor verkeersdeelnemers. Vanzelf sprekend is er volop gelegenheid tot vragen stellen. Daarnaast is er de mogelijkheid het gezichtsver mogen te laten testen. De eigen bijdrage voor de drie bijeenkom sten is een tientje. Na de drie theorielssen kan desge wenst op 31 maart met de eigen auto een verkeerstest worden afge legd. Samen met een rij instructeur wordt een rit gemaakt langs aller lei verkeerssituaties. Het verloop van die rit wordt aansluitend met de instructeur/trice besproken. Voor deze rijtest wordt een vergoe ding van 30 gulden gevraagd. Het initiatief wordt ondersteund door het samenwerkingsverband Broem (ANWB, Bovag en Veilig Verkeer Nederland). Speciaal op geleide instructeurs zullen aan de bijeenkomsten meewerken. Voor nadere informatie en opgave kan men zich wenden tot het Socuwe- kantoor in De Boschkamp, Tuin straat 2, tel. 05483-62755. WD en Gemeentebelang (GB) lie ten vorige week in de raadscom missie financiën weten gedeelte lijk akkoord te gaan met het voor stel tot herinrichting van de Oran jestraat tussen Kolweg en Noordenbergstraat. De herinrich ting op zich vormde niet het pro bleem, wel de wijze waarop het college de zaak wilde financieren. Met de reconstructie is totaal 540.000 gulden gemoeid. Jan Soep nel (GB) kon zich evenwel niet vin den in het feit dat B en W daarvoor 315.00 gulden uit de post 'quartaire wegen' (wegen buitende bebouwde kom) haalt. Daarbij ging de ge dachte onder meer uit naar de ver betering van Espelodijk, een gege ven waar Soepnel al meerdere ma len op wees. WD'er Bertus Rensen had woorden van gelijke strek king, CDA en PvdA waren deson danks een andere mening toege daan. Jan Metsemakers (PvdA) meende zelfs dat de wegen in het buitengebied in prima staat verke ren. De Espelodijk noemde hij een verhaal apart, daar er sprake is van klinkerverharding. Daar speelt de vraag of deze moeten worden ver vangen door asfalt. Metsemakers wees op de mogelijkheid slechte stukken te repareren. Hij hechtte meer waarde aan de herinrichting in het dorp: „Dat heeft hoge priori teit en het geld wordt nuttig be steed." Ook Jan Veneklaas (CDA) had er geen moeite mee, mits de andere wegen er niet onder zouden lijden. Hij pleitte er voor om daar bij de volgende begroting rekening mee te houden. De Bejaardensociëteit houdt dins dagmiddag 22 februari weer een gezellige bijeenkomst met bingo in gebouw Irene. De middag begint om 14.30 uur. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE INGEDIENDE AANVRAGEN OM VERGUNNINGEN, VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN E.D. 1. Aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw zestien appartementen en twee winkels hoek Larenseweg/Kerkstraat; - uitbreiding woning Diessenplasstraat 22; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 1 eik in bomenrij langs de Helhuizerweg; - 1 ceder en 1 den bij Schoutenstraat 58; 3. Overige verleende vergunningen, ontheffingen e.d. voor: - aanleg- en kapvergunning ten behoeve van aanleg natuurbouwlokatie aan de Schapendijk; - wandeltocht Almelo's Wandel Kring op 5 maart 1994; - optreden jeugdorkest Holtense Muziekvereniging „HMV" op 28 mei 1994. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter ge meentesecretarie. Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge het bepaalde in artikel 23, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 21 februari 1994 gedurende vier weken ter ge meentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek), voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp- bestemmingsplan „Maisweg". Dit ontwerp heeft betrekking op een gebied, dat gelegen is aan de zuidzijde van de bestaande bebou wing aan de Pastoriestraat, tussen het toekomstige woongebied Lukensveld (aan de westzijde) en de Oranjestraat (aan de oostzijde), en beoogt de aanleg van een zuidelijke ontsluitingsweg aan de rand van het dorp planologisch mogelijk te maken. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent het ont werp-bestemmingsplan kenbaar maken aan de gemeenteraad van Holten, postbus 13, 7450 AA Holten. Holten, 17 februari 1994 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, De secretaris, J. J. H. Cornielje, wnd. J. P. Stegeman. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat met ingang van 21 februari 1994 voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage liggen de door de raad van die gemeente in zijn vergadering van 24 januari 1994 vastgestelde uitgangspunten ten behoeve van de beoordeling van de visuele kwaliteit van de te realiseren bebouwing in het bestemmingsplan „Lukens veld" hebben vastgesteld. Holten, 17 februari 1994 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, De secretaris, J. J. H. Cornielje, wnd. J. P. Stegeman. Melding artikel 8.41 WMB Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat op grond van art. 8.41 Wet Milieubeheer meldingen is gedaan van het op de inrichting van toepassing worden van een Algemene Maatregel van Bestuur door 1. J. Klein Teeselink, Kosmansweg 2 te Holten voor het van toepassing worden van het Besluit Melkrundveehouderijen Hinderwet op een reeds opgerichte melkrundveehouderij. Eisen Deze inrichting dient te voldoen aan de eisen gesteld in de Algemene Maatregel van Bestuur (AMvB): - Besluit Melkrundveehouderijen Hinderwet. Ter inzage De melding ligt vanaf heden gedurende 4 weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken/Milieu tij dens kantooruren (8.30-12.30 uur). Nadere inlichtingen met betrekking tot deze melding kunt u verkrijgen op genoemde afdeling ter ge meentesecretarie. Holten, 17 februari 1994. Melding artikel 8.19, lid 2 Op grond van art. 8.19, lid 2 van de Wet Milieubeheer is melding gemaakt van een verandering van een inrichting of de werking daarvan, ten aanzien waarvan redelijkerwijs moet worden aangenomen dat er geen gevolgen zijn voor aard en omvang, danwel uitsluitend gunstige gevolgen voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu die de inrichting veroorzaakt door: Naam melder: Adres inrichting: Aard inrichting: Datum melding: Zakelijke inhoud van de melding: J. G. Tuitert, Weustenweg 1, 7451 LG Holten. Weustenweg 1 te Holten. Autoschadeherstel bedrijf 10 februari 1994 De inrichting wordt uitgebreid c.q. gewijzigd door het aan brengen van een dubbele afzuigcombinatie met een centraal afzuigsysteem. Ter inzage De melding ligt vanaf 21 februari 1994 gedurende 4 weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie tijdens kantooruren (van 8.30 tot 12.30 uur). Holten, 17 februari 1994. Oproepingskaarten De oproepingskaarten voor de verkiezing op woensdag, 2 maart a.s. zijn bij de kiezers bezorgd. Wan neer uit de gegevens op de oproepingskaart blijkt, dat deze gegevens niet juist zijn of onvolledig zijn wordt men verzocht contact op te nemen met de afdeling Bevolking (tel. 6 16 66). deen oproepingskaart Wanneer geen oproepingskaart is ontvangen en men 18 jaar of ouder is wordt men verzocht contact op te nemen met de afdeling Bevolking/Verkiezingen ter gemeentesecretarie. Indien de oproepingskaart is zoekgeraakt kan in het stembureau, waar men zijn/haar stem moet uitbrengen, een duplicaat- oproepingskaart worden verstrekt. De kiezer moet er rekening mee houden, dat de voorzitter van het stembureau bevoegd is te verlangen, dat men zich kan legitimeren. STEMMEN BIJ VOLMACHT De kiezer kan tot en met de dag der stemming zelf een andere kiezer machtigen voor hem/haarte stem men door zijn/haar oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. Een aangewezen gemachtigde moet dan in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. De gemach tigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem in het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Dit betekent, dat de kiezer geen gemachtigde kan aanwijzen die woon achtig is buiten de gemeente Holten. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzigingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Aanwijzing stemlokalen Stembureau I lokaal Gemeentehuis Smidsbelt. Stembureau II hal Bejaardencentrum Diessenplas, Vrijheidslaan. Stembureau III lokaal school aan de Oranjestraat. Stembureau IV lokaal gebouw „Bethanië", Maatmansweg (Dijkerhoek). Stembureau V lokaal Kolschool, ingang Kozakkenstraat. Stembureau VI lokaal Haarschool, Nagelhoutstraat. De stembureaus in het Gemeentehuis (bureau I) aan de Smidsbelt en in de hal van het Bejaardencen trum Diessenplas (bureau II) aan de Vrijhéidslaan zijn aangepast voor rolstoelgebruikers en gehandi capten. Kiezers uit een ander stemdistrict dan I en II, die willen gebruik maken van de aangepaste stemhokjes dienen er zorg voor te dragen, dat hun opföepingskaart wordt omgezet in een „kiezerspas". Dit kan geschieden ter gemeentesecretarie, afd. Bevolking/Verkiezingen, uiterlijk tot op de vijfde dag voor de verkiezing (25 februari 1994). Dit is het zgn. stemmen in een stembureau naar keuze. De stembureaus zijn geopend van 8.00 uur tot 19.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5